Tiende Nieuwsbodereis voert naar Cochem in de Eiffel Verkaart speciaalzaak voor groente en fruit heropend triDe Parel Rode Kruis wil een nieuw schip Back To the Sixties in de Zeelandhallen 'Meer ruimte voor sport- visserij in de Voordelta' Stella Boys in het nieuw Week van de Winkel gaat volgende week van start NBvP-avond Expositie Koffieconcert WOENSDAG 24 MAART 1993 3 Ministerie haalt overleg Voordelta uit impasse ZIERIKZEE - Het ministerie van landbouw, natuur beheer en visserij vindt dat er in de Voordelta meer ruimte moet komen voor de sport visserij. Dat is de uitkomst van recent overleg tussen de Nederlandse Vereniging van Sportvisfederaties (NWS) en direc teur-generaal De Leeuw van genoemd ministerie. De Leeuw stelde, volgens een persbericht van de NWS, dat wanneer meer partners in het Bestuurlijk Overleg Voordelta deze lijn steunen het ministe rie van LNV bereid is hieraan ook inhoudelijk steun te verle nen. Het initiatief voor het overleg tussen de NWS en het ministerie kwam van de kant van de NWS. „Zij wilde nu weieens een duidelijk ant woord op het NWS-bezwaar- schrift tegen onderdelen van het beleidsplan Voordelta. In het beleidsplan Voordelta wor den namelijk maatregelen voorgesteld die een ernstige beperking inhouden voor de zeesport visserij", aldus het persbericht. Onder meer wordt de bestaan de vaargeul voor de Kop van Goeree afgesloten, die de trai lerhelling aan de Brouwers- dam met de interessante visge- bieden in de Voordelta ver bindt. „Afsluiting van deze geul verhoogt het veiligheids risico, omdat de sportvissers De Henry Dunant biedt even als de vakantiehuizen IJssel- vliedt en de Valkenberg gehan dicapten en chronisch zieken de mogelijkheid voor een va kantie. Honderden gehandi capten en chronisch zieken gaan jaarlijks aan boord van deze in 1973 gebouwde Henry Dunant voor een vaartocht. Het intensieve gebruik van dit schip eist nu zijn tol. Niet al leen vertonen de scheepswan den slijtage en is er sprake van een toenemend aantal repara ties, maar ook op facilitair ge bied zijn er de nodige proble men. Met name de privacy laat te wensen over, want twee echt paren die samen een kamer moeten delen past niet meer binnen de huidige normen. Ook ontbreekt een goed geou tilleerde recreatiezaal. Daar om moet er iets met de Henry Dunant gebeuren. In eerste instantie werd daar bij gedacht aan een renovatie. Qezien de kosten daarvan en de concessies die hiermee aan bestaande wensen gedaan zou den moeten worden, is daarvan afgezien en besloten om een nieuw schip te laten bouwen. Hiervoor is een speciale werk groep in het leven geroepen die de bouw van het nieuwe schip voorbereidt. Voor een nieuw schip, dat moet voldoen aan de eisen zoals die door het RENESSE - Op vrijdag 26 maart wordt in het dorpshuis te Renesse een gezamenlijke ontspanningsavond gehouden voor de leden van de vijf NBvP-afdelingen op Schou- wen-Duiveland. Het betreft de uitvoering van de eenakters Plaza Suite door de toneelver eniging Op Drift uit Renesse. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Behalve voor leden van NBvP is de bijeenkomst ook toegan kelijk voor introducés. De vijf regionale afdelingen van de NBvP houden sinds 1986 om de twee jaar een gezamenlijke ontspanningsavond. De toneel voorstelling in het dorpshuis begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - In dc Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee zijn vanaf maandagmiddag 29 maart acht werken te zien van cursisten die het afgelopen half jaar hebben deelgenomen aan het project voor verstande lijk gehandicapten. De expositie is bedoeld als een aanzet voor de nieuwe cursus, die binnenkort van start gaat. Omdat het project voor ver standelijk gehandicapten met subsidie van de gemeente door gang vindt is voor de tentoon stelling deze lokatie gekozen. De schilderijen zijn tot en met vrijdag 2 april te l^zichtigen. bij plotselinge weersverslech tering een veel grotere afstand af moeten leggen van de visge- bieden in de Voordelta en daar buiten naar de trailerhelling aan de Brouwersdam", aldus de NWS. De NWS en de georganiseerde sportvisserij in Zuid-West Ne derland hebben zich anderhalf jaar lang met gefundeerde ar gumenten richting overheden in het bestuurlijk overleg inge zet voor de belangen van de zeesportvissers. „Tot voor kort bleek geen der partijen bereid een concreet en helder stand punt in te willen nemen waar mee de georganiseerde sport visserij uit de voeten kon", al dus de NWS. De vereniging ziet in de opstelling van het mi nisterie dan ook een doorbraak in de bestuurlijke impasse die was ontstaan en roept de ande re overheden uit het bestuur lijk overleg - de provincies en gemeenten - op de lijn van het ministerie te volgen. Dienstencentrum voor Toe risme en Verkeer en in de Rode Kruis-nota Geboden Tbegang zijn bepaald, is echter veel geld nodig. Voor de financiering van dit schip wil het Rode Kruis zich in eerste instantie richten op het publiek. Naast een landelijke actie zullen ook plaatselijke en regionale acties geld in het laatje moeten bren gen. Concert Eén van die plaatselijke activi teiten die in Zeeland worden ontplooid is een benefiet-con cert op vrijdag 2 april in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Aan dit concert dat om 20.00 uur begint werken de volgende koren en musici belangeloos mee: the Goos City Singers uit Goes; Ons Koor uit Sommels- dijk; het ZWN Mannenkoor uit Middelburg met als solist Edo Zijl; het Souburgs Koper Quin tet uit Souburg; de Ruyterstad- singers uit Vlissingen; the Gents Mainport Barbershop Singers uit Rotterdam en het RET Mannenkoor uit Rotter dam met als solist Jan Mulder. Kaarten voor dit concert zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Muziekcentrum Middel burg en bij het Provinciaal Bu reau Rode Kruis, eveneens in Middelburg. BURGH-HAAMSTEDE - In de Ridderzaal van Slot Haamste de wordt op zondag 28 maart een koffieconcert gehouden door het mannenkoor de West hoekzangers onder leiding van mevrouw E. Vos-Simons en het Valcooch Ensemble, eveneens uit Westerschouwen. De Westhoekzangers brengen een uitgebreid repertoire aan liederen. Het Valcooch Ensem ble maakt middeleeuwse mu ziek. Het koffieconcert begint om 14.00 uur. Omdat het aantal plaatsen in de Ridderzaal be perkt is, dienen belangstellen den die het concert willen bij wonen tevoren kaarten te be stellen. Dat kan via telefoon nummer 01117-2162. Een evenement van allure voor jong en oud waar de nostalgie natuurlijk niet zal ontbreken en waarvan de oudere jongeren en andere liefhebbers van mu ziek uit de vijftiger en zestiger jaren zeker zullen watertan den. Verschillende kramen met nostalgische artikelen en enige auto's uit de 'oude doos' zullen als decor dienen voor een dave rend podiumprogramma dat zal duren van 20.15 tot onge veer 02.00 uur 's nachts. Landelijk wordt de Week van de Winkel geopend door staats secretaris van Economische Za ken, mevrouw mr. Y. M. C. T. van Rooy en mevrouw J. van Leeuwen (voorzitter van het Regionaal Bestuur Arbeids voorziening Den Haag/Delft). Zij leiden op de eerste dag van de actieweek een groep werk zoekenden rond door het win kelcentrum Ledsenhage in Leidschendam. Een aantal van deze werkzoekenden krijgt waarschijnlijk na afloop de kans een van de vacatures in het centrum te vervullen. Imagocampagne De Week van de Winkel, die van 29 maart tot en met 3 april duurt, werd vorig jaar gelan ceerd. De Week vormt een on derdeel van de imagocampag ne 'De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee', die in 1991 van start ging. Het doel van de campagne en van de Week van de Winkel, is het po sitief belichten van de vele as pecten van een baan of een car rière in de winkel. Om zodoen de een eind te maken aan de vooroordelen die leven over het werken in de winkel en de car rièreperspectieven. De imago campagne is een initiatief van het Hoofdbedrijfschap Detail handel in nauwe samenwrking met het Ministerie van Econo mische Zaken. Tijdens de Week van de Winkel geven de meeste Nederlandse detaillisten informatie over het werken in de winkel. Via di verse soorten activiteiten en evenementen. Want niet alleen in Leidschendam worden rond- Advertentie De volgende artiesten werken hieraan mee. Tée-Set. Shoes, Big John Russel (de Neder landse Fats Domino en tevens Neerlands meest omvangrijke zanger) en de Crazy Rockers, die samen met Kaz Lux (Brain Box) en Terry Walker zullen zorgen voor een fantastische avond. Tevens is het mogelijk om deel te nemen aan het 'Captain's Dinner', dat voorafgaat aan het concert. leidingen verzorgd. Ook in veel andere plaatsen hebben winke liersverenigingen, arbeidsbu reaus en scholen lokale en re gionale 'bekendheden' uitge nodigd om het werken in de winkel te promoten. Hierbij spelen ook onderwerpen als de mogelijkheden om parttime te werken en het detailhandels- onderwijs een rol. Andere evenementen die wor den georganiseerd zijn banen- markten, gastlessen en excur sies. Vast onderdeel is de lan delijke Week van het Winkel personeel, die dit jaar op woensdag 31 maart plaats vindt. De aandacht zal tijdens de Week van de Winkel niet alleen uitgaan naar het werk in de winkel zelf, maar ook naar ac tiviteiten achter de schermen. Zoals de inkoop, logistiek, voorraadbeheer, distributie en automatisering. Ook zal er ruim aandacht zijn voor werk zaamheden als verkopen en etaleren. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video K LE1NGELD E! LECTB0N1CS Ook uw specialist voor camcorder-accessoires St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 Lichaams-peeling32,50 Parafango-pakking met massage ƒ50,- Modder- of algenpakking 70,- Beauty-dag 'Pearl' 99,- Bel voor meer informatie en/of reserveringen Kuur- en wwotIuiS"™ ttoInbl"B' beautycentrum 'De Parel': 01188 - 3092 3230 DE,PAREL TMEATew CAFE'S CN «ESTAURAKTS ZIERIKZEE - Het Rode Kruisschip de Henry Du nant is aan vervanging- toe, gezien de slijtage en de voor deze tijd te beperkte activiteiten. Daarom wil het Rode Kruis een nieuwe Henry Dunant laten bou- weil. Het geld daarvoor moet door middel van aller lei acties door het publiek bijeengebracht worden. Eén daarvan is een benefiet-concert op vrijdag 2 april in Middelburg. ZIERIKZEE - Voorzitter Joop Kleppe overhandigt een bos bloemen aan Dick Verschoore als dank voor het schenken van nieuwe shirts aan het eerste team van Stella Boys. Eerder ont vingen beide elftallen nieuwe broekjes van dezelfde schenker. De vereniging completeerde het tenue door voor beide teams nieuwe sokken aan te schaffen. GOES - Aan de vooravond van Koninginnedag, 29 april 1993, houden de Zeelandhallen in Goes in sa menwerking met Coca Cola Nederland een groots muziekspektakel omlijst met het nodige vijftigerja ren decorum. Winkeliers laten zich van hun beste kant zien ZIERIKZEE - Hoe komen we aan goed winkelperso neel? Die vraag komt bij vrijwel iedere plaatselijke winkeliersvereniging regelmatig ter sprake. Er wordt ook op landelijk niveau aan de oplossing van dit probleem gewerkt. Onder meer via de Week van de Winkel, die op maandag 29 maart start. Een week, waarin alle vooroordelen over het werken in de winkel worden weggenomen. Na een wandeling door Cochem wordt gewacht op de overige passagiers. (Foto: Peter Schrauwen). COCHEM - Eigenlijk zat alles mee. De (be)stemming, het gezelschap, de nieuwe bus, maar vooral ook het mooie weer. De eerste groep deelnemers van de alweer tiende Nieuwsbodereis trof het met de jubileumreis. Einddoel van de reis was dit jaar het stadje Cochem in de Eiffel': Nadat alle 45 passagiers waren ingestapt, werd bij Oude-Tonge nog eenmaal een stop gemaakt voor de gebruikelijke foto. On danks het goede weer waren de eerste voortekenen niet zo best. Reeds voor Eindhoven stond de bus in de eerste file. Toch werd op tijd gearriveerd in restaurant De Poort van de Hemel in Weert waar het eerste bakje koffie met de Weertse vlaai werd genuttigd. Reeds bij Thorn stond de bus op nieuw stil, wederom een file. Het oponthoud, wat niet meer dan een kwartier in beslag nam, mocht echter de pret niet drukken. Meer en meer kwam de stemming los en vooral ach terin werd het steeds luidruch tiger. Bij Vaals werd de stille grenspost gepasserd en via Aken, werd koers gezet naar de Hohe Venn, eens het hoogste gebergte van Europa. Voor het echter zo ver was, werd er eerst geluncht in het plaatsje Rur- berg in een restaurant aan het meer. Vergezichten Via een schitterende route over bergen en door dalen en met uitgestrekte vergezichten werd tegen 16.00 uur het plaatsje Co chem bereikt. Reeds van grote hoogte is het plaatsje langs de Moezel, dat zich als een zilve ren lint een weg baant door het dal, te herkennen. Zeker ook door de Reichsburg, een van de weinige Duitse kastelen dat de Franse Revolutie heeft over leefd en dat uitziet over de ri vier en de stad. Bij het hotel Panorama dat aan de rand van Cochem is gelegen, splitste de groep zich. Enkele dames zochten direct het war me water van het zwembad op, anderen waren zeer benieuwd naar de kamer en gingen op in spectie en weer anderen namen plaats aan het gezellige kleine barretje voor een drankje. Een ieder liet zich het diner goed smaken en vermoeid door alle ervaringen werd al snel het bed opgezocht. Een enke ling wachtte in de bar nog op Rinus. Maar die was na de voetbalwedstrijd op televisie al snel onder zeil gekropen. Tweede dag De zon scheen al vroeg door de gordijnen de volgende dag. De meeste Nieuwsbodereizigers zaten dan ook aan het ontbijtbuffet. ochtend was een ieder vrij nemen in het ceht-ri|m. vaii Cb-* chem. Na de het' hotel werd'gebruikt, werd met de bus een toeristische route door de omgeving gemaakt. Gecamoufleerd achter zijn zon nebril was het Maarten gelukt om even een tukje te doen. „Geen probleem", merkte Ri nus van achter zijn stuur op. „Ik heb net ook even gesla pen". Door dorpjes, waar geen mens op straat viel waar te ne men, langs kronkelende beek jes, de forellenkwekerijen, de met wijnranken bedekte heu vels en door de ontluikende na tuur werd het plaatsje Zeil am Mosel bereikt, een van de be kendste wijnstadjes van de Eif fel. Hier werden nog even de benen gestrekt en mochten-de zwanen meegenieten van het overgebleven brood. Na een uurtje werd aan de te rugreis naar het hotel begon nen. Als een extra opluistering van het jubileum van de Nieuwsbodereis wachtte 's avonds geen gewoon diner, maar was een buffet opgesteld met verschillende soorten vlees, zalm, forel en als toetje pudding, gebak of kaas. Een diner dat letterlijk en figuur lijk goed in de smaak viel bij velen. Derde dag Het prachtige weer had Rinus dé derde en laatste dag van ge dachten veranderd. Niet de snelweg naar Bitburg werd op gezocht, maar via de binnenwe gen werd gestuurd naar de Vul- kaneiffel en vervolgens door de Schnee-Eiffel verder naar België, naar bet plaatsje Coo. De broodmaaltijd die hier ge bruikt werd, was zeer smake lijk. Met uitzondering van de soep die ontzettend zout en scherp was. „Zo zout heb ik het nog nooit gegeten", wist Rinus treffend, „hier sterft zelfs een zoute haring in. Het lijkt wel pekelsoep". Hoewel iedereen het met hem eens was, maakte niemand een probleem van de ze kleine tegenvaller. Integen deel, het zorgde eerder voor hu moristische opmerkingen. Via de snelweg naar Luik en Antwerpen, werd exact om 18.00 uur het fort Prins Frede- rik in Ooltgensplaat bereikt. In de gewelven van dit eeuwen oude fort werd een uitstekend diner gebruikt. Maar niet voor dat een blik was geworpen in de hier afgegeven Nieuwsbo des. Namens de organisatoren van de reis, Touringcarbedrijf Van Oeveren en de Zierikzee- sche Nieuwsbode werden ook nog de dames W. P. Muller-de Waal en mevrouw J. van den Berge-Hoogerheide in het zon netje gezet. Beiden maakten de Nieuwsbodereis vanaf de eer ste keer mee en ontvingen een bos bloemen en een tweetal boeken. Nadat de koffie was gedronken bij de grote open haard was het tijd om op huis aan te gaan. Veilig werden de gasten in de verschillende kernen afgezet. Bij het uitstappen werd de lei ding nog eens hartelijk be dankt. „En tot volgend jaar, want dan zijn we er zeker weer bij", klonk het geregeld. Waar het dan naar toe gaat, is nog onduidelijk. Eerst staat nog twee groepen een reisje naar Cochem te wachtèn. Hopelijk hebben zij evenveel plezier en mooi weer als deze eerste groep. ZIERIKZEE - Donderdag 18 maart werd de groente en fruitwinkel van de familie Verkaart weer heropend. De winkel is in verband met een interne verbouwing drie dagen gesloten geweest. In deze drie dagen werd een nieuwe vitrine geplaatst, die twee keer zo qroot is dan de oude. namelijk zes meter. Daarnaast is een hoek van de winkel volledig ingericht voor de verkoop van biologisch geteelde gewassen. Op de foto zijn de vaste medewerksters Miranda (links) en Marleen in deze hoek aan het werk. De grotere vitrine heeft een uitbreiding van het assortiment mogelijk gemaakt. Dit is dan ook gebeurd in de vorm van vier nieuwe salades en meerdere kant en klare maaltijden uit eigen keuken. Voor deze maaltijden is achter de winkel in twee weken een totaal nieuwe keuken ge bouwd. De winkel kan met recht een familiebedrijf worden genoemd, want zowel vader, moeder als de zoon en twee dochters Ver kaart dragen hun steentje bij aan de zaak. (Foto: Joop van Houdt). 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3