MEVO vernedert Neffen d'Eule Damesteam Zonnemaire mist scherpte in wedstrijden tegen Serooskerke 3 DFS laat zich inpakken door Veere Misschien zijn ivij wel te lief voor elkaar,y Oefenpartij Bruse Boys Beker-loting Delta Sport welpen aan de leiding Alleen MEVO en Bruse Boys 2 overleven de volgende bekerronde MAANDAG 22 MAART 1993 NR 25328 7 Onder een lekker voorjaaarszonnetje speelde het damesteam van Zonnemaire een aantrekkelijke wedstrijd tegen Serooskerke 2. (Foto: Joop van Houdt). ZONNEMAIRE - De trainingsopkomst is goed, het ledenaantal groeit en de trainers Jan Kaspers en Marco Tanis zijn gemotiveerd bezig met het damesvoetbalteam van voetbalvereniging Zonnemaire. Hoewel de ploeg zaterdagmiddag met 1-4 verloor van Serooskerke 2 is het plezier en vechtlust tot de laatste minuut aanwezig. „Als er voldoende inzet is dan heb ik er geen moeite mee om te verliezen", vertelt aanvoerster Jolanda Tettero. Spanning in zaalvoetbal-competitie Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - MEVO heeft woensdagavond de greep naar de koppositie in de tweede klas zaalvoetbal met beide handen aangegrepen. In de topper tegen Neffen d'Eule uit Oosterland won de ploeg van Vic tor van Oosterom met maar liefst 1-7. Een complete vernedering voor de Oosterlanders die ondanks een beter doelgemiddelde nog de koppositie in mogen nemen. Maar MEVO maakt de competitie opnieuw zeer spannend en zal de resterende drie wedstrijden geen enkele fout mogen maken. ,,Wij missen natuurlijk wel wat hardheid in de ploeg. Bij het voetballen behoren ook over tredingen. Misschien zijn wij wel te lief voor elkaar. Ja, ik denk dat het komt dat we niet de periode-als pupiHen en juni oren-hebben gevoetbald. In die fase leer je vanzelf slidingen maken en natuurlijk ook een stevige overtreding toe te pas sen om je tegenstander uit ba lans te krijgen", aldus Tettero. „Wij zijn er volop mee bezig om dit op de trainingen bij te bren- Hoewel Kind de uitschakeling van zijn ploeg na afloop van het duel niet als desastreus be schouwde, moest hij toch con cluderen dat zijn jonge ploeg in zowel fysiek opzicht, alsmede in mentaal opzicht iets te kort kwam tegen het geroutineerde elftal uit Veere. „Je zag het te gen het einde van de wedstrijd, gen", bekende trainer Marco Tanis. Maar dit is het tweede seizoen dat deze ploeg bij el kaar is en daar moet je de tijd voor nemen. Zoals combina ties, techniek en vooral brutaal zijn bij vrije^trappen, uitballen en corners staat bij ons nog in de kinderschoenen", vertelt de sympathieke Tfenis. De voet balvereniging Zonnemaire heeft de zaakjes voor elkaar. Maar liefst vijftien dames staan er op de spelerslijst en afgelopen week was er op- Veeré staat met 1-2 voor en lokt op de beslissende momenten enige overtredingen uit, waar door wij tegen de scheidsrech ter gaan ageren en vergeten te voetballen. Die routine die Veere wel in de ploeg heeft, missen wij. Veere liet de bal goed rond gaan, terwijl wij veelal met de bal aan de voet nieuw een dame die zich aan meldde. Tijdens de dinsdaga- vohdtraining komen er mini maal elf leden opdraven en dat is voor een kleine voetbalver eniging een hoge score. „Dat is het leuke van deze groep. Ze vertellen het aan an dere meisjes en de ploeg wordt steeds enthousiaster", aldus Jan Kaspers. Zowel Kaspers als Tfenis draait voor het eerste sei zoen mee bij de dames. „Vorig seizoen trainde Duinhouwer de groep nog maar die stopte toen. gingen lopen en dan krijg je te gen zo'n ploeg het deksel op je neus, zo werkt dat nu eenmaal. Heerlijk lentezonnetje Van een echte bekerstrijd was in het treffen tussen DFS en Veere zaterdagmiddag geen sprake. Beide ploegen speelden in een te laag tempo en leken een lekker partijtje te willen ballen in een heerlijk lentezon netje. Hoewel de thuisploeg door het ontbreken van Arco Dekker en Anco van der Linde aanvallend gezien niet in zijn sterkste formatie aantrad, was de eerste mogelijkheid toch voor de thuisploeg. DFS-uit- blinker Huib Nortier zocht het doel van de tegenstander ech ter een metertje te hoog, na een goed genomen hoekschop van Richard Eerdmans. Bij de eerste beste mogelijk heid aan de andere kant (8e mi nuut) was het echter wel raak. Een aanval over de rechterzijde van het veld werd na een voor zet van één der Veere-spelers door Sjaak Louwerse in twee keer achter Rien Visser in het doel gewerkt: 0-1. Een snelle opsteker voor de ploeg uit Veere dus, die in de eerste helft geen enkele moeite had om de snel verkregen voor sprong te verdedigen. Slechts eenmaal moest Veere-doelman Koen Duvekot gestrekt naar de hoek voor een door het jeugdi ge talent René Brussé inge schoten bal. Na de rust met An co van der Linde in de ploeg voor Edwin Kriens, leek de thuisploeg orde op zaken te gaan stellen. In de 49e minuut namelijk was het René Brussé die één der Veere-verdedigers de bal ontfutselde en doelman Duvekot met een geplaatste schuiver het nakijken gaf: 1-1. Nou doen wij het samen en we vullen elkaar heel goed aan. Dat is natuurlijk ook wel no dig tussen die vrouwen anders wordt je onder gesneeuwd", lachte Caspers. Toeschouwers Ruim vijftig toeschouwers aan de zijlijn zagen Zonnemaire binnen vijf minuten op een 0-1 achterstand komen. De gevaar lijkste speelster van Seroos kerke, Kim Lijnse, zette Mieke Voor de thuisploeg het sein om het tempo te verhogen en te trachten om de „oudjes van Veere" op achterstand te zet ten. De kansen hiervoor kwa men er ook, doch het vizier van de DFS-aanvallers stond niet op scherp. Dit laatste was wel het geval bij Veere-speler Jo- han Luijck, die in de 62 minuut een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied met een sierlijke curve raak schoot: 1-2. Luijck's treffer bleek de winnende te zijn, want in de stand kwam geen verandering meer, hoewel Ronald Braam met een kopbal op de buiten kant van de paal namens de thuisclub nog wel erg dicht bij de gelijkmaker kwam. Apollo - Duiveland 3-0 Ook voor het Oosterlandse Duiveland behoort het beker toernooi tot het verleden. De ploeg uit Oosterland die deze wedstrijd onder begeleiding stond van grensrechter Rinus van der Have, Cees Willemse was door privé-omstandighe- den verhinderd, maakte een slechte beurt door met 3-0 te verliezen van het in de tweede klas onderaan acterende Apol lo uit 's-Gravenpolder. Hoewel Duiveland probeerde om met combinatievoetbal door de vij andelijke linies te geraken, moest de ploeg het afleggen te gen de fysiek sterkere en op de counter spelende thuisploeg. Na ongeveer tien minuten wed strijd leidde zo'n counter ertoe dat de thuisploeg op voor sprong kon komen. Een iden tieke situatie 10 minuten later betekende zelfs 2-0, hetgeen ook de ruststand betekende. Ondanks een veldoverwicht in de tweede helft van de Ooster landse ploeg, waarbij onder andere Bert Verhoek, Jaco de Bruine en Eric Beije de nodige kansen om zeep hielpen, viel het doelpunt een kwartier voor tijd aan de andere zijde 3-0. Bij monde van Rinus van der Ha ve: „Een wedstrijd om snel te vergeten. Nieuwdorp 2 - ZSC 4-1 Voor ZSC-trainer Sjaak Dorre man en de zijnen, behoort de de Vlieger op het verkeerde been en schoot de bal langs keepster Anita Zeip in de tou wen. Miranda Danker, die soms eenzaam in de spits stond, bracht Zonnemaire bin nen het kwartier weer op gelij ke hoogte. Een schitterende pass vanaf het middenveld door Miranda Duinhouwer, was voor Danker met een sim pel schot in de linkerhoek vol doende voor de 1-1. Bij Serooskerke kwam hqt grootste gevaar steeds vanaf de rechtervleugel. Kim Lijnse, hooguit 160 centimeter hoog, was zeer snel en door haar bal vaardigheid hadden Mieke de Vlieger en Patricia van Ast alle moeite om haar bij te benen. Het lukte Lijnse in de 18e mi nuut om De Vlieger opnieuw achter haar te laten. Een voor zet werd wat ongelukkig dóór Jolanda Tfettero in eigen doel gelopen: 1-2. Lijnse was ook in de 25e minuut succesvol door opnieuw te scoren; met een stiftballetje passeerde zij Ani ta Zeip: 1-3. Zes minuten voor het rustsignaal, dames voet ballen twee keer vijfendertig minuten, mocht Joan Kodde zomaar tussen de drie Zonne maire speelsters de bal vrij spelen. Een hard schot vanaf tien meter was dan ook meteen raak: 1-4. De tweede helft toonde Zonne maire toch meer vechtlust en Serooskerke werd al voor het zestienmetergebied afgestopt. Met de wissel van Mieke de Vlieger voor Mary-Clair Huis man werd de snelle Kim Lijnse ook aan banden gelegd. Se rooskerke kon zelf geen enkel gevaar meer stichten en Miran da Danker kreeg twee reële kansen op een treffer. „Nor maal zie je bij dames dat er de tweede helft minder geknokt wordt. Maar Zonnemaire blijft vechten tot de laatste minuut en dat zegt alles over hun in stelling", vertelt Marco Tfenis na afloop. „Nu de competitie weer is heringedeeld is het voor ons ook veel leuker. De krachtsverhoudingen liggen niet zover uit elkaar. Verliezen vind ik niet erg als er maar in de wedstrijd geknokt is", laat Jolanda Tfettero nog eens dui delijk weten. Voetbalvereniging Zonnemaire mag zeker trots zijn op zo'n ge motiveerd damesteam. Im mers, een klein dorpje, een kleine vereniging en dan de uitstraling van de voetballen de dames geeft voldoende aan dat het damesvoetbal in het dorp echt leeft. Zonnemaire - Serooskerke 1-4. (1-4). 4. Kim Lijnse 0-1. 15. Mi randa Danker 1-1.18. Kim Lijn se 1-2. 25. Kim Lijnse 1-3. 29. Joan Kodde 1-4. Scheidsrech ter: Hans de Haan uit Zonne maire. Toeschouwers: 50. Zeeuwse afdelingsbekerstrijd tot het verleden, na een bij monde van Dorreman „onnodi ge uitschakeling". De ploeg uit Scharendijke was met name in de beginfase, de betere ~ploeg en kwam in de 9e minuut van de wedstrijd dan ook verdiend aan de leiding door een doel punt van Niels van de Moezel na een voorzet van Ko Louwer se 0-1. Lang plezier van ,deze voorsprong hadden de jongens uit Scharendijke echter niet, want ongeveer 10 minuten later joeg één der Nieuwdorp-spe- lers een vrije trap achter ZSC- doelman Johan van der Horst in de kruising: 1-1. Eén minuut later stond het zelfs 2-1, nadat één der Nieuwdorp-aanvallers onbegrijpelijk vrijgelaten werd, zodat hij kon scoren. On danks dat de ploeg uit Scha rendijke over de gehele wed strijd genomen, evenzoveel doelkansen kreeg dan de thuis ploeg, stortte het team van Sjaak Dorreman volledig in een, hetgeen een 4-1 nederlaag tot gevolg had. Meeuwen - DFS 2 3-0 Het tweede team van voetbal vereniging DFS wist vorige keer nog verrassend de volgen de bekerronde te halen. Tegen Meeuwen moest de ploeg uit Burgh-Haamstede ook af scheid nemen met een 3-0 ne derlaag in Zoutelande. Brouwershaven 2 - Bruse Boys 2 -3 Bruse Boys 2 trok op het sport veld in Brouwershaven aan het langste eind tijdens de beker wedstrijd tegen het tweede team van Brouwershaven. De 2-3 winst van het Bruse team was opmerkelijk. De Bruena- ren mogen zaterdag 27 maart tegen Middelburg (zaterdag afdeling) in een thuiswedstrijd opnieuw de strijd aangaan om een volgende bekerronde te ha len. HELMOND - Jan Poortvliet wordt per 1 juni 1993 assistent trainer bij Helmond Sport. De oud-international tekende bij de eerste-divisieclub een éénja rige overeenkomst. Helmond Sport trok vorige week Adri Koster (ex-Roda JC) en Rob Landsbergen voor twee seizoe nen als nieuwe hoofd- c.q. jeugdtrainer aan. Dat geldt ook voor Neffen d'Eule maar het competitie programma heeft het lot be paald op maandag 22 maart. Dan treffen beide ploegen el kaar opnieuw om 20.20 uur in sporthal Onderdak in Zierik- zee. Beide ploegen kunnen in ieder geval al rekenen op pro motie naar de eerste klas. Ook in de onderste regionen van de tweede klas is het spannend. Stella Boys 2 verloor van Vani ty met 1-7 en schaart zich nu bij de vier degradatie-kandidaten. FC Kerkwerve, Delta Catering en Garage Slager zullen alle zeilen bij moeten zetten om niet bij de laatste ploegen te geraken. Misstap Ook werden woensdagavond in de derde klas verrassingen ge noteerd. Pinky Boys uit Renes- se verloor voor de tweede ach tereenvolgende keer een com petitieduel. De ploeg die der tien wedstrijden ongeslagen bleef kon tegen dorpsgenoot Braber Groenvoorziening geen vuist maken en verloor met 2-1. De ploeg die nog steeds een ri ante voorsprong heeft maar toch moet oppassen kijken om het kampioenschap in de derde klas niet te verspelen, 't Swar- te Schaep maakte geen gebruik van de misstap van de spelers van Wim Veerhoek en verloor zelf met 4-2 van Droptiek Pas sage. Hierdoor is ook daar de spanning terug om één promo tieplaats achter Pinky Boys af te dwingen naar de tweqde klasse. Zowel 't Swarte Schaep als Studio 't Marktje maken beide nog aanspraak. In de eerste klas is Tbren Boys, dat woensdagavond niet in ac tie kwam, nog steeds niet zeker van de kampioenstitel in de eerste klasse. WIK, met de hak ken over de sloot, won met 8-7 van degradatie-kandidaat Steilööre/PJZ. Hierdoor heeft WIK de marge met één punt te ruggebracht maar heeft wel een wedstrijd meer'gespeeld. Het wachten voor WIK is op een misstap van Tbren Boys. Sportsurf Jonker zette haar succesreeks van de afgelopen weken voort. Dit keer was het eerste team van Coen Honig het slachtoffer met 4-2. Voor De Beuze was de overwinning op De Keien meer een formaliteit. KAMPERLAND - Op bezoek bij KNVB-tweedeklasser Be velanders uit Kamperland heeft Bruse Boys een redelijk resultaat neergezet. Niettemin werd met 3-2 verloren, maar zeker het spel in de eerste speelhelft zorgde er voor dat trainer Cees van Dijk na af loop toch niet echt ontevreden was. „De eerste helft ging het goed. We kwamen al heel snel op 0-1 voor en lieten vervolgens Beve landers komen en het spel ma ken. Zelf kregen we daardoor ook nog verschillende kansen", verklaarde Van Dijk na afloop. In de tiende minuut van de wedstrijd kwam Bruse Boys op voorsprong. Harold van de Berge ging op de linkerflank goed door en zijn voorzet werd door Kees de Keijzer, normaal tweede-elftalspeler, binnenge- tikt. Zo bleef het tot de rust 0-1 voor de bezoekers. Na rust was het Bevelanders dat de sterkere formatie was. De ploeg kwam via een afstandsschot van Jan Leendertse op 1-1. Na de gelijk maker was de organisatie in de Bruse defensie weg en dat leid de tot 2-1 voor Bevelanders toen Cherry Strating na een goed uitgespeelde aanval wist te scoren en even later werd het 3-1 toen Leo Versluis na een dekkingsfout in de Bruse ver dediging kon scoren. Uiteinde lijk was het Jacob van de Berge die de 3-2 eindstand bepaalde. De 4-11 overwinning gaf aan dat De Keien niks te zoeken heeft in de eerste klas. De ploeg, die maar net voldoende spelers op de been kon krijgen woensdagavond, is inmiddels gedegradeerd naar de tweede klas. Programma maandag 22 maart in sporthal Onderdak: 19.00 uur Pinky Boys - Droptiek Pas sage. 19.40 uur Steilööre/PJZ - De Keien. 20.20 uur MEVO - Neffen d'Eule. 21.00 uur 't Swarte Schaep - Egelantier. 21.40 uur De Beuze - Tbren Boys. 22.20 uur Stella Boys 2 - Delta Catering. Woensdag 24 maart: Hal 2 19.00 uur Zeelan- dia - Bijmakelaardij. 19.40 uur Nola Boys - Toren Boys. 20.20 uur Stella Boys 2 - Neffen d'Eu le. 21.00 uur 't Swarte Schaep - Braber Gr.voorz. Hal 2 20.20 uur Sportsurf Jonker - WIK. 21.00 uur Stella Boys 1 - MEVO. 21.40 uur Studio 't Marktje - Coen Honig 2. 22.20 uur Stei lööre/PJZ - PTT. Ie klas Sports.Jonker-Coen Honig 1 4-2 WIK-Steiloore PJZ 8- 7 De Keien-Rest.De Beuze 4-11 Toren Boys 14 11 1 2 23 96 - 42 WIK 15 10 2 3 22 113 - 75 Sports.Jonker 14 9 0 5 18 58 - 44 Rest.De Beuze 14 8 1 5 17 74 - 60 Nola Boys 14 7 2 5 16 58 - 54 PTT 15 7 1 7 15 50 - 56 Sporthuis ZZ 14 5 3 6 13 65 - 53 Coen Honig 1 15 5 3 7 13 45 - 50 Steiloore PJZ 14 2 2 10 6 45 - 75 De Keien 15 0 1 14 1 48 - 143 2e klas Neffen d'EuJe-Mevo J-7 Vanity-Stella Boys 2 7-1 Neffen d'Eule 14 12 0 2 24 91 - 37 Mevo 14 11 2 1 24 82 - 34 Bijmakclaardij 14 8 2 4 18 59 - 53 Stella Boys 1 14 7 3 4 17 50 - 39 Vanity 16 7 1 8 15 63 - 53 Zeelandia 16 7 1 8 15 48 - 68 FC Kerwerve 15 5 1 9 11 36 - 59 Delta Catering 14 4 0 10 8 31 - 59 Stella Boys 2 14 2 3 9 7 39 - 65 Garage Slager 15 3 1 11 7 42 - 74 3e klas De Roo/vd Veen-Egelantier 4-4 Braber Grocnv.-Pinky Boys 2-1 Dropt.Passage-Swarte Schaep 4-2 Pinky Boys 15 12 1 2 25 120 - 45 Swarte Schaep 13 8 2 3 18 86 - 46 St.'t Marktje 13 8 1 4 17 61 - 50 Knippie 14 7 3 4 17 68 - 63 Roo/vd Veen 15 6 3 6 15 66 - 80 Dropt.Passage 14 7 0 7 14 76 - 60 Braber Groen 14 6 2 6 14 48 - 52 Egelantier 13 4 2 7 10 54 - 69 Dcltan 14 3 0 11 6 57 - 106 Coen Honig 2 15 1 0 14 2 38 - 103 ZIERIKZEE - MEVO en Bruse Boys 2, de twee enige zaterdag- afdelingsklas voetbalploegen die nog in de bekerronde ver toeven op Schouwen-Duive land, hebben geen gemakke lijk tegenstander geloot. MEVO mag op bezoek bij 's- Heer Arendskerke en Bruse Boys 2 ontvangt thuis zaterdag- afdelingsklasser Middelburg 1. De beide wedstrijden worden gespeeld op zaterdag 27 maart. ZIERIKZEE - Met nog vijf competitie-wedstrijden te gaan staan de welpen van handbalvereniging ZHV/DeJ ta Sport nog steeds ongeslagen aan de kop van het klasse ment. In de laatste competitie-wed strijd in sporthal Onderdak in Zierikzee wonnen dc welpen met 11-1 van het Middelburgse EMM. In de eerste helft nam ZHV/Delta Sport al een voor sprong van 7-0. De doelpunten van ZHV/Delta Sport werden gemaakt door: Wilbert Eekhof (5), Ferdi Ree dijk (4). Guust Sluijs (1) en Pe ter van de Sande (1). BURGH-HAAMSTEDE - Voor het Burgh-Haamsteedse DFS is het Zeeuwse afdelingsbeker-gebeuren ten einde. De jeugdige ploeg van trainer Nico Kind vond afgelopen zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Veere 3 haar Water loo door met 1-2 te verliezen van het dertig-plusteam van Veere. Een tegenstan der die overigens niet onderschat werd door DFS-trainer Nico Kind, aangezien Veere in een eerder stadium het standaard elftal van Brouwershaven na een 1-1 eindstand middels strafschoppen uitschakelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7