DEURLOO Zaterdag tweede muziekfestival Back to the Sixties in de Staver Projekt Zonder omweg toont acht schilderijen in de Vierschaar UW KRANT VAN Vergrote Aldimarkt is ook luxer geworden ■L r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE =1 r ROVZ houdt een snelheidscampagne Je kijkt je ogen uit! INTER./WEUBEL Met nationale en internationale superacts EXCLUSIEVE KLEDING.... Derde cursus in het najaar van start Verder onderzoek knuppelweg Fl JSÊKL FOTO VERSCHOORE dé krant van schouwen - duiveland! J NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 31 MAART 1993 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND op onze meubelshow, ook 2e paasdag. Haringvlietplein 4, Zierikzee, tel.: 01110-12946 timmerende Tremeloes. Sinds 1959 hebben The Tremeloes een imposante carrière opge bouwd. Met meer dan 25 hits in diverse landen hebben zij aan getoond, dat ze perfecte mu ziek ten gehore brengen. Van het nummer Yellow river gin gen wereldwijd maar liefst ne gen miljoen exemplaren over de toonbank. Dit en andere nummers van hun hand zijn nog dagelijks op de radio te horen. En ook zater dag zullen zij alle hits ten geho re brengen, aangevuld met an dere merseybeat successen. Aan de nog steeds in Amerika en Engeland waanzinning po pulaire groep The Tramps is het vervolgens de beurt om het slotoptreden te verzorgen. Zij zijn één van de meest bekende vertegenwoordigers van de zo genaamde Philly-sound, een sterke melodiegeënte zwarte disco, die transparanter aan doet dan het wat loggere Mo town geluid. Zij wisten meer dan twaalf knallers van super hits op de plaat te zetten. Voor- Sinds een half jaar doen Hank the Knife and the Jets weer van zich spreken. al de fantastische stemmen van Stanley Wade, Robert Oxed, Jimmy Wilms en Jimmy Ellis hebben The Tramps groot ge maakt. In de-huidige bezetting heeft Ellis plaats gemaakt voor Doe Wade. Dit doet niets af aan de tijdloze muziek van de groep. Op nummers als Shout, Disco inferno en New York city is het moeilijk om de benen stil te houden. Zaterdag zal de groep, begeleid door Nightshift, wederom door een weer heel nieuw (jong) publiek ontdekt worden. The ^Tramps uit Philadelphia hebben een succesformule die meerdere generaties aanspreekt. MIDDELHARNIS - Zaterdag 3 april wordt in recreatiecentrum de Staver in Middelharnis het tweede Back to the Sixties muziekfestival gehouden. Het feit dat de zeventienhonderd kaartjes voor deze avond binnen drie dagen waren uit verkocht, bewijst dat er met een dergelijk evenement zeker in een behoefte wordt voorzien. Dat er een aantal gerenommeerde artiesten op het programma staat zal hier zeker aan mee hebben geholpen. Landelijk gezien mag dit mu ziekfestival qua bezetting wed ijveren met elke goldenoldies party waar dan ook. Alleen het door Veronica gehouden Goud van oud springt boven deze eve nementen uit. The Clarks hebben de eer het festival te mogen openen. Deze groep is inmiddels uitgegroeid tot de nummer-one-sixties- show in Nederland. Zij nemen de toeschouwers mee op een historische muziekreis door de jaren zestig. Zaterdagavond ge ven zij de muziek van de Rol ling Stones, Golden Earring en Status Quo een geheel eigen ge zicht. Rock 'n Roll Hierna is het de beurt aan good-old Peter Koelewijn. Deze rasechte Nederlandse rocker, inmiddels 52 jaar, brengt reeds dertig jaar een zeer populair repertoire voor zowel jong als oud. Reeds op de MULO schreef hij zijn eerste liedjes en toen hij op de markt voor het eerst Little Richard's Long tall Sally hoorde, wist hij dat de Rock 'n Roll zijn muziek was. Het beroemde nummer Kom van dat dak af schreef Koele wijn in 1959. Dit nummer werd in 1989 voor de vierde keer uit gebracht. Zijn succes enkele ja ren geleden-met het nummer Sprong in het duister bewijst, dat de jaren bij hem geen rol hebben gespeeld. Tijdens het festival in Middel harnis wordt hij in tegenstel ling tot eerdere berichten bege leid door de in België zeer po pulaire band Nightshift uit Hulst. Dit is een allroundor kest met zes jonge enthousiaste muzikanten. Zij hebben alle maal een uitgebreide muziek opleiding achter de rug en door de loop der jaren een goede po diumervaring weten op te bou wen. Ze doordrenken de mu ziek met hart en ziel, hetgeen tijdens hun live-optreden dui delijk voelbaar is. Na een stilte van enkele jaren zijn Hank the Knife and the Jets weer helemaal terug. Za terdag zullen zij nummers als Guitar king en Staan the gun man zeker doen herleven. Om de sound te completeren werd een soepel swingend dames- koortje aan de band toege voegd, dat net als vroeger luistert naar de naam The cra zy cats. Na het optreden van Peter Koelewijn kunnen ook zij bewijzen, dat zij nog steeds in staat zijn om een zaal, met bijna tweeduizend mensen plat te spelen. Merseybeat Na Hank cs is het de beurt aan de reeds dertig jaar aan de weg ZIERIKZEE - In anderhalve week heeft de Aldimarkt in Zierikzee een totale gedaante verwisseling ondergaan. De winkel is niet alleen veel gro ter geworden, maar ook vol gens de laatste nieuwe mode op het gebied van winkelinte rieur ingericht. De uitbreiding van het opper vlak van de winkel is met na me bedoeld om de zomerdruk- te op te vangen. Onze oosterbu ren, die dan op, Schouwen- Duiveland vertoeven doen na melijk veelal hun boodschap pen bij de bij hen van huis uit bekende Aldi markt. Voor deze uitbreiding is het vroegere ma gazijn bij de winkel getrokken. Voor de opslag van goederen is een nieuw magazijn van onge veer driehonderd vierkante meter bijgebouwd. Plafond Wat de inrichting betreft heeft de winkel een zeer open karak ter gekregen. Bovendien is er een verlaagd wit plafond in de winkel aangebracht. En ook de groente- en vleesafdeling, die overigens in onderverhuur zijn, zijn aangepast aan de nieuwe inrichting van de win kel. Zo heeft de slagerij bij voorbeeld een geheel nieuwe vitrine. Zo op het eerste gezicht is er in anderhalve week veel werk verzet, hetgeen de Aldi markt vooral groter en luxer heeft ge maakt. DEN HAAG - Nederland krijgt zijn eerste geluidswal met zon necellen. De vier meter hoge wal komt langs de snelweg A 27 bij de De Bilt. ROTTERDAM - De PvdA- fractie in de Rotterdamse ge meenteraad wil geen opvolger voor de afgetreden wethouder Johan Henderson. UTRECHT - Door terugwin ning van energie bij de ver branding van afval is vorig jaar een hoeveelheid fossiele brandstof bespaard, die over eenkomt met 400 miljoen ku bieke meter aardgas. Dat is on geveer één procent van het bin nenlands verbruik van aard gas. De hoeveelheid energie die de afvalverbrandingsinstalla ties (AVI's) vorig jaar hebben geproduceerd was voldoende voor een jaar lang elektriciteit voor 450.000 huishoudens. Advertentie (maar betaalbaar) Kleding lingerie MOL 9 - ZIERIKZEE ZIERIKZEE - Tot en met vrijdag 2 april zijn in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee de schilderijen te zien van de cursisten, die in het najaar van het vorig jaar hebben deelgenomen aan de cursus Kreativiteit voor mensen met een verstandelijke handicap. René Korteweg en Helma Scherpenisse, twee deelnemers aan het project Zonder Omweg, met ach ter hen enkele schilderijen. (Foto: Joop van Houdt). De aanleiding tot het opstarten van deze cursus was hit jaar lijkse uitstapje van de teken en schildergroep van Klubhuis de Lichtboei in 1992. De reis voerde naar Laren om daar de tentoonstelling Zonder omweg, oorspronkelijke kunst van ver standelijk gehandicapten te bezoeken. Enkele medewer kers van de Stichting Welzijns- en Gezondheidszorg van het klubhuis raakten hierdoor zeer enthousiast. Ze besloten een werkgroep te vormen met als doel te komen tot een creatieve cursus voor mensen met een verstandelijke handicap. Het resultaat was het kreativiteits- projekt Zonder omweg, naar de titel van de expositie in Laren. De eerste cursus ging vorig jaar na de herfstvakantie van start. Then nog zonder subsidie van de gemeente, maar deze zegde in januari van dit jaar de subsidie met terugwerkende kracht toe, waardoor er in to taal, voorlopig drie cursussen gehouden kunnen worden. De tweede is reeds gestart en van de eerste cursus zijn dus de re sultaten deze week in het stad huis in Zierikzee te zien. Zelfvertrouwen Volgens docente Kreativiteits- technicken aan de Lichtboei mevrouw A. Leijdekker zijn er voorde vrijetijdsbesteding van de mensen met een verstande lijke handicap op Schouwen- Duiveland weinig mogelijkhe den. Volgens haar zijn de deel nemers aan 'de cursus zeer en thousiast. „Bovendien krijgen ze door de cursus zelfvertrou wen en waardering voor zich zelf", aldus Leijdekker. „Daar korpt bij, dat het ontzettend ge zellig is". Het werk. van verstandelijk ge handicapten komt de laatste jaren steeds meer in de belang stelling. „Vijf jaar geleden werd de eerste tentoonstelling gehouden", vertelt Leijdekker. „En tegenwoordig wordt er steeds gestructureerder te werk gegaan om het kunstzin nige werk van verstandelijk gehandicapten meer in het openbaar te brengen". Wat betreft de cursussen wordt er gekeken naar de behoeften van de mensen in de regio. Dit gebeurd in samenwerking met de Dienst Sociaal Pedagogi sche Zorg (SPD) in Zeeland. Deze begeleidt meerdere spe ciale activiteiten in Zeeland. Hierbij is uitwisseling moge lijk, maar volgens de heer R. K. A. Prager, directeur van SKW de Lichtboei, vormt de afstand van en naar Zierikzee voor vele mensen een pro bleem. Hij sluit dan ook niet uit, dat het cursuspakket in de toekomst uitgebreid wordt. „Afhankelijk van wat de men sen zelf willen, want we gaan altijd uit van de deelnemer", zegt hij. Wachtlijst De behoefte aan de cursus bleek al vanaf het begin groot. Naast de acht personen die daadwerkelijk aan de cursus hebben deelgenomen, moesten er nog vijf op een wachtlijst worden geplaatst. Deze hebben voorrang gekregen bij de twee de cursus die onlangs van start is gegaan met in totaal elf deel nemers. Deze zijn over twee groepen verdeeld en worden begeleid door Margreet Leij dekker en Nelleke Luteijn. Dat de behoefte duidelijk aanwezig is vindt A. Leijdekker ook het belangrijkste, „al is het na tuurlijk ook wel leuk om een ontwikkeling te starten zonder van te voren te weten waar het strand". Er wordt in de cursus met drie technieken gewerkt. Dit zijn keramische vorming, tekenen en schilderen en textiele werk vormen. Voor de expositie in de Vierschaar is gekozen voor al leen schilderijen, omdat deze het gemakkelijkst getoond kunnen worden. De Lichtboei heeft hierbij ook hulp van bui tenaf gekregen. De Lions-club Schouwen-Duiveland heeft na melijk zorg gedragen voor de lijsten van de schilderijen. Deze zijn allemaal naar ver schillende thema's vervaar digd en met behulp van diverse technieken, waaronder wasco, ecoline en plakkaatverf. Vol gens A. Leijdekker zijn sommi ge schilderijen duidelijk her kenbaar, maar zitten er ook abstracte werken bij. „Ze zijn allemaal heel mooi van kleur en techniek", zegt ze. „Het pure gebruik van kleur geeft de schilderijen iets heel speci fieks, dit maakt het heel oor spronkelijk". De tentoonstelling in de Vier schaar duurt slechts tot het ein de van doze week. Vanaf 1 mei zijn de schilderijen, met. daar naast waarschijnlijk nog meer werk, tevens te zien in de Openbare Bibliotheek in Zie rikzee. Bedrijven die de schil derijen willen tentoonstellen worden hiertoe ook in de moge lijkheid gesteld. Zij kunnen hiervoor contact opnemen met de heer Prager (telefoon: 01110- 12075. Tot 7 mei ZIERIKZEE - Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) houdt tot 7 mei een snelheid scampagne die is gericht op de problematiek van te hard rijden op wegen binnen de bebouwde kom en op 80-km-wegen. De campagne is breed opgezet. Rijk, Provincie, Weg- en Waterschappen, gemeenten, bedrijven en scholen gaan via het campagnemateri aal informatie verschaffen over de gevaren van te hard rijden. De politiekorpsen in Zeeland zullen tij dens de campagne verscherpt controleren op snel heid. Het doel van de campagne is het verminderen van het aantal verkeersdoden en -gewonden. Bij ongevallen blijkt snelheid vaak een onderschatte risico factor. De limiet op wegen met gemengd verkeer buiten de kom is echter „niet voor niets, 80". Zoals het thema van die ac tie luidt. De onverwachte trac tor na de onoverzichtelijke bocht is bijna spreekwoorde lijk en minstens zo onvermijde lijk. Hetzelfde geldt voor de roekeloos inhalende tegenlig ger. Bomen en het overige ver keer maken uitwijken vaak on mogelijk. Ook binnen de bebouwde kom moet de snelheidslimiet als een uiterste gezien worden. In de auto zit je met 50 km/h rede lijk veilig. Maar de voetganger, die door een auto met die snel heid geschept wordt, is er slecht aan toe. Kleuters en peu ters maken al helemaal geen schijn van kans. Zij dragen hun hoofd op bumperhoogte. In woonbuurten is „30" dan pok „hard zat". Want een plotseling overstekend kind is daar altijd te verwachten. Tijdens de campagne plaatsen wegbeheerders posterborden op verschillende lokaties in heel Zeeland. Zowel binnen de kom als erbuiten moeten die het geheugen van de wegge bruiker opfrissen. Ook gaat het WN-infoteam meerdere keren op pad om de weggebruikers persoonlijk te informeren, soms in samen werking met politie. Bij die ge legenheden kunnen wegge bruikers, die zich aan de snel heidslimiet houden, beloond worden met een give-away. De politie geeft alleen aan de over treders een „cadeautje". Hier voor moet de ontvanger dan wel flink in de portemonnee. DREISCHOR - De Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonder zoek gaat via een zogenaamd isotopen-onderzoek de knup pelweg onderzoeken die bij ri oleringswerkzaamheden is aangetroffen in Dreischor. Dat vertelde de burgemeester van Brouwershaven, L. N. La- bruyère tijdens de raadsverga dering, die maandagavond werd gehouden in het Brouwse stadhuis. De Middeleeuwse knuppelweg, die wordt ge vormd door een aantal stokken die tegen elkaar aan zijn ge legd, werd aangetroffen onder de Bogerdweg en Stoofweg. Volgens WD-raadslid M. C. J. Mol zou de weg in 1954 ook zijn aangetroffen bij riolering» werkzaamheden in de West straat en Daniël Ockersestraat te Dreischor. Ten behoeve van het oudheidkundig onderzoek zullen de werkzaamheden aan de Bogerdweg/Stoofweg wat worden vertraagd. De gemeen te Brouwershaven draagt 600 gulden bij aan het isotopen onderzoek. Advertentie FOTO KLAAR f ÖÜRl winkelt1 nmi fotografie »video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een C kwartaalabonnement f 48.50 C kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— C jaarabonnement f 183,— D jaarabonnement met autom. afschr. 173. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres 1 postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 25 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Gd Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1