Plan voor nieuwbouwwijk aan de westzijde van Oosterland Alle ruimte in Serena en Prairie van Nissan com streeknieuws levanse AUTOBEDRIJF VAN DIJKE NISSAN Nieuwerkerk wordt verder uitgebreid tussen Loensweg en Stolpweg Veelzijdige gebruiksmogelijkheden 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE men van tifipeii de nieuwe wo ningen twee andere wegen op uit. Uit de toeliching bleek dat het de bedoeling ij on? van de hele nieuwboüwwik dertig-kilo- metergebied temaken. Er zijn dertig vrijsta£pde woningen gepland, acht tvee-onder-een- kap woningen entwaalf veer tien woningen in rijen. De burgemeestei benadrukte dat dit nog helemaal niet vast ligt. „Wanneer er g?en behoefte blijkt te zijn aan rijtjeswonin gen kan dat worder, omgezet in geschakelde of vrijstaande wo ningen. Voor elke woning is vierhonderd zevenhonderd vierkante meter grond be schikbaar. Tussen de woningen zijn twee groengebieden ge pland waar eventuetl speel toestellen kunnen worden ge plaatst. Binnenkort vordt in Oosterland een informatie avond gehouden waarbij de be volking wordt geïnformeerd over de plannen. Het uitbreidingsplan voor Nieuwerkerk betreft een nieuwbouwwijk van 114 gro tendeels vrijstaande woningen die op kavels grond van vijf honderd zevenhonderd vier kante meter komen. De ont sluiting van het gebied tussen de watergang in de polder, de Stolpweg en de Loensweg is via twee wegen gepland op de Loensweg. Ook hier betreft het een wijk die helemaal wordt aangelegd als dertig-kilome terzone. Dat oetekent in de praktijk dat de wegen met ver springende vakken en groen stroken worden aangelegd om het verkeer in ce juiste snel heid te dwingen. Om de nieuwbouvwijk heen, is parallel aan de poldervaart een groenstrook en'voetpad ge pland dat uitkomt cp de Stolp weg. Het plan omvit 71 vrij staande woningen,31 twee- onder-een-kap hufeen en twaalf rijtjeswoningen. Maar ook hier is dat flexibel. De Duivelandse adviescommissie die de plannen moest beoorde len stelde zich ten aanz'en van beide uitbreidingsplamen po sitief op. Dat was ook het geval tei aan zien van de plannen vm de nieuwe eigenaar van 't Hert re creatiepark; de camping naast de gemeentelijke ijsbaai in Sirjansland. De heer 't Sart wil de camping zodanig op knappen dat de kwaliteit er van belangrijk verbetert. Dat houdt in dat het aantal staan plaatsen wordt terug gebracht van 28 naar 22. Per plaats komt dan ongeveer 150 vierkante me ter beschikbaar. Rondom de camping komt een groenstrook van tien meter breed. Maart Oosterland Expositie Bets Jacob-Hock. Blauwe Keet. Tijdens openingstijden restaurant. Tot en met zaterdag 20 maart Zierikzee Expositie schilderijen Jan C. van Buiten, 't Lange Uus. Dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.15 tot 17.30 uur. Tot en met 27 maart Burgh-Haamstede Expositie L. Vlieger in Bewaerschole, van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Van vrijdag 19 maart tot en met maandag 5 april Zierikzee Expositie van werk van Anton Pieck. Biblio theek De Stolpe. Gedurende de openingstij den van de bibliotheek. Tot en met dinsdag 25 mei Zierikzee Expositie schilderijen Elly Engelsman. Hal len Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Tijdens openingsuren ziekenhuis. Tot en met 31 december Neeltje Jans Herdenkingstentoonstelling Watersnood ramp. Ir. Topshuis, Delta Expo, 10.00-17.00 uur. Tbt en met maart op maandag en dinsdag gesloten, met uitzondering van 22 en 23 fe bruari (voorjaarsvakantie), en vanaf novem ber gesloten op maandag en dinsdag. ZIERIKZEE Open koffie-ochtend In het Hervormd kerkcentrum te Zierikzee kwamen ongeveer tachtig vrouwen bijeen voor een open koffie-ochtend, waar- bij het onderwerp Ruth, een vrouw van betekenis centraal stond. Het ging om een initia tief van de werkgroep open koffie-ochtend; een groep vrou wen die het gesprek over le vens- en geloofsvragen op in terkerkelijke basis wil stimu leren. Het onderwerp werd in geleid door mevrouw O. Berg. Zij vertelde dat de bijbel een waar gebeurde geschiedenis is uit het woord van God. Ruth is een jonge vrouw die de God van haar schoonmoeder Naomi leert kennen en aanneemt in haar leven. Na het overlijden van haar man trekt Ruth sa men met Naomi naar het ge boorteland van haar schoon moeder, een onzekere toekomst tegemoet maar wel met vrede in haar hart. Na de inleiding konden vragen worden gesteld. Aanstaande dinsdag praten de vrouwen in huiskamerkring na over Ruth en bemoediging. In november wil men opnieuw een open koffie-ochtend hou den in het Hervormd kerkcen trum. Belangstellenden kun nen contact opnemen via tele foonnummer 01110-15516. Solidariteitsmanifestatie De groep Schouwen-Duiveland van Vrouw-Geloof-Samenle- ving roept vrouwen uit de re gio op om deel te nemen aan een solidariteitsmanifestatie die op vrijdag 26 maart wordt gehouden in Tilburg. Daarbij nemen vrouwen uit Noord-Bra bant en Zeeland stelling tegen het seksueel geweld tegenover vrouwen en meisjes in h'ct voormalig Joegoslavië en het toenemende sexuele geweld in de gehele samenleving. De ma nifestatie wordt gehouden in de theologische faculteit van de universiteit. Er worden in leidingen gehouden waarbij wordt ingegaan op de achter gronden van de conflicten in het voormalig Joegoslavië en de positie van vrouwen en meisjes daar. Verder wordt een toelichting gegeven op een aan tal bestaande hulpprojecten. De manifestatie begint om 13.30 uur. Vrouwen die er aan willen deelnemen kunnen via telefoonnummer 01112-2024 in formatie krijgen over moge lijkheden om met elkaar mee te rijden. Benoeming geestelijk verzorgster Mevrouw ds N. J. Köther-Mid- delhoek is benoemd als geeste lijk verzorgster in verpleeg huis Corneliastichting te Zie rikzee. Zij vult daarmee de va cature in die is ontstaan door het vertrek van mevrouw ds J. B. van Beukei. Mevrouw Kö- ther is al sinds 1 maart werk zaam in de Corneliastichting. Zij werd in 1947 geboren on Hendrik Ido Ambacht en volg de haar theologische opleiding aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Daarna was ze als vi caris werkzaam in Schoon beek, Vlissingen en Klevers- kerke. Vanaf 1988 was ze als predikant verbonden aan de Hervormde gemeenten te Big- gekerke en Meliskerke. Het be stuur van de Corneliastichting heeft inmiddels aan de Classi- cale Vergadering Zierikzee van de Nederlandse Hervormde Kerk verzocht om mevrouw Köther te bevestigen als predi kant voor buitengewone werk zaamheden. BURGH-HAAMSTEDE Gebedssamenkomst Op woensdag 24 maart wordt in het kerkgebouw van de Ne derlandse Hervormde kerk te Haamstede een gebedssamen komst voor de nood van de we reld gehouden. Aan de bijeen komst .wordt medewerking i verleend door de kerkeraden van de gezamenlijke protes tantse kerken te Burgh-Haam stede. De nood van de wereld ver weg en dichtbij staat cen traal tijdens de bijeenkomst. Men wil ook daadwerkelijk steun verlenen aan vervolgden via een collecte voor voedsel hulp in Bosnië. De gebedssa menkomst is vrij toegankelijk en 'oegint om 19.30 uur. Koffieconcert Westhoekzangers In de Ridderzaal van Slot Haardstede wordt op zondag 28 maart een koffieconcert gehou den door het mannenkoor de Westhoekzangers onder leiding van mevrouw E. Vos-Simons en het Va?cooch Ensemble, even eens uit Westerschouwen. De Westhoekzangers brengen een uitgebreid repertoire aan lie deren. Het Valcooch Ensemble maakt middeleeuwse muziek. Het koffieconcert begint om 14.00 uur. Omdat het aantal plaatsen in de Ridderzaal be perkt is, dienen belangstellen den die het concert willen bij wonen tevoren kaarten te be stellen. Dat kan via telefoon nummer 01117-2162. BROUWERSHAVEN Feestavond ASV Brouwershaven Op zaterdag 27 maart wordt in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven de jaarlijkse feest avond gehouden voor leden, donateurs en sponsors van de algemene sport vereniging Brouwershaven. De avond wordt volgens traditie ver zorgd door eigen krachten. Op het programma staat de opvoe ring van de komedie Zo'n heer lijk huisje buiten. Aan het stuk wordt meegewerkt door A. Lie- vense, J. Koster-van de Weelé, D. de Jong, Ph. van Ast, T. van de Hoek-van Beveren, N. van Beveren, Van Dijke, M. Lieven- se, P. de Bruyn en L. van Beve ren. De feestavond begint om 20.00 uur en wordt na het to neelstuk voortgezet met een bal. KERKWERVE EHBO-examens In de brandweerkazerne te Kerkwerve werden op initia tief van de EHBO-vereniging Middenschouwen EHBO- examens afgenomen. De arts B. J. H. Hasken uit Kamperland en kaderinstructeur H. Bonte koe uit Oosterland waren de examinatoren. Geslaagd zijn de dames R. Berrevoets, J. van Kan, J. Kortsmit en W. M. van de Merbel en de heren R. Schip pers, E. van Wagenvoort en H. Linders. GOES Vrouwen in Afrika Het leven van vrouwen in Afri ka staat centraal tijdens een culturele dag die op zaterdag 3 april wordt gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Tij dens het evenement worden vi deofilms getoond over vrou wen op het platteland van Afri ka. Via een workshop kan men Afrikaanse sieraden maken. Het African. Center uit Rotter dam presenteert een mode show van originele Afrikaanse kleding en mevrouw Hope Chi- gudu houdt een inleiding over de positie van vrouwen in Afri ka. Verder wordt via hapjes en stands aandacht besteed aan het leven van Afrikaanse vrou wen. Het evenement is van 13.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. DEN HAAG - Acht procent van de gemeenten (51) heeft nog geen privacyreglement. Daar mee handelen zij in strijd met de Wet persoonsregistraties (WPR). Die verplicht dat in een reglement wordt vastgelegd wat de gemeente registreert, hoe dat gebeurt en op welke manier de geregistreerde inza ge kan krijgen of correcties kan doorgeven. Advertentie altijd maar sneeuw? (bel comtec voor antenne en schotel installatie) 01110-16387 Advertentie TECHNISCH INSTALLATIE BURO 01114-1368 01119-1634 Advertentie Uw NISSAN-dealer voor Schouwen-Duiveland Kerkring 37, telefoon 01114-1364, Nieuwerkerk DEN HAAG - Het landbouw schap vraagt het tobinet 200 miljoen gulden per jaar om de milieu- en arbeidsomstandig heden op de land- er tuinbouw bedrijven te verlet eren, de kwaliteit van de pibduktcn en het welzijn van dieien te verho gen en meer aandacht te kun nen geven aan zorgl^oor natuur en landschap. In het gebied tussen de Molenweg en de Rampertsedijk te Oosterland wil het Duivelandse college van b en w een nieuwbouwwijk creëren. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND/NIEUWERKERK - Er is een plan in de maak om de kern Oosterland aan de westzijde uit te breiden met een nieuwbouwwijk waarin plaats is voor ongeveer vijftig woningen. Het betreft het gebied tussen de Molenweg en de Rampertsedijk en wel het gedeelte tussen de Korte Weststraat en de groenten- zaak Pieper. Ook in Nieuwerkerk wordt een nieuwe woonwijk gecreëerd. Hier gaat het om een voortzetting van het nieuwbouwgebied langs de Stolpweg. De gemeente Duiveland wil de wijk in de komende jaren ver der uitbouwen in het gedeelte tussen de Stolpweg, de Loensweg en de vaart die daarachter door het polder gebied loopt. Er zou ruimte zijn voor 114 nieuwe woningen. Dat alles werd duidelijk tij dens de extra vergadering van de Duivelandse adviescommis sie algemene zaken in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. Een 'extra' vergadering omdat het dagelijks bestuur van de gemeente vaart wil zetten ach ter de uitbreidingsplannen. „In Nieuwerkerk zijn nog maar enkele percelen grond te koop voor mensen die een huis willen bouwen en in Ooster land is momenteel niets meer beschikbaar", lichtte commis sievoorzitter burgemeester A. Bergshoeff die haast toe. Ove rigens duurt het naar verwach ting ongeveer een jaar voor de planprocedure zover is doorlo pen dat men met de verkoop van bouwgrond kan beginnen. Nu in Oosterland plan Leeu wenburg helemaal vol is ge bouwd, wil men het dorp aan de andere kant gaan uitbrei den. Daarmee wil het college van b en w voorkomen dat het dorp te veel van het centrum vandaan, aaft een zijde uit groeit. De: Molenweg, die bij de groentenzaak Pieper rechtsaf buigt, vormt vandaar af de be langrijkste ontsluitingsweg van het nieuwe gebied. Er ko- verschillende punten van min of meer vergelijkbare auto's. De motor is midscheeps onder de auto geplaastst binnen een relatief lange wielbasis. De carrosserie heeft een minimale uitbouw voor de voorwielen en achter de achteras. Het grote glasoppervlak zorgt er in com binatie met genoemde eigen schappen voor dat de Serena altijd uiterst eenvoudig te be rijden is. De Serena, zo claimt Nissan, is ook een heel veilige auto. Dat begint al bij de zeer solide ge construeerde carrosserie. Door de plaatsing van de motor mid den onder de auto was het mo gelijk een optimaal vervorm bare kreukelzone te maken. Zijdelingse verstevigingen met balken in beide voorportieren zorgen aan weerszijden voor een uitstekende bescherming. Veel zitruimte Het leveringsprogramma om vat versies met zes, zeven of acht zitplaatsen. De meest luxueuze versie van de Serena, de SGX, heeft een zespersoons interieur. De SLX-versies zijn voorzien van zeven zitplaatsen en de LX tenslotte biedt de meeste zitplaatsen; acht. De Serena wordt op de markt ge bracht met naar keuze drie ver schillende krachtbronnen. Het g^at om twee benzinemo toren van respectievelijk 1.6 en 2.0 liter inhoud en een tweeli ter dieselmotor. Standaard worclt de Serena geleverd met een handgeschakelde vijfver snellingsbak. De Nissan Prai rie heeft zich inmiddels meer dan bewezen door z'n uiterst gunstige verhouding tussen prijs, prestaties en gebruiks mogelijkheden. De Frairie, die uitsluitend wordt geleverd met een pittige 2,4 liter benzine motor, is verkrijgbaar in vijf- en zevenpersoons uitvoerin gen. De Prairie is desgewenst ook met automatische trans missie te krijgen. NIEUWERKERK - De Amsterdamse Auto-Rai eerder dit jaar betekende het ten toonstellingsdebuut van de nieuwe Nissan Serena. Samen met de populaire Prairie voert de Serena het ruimte-autoprogramma van de Japanse automobiel fabrikant op. Beide concepten onderscheiden zich door hun veelzijdige ge bruiksmogelijkheden en hun doordachte technologie. Net als Auto van het jaar Mi- cra, is ook de nieuwe Serena ontwikkeld voor de Europese markt en wordt hij ook in Eu ropa gebouwd. De Serena is een ruime familie-, zaken- en vrijetijdsauto met een modern uiterlijk. Door het compacte formaat en het uitzicht rondom spreekt de Serena vooral die mensen aan die zoeken naar een multifunctionele personen auto die niet al te groot is. Ander gebruik De manier waarop wij in Euro pa onze auto gaan gebruiken zal volgens de Japanse automo bielfabrikant veranderen. Nis san voorspelt dat men ook over de aanschaf van een auto an ders zal gaan denken. Daar speelt Nissan nu vast op in door de Serena verschillende kwaliteiten te geven binnen een en hetzelfde totaalconcept. De Serena onderscheidt zich op De Nissan Serena. A 1/ 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6