Stvftvt hAdenkehs. Ruim honderd jongeren uit regio bij danswedstrijd voor aidsfonds Goede belangstelling voor ontspannings middag ouderen Opbrengst naar verwachting 15.000 gulden Hoger beroep tegen uitspraak kort geding versus CBR Leden vergadering CBTB W. F. de Pagter NDP- voorzitter 't Was toen wat (III) 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Ongeveer 120 jongeren van Schouwen-Duiveland namen deel aan een danswedstrijd, die werd gehouden in Capelle aan den IJssel. Het evenement, dat tegelijkertijd ook werd gehouden in twee andere dansscholen in Zuidwest Nederland, was opgezet ten bate van het aidsfonds. Naar verwachting zal het netto ongeveer 15.000 gulden opbrengen. Bruse visserskoor treedt op BRUINÏSSE - De ontspanningsmiddag voor oude ren die de bejaardensoos Ons Genoegen onder lei ding van mevrouw B. W. C. Vogelaar-van der Does op touw zette, kon succesvol worden afgesloten. Dat wordt pas definitief be kend wanneer, aansluitend op de danswedstrijden, aanstaand weekend in Bergen op Zoom ook een dansmarathon is ge houden. Al deze activiteiten ten bate van het aidsfonds wer den gehouden op initiatief van de stichting Dans Organisatie Medaillisten en Amateurs (DO- MA). Dit is een organisatie waarin tien dansscholen uit Zuidwest Nederland zijn vere nigd, waaronder Dansschool Kramer uit Zierikzee. ,,Het leek ons leuk om weer eens iets anders te organiseren dan de dansmarathons, die we de afgelopen jaren in Zierikzee hielden", aldus dansleraar O. Kramer uit Zierikzee. Hij zit als vertegenwoordiger van de Zierikzeese dansschool in het bestuur van de DOMA. Alle cursisten van Dansschool Kra mer werden uitgenodigd om de ZIERIKZEE - De geza menlijke gemeenten van Schouwen-Duiveland hebben in samenspraak met de gezamenlijke rij schoolhouders besloten in beroep te gaan tegen de uitspraak van de rechter in het door ge meenten en rijschool houders tegen het Cen traal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen eerder aangespannen kort ge ding. Het kort geding diende onlangs voor de recht bank in Den Haag. Mid dels het kort geding hoopten gemeenten en rijschoolhouders her overweging van het be sluit van het CBR om Zierikzee te schrappen als eindexamenplaats af te kunnen dwingen. De rechter echter stelde het CBR in het gelijk en wees de eis van gemeen ten en rijschoolhouders af. SCHARENDIJKE - Donder dag 18 maart houdt de afdeling Schouwen-Duiveland van de Christelijke Boeren- en Tuin ders Bond (CBTB) haar alge mene ledenvergadering. De vergadering wordt gehouden in gemeenschapsruimte De Putmeet in Scharendijke en begint om 20.00 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer het verslag van de financiële commissie en een bestuursverkiezing. M. J. Kloet uit Zierikzee en J. van Damme uit Oosterland zijn af tredend en herkiesbaar. J. Kod de, voorzitter van de Kring Zeeland van de CBTB en vice- voorzitter van de CBTB-West Nederland verzorgt een inlei ding over het thema Bouwen aan landschappen, het jaarthe ma van de CBTB. ,,Als leden en bestuurders van de CBTB zul len we op grond van argumen ten moeten aangeven hoe land bouw en landschap evenwich tig kunnen samengaan. Als rentmeester hebben we zelf een verantwoordelijkheid voor het behoud en de ontwikkeling van natuur en cultuur", aldus de brochure Bouwen aan land schappen. AMSTERDAM - Directeur W.F. de Pagter van de Provinciale Zeeuwse Courant is maandag benoemd tot voorzitter van De Nederlandse Dagbladpers (NDP), de organisatie van dag bladuitgevers. Hij volgt J. de Vries, üd van de directie van de Hollandse Dag bladcombinatie (HDC), op. De Vries stelde het voorzitter schap beschikbaar na de aan kondiging van de overname van de HDC-aandelen door het Tblegraaf-concern. danswedstrijd ten bate van het aidsfonds bij te wonen, als deelnemer of als toeschouwer. Vooral de jongere cursisten rea geerden hier positief op. ,,Het evenement was ook speciaal voor hen bedoeld. Behalve om geld bijeen te brengen voor het aidsfonds, was het evenement ook bedoeld om voorlichting te geven over het voorkomen van aids", aldus de heer Kramer. Hij benadrukte dat juist voor de groep veertien- tot achttien jarigen, de leeftijdsgroep die vaak op dansles zit, aidspre- ventie nodig is. Ongeveer 120 jongeren reisden het afgelopen weekend naar Capelle aan den IJssel waar het evenement plaatsvond in Danscentrum Hedy. Behalve uit Zierikzee waren daar ook deelnemers van Danscentrum ZIERIKZEE Opbrengst Wereldgebedsdag De collecte gehouden in de kerkdienst van de Wereldge bedsdag bedroeg 277,35 gul den. Het thema van de dienst was Helend werken door Gods inspiratie en was samengesteld door vrouwen uit Guatemala. De opbrengst van de collecte is uiteraard ook voor projecten in dit land en wordt onder meer gebruikt voor de aanleg van energievoorzieningen, de pro- duktie van basisvoedsel door vrouwengroepen en ouderen werk. Soundmix/pfayback-avond Op donderdag 11 maart wordt in het verpleeghuis Cornelia- stichting een soundmix/play- backavond gehouden. Het eve nement is in de recreatiezaal. Een jury bestaande uit de he ren J. Prins, A. C. M. Schouw en R. Vaillant beoordelen zeven optredens. De winnaar treedt daarna nog een keer op. Op het programma staan onder ande re de liedjes Vlieg mee naar de regenboog van Paul de Leeuw en Spetter Pieter Pater van Al fred Jodokus Kwak. De sound- mix/playbackavond duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Expositie in ziekenhuis Tot en met dinsdag 25 mei is in de gangen van het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis te Zierik zee een expositie van schilde rijen die zijn gemaakt door Nelly Engelsman uit Colijns- plaat. De expositie is dagelijks te zien en de toegang is gratis. Hedy zelf en een dansschool uit Zwijndrecht. De overige, bij de DOMA aangesloten dans scholen, hielden het evenement in Roosendaal en Bergen op Zoom. De danslustigen werden ont vangen door initiatiefnemer, dansleraar J. van Elshout uit Bergen op Zoom. Hij gaf infor matie over de activiteiten die het aidsfonds organiseert met het geld dat binnenkomt; on der meer psychosociale hulp, preventieve maatregelen, voor lichtingsprojecten en weten schappelijk onderzoek. Via posters die in de danszaal wa ren opgehangen en voorlich tingsmateriaal werd de nadruk gelegd op de manier waarop kan worden voorkomen dat aids wordt verspreid. De danswedstrijd duurde van 10.30 tot 17.00 uur. Een jury be- SCHARENDIJKE Play-backwedstrijd Het Oranjecomité Scharendij ke overweegt om tijdens de jaarlijkse Koninginnedagvie ring op 30 april een playback- wedstrijd te houden in De Put meet. Kinderen die hieraan willen deelnemen wordt ver zocht voor 1 april voor aanmel ding of nadere inlichtingen te lefonisch contact op te nemen met mevrouw M. Veerman- Wolbersen, telefoon 01117-1498. BROUWERSHAVEN Bingo In woonzorgcentrum Poorters hof wordt woensdag 17 maart bingo gehouden. Aanvang 14.00 uur. Een ieder is van harte wel kom. Paas-in In het Brouwse creativiteits centrum Noordwal creatief wordt op zaterdag 20 en dins dag 23 maart een Paas-in ge houden. Dat houdt in dat be langstellenden in het centrum terecht kunnen voor het maken van allerlei verschillende soor ten paaseieren. De Paas-in be gint op beide dagen om 09.00 uur en per uur wordt een ande re techniek toegepast. Dat houdt in dat men ook per uur kan inschrijven voor de zes ver schillende manieren van paas eieren maken. De technieken zijn: het beschilderen van paas eieren met zand, het maken van een kralennetje voor paas eieren, aangeklede eieren, het maken van eeh paasmobile, een geborduurde paashaas op karton en het maken van eeh ei van patchwork of origami (Ja- oordeelde de prestaties gratis ten behoeve van het goede doel. De opbrengst van de danswed strijd kwam verder van de toe gangsgelden die de deelnemers en toeschouwers betaalden en de opbrengst van de consump ties. Van Schouwen-Duiveland deden ruim dertig dansparen mee aan het evenement. Vin cent van Marion uit Zierikzee en Petra Ruiter uit Ouwerkerk behaalden een eerste prijs in de tweede klasse ballroomdan- sen en de tweede klasse Latijns-Amerikaans. Diana Kenters en Michael de Vos, bei den uit Zierikzee behaalden een vierde plaats in de hoofd klasse ballroomdansen en een derde plaats in de hoofdklasse Latijns-Amerikaans. Ivo Struijk en Esmeralda Scheer- meijer uit Zierikzee behaalden een vierde prijs in de junioren klasse (tot twaalf jaar). panse papiervouwtechniek). Belangstellenden die aan de Paas-in willen deelnemen kun nen zich aanmelden bij me vrouw J. van Genderen, tele foon 01119-1704. ZONNEMAIRE Oud papier Op zaterdag 13 maart verlost de Harmonieyereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire de inwoners van die kern van hun oud papier. De ophalers gaan om 09.30 uur uit de start blokken. De inwoners wordt vriendelijk verzocht om het pa pier gebundeld gereed te zet ten. DREISCHOR Musi Voca Voor het komend seizoen heeft Musi Voca weer een aantal con certen op hét programma staan. Dezeconcerten worden steeds in de Nederlandse Her vormde kerk van Dreischor ge houden. Vrijdag 4 juni bijt het Zeeuws jeugdorkest de spits af met een concert dat om 19.30 uur begint. Het Zeeuws Man nenkoor en Oosterlands Fanfa re geven vrijdag 2 juli samen een concert. Dinsdag 20 juli verzorgen Sander van Marion (orgel) en panfluitist Matthijs Koene het derde concert. De reeks concerten wordt zaterdag 4 september afgesloten met een concert van het Smalstads Mannenkoor en de Brassband Excelsior uit Kloetinge. WILHELMINADORP Kynologenclub Op zaterdag 20 maart houdt de Kynologenclub Zeeland een Hondenmiddag met als thema De dagelijkse verzorging van de hond. Op deze middag wordt vooral voorlichting ge geven over de dagelijkse ver zorging van en de omgang met de hond. Voor de pauze houdt Lia Verniel een praatje, na de pauze kunnen de bezoekers vragen stellen aan diverse er varen hond-eigenaren. Ook worden inlichtingen verstrekt over de diverse cursussen en ac tiviteiten van de Kynologen club Zeeland. De middag wordt gehouden in de kantine op het terrein van de Kynolo genclub Zeeland, Westhaven- dijk in Wilhelminadorp. De aanvang is om 14.00 uur, ieder een is welkom en de toegang is gratis. HEINKENSZAND Bijeenkomst reumapatiënten Op zaterdag 20 maart wordt in De Stenge te Heinkenszand een bijeenkomst gehouden van de Reumapatiëntenvereniging Midden-Zeeland (RVMZ). Reu matoloog dr P. de Sonnaville uit Goes geeft daarbij informa tie over de ziekte SLE (Syste- mische Lupus Ery thematod os). Na afloop van de lezing kun nen vragen worden gesteld. Be halve leden van de afdeling kunnen ook andere belangstel lenden Re bijeenkomst bezoe ken. Aanvang 14.00 uur. MIDDELBURG Meisjes en techniek Voor de onlangs gehouden oriëntatiedag Meisjes en tech niek, georganiseerd door de sectoren Streekschool Zeeland, de MTS van het Zeeland Colle ge en het Skoa bestond goede belangstelling. Doel van de dag was om meisjes kennis te laten maken met verschillende technische opleidingen, waar door zij gerichter hun vakken pakket voor het komende schooljaar kunnen samenstel len. Dat belangstelling voor een technische opleiding groot is blijkt volgens de organisato ren van de oriëntatiedag uit een groeiend aantal deelne mers. De eerste jaren kwamen er respectievelijk 10, 19 en 47 meisjes op deze, tot dan toe, ochtend-activiteit af. Dit jaar hebben 77 meisjes van Mavo en Voorbereidende Beroepsoplei dingen op Walcheren en de Be- velanden deelgenomen. Op grónd van ervaringën en het toenemend aantal deelnemers is dit keer gekozen voor een volledige dag, zodat de meisjes zich op twee technische richtin gen kunnen oriënteren. Ze kun nen kiezen uit zeven technische richtingen: schilderen, bouw kunde, motorvoertuigentech niek, metaal, technische infor matica, weg- en waterbouw kunde en elektro-techniek. Stijldansavond, country café en sterrenparade Op vrijdag 12 maart wordt in het COC-gebouw aan de Eigen- haardstraat 2 te Middelburg een stijldansavond gehouden en op vrijdag 19 maart een country café. De avonden zijn bedoeld voor homo-seksuele mensen. Op zaterdag 27 maart wordt in het kader van de maandelijkse feestavond in het COC-gebouw een sterrenpara de gehouden. Dat houdt in dat de bezoekers een soundmixact, een playbackact of een komi sche act kunnen presenteren, individueel of in groepsver band. Landelijke finale van de Kunstbende Zaterdag 15 mei worden in de Stadsschouwburg van Middel burg de voorronden afgewerkt voor de landelijke finale van de Kunstbende. Voor die wed strijden in kunst wordt zater dag 17 april in Utrecht het startsein gegeven. Deze wed strijd die de naam de Kunst bende heeft is bedoeld voor jongeren in de leeftijd van veertien tot achttien jaar. Met zijn allen gaan deze jongeren de strijd aan om de Gouden, Zilveren en Bronzen Ratjes. Het thema dit jaar is De Ver rassing. Dit moet via theater, dans, muziek, fotografie, taal en alles mag" tot uitdrukking worden gebracht. De wedstrijd bestaat uit een aantal voorron den, onder meer in Middel burg. De winnaars van deze re gionale wedstrijden mogen door naar de landelijke finale die zaterdag 5 juni in muziek centrum Vredenburg in Utrecht wordt gehouden. Om de drempel naar het theater voor jongeren te verlagen pre senteert de Kunstbende vrij dag 26 maart een speciaal jon gerenprogramma onder de titel De Verrassing. Dit programma wordt in de Stadsschouwburg van Arnhem gebracht en laat verschillende disciplines van theater zien. Zondag 4 april is er bovendien een Nationale Jongeren Theaterdag in Am sterdam. koor stond deze middag onder leiding van de heer Dalebout. Voorzitter J. Huizer introdu ceerde vooraf de zeemansliede ren die door de zangers op klompen ten gehore werden ge bracht. De gasten in de zaal zongen de verschillende refrei nen gezellig mee. Met het lied Aan de oever van IJssel werd het optreden van het vissers koor afgesloten. De leidster be dankte tot slot allen voor hun positieve inbreng. De doelstel ling van deze middag was be reikt. Het werd terecht een ech te ontspanningsmiddag, die mogelijk voor herhaling vat baar is. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Garderen: A. Kort, kandidaat te Gene- muiden. Beroepbaar: Mevr. -W. Klein, De Blieckstraat 185, 3572 WC Utrecht, tel. 030-711022. Beroepen te Vaassen: H. J. Franzen te Rhoon; te Vriezen- veen (toez.): J. W. Goossen te Waddinxveen; te Blitterswijk- Venray: mevr. W. C. P. Weersma, kandidaat te Laag- Soeren, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Dedems- vaart: M. Heij te Hendrik-Ido- Ambacht; naar Oenkerk c.a.: D. G. Wiersma te Wommels- Hijdaard. Bedankt voor Colijnsplaat: drs. R. Luijk te Genderen; voor Stolwijk: C. J. van der Plas te Zwijndrecht. Gereformeerde Kerken Beroepbaar: Sj. Haagsma, 1.1. predikant te Nes Ammim (Is raël), H. W. Mesdaglaan 29, 2102 BC Heerpstede, telefoon 023-288226. 7 Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Pemis: R. Tigelaar, kandidaat te Stads kanaal, die bedankte voor Doesburg in combinatie met Doetinchem, voor Gees, voor Harkstede in combinatie met Overschild, voor Langeslag en voor Vleuten-De Meern i.s.m. Maarssen-Breukelen. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Meppel: W. Quak te Ridderkerk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meeuwen: E. Vene- ma te Elspeet, te Oud-Beijer- land: B. van der Heiden te Hardinxveld-Giessendam, die bedankte voor Boskoop. Bedankt voor Unionville (Can.): W. Harinck te Kapelle- Biezelinge; voor Sint Anna- land: C. A. van Dieren te Stol wijk; voor Zoetermeer: J. J. van Eckeveld te Zeist. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Oude- en Nieuwe Wetering: R. J. Wilschut te Tzummarum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Puttershoek: D. Rietdijk te Moerkapelle. HAREN - Een groep studenten van de Tbchnische Universiteit Delft verricht in het Groningse natuurgebied Appelbergen na der onderzoek naar de lokatie van een mogelijk massagraf met slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. De leidster verwelkomde de aanwezigen en speciaal hen die uit de omringende gemeenten naar Bruinisse waren getogen om deze middag bij te wonen. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Zeeuw se Volkslied. Vervolgens stelde regisseur L. Ottens de plaatse lijke toneelgroep De Komedi anten voor. Tijdens hun optre den werd zichtbaar genoten van het toneelspel Opa ziet spoken, dat de toneelclub op komische wijze voor het voet licht bracht. Na een pauze met een verlo ting, beklom het Bruinisser Visserskoor het podium. Het M'n zouë om vier ure 's ochens die taerve tuus brienhe. Tus sen fraem van de fiets aode m'n die zak leit, dan mos je wé laope. Noe was dat op z'n eihe zó aerg nie, mé je kwam op de openbaere weg in kon dus iemand tehenkomme die dje 't liefst nie zag. Je kon óve ral pakt öóre deu Duissers, pliesje in ik weet nie wie. Me waere zoal bie 't oekweitje van Kees Kik. Stenepadje liep dae links. Dae lag 'n brughetje over de waeterhank in dan kwam je links Klaos Kik zó in de Nieuwstraete. Dan stak je 'n êélen oek over. Bie dat brughetje stieng 'n schuurtje, in toen ammen dae waere, spriengter ineens 'n vint vo ons. Pliesje zeit t'n. M'n schrokke ons wezeloos. Ik docht dae hae m'n mudje in de rest. Ie zei dat is zeker vö de Vlucht- aevende bedoeld om diere te verkaopen. 'k Zei, dit is vö ei he hebruuk man. Ie zei, dat zae ze aommae. Ie langde 'n klein stompje potlood uut z'n zak in zei: Wae kom die'taerve van daènë. Van deiste plekke wae at jie ie dere weke om maelk in eiers haet. O zeiten binne julder knecht bie dien boer, hae dan mê hauw deu. Makkelijk dje van 'n andere aok wat weet, anders aoden m'n ons mudje kwiet wist. In zó kwaemen m'n tuus. Ja Wullum die Vhichtaevende was aok wat. Ruile vó ko len. In at dan laeg waeter was, zag je wat of. 't Was net as bie out, je konder twee keer bie waerme. 'k Ao 't meeëmaekt mee men vaoder. M'n aode 'n ouwe steekkaere mee oute wielen in iesdere banden, in dan over makkedamwehen. Bloed zou je zwete. M'n oade wat uutë- rust, in wouë wee vaerder. Me konne nie op hank komme. Dae kwaeme net Duissers an. Ze dee bie lichte, zeide niks in ielpe ons op hang. Dat was mooi Ik weet van 'n andere, die aode 'n ondekarre mee kolen, in je zou dienke die treffe dat. Weet je watter op dee? Dien ond ver schrikte in mee 'n noodgang 't êêle zaekje in de dulve. Dienk je dan niks, ja man dan zae je nog wat aok. Wullemien je auw j'n eihe nog a stille. Och man dat aok a onderd keer öóre. Me zulle nog 'n bakje doe, in dan haek wee vaerder. WULLUM BOR^J - NedCar wil allochtone werknemers in de fabriek in Bom die vrijwillig bereid zijn ontslag te nemen, in laatste in stantie een repatricringspre- mie geven. Een woordvoerder van het bedrijf heeft dit woens dag desgevraagd bevestigd. ZIERIKZEE - Op zaterdag 13 maart treedt de theatergroep Peeters Angst op in het Zierikzeese jongerenpodium voor muziek en theater Brogum. De theatergroep wordt gevormd door de vertel ler Peeters en de gitarist-toetsenist Fred Angst. Ze presenteren het programma Andermans Herin nering. Het is het verhaal over een vreemde wraakneming waarin Peeters allerlei bizarre figuren tot leven brengt. Hij neemt het publiek mee naar een stadswijk waar nooit een streepje zonlicht komt en naar zompige straatjes en miezerige flatgebouwen waar mensen hun lege glazen volhuilen en hun laatste muntstuk verpatsen. Gedachtenspinsels maken zich van Peeters meester. Het pro gramma zit vol met spitse opmerkingen en subtiele humor. Fred Angst illustreert dat woordenspel met rauwe gitaarrifs en melancholische melodieën. Hierdoor ontstaat een combinatie van theater en popmuziek. Het optreden van Peeters Angst begint om 22.30 uur. Advertentie ttuuxjlrekttr tn. penlurentn, Iwpcrbthtn tn. tWIttes, tfllun. dit ujwif ntycs tn Ittyvddij reyflr Suiktnj f ttdJuntdtn tun vtrvn^md W lUt mi tn outl Ca to i »vW prfttiy til rtsAtttt tltr RIBBENS STADHOUDERS MAKELAARDIJ O G ASSURANTIËN I Pai I*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 6