gemeente Z i rikzee Als ongevraagd ook ongewenst is. GEMEENTE INFORMATIE BRUINISSE Dan deze sticker. Westerschouiuen GEMEENTE DUIVELAND SCHOENEN w GEMEENTE M1DDENSCH.OUWEN C. H. G. Daniels, huisarts RADEMAKER HAAMSTEDE WOENSDAG 24 MAART 1993 5 Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert maandag 29 maart om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor kredieten beschikbaar te stellen voor het voeren van een gerechtelijke procedure tegen het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen, die Zierikzee als oproepplaats voor rijexamens wil sluiten, voor Ko ninklijke Harmonie „Kunst Eer" om de gym nastiekzaal in de Kaersemakerstraat aan te kopen en voor uitvoering van BUGM en NMP taken en het regionaal milieusamenwerkingsplan. Om de achter stand in te lopen is dit jaar en volgend jaar extra menskracht nodig (in 1993 0,9 en in 1994 0,6 formatie plaats) en dient er geautomatiseerd te worden. De Werkgroep Musea heeft een verzamelbeleidsplan ontwikkeld voor het stadhuismuseum en het mari tiem museum. De gemeenteraad beslist of de priori teiten, die hierin genoemd worden, de instemming hebben en of de procedure om aankopen te doen snel ler en eenvoudiger kan worden. De gemeenteraad stelt drie voorbereidingsbesluiten vast: voor de Zelkeweg en omgeving, waarvoor nog geen bestemmingsplan geldt, voor het perceel Eerste Weegje 3, waar de heer M. Kloet een camping wil rea liseren en voor de Manhuisstraat waar woningbouw vereniging „Beter Wonen" op de plaats van de voor malige school 39 woningen voor ouderen wil realise ren. De gemeenteraad behandelt subsidie-aanvragen van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtoneel voor het organiseren van een éénakterfestival van 2 tot 4 april, van de Zierikzeesche Oranje Vereniging voor het organiseren van een zeskamp op het Havenplein met Koninginnedag, voor de organisatie van het festival „Cultureel gekleurd", voor het houden van een tweetal literaire lezingen in Zierikzee en voor de Werkgroep Toegankelijkheidsbevordering op Schou- wen-Duiveland. Overige agendapunten zijn onder meer de vaststel ling van de planningslijsten nieuwbouw en woning verbetering voor de komende vier jaar, het meerja renprogramma, stads- en dorpsvernieuwing 1993 t/m 1997, het benoemen van de heer L. Koper in de com missie cultuur, de verhoging van de opbrengst van de onroerende-zaakbelastingen, het proefproject micro biologisch baggeren in de stadsgracht (het zoutwater gedeelte aan de westzijde langs de Laan van St. Hi- laire) en het vaststellen van een oefenbeleidsplan rampenbestrijding Zeeland voor de jaren 1993 t/m 1997. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Heeft u interesse in de plaatselijke politiek en wilt u regelmatig een raadsvergadering bijwonen, dan kunt u een abonnement nemen op alle raadsstukken. Dit betreft een exemplaar van de raadsagenda, de daar bij horende voorstellen van het college van burge meester en wethouders aan de gemeenteraad en het verslag van de vorige vergadering. De raadsstukken worden ruim een week voor de vergadering toe gestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 40, Heeft u hiervoor belangstelling, dan kunt u zich op geven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Stickers tegen reclamedrukwerk De Stichting Stuurgroep Reclame, een belangenorga nisatie van reclameverspreiders, heeft onlangs twee stickers uitgegeven om ongewenst drukwerk tegen te gaan. Er is er een die alleen ongeadresseerd handels drukwerk weert en een die, behalve dit drukwerk ook huis-aan-huis bladen weert. De stickers kunt u op uw brievenbus plakken. Reclamedrukwerk is een van de sterkst toenemende afvalstromen van ons land. Bij een ongewijzigd beleid zou er binnen enkele jaren wel 50 kg papier per jaar in iedere brievenbus verdwijnen. Onderstaande stickers zijn gratis af te halen bij Bu reau Voorlichting in het stadhuis. Bedenkt u wel dat wanneer u voor de „nee - nee" sticker kiest, u ook geen plaatselijke nieuwsberichten, en deze gemeen telijke informatie, onder ogen krijgt. Aanleg speelplaats aan de Schouwenbank In Poortambacht 8, tussen de Schouwenbank, Speel mansplaat en Volkerakstraat wordt een speelplaats aangelegd, bestemd voor kinderen van 2 tot 10 jaar. Er komen vijf speeltoestellen te staan: een driedelig duikelrek, een biciklo, een kleuter klimboog, een glijbaan en een schommel. Tevens worden er drie banken geplaatst. Men is reeds met het grondwerk begonnen en van morgen zijn er bomen geplaatst in verband met de nationale boomplantdag. In mei begint men met de uitvoering van de speelplaats en het wandelpad. Algemene Plaatselijke Verordening' Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter uitvoering van artikel 2.4.8 van de Algemene Plaatselijke Verordening bekend dat zij de Hoge Mo lenstraat hebben aangewezen als weg, waar het is verboden alcoholhoudende dranken te nuttigen en/of aangebroken flessen of blikjes en dergelijke met al coholhoudende drank bij zich te hebben. Behalve voor de Hoge Molenstraat geldt dit verbod tevens voor de volgende wegen en openbare gron den: 1. Havenplein, inel. „DeBeuze", Havenpai'k, Kraan plein, Oude Haven en winkelpassage Mol- Appelmarkt; 2. de parkeerplaatsen gelegen aan de Schel- destraat/Laan van St. Hilaire, Hoofdpoortstraat, Schuithaven, Beddeweeg/Melkmarkt, Zevenge- tijstraat/Minderbroederstraat, Nieuwe Bogerd- straat, Gasthuisboomgaard en Mosselboomgaard; 3. 't Luitje, Nieuwe Haven, Nieuwe Bogerdstraat, Melkmarkt, Beddeweeg, Zevengetij straat, Schuit haven, De Brauwstraat en Grevelingenstraat; 4. Haringvlietstraat, Hatfieldpark en Haringvliet- plein. Dit verbod geldt vanzelfsprekend niet voor terras sen, die deel uit maken van horeca-inrichtingen. Door de politie zal nauwlettend op de naleving van dit verbod worden toegezien. Collectes In de maand april vinden er drie collectes plaats in Zierikzee. Tussen 29 maart en 3 april vraagt Simavi uw finan ciële bijdrage. Tussen 19 en 24 april is de collecte van het Nationale Fonds Kinderhulp en in de laatste week van april, tussen de 26e en de 30e, collecteert de Nederlandse Hartstichting. De stichting Pandilla Ontwikkelingshulp heeft voor het tweede kwartaal van dit jaar vergunning om kle ding in te zamelen. Fonds van Kazernering Het Fonds van Kazernering opent de mogelijkheid voor instellingen, verenigingen en particulieren om een financiële tegemoetkoming te vragen voor socia le en culturele, doeleinden of activiteiten binnen de gemeente Zierikzee en/of ten behoeve van de inwo ners van Zierikzee. De aanvragen dienen een zo duidelijk mogelijke om schrijving te bevatten van de activiteiten en/of het doel waarover steun wordt aangevraagd. De aan vraag dient zo mogelijk voorzien te zijn van een fi nancieel overzicht, bevattende een raming der uitga ven en inkomsten. De aanvragen moeten vóór 31 maart 1993 worden in gezonden aan: het Fonds van Kazernering, p/a Stad huis, Meelstraat 8, 4301 EC Zierikzee. Meer informatie bij de heer H. Uil, telefoon: 01110- 13151. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat door de heer E. Pletz, Ra- vestraat 3 te Zierikzee een bouwaanvraag is inge diend voor de bouw van een garage op het perceel Ra- vestraat 3, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie B, nr. 892. Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 25 maart 1993 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: 1. de heer J. M. Hogerheijde, Mol 13, 4301 JC Zierik zee, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het in werking hebben van een vishandel met vis verwerking en visverkoop op het adres Mol 13, ka dastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G, nummer 1277; 2. de heer G. Letterie, Grote Zelkeweg 10, 4301 NJ Zierikzee om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning ingevolge de Hinderwet tot het in werking hebben van een camping en pers luchtinstallatie op het adres Grote Zelkeweg 10, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G, nummers 375-376. Burgemeester en wethouders zijn voornemens op het verzoek positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschik- kingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het ver zoek om vergunning en hen die daartoe redelijker wijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend vóór 9 april 1993. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 iflBi MONUMENTENSTAO PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE RECREATIEGEMEENTE COMMISSIEVERGADERING MOBILITEITSSCENARIO DEELPLAN I Dinsdagavond 30 maart a.s. zal in het Dorpshuis Renesse vanaf 19.30 uur een gecombineerde verga dering plaatsvinden van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. AGENDA: Opening 2. Mededelingen 3. Deelplan I (verkeerscirculatie) van het mobili teitsscenario 4. Verder voorkomende zaken 5. Rondvraag 6. Sluiting De vergadering is openbaar en vanaf agendapunt 3 bestaat er voor het aanwezige publiek de gele genheid kort het woord te voeren. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de vergadering ter inzage. BO UWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Westerschou- wen maken, ingevolge artikel 41 van de Woning wet, bekend dat bij hen de volgende bouwaanvra gen zijn ingediend: mw. A. v. Swinderen-Kersten, uitbreiden wo ning Duindoornweg 8 té Burgh-Haamstede; dhr. H. J. Heppekausen, -uitbreiden zomerwo ning Horizon 92 te Renesse; dhr. A. J. Scheren, bouw woning Seringenlaan 17 te Burgh-Haamstede; dhr. J. H. de Bondt, bouw woning Bramenlaan 1 te Burgh-Haamstede; dhr. C. W. v. Capellen, uitbreiden woning Gre- velingenlaan 49 te Burgh-Haamstede; MB Projekten, bouw woning Appelmeet 22 te Burgh-Haamstede; SPREEKUUR WETHOUDER VEERHOEK Het spreekuur van wethouder Veerhoek op 29 maart a.s. kan i.v.m. afwezigheid van de heer Veerhoek geen doorgang vinden. VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN Datum en tijdstip aanvang: 31 maart 1993, 19.30 uur. AGENDA 1. Opening. 2. Vaststelling verslag vergadering d.d. 17 fe bruari 1993 en 1 maart 1993. 3. Ingekomen stukken/mededelingen: geldlening BNG kredietbewaking overzicht liquiditeit mutaties plan Dreef 4. Garandering geldlening Beter Wonen (herfi nanciering complexen KV 1183 en 1228). 5. Afsluiten diverse grondexploitaties. 6. Subsidie 1993 werkgroep toegankelijkheids bevordering gehandicapten. 7. Begroting 1993 Streek-VVV Schouwen-Duive- land. 8. Bijdrage regioproject voorbereiding decentra lisatie W.V.G. 9. Stads- en dorpsvernieuwing. 10. Subsidie meer bewegen voor ouderen 1994. 11. Jaarrekening 1992 sportcentrum Onderdak. 12. Verder voorkomende zaken: grootschalige basiskaarten asfalteren wegen uitbreiding parkeerterrein achter R.K. kerk Haamstede aankopen apparatuur/programmatuur 1993 13. Rondvraag. 14. Sluiting. De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. Vanaf agendapunt 4 bestaat er voor het aanwezige publiek gelegenheid kort het woord te voeren. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de vergadering ter inzage. BEKENDMAKING De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend, dat de raad van deze gemeente in zijn verga dering van 18 maart 1993 heeft besloten om te ver klaren, dat een bestemmingspianherziening wordt voorbereid voor de volgende percelen: sectie A nr. 148, Capelweg 18 te Renesse; sectie H nrs. 278 en 705, Roelandsweg 8 te Re- nesse. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende teke ningen met ingang van woensdag 24 maart 1993 ter gemeentesecretarie te Haamstede, afdeling RORM, voor een ieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking met ingang van 24 maart 1993. De burgemeester voornoemd, H.TEES Burgh-Haamstede, 24 maart 1993 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN VOOR AL UW REKLAMEDRUKWERK. Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. mel dingen zijn ingediend: J. L. van 't Hof, voor het plaatsen buitenber ging Magnoliastraat 4 te Nieuwerkerk; P. S. Vijverberg, voor het ged. veranderen loods t.b.v. persluchtvulstation Noord- Achterweg 2 te Ouwerkerk; Gemeente Duiveland, voor het plaatsen abri's Molenweg, Oud Heiligeweg en Burg. v. d. Ha- vestraat te Oosterland; A. op 't Hof, voor het vergroten loods Steen- zwaanweg 1 te Nieuwerkerk; A. L. de Koning, voor het oprichten woning Leeuwenburg te Oosterland; H. de Jong, voor het oprichten van woning Leeuwenburg 56 te Oosterland; N. A. Meerkerk, voor het oprichten van woning Muyeweg 28 te Nieuwerkerk; Mw. M. Kort-Stouten, voor het verbouwen van schuur Ooststraat 39 te Nieuwerkerk. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 24 maart 1993 iïtZLuit KARPETTEN leverbaar in vele uitvoeringen en maten 170 x 240 v.a. 139,- liillnj :r. I GOEDKOOP? REKEN MAAR! Boot te koop: Speed kruiser „Inter" electr. startend, Mercuri 70 pk Electr. acces, binnen en buiten verlichting, radio- cass., kompas, lenspomp, hoorn, ruitenwisser sproeier. Alles i.z.g.st. Prijs 5000,-. Tel. 01114- 3294. Speels, sportief en razend populair: Gymnasio by Piedro. Uit gevoerd in nubuck-leer en met geprofileerd voetbed. In smalle en brede uitvoe ring. Maten 21-42. Voor voeten die nog jaren meemoeten. D PIEdftO Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778 Molenstraat 65 (4311 EB) tel. 01113-1251 Postadres: Postbus 50 4310 AB Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur AGENDA COMMISSIE ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN 1 APRIL 1993 De voorzitter van de commissie algemeen be stuurlijke zaken deelt mede dat op 1 april 1993 te 19.30 uur een openbare vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke zaken zal worden gehouden. Tijdens deze vergadering zullen ondermeer de volgende punten aan de orde worden gesteld: Straatnaamgeving Riekusweel. Positie van de gemeente in de Stichting Weekend woningen. Sluitregime Oosterscheldekering. Een korte toelichting op deze agendapunten is ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de vol gende bouwaanvragen zijn ingediend: de heer G. K. Rappmund, eigenaar van de zomerwoning Hoogerwerfsweg De Tbng 71, voor de bouw van een tuinhuisje; N.V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg voor de bouw van een warmtekrachtinstal latie nabij de bedrijfsopstallen aan de Mo lenweg 9. REGIOTAXI, AANVULLING OP BUS Als aanvulling op het openbaar vervoer zal de NV Streekvervoer Zuid-West-Nederland op 23 mei a.s. starten met het zgn. regiotaxi-project op o.a. Schouwen-Duivcland. Onderdeel van dit project is de mogelijkheid om met een taxi vanuit Bruinisse aan te slui ten op buslijn 130 (Zierikzee-Rotterdam- Zuidplein v.v.). Binnenkort zal de ZWN het nieuwe vervoers systeem presenteren via advertenties en fol ders. Bruinisse, 24 maart 1993. rj4 i WONINGWET A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van MiddeilsrlKJuwun maken, ingevolge artikel 41 van de Woningv."!, be kend dat zij van de volgende personen een aanvraag om vergunning hebben ontvangen: L. J. Elenbaas: bouw prefab centrumvoorziening camping Kuijerdamseweg/Moolweg te Ellemeei (tijdelijk); Bouwbedrijf Louwerse: (ver)bouw zomerwoning Weel weg 10 te Ellemeet. B. Verleende bouwvergunningen Aan de volgende personen is vergunning verleend: J. W. Kleiss: bouw woning garage Heerenisstraat te Ellemeet; J. J. v. d. Have: ommantelen woning Vloedstmai te Kerkwerve. C. Meldingen De volgende personen hebben een melding, als be doeld in artikel 42 van de Woningwet, gedaan: E. R. Roosen: bouw erker/serre Kapelleweg 26 te Scharendijke. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder B) kan iedere belanghebbende op grond van de Wet admini stratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen binnc n 30 dagen na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college. Tegelijkertijd kan de Voorzit ter van de Afdeling rechtspraak van de Raad van State verzocht worden onze beschikking te schorsen, dan wel een voorlopige voorziening te treffen. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De onder A genoemde bouwplannen van de heer Elen baas.en Bouwbedrijf Louwerse zijn beiden strijdig met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders zijn echter bereid mede werking te verlenen aan deze verzoeken. Dat is moge lijk door vrijstelling van het bestemmingsjjlan te ver lenen, zoals bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor het bouwplan van de heer Elenbaas (duur max. 5 jaar) en artikel 19 WRO voor het bouwplan van Bouwbedrijf Louwerse. Voor dat burgemeester en wethouders daartoe overgaan, bieden zij een ieder de gelegenheid bezwaren in te die nen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen. Be zwaren kunnen voor 8 april 1993 schriftelijk bij hel college worden ingediend. Het adres is Plat te weg 33, 4322 BD Scharendijke. De stukken liggen tot 8 april 1993 ter inzage bij de afdeling algemene zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, K. WIESENEKKER Scharendijke, 24 maart 1993 Directie Economie, Ruimtelijke ontwikkeling en Welzijn Bekendmaking Provincie Zeeland Beheersplan Noord-Zeeland '93 Begrenzingenplan Noord-Zeeland Begrenzingenplan Walcheren Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat zij in hun vergadering van 16 maart 1993 onder nummer 18 het beheersplan Noord-Zeeland '93 en de begrenzingenplannen Noord-Zeeland en Walcheren de finitief hebben vastgesteld. De beheersperiode van het beheersplan Nbord Zeeland '93 vangt aan op 1 april 1993. Ondernemers die het aangaat kunnen voor de daarvoor in aanmerking komende gebieden beheersovereen komsten sluiten met het Bureau Beheer Landbouw gronden, Postbus 6, 4460 AA Goes, tel. 01100-37341 (bgg 01100-37247). De te sluiten beheersovereenkomsten dienen de instem ming te hebben van de zakelijk gerechtigden tot de grond. Deze instemming moet blijken uit mede-ondertekening van de beheersovereenkomst. Kievitstraat 2 - Zierikzee is afwezig van donderdag 1 t/m maandag 12 april De waarneming is als volgt geregeld: voor degenen van wie de achternaam begint met de letter: A t/m F: drs. M. W. AUDIER, Heerewcv 16. Noordgouwe, tel. 01112-1480 G t/m L: drs. G. W. v. GEER. Havenpark 35. tel 12080 M t/m R: drs. J. DE JONGE, Tbuwbaan 20, tel. 12280. S t/m Z: drs. J. B. VISSER, Poststruat 53, tel. 13965. TRANSPORTEN VERPAKKINGEN VERHUIZINGEN Vraag vrijblijvend offerte voor uw verhuizing. Ook voor rijksverhuizingen. De Roterij 9-11,4328 BB Burgh-Haamstede, tel. 011154237/1997 Vlisslngen, telefoon 01184-14685 Fa* 01115-1700 ADVERTEREN IS VERKOPEN!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5