1 belangstelling voor ti-Bike-Run-wedstrijd van Vossen in duel met Cooman over veertig meter Rolstoelbasketbaltoernooi Het eerste tafeltennis-jeugdteam van Sealdina verslaat Arnemuiden Tafeltenniscompetitie Zeeland Peter Lobbezoo wint tweede viswedstrijd Viswedstrijd De Krabbe f 28 maart in Zierikzee ond 27 maart tijdens gala-avond in Zierikzee r 4 t RT 1993 NR 25330 11 bij aan de j) van het eerste Icaldina. (Foto: idt). ZIERIKZEE - Het eerste jeugdteam van tafeltennis vereniging Sealdina is in zijn thuiswedstrijd tegen Arnemuiden tot een fraaie 7-3 overwinning geko men. Het tweede team verloor met 4-6 van RDT uit Lamswaarde en het derde team speelde gelijk (5-5) tegen Kapelle. Het pupillen/welpen-team verloor in eigen huis van SAR'72 uit Kloosterzande met 4-6. In de tweede ronde van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie had het eerste team van Sealdi na nog wat recht te zetten tegen Arnemuiden. In de eerste ont moeting was er een gelijkspel (5-5) behaald. De eerste partij tussen Erik Stoel en Van Boven begon dramatisch. In twee sets verloor Stoel maar Hans Boon, ondanks de driesetter, won van Kramer waarmee het eerste winstpunt werd binnenge haald. Maurice van Slobbe ging in de fout tegen Maljaars en ook in de volgende partij van Hans Boon tegen Van Be- veren werd geen winst ge haald. Het was de laatste stuiptrek king van het team uit Arne muiden want hierna was het Sealdina dat alle partijen in winst omzette. Ook het dubbel spel tussen Van Slobbe/Boon en Van Boven/Kramer werd ge wonnen door het Scaldina- team. De Zierikzeese ploeg staat inmiddels op een tweede plaats in de eerste klas afde ling Zeeland. In de derde klas A speelde Sealdina 2 een verloren partij tegen RDT uit Lamswaarde. Marien Hogerheide scoorde twee keer en Danny de Boer en Arthur Schenk wisten maar één partij te winnen. In de vierde klas kwam het derde Scaldina-team tot een 5-5 tegen Kapelle. Boudewijn Heijboer was de smaakmaker door drie partijen te winnen. Mathijs van IJsseldijk zorgde voor de overige punten. Door dit ge lijkspel is de koppositie haast niet meer haalbaar. De pupillen/welpen van Seal dina waren niet opgewassen te gen de sterke koploper SAR'72 uit Kloosterzande. In het begin van de wedstrijd zag het er na een 4-2 voor sprong nog goed uit. Maar de ploeg kwam daarna niet meer tot scoren en SAR'72 vestigde zich nog vaster in de leiderspo sitie. Martijn Kieboom scoorde twee keer en Marian Pankow won één partij. Samen behalen zij ook de winst in het dubbelspel. Sportief, enthousiast maar vooral een gezellige sfeer kenmerkt het rolstoelbasketbal toernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Peter Lobbezoo heeft de tweede viswedstrijd van hengelsportvereniging Oosterschelde aan de Noord bout gewonnen. Met groot verschil, negen bot ten en een totaal gewicht van 3800 gram, liet hij Van Schel ven met 1930 gram ruim achter zich. De eenenvijftig deelne mers kregen in totaal 55 boven maatse en twee ondermaatse botten op het droge. Uitslag: 1. R Lobbezoo 3800 gr. 2. C. van Schelven 1930 gr. 3. R. Timmerman 1910 gr. 4. L. van de Berge 1880 gr. 5. R. Ver- cruijsse 1205 gr. 6. T. de Vlieger 1020 gr. 7. L. van Strien 910 gr. 8. J. Faassen 895 gr. 9. F. Tim merman 845 gr. 10. K. Otte 820 gr. 11. D. van de Dikkenberg 770 gr. 12. R. Labeur 765 gr. 13. N. Fokker 740 gr. Eerste junior: Sjaak Schell met 375 gr. RENESSE - De vice-kampioen van vorig jaar, Arjan van der Zande, heeft de tweede vis wedstrijd van hengelsportver eniging De Krabbe gewonnen. Van der Zande kreeg drie bot ten aan zijn hengel op het strand bij Het Klokje in Renes- se. Met totaal 2065 gram bleef hij Cor Hart met gemak voor. Hart verzamelde 1400 gram wat weer ruim voldoende was voor een tweede plaats. Het was gezellig druk op het strand bij Renesse met vijfendertig deelnemers. Uitslag: 1. Arjan van der Zan de 2065 gr. 2. Cor Hart 1400 gr. 3. Anneke van der Bijl 1185 gr. 4. Anton Oele 1150 gr.; 5. Chris de Graaf 1110 gr. 6. Joop de Regt 865 gr. 7. Maris van der Wielen 855 gr. 8. Koos Brussé 830 gr. 9. Wim de Panne 755 gr. 10. Nico Wendrich 600 gr. 11. Jan Hart 530 gr. Eerste junior: 5. Schell 530 gr. ZIERIKZEE - Het traditionele rolstoelbasketbaltoernooi van sport- gehandicaptenvereniging d'Antilopen uit Scharendijke is opnieuw ge wonnen door de Belgische ploeg Reval uit Opglabbeek. Ook de vorige editie schreef het minder-valideteani de overwinning al op zijn naam. Voor de triathlon Zierikzee in september rollen de aanmel dingen van deelnemers binnen. Inmiddels zijn er al weer vijf tig inschrijvingen. We kunnen maar tot tweehonderdvijftig deelnemers gaan dus dat zit binnen een kort tijdsbestek weer helemaal vol", aldus Ge- rards. Verschillende afstanden Voor de Run-Bike-Run-wed- strijd zijn er twee verschillen de afstanden waaruit de deel nemers kunnen kiezen. Het zwaarste gedeelte bestaat uit zeven kilometer lopen, dertig kilometer fietsen en het sluit stuk bestaat weer uit zeven ki lometer lopen. De wat minder geoefende spor ter kan vijfendertighonderd meter lopen, vijftien kilometer fietsen en nog eens vijfender tighonderd meter lopen kie zen. ,,Wij hebben bewust voor twee afstanden gekozen zodat ieder een aan zijn trekken kan ko men. Je moet dezeOvedstrijd ook zien als een stevige trai ning met een wedstrijdelement erin", vertelt Gerards die zich zondagmorgen tussen 10.00 uur en 12.00 uur gesteund ziet door vele vrijwilligers van Stich ting Triathlon Zierikzee. De organisatoren hadden ook dit keer voor grote bo kalen gezorgd. Reval uit Opglabbeek mocht daarom naast de wissclbokcr ook nog een schitterende beker mee naar huis nemen. Het toernooi verliep in sporthal Onderdak zeer sportief en de zeven mindcr-vnlidc- teams en één va lideteam (uit Middolharnis) namen mot veel enthousiasme deel. Hot team van Schouwcn- Duiveland, d'Antilopen kwam in zijn poule, er werd in poules gestreden, bij de eerste twee. Hiermee kre gen zij het recht om in kruisfinales te strijden om de bovenste plaats. Uitein delijk behaalde de ploeg een vierde plaats in het al gemeen klassement. Einduitslag: 1. Reval, Op glabbeek (België). 2. Rede- oss. Delft. 3. ISR, Ridder kerk. 4. d'Antilopen, Schou- wen-Duiveland. 5. RBVM, Middelburg. 6. Filtech Five, Tilburg. 7. Dc Jong, Middel- harnis. 8. De Vrienden kring, Middelburg. 's winters voor haar training op Den Haag aangewezen. Toch woont zij in Nieuwerkerk op Schouwen-Duiveland. Het woon-werk verkeer is voor haar geen bezwaar. Peter van Vossen kijkt reik halzend uit naar de ontmoe ting met Nelli Cooman. (Foto: Joop van Houdt). van een gezelligheidsmens. Als atlete en indoor-specialist is zij International Peter van Vossen woont inmiddels bij Brussel in het plaatsje Gooik. Nadat vo rig jaar de transfer plaats vond van voetbalclub Beveren naar de Europese topclub Ander- lecht moest hij in België gaan wonen. Voor Van Vossen was dat geen enkel bezwaar maar komt toch haast iedere week naar Zierikzee om zijn vrien den en familie'te ontmoeten. Zowel de organisatoren van de gala-avond (spox-traad gemeen te Zierikzee) en de initiatiefne mers van de sprint Nelli Coo man versus Peter van Vossen (Bedrijfscontact Zeeland Noord) verwachten x-uim dui zend toeschouwers. Mede dooi'- dat de toegang gratis is en vol is vol wordt de toeschouwers verzocht tijdig aanwezig te zijn. De zaal gaat open om 19.00 uur en het uitgebreid pro gramma van de gala-avond start om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. In de sporthal worden twee sprintbanen gecreëerd met veertig meter kunststoflaag, officiële startblokken, jury, starter en een echte KNAU- wedstrijdleider. De baan wordt van de ene hoek naar de andere hoek van de sporthal uitgezet waarbij het berghok van de hal als uitloopstrook dient. Atle tiekvereniging Delta Sport draagt zorg om de atletiek sprint-wedstrijkden in goede banen te leiden. kijken reik- [i de ontmoeting i winnaar dur- internationale x té wijzen. ,,Ik om te doen kans heb tegen irf ik echt niet te voorspellen", aldus Van Vos sen die sinds vorig jaar in het achterland van Bx*ussel woont in het kleine plaatsje Gooik. ,,Het startblok kan een pro bleem vormen en de afstand is misschien net iets te kort". Blikvangers Het initiatief voor deze sprint wedstrijden is genomen door het bureau Bedrijfscontact Zeeland Noord. De wedstrijd vormt een ludieke start van het plan om bedrijven uit het Rijn mond-gebied te attenderen op Nelli Fiere-Cooman, en Hans Fiere bespreken met Jeroen van 't Leven (Life Design grafische vorm geving) en K. P. van den Berg (Bedrijfscontact Zeeland-Noord) de sprint van het jaar. (Foto: Joop van Houdt). EE - Stichting Triathlon Zierikzee heeft een nieuwe wedstrijd op het ia staan in de vorm van een Run-Bike-Run. Zondag 28 maart starten ttigr deelnemers bij sportpark Bannink in Zierikzee voor de eerste edi- isator Adrie Gerards noemt de wedstrijd een opwarmertje voor de 1/8 in september in Zierikzee plaats vindt. De door Centerpoint gespon sorde wedstrijd is een nieuw evenement op de Zierikzeese wedstrijdkalender. De ver schillende verenigingen bin nen de Stichting Triathlon Zie rikzee hebben alle hun mede werking toegezegd en volgens Gerards wordt de wedstrijd een aardig spektakel waar ie dereen aan mee kan doen. „Wij proefden dat er behoefte was aan zo'n wedstrijd. Daarom hebben wij de koppen bij el kaar gestoken en dit is het re sultaat. t Nieuwerkerk is nog niét zeker van de overwin- van Houdt). De loop-fiets-loop-wedstrijd heeft een enorme aantrek kingskracht op triathlon-atle- ten binnen en buiten de provin cie Zeeland. „Wij staan er ook versteld van hoe de respons is momenteel. Zeker zeventig deelnemers staan nu ingeschre ven en daarnaast zijn nog aller lei toezeggingen voor deelna me", vertelt Gerards. „Er zijn ruim twintig deelnemers van Schouwen-Duiveland waaron der Peter Vader, Cor Muller, Edith Gerards. Ook zijn er tal loze inschrijvingen vanuit Bra bant en Zuid-Holland". Favoriet Tbch gaat de meeste belangstel ling uit naar Floris-Jan Koole. De internationale triathlon-at leet, die vorig seizoen door pech de overwinning van de 1/8 triathlon Zierikzee aan zijn neus voorbij zag gaan, is de grote favoriet. Al eerder be wees Floris-Jan Koole op het lopen en fietsen goed te kun nen presteren. Zijn broer Niels Koole beslist pas zaterdag avond of hij zondag 28 maart aan de start komt bij de Run- Bike-Run-wedstrijd. Koole heeft nog een aantal verplich tingen lopen waardoor zijn •start wat onzeker is. De geta lenteerde triathlon-atleet won vorig jaar de triathlon in Zie rikzee. op zaterdag 27 maart in sporthal Onderdak in Zierikzee van de zesde keer de sportverkie- voor sportman/vrouw en sportploeg van Zierikzee krijgen de toeschouwers een speciale ld. Tijdens de gala-avond, dat al bol staat van activiteiten, sprint voetballer Peter van Vos- ■e-voudige wereldkampioen zestig meter indoor Nelli Cooman. 7i Koole uit Middelburg start zondag als grote favoriet. op van Houdt). Nelli Cooman die twee weken geleden nog een zevende plaats behaalde op de wereldkam pioenschappen zestig meter in door in Toronto ziet de wed strijd als een aardigheid. „Ja, die Van Vossen is wel snel hè. Maar tegen voetballers kan je nooit weten. Ik hoop niet dat ik onderweg in de lach schiet", liet Cooman onlangs weten. Voordat rond de klok van 21.30 uur Van Vossen en Cooman plaats nemen in de startblok ken wordt eex-st nog drie series gelopen door de snelste atleten van atletiekvereniging Delta Sport. Eerst kampen de pupil len Emmeli Schotte en Carlos Slinkert tegen elkaar. Daania komen twee junioren in actie: Catrieneke Stoutjesdijk en Ivor Landman. Ook komen er twee senioren in de baan. Ro bert Begemann en Jacolies van Gastel. Deze atleten zetten in ieder geval richttijden neer op de elektronische tijdklok. de vestigingsvoordelen van de x-egio Zeeland Nooi'd (Schou wen-Duiveland en Sint Phi- lipsland) Nelli Cooman en Pe ter van Vossen zullen een rol spelen in de pi'omotiecampag- ne voor 1993. Beiden zijn blik vangers en mogen rekenen op grote bekendheid in het Rijn mondgebied. Met hun achter grond beargumenteren zij de sterke punten van Zeeland Noord: een strategische ligging ten opzichte van de Randstad en Noord België en een zeer aangenaam woon- en leefkli maat. De ex-Rotterdamse Nelli Fiere-Cooman heeft het image

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11