Wat is de leukste, beste „winkel" in Zierikzee? HTING TOT BEVORDERING VAN NOOTZAKEN K DOE WAT IK DOE Brand bij Shell in de Botlek Rode Kruis-afdeling Westhoek heeft geld nodig voor verbouwing onderkomen E MOET UIT JE SCHULP KOMEN DINSDAG 23 MAART 1993 I NR 25329 ZOC-actie in kader van Week van de Winkel ZIERIKZEE - Een snelle en vooral vriendelijke be diening; persoonlijke aandacht en een gezellig en overzichtelijk interieur. Dat zijn elementen die het winkelen gezellig maken. Daarom heeft de Zierik- zeese Ondernemers Centrale tijdens de Week van de Winkel, die van maandag 29 maart tot en met zater dag 3 april wordt gehouden een actie opgezet, waar bij het publiek zijn top drie van leukste winkels" kan samenstellen. Dit onder het motto De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee. uur kan het publiek aan de hand van een speciale kaart duidelijk maken hoe zijn top drie van leukste/prettigste „winkels" eruit ziet. Daarbij gaat het om de manier van dienstverlening, het interieur en de sfeer in de winkel. Bij zijn keuze behoeft het publiek zich overigens niet te beperken tot winkels in de gebruikelijke zin des woords. Ook banken, restaurants en café's en andere (commerciële) dienstverlenen de bedrijven zoals accountants kantoren en garagebedrijven komen voor een vermelding op deze top drie in aanmerking. De enige voorwaarde is dat ge nomineerde bedrijven lid zyn van de ZOC. Met deze actie haakt de Zierik- zeese Ondernemers Centrale (ZOC) in op de landelijke Week van de Winkel-actie, waarin een week lang extra aandacht aan de detailhandel wordt be steed en dan met name aan het werken binnen deze branche. Werd het winkelpersoneel vo rig jaar door de ZOC op een taartje getrakteerd, dit jaar gooit de ZOC het over een an dere boeg, door ook het pu bliek bij de actie te betrekken. Een actie waarmee de ZOC te vens de aandacht wil vestigen op de aantrekkelijkheid van Zierikzee als winkelcentrum in een historische omgeving. Een koopcentrum met een (ge zien het inwonertal) grote ver scheidenheid aan winkels, waar het gezellig winkelen is. Van maandag 29 maart tot uiterlijk zaterdag 3 april 17.00 Affiches De kaarten voor deze top drie van leukste winkels zijn ver krijgbaar in circa 123 win kels/dienstverlenende bedrij ven die aangesloten zijn bij de ZOC. Dit is te zien aan de raamposters/affiches die voor deze gelegenheid zullen wor den verspreid. Welke bedrijven voor deze top drie eventueel in aanmerking komen, is op de achterkant van de kaart ver meld. Paaspakketten Deze kan, ingevuld en voorzien van naam en adres tot zater dagmiddag 17.00 uur worden gedeponeerd in de ZOC-bus, die te vinden is voor Deans Fastfood op het Havenplein. Met die inzending dingt men mee naar één van de vijfen twintig paaspakketten die on der de inzenders worden ver loot. Dit gebeurt in de week van 5 april. De uitslag van deze loterij wordt in de Nieuwsbode Extra van woensdag 7 april ge publiceerd. In diezelfde week wordt ook bekend gemaakt wie de leukste „winkel" van Zierikzee heeft. Voor hem of haar is er wisselbeker, want het is de bedoeling om deze top-drie-actie ook de eerstko mende drie tot vijf jaar te hou den. Dit met het doel Zierikzee als koopcentrum te promoten. ROTTERDAM - Door onbeken de oorzaak heeft maandag avond drie kwartier brand ge woed in een kunststoffabriek van Shell in de Botlek. Daar bij zijn geen mensen gewond geraakt. Ook zijn er geen gifti ge stoffen vrijgekomen, aldus de Rotterdamse brandweer. De brand woedde in de zogehe ten cpo-fabriek waar prolypro- peen wordt gemaakt, een grondstof voor weer een andere kunststof. De brand brak kort na half negen uit in een machi ne die stof omzet in korrels. Aan de brand is geen explosie voorafgegaan. Omdat Shell een zogeheten 15-minutenrege- ling heeft, sloeg de Rotterdam se brandweer na een kwartier alarm en rukte vanuit twee ka zernes uit. Zij hoefden niet in actie te komen omdat de be drijfsbrandweer van Shell het vuur snel zelf onder controle had. Volgens officier van dienst R. Reget van de Rotter damse brandweer, is er van ge vaar voor omwonenden geen sprake geweest. De brandweer heeft op het fabrieksterrein en op de Petroleumweg continu metingen verricht, maar geen schadelijke gassen aangetrof fen. De politie zette tijdens de brand delen van de Vondelin- genweg en de Petroleumweg af. Aanpassing van voormalige brandweergarage te Haamstede inmiddels begonnen BURGH-HAAMSTEDE - De bekende Rode Kruis-afbeelding, maar dan ge vormd' door op elkaar gestapelde rode bakstenen. Dat gebruikt de afdeling Westhoek als embleem op de brief die wordt verstuurd naar de bedrijven in de Westhoek én naar de 1300 leden van de afdeling. Via die brief biedt het Rode Kruis deze keer geen hulp aan, maar vraagt steun. Financiële steun, die men no dig heeft voor de verbouwing van de voormalige brandweergarage aan de Schuitkant in Haamstede. De afdeling kocht dat gebouw vorig jaar van de ge meente Westerschouwen om er een nieuw onderkomen te realiseren. Men komt echter 60.000 gulden tekort op het totaalbedrag van 290.000 gulden, dat is ge moeid met de aankoop, de verbouwing en de inrichting. De aankoop van het gebouw (voor 130.000 gulden) is inmid dels helemaal rond en de ver bouwing, a raison van 120.000 gulden, is kortgeleden begon nen. Afdelingsvoorzitter H. Alsema heeft goede hoop ^dat het ook met de financiering van dit alles goed zal komen. „Het Rode Kruis is een gede gen en bekende organisatie, waarvan men weet dat die goe de dingen doet. Bij rampen in het buitenland natuurlijk. Maar ook in de Westhoek ver zetten zo'n vijftig vrijwilligers al vele jaren bergen werk voor de eigen bevolking. Daarom kunnen we, denk ik, op de no dige goodwill rekenen". Via een zuinig financieel be leid en jarenlang gespaarde in komsten uit activiteiten als EHBO-cursussen in bedrijven en scholen verzamelde de afde ling zelf ruim 200.000 gulden. Van de gemeente Westerschou wen kreeg men bij de aankoop van de voormalige brandweer garage 30.000 gulden terug, waardoor het netto aankoopbe drag op 100.000 gulden uit kwam. Voor de verbouwing is 120.000 gulden nodig en voor de inrichting van het gebouw 70.000 gulden. Het geld dat men nog tekort komt hoopt men nog voor juli van dit jaar via financiële bijdragen te ver zamelen. In juli is naar verwachting de verbouwing van de brandweer garage gereed. „Als we het be nodigde bedrag dan niet zou den hebben, nemen we een hy potheek", aldus de voorzitter. Hij vertelde dat de leden en vrijwilligers van de afdeling zoveel mogelijk proberen om de kosten voor de verbouwing te drukken door zelfwerk zaamheid. Zo wordt het schil derwerk in eigen beheer uitge voerd en heeft een van de Rode Kruismensen het ontwerp ge maakt waarmee de voormalige brandweergarage een Rode Kruis-onderkomen wordt. Lastig Op dit moment vinden de acti viteiten van de afdeling nog ge deeltelijk plaats in de oude Beatrixschool in Haamstede, waarin tegenwoordig asielzoe kerskinderen les krijgen. „Dat is zowel voor hun als voor ons heel lastig omdat niets kan blijven staan. De banken in het schoollokaal moeten steeds weer aan de kant worden ge schoven en al onze spullen staan opgestapeld in de gang". Het is volgens de heer Alsema van groot belang dat de Rode Kruismensen, die hun werk zaamheden toch al belangeloos verrichten, dat in elk geval in een geschikte omgeving kun nen doen. Hij is daarom heel blij dat men daarover binnen enkele maan den kan beschikken. Via de verbouwing, die nu is begon nen, wordt in de oude brand weergarage een lokaal van tien bij ruim vier meter gereali seerd, waar zowel theorie activiteiten kunnen worden ge houden als bijeenkomsten van de Welfare-afdeling waarbij handwerken worden gemaakt voor de verkoop. De ruimte omvat verder een kastenwand voor de koffers van de Welfare, een toiletgroep mét invalidentoilet, een keu kentje, een vergaderruimte met daarbij een kleine studio waar de verbindingsmensen van het Rode Kruis berichten kunnen doorgeven en tenslotte een garage waar de EHBO- karren van de afdeling kunnen worden gestald. Efficiënter „De ruimte op zich is niet zo heel veel groter dan in de Bea trixschool, maar het is alle maal veel efficiënter inge deeld. Ik hoop dat de vrijwilli gers er met nog meer plezier zullen werken dan nu al het ge val is". ZIERIKZEE Brogum In Brogum treedt zaterdag 27 maart de groep Crosshead op. Dit optreden begint om 23.00 uur; de zaal gaat al een uur eer der open (22.00 uur). Crosshead is vooral bekend van Anywave, 't Luitje en het Walcherse straat. Na het uitbreiden van het repertoire wil de groep nu een avondvullend programma brengen met onder meer rock. NIEUWERKERK Oud papier Op zaterdag 27 maart kan in Nieuwerkerk oud papier wor den ingeleverd ten bate van de zending. Men kan mét het oude papier en karton tussen 09.30 en 11.00 uur terecht in het ge bouw Salem aan de Molen straat. KAPELLE Orgelconcert door Henk G. van Putten Zaterdag 27 maart verzorgt or ganist Henk G. van Putten een orgelconcert op het. Batz-Witte orgel in de Hervormde kerk van Kapelle. Op het program ma staan orgelwerken van on der andere Bach, Handel, Franck, Reger en anderen. Van Putten studeerde orgel bij Piet van den Kerkhoff en later bij Arie J. Keijzer aan het Rotter dams Conservatorium. In 1971 behaalde hij het solistendiplo ma met onderscheiding met de aantekening improvisatie. Hij volgde diverse cursussen aan de Zomeracademie in Haar lem. Van Putten studeerde ver der bij professor Anton Heiller in Wenen aan de Hochschule für Musik und Darstellende Kunst. Het concert in Kapelle begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. EN DAN DIT NOG....- - Vandaag een dubbel-inter- view met twee mensen die in het verleden intensief met elkaar hebben samen gewerkt, maar die daarna een heel eigen muzikale weg zijn gegaan: Kees de Feiter, rock- en blueszan ger en Harry van der Wekken, componist, saxo fonist en muzikale motor. Beiden zijn begonnen in het fanfarewezen, Kees als trompettist, Harry als klari nettist, beiden gingen op jonge leeftijd de weg van de pop- en rock-muziek in en ontwikkelden zich mede dankzij de muzikale baga ge die ze van de fanfare meebrachten. De drie groepen van de Muziekfabriek van Harry van der Wekken zijnhet ensemble Al te Klein, een blaasorkest met 'vrolijke mondiale muziek'. Het Kwintet de Branding (met briesende en bruisende klanken) voert jazz-achtige muziek uit, met veel ruimte voor improvisatie. Het groepje I piu piccolo is een 'strijkje bestaande uit vier blazers'. Ze spelen muziek van Beethoven. Mozart en Haydn tot Nina Rota en Sean Bergin. - De groep van Kees de Feiter, Crosshead, speelt op 27 maart in Brogum. Daar liggen oude herinne ringen. 'Het is tenslotte toch de poptempel van Schouwen Duiveland - Tenslotte iets anders. Er kwam een briefje van mevrouw Alburg- Westerbeeke waarin ze vermeldt dat in het week end van 25 en 26 septem ber het Staf Muziekkorps van het Leger des Heils Zierikzee zal bezoeken. Of u het maar even noteren wilt, want wellicht komt er een concert. HOOFDREDACTEUR: NICOLAAS NOTENBAERD Toen hij begon was hij een gewone jongen die in plaats van de derde partij van 'Die lustige Witwe' liever eigentijdse popmuziek speelde. De middelbare school is al een tijdje geleden, tegenwoordig is hij een gewaardeerd vertegenwoordiger van een verze keringsmaatschappij. Maar hij 'rockt' nog steeds. Kees de Feiter: Welbesnord zit hij tegenover me. De Duitse staande draadhaar is gehoorzaam in z'n mand gaan liggen. In de kamer zijn de slin gers blijven hangen ('mijn vrouw is pas uit het ziekenhuis gekomen'). Óp de kast staan.een bugel en een trompet als een herinnering aan de eerste schreden op het muzikale pad. Het was de fanfare Witte van Haemstede. Heel de familie speelde mee, dus Kees ging ook. Maar op een gegeven moment ging de lol eraf. Het wasveel aardiger om een beetje te playbacken bij het eerste lustrum van Big S. ledereen was enthousiast. En waarom zou je die muziek dan niet zelf gaan maken? Het werd de band Vol Schouwse Hoop, een echte vriendenclub, want vriendschap is de basis van het muziek maken. De muzikale opleiding bij de fanfare was dus niet voor niets geweest, maar inmiddels waren ook de zangtalenten van Kees naar voren gekomen en werkte hij mee aan wisselende groepen en formaties. Het werd de groep Blast met muziek van onder andereGruppo Sportivo en Herman Brood en niet te vergeten de Bruce Band met natuurlijk muziek van Bruce Springsteen. Ergens in het begin van de jaren tachtig maakte Kees kennis met Harry van der Wekken. Deze had een groep met een bijzondere naam: Kees en de Snelbinders. Het kon niet beter. Een zanger die muzikaal in de groep paste en bovendien ook nog de naam 'Kees' droeg. Het is een tijd met veel herinneringen en 'waanzinnig veel optredens'. Harry van der Wekken speelde op de sax, maar ontpopte zich tegelijkertijd als een soort 'huisvader' voor de groep, een motor die van het begin tot het einde van een optreden zorgde dat alles in orde was. De band was een bezienswaardigheid. Een band is pas goed als er, naast muzikale kwaliteit, bewe ging is en kontakt met het publiek. Het laatste blijkt een van de muzikale filosofiën te zijn van Kees de Feiter. 'Je moet uit je schulp komen. Als je op het podium gaat moet je gaan voor het podium. Je moet niet ouwehoeren. Als je begint moet je de wil hebben om de tent tot de laatste pin af te breken.' Na de enerverende 'Snelbinder periode' zijn de muzikale wegen van Kees en Harry uit elkaar gegaan. Kees is in de rock en blues blijven hangen, maar Harry had er geen zin meer in met zijn akoestische saxofooon tegen de versterkte klanken van de elektri sche gitaar te moeten opboksen. Crosshead heet tegenwoordig de groep van Kees de Feiter. Tijd voor het zelf schrijven is er niet meer. ('Het enige wat ik doe is jatten'), maar de muziek blijft. Daar kun je van....ver zekerd zijn. 'Ik vind Beethoven prachtig, ik hou van hard rock, ik ben een liefhebber van jazz, van fan faremuziek. Als ik zelf stukken schrijf vind je elementen van allerlei stijlen erin terug. Dat gebeurt onbewust. Ik doe wat ik doe, ik schrijf impulsief en blijf steeds zoeken en combine ren. Als we gaan spelen is een stuk voor mij af als het klinkt zoals ik het in m'n oren heb. Het probleem is dan klaar en ik werp me weer op het volgende.' We zitten in het laatste witte huisje aan de Al te kleinseweg. Het is een ideale plaats om muziek te maken, want last van buren heb je er niet. Drie, vier avonden per week wordt er door verschillende groepen stevig gerepe teerd. Al deze groepen zijn ondenkbaar zon der Harry van der Wekken. Hij is de muzikale drijfveer. Dankzij het feit dat zijn vrouw een baan heeft, vervult hij de rol van 'huisman' en kan zich, naast de huishoudelijke plichten, helemaal geven aan wat zijn leven vervult: muziek in de ruimste zin van het woord. Van lesgeven houdt hij niet. 'Ik ben misschien een raar figuur, maar ik ga de leerlingen niet motiveren, ze moeten uit zichzelf gemotiveerd zijn.' Hij stuurt ze dan ook maar liever door naar de Zeeuwse Muziekschool. Zijn grote liefde is het ensemble Al te Klein. Geïnspireerd door de muziek van Willem Breuker startte hij dertien jaar geleden dit ensemble. Begonnen als een groep die buite nissige muziek maakte (met o.a. een trekhar- monica en veel hand- en voetwerk) groeide het uit tot een ensemble dat uit louter blazers bestaat. Momenteel werkt hij met een con stante groep van acht leden. De composities voor dit ensemble schrijft Harry van der Wekken zelf. Daarnaast klinken 's avonds de tonen van het Kwintet de Branding en het bla zerskwartet I piu piccoli. Maar in het verleden zijn er vele andere groepen geweest waaraan Harry zijn muzikale inspiratie heeft gegeven, een percussiongroep, een straat-theatergroep en diverse popgroepen waaronder Kees en de Snelbinders. 'Eerst was ik 'guest-star' (zoals dat heet) bij de groep Vol Schouwse Hoop, later hebben we diverse keren incidenteel wat samen gedaan. 'Kees en de Snelbinders' was een goeie band. We hadden een stevig studeer- tempo. Ik heb toen met Kees de Feiter samengewerkt. Maar toen de drummer weg ging zijn we gestopt. Als groep moet je dat ook durven. Vergeleken met Kees ben ik toen m'n eigen weg gegaan. Ik vind het iedere keer weer leuk om steeds weer totaal andere din gen te doen. Muziek is gewoon mijn leven. Kennelijk ben ik ertoe voorbestemd.' Bij Kunst en Eer kon hij nooit in de maat lopen. Toen hij gitaar leerde spelen stopte hij als er iemand de trap op kwam. Tegenwoordig is hij componist en muzikale motor van diverse groepen. 'Muziek is mijn leven', zegt Harry van der Wekken. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5