Schoenmode Van Oeveren heropend na verbouwing Delta Makelaardij aangesloten op De Zeeuwse Huislijn Europatuin Braber in English style Zierikzeeënaar Wim Lokerse Nederlands kampioen scrabble Finale Penalty Bokaal tijdens Zilveren Ganze UEFA-toernooi Voorlichting over leren en werken in de horeca Expositie in 't Durpsuus Als eerste op Schouwen-Duiveland MALSOVIT SLANKBROOD Crescendo "m Oliebollen actie voor toiletten Kinderkleding- beurs Musi Voca Broer Gerrie derde WOENSDAG 17 MAART 1993 3 Het vernieuwde, ruime interieur van Schoenmode Van Oeveren met in het midden de groeivorm meter, waarmee bij kinderen de schoenmaat opgemeten wordt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na een periode van twee weken, waar in door diverse bedrijven keihard is gewerkt, open de Schoenmode van Oeveren op de Appelmarkt in Zierikzee, donderdagmiddag 11 maart wederom haar deuren. Van een officiële opening was geen sprake. ,,Dat geeft zoveel sousa", zei Hennie van Oeve ren. „Iedereen is gewoon van harte welkom om de zaak te komen bekijken". Dit gebeur de dan ook, want reeds enkele minuten nadat de winkel weer open was, kwamen de eersten de winkel reeds bewonderen. Het interieur is geheel nieuw van opzet. De zigzag-rekken hebben plaats gemaakt voor glazen schappen aan de wand, waardoor de winkel een veel moderner aanzicht heeft gekre gen. Ook de nieuwe halogeen- verlichting, werkt hieraan mee. Een andere verandering wat het interieur betreft is het feit, dat de kubussen plaats hebben gemaakt voor stoelen. Portiek De meest ingrijpende verande ring is echter het verdwijnen van het portiek. Dit is een zeer bewuste keuze geweest. „De straat is door het verdwijnen van het portiek een stuk dich terbij gekomen, waardoor het publiek toch gemakkelijker binnenkomt", aldus Hennie van Oeveren. Doordat er in de winkel veel open ruimte is om te lopen, lijkt deze veel groter dan vóór de verbouwing. Volgens Hen nie is dit ook inderdaad de schijn die bedriegt. „Behalve het portiek is er niets aan de winkel toegevoegd", zegt ze. De collectie schoenen is met een aantal merken uitgebreid. Het grootste deel van deze col lectie behoort tot de midden klasse. Gezien de economische situatie van dit moment is hier ook het meeste vraag naar, vol gens Hennie. „En op deze weg hebben we ons altijd begeven en hier gaan we dan ook mee door". Dit geldt zeker voor de grote collectie kinderschoenen waar de winkel al geruime tijd gele den naam mee heeft gemaakt. Het behoeft dan ook geen enke le verwondering dat de eerste klant in de nieuwe winkel niet meer dan drie turven hoog was. ZIERIKZEE - Als eerste makelaardij op Schouwen- Duiveland is Delta Makelaardij in Zierikzee aan gesloten op de Zeeuwse Huislijn. Dit kleine broertje van de Nationale Huislijn geelt de makelaar inzicht in de bestanden van andere aangesloten makelaars, waardoor de klant zo efficiënt en volledig mogelijk geholpen kan worden. Marco bij de Vaate vestigde zich op 1 januari 1992 als zelf standig makelaar in de Korte Sint Janstraat in Zierikzee. In het afgelopen jaar heeft zijn bedrijf, Delta Makelaardij, een zeer snelle groei doorgemaakt. Met ingang van het nieuwe jaar heeft hij zich ook op het verze keringspad begeven. Hiervoor is per 1 januari Hans Bal als er kend verzekeringsagent in dienst getreden. Bij de Vaate heeft het altijd vreemd gevonden dat in een tijd van automatisering de ma kelaars op Schouwen- Duiveland geen uitwisselings systeem hebben. Zijn kantoor is dan wel lid van de Landelij ke makelaars vereniging, maar de uitwisseling onder de leden werkt niet. Gekoppeld Om dit te ondervangen is hij sinds donderdag 12 maart aan gesloten op De Zeeuwse Huislijn. In het kort komt het erop neer, dat de gegevens van alle aangesloten makelaars aan elkaar gekoppeld zijn via de centrale computer in Eind hoven. Voor de klant betekent het, dat wanneer hij zijn huis in de verkoop doet, dit huis niet alleen bij Delta Makelaar dij in het bestand zit, maar ook bij alle andere makelaars. An dersom is het zo, dat wanneer er iemand een huis wil kopen, hij ook inzicht heeft in het aan bod elders in Zeeland. Hiervoor moeten eerst ver schillende condities door mid del van een mutatieformulier ingevoerd worden. Deze gege vens worden vervolgens gekop peld aan de bestanden in Eind hoven. En de andere dag komt bij Delta Makelaardij een print binnen met hierop alle ge wenste gegevens. Bij de Vaate heeft er bewust voor gekozen om als eerste op Schouwen-Duiveland aan gesloten te worden op De Zeeuwse Huislijn. „Wanneer een woning bij ons in de ver koop staat, staat het gelijk bij alle andere makelaars in de verkoop. Maar hij is zich er wel van bewust, dat het systeem op SchouwenDuiveland alleen maar goed werkt wanneer ook de andere eilandelijke make laars eraan deelnemen. „Dan is het verkoopargument wel weg, maar het doel is toch om de klant zo goed mogelijk te in formeren", aldus Bij de Vaate. Op dit moment moet deze nog bij zeven makelaars op bezoek, om enig inzicht te krijgen in de koopmogelijkheden op Schouwen-Duiveland. Bedrijfspanden Niet alleen woonhuizen zijn opgenomen in het bestand van De Zeeuwse Huislijn, maar ook bedrijfspanden maken er deel van uit. Bovendien is ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken Noord- en Midden- Zeeland aangesloten op de zo genaamde Bedrijvenbank. „Het voordeel hiervan is, dat een bedrijfspand dat ik in Zie rikzee in de verkoop heb en niet loopt, via een makelaar in Goes kan worden verkocht", zegt Bij de Vaate. Op dit moment zijn ongeveer vijftig Zeeuwse makelaars op De Zeeuwse Huislijn aangeslo ten. Dit is ongeveer tweederde van het totale aantal make laars. Gezien het feit, dat men hiermee pas in mei 1992, met twee makelaars is begonnen, kan men spreken van een zeer voortvarende ontwikkeling. Dat is ook de reden voor Bij de Vaate geweest om er aan mee te doen. „Ik ben nog jong en ik denkt dat dit toch iets voor de toekomst gaat worden, want het systeem kan nog veel ver der doorgevoerd worden". RENESSE -1993 is het jaar van de Europese éénwor ding. De veertig Nederlandse tuincentra die zich verenigd hebben onder de naam Europatuin willen op die historische gebeurtenis inspelen. En dat geldt zeker ook voor Europatuin Braber. Dit Jaar worden de tuincen trumbezoekers als het ware meegenomen op een Rondreis door het Verenigd Europe, waarbij maandelijks de tuin- cultuur van een bepaald land de aandacht krijgt. Dit wordt voor de tuincentrumbezoekers gecombineerd met tal van aan trekkelijke aanbiedingen. Alle veertig Europatuinen in ons land doen mee. Elke Europa tuin zal op eigen wijze gestalte geven aan het maand-thema. Het landen-thema voor de maand maart is Engeland. Een tuinenland bij uitstek. Europa tuin Braber zal dan ook in maart helemaal in English style zijn. De bezoekers van het tuincentrum zullen de komen de weken geconfronteerd wor den met allerlei zaken die spe cifiek zijn voor Engeland en de Engelse tuinen. Bij Europatuin Braber zijn on der meer twee gedeelten in de winkel ingericht met allerlei Engelse attributen en actie artikelen die te maken hebben met Engeland. Een reisbureau uit Zierikzee heeft eveneens zijn medewerking verleend voor deze landenactie door middel van een stand die elke maand opnieuw zal worden in gericht met informatie over het desbetreffende land. Als extra attractie is er iedere maand een aantrekkelijke prijsvraag, waarmee behalve cadeaubonnen ook een geheel verzorgde reis naar één van de hoofdsteden van Europa te winnen is. Het wordt een wed strijd in tien etappes, waar door de kans op een prijs wordt verhoogd. De Europatuin tuincentra stel len er een eer in om produkten van hoge kwaliteit in een com pleet assortiment te leveren. Een belangrijk punt is het vak manschap, waardoor de bezoe ker zich verzekerd weet van goede informatie en advies over de beplanting van zijn tuin, tuindecoratie en gereed schap. ZIERIKZEE - Op 29 en 30 maart worden er, respec tievelijk in Middelburg en Terneuzen, voorlichtings bijeenkomsten gehouden voor jongeren die een car rière in de horeca overwegen. Tijdens deze bijeenkomsten krijgen belangstellenden in formatie over de verschillende beroepen in deze bedrijfstak. Tevens krijgen zij informatie over de opleidingsmogelijkhe den via het SVH L^erlin- genstelsel Dit is een Middelbare Beroeps opleiding waarbij leren en wer ken gecombineerd wordt. De leerlingen werken vier dagen per week in loondienst in een horecabedrijf en bezoeken één dag per week een streekschool voor theorievakken en algeme ne vorming. De voorlichtingsbijeen komsten zijn in de eerste plaats bedoeld voor schoolver laters van het Voorbereidend Beroepsonderwijs, de MAVO en HAVO. In Middelburg vindt de bijeenkomst plaats in Hotel-Restaurant Arneville, Buitenruststraat 22. In Terneu zen is de bijeenkomst in Gol den Tulip Hotel Central, Schel- dekade 65. De aanvang is in beide gevallen 19.00 uur. BRUINISSE - Op de expositie zaterdag 20 maart is er van 10.00 tot 17.00 uur een grote verscheiden heid aan olieverfschilderijen te zien en te koop in 't Durpsuus, Molenstraat 52 te Bruinisse. De tijd dat kunst alleen maar werd tentoongesteld in musea, kunsthandels en galeries en daarbij slechts door een vrij beperkte groep liefhebbers werd verzameld, gaat steeds meer tot het verleden behoren. Kunst was er altijd al voor ie dereen, maar niet iedereen was er voor de kunst. Sommige mensen beweren dat men ver stand moet hebben van kunst. Maar smaak is iets heel per soonlijks. Wat de een prachtig vindt kan een ander minder mooi vinden. Men kan met recht zeggen voor ieder wat wils. Naast surrea listische doeken en kleurrijke abstracten bestaat een aanzien lijk deel van de collectie uit stijlvolle bosgezichten en land schappen. Ook kan men woeste of romantische zeeën in zowel groot als klein formaat bezich tigen en eventueel kopen. Een bezoek aan deze vrijblijvende expositie is zeker de moeite waard. DEN HAAG - Zelfstandig wo nen voor ouderen is het thema dat PTT Post dit jaar heeft ge kozen voor een serie van drie zomerzegels. De opbrengst van de zegels, ontworpen door de Amsterdammer Willem Zoe tendaal, wordt besteed aan speciale projecten voor oude ren in Nederland. Advertentie GRATIS MALSOVIT BOEKJE t.w.v. 10,= bij aankoop van Voor lekker snel en verantwoord afslanken Verkrijgbaar bij: echte bakker dik spelt BRUINISSE - Lange Ring 6* Telefoon 01113-1207 ZIERIKZEE - Dam 14 Telefoon 01110-12639 DREISCHOR - Weststraat 1 Telefoon 01112-1628 Advertentie Muziekvereniging Dreischor op ZATERDAG 20 MAART 1993 LEERLINGENGROEP: o.l.v. Ronald Slager FANFARE: o.l.v. Johan de Witte TONEEL: „Hoogspanning", klucht in twee bedrijven BAL NA PLAATS: Dorpshuis Dreischor aanvang 19.30 uur Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video Ook voor een bijzondere CD St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 De schilderijen op deze ten toonstelling zijn tijdelijk voor zien van een wit passe-partout. Het zou anders niet mogelijk zijn zo'n tweehonderd schilde rijen te vervoeren. Het publiek kan zelf een lijst uitzoeken dat niet alleen bij het schilderij past maar ook bij het interieur thuis. Op de expositie zijn verschil lende modellen van lijsten waaruit men een keuze kan maken. Op een enkele uitzon dering na zijn alle lijsten gra tis, zo ook het spannen en in lijsten van het schilderij. Kunst, dus ook schilderkunst is voor iedereen gemaakt. Deze tentoonstelling van olieverf schilderijen brengt kunst dich ter bij de mensen. HAAMSTEDE - Zaterdag 20 maart houdt de Hervormde Gemeente van Haamstede evenals voorgaande jaren een oliebollen-actie. Vanaf 9.30 uur komen de mede werkers in de gehele gemeente Westerschouwen aan de deur, om de oliebollen, welke vol gens oud-Schouws recept wor den bereid, aan te bieden. De opbrengst van de actie is be stemd voor het verbeteren en uitbreiden van de toiletgele genheid in het kerkgebouw aan de Ring in Haamstede. ZIERIKZEE - In het gebouw van de openbare basisschool 't Kofschip aan de Scheldestraai in Zierikzee wordt op zaterdag 27 maart een voorjaarskinder- kledingbeurs gehouden. De beurs duurt van 10.00 tot 11.30 uur. Op vrijdag 26 maart tussen 19.30 en 21.30 uur kunnen de mensen terecht om maximaal 25 stuks kleding per persoon in te leveren vanaf maat 86 tot en met 182. Er is ook de mogelijk heid om vijftien stuks baby- kleding in te leveren in de maat 56 tot en met 80. De kleding dient heel en schoon te zijn. Er worden geen leren schoenen, ondergoed en luiertruitjes aangenomen. Wel kaplaarzen, gymschoenen, rol-' lerskates, badkleding en sport - kleding. Zaterdag 27 maart tussen 14.00 en 14.30 uur kan de niet ver kochte kleding weer worden opgehaald. Tévens vindt dan de afrekening plaats. Niet afge haalde kleding gaat naar Polen of Roemenië. Van de opbrengst komt tien procent ten goede aan de Stich ting Kledingbeurs Zierikzee. De circa 25 vrijwilligers hopen op een grote belangstelling. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij R. Duinhouwer, telefoon 01110-15244 of Y. van Marion, telefoon 01110-14143. DREISCHOR - Voor het ko mend seizoen heeft Musi Voca weer een aantal concerten op het programma staan. Deze concerten worden steeds in de Nederlandse Hervormde kerk van Dreischor gehouden. Vrijdag 4 juni bijt het Zeeuws jeugdorkest de spits af met een concert dat om 19.30 uur be gint. Het Zeeuws Mannenkoor en Oosterlands Fanfare geven vrijdag 2 juli samen een con cert. Dinsdag 20 juli verzorgen Sander van Marion (orgel) en panfluitist Matthijs Koene het derde concert. De reeks concerten wordt za terdag 4 september afgesloten met een concert van het Smalstads Mannenkoor en de Brassband Excelsior uit Kloe- tinge. A De nieuwe Nederlandse kampioen scrabble Wim Lokerse (links) tegenover zijn broer Gerrie, die derde werd. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zaterdag 13 maart wist Wim Lokerse uit Zierikzee beslag te leg gen op de eerste plaats tijdens het Nederlands kampioenschap scrabble in Soest. Wim en Gerrie Lokerse deden zaterdag voor de achtste keer mee aan het Nederlands kam pioenschap. Een artikel in de PZC acht jaar geleden, deed hen besluiten om ook aan het Nederlands kampioenschap deel te nemen, met het uitein delijke-resultaat een respectie velijke eerste en derde plaats. Om tot een dergelijk niveau te komen, zitten de beide broers iedere maandagavond in de huiskamer bij Wim gebogen over het scrabble-bord. Doel Volgens de kersverse kampioen worden tijdens de avondsessies vooral de twee- en drieletter woorden geoefend. „Doel is na tuurlijk om in één keer alle let ters kwijt te raken i dat levert de meeste punten op", aldus Wim, „maar wanneer dit niet lukt moet je proberen om met zo weinig mogelijk letters, zo veel mogelijk punten te beha len". Tijdens het Nederlands kam pioenschap wordt er eerst een plaatsingsronde gespeeld. Naar aanleiding van het be haalde aantal punten in deze ronde komen in de tweede ron de de besten tegen elkaar te spelen. Na de tweede ronde wordt het totaal aantal punten bij elkaar opgeteld en komen in de finaleronde wederom de besten tegenover elkaar. Het aantal punten in drie ronden behaald, bepaalt uiteindelijk de eindklassering. Kans In voorgaande jaren was Wim nooit verder gekomen dan een dertiende plaats. In een veld van 150 deelnemers overigens nog een prima resultaat. Zijn broer Gerrie had tot zaterdag als beste prestatie een zestien de plaats achter zijn naam staan. Zaterdag stond Wim na twee ronden reeds bovenaan. In de finale kwam hij uit tegen de op dat moment als tweede geklas seerde. Deze had tegen hem echter geen kans en verdween na deze ronde zelfs uit de top drie. Gerrie behaalde over de drie ronden in totaal 2035 punten, slechts tien punten te weinig voor een tweede plaats. Wim behaalde respectievelijk 833, 811 en 599 punten over de drie ronden. Wat zijn totaal op 2243 punten bracht. Een uitsteken de prestatie dus, al is hij de eer ste om toe geven, dat het zater dag ook allemaal erg mee zat, „maar dat heb je ook nodig tij dens zo'n kampioenschap". Dies van der Velde (rechts), directeur van Sportpunt Zeeland, overhandigt de Penalty Bokaal aan Jan van Loon. ZIERIKZEE - Het Zilveren Ganze UEFA-toernooi in Kloetinge behoort al jaren tot één van de belangrijk ste jeugdvoetbalevenementen in Nederland. Om het toernooi vooral voor de eigen provincie nog meer al lure te geven, heeft de organisatie er dit jaar voor ge kozen alle Zeeuwse jeugdvoetballers tussen de elf en vijftien jaar mee te laten doen. Meedoen moet in dit verband worden gezien als deelname aan de door Sportpunt Zeeland te Goes geadopteerde Penalty Bokaal. Voor Se ongeveer 2.500 D-pupillen en C-junioren in Zeeland is er de mogelijkheid mee te dingen naar de titel van Zeeuws kampioen penalty schieten. Sportpunt Zeeland heeft als sponsor in samenwer king met technisch coördinator Jan van Loon van de KNVB- afdeling Zeeland het omvang rijke penalty-toernooi moge lijk gemaakt. In februari zijn de secretariaten van alle clubs op de hoogte gebracht. „De ani mo blijkt bijzonder groot te zijn. Het leuke is dat dit keer niet alleen de grootste jeugdta- lenten tot een topprestatie kunnen komen. Ook de jon gens uit de lagere D- en C- tevms hebben de mogelijkheid de Penalty Bokaal te winnen. Voor het nemen van een straf schop is immers een specifieke traptechniek nodig. Dat is voor ieder voetballertje te oefenen. De kunst is om geconcentreerd te blijven en je zenuwen in be dwang te houden", aldus Jan van Loon. De KNVB is bijzonder ingeno men met dit initiatief voor de jeugd van Sportpunt Zeeland i en het Zilveren Ganze- toernooi. Op het bondsbureau in Middelburg wordt er vanuit gegaan dat de sfeer tijdens het toernooi positief wordt beïn vloed door de komst van een massa jeugdvoetballers. Alle D-pupillen en C-junioren die inschrijven (het is gratis) voor de eerste fase van het Penalty-toernooi, krijgen een vrijkaart voor dc finaledag van het Zilveren Ganze- toernooi in Kloetinge. Op die dag, zaterdag 21 augustus, zul len de tientallen Penalty finalisten strijden om de hoofdprijzen. Voor het zo ver is, wordt bin nen de verenigingen eerst ge streden om het clubkampioen schap penalty schieten. Het is de bedoeling dat in de maand maart binnen de clubs eerst de drie beste D-pupillen en C- junioren tijdens trainingen of na een wedstrijd als penalty specialisten uit de bus komen. Deze jongens maken vervol gens eind maart/begin april tijdens de rust van een thuis wedstrijd van het eerste elftal uit, wie als clubkampioen naar de finale in Kloetinge mag. In eerste instantie wordt bij de clubs met eigen keepers ge werkt. Bij de finale-dag in Kloetinge krijgen de clubkam pioenen te maken met bekende keepers. De Zeeuw Eric de Koeyer, die bij de Belgische profclub Lokeren onder de lat staat, heeft zijn medewerking voor de finale al toegezegd. Té vens hebben vier bekende Zeeuwse amateurs-keepers de organisatie laten weten tijdens de finale eveneens beschikbaar te zijn. Het gaat hierbij om Jaap Pijnenburg (Middelburg), Willem Lafeber (Zierikzee), Alex Hoogendoorn (Tholense Boys) en Jean-Pierre de Keyzer (HVV'24). Ajax Voor de nummers één, twee en drie in beide categorieën is er een beker beschikbaar. De eer ste vijf bij de D- en C-klasse wordt tevens een geheel ver zorgde reis naar een thuiswed strijd van Ajax aangeboden. Er zijn ook nog vrijkaarten voor Sportpunt Zeeland en ver rassingspakketten te winnen. Bovendien is er voor de deelne mende clubs nog iets te verdie nen. Een commissie van prominen ten beoordeelt welke vereni ging de clubkampioen op de origineelste manier heeft aan gemoedigd. Criteria in dit ver band zijn toeters, bellen, ra tels, spandoeken en clubkleu ren. De club die deze aanmei- dingingsprijs wint krijgt drie kwaliteits-wedstrijdballen. Voor de nummer twee zijn er twee ballen, voor de nummer drie één bal. WERKENDAM - Het Water- winningsbedrijf Brabantse Biesbosch NV zal waarschijn lijk in de loop van dinsdag de inname van maaswater voor de bereiding van drinkwater sta ken. Aanleiding is de veron- treinging van het water met di- isopropylether. Advertentie Voor al uw tuinaanleg en onderhoud HOVENIERSBEDRIJF STOUTJESDJJK Loensweg 6 Nieuwerkcrk TM. 01114-1453

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3