Genomineerd Recreatie-volleybal stukken Coen Honig wint voor de derde keer haar zaalvoetbaltoernooi t I Jannie Schot en schaakteam Zierikzee Sportgala avond in Zierikzee Brouwershaven Brouwershaven Sportiviteitsprijs voor Bijmakelaardij Indoortennis-competitie Delta Sport start nieuwe aerobic- en springgroep DONDERDAG 18 MAART 1993 NR 25326 9 Het schaakteam van schaakvereniging Zierikzee behaalde twee grote successen in het jaar 1992. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De 46-jarige atlete Jannie Schot is een opvallende sportvrouw binnen de Nederlandse veteranenatletiek. De Zierikzeese sportvrouw bereikte binnen haar 36-jarige atletiek-carrière al vele successen. Toch, in haar vetera- nentijd boekte zij in twee jaar tijd twee nationale titels. ZIERIKZEE - In de hoogste klasse van de recreatie- volleybalcompetitie heeft het team van paviljoen De Schorpioen goede zaken gedaan tegen Rabobank Zierikzee. De koploper won met 3-0 waardoor het succesvolle team afstand heeft genomen van haar twee grootste concurrenten, Zeelandia en Boekhan del de Vries. Tijdens de veteranen atletiek- kampioenschappen in 1992 in Alphen aan den Rijn prolon geerde zij haar Nederlandse kampioenstitel op het ko- Bij de prijsuitreiking waar deerde Coen Honig de sportivi teit waarmee het toernooi was verlopen. Traditioneel reikte gelstoten voor vrouwen tussen de 45 en 50 jaar. Op zich een op merkelijke prestatie maar daarnaast leverde zij ook nog een nieuw Nederlands vetera- Honig kleine prijzen uit. ,,U begrijpt dat wij ook dit jaar het geldbedrag voor grote be kers willen uitsparen en het nenrecord af. De ruim 11 meter is tot heden toe nog door nie mand in Nederland verbeterd en dat geeft aan dat Schot een klasse apart is. Illusie De Zierikzeese Sportraad was dan ook van mening om zo'n sportvrouw binnen de Zierik zeese grenzen te nomineren voor sportman/vrouw van Zie rikzee. „Ik vind het leuk om genomineerd te worden. Het is juist goed voor de veteranenat-, letieksport om in de belang stelling te staan. Ik zou ook graag naar de wereldkam pioenschappen willen maar de hoge kosten die dat met zich meebrengt is niet op te bren gen. Daarom moet ik die illu sie maar naast mij neerleggen. Nee, de KNAU heeft hier ook geen financiële middelen voor. Jammer, maar ik mag in ieder geval in vier interland-wed- strijden uitkomen waaronder één naar Duitsland en één naar Frankrijk", aldus Schot. Voor Jannie Schot is 1993 een belangrijk jaar. Gezien de Ne derlandse veteranen-kam pioenschappen die in juni in Zierikzee worden gehouden, zou het mooi zijn om in eigen huis voor de derde achtereen volgende keer de nationale ti tel te behalen op het kogelsto ten. Schaakteam Zierikzee Het was voor schaakvereni ging Zierikzee in 1992 een bij zonder jaar. Eerst werd uitge breid het 80-jarig bestaan ge vierd. Maar ook werd er feest gevierd doordat het eerste geld willen schenken aan een goed doel. Dit jaar willen wij het schenken aan de gehandi captensport", aldus Honig. schaakteam kampioen van Zeeland werd in de hoogste Zeeuwse klasse. Dat gaf de mo gelijkheid om te promoveren naar de derde landelijke klas. Daarnaast was er een opmer kelijke prestatie in de eerste bekerronde. Op de valreep van 1992 werd de nummer drie van Nederland, De Variant uit Bre da, verslagen door de schakers uit Zierikzee. Een bijzondere prestatie waarmee Zierikzee verrassend doorging naar de volgende bekerronde. Overschatting: ,,Dat waren gerenommeerde schakers in Breda. Maar waar schijnlijk hebben ze ons niet geheel serieus genomen en dat is in de schaaksport nooit zo slim. Het bleek dat wij fysiek sterker waren en dan krijg je zo'n geweldige overwinning", vertelt schaker Richard van der Veken. Iedere maandagavond vindt er in het UVV-gebouw in Zierik zee de wekelijkse schaakavond plaats. Naast de huishoudelij ke competitie oefenen de vele schakers, zowel jong als oud, verschillende variaties om in de landelijke competitie het hoofd boven water te houden. Het schaakteam van Zierikzee bestaat uit: Gerrit Visser, Owe Boersma, Jan Seeleman, Hans Aangeenbrug, Martin Krijger, Richard van der Veken, Ben Snethorst, Erwin van Nierop en Bart Karstens. ZIERIKZEE - Op zater dag 27 maart wordt tij dens een Sportgala avond in sporthal On derdak in Zierikzee de sportman/vrouw en sportploeg van Zierik zee gekozen. De Zierikzeese sport raadsleden mogen hun keuze maken tijdens een openbare verkiezing uit vijf individuele sporters en vijf sportploegen die zijn genomineerd voor hun prestaties in 1992. Naast de verkiezing is er tijdens de avond een uit gebreid programma waar de sport van Zie rikzee centraal staat. In onze sportkolommen besteden wij aandacht aan de genomineerden die we stuk voor stuk de revue laten passeren. Genomineerde sport man/vrouw: Ramses B ekkenk (atletiek), Er- nani de Boer (turnen), Jannie Schot (atletiek), Leon van der Wielen (schaatsen) en Peter van Vossen (voetbal). Geno mineerde sportploegen: Badmintonteam Zierik zee, Damclub Zierikzee, Handbalteam ZHV/Del- ta Sport, Korfbalteam All-Ready en Schaak team Zierikzee. Het zaalvoetbalteam Droptiek Passage kwam verrassend in de finale door als eerste in de poule te eindigen. Hiervoor werd gewonnen van Bon Chan ge (4-3), Stella Boys 2 (2-1) en Coen Honig 2 (1-0). Coen Honig 1 won in de poule van Stella Boys 1 (5-0), Bijmakelaardij (5- 0) en MEVO (3-1). In de eerste tien minuten was de finale wedstrijd nog zeer aantrekke lijk doordat Droptiek behoor lijk tegenstand bood maar in de laatste minuten was het team van de organiserende ver eniging duidelijk te sterk met harde schoten van Peter Hen- drikse, Marco Bijdevaate en Erik-Jan Kort. Op de derde en vierde plaats moesten strafschoppen bepa len wie nog net een ereplaats mocht innemen. Nadat het duel tussen Coen Honig 2 en Bijmakelaardij in een 2-2 eind stand was geëindigd bleek Bij makelaardij de betere ploeg in het nemen van strafschoppen. MEVO eiste ten koste van Bon Change uit Maastricht de vijf de plaats op en de uiterst vriendelijke en sportieve wed strijd tussen de beide teams van Stella Boys eindigde uit eindelijk in het voordeel van het tweede team. Uitslagen: .Poule A: Stella Boys 1 - Bijmakelaardij 0-2. Stella Boys 1 - MEVO 1-7. Stel la Boys 1 - Coen Honig 1 0-5. Bijmakelaardij - MEVO 4-2. Bijmakelaardij - Coen Honig 1 0-5. MEVO - Coen Honig 1 1-3. Poule B: Bon Change - Drop tiek Passage 3-4. Bon Change - Stella Boys 2 3-1. Bon Change - Coen Honig 2 0-2. Droptiek Passage - Stella Boys 2 2-1. Droptiek Passage - Coen Honig 2 1-0. Stella Boys 2 - Coen Ho nig 2 0-1. Eindstand: 1. Coen Honig 1. 2. Droptiek Passage. 3. Bijmakelaardij. 4. Coen Ho nig 2. 5. MEVO. 6. Bon Change. 7. Stella Boys 2. 8. Stella Boys 1. De redactie behoudt zich hel rechl voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal de inhoud door de redactie wordl onderschreven. Inge zonden stukken zi|n buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uilsluilend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeien zijn. I Dat het zuur is voor een trainer van een ploeg die zijn promo tiekansen verspeelt aan een de gradatiekandidaat is natuur lijk best te begrijpen, maar om dan je emoties vlak na de wed strijd op zo'n minachtige wijze te spuien zoals maandag jongstleden beschreven stond in deze krant, is uiterst triest. Wat eigenlijk nog triester is, is dat een sportverslaggever, die zelf de wedstrijd heeft bijge woond, zulke uitspraken in de krant denkt te moeten schrij ven. Ten eerste stond grensrechter H. Kafoe bij het eerste doel punt niet te vlaggen voor buitnspel, maar voor een ach terbal. Het is natuurlijk zeer wel mogelijk dat een 'kromme' voorzet vanaf de achterlijn ook daadwerkelijk achter is ge weest en dan weer het veld in komt. Misschien had uw ver slaggever even kunnen infor meren. Tten tweede is het zo, dat als er hands wordt gemaakt in het zestienmetergebied dit meestal gehonoreerd wordt met een pe nalty. Dit overkwam in de tweede helft een speler van Meeuwen (geen strafschop), een niet onbelangrijk moment waar blijkbaar naast alle mooie woorden van trainer B. v. d. Ketterij geen plaats meer voor was in het verslag. Als derde punt wil ik wel even aanhalen dat het van een be denkelijk niveau is om twee grensrechters te beschuldigen van een wedstrijdje 'oneerlijk vlaggen' (flauw hoor!). Als laatste punt wil ik vermel den dat de spelers van Meeu wen er in de tweede helft nog anderhalve aanval uit wisten te persen waar inderdaad een goal uitviel die misschien du bieus werd afgekeurd. Maar er staat niet vermeld dat Brou wershaven van de 45 minuten voetbal in de tweede helft er zo'n veertig in de aanval was en dat iedereen stond te wachten op een goal van de thuisploeg. Dat het dan ook nog 2-1 wordt is meer de verdienste van een hardwerkende Brouwse ploeg dan van een laf spelend Meeu wen. Op zo'n manier steel je geen twee punten, maar ver dien je twee, punten! Met dank voor plaatsing, L. Nouwen, Zierikzee II Wat bezielt uw verslaggever om de vereniging Brouwersha ven, de persoon H. Kafoe en het elftal zo aan de schandpaal te nagelen. Hoe haalt hij het in zijn schrijvend -vermogen (waar ik nu een vraagteken bij zet) om over 'het punten stelen van Meeuwen' te schrijven. Om nog maar te zwijgen om de naam van een grensrechter, die dit ook voor zijn lol en in zijn vrije tijd doet voor een vereni ging, zo met dikke letters bo ven een sportverslag af te drukken. Wanneer ik op zondag een voet balwedstrijd ga bekijken van één van onze verenigingen op Schouwen-Duiveland, zie ik el ke week wel een vlagger er goed naast zitten en dat is toch normaal. Er zijn maar weinig verenigingsvlaggers te vinden die geen fouten maken. Wie afgelopen zaterdag deze wedstrijd bezocht heeft, zal net als ondergetekende beamen, dat Brouwershaven zeker in de tweede helft Meeuwen veruit de baas was. Meeuwen voetbal de laf om zo zijn 1-0 voorsprong te verdedigen, daar zij met ze ker acht man achter de bal ble ven voetballen. Wanneer er dan bij een uitval een doelpunt we gens buitenspel afgekeurd wordt, is een vlagger of een scheidsrechter na afloop de ge beten hond. Hoe kan een trainer (Ben van de Ketterij) of een verslaggever vanuit de dug-out positie con stateren, dat het aan de andere kant van het strafschopgebied geen buitenspel is? Natuurlijk is het verschrikke lijk voor Meeuwen om te moe ten verliezen van een bijna de gradant als je vooraf luidkeels laat weten dat je volgend jaar 4e klas gaat voetballen met de ze ploeg. Dan moet een verslag gever zo nodig alle commotie noteren die er daarna ontstaat. Het was beter geweest als hij het spel wat beter gevolgd had, hoe het eerste doelpunt van Brouwershaven werd gemaakt. Van zijn versie klopte totaal niets. Hoe een verdediger van Meeu wen de bal voor de ogen van ve le toeschouwers in het straf schopgebied wegslaat, daar over wordt niet geschreven. A. Licvonsc, ASV Brouwershaven De Stulp lijkt af te haken voor een goede klassering na de ma tige winst op Sporthuis Zierik zee (2-1). Op vrijdag 19 maart zal de belangrijke wedstrijd worden gespeeld tussen De Vries en Zeelandia. Daar zal worden gevochten om de twee de positie in het klassement. In de tweede klasse is het enorm spannend tussen de drie ploe gen van RSG, Onderdak en Geense/Kwiek. RSG en Onder dak hebben inmiddels negen tien punten verzameld uit acht wedstrijden. Kwiek heeft twee punten minder maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Ook in de derde en vierde klas se blijft het spannend in de top ,van het klassement. In de poule DA 1 lijkt het da mesteam Strayer uit Noord- welle rechtstreeks af te steve nen op de kampioenstitel. In de tweede damespoule strijden Brinkman/Kwiek Dl en Zon- nemaire nog onderling voor de toppositie. Uitslag vrijdag 12 maart: Verb. Cluz.-Café de Vlinder 1-2, Brandweer Zierikzee-Mol/ Schuddebeurs 0-3, Geen- se/Kwiek-IBD 2-1, VVOZ- Marijs Partners 2-1, Rabobank Zierikzee-pav. de Schorpioen 0- 3, Bouwman Watersport-PTT 2 0-3, Brouw Dl-Verboom/Cluzo- na D 0-3, ZWN-Brouw 1-2, De Stulp-Sporthuis Z'zee/PJZ 2-1, Delphi/MEVO'80 5-Tfeam Noordwelle 3-0, Zeelandia 2- RSG 1-2, Bouwman Sleep- dienst-Delphi/MEVO'80 4 3-0, PTT 1-Zeelandia 1 0-3, ABN Amro-WIK 0-3, pav. de Zandsnor-Strayer Noordwelle 1-2, Delphi/MEVO'80 3-De Zeeuwse Stromen 0-3. Programma vrijdag 19 maart PTT 2-Delphi ME VO80 5, Bouwman Watersport-Mol/ Schuddebeurs, JMC/Kwiek D2-vc Zonnemaire, Bouwman Sleepdienst, Marijs Partners, IBD-RSG, Zeelandia 2-Onder- dak, Mosselhandel K. Schot/ WIK-Dries Herenmode/WIK, Pigalle/Renesse-De Stulp, Delphi/MEVO'O 4-De Zeeuwse Stromen, Delphi/MEVO'80 3- ZWN, WIK D3-'t Cafeetje/Re- nesse, Brandweer Zierikzee- Tfeam Noordwelle, PTT 1- Boekhandel De Vries, pav. de Schorpioen-Zeelandia 1, Ver- Tijdens de winter indoorten- nis-competitie in sporthal On derdak won het team van Lou- werse de eerste prijs in de tweede poule. Het team be staande uit B. Louwerse, Dina van der Horst, Ludy Boomen en Angela van der Horst was veruit de sterkste ploeg. De te genstanders wisten maar twee keer een punt tegen te scoren. In de derde poule was het een spannende strijd tussen de teams van De Drie Morianen en Plan-West. Uiteindelijk ze gevierde De Drie Morianen met Marjo Struijk, Josie Schot, Nelly Deurloo en Mar jan van Dam met twee punten verschil op Plan-West (Janny Mosselman, Rianne Lagendijk, Olga Coolbergen en Tinneke Kalwij). De zogenaamde springgroep vooral geschoeid op gymnasti sche activiteiten die zullen be staan uit langemat-springen, mini-tramp-springen en tram poline-springen. De groep die onder leiding zal komen van Foort de Roo is bedoeld voor jongens en meisjes vanaf der tien jaar cn ouder. Oud-turners en turnsters zullen daarbij van harte welkom zijn. Het ligt de vereniging in de bedoeling om een zodanig niveau na te stre ven dat op korte termijn kan worden deelgenomen aan na tionale kampioenschappen. De trainingen worden iedere vrij dagavond gegeven van 20.00 uur tot 22.00 uur. boom/Clucona D-pav. de Zandsnor, Thxi Lemsom-Café de Vlinder. Poule A Pav. de Schorpioen 7 17 Zeelandia 1 7 14 Boekhandel de Vries 6 13 De Stulp 8 13 Pigalle/Renesse 7 12 PTT 1 7 6 Rabobank Zzee 8 6 Sporthuis Zzee/PJZ 8 6 Poule B RSG 8 19 Onderdak 8 19 Geense/Kwiek 7 17 Taxi Lemsom 7 12 Verboom/Cluzona 9 9 IBD 8 7 Café de Vlinder 7 6 Zeelandia 2 8 4 Poule C Brouw 9 19 De Zeeuwse Stromen 8 15 WOZ 8 15 Bouwman Sleepdienst 9 15 Delphi/MEVO'80 4 8 9 Delphi/MEVO'80 3 8 9 Marijs Partners 8 9 ZWN 8 8 Poule D WIK 8 19 Delphi MEVO80 5 7 15 Mol Schuddebeurs 6 14 PTT 2 8 14 Bouwman Watersport 8 13 Brandweer Zierikzee 7 9 Team Noordwelle 8 4 -ABN Amro 8 2 Poule DA-1 Strayer Noordwelle Pav. de Zandsnor Verboom/Cluzona D Mosselh. K. Schot/ WIK Dl Dries Herenmode/ WIK D2 De Zeeuwse Stromen D Brouw Dl Poule DA-2 Brinkman/Kwiek Dl 14 33 VC Zonnemaire 14 31 Zeelandia D 14 22 JMC/Kwiek D2 14 16 WIK D3 13 15 Fennet/Renesse 14 15 't Cafeetje/Renesse 13 12 In de herencompetitierpoule eindigde Noordwelle en het team van De Daviscuppers op een eerste plaats. Maar het be ter onderling resultaat zorgde ervoor dat de eerste prijs bij Noordwelle terecht kwam. Het team van Noordwelle bestond uit: Eef Schönbergen, Arthur van de Vet, Henk Slootweg en Piet Verkaart. Uitslag: Poule 1: 1. Sportcafé Onderdak 10 pnt. 2. De Ooster- schelde Girls 8 pnt. 3. Waren huis Renesse 6 pnt. Poule 2: 1. Bouwbedrijf Louwerse 12 pnt. 2. Cafetaria Johnnie 7 pnt. 3. Reserdie 6 pnt. Poule 3: 1. De Drie Morianen 12 pnt. 2. Plan- West 10 pnt. 3. De Jonge 7 pnt. Heren-poule: 1. Noordwelle 10 pnt. 2. De Daviscuppers 10 pnt. 3. De Strandjutters 8 pnt. De aerobic-activiteiten vinden plaats op iedere woensdag- en donderdagavond tussen 20.30 uur en 21.30 uur voor zowel da mes als heren vanaf vijftien jaar. Er wordt gewerkt op mu ziek en onder anderen met Dy- nabands. grote elastieken om bepaalde spieroefeningen te verzwaren. De areobic-les begint met een goede en lange warming-up, springgedeelte. spierverster- kende oefeningen en een cool- down. De leidinggeeft nadruk kelijk aan dat aerobic niet al leen bestaat uit springen maar uit een zeer gevarieerde oe fenstof. Jannie Schot prolongeerde haar nationale titel hij de veteranen op het onderdeel kogelstoten. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het eerste zaalvoetbalteam van Coen Honig- Optiek heeft voor de derde achtereenvolgende keer zijn eigen zaalvoetbaltoernooi gewonnen. Hier door kreeg aanvoerder Peter Hendrikse uit handen van Coen Honig de wisselbe ker definitief in het bezit. Een uiterst spannend en sportief toernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee zorgde dat Bijmakelaardij de sportiviteitsprijs in zijn bezit kreeg. ZIERIKZEE - In de eerste poule heeft het tennis- team van sportcafé Onderdak de finale-wedstrijd gewonnen van De Oosterschelde Girls. Els Gorsse, Corry van Rooy, Silvia Costa da Silva en Corry Roda bleven met 6-2 aan de winnende hand ten koste van Marjan de Willigen, Corry Verkaart, Thea van Kluij- ven en Annelies Slootweg. ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee gaat een aantal nieuwe activiteiten op starten. Vanaf woensdag 24 maart start men met ae robic en vanaf vrijdag 26 maart wordt er begonnen met een springgroep in de sportzaal van Delta Sport aan de Mulockstraat in Zierikzee. 14 35 14 29 14 26 13 25 13 15 13 7 13 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9