GRATIS ADVERTENTIE Ruimtelijk economisch onderzoek biedt mogelijkheid toekomstvisie Infobulletin gemeente ziet het levenslicht 0 1 W KRANT VAK SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE j Bespreking tijdens ZOC-vergadering Eerste exemplaar Westerschouwens Nieuwsblad Politie neemt auto in beslag 3 IJSBAAN 3 FIETSPADEN 5 BOOMFEESTDAG 11 SPRINT-DUEL Waarschuwing politie om geen sigaretten en/of goud te kopen Diefstal bij sportzaak Rolemmer in brand I— I dé krant van schouwen - du weiand! IKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 MAART 1993 149e JAARGANG NR 25330 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij (akenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Het historisch karakter van de binnenstad van Zierikzee is enerzijds een sterk punt, maar brengt anderzijds ook beperkingen met zich mee. (Archieffoto). ZIERIKZEE Wat houdt een ruimtelijk economisch onderzoek precies in en wat is de betekenis van zo'n on derzoek met name op wat langere termijn? Die vragen beantwoordde drs F. Wigman van BRO Adviseurs uit Vught dinsdagavond tijdens de voorjaarsvergadering van de Zierikzeese Ondernemers Centrale in Mon- dragon (Zierikzee). BRO Adviseurs voert niet al- leen het onderzoek voor de ZOC uit, maar is ook door de gemeente uitgekozen voor het opstellen van het verkeers- structuurplan. Hoewel beide onafhankelijk van elkaar voor dit adviesbureau hebben geko zen, biedt de keuze voor een en hetzelfde bureau wel pluspun ten. Door de uitkomsten te koppelen krijgen deze volgens Wigman extra betekenis. Niet iedereen was daar dinsdag avond bij voorbaat van over tuigd, want een van de aanwe zigen leek het omwille van de discussie over beide plannen geen slecht idee om twee ver schillende adviesbureaus in de arm te nemen. BRO Adviseurs dat met name op het gebied van ruimtelijke ordening, mi lieu en economie actief is, heeft echter de nodige ervaring op dit gebied. Zo heeft dit onderzoeks- en adviesbureau ook voor Vlissingen en Rei- merswaal een dergelijk ruim telijk economisch onderzoek uitgevoerd. Ondanks de heldere ruimtelij ke structuur van Zierikzee en het kwalitatief goede aanbod van voorzieningen constateer de jWigman ook een aantal knelpunten zoals bij voorbeeld de bevoorrading van de win kels in het centrum, de ver keersdrukte in de zomermaan den en de beperkingen die het historische karakter van de binnenstad met zich mee brengt. Dat karakter kan de vestiging van bepaalde (groot winkelbedrijven uitsluiten. Dit kan weieens voor een be langentegenstelling zorgen. In zo'n geval moet het behoud van het historisch karakter volgens Wigman de hoogste prioriteit krijgen, omdat dit ,,het visite kaartje" van Zierikzee is, waar toeristen op af komen. Dat be tekent niet automatisch dat dergelijke „grote jongens" maar helemaal niet naar Zie rikzee moeten komen, maar wel dat dergelijke bedrijven buiten het centrum een plaats je moeten krijgen. Een onderdeel van het ruimte lijk economisch onderzoek is het analyseren van het aanbod, zowel kwalitatief als kwantita tief. Zo'n analyse biedt moge lijkheden voor het trekken van vergelijkingen met andere plaatsen. Naast deze aanbod analyse wordt ook de ruimte lijke stedebouwkundige struc tuur van Zierikzee ontleed. Daarbij wordt gekeken naar de kwaliteit van deze structuur, de route die consumenten vol gen en de inrichting en vormge ving van de ruimte. Voor de analyse van verkeer en ver voer, eveneens een element van het onderzoek, wil het onder zoeksbureau gebruik maken van de inventarisatiegegevens van het verkeersstructuurplan. Naast de aanbodzijde wordt ook de vraagzijde in kaart ge bracht". Daarvoor zullen een bezoekersenquête en een con sumentenonderzoek op Schou- wen-Duiveland worden gehou den, terwijl ook gesprekken met ondernemers moeten wor den gevoerd. Uit die bezoekersenquête moet blijken hoe bezoekers van Zie rikzee hun geld besteden, waar ze vandaan komen en waarom zij juist naar Zierikzee komen. Maar ook zal hun mening wor den gevraagd over de parkeer- mogelijkheden hier, hoe lang ze hier vertoeven en hoe zij hun verblijf in Zierikzee beoorde len. Om een reëel beeld te krij gen is het de bedoeling om op zowel een normale doorde weekse dag als op een zaterdag en een donderdagavond te en quêteren en dit zowel in als buiten het hoogseizoen. Voor het consumentenonderzoek strekt ,,de actieradius" van de onderzoekers zich uit tot ge heel Schouwen-Duiveland. Dit om na te gaan waarom mensen hun inkopen in Zierikzee doen of waarom ze juist naar elders (Goes, Middelburg maar bij voorbeeld ook Breda en zelfs Antwerpen) trekken. Aan de hand van beide onderzoeken wordt zo de vraagzijde in kaart gebracht, waarbij vooral de groep die Zierikzee niet be zoekt interessant is. ,Pe uit komsten van deze verschillen de onderdelen moeten uitein delijk resulteren in een advies voor een ruimtelijke structuur, met daarin onder meer het eco nomisch functioneren van het winkelapparaat, de uitbrei dingsmogelijkheden voor be paalde branches, de afbake ning van de ruimte etcetera. Totaalvisie Dit onderzoek wordt begeleid door ZOC en KNOV, de rijks consulent voor het midden- en kleinbedrijf en de gemeente. Afhankelijk van het moment van aanvang zal het onderzoek vier tot vijf maanden duren. vervolg pagina 2 BURGH-HAAMSTEDE - Maart 1993, jaargang 1, nummer 1 staat er bovenaan de eerste pagina. Afgelopen dinsdag zag het eerste exemplaar van het nieuwe gemeentelijke voorlichtingsblad het levenslicht. Dit informatiebulletin heeft de vorm van een krant en zal eens per maand verschijnen. Als naam van het or gaan is gekozen voor: het Westerschouwens Nieuwsblad. Het Westerschouwens Nieuwsblad wordt huis-aan-huis bezorgd. (Foto: Joop van Houdt). De leden van de commissie al gemene en bestuurlijke zaken, tevens de fractievoorzitters van de vier politieke partijen in de raad van de gemeente Wester- schouwen, hadden afgelopen dinsdag de eer het eerste exem plaar in ontvangst te nemen. ,,In de hoop dat het bijdraagt aan voorlichting en inlichting van de inwoners en zij die onge veer vanaf mei de gemeente Westerschouwen bezoeken", al dus burgemeester H. Tbes, ,,en ik hoop dat het nog jarenlang de gemeente Westerschouwen zal zijn", luidde zijn tweede wens. Open communicatie Op de voorpagina van het Westerschouwens Nieuwsblad- wordt het hoe en waarom van dit nieuwe orgaan uitgelegd. De veranderingen binnen het beleid van de gemeente maak ten dat voorlichting en commu nicatie een steeds belangrijker onderdeel van dit gemeentelijk beleid zijn gaan uitmaken. Dit kwam allereerst tot uitdruk king in het nieuwe logo dat de gemeente Westerschouwen pre senteerde. Daarnaast voerde de gemeente het afgelopen jaar een aantal acties die de lande lijke pers wisten te halen. Met de nieuwe voorlichtingskrant wil de gemeente haar bevol king op de hoogte houden van de ontwikkelingen binnen de gemeentegrenzen. „Een open manier van communicatie Waarbij er veel valt uit te leg gen en te verklaren. Vandaar een grote, nieuwe krant in de plaats van het voormalig ge meentegidsje", zo staat te lezen in het hoofdartikel. De inhoud van het Nieuwsblad wordt niet alleen bepaald door de gemeentevoorlichter G. van Breugel, en de verschillende afdelingen in het gemeente huis. Aan de nieuwe krant kun nen ook inwoners, gasten en bestuurders een bijdrage leve ren. Het Westerschouwens Nieuwsblad heeft een verschij ningsfrequentie van eenmaal per maand. Dit in plaats van de vier keer per jaar dat de ge- meentegids verscheen. Het bul letin wordt huis-aan-huis ver spreid en daarnaast gedistri bueerd via een aantal openbare gebouwen, de WV-kantoren, winkels en recreatieterreinen. Het bulletin zal iedere maand bestaan uit vier pagina's. Het eerste exemplaar van de krant bevat, naast de introductie van het medium, nieuws over het mobiliteitsscenario en de ge plande bouw van 31 huurwo ningen in Haamstede, Burgh en Renesse. Verder in de krant onder meer artikelen en infor matie over het gezinsbudget fonds, de begroting van 1993 van de gemeente en de pas 65. Ook is een overzicht opgeno men van de data van raads- en commissievergaderingen. ZIERIKZEE - Woensdag om ongeveer 16.00 uur werd dc heer G. uit dc gemeente Brou wershaven door dc politie aan gehouden. Hij reed in een personenauto over de Gracht weg in Zierikzee terwijl zijn rijbewijs was inge vorderd. Dc auto bleek ook niet verzekerd te zijn. Dc poli tie maakte proces-verbaal op tegen G. en nam zijn auto in be slag. Een hervorming is altijd een utopie in de ogen van hen, wier ge woonten er door gestoord worden. Jean Casimir Périer Veel zon HET WEER Vrij zonnig en droog. Minimum temperatuur om het vriespunt, middagtemperatuur ongeveer 8 graden. Noordenwind, matig, kracht 3, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog vrij krachtig, 5. Het onderzoeksbureau Witteveen en Bos is van me ning dat de ijsbaan in Brouwershaven niet lekt. De Kamer van Koophandel wil meer fietspaden in Westerschouwen. Er was een speciale cameraploeg bij de Boomfeest dag in Zierikzee. De voetballer Peter van Vossen gaat een sprint-duel aan met de spintster Nelli Cooman uit Nieuwerkerk. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De laatste tijd zijn er bij de re giopolitie Zeeland meldingen binnengekomen van mensen die waren benaderd door onbe kenden om van hen sigaretten en/of goud te kopen. De politie waarschuwt de Zeeuwse bevol king om niet in te gaan op deze aanbiedingen. De afgelopen twee maanden' is' bijna tien keer melding ge maakt van het feit dat door nog onbekende personen par tijen sigaretten en/of goud werden aangeboden. Tot nu toe werd een dergelijk aanbod ge daan aan personen en bedrij ven uit de klein- en de groot handel. Men ging niet op het aanbod in, maar meldde het wel bij de politie. De aanbiedingen worden ge woonlijk telefonisch gedaan. Meestal wordt er geen naam en/of telefoonnummer van de aanbieder genoemd. In het ge sprek wordt wel bekend ge maakt, dat de plaats waar ver dere onderhandelingen kun nen worden gevoerd meestal in Brabant of Limburg ligt. Het doel van de aanbieders is ken nelijk om door middel van aan trekkelijke voorstellen men sen, in het bezit van geld, naar een bepaalde plaats te lokken. Op deze plek wordt dan vervol gens door geweld of door een of andere oplichtingspraktijk het geld afhandig gemaakt. De politie waarschuwt voor dergelijke praktijken. Indien iemand een dergelijk aanbod wordt gedaan, dan wordt hij/zij dringend verzocht hier niet op in te gaan en het vervol gens aan de plaatselijke politie of de regiopolitie (01180-32111) te melden. BRUINISSE - Mevrouw v. D. uit Oude-Tonge deed bij de po litie aangifte van diefstal van uit een sportzaak in Aquadelta bij Bruinisse. t De politie vermoedt dat de diefstal tussen maandag 15.30 uur en dinsdag 08.80 uur ge pleegd is. Uit de winkel werd kleding en schoeisel gestolen. Wat de schade bedraagt is bij de politie niet bekend. BRUINISSE - De heer S. uit Bruinisse deed bij de politie aangifte van vernieling van een rolemmer. De Bruenaar had de rolemmer woensdag om ongeveer 20.15 uur achter zijn schuurtje gezet. Hij werd er later op attent ge maakt dat de rolemmer in brand was gestoken. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 36 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. "1 ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1