Boomplantactie CJV Nieuwsbodereis Geslaagde kinderkledingbeurs voor 't laatst in 't Kofschip streeknieuws stukken Tientallen stuks kleding wisselden van eigenaar Dertig vrijwilligers trotseren kou Geprikkeld Is het niet droevig???!!! 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zoeken en passen... (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Complete verkleedpartijen in de gang, moeders die snuffelen tus sen de rekken en kinderen die in afwachting van wat er uitgekozen wordt leef tijdsgenootjes opzoeken en spelen in de gangen. Al met al wat het zaterdagoch tend een drukte van belang in het gebouw van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee waar voor de drieëndertigste keer in successie een kinderkleding beurs gehouden. Het is voor de laatste keer dat 't Kofschip de lokatie is voor de beurs. De volgende voorjaars-kinderkledingbeurs wordt gehouden in het voor malige schoolgebouw aan de Huybertstraat in de Zierikzeese wijk Malta. schakeling zal zijn. Van een jonge, kinderrijke, wijk ver huist men naar een wijk met veel minder kinderen. Boven dien woont het overgrote deel van de vrijwilligers die zich in spannen voor de kinderkle dingbeurs in de Zierikzeese wijk Poortambacht. „Tbch denk ik niet dat dat een pro bleem zal zijn hoor. De mensen weten ons wel te vinden en ik denk niet dat de verhuizing een drempel zal zijn". In het voor malige schoolgebouw krijgt de kinderkledingbeurs niet alleen meer ruimte maar is er ook sprake van één grote open ruimte. In 't Kofschip is de collectie Al zeventien jaar lang wordt in Poortambacht twee keer per jaar een kinderkledingbeurs gehouden: één in het voorjaar en één in het najaar. Oorspron kelijk was het een initiatief van de Belangengroep Poort ambacht. Later, vijf jaar gele den, werd de activiteit onder gebracht bij een nieuwe stich ting, de Stichting Kinderkle dingbeurs. Mevrouw R. Duin houwer spant zich al zestien jaar lang in voor de kinderkle dingbeurs. Zij kijkt vol span ning uit naar de ophanden zijn de verhuizing. In de loop der jaren heeft de Stichting Kinderkledingbeurs aardig wat attributen in eigen dom. Kleerhangers, maar ook meer volumineuze zaken als kledingrekken en dergelijke. ,,We hebben nu geen eigen op slagruimte en dat is best lastig", aldus mevrouw Duin- houwer. ,,We slaan de spullen nu op bij een garage hier in de buurt en dat is elke keer toch weer een heel gesjouw. In de voormalige school krijgen we een flinke ruimte en dan zijn er ook mogelijkheden om de spul len daar op te slaan en dat is natuurlijk ideaal", aldus me vrouw Duinhouwer. Zij beseft dat de verhuizing van de kinderkledingbeurs zo- Wel voor de vrijwilligers als voor de klanten een hele om- ZIERIKZEE/RENESSE - Op het kampterrein van het CJV Zierikzee aan de Rampweg te Renesse was het zaterdagmorgen 27 maart een drukte van be lang. Zo'n dertig CJV-ers, groot en klein, waren pre sent op het kamp om de actie Geef een boom gestalte te geven. Op het kampterrein wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de bouw van een tweede va kantiewoning voor gezinnen met een kankerpatiënt je die hier een week gratis kunnen vertoeven om even bij te komen van alle zorg en emoties. Het is de bedoeling dat de offi ciële opening zal plaatsvinden op 23 april aanstaande. Om het huis en de omgeving er dan op timaal uit te laten zien organi seerde de initiatiefgroep (windkracht 10) van de CJV een actie waarbij de clubleden, le den en de caravanbewoners van de CJV-camping werden inge schakeld om onder vrienden en bekenden te zoeken naar spon sors voor een boom, plant of struik. De actie werd door de vele spontane giften een groot succes en bracht ruim 1700,- op. Maar het bleef niet alleen bij sponsors zoeken want de actie voerende CJV-ers moesten ook nog zelf aan de slag om alle bo men, planten en struiken die van het bedrag konden worden aangeschaft eigenhandig in de tuin rondom het vakantiehuis je te plaatsen. Om half negen vertrok de groep uit Ziërikzee en aangekomen in Renesse ging men te voet naar tuincen trum Braber om daar de beno digde bomen enzovoort aan te schaffen. Terug naar het kamp mochten de kinderen op een grote wagen meerijden waarna ze getrakteerd werden op een Zeeuwse bolus en limonade. Daarna kregen ze instructies over het planten van bomen, struiken en bloemen. In groep jes van drie ging men aan de slag om de 170 stuks bomen, planten en struiken te planten. Ook kwam nog een delegatie van de Lionsclub (mede initiatiefnemer van de vakan tiehuisjes) alle nijverheid aan schouwen. Om ongeveer twaalf uur was de klus geklaard en na nog een vleugje kampvreugde meege pakt te hebben door alle speel toestellen uit te proberen ver trok de groep weer naar huis. Het CJV Zierikzee is momen teel met diverse voor de jeugd aansprekende activiteiten be zig. Het ledenaantal van de di versejeugdclubs is fors stijgen de waardoor enkele groepen gesplitst moeten worden en daarvoor is men naarstig op zoek naar leiding voor de jeugdclubs en andere activitei ten. kinderkleding verdeeld over verschillende lokalen terwijl er weer een apart lokaal als 'kassa' ingericht is. ,,Ik denk dat het voor de vrijwilligers leuker is om in zo'n grote open ruimte te werken. Dan heb je meer het idee dat je met een groep mensen bezig bent. Een ander voordeel van de ruimte in de voormalige school is dat de mensen daar niet buiten hoeven te wachten. Als het hier druk is moet dat wel en dat is in de zomer niet zo erg maar als het regent en waait in het na jaar is dat niet zo'n pretje. Daar kunnen de mensen wachten in de hal", aldus mevrouw Duin- houwer. Kwaliteit Vrijdag werd door zo'n negen tig mensen kleding ingeleverd in 't Kofschip. ,,Ik heb zelf het idee dat er wel meer mensen kleding kwamen brengen maar dat er alles bij elkaar minder kleding is ingebracht", aldus mevrouw Duinhouwer. Naast kleding, zo blijkt uit een snelle rondgang langs de rekken, werden dit jaar ook behoorlijk wat rolschaatsen, voetbal schoenen en dergelijke ingele verd. De meeste vraag was er volgens mevrouw Duinhouwer naar jassen. ,,Als je die nieuw moet kopen zijn jassen vaak behoorlijk duur en daarom is er veel vraag naar tweede hands jassen". De prijzen van de kleding wor den door de vrijwilligers van de Stichting Kinderkleding beurs in overleg met de inbren gers vastgesteld. „Als mensen een flinke prijs van de door hen ingebrachte kleding willen vragen is dat hun eigen risico. Ze lopen dan de kans dat de kleren niet verkocht worden", aldus mevrouw Duinhouwer. De niet verkochte kleding werd zaterdagmiddag weer op gehaald door de inbrengers. Kleding die niet werd afge haald gaat naar Polen of Roe menië. Tien procent van de op brengst gaat naar de stichting. Dat geld wordt gebruikt ter be strijding van de onkosten en voor de aanschaf van attribu ten als kledingrekken en der gelijke. De kinderkleding beurs werd zaterdag bezocht door ruim honderd mensen. „De museumhaven ligt op koers en de vaart zit er in". Met die woorden begon ing. Ph. H. van Doorne, voorzitter van de Stichting Museumhaven Zie rikzee vrijdag zijn toespraak ter gelegenheid van de over dracht. Voordat Van Doorne de geschiedenis van de Arm 17 be lichtte meldde hij dat momen teel druk gewerkt wordt aan de restauratie van de klipper Kinsbergen. „De tweede fase van de restauratie is bijna ach ter de rug en het is de verwach ting dat het schip over enkele weken in de Museumhaven ligt", aldus Van Doorne. „Het schip is dan nog niet geheel in oorspronkelijke staat. Dat komt in de derde fase van de restauratie". Dertig vrijwilligers kwamen zaterdag i Joop van Houdt). r het huis aan de Rampweg om bomen te planten. (Foto: MIDDELBURG Tentoonstelling wandtapijten Van 3 april tot en met 5 septem ber is in het Zeeuws Museum in Middelburg de tentoonstelling In naam van Oranje - Een Ca- mer tapijten te bezichtigen. De tentoonstelling wordt op 2 april om 15.00 uur door Hare Majesteit Koningin Beatrix ge opend. Zes unieke wandtapij ten geven de strijd weer die de Zeeuwse watergeuzen tegen de Spanjaarden voerden geduren de de tachtigjarige oorlog. Op vijf van die wandtapijten wor den de gevechten tussen de geu zen en de Spanjaarden afge beeld, het zesde is een tapijt met het portret van Willem van Oranje. De vrijheidsstrijd op de Scheldemonden, van 1572 tot 1576, werd 'In naam van Oranje' gevoerd. De wandkle den werden tussen 1591 en 1604 geweven. De serie is gemaakt in opdracht van de Staten van Zeeland, ter verfraaiing van het Prinsenlogement in het Ab dijcomplex te Middelburg. Het is een uniek feit dat de gehele serie tapijten bewaard is geble ven en zich nog steeds bevindt in de Abdij, waarin ook het Zeeuws Museum is gehuisvest. Rond de serie tapijten heeft het museum een expositie samen gesteld. Takkewerk Van 2 tot 26 april is in het Schuttershofcafé in Middel burg de expositie Thkkewerk van Danny van Rijt te bezichti gen. De beelden van Van Rijt zijn opgebouwd uit construc ties van takken (snoeihout) aan elkaar verbonden met touw en bespannen met in gips ge drenkte doeken of in hun ge heel gevuld met gips. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Rijswijk (N.-Br.): J. G. Kemperman, kandidaat te Leiden; te Geldermalsen: H. P. J. Schormans te Augustinus- ga. Aangenomen naar Wester voort: G. J. van der Stouw te Eindhoven. Bedankt voor Huizen (dg. De Goede Herder); B. Elenga te Leusden. Gereformeerde Kerken Benoemd te Rotterdam-Pen- drecht (als pastoraal assistent) (part-time): A. F. Ruijl, wonen de te Rotterdam, die deze be noeming heeft aangenomen. Beroepen te Berkel en Roden rijs: nievr. drs. J. Kolkman te Surhuisterveen. Aangenomen naar Leeuwar den-West: drs. H. Hiddink te Bunschoten-Spakenburg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Voorburg: drs. D. Griffioen, kandidaat te Hattem, die bedankte voor De venter, voor Monster, voor Oegstgeest, voor Uithuizen en voor Zaandam. Bedankt voor Zwolle- Centrum: A. de Jager te Ber- kum. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Amsterdam- Nieuw-West: P. J. den Hertog te Nieuwe Pekela. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Naar aanleiding van de foto in de Nieuwsbode van 26 maart met als titel Geprikkeld... waarop een met ijzerdraad be timmerde schutting te zien is van een bewoner van de Volke- rakstraat in Zierikzee, wil ik reageren. Jammer genoeg weet ik niet wie degene is die de foto van commentaar voorzag. Ik vraag me af of hij of zij ook de bewoner van de Volkerakstraat is. Ik namelijk wel en ik ver moed dan ook wat de reden is dat deze Jrewoner zijn toe vlucht heefl%enomen tot ijzer draadbescherming om zijn tuin. Namelijk de tot vervelens toe over de schutting schieten de ballen in je tuin, waarna de voetballertjes ettelijke keren komen bellen of je onmiddel lijk maar even hun bal wilt pakken. Als je hier niet altijd onmiddellijk aan voldoet, om dat je bijvoorbeeld net de baby aan het voeden bent of net als ik met een hersenschudding op bed ligt, dan wensen zij je ver volgens fijntjes de „kanker" toe of dreigen je huis in de brand te steken. Maar ach, kan ker heb ik al gehad dus hoeven ze mij dat niet meer toe te wen sen. En het zijn trouwens kin deren dus je moet wat kunnen hebben nietwaar? Kinderen moeten kunnen spelen. Dat ben ik met de commentator eens. Maar dan wel op een plek waar het kan zonder anderen overlast te bezorgen. Er is na melijk een prachtig voetbal veld vlak bij de Volkerakstraat (naast de Jan Wouter v. d. Doel- school). Overigens, ik zal geen prikkeldraad spannen hoor want ik wens geen kind toe daar tegenaan te vallen, ma-ar ik wens ze soms wel achter het prikkeldraad. Naam briefschrijfster bij de redactie bekend. Heeft u ooit al eens gefietst? Vast wel! Heeft u ooit al eens gebruik gemaakt van het „fietspad" tussen Serooskerke en Zierikzee en toen gezien dat de staat waarin het verkeerde verschrikkelijk slecht was? Dat is bij u misschien al jaren geleden en het is heel erg droe vig te moeten constateren dat het alleen maar slechter is ge worden. Het is niet alleen slechter ge worden, maar ook al geruime tijd gevaarlijk. Het aantal on gelijkheden is ontelbaar, maar daar valt nog mee te leven als fanatiek fietser. Gevaarlijker worden het grote aantal gaten, brede scheuren, losliggende en overeind staande tegels. Wanneer u een onbezorgd ritje denkt te gaan maken op dit losliggende tegel-arsenaal kunt u slecht wegkomen. Een routebeschrijving van het pad zelf zou echt geen overbodige luxe zijn. Ondanks dat ijverige tegelleg- Een nieuw leven Een klein wonder Het klinkt zo gewoon Maar het is voor ons zo heel bijzonder. LISA 26 maart 1993 Gewicht: 3160 gram Lengte: 49 cm Belinda Janssen Fred Vermeulen Angela, Mandy Eendrachtstraat 47 4301 VK Zierikzee 01110-17830 ORIGINELE LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - Zierikzee 01110-16551 ,,De Heer is mijn Herder" In dit vertrouwen is rustig heengegaan onze lieve tante MARIA KLOET-DE JONGE Weduwe van ADRIANUS CORNELIS KLOET in de leeftijd van 89 jaar. Neven en nichten Zierikzee, 28 maart 1993 Bejaardencentrum „Borrendamme" Correspondentie-adres: F. Tbrensma-de Haan, Meidoornstraat 10 4306 AE Nieuwerkerk De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 31 maart in de Groene Zaal van „Borrendamme", Schel- destraat 2 te Zierikzee, aanvang 13.15 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 14.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Groene Zaal. Heden overleed nog vrij onverwacht, mevrouw" PIETERNELLA CAPELLE-KLAASSE Sinds 31 december 1988 weduwe van WILLEM HENDRIK CAPELLE 28-04-1914 28-03-1993 A. BOOGERT, ex. test. Zierikzee, 28 maart 1993 Baden Powellweg 18 Correspondentie-adres: A. Boogert, Teelinckstraat 26, 4301 KM Zierikzee De crematie-plechtigheid zal plaats vinden woensdag 31 maart om 11.00 uur in het crematori um te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Degene die deze plechtigheid wenst bij te wonen, wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. gers elk jaar een aantal tegels weer wat dichter tegen elkaar proberen te leggen is de staat van dat stukje na korte tijd weer hopeloos. Het is zinloos en geldverspil ling! Hebben de verantwoorde lijken dan nog nooit van asfalt gehoord? Zien zij dan echt niet dat dit onverantwoord, gevaar lijk en zeer fiets-onvriendelijk is? Het is een lachertje in een tijd waarin men het fietsen probeert te promoten. Ik kan me dagelijks woest maken over zoveel onbenul. Dagelijks maken nog vele schoolgaande kinderen en an dere fanatici gebruik van het „fietspad" dat men beter kan dopen als „De Hel Van Het Zui den". Er moeten in dit soort ge vallen toch eerst ongelukken gebeuren voordat men een keer inziet dat dit kan. Of moet „Ook dat nog" eerst weer in actie komen. Het moet toch niet zo zijn dat omrijden een noodzaak wordt. DOE er nu EINDELIJK eens wat aan! N. J. SCHRIER Burgh-Haamstede (en namens vele anderen) Tien jaar geleden stond er een advertentie in de krant: Wie gaat er mee een reisje maken naar het buitenland? Met aan het roer chauffeur Rinus v. d. Voorden een man met veel woorden. Van Westerschouwen tot zelfs Flakkee gaan er mensen met de Nieuwsbodereis mee Dit jaar is de krant aan het jubileren en dat willen wij waarderen. Donderdag even over half acht was de laatste gast aan boord Er werd op een parkeerplaats gestopt voor een groepsfoto en directeur Van 't Leven sprak een welkomstwoord. Tbgen tienen werd er voor de koffie gestopt in Weert dat was toch niet verkeerd. De rit ging die dag door de mooie natuur, het was veel stijgen en dalen maar de nieuwe bus van Van Oeveren met zijn 385 paarden, kan de hellingen op zijn gemakje halen. In het hotel in Cochem waren de kamers prima in orde en vriendelijk personeel dus kon het gezellig worden. 's Avonds aan de bar bleef er nog een groepje plakken veel Bruse spreuken en lekker doorzakken. Vrijdagsmorgens werd Cochem bezocht gezellig koffie drinken en heerlijk gebak gekocht. 's Middags een mooie rit over de Hünsrück met veel haarspeld bochten en een prachtig uitzicht op die mooie natuur er vlogen sneeuwvlokken, maar in de bus was er een behaaglijke temperatuur. 's Avonds een prima warm- en koud buffet en daarna nog veel dolle pret. Zaterdagmorgen de koffers weer pakken en op gemakje terug door België naar Nederland afzakken. Nu nog een laatste stop op Flakkee Bedankt Van Oeveren en de Nieuwsbode uit Zierikzee Kees Hoogerwerf en Kees Heule

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6