gemeente Z rikzee (BURLEY) I DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Milieusamenwerking Schouwen-Duiveland GEMEENTE INFORMATIE BRUINISSE 1 Nationale Boomfeestdag I SCHILDERSBEDRIJF HAGESTEIJN Westerschouiuen Aparte aanbieding van asbest. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE Voorjaar //II., HUISHOUDBEURS Touringcarbedrijf van Oeveren 4 NIEUWSBODE EXTRA De gemeente Zierikzee kent geen totale beleidsvisie ten aanzien van verkeer en vervoer. In het verleden zijn enkele plannen opgesteld, zoals de Structuur schets van 1976 en het Verkeerscirculatieplan van 1984. Met het Verkeers Structuur Plan hoopt de gemeente een kader te scheppen, waarbinnen infrastructurele voorzieningen voor de komende 10 jaar uitgewerkt kunnen worden. Voor het gebied, gelegen binnen de bebouwde kom wil de gemeente een geïntegreerd toekomstbeeld, waarin de circulatie 'van alle vervoermiddelen, het parkeren en het functioneren van het centrumgebied een plaats krijgt. De leefbaarheid en bereikbaarheid moéten voorop staan. Er wordt gekeken naar de ver wachte ontwikkelingen van de mobiliteit en alle we gen in de bebouwde kom van Zierikzee worden geca tegoriseerd. Enerzijds wil de gemeente de toeganke lijkheid handhaven, maar anderzijds moet het niet- bestemmingsverkeer worden teruggedrongen. Het al dan niet gedeeltelijk autovrij maken van de binnen stad gedurende minimaal het toeristenseizoen is een van de mogelijkheden. Met name de auto's van toe risten zouden zoveel mogelijk uit de kern geweerd moeten worden. Nauw met dit hangt de parkeerpro- blematiek samen. Er wordt gekeken of er mogelijk heden zijn om belanghebbenden-parkeren in te voe ren voor inwoners van de binnenstad. In het plan komen verder aan de orde het openbaar vervoer, voorzieningen voor fietsers en voetgangers en de bevoorrading van winkels en bedrijven. Het Bureau voor Ruimtelijke Ordening van Heese- wijk BV in Vught gaat het plan opzetten. Hiervoor worden ook een aantal onderzoeken gedaan, onder andere tellingen op diverse wegen, een speciaal rij- curve-programma om routes, met name smalle' stra ten met nauwe bochten, te testen op een goede door gang en een parkeerkentallen-onderzoek. Mede omdat het bureau in zowel voor-, hoog- en na seizoen onderzoek wil doen zal het verkeers struc tuur plan eind dit jaar aan de gemeenteraad worden aangeboden. Met ingang van donderdag 18 maart is de voorslag van het stadhuiscarillon wegens revisiewerkzaamhe den enige tijd buiten werking. Ongeveer 6 weken zult u het deuntje, dat normaal ieder kwartier te horen is, moeten missen. De handbespeling op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur gaat in deze periode wel gewoon door. Folders een aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de In tergemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 te Zierikzee. Woensdag 24 maart is de jaarlijkse boomfeestdag. Op het terrein tussen de Vondelingsplaat en de Volke- rakstraat plant burgemeester mr. J. J. P„M. Assel- bergs om 8.30 uur de eerste boom. Ook leerlingen van de zes Zierikzeese basisscholen en de Beatrixschool planten hier bomen. De Werkgroep Schoolbiologie heeft een educatieve wandeling voor deze scholen samengesteld. In deze wandeling, die onder leiding van gidsen wordt ge maakt, zitten 11 opdrachten. Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inkomen op minimum niveau of iets meer hebben en een zelf standige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor bijdragen ingevolgde het sociaal cultu reel noodfonds. Deze onlangs ingevoerde regeling heeft de bedoeling inwoners met een krappe beurs financieel te onder steunen voor uitgaven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. De regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen in komsten en bedraagt maximaal 100,— per gezinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450,-1- uitgeeft aan bovengenoemde abonnementen, contributies e.d., ontvangt van de gemeente 75% van 450 (maar max. 100,— p.p. per jaar) dus 300,— terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gaven van ca. f 600— per jaar ontvangen samen 757o van 600,— (maar max. 4 x 100,—) is 400,— terug. Bij een inkomen boven bijstandsniveau wordt een ei gen draagkracht aanwezig geacht. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat door de heer W. van Bemden, Scheepstimmerdijk 40, Zierikzee, een bouwaanvraag is ingediend voor het verbouwen van de woning Scheepstimmerdijk 40, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 398. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken, gelet op het bepaalde in artikel 19 van de Wet per soonsregistraties (Staatsblad 1988, nummer 665); be kend dat met ingang van 18 maart 1993 voor iedereen ter inzage liggen de reglementen van persoonsre gistraties die voor de uitvoering van gemeentelijke taken gebruikt worden en waarvoor een regle mentsplicht geldt. Deze reglementen liggen ter inzage op de afdeling al gemene zaken ter gemeentesecretarie op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Tevens kunt u informatie in winnen over de wijze waarop door de gemeente in vulling wordt gegeven aan de bescherming van de persoonlijke levenssfeer van burgers, bestuurders en medewerkers, en van welke rechten u als gere gistreerde gebruik kunt maken en op welke wijze u dit moet doen. Binnen de gemeente worden de volgende persoonsre gistraties gebruikt waarvoor op grond van artikel 19 van de Wet persoonsregistraties een reglementsplicht geldt: Leerplichtadministratie Gravenadministratie Reisdocumentenadministratie Rijbewijzenadministratie Vuurwapenadministratie Identiteitskaarten Heffing onroerende zaakbelasting Schuldregelingen Volkskredietbank Voorbereiding Gemeentelijke basisadministratie Indicatiecommissie art. 6 j. Wet op de bejaarden oorden Voogdij- en curateleregister Vreemdelingenregistratie Verstrekte gemeentegaranties Indien u wilt weten of van u gegevens in één van deze persoonsregistraties, danwel in enige andere ge meentelijke registratie, opgenomen zijn en u wilt kennisnemen van deze gegevens, dan dient u daartoe een schriftelijk verzoek in te dienen bij burgemees ter en wethouders met vermelding van de registratie waarop uw verzoek betrekking heeft. Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 18 maart 1993 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage de beschikking op het verzoek van Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, p/a Ko ning Gustaafweg 2, 4300 LA Zierikzee om vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het in werking heb ben van een ziekenhuis met een polikliniek, een zusterhuis en een mortuarium op het adres Koning Gustaafweg 2, kadastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie G nr. 325. Burgemeester en wethouders hebben - gelet op de uit gebrachte adviezen - besloten de gevraagde vergun ning onder voorschriften, teneinde gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, te verlenen. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afde ling voor de geschillen van bestuur van Raad van State en in tweevoud worden ingediend binnen één maand na de datum van terinzage-legging bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van genoemd Afdeling. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE NINTENDO Cassette met 13 toptitels 1 250,- Minicassette 260 op 1 1 250,- Minicassette 64 op 1 f 180. Minicassette 200 op 1 1 175.- Minicassette 500 op 1 1 175,- Donky Konq f 50,- Mario 3 Duckhont 1 65.- Mario 3 1 65. SUPER NINTENDO Cassette met 4 titels 1225, GAME BOY Cassette met 68 titels f 225, SEGA 16 BIT Cassette 10 op 1 f 265. Cassette 4 op 1 f 145.- Ook s avonds on ra. zt. 01640-52029 Gevraagd - m NOORDGOUWE Dr Wortmanstraat 12 - 4317 AA Noordgouwe Telefoon 01112-1448 Te koop: Nintendo spelcomputer inclusief zapper en 4 com puterspelletjes 225,-. Tel. 01110-14358. Behanger vraagt be- hang/witwerk. Nu ook voor binnen- en buiten schilderwerken. Alleen voor particulieren. Inl. tel. 01184-66096. ADVERTEREN IS VERKOPEN! Tc huur: Stacaravans t.h. in de Bel gische Ardennen. Al v.a. 200,- p.w. all-in. Inl. 04459-1598. RECREATIEGEMEENTE EXTRA RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeente Westerschouwen op don derdag 18 maart 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis te Haamstede. AGENDA: 1. Opening. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Voorstel met betrekking tot aanbesteding aanleg randweg Renesse. 4. Sluiting. VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN Datum en tijdstip aanvang: 18 maart 1993 ca. 19.45 uur (na bovenvermelde raadsvergadering). AGENDA 1. Opening. 2. Vaststellen notulen van de vergaderingen d.d. 18 februari en 4 maart 1993. 3. Ingekomen stukken/Mededelingen. 4. Aanbesteding randweg. 5. Grootschalige basiskaarten. 6. Asfalteren wegen. 7. Uitbreiding parkeerterrein achter R.K. kerk te Haamstede. 8. Verder voorkomende zaken. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De vergadering is openbaar en wordt in het gemeentehuis gehouden. Vanaf agendapunt 4 bestaat er voor het aanwezige publiek gelegenheid kort het woord te voeren. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor de aanvang van de vergadering ter inzage. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Westerschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat bij hen de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: dhr. H. Landegent, bouw woning Roterij 38 te Burgh-Haamstede; dhr. C. J. Zeedijk, bouw woning Jasmijnlaan 11 te Burgh-Haamstede; dhr. A. v. Engelen, bouw woning Jasmijnlaan 1 te Burgh-Haamstede; fam. Sijsens, uitbreiden woning Lijsterweg 24 te Renesse; dhr. J. de Vlieger, veranderen automatenhal Noordstraat 4 te Burgh- Haamstede; dhr. T. v. Vliet, bouw woning Appelmeet 34 te Burgh-Haamstede; dhr. D. Everaers, veranderen woning/winkel Lange Reke 12 te Renesse; dhr. W. v. Veen, bouw schuurtje Dijkweg 17 te Serooskerke; dhr. T. Wemer, bouw schuurtje Oosterscheldelaan 4 te Burgh-Haam stede; Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, H. TEES De secretaris, W. H. BITTER Haamstede, 17 maart 1993 Wat is asbest eigenlijk? Asbest is een sterk, slijtvast en goed isolerend materiaal, dat onder andere is toegepast in vloerbedekking, buizen, bouwmaterialen en brandwerende platen. Vandaag de dag weet iedereen wel dat voorzichting met asbest moet worden omgegaan. Waar we het dan vooral over hebben is, dat voor voorkomen moet worden dat asbesthoudende produkten, bijvoorbeeld asbestcementplaten, bewerkt worden waardoor asbestvezels vrijko men. Bij verwijdering van asbest is het daarom raadzaam een erkend bedrijf in te schakelen. Tot voor kort kwam het regelmatig voor dat asbesthoudend materiaal bij het grof huisvuil werd aangeboden. Met name ging het dan om as bestcementplaten. Om dit te voorkomen, is het vanaf 1 januari jl. voor bedrijven en parti culieren mogelijk asbesthoudend afval apart aan te leveren op de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg te Serooskerke. Het kan dan op el ke donderdag tussen 13.00- en 15.30 uur worden gebracht. Dit moet dan wel twee dagen van tevoren telefonisch worden aangemeld op het kantoor van de Reinigingsdienst te Kerkwerve. Gaat het voor particulieren om kleine hoeveelheden dan kan dit door hen onaangemeld naar de stort worden gebracht. Zij kunnen dit dan kwijt in een speciaal voor dat doel bestemde container. Ook is het mogelijk dat het asbesthoudend afval bij particulieren door de Reinigingsdienst wordt opgehaald. Wanneer men hiervan gebruik wil maken moet dit ook twee dagen van tevoren worden aangemeld. De inzameldagen zijn voor 1993 op de volgende donderdagen vastge steld: 8 april, 13 mei, 10 juni, 8 juli, 12 augustus, 9 september, 14 oktober, 11 november en 9 december. Hoe moet dit afval worden aangeboden: - als één geheel, zodat snijden, breken enz. niet nodig is; - verpakt in plastic (zakken), zeker wanneer het gaat om handelbare voorwerpen. Wanneer het om kleine hoeveelheden gaat worden voor particulieren geen kosten in rekening gebracht. Voor bedrijven geldt echter een ta rief dat gelijk is aan het tarief voor bouw- en sloopafval. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de Reinigingsdienst, Ring 10 te Kerkwerve, tel. 01110-16651. Dit is een gezamenlijke publikatie van de gemeenten Brouwers haven, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen, Westerschou wen en Zierikzee. Molenstraat 65 (4311 EB) tel. 01113-1251 Postadres: Postbus 50 4310 AB Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Bruinisse maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: de heer P. F. Mastenbroek, p/a W. v. Boel- restraat 157 te Rotterdam voor de bouw van een woonhuis op kavel nr. 98 van het Park Grevelingenhout; de fa. van der Spek, Kerkstraat 23 voor de bouw van een luifel aan het pand Kerk straat 23; de heer L. G. Bolier, Tarwestraat 15 voor het vergroten van de woning Thrwestraat 15. AGENDA RAADSVERGADERING 25 MAART 1993 De burgemeester van Bruinisse maakt bekend dat op donderdag 25 maart 1993 te 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Vaststelling basis-informatielijsten nieuw bouw en woningverbetering 1994-1997. Vaststelling meerjarenprogramma stads en dorpsvernieuwing 1993-1997. Vaststelling wijziging Bouwverordening in verband met inwerkingtreding van de Wet Milieubeheer. Vaststelling besluit tot deelname aan uit werkingsovereenkomst decentraal arbeids voorwaardenoverleg. Vaststelling 65e wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement, verlenging van de pré-VUT-regeling en de intrekking van de spaarverordening. Vaststelling voorbereidingsbesluit Riekus- weel. Instelling Fonds milieubaggeren reparatie haven en aangaan overeenkomst met bui tendijkse bedrijven met betrekking tot dit fonds. Beschikbaarstelling subsidie aan Meer Be wegen voor Ouderen. Beschikbaarstelling voorbereidingskrediet Riekusweel 3. Beschikbaarstelling krediet bouwrijpma- ken fase 2 Bedrijfsterrein. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de herijking van de woningvoorraad. Verlenen medewerking ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs. Vervanging buitenzonwering bij openbare basisschool De Meerpaal. WERKGROEP ONTWIKKELINGS SAMENWERKING BRUINISSE De samenstelling van de werkgroep ontwikke lingssamenwerking is kortgeleden veranderd. De WOB bestaat thans uit de volgende leden: B. W. Smeenk, Tbrenplein 10 te Oosterland (voorzitter); mw. C. de Groot-Fluijt, Qudestraat 9; v— mw. A. P. B. D. Vogelaar, Dokter de Kock- straat 32; mw. A. TJreels-Bal, Singel 5; mw. B. Houkamp, Noorddijk 5; mw. A. Smit-Thhaparij, Ds. Waarden burgstraat 1; mw. P. J. P. Aarnoudse-Geluk, Dokter de Kockstraat 68; M. Haeck, Kerkstraat 29; H. L. D. Jumelet, Dokter de Kockstraat 1; H. P. Vogels, Deestraat 15a (secretaris). AANVRAAG REISDOCUMENTEN Nog enkele maanden en de zomervakantie(s) breken weer aan. Dit betekent dat velen weer in het bezit wensen te komen van een nieuw (geldig) reisdocument. De praktijk wijst vaak uit dat tot op het laatste moment (soms tot de laatste dag) wordt gewacht de benodigde aan vraag hiertoe in te dienen. Klaar terwijl u wacht" is blijkbaar inmiddels een reeds inge burgerd begrip, echter gelet op de vele aanvra gen die in een relatief kort tijdsbestek moeten worden behandeld, is het niet of nauwelijks mogelijk hieraan uitvoering te geven. Wij be velen u dan ook aan, zulks om eventuele te leurstellingen te voorkomen, minimaal 1 week van tevoren een nieuw reisdocument aan te vragen. NATIONALE BOOMPLANTDAG 1993 Op woensdag 24 maart a.s. wordt de nationale boomfeestdag 1993 gehouden. Het is ook dit jaar weer de bedoeling dat de leerlingen van de drie basisscholen van Bruinisse aan de boom- plantdag deelnemen. De leerlingen van de hoogste groepen zullen dit jaar bomen en strui ken planten nabij de IJsbaan aan de Del tastraat. Na ontvangst in het Dorpshuis zal rond 11.00 uur het planten aanvangen. Als aan denken wordt de jeugd een presentje aangebo den. Bruinisse, 17 maart 1993. MADE BY RENATA Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778 BUSBEDRIJF REISBURO VAN OEVEREN VAN OEVEREN Watermolen 15-19 Oam 3 I 011IO-I23I9/I4348 tel 01110-15036/12319 per ,,van oeveren" touringcar naar de te Amsterdam in de RAI op dinsdag 20 april 1993 Prijs p.p. f 45,- inklusief entree. Voor informatie en opgave: Telefoon 01110-12319 goedverzorgd, van begin tod eind! Postbus, IB - 4300 AA Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4