Vocaal ensemble Musica Cordis Puzzels in De Concertzaal HET HUIS MET GOUDEN MUREN 6 filmnieuws Sleepwalkers Eilandelijke play-back- show op tweede paasdag Hein Roethofprijs JF #i 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ars Musica-concert in Lutherse kerk ZIERIKZEE - Op zaterdag 13 maart om 20.00 uur treedt in de Lutherse kerk te Zierikzee het uit Goes afkomstige vocaal ensemble Musica Cordis op. De leiding van het concert is in handen van dirigent P. Priem. Het gemengd vocaal ensemble Musica Cordis bestat uit vijf tien personen afkomstig uit Middelburg, Zierikzee en Goes en omsti-eken. Het houdt zich bezig met geestelijke en we reldlijke muziek uit de vijf tiende tot en met de twintigste eeuw, meestal a capella uitge voerd. Het koor werkt met wis selende dirigenten. Deze avond met de uit Hoogerheide afkom stige P. Priem. De heer Priem, die zijn loop baan begon als jongens-alt in het jongenskoor van de Zeeuw se Koorschool te Goes, studeer de kerkmuziek, koordirectie en orgel aan het Nederlands In stituut voor Kerkmuziek te Utrecht. Hij was werkzaam als repetitor bij diverse jongens koren, waaronder het Knapen koor In Dulci Jubilo te Sint Ni klaas. Als dirigent leidde hij diverse kerkelijke en profane koren, waarmee hij onder meer werken met klein orkest uit voerde en een mis verzorgde in de Antwerpse Pauluskerk. Mo menteel is de heer Priem koor leider van het Kinderkoor Os- sendrecht en repetitor bij het .Zeeuws Mannenkoor. Voor het Ars Musica-concert staan er werken op het pro gramma van de zestiende- en zeventiende-eeuwse compo nisten Hallis, Monteverdi en Lotti. Verder werken van com- Dirigent P Priem leidt het concert van het ensemble Mu sica Cordis in de Lutherse kerk. ponisten uit de laatromanti- sche Engelse School als Stan ford en Elgar en een aantal zo genaamde glees, liedjes afkom stig uit het populaire genre uit de achttiende en negentiende eeuw. Het geheel wordt afgewisseld door muziek van Pepusch en Dowland, gespeeld door blok- fluitiste Hetty Mens, die aan de Zeeuwse Muziekschool te Middelburg verbonden is en Ars Musica-bestuurslid Dik de Koning (gitaar). Met voetballer Peter van Vossen in de jury ZIERIKZEE - Op initiatief van de Zierikzeese dans- leraar O. Kramer wordt op tweede paasdag, maan dag 12 april, een grote eilandelijke playbacksliow gehouden. De dansleraar heeft de landelijk bekende voetballer Peter van Vossen bereid gevonden om zit ting te nemen in de drie-koppige jury die de play- backprestaties gaat beoordelen. Het evenement wordt gehou den in de dans- en balletschool Kramer aan 't Vrije te Zierik zee. Op dit moment hebben zich al bijna dertig deelnemers aangemeld, waaronder veel leerlingen van de dansschool. Maar volgens de heer Kramer staat het evenement open voor iedere belangstellende, men hoeft geen lid te zijn van de dansschool. Dat houdt in dat belangstellenden zich als deel nemer kunnen aanmelden en dat ook toeschouwers op twee de paasdag gratis binnen kun nen. De play-backshow begint om 14.30 uur en de finale wordt naar verwachting om 16.30 uur gehouden. De deelnemers wor den ingedeeld in drie leeftijds groepen: tot en met twaalf jaar, dertien tot en met achttien jaar en achttien jaar en ouder. Voor de winnaars in deze groepen is een beker beschikbaar. Het is de bedoeling dat de jury wordt gevormd door regionaal bekende mensen. De afspraken met voetballer Peter van Vos sen zijn volgens de heer Kra mer zo goed als rond. Verder heeft de dansleraar contact met de landelijk bekende atlete Nelli Cooman, die in Nieuwer- kerk woont. Van haar is nog niet bekend of zij zitting neemt in de jury. Hoewel de play-back wedstrijd een eenmalig evenement is, sluit de heer Kramer niet uit dat in de komende jaren vaker een dergelijke show wordt ge houden. „Wellicht ook met soundmix erbij". UTRECHT - Minister Alders van milieubeheer is niet van plan te tornen aan de verplich ting van gemeenten vanaf 1 ja nuari volgend jaar het zoge noemde gft-afval (groente, fruit- en tuinafval) gescheiden in te zamelen. Het beleid blijft gericht op het sluiten van kringlopen zoals dat is neerge legd in het Nationaal Milieube leidsplan Plus (NMP-plus). 1991 5,2 kilogram per huishou den per week. ZIERIKZEE - Op vrijdag 26 maart wordt in De Concertzaal in Zierikzee de theatervoorstelling Puzzels gegeven. De cast bestaat uit vijf vrouwen bekend van televisie en/of theater, Elly Weller, Henriëtte Tol, Marijke Veugelers, Mary-Lou van Steenis en Fréderique Huydts. Puzzels speelt zich af in het Australië van nu. Het publiek raakt betrokken bij het leven van twee heel verschillende zussen, hun degelijke moeder, hun uitbundige tante en hun grootmoeder. Zij hebben ieder hun ei gen kijk op het leven en hun eigen opvattingen over relaties met elkaar maar ook met anderen. Hierdoor ontstaan conflictueuze, emotionele maar ook grappige situaties. Hun mannen en kinde ren zijn er wel maar blijven buiten beeld. Jennifer Rogers, de schrijfster, van Puzzels, is een journa liste uit Perth, West-Australië. Zij woonde en werkte jarenlang in Engeland en schreef in die tijd voor talloze kranten. Ze zat in de gemeenteraad van Hereford en Worcester. Na nog twee jaar in Ni geria gewoond te hebben keerde Jennifer Rogers in 1986 terug naar Australië waar zij Puzzels schreef. De hoofdrolspeelsters van het stuk zijn geen onbekenden. Elly Weller, Henriëtte Tol en Ma rijke Veugelers hebben in het verleden hun sporen op het toneel ruimschoots verdiend. Voor Mary- Lou van Steenis en Fréderique Huydts is Puzzels het begin van een toneelcarrière. Wel waren zij reeds te bewonderen in enkele televisieseries als Vrienden voor het leven en Goede tijden, slechte tijden. Puzzels wordt dit theaterseizoen in zeventig theaters opgevoerd. Aanvang van de voorstel ling in Zierikzee is om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Op 18 oktober 1993 wordt de jaarlijkse Hein Roethof Prijs uitgereikt. Deze prijs wordt toegekend aan dat project dat vorig jaar de beste resultaten met de preventie van veelvoorkomende crimi naliteit heeft geboekt. Vijf van de ingediende projecten wor den genomineerd en krijgen in ieder geval 2500 gulden. De winnaar krijgt een cheque van 15.000 gulden. Aanmelden voor deze prijs kan tot 19 april aanstaande. Ieder project of initiatief van het Ne derlandse bedrijfsleven dat zich bezig heeft gehouden met het voorkomen van veel voor komende criminaliteit kan voor de prijs in aanmerking komen. Voorwaarden zijn dat er een relatie moet zijn met cri minaliteit, dat de oplossing binnen eigen kring is gezocht, dat aantoonbare resultaten zijn geboekt, dat de maatrege len ook elders toegepast kun nen worden en dat de aanpak origineel is. Projecten die de afgelopen ja ren dq prijs hebben gewonnen zijn een Rotterdamse straat hoekwerkster, een randgroep- jongerenproject in Zwolle, het Rotterdamse project Verbeter de buurt, begin bij jezelf en het project Toezichthouders Falga- buurt in Den Helder. Een uitgebreid overzicht van de spelregels is verkrijgbaar bij het secretariaat van de com missi e Hein Roethof Prijs, mi nisterie van justitie, DCP/Ka- mer H 927, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. AMSTELVEEN - Opnieuw is brand ontstaan in een Philips- tv. Nadat de televisie spontaan vlam had gevat, brachten de bewoners van de flat Cumulus in Amstelveen het apparaat naar het balkon, waardoor er vrijwel geen schade ontstond aan de woning zelf. UTRECHT - De patiëntenorga nisaties in Nederland krijgen vanaf volgend jaar 3 miljoen extra subsidie van het ministe rie van WVC. Bovendien wordt er naar gestreefd om in 1995 tot eenzelfde verhoging te komen. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 82 Van Frederik kon ze zoiets verwachten; wanneer ze die had gebeld, zou ze niet verwonderd zijn geweest als hij troon de midden in een harem, maar van Kees 'Ik ben nog steeds nerveus', denkt ze, 'en dan kun je niets hebben. Morgen zal het wel weer anders zijn De dagen rijen zich weer aaneen: tel kens vijf dagen werken, 's zater dagsmorgens stafbespreking, daarna de leegte van de rest van de zaterdag en de zondag. Herhaaldelijk informeert ze naar de toestand van Hasse. Dagen, weken ach tereen hoort ze: 'Geen verandering', maar eindelijk zegt dokter Overduyn: 'We winnen geloof ik weer. De slaap- kuur heeft hem goed gedaan. Hij heeft weer begrip van zijn toestand; alleen blijft hij zo afwezig. Zijn postzegels laat hij liggen, hij praat weinig, hij blijft zo depressief. Maar ik ben blij dat we alweer zover zijn'. 'Zal ik nog eens komen?' biedt Rieneke aan, maar de dokter raadt het af. 'Be ter nog wat wachten, nog even geduld hebben'. Geduld, steeds maar geduld Op een zaterdagmorgen, als Frederik bij haar op kantoor zit en de anderen er nog niet zijn, klaagt ze haar nood. 'Dit is geen leven, Frederik, dit houd ik niet meer uit. Geduld, geduld, dat kan nog wel jaren duren'. 'En jij bent jong en je wilt leven', zegt haar neef rustig. Ze kleurt. 'Niet zoals jij bedoelt', zegt ze haastig, 'maar zo is het verschrikke lijk'. 'Ik zou je kunnen aanbieden met mij de zaterdag en zondag door te brengen', grinnikt Frederik, 'maar ik ben al be zet. Met mijn eigen vrouw. En dat zal wel zo blijven ook', eindigt hij mis troostig. 'Nou, dat is toch fijn', meent Rieneke. 'Blij dat het weer goed met jullie gaat'. 'Dat is het niet, maar ze heeft voor het hele jaar de rente van haar kapitaal vergokt in Knokke. Aan de hoofdsom kan ze door een of andere idiote bepa ling niet komen zonder toestemming van drie ooms van haar. En die houden de koorden van de beurs dicht. Dus nu is Belle van armoe op mij aangewezen. Rieneke zucht eens. Ze kan zich het le ven van deze mensen niet voorstellen, wil er zich ook verder niet in verdie pen. Voor het bedrijf is Frederik een kracht die niet te vervangen is, verder heeft ze geen bemoeienis met hem. 'Maar jij droogt uit', zegt Frederik met overtuiging. 'Heeft Kees je niet weer eens een zaterdag meegenomen in zijn speedboot?' Rieneke schudt het hoofd. Dat heeft Kees niet. Daar heeft ze zich eigenlijk wel wat over verwonderd ep ook meent ze dat Kegs niet meer zo ongedwongen tegen haar is als voor dat tochtje op die zaterdagmiddag. Wanneer Kees even later binnenstapt, is het eerste wat Frederik roept: 'Zeg cavalier, zou jij als de gesmeerde blik sem deze dame weer niet eens uitnodi gen voor een weekend? Ze zit te tand- akken naar je bootje!' 'Zeg, ben je nou helemóól?' stuift Rie neke op met hoogrode wangen, maar vóór Kees het zijne kan zeggen, komen haar vader en mr. Breed het kantoor binnen en blijft Kees een antwoord op de brutale, eigenlijk lompe vraag be spaard. Deze morgen duurt de bespreking lan ger dan gewoonlijk. Frederik bepleit de aanschaf van een nieuwe en de revi sie van twee reeds in bedrijf zijnde ma chines. 'De markt is graag, de mensen van Kees zijn helemaal ingewerkt, ik kan verkopen zoveel ik wil, maar de produktie moet op peil blijven. Het voorraadboek van het magazijn geeft geen opwekkend beeld, mensen'. (wordt vervolgd) Vrijdag 12 maart NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.06 uur Oproep Spoorloos. 16.28 uur Heb ik iets gemist? Terugblik. 16.56 uur Young riders, Ameri kaanse serie. Afl. 23. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het klokhuis. 19.00 uur Vrijdagavond vroeg Van Willigenburg, talkshow. 19.28 uur True crimes, serie ge dramatiseerde misdaadzaken. 20.00 uur Journaal. 20.26 uur Spoorloos, program ma waarin mensen oude be kenden proberen terug te vin den. 21.23 uur Katharsis, actualeel magazine. 21.58 uur House of Eliott, 12- delige Engelse serie. Afl. 2. 22.53 uur Ik geloof dat we nog geen stap verder zijn por tret van de politicus en huma nist Sicco Mansholt. 23.30 uur Journaal. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.35 uur Blinde hartstocht, Australische soapserie. 16.00 uur Journaal. 16.06 uur Reprise Theater: I Claudius, 13-delige serie. 16.58 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 17.17 uur Abba, videoclips. 17.30 uur Power play, magazi ne rond computerspelletjes. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Dingbats, crypto- gramspel. 18.48 uur De energieflits. 18.52 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 19.16 uur O, zit dat zo, pro gramma waarin wiskundige puzzles en raadsels worden op gelost. 19.49 uur Karaoke, Sjoukje Smit nodigt mensen uit beken de liedjes te zingen. 20.18 uur Tax free, comedyse rie. Afl.: Costa del misdaad. 20.48 uur Medisch Centrum West, Nederlandse ziekenhuis serie. 21.41 uur Jansen slaat door, programma over de vragen des levens met Dolf Jansen. 21.51 uur TROS TV-show, talk show met Ivo Niehe. 22.41 uur Dat willen we even kwijt, wekelijkse column. 22.50 uur In the heat of the night, Amerikaanse politiese rie. 23.35 uur TV-dfokter. 23.38 uur Live-lijn, praatpro gramma. 00.28 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur Koekeloere, afl. 15. 09.30 uur Boeken voor kinde ren II, 1. 10.00 uur Nieuws uit de na tuur, afl. 21. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal, afl. 22. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Spoorlieden, vierde van 5 Werken aan Werk programma's. 18.45 uur Uitzending politieke partijen: GPV. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.23 uur Tom Herrie, mu ziekprogramma. 19.58 uur In krakende wel stand, Nederlands speelfilm. 20.58 uur Scenes uit een huwe lijk, Zweedse serie. 21.38 uur Herinneringen aan Dizzy, portret. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Sportjournaal. 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de mi- nister-president. 23.10 uur Passages, literair dis cussieprogramma. 23.55 uur Studio Sport, WK in- dooratletiek in Toronto en WK kunstrijden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 06.30 uur RTL Classique. 07.00 uur RTL 4 Nieuws. 07.05 uur Scooby Doo. 07.26 uur RTL 4 nieuws 07.35 uur Yogi Bear. 07.55 uur RTL 4 nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08.30 uur RLT 4 nieuws. 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie. 09.00 uur RTL 4 nieuws. 09.10 uur Rad van fortuin, spelprogramma. Herh. 09.35 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Son's and daughters, soapserie. 11.15 uur RTL shop 11.25 uur America's funniest people, de leukste home vi deo's. 11.50 uur Scattergories. Spel- programma's.' 11.55 uur Clip van de dag. 12.00 uur Telekids. 13.05 uur Barend en Van Dorp 14.00 uur Showtime, herh. 14.30 uur General Hospital. Amerikaanse soapserie. 15.15 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 15.45 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show. Afleve ring van dit gevarieerde maga zine waarin aandacht voor de actualiteit, de showbizz, ar tiesten en een hoofdgast. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club 18.35 uur The bold and the beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws. 19.50 uur RTL 4 weer. 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse serie. 20.30 uur Wie ben ik. Spelpro gramma. 21.20 uur Nadere informatie volgt. 22.20 uur Hunter, Amerikaan se politieserie. 23.10 uur Music city. Geva rieerd muziekprogramma. 00.00 uur RTL 4 laatste nieuws 00.15 uur Thunderboat row. Amerikaanse actiefilm. 01.55 uur Boys in Company C. Amerikaanse speelfilm. 04.00 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie, met om: 14.00 uur Frans: La vie quoti- dienne. Afl. 8. 14.30 uur Nieuws uit de na tuur. Afl. 6. 15.00 uur Story of Vernon and Irene Castle. Amerikaanse musical. 17.00 uur Grensstad, Ameri kaanse serie. 17.25 uur Duupje. Kinderserie. 17.30 uur De Freggels. Engelse poppenserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 71. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 640. 18.35 uur Top score. Spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Het park, soapserie. 20.30 uur Tartufo. Spelshow. 21.45 uur Slisse en Cesar. 12- delige Vlaamse serie. Aansl. Paardenkoersen 22.30 uur Vandaag en sport. 22.55 uur Dangerous curves, 13-delige Amerikaanse avon- turenserie. 23.45 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit het binnen- en buiten land. 20.40 uur Magische wereld: De kunst om te behagen, Kaiapo- indianen in Midden Brazilië. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine. 22.20 uur Abdijen in West- Europa, 13-delige serie over abdijnen en hun bewoners. Afl. 10. 22.50 uur Oog in oog. Serie van 12 monologen. Zaterdag 13 en zondag 14 maart in de Concertzaal ZIERIKZEE - Het komende weekeinde draait in de Zierikzeese Concertzaal de film Sleepwalkers. Op beide avonden, zaterdag: 13 en zondag: 14 maart, be gint de voorstelling om 20.00 uur. De spannende film Sleepwal kers is geregisseerd door Mick Garris. De hoofdrollen worden vertolkt door Brian Krause, Madchen Amick en Alice Kri- ge. De leeftijdsgrens voor een bezoek aan deze film is gesteld op 16 jaar. Charles Brady (Brian Krause) en zijn moeder (Alice Krige), zijn 'sleepwalkers' (slaapwan delaars) die slechts in leven kunnen blijven door zich te voeden met de levenskrachten van jonge vrouwen. Terwijl zij in staat zijn om zich fysiek van vorm te veranderen, zwerven zij over de hele wereld op zoek naar slachtoffers. Nergens kunnen ze echter lang blijven. Dit wordt mede veroorzaakt door katten die zich niet voor de gek laten houden door de menselijke gedaante van hun doodsvijanden. Op een gege ven moment arriveren ze in Travis, een kleine stad in de staat Indiana. Hier woont de knappe scholiere Tbnya Ro bertson (Madchen Amick). Zorgvuldig zoekt Brady haar uit als zijn volgende 'smakelij ke' slachtoffer. Met zijn knappe en charmante verschijning, lukt het hem om al snel een af spraak te maken met Thnya. Wanneer hij uiteindelijk pro beert haar levenskrachten te ontnemen, blijkt zij echter een flinke vecht ster die zich niet zo gemakkelijk gewonnen geeft. Ze weet te ontvluchten en wordt gered door Clovis, de po- litiekat. Geheel overstuur brengt de politie haar weer naar haar veilige huis. Niet veel later staat ineens Alice Brady op de stoep AMSTERDAM - Tijdens het Amsterdams Kleinkunst Festi val wordt een speciale homma ge gebracht aan Michel van der Plas (65), tekstschrijver voor de grote cabaretiers uit de ja ren zestig en zeventig. Het ca baretfestival. dat van 14 tot en met 28 maart plaatsvindt in theater Bcllevue in Amster dam, wordt voor de zesde maal gehouden. Tijdens het homma geprogramma wordt een boek over Van der Plas uitgereikt. AMSTERDAM - De belangrijk ste prijs voor het poppenthea ter in Nederland, de driejaar lijkse Wim Meilinkprijs, gaat naar de Amersfoortse pop- penspeelster Camilla Koe- voets. Op 21 maart krijgt zij de prijs, waaraan een bedrag van 3.000 gulden en een oorkonde is verbonden, uitgereikt in het Moluks Historisch Museum in Utrecht. De Wim Meilinkprijs is genoemd naar de grondleg ger van het poppenspel. AMSTERDAM - Dick Maas gaat de laatste aflevering regis seren van de Amerikaanse tele visieserie Young Indiana Jones Chronicles, de avonturen van de jonge Indiana Jones. De Ne derlander, die onder meer de films De Lift en Amsterdam- ned maakte, is daarvoor uitge nodigd door Lucasfilm Ltd. EINDHOVEN - In de assen- en cabinefabriek van Daf in het Belgische Westerlo heeft de produktie woensdag stil gele gen als gevolg van de actie van een kleine honderd ex- werknemers. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee J /.aiming 13 mrl. 20.00 uur® zondag 1 I inti. 20.00 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4