Sportbekers 1992 voor Peter van Vossen en ZHV/Delta Sport Massaal bezoek zesde editie van de Zierikzeese sportverkiezing MAANDAG 29 MAART 1993 NR 25332 9 snelst afleggen? Nelli Cooman, tweevoudig wereldkampioene over de zestig meter indoor en dit jaar nog zevende bij de we reldkampioenschappen in To ronto over deze afstand, of de supersnelle vleugelspits Peter van Vossen die al menige ver dediger zijn hielen heeft laten zien! Om Van Vossen nog even uit balans te brengen, wenste Cooman de sympathieke voet baller met drie ferme kussen succes voor de wedstrijd. In een strijd waarin niets cadeau werd gegeven liet de atlete zien over deze korte afstand net iets sneller te zijn. Voor het oog was vrijwel niet te zien wie er ge wonnen had, de tijdwaarne ming gaf echter uitkomst. Coo man, bekend om haar snelle start liep een tijd van 4.74 se conden, Peter van Vossen ein digde in 4.81 seconden. Slechts zevenhonderdste van een se conde verschil scheidde de bei de topsporters. Uitslag Tben was het tijd voor waar het eigenlijk allemaal om begon nen was. De uitreiking van de prijzen. ',,Het slot van een gran dioze en zinderende avond", zo hield burgemeester Asselbergs nog even de spanning erin. De jury verkoos met een grote Jaap Bos krijgt uit handen van wethouder van sportzaken L. J. van Gastel de sportraadpenning. meerderheid van 149 stemmen het eerste team van handbal vereniging ZHV/Delta sport tot sportploeg van het jaar 1992. Een jaar waarin de ploeg een unieke prestatie leverde door naar de eredivisie te pro moveren. Een klasse waarin zij door goede prestaties in de na- competitie ook het volgend sei zoen hoopt uit te komen. De tweede plaats was met 93 stem men voor de selectie van korf balteam All-Ready, vlak daar achter eindigde met 81 stem men het eerste team van bad mintonclub Zierikzee derde. ,,Een van de beste sportpromo- tors en iemand die Zierikzee warm in het hart draagt: Peter van Vossen", zo maakte de bur gemeester de te verwachten winnaar bekend. Onder een ovationeel applaus werd ver volgens Peter van Vossen voor het eerst in zijn loopbaan uit geroepen tot de beste sportman van Zierikzee. Maar liefst 151 stemmen verkreeg de voetbal ler en daarmee ook de Zierik zeese Oscar op sportgebied. Op de tweede plaats eindigde de atleet Ramses Bekkenk, die in Zeeland wat betreft zijn sport op eenzame hoogte staat. Dat je niet jong hoeft te zijn om goede sportieve prestaties te behalen bewees de derde plaats voor de 46-jarige Jannie Schot, die in 1992 haar Nederlandse veteranen kampioenschapsti- tel kogelstoten prolongeerde. Met alle sporters in de spot lights en het door John Prins gezongen populaire nummer You'll never walk alone werd afscheid genomen van een grandioze happening. Een eve nement waarbij de organisato ren voor de moeilijke opgave staan deze volgend jaar qua op zet nog verder te verbeteren. Tekst: Peter Schrauwen Foto's: Joop van Houdt Peter van Vossen ontvangt de ,,cup met de grote oren". ZIERIKZEE - Voor een overvol sportcentrum Onderdak werd afgelopen zaterdagavond de verkiezing van Zierikzeese sportploeg en sportman/-vrouw van 1992 gehouden. Een gala-avond waarin burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs aan het einde de bekers kon overhandigen aan de winnaars: handbalvereniging ZHV/Delta Sport en voetballer Peter van Vossen. Spectaculairste onderdeel van de avond was ongetwijfeld de sprint tussen Peter van Vossen en Nelli Cooman over 35 meter. Een wedstrijd die werd uitgevochten op het scherpst van de snede en die met zevenhonderdste seconde voorsprong werd gewonnen door de Nieuwer- kerkse atlete. Al ruim voordat er met het pro gramma een aanvang zou wor den genomen, zaten de tribu tes van ^sporthal Onderdak vol. Qok; de zitplaatsen aan de zijkanten van dezaal waren snel tot de laatste plek bezet. De zesde editie werd met naar schatting zo'n achthonderd be zoekers nog beter bezocht dan de voorgaande afleveringen van de sportverkiezing. Er stond deze avond dan ook heel wat te gebeuren. Uiteraard de bekendmaking van de beste Zierikzeese sportploeg en indi viduele sporter van het afgelo pen jaar, maar ook andere on derdelen van het gevarieerde programma, zoals bijvoor beeld de demonstraties jazz- ballet door Delta Sport en judo en jiu-jitsu door leerlingen van Leen Moerland. Maar onge twijfeld heeft ook de aange kondigde race tussen de popu laire voetballer Peter van Vos sen en atlete Nelli Cooman veel publiek naar de sporthal ge trokken. Schijnwerpers Lichten uit, spots aan. Even na half acht gingen de lichten in de hal uit en versierden kleuri ge lampen de ruimte. De gala avond was begonnen. Speaker Kees Verkerke, die deze avond samen met Cora van As en Cor Verkaart organiseerde, heette iedereen van harte welkom en wenste allen veel kijk- en luisterplezier. Om de stemming er gelijk goed in te krijgen, werd de avond ge opend door zanger John Prins met een rock and roll-medley. De dansers en danseressen van dansschool Kramer toonden daarbij hun kunsten op de dansvloer. Na d.eze wervelende opening, werd het' wóórd gege ven aan de wethouder en voor zitter van de sportraad, de heer L. J. van Gastel. Hij gaf met klinkende woorden het doel van de avond aan. „Vanavond staan de kampioenen die door training en volharding hun re sultaat hebben bereikt in de schijnwerpers". Nadat Lydia Mob en Wim Evertse, die beiden zijn gestopt met de organisatie van de sportverkiezing, in het zonnetje waren gezet, werd het tijd om de aanmoedigingsprijs uit te reiken. Uit handen van de voorzitter werd deze gege ven aan de negentienjarige Er- win Nelissen, linkermidden velder bij voetbalvereniging Zierikzee. Het talent kreeg zijn prijs vanwege het feit dat hij goed presteert in het eerste team van VV Zierikzee en al twee jaar lang in de selectie van Jong Zeeland speelt. Daar naast geeft hij ook de C- junioren van Zierikzee trai ning. „En met dit alles ben je goed op weg", aldus Van Gastel tegen de jeugdige voetballer, „de prijs is eervol om te krij gen en een aanmoediging om verder te gaan.met je sport". Handtekening Na deze woorden stond er op nieuw een muzikaal onderdeel op het programma. Leden, van groot tot klein, van gymnas tiekvereniging Delta Sport ga ven een vrolijke demonstratie jazz-ballet. Wekenlang hadden ze geoefend, maar niet voor niets. Met hun show kregen ze al snel de handen van de toe- 'sclibuwers op"ëikaar. Wè'deróm 1 werd Let wóórd'gegeven aan de heer Van Gastel voor de uitrei king van de sportraad'penning, bedoeld voor iemand die zich op een of andere wijze verdien stelijk maakt voor de Zierik zeese sport. Dit keer viel de eer te beurt aan Jaap Bos, het ma nusje van alles van handbal vereniging ZHV/Delta Sport. In de pauze namen enkele kin deren de gelegenheid te baat om met hun idool en interna tional Peter van Vossen op de foto te komen te staan. Ook zijn handtekening bleek een gewild attribuut. Nadat John Prins een nummer van zijn nieuwe CD ten gehore had ge bracht kon het publiek via een groot videoscherm kennis ma ken met de genomineerden. Op lokatie was Kees Verkerke op bezoek gegaan bij de verschil lende sporters en sportploegen die in 1992 een goede prestatie hebben neergezet. Als ploegen maakten kans op de gewilde beker: de badmintonclub Zie rikzee, de damclub Zierikzee, het eerste team van handbal vereniging ZHV/Delta Sport, het eerste korfbalteam van All- Ready en de hoofdmacht van schaakclub Zierikzee. Bij de individuele sporters wa ren dit: atleet Ramses Bek kenk, turnster Ernani de Boer, veterane-atlete Jannie Schot, schaatser Leon van der Wielen en voetballer Peter van Vossen. In het 22 minuten durende filmpje vertelden zij over hun prestaties van het vorige jaar en gaven zijn hun toekomstver wachting voor 'dit. Iseizoen. Bij de presentatie van iedere af- 'zohdérlijkei/loeg^ehé'porf(st')'dr was door het ;gejöól en geklap al snel duidelijk waar de fami lieleden, kennissen en fans zich in de zaal bevonden. Tbr- wijl onder het publiek druk werd gediscussieerd over de kansen voor de verschillende genomineerden namen de sportraadsleden plaats achter de tafel voor de uiteindelijke stemming, een moeilijke taak. Voordat echter aan alle .onze kerheid een einde was ge maakt verscheen eerst nog Leen Moerland met zijn leer lingen ten tonele voor een de monstratie judo en jiu-jitsu. Aan de genomineerden werd op levensechte wijze getoond wat zij konden doen wanneer iemand onverhoopt aan het éinde van de avond hun bokaal zou willen stelen. Veel applaus was er voor een jeugdige judo ka van twee turven hoog, die bij een goed ingezette been techniekzelf onderuit gleed, maar er daarna toch in slaagde de leraar in de houtgreep te ne men. Dat het met de sport in Zierikzee niet slecht gesteld is bleek bij de marathonhuldi ging van Zierikzeese sporters die er het afgelopen jaar in ge slaagd zijn in hun discipline kampioen te worden. Rond de nek van maar liefst 120 spor ters kon de medaille worden omgehangen. Langzaamaan liep de avond naar de climax, de sprint tus sen Van Vossen en Cooman en de bekendmaking van de win naar van de sportbekers 1992. Voetballer Erwin Nelissen ontvangt de bokaal voor de aanmoedigingsprijs van de gemeente Zie rikzee De handballers van ZHV/Delta Sport in de bloemen Sprintspektakel De sprint tussen de twee cory feeën was georganiseerd door het Bedrijfscontact Zeeland Noord, een organisatie die zich tot doel heeft gesteld meer be drijven naar de regio te trek ken. Met de aanwezigheid van de in Rotterdam geboren Nelli Cooman en de in Brussel woon achtig Van Vossen, wilde het bureau met deze stunt aanto nen dat Zeeland Noord met haar ligging tussen de Schelde en de Rijnmond een prima kli maat biedt voor ondernemers. Tbrwijl Peter van Vossen en Nelli Cooman met wat-rekoefe- ningen de spieren op de juiste temperatuur brachten, werd er eerst een drietal series gelopen tussen leden van atletiekver eniging Delta Sport. De snelste van hen zette op de mat die over een lengte van 35 meter di agonaal door de sporthal was gelegd een tijd neer 4.95 secon den, een tijd waar Van Vossen en Cooman zich in vast konden bijten. En toen was het mo ment suprème daar, het pu bliek klom op de banken om niets van het spektakel te mis sen. Wie zou de sprint het Nelli Cooman en Peter van Vossen lopen omarmd terug naar de startblokken. De wil om te winnen straalt van de gezichten van beide topsporters.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9