Snookerclub de Graanbeurs viert oprichting met Paastoernooi Achthonderd miljoen fietsen Overeenstemming Omroep Zeeland en Zeeuwse uitgevers over reclame Fendt introduceert caravans onder de eenvoudige serie naam Line-3 Na de koude winter kan onze huid een flinke oppepper gebruiken Bose 'mini' music system Solidariteits- manifestatie Vertaalfouten in Oude Testament Verbouwing school Klassiek ballet voor kinderen WOENSDAG 24 MAART 1993 9 Eén van de leden van Snookerclub de Graanbeurs geconcentreerd voor de^afstoot. Peter van der Veer kijkt op de achtergrond toe. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Reeds enkele maanden nadat Snoo kerpaleis de Graanbeurs haar deuren voor het eerst opende is er sprake van een heuse snookervereni ging. De verwachting is dat de notaris binnen nu en anderhalve week zijn handtekening zet, zodat er vanaf dat moment sprake is van de eerste officiële snookerclub van Zierikzee, die de naam Snooker club de Graanbeurs gaat dragen. Met het houden van een Paastoernooi op 6 en 7 april wil de club rucht baarheid geven aan haar oprichting. De aanzet om tot een vereni ging te komen werd door de lo kaalhouders zelf gegeven. De familie Schouwenburg is na melijk zelf gaan peilen of er in teresse voor een snookerclub was. Er bleek veel animo voor dit initiatief te bestaan en en kele weken geleden werd er een kennismakingsavond be legd, waar ruim vijftien be langstellenden op af kwamen. Tijdens deze avond kwam naar voren, dat noch de potentiële leden, noch de lokaalhouders, voldoende kennis van zaken hadden om alles op poten te zetten. Peter van der Veer, die reeds eerder met dit bijltje heeft gehakt, heeft dit toen vervolgens op zich genomen en hij besloot tot het bijeenroepen van een oprichtingsvergade ring op 2 maart. Bestuur Tijdens deze vergadering werd besloten dat Van der Veer de voorlopige organisatie op zich zou nemen en tevens als wed strijdleider zou gaan fungeren. Hiernaast werd er een bestuur gekozen. Voorzitter werd Men- no Otte, secretaris Rob van Pinxteren en penningmeester Kees Westerweel. Op deze ver gadering werd tevens een club competitie opgesteld. Hiermee was haast geboden, want het seizoen duurt nog maar tot eind mei en veel tijd rest er dus niet meer. Een dergelijke club competitie is noodzakelijk, omdat deze zowel voor de leden als voor het bestuur als een test-case gebruikt kan worden, zodat voor het nieuwe seizoen alles op een rijtje staat. De club heeft op dit moment twee clubavonden, op de maan dag en dinsdag. In het begin was dit maar één avond, maar gezien het aantal leden, mo menteel 25, was uitbreiding al snel noodzakelijk. Volgens Van der Veer is een aantal van 25 le den al heel wat voor een vereni ging die nog maar zo'n korte tijd bezig is. En dus eigenlijk officieel nog niet eens bestaat. Tijdens deze avonden hebben de leden tegen gereduceerd ta rief de beschikking over drie tafels. Een bijkomend voordeel voor de leden is dat zij buiten de clubavonden ook tegen een gereduceerd tarief kunnen snookeren. Volgens voorzitter Otte ligt het in de bedoeling om in de toekomst ook trainin gen te verzorgen. Allereerst moet er echter tijdens de club avonden gekeken worden wat er aan training nodig is. ,,En pas als dit goed draait kunnen we meer gaan doen aan leden werving", aldus Van der Veer. Het idee voor het houden van het Eerste Open Zierikzeese Paastoernooi, zoals het offi cieel heet, werd ook tijdens de ze oprichtingsvergadering be sproken en voorgesteld werd om de organisatie van dit toer nooi in handen te geven van Pe ter van der Veer. Voor het hou den van een Paastoernooi heeft de nieuwe snookerclub volgens Van der Veer verschillende re denen. Er wordt ervaring mee opgedaan voor de toekomst. Men kan kijken naar andere snooker-spelers. En het bete kent publiciteit voor het Snoo kerpaleis en de club. Het toernooi kent een open in schrijving en Van der Veer hoopt op ongeveer dertig deel nemers en een heleboel toe schouwers natuurlijk, ook al wordt er op maandag- en dins dagavond gespeeld. Hier wordt echter met de inschrijving re kening mee gehouden, want de deelnemers kunnen zelf een voorkeur aangeven, wat be treft het tijdstip van spelen. De halve finale en de finale wor den op dinsdagavond 7 april gespeeld. Onder de deelnemers zijn vier bekers te verdelen. De eerste drie krijgen er ieder een mee naar huis en ook voor de snookeraar met de hoogste break (serie) staat een beker te wachten. Inschrijven voor het toernooi is mogelijk tot zondag 4 april, 20.00 uur in Snookerpaleis de Graanbeurs. Voor zowel in schrijving als informatie kan men bellen (telefoon: 01110- 20301). RENESSE - In de winterperiode heeft de mensen huid het extra zwaar te verduren. Zowel binnenshuis als buiten. De droge lucht van centrale verwarming en wind uit het noorden en oosten betekenen een flinke aanval op het vochtigheidsgehalte van de huid. Na de winter is het aan te bevelen de huid weer een flinke oppepper te geven. Een vale futloos ogen de huid moet plaats maken voor een frisse gezonde teint. Om éen mooie verzorgde huid te krijgen is een goede dage lijkse reiniging een must. Geen enkele verzorgende crème kan op een slecht gereinigde huis optimaal z'n werk doen. Bij een goed gereinigde huis wordt de dag- en nachtcrème gemak kelijke door de huis opgeno men voor een betere werking. De daarna aangebrachte make up blijft perfect op z'n plaats. Reinigen Het is heel belangrijk om de huid 's ochtends als 's avonds te reinigen, ook als er geen make up wordt gebruikt, omdat de huis door invloeden van bui tenaf steeds verontreinigd raakt. Voor elk huidtype zijn diverse reinigingsmiddelen te koop, waarbij kan worden ge kozen tusen middelen die met of zonder water zijn te gebrui ken. Een hulpmiddel om tot diep in de porieën te kunnen reinigen (daar kunnen we met onze handen immers niet bij) is een speciaal gezichtsborsteltje. Goede kwaliteit is hier van groot belang voor de huis. De reiniging is pas compleet als de huis na het eigenlijke reinigingsproces wordt nabe- handeld met een goede lotion. Die lotion verwijdert de laat ste restjes van het reini gingspreparaat. het vormt een extra bescherming van de po riën en bereidt de huid voor op het aanbrengen van een dag- of nachtcrème. De lotions zijn ook verkrijgbaar voor verschillen de huidtypes. Naast deze dagelijkse reini ging kan - al naar gelang het huidtype - één of twee keer per week een peelingscrème, ook wel korreltjescrème genoemd, worden gebruikt. Deze crème verwijdert dode cellen van de oppervlakte van de huid, waar door deze zachter aanvoelt en er direct frisser uitziet. Met het oog op de zomer zorgt een pee ling ook voor een egale brui ning. Daarom is er ook een spe ciale korreltjescrème te koop voor het lichaam. De sa menstelling daarvan is wat grover, omdat de gezichtshuid fijner van structuur is dan li chaamshuid. Verzorging Met name in onze tijd, waarin de lucht om ons heen steeds meer onzuiverheden bevat, is het geen overbodige luxe weke lijks een herstellend masker te gebruiken. Tegenwoordig zijn dat meestal geen hardworden- de maskers meer, die lang op het gezicht moesten blijven, maar zachte crèmemaskers, die maar zo'n tien tot twintig mi nuten nodig zijnm en dus al- tijdds even tussendoor kun nen. Er zijn maskers die het vochtgehalte in de huis herstel len, waardoor het gezicht weer een fris aanzien krijgt. Voor een vettere huis met pukkelt jes kan een reinigend masker worden gebruikt, die onzuiver heden in de huis verwijdert. Het gebruik van de juiste crè me is natuurlijk ook heel be langrijk voor de huid. Bij het ouder worden kan de huis zich steeds moeilijker herstellen. Wat een jeugdige huid nog ge makkelijk zelf kan verwerken, heeft zichtbare gevolgen als men ouder wordt. Een goede dagcrème beschermd de huid overdag tegen invloeden van buitenaf. Een goede nachtcrè me ondersteunt in de herstel lingsfase, maakt de huis weer fit en geeft meer weerstand voor de volgende dag. Natuurlijk zijn er momenten dat de huis speciale verzorging vraagt, zoals na de winter of de zomer. Maar ook na ziekte, stress of zwangerschap. Er zijn speciale produkten, die de huis extra energie geven en meestal als kuur worden gebruikt. Voor een vitale huis kunnen deze produkten ook dagelijks dienst doen. Voor de huis rond de ogen zijn er aparte crèmes, want de huis is daar erg dun en gevoelig. Vaak wordt dat ge deelte van de verzorging verge ten, terwijl het juist hard no dig is, omdat de huid rond de ogen veel te verduren heeft. Daarnaast zijn er crèmes, die speciaal zijn ontwikkeld voor de verzorging van de hals en het décolleté, ook een deel van de huid dat vaak verwaarloosd wordt. Behandeling Na een goed advies zijn al deze produkten natuurlijk thuis te gebruiken. Maar voor een echte professionele reiniging of voor het herstellen van het vochtge halte kan men het beste terecht bij een goed schoonheidsinsti tuut met vakbekwame en gedi plomeerde schoonheidsspecia listes. Zij kunnèn deskundig adviseren bij het kiezen van de goede produkten of een juiste behandeling van huidproble men, zoals acné. In een goed in stituut beschikt men over ef fectieve professionele appara tuur, die is afgestemd op de te gebruiken produkten. Daar naast zijn diverse behandelin gen mogelijk, die men thuis niet zelf kan doen. Bijvoor beeld lichaam- en gezichtsmas sages, modelagemaskers, rege nererende behandelingen en afslankkuren. Er zijn in een schoonheidsinstituut of beauty-centre behandelingen mogelijk met diverse merkpro- dukten. De behandelingen zijn speciaal afgestemd op de wer king van deze produkten. Een behandeling kan daardoor ook in tijd variëren. Een behandeling in een Lan caster Beauty Centre bestaat uit tijdseenheden van half uur. In dat half uur kan men een volledige reinigende be handeling krijgen of een vocht- behandeling, een make-up en zovoorts. Gemakkelijk als men niet veel tijd heeft en toch een afgeronde behandeling wil. Bovendien is men door de kor te behandeltijd minder geld kwijt. Er zijn zestien behandelblok- ken van een halfuur waaruit gekozen kan worden. Combi naties zijn ook mogelijk. De schoonheidsspecialiste zal ze ker behulpzaam zijn bij het kiezen van de juiste behande ling of een combinatie daar van. Een behandeling met pro dukten van Jil Sander duurt gewoonlijk twee uur. Voor verder informatie over gezichts- en lichaamsverzor ging of over de behande lingsmogelijkheden in een schoonheidsinstituut kan men advies inwinnen bij het Lan caster Beauty Centre van Bel ladonna in Renesse. ZIERIKZEE Volgens de meest recente berekeningen van het Amerikaanse World Watch Institute zijn er op de gehele wereld op het ogenblik zo'n achthonderd miljoen fiet sen in gebruik. Dat betekent dat gemiddeld één op de zeven personen een fiets bezit. De meeste fietsen zijn in China te vinden, dat wil zeggen drie honderd miljoen stuks. Tbch 4 heeft China, met meer dan en miljard inwoners niet de groot ste fietsdichtheid ter wereld. Die eer komt aan Nederland toe, met vijftieneneenhalf mil joen fietsen op ruim vijftien miljoen inwoners, op de voet gevolgd door Denemarken. We reldwijd worden jaarlijks on geveer honderd miljoen nieuwe fietsen geproduceerd en ook hier staat China aan de top met veertig miljoen fiet sen. Ook de Verenigde Staten van Amerika vormen een be langrijke fietsland. Er zijn daar meer dan zesennegentig milojoen fietsers, waarvan 52 procent volwassenen. Evenals in veel andere landen stappen in Amerika iets meer vrouwen dan mannen regelmatig op de fiets. De damesfietsers maken 55 procent van het totaal uit. Jaarlijks geven de Amerika nen vier miljard dollar aan de fiets uit. met inbegrip van (nieuwe) onderdelen, accessoi res crAfietskleding. ZIERIKZEE De groep Schouwen-Duiveland van Vrouw-Geloof-Samenleving roept vrouwen uit de regio op om deel te nemen aan een soli- dariteitsmanifestatie die op vrijdag 26 maart wordt gehou den in Tilburg. Daarbij nemen vrouwen uit Noord-Brabant en Zeeland stelling tegen het seksueel ge weld tegenover vrouwen en meisjes in het voormalig Joe goslavië en het toenemende sexuele geweld in de gehele sa menleving. De manifestatie wordt gehouden in de theologi sche faculteit van de universi teit. Er worden inleidingen ge houden waarbij wordt inge gaan op de achtergronden van de conflicten in het voormalig Joegoslavië en de positie van vrouwen en meisjes daar. Ver der wordt een toelichting gege ven op een aantal bestaande hulpprojecten. De manifestatie begint om 13.30 uur. Vrouwen die er aan willen deelnemen kunnen via telefoonnummer 01112-2024 informatie krijgen over mogelijkheden om met el kaar mee te rijden. OUWERKERK - Vertaalfouten in het Oude Testament is de ti tel van een lezing die op maan dag 29 maart wordt gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk te Ouwerkerk. Het on derwerp wordt behandeld door mevrouw M. van Tijn uit Wormer. Zij is gedeeltelijk van Joodse huize en verzorgde ongeveer dertig publikaties over de tekst en de uitleg van het Oude testament, vertaalwerk uit het moderne Hebreeuws en eigen proza en poëzie. De lezing vormt tevens de slotavond van de cursus bijbels-Hebreeuws die in Ouwerkerk werd gehou den. De bijeenkomst kan gratis worden bezocht door iedere be langstellende. Aanvang 20.00 SCHARENDIJKE - Na een verbouwing van bijna een half jaar wordt de christelijke ba sisschool, de Helcherseeschool in Scharendijke heropend. Dit gebeurt vrijdag 2 april om 15.00 uur. De officiële openingshandeling wordt dan verricht door wet houder onderwijszaken, W. G. Renden. Na de opening buiten is er gele genheid om een kijkje in het vernieuwde schoolgebouw te nemen. Vervolgens laten de kinderen buiten enkele ballons op, terwijl de bijeenkomst bin nen wordt afgesloten met een aantal toespraken. ZIERIKZEE - Binnenkort start in Zierikzee de cursus Klassiek ballet voor kinderen De cursus is zowel voor begin ners als gevorderden, in de leeftijdsgroepen 4 tot 6 jaar, 6 tot 8 jaar, 8 tot 12 jaar en ouder. Voor informatie en aanmelding kan men bellen. Telefoonnum mer 01110-13132/ 17458. ZIERIKZEE - Omroep Zeeland en de uitgevers van de Provinciale Courant, De Stem, de Zierikzeesche Nieuwsbode en de Eendrachtbode hebben in princi pe overeenstemming bereikt over de manier waarop de Zeeuwse regionale omroep etherreclame kan gaan maken. Het akkoord heeft onder meer betrekking op de verdeling van de opbrengst van de reclame. Over de onderlinge toedeling van het uitgeversdeel verschil len de dagbladuitgevers (PZC en De Stem) nog van mening met de uitgevers van de nieuwsbladen (Zierikzeesche Nieuwsbode en Eendrachtbo de). Op dit punt zal aan Het Commissariaat voor de Media worden gevraagd een bindende uitspraak te doen. Mediawet Omroep Zeeland is de enige re gionale omroep in het land, die nog geen reclameboodschapen uitzendt, terwijl de Mediawet die mogelijkheid wel biedt om de omroepen meer financiële armslag te geven voor de pro gramma's. De wet schrijft evenwel voor, dat daarvoor een exploitatie-overeenkomst wordt afgesloten met de in een bepaalde regio verschijnende dag- en nieuwsbladen. Het is aan bet provinciaal be stuur om te adviseren welke dag- en nieuwsbladen voor een dergelijke overeenkomst bena derd moeten worden. Het Zeeuwse college van gedepu teerde staten heeft vorig jaar geadviseerd, dat in Zeeland vier uitgevers bij de besprekin gen moeten worden betrokken. Vennootschap De tot stand gekomen principe overeenkomst houdt in, dat de Zeeuwse regionale etherrecla me zal worden geëxploiteerd door een nieuwe op te richten vennootschap onder firma, waarin omroep en uitgevers zullen participeren. De firma zal worden onderge bracht in het studiogebouw van Omroep Zeeland aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. In de overeenkomst is ook een samenwerkingsverband voor zien met de reclamemaatschap pijen van Omroep Brabant en Omroep Limburg onder meer voor de contacten met Omroe- preclame Nederland (ORN), het centrale boekingskantoor voor (landelijke) regionale etherreclame in Amsterdam. Over de verdeling van de op brengst is afgesproken, dat bij een nettowinst per jaar van 250.000,- of minder de helft voor' de omroep en de andere helft voor de uitgevers is. Als de netto-winst meer bedraagt dan 250.000,- maar niet meer dan 500.000,- dan komt 125.000,- ten goede van de uit gevers en het overige ten goede van de omroep. Indien de netto winst meer bedraagt dan 500.000,- komt 35 procent ten goede van de uitgevers en 65 procent ten goede van de om roep. Het onderhandelingsresultaat wordt aanstaande vrijdag voorgelegd aan het algemeen bestuur van de Stichting Om roep Zeeland, dat eerder in stemde met het voorstel om op grond van het provinciale ad vies met de vier Zeeuwse uitge vers rond de tafel te gaan zit ten. Het dagelijks bestuur van de omroep stelt voor met recla meboodschappen te beginnen op 1 januari 1994 of zoveel eer der als mogelijk is. Luisteren en genieten Bose Music System 53. ZIERIKZEE - Dat er bijna ontelbaar veel zogenaam de mini stereosystemen in de handel zijn wordt pas goed duidelijk door eens een hifi zaak te bezoeken. Bijna altijd worden deze systemen geleverd 'com pleet met luidsprekerboxen'. Helaas blijken deze luidsprekers juist een zwakke schakel te vormen, waardoor de weergavekwaliteit van zelfs een duur mini-systeem niet meer dan redelijk is. Ook blijft de kwaliteit van de versterkers vaak achter. Er zitten immers toch speakers van lagere kwaliteit bij de sets. Dat het ook anders kan bewijst Bose met haar nieuwe 'Mini Music System 53'. Bij mini-systemen moeten nu eenmaal luidsprekerboxen worden geleverd die qua uiter lijk en formaat passen bij de overige componenten. Grotere (en betere) boxen bij een mini- systeem stuiten meestal op be zwaren thuis. Want de meeste mensen willen geen 'grote kas ten' in 'hun' huiskamer. Omdat de fabrikanten dat maar al te goed beseffen, maar geen kans zien om de geluidskwaliteit wezenlijk te verbeteren, wordt steeds vaker getracht de appa ratuur 'aantrekkelijker' te ma ken door talloze elektronische snufjes in te bouwen met veel knoppen, die u eenmaal thuis meestal nooit meer gebruikt. Een feit is echter dat de meeste muziekliefhebbers juist prijs stellen op een zo goed mogelij ke en realistische geluidsweer gave en niet op een grote hoe veelheid knoppen! Bose zorgt nu voor een ommekeer! Music System 53 De Amerikaanse Bose Corpo ration is specialist en markt leider op het gebied van luid sprekers. Het bedrijf heeft meer dan 200 medewerkers in de research en in haar meer dan 25-jarig bestaan heeft Bose zeer succesvolle luidspreker- ontwerpen in de handel ge bracht. De beroemde Bose 901 is daar een prima voorbeeld van. Maar het succes van de kleine Bose Acoustimass luidsprekersystemen spreekt in dit opzicht zelfs boekdelen. Het is derhalve logisch dat het luidsprekersysteem van het Bose Music System 53 is geba seerd op het Acoustimass prin cipe. Daartoe is de Acousti mass module die de lage tonen weergeeft uitgerust met inge bouwde versterkers: een 50 watt versterker voor laagweer- gave en twee 25 watt verster kers voor midden- en hoog, weergave via de kubusluid sprekers. Evenals de bekende Acoustimass systemen, werkt ook deze nieuweling volgens het principe van bewegende lucht kolommen, de zogeheten 'akoestische massa's. Hierdoor worden de gebruikelijke ver vormingen akoestisch uitgetild terd en worden ongewenste harmonische (boventonen) on derdrukt. Geluid ook perfect op laag volume Bij weergave van muziek op laag volume vallen normaal gesproken de lage tonen weg. Om deze lage tonen ook bij een laag geluidsniveau optimaal tot hun recht te laten komen (onze oren nemen bij laag ni veau minder lage tonen waar) is de Acousimass module uitge rust met het gepatenteerde Dy namic Equalization systeem.. Dit zorgt er voor dat de lage to nen weergave automatisch wordt aangepast. Daarnaast wordt er Active Electronic Equalization toegepast. Dit eveneens gepatenteerde sys teem zorgt er voor dat de totale weergavekarakteristiek opti maal in balans is. ZIERIKZEE - Fendt was tot nu toe met de Diamant en de Joker-reeks uitsluitend in de top- en midden klasse aanwezig. Door de gewijzigde marktsituatie in Duitsland heeft Fendt nu een eenvoudiger serie geïntroduceerd onder de naam Line-3. De bouw van Line-3 caravans komt in grote lijnen overeen met die van de Joker. De zijwanden en het dak van de Line-3 serie zijn 30 mm dik, de vloer is zelfs 40 mm dik. De ze sandwich-platen hebben een hoge isolatiewaarde. Ook de wielkasten zijn volledig geïso leerd. De ramen zijn voorzien In Nederland zijn, volgens de nu beschikbare cijfers, in 1992 één miljoen tweehonderddui zend nieuwe fietsen verkocht, waarmee de trend van een jaar lijkse afzet van meer dan een miljoen fietsen blijft gehand haafd. Wat daarbij opvalt is dat de verkoop van fietsen van meer dan duizend gulden stij gende is. Dat hangt samen met de nieuwe status die de fiets gekregen heeft. Deze wordt vertaald in ,,er ook meer voor over hebben". Door voortdu rende kwaliteitsverbetering gaat overigens ook de gemid delde prijs regelmatig omhoog. De line-3 is ontworpA' op basis van bestaande modellen van dubbel en getint glas. Een dubbel dakluik met muggen- hor zorgt voor permanente ven tilatie. Garantie Zoals alle Fendt caravans wor den ook de Line-3 modellen ge leverd met de Fendt kwali teitspas die recht geeft op drie jaar garantie op de dichtheid va de bovenbouw zonder de noodzaak van tussentijdse in specties. Inmiddels kan men bij alle Fendt dealers terecht voor een persoonlijke kennismaking met Line-3 caravans. Dit nieuwe programma is be doeld voor mensen die wel veel ruimte en vooral ook een enor me duurzaamheid willen, maar het geen punt vinden om af te zien van een aantal acces soires of die eventueel later nog aan te schaffen. Zo blijven de stoffering en de striping bij Line-3 modellen iets eenvoudi ger. Efficiënt De Line-3 serie is zeer efficiënt ontworpen, uitgaande van^ie reeds door Fendt gehanteerde produktietechnieken en op ba sis vanbestaande modellen. Om op een zo laag mogelijk prijs uit te komen, is vrijwel uitsluitend op voorzieningen bespaard die geen invloed op de levensduur en betrouwbaar heid hebben. Het comfortniveau ligt óp een vrij hoog peil als de Linc-3 mo dellen vergeleken worden met prijsklassegenoten. Zo is de keuken standaard voorzien van een dricpits kookplaat, een standaardongevoelige ze ventig liter koelkast, een func tionele roestvrijstalen afwas- bak met afdruiprek, elektri sche watervoorziening, verlich ting boven het aanrecht cn op vallend veel praktische berg ruimte Ambiance Voor Fendt-begrippen zijn de Line-3 modellen vrij eenvoudig ingericht cn uitgerust. Tbn koste van de algehele ambian ce gaat dat zeker niet. Omdat de Line-3 serie ontwor pen is op basis van de complete Fendt-Joker, zijn alle ontbre kende extra's wel relatief sim pel naderend aan te brengci^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9