Emmy Verwey concerteert in Grote Kerk Zierikzee Iedere keer weer probeer je de perfecte landing te maken" JMC Design in Bruinisse biedt bedrijfsleven een totaalpakket autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE De Jong Schoonmaakbedrijf opent officieel zijn nieuwe vestiging Tom van Rees op eigen benen in dancing Vanity Krijn van Zuidland valt in de prijzen met worst Nieuw bedrijf in belettering, drukwerk en textieldruk Hans van Eyk succesvolste Weight Watcher Zierikzee Tweede Kamerlid Ginjaar- Maas naar Zierikzee Opbrengst Reumafonds Voorjaars vergadering VVV Schouwse Kust In het kader van Rabobank-concerttournee Herberg de Stoofpolder schenkt tenue Bruse Boys 'O .X Opening schoolplein en bazar WOENSDAG 31 MAART 1993 3 Sportvliegen geeft een gevoel van vrijheid. ZIERIKZEE - Vliegen is in verband inet het kosten plaatje voor velen iets onbereikbaars. Dit klopt voor zover de sport puur individueel bedreven wordt. Met enkele vliegvrlenden vallen de kosten echter wel mee. Dit is althans de mening van de penningmees ter van Aero Club Zeeland, Harrie Verkaik uit Veere. Vliegen is volgens Verkaik iets voor vrijgevochten mensen. Mensen met een grote eigen in breng, zelfstandigheid en een bepaald soort van idealisme wat betreft dit soort zaken. Zij beleven de vrijheid in de lucht als iets volmaakts en proberen zich zo eigen mogelijk met het vliegtuig te maken. Toch is vliegen niet echt een in dividuele sport. Al dragen en kele onderdelen ervan wel een individueel karakter. Zoals bijvoorbeeld de voorbereiding van de trip. Deze voorberei ding, of vluchtplanning, is een. zeer belangrijk onderdeel van het sportvliegen. Vele factoren spelen er een rol bij. Zoals het weer en het vliegveld waar naartoe gevlogen wordt. Bij de voorbereiding worden er denk beeldige lijnen in de lucht uit gezet, waarlangs gevlogen wordt. De vliegers hebben op de grond herkenningspunten waardoor ze in de gaten kun nen houden of ze op de juiste koers vliegen. Wanneer iedereen zijn of haar vluchtplanning gedaan heeft, wordt er als team weggevlo gen. Het voordeel van het Vliegveld Midden-Zeeland, de thuisbasis van ACZ, is dat hier vandaan snel naar verschillen de landen gevlogen kan wor den. In het buitenland, maar vanzelfsprekend ook in Neder land kunnen dan enkele vlieg velden worden aangedaan en vervolgens gaat de reis weer te rug naar Zeeland. Maar het is natuurlijk ook mogelijk om meerdere dagen naar het bui tenland te gaan en ook rally's, waarin bepaalde opdrachten uitgevoerd moeten worden, be horen tot de mogelijkheden. Een dergelijke rally heeft niets met snelheid te maken. ,,Waar het vooral op aankomt is plan ning en accuratesse", aldus Ver kaik. De exactheid van een geplande vlucht geeft volgens hem de grootste bevrediging. Vooral de landing speelt hierin een voor name rol. De aanvliegprocedu- re wordt begeleid met radio contact. ,,De kick is dan om op de juiste manier op een veld aan te vliegen en de perfecte landing te maken", zegt Ver kaik. Elke sportvlieger wil volgens hem iedere keer weer de mooiste landing van zijn le ven maken. Voor het zover is moet er echter eerst van alles worden geleerd. Voor het verkrijgen (en behou den) van het vliegbrevet zijn een viertal voorwaarden ge steld. Dit zijn medische ge schiktheid, theoretische ken nis, praktische kennis en on derhoud van de verkregen praktische kennis. Het leren vliegen gebeurd door een in structeur, zowel in de lucht als op de grond. De opbouw van de lessen is zodanig, dat de leer lingvlieger reeds spoedig, bin nen zeer strikte grenzen, een keer solo de lucht in mag. Deze solovluchten worden hierna verder uitgebreid en wanneer het theoretisch examen met succes is afgerond kan er prak tij kexamen worden gedaan. Een verdere verrijking van de kennis wordt verkregen door de regelmatig gehouden thema-avonden. Op een derge lijke avond wordt er op één as pect van het vliegen dieper in gegaan. En natuurlijk is het, om kennis te behouden, be langrijk om regelmatig te vlie gen. Hierdoor komt men in contact met andere vliegers, waarmee ervaringen kunnen worden uitgewisseld. Om een vliegbrevet te behouden is ook een minimum aantal vlieguren verplicht gesteld. In een verhaal over sportvlie gen komen vanzelfsprekend ook de ongelukken aan de or de. Volgens Verkaik gebeuren er in de sportvliegwereld rela tief zeer weinig ongelukken. ,,En van deze ongelukken is dan nog 90 procent te wijten aan menselijke fouten", zegt hij. „Vandaar dat het ook voor ervaren vliegers toch steeds weer een kick is als na afloop van een trip blijkt, dat alles volgens de gemaakte vlucht planning is verlopen". ZIERIKZEE - Zaterdag 27 maart opende Schoon maakbedrijf de Jong officieel de deuren van haar nieuwe onderkomen op het industrieterrein in Zie- rikzee. De Koninklijke harmonie Kunst en Eer luis terde dit heuglijke feit muzikaal op. De harmonie deed dit omdat de heer H. de Jong tijdens de ope ning een cheque van duizend gulden aan het muziekgezel schap overhandigde in het ka der van haar sponsoractie voor haar nieuwe repetitieruimte. Met deze actie wil de harmonie de nog benodigde veertigdui zend gulden bij elkaar halen voor de aanpassing van de gymzaal in de Kaersema- kerstraat, die haar reeds is toe gewezen. In een heerlijk lente zonnetje brachten zij in aanwe zigheid van vele belangstellen den enkele liederen ten gehore. Persoonlijk In zijn speech verwoorde De Jong, dat het voor hem onmo gelijk was om alle klanten per soonlijk te bedanken. Juist daarom vond hij sponsoring van het verenigingsleven uiterst gepast. Kunst en eer was dan ook niet de enige die zaterdag een cheque uit han den van De Jong kreeg. Atle tiekvereniging Delta Sport, waarvan hij vaste sponsor is, kreeg van hem hetzelfde be drag. Dit ter ondersteuning van de deze zomer te houden Nederlandse veteranen kam pioenschappen, die door Delta Sport georganiseerd worden. De wanden van het schoon maakbedrijf waren voor deze gelegenheid gesierd met recen te kunstwerken van Ada Heij- boer uit Zierikzee, die door de bezoekers ook gekocht konden worden. De heer H. de Kunst en Eer. Jong luistert met zichtbaar plezier naar de serenade van de Koninklijke Harmonie die de opening van zijn zaak muzikaal luister bijzette. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Van kindsaf was Cees Bolijn (25) al gek van elektronica. Toen hij nog maar elf jaar was zat hij in het kleine zolderkamertje in het centrum van Bruinisse constant achter zijn computer. Programmeren was zijn lust en zijn le ven. Inmiddels heeft Cees Bolijn een opleiding Informatiekunde in Den Haag achter de rug. Een positieve meevaller is verder dat zijn vriendin Miranda van der Velde (22) op het grafisch terrein even fanatiek is als hijzelf. Gerugge- gesteund door zijn broer Martijn Bolijn gaan morgen de deuren open van vof JMC Design in Bruinisse, een bedrijf in belettering, drukwerk, kopieerwerk, papierwaren en textieldruk. Het voormalig kerkgebouw in de Prinses Margrietstraat was precies een lokatie die de jonge ondernemer al lange tijd zocht. Then het in goede staat verke rende gebouw met een vloerop pervlakte van 156 vierkante meter te koop werd aangebo den was de kogel snel door de kerk. In amper vijf weken tijd werd het gebouw omgetoverd tot een modern ingerichte kan toorruimte. Vanwege de gunsti ge geografische ligging van Bruinisse mikt JMC Design met name op bedrijven en in stellingen als gemeenten, scho len en bedrijven in de regio noord- en midden Zeeland. „Omdat in de automatisering steeds minder brood valt te verdienen heb ik voor de grafi sche kant gekozen", zegt Cees Bolijn. Na het nodige pionier- werk en een marktonderzoek kwam Bolijn al snel tot de con clusie er wat betreft de leve ring van logo's, het maken van teksten op maat en belettering heel wat mogelijkheden in de markt liggen. Om het bedrijf van de grond te krijgen werd geavanceerde computerappara tuur aangeschaft waarmee de opdrachten snel afgewerkt kunnen worden. „Het opma ken doen we allemaal op beeld scherm", zegt Cees, een sy steem dat volgens hem niet meer is weg te denken op dit gebied. Omdat tijd geld is haalde Bolijn ook een hoge kwaliteit laserprinter in huis. „Een van onze sterkste punten is dat we een totaalpakket kun nen leveren. Onze doelgroep is ongeveer 11.600 bedrijven en instellingen. De ondernemers zelf steken steeds minder tijd in dit werk en startende onder nemers zijn bij ons ook aan het goede adres. Met ons leve ringspakket kunnen we alles zo op een rijtje zetten". Door gebruikmaking van mo derne apparatuur is het moge lijk om de opdrachten voor al lerlei belettering binnen 24 uur uit te voeren en te bezorgen. Het maken van velerlei exclu sieve logo's doet JMC Design meestal in een kwartiertje. Op dit gebied kunnen we echt veel en snel bieden", reageert Bo lijn bescheiden. Wat betreft het bedrukken van textiel staan kwaliteit en een snelle levertijd eveneens hoog in het vaandel. Met een capaci teit van 17.000 shirts per dag heeft JMC Design inmiddels hogen ogen gegooid. Om een snelle levertijd te bereiken is uiteraard een snelle bezorging een must. „Het transport wordt verzorgd door Scaldia Plus waar je ook voor het ver voeren van kleine hoeveelhe den van op aan kunt", meent Bolijn. Bovendien fungeert JMC Design ook als groothan del, jn vele soorten papier zoals kopieërpapier in alle maten en kleuren, stencilpapier, ketting- papier, faxpapier, enveloppen en shirts. Nog een andre speci aliteit van het nieuwe Bruse bedrijf is de levering van licht bakken en boxletter. Vanaf de ze week zijn de deuren van JMC Design open van 8.00 tot 18.00 uur. ZIERIKZEE - Hans van Eyk is gehuldigd als meest succesvolle cursist van Zierikzee in de wedstrijd Slim for Success van de afslankorganisatie Weight Watchers. Van de kandidaten van twee regionale ver kiezingen die op 1 april in Zwolle en Vught worden gehouden, gaat uiteindelijk een winnaar naar Brus sel om ons land op 12 juni te vertegenwoordigen bij de internationale Weight Watchers finale. Hans van Eyk is in negentien weken in totaal 27 kilo kwijt- geraakt en hij moet nog enkele kilo's kwijt voordat hij zijn streefgewicht heeft bereikt. Daar hij cursuswinnaar gewor den is ontving hij een jaara bonnement op het Weight Wat chers Magazine uit handen van de cursusleidster Els Vergou wen. Hans van Eyk is bijzonder trots op het bereikte resultaat. Naar eigen zeggen voelt hij zich een ander mens. „Ik ben een stuk fitter en kan me beter bewegen zonder de last van het overgewicht" Streefgewicht Meest succesvolle cursist wordt men overigens niet door zo snel mogelijk af te vallen, zo benadrukt Els Vergouwen. Ook het vermogen om op het streefgewicht te blijven speelt een rol, evenals de nieuwe kan sen die de kandidaten met hun slankere figuur voor zichzelf hebben gecreëerd. De hoofdprijs, een reis om de wereld, is het verjaardagsca deau van Weight Watchers, die daarmee het feit herdenkt dat oprichtster Jean Nidetch der tig jaar geleden haar eerste af- slankb ij eenkomst organiseer de. Inmiddels is Weight Wat chers uitgegroeid tot een orga nisatie die actief is in 24 lan den. In Nederland nemen tus sen de vijftien- en zeventien duizend personen per week aan een cursus deel. ZIERIKZEE - Het VVD-Twee de Kamerlid en de vroegere staatssecretaris mevrouw drs N. J. Ginjaar-Maas spreekt op maandag 5 april in Zierikzee. Mevrouw Ginjaar-Maas, die te genwoordig in de gemeente Westerschouwen woont, komt naar een bijeenkomst die in restaurant Mondragon wordt gehouden op initiatief van de Ondercentrale Schouwen-Dui- veland van de WD. Zij spreekt over actuele politiek. De bij eenkomst begint om 20.15 uur en kan door iedere belangstel lende worden bijgewoond. BRUINISSE - De landelijke actie voor het Nationaal Reu mafonds heeft in Bruinisse 2352,20 opgebracht, ongeveer twee tientjes minder dan vorig jaar. Het bestuur bedankt iedereen die zijn steentje heeft bijgedra gen aan het succes van deze ac tie. Mocht u door omstandighe den de collectant(e) hebben ge mist, dan kunt u alsnog uw bij drage storten op postgiro 324 of banknummer 707070848 ten na me van het Nationaal Reuma fonds in Den Haag. RENESSE - Donderdag I april houdt de VVV Schouwse Kust haar voorjaarsvergadering. De vergadering wordt gehouden in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse en begint om 20.00 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer de jaarversla gen over 1992 van respectieve lijk de VVV's Renesse en Haamstede. Ook de te ver wachten investeringen van VVV Schouwse Kust komen tijdens de vergadering aan de orde. Na de pauze geeft S. Min nes, consulent van de Stichting Recreatiewerk Zeeland, een toelichting op Pinksteren 1993 en het Zomerprogramma voor 1993. Ook het mobiliteitsscena rio wordt tijdens de VVV- vergadering ter discussie ge steld. ZIERIKZEE - Zaterdag 27 maart ontving de Rabo bank Zierikzee meer dan vijfhonderd relaties uit de regio Delta in de Grote Kerk in Zierikzee. In het ka der van de Rabobankconcerttournee verzorgde Em my Verhey met het strijkersensemble Camerata An tonio Lucio een optreden. In het seizoen 1991-1992 organi seerde de Rabobank voor het eerst een concerttournee met Verwey en haar ensemble. Het succes hiervan was zo groot, dat de bank besloot door te gaan. Zaterdag werden werken gespeeld van G. F. Handel, J. S. Bach en A. Vivaldi. De barok muziek bleek uitstekend te combineren in het neo-klassis- tische decor van de kerk. Enkele leden van het ensemble zijn leerlingen van Verwey. Met deze concerten krijgen zij de kans om in steeds wisselende samenstellingen solo- optredens te verzorgen, om zo doende podiumervaring te ver krijgen. Zo kreeg hoboïste Pau line Oostenrijk de gelegenheid om samen met Verwey te excel leren in Bach's dubbelconcert, Minstens even succesvol was het concert voor vier violen van Vivaldi. Door de aanwezi gen werd hun optreden be loond met een groot applaus, dat om een toegift vroeg. Deze kwam er echter niet. De Rabobank organiseert dit seizoen in totaal twintig con certen, waarmee ze een bijdra ge wil leveren aan het behoud en bevordering van culturele uitingen in Nederland. Voor wat betreft Zierikzee is men daar zeker in geslaagd. Advertentie Banninklaan 8 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 Dancing Vanity (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Sinds 20 maart zwaait de 21-jarige Tom van Rees alleen de scepter over dancing Vanity in Beddeweeg in Zierikzee. Een jaar geleden namen hij en Martin van Oeveren de toenmalige discotheek de Steeg over. Deze werd aan een grondige interne verbouwing onderworpen en opende haar deuren tenslotte als dancing Vanity. De oorzaak van het uit elkaar gaan van Van Rees en Van Oe veren is het feit, dat beide he ren van mening verschilden wat betreft de doelgroep van de dancing. Van Rees ziet graag het oudere publiek in de dan cing, terwijl Van Oeveren zich meer richt op de jeugd. Iets wat zich natuurlijk ook uit in het soort muziek dat ten gehore wordt gebracht. Daar komt bij, dat Van Oeveren ook nog eige naar is van discotheek Trinity in Renesse. „En hij vond twee zaken toch iets te veel van het goede", aldus Van Rees. Pasjes Om zich meer te richten op het oudere publiek, wordt er vanaf 21 april met pasjes gewerkt in Vanity. De mensen met een pas je hebben zonder meer toegang tot de dancing. Wanneer men twijfelt over de leeftijd van een persoon, moet deze zich legiti meren. Van Rees geeft toe, dat dit in het toeristenseizoen moeilijk te controleren is, „maar het gaat om de mensen van hier; dat je daar controle over hebt", zegt hij. „En perso nen onder de achttien jaar mag je ook geen sterke drank schen ken, zodat we hier ook niet op hoeven te letten". Voor de nabije toekomst zijn er geen bijzondere gebeurtenis sen te verwachten in Vanity. Wel zal er nog een aantal Kara- oke-avonden gehouden wor den. „We hebben dit nu drie keer gedaan en het slaat in als een bom", aldus Van Rees. Maar hij let er wel op, dat een dergelijke avond niet te vaak plaats vindt, „want dan gaat het vervelen". ZIERIKZEE/NIEUWERKERK - Krijn van Zuidland uit Zierikzee heeft zaterdag 20 maart twee keer zil ver en een keer brons gehaald op de Slagers Vak Beurs in Eindhoven. De negentien-jarige leerling van het Slagers Vak Onderwijs in Goes, won voor zowel zijn gekookte worst als zijn rook worst een zilveren medaille. De boerenleverworst die hij ver vaardigd had, was goed voor brons. Van Zuidland maakte zijn pro- dukten bij Slagerij Timmers aan de Kerkring in Nieuwer- kerk. Dit bedrijf fungeert voor hem als leerbedrijf. Aan de landelijke wedstrijd werd door meer dan tweehonderd slagers deelgenomen. BRUINISSE - De D-pupillen van Bruse Boys zijn in het nieuw gestoken door Herberg de Stoofpolder te Bruinisse. Op de foto staand vlnr: René van de Vlist (de sponsor), Collin. Willem. Pa trick. Comelis. Martin. Hans en Leo (leider). Zittend vlnr: Jan. Ronald. Dirk. Johan. Paul, Sander. Dennis. Mark begeleider (Foto: Jaap Jonker). ZIERIKZEE - Op donderdag 1 april wordt bij de Openbare Basisschool 't Kofschip te Zie rikzee het opgeknapte school plein opnieuw en officieel in gebruik genomen. Het plein wordt heropend door de wethouder van onderwijs D. van der Wekken en oud ambtenaar van onderwijs de heer J. de Back uit Zierikzee. Zij verrichten de officiële han deling om 17.00 uur. Aanslui tend op dit evenement wordt in het schoolgebouw een bazaar gehouden die tot ongeveer 21.00 uur duurt. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor activiteiten die men in school verband met de leerlingen van 't Kofschip wil doen. De bazaar omvat onder meer een rad van avontuur, een spookhuis, een pereboom en diverse spelen. UTRECHT - Het Aids Fonds heeft zijn 100.000e donateur binnengehaald, zo is maandag meegedeeld. De gemiddelde donateur geeft 32 gulden. Daarmee is het fonds verze kerd van meer dan drie mil joen gulden aan inkomsten per jaar. Dat geld gaat naar indivi duele hulp. voorlichting, we tenschappelijk onderzoek en projecten in ontwikkelingslan den. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video Specialist voor iedere afstandsbediening St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3