Modisch Nederland bekent kleur met non-denimtrend Kindervoeten verdienen een goed paar schoenen Bootschoenen voor hem en sandalen voor haar LINGERIE DIANE IVLIETO Triumph MODEBIJLAGE Blauwe spijkerbroek blijft favoriet \3/ Grootste kollektie modestoffen SPIJS VERTERINGS PROBLEMEN? VOOR MEER INFORMATIE h Lopen wordt genieten deze zomer Dam 21 - Zierikzee - Telefoon 01110-12471 (cacharel) UNGERIE /WRIEl pcvtunette De mooiste mode maak je zelf samen met j Grootste collectie modestoffen i— Verkoop en reparatie van alle merken naaimachines St. Domusstr. 54-56 IvijETnl Westdijk 42 ZIERIKZEE W 1 MIDDELHARNIS ITel. 01110-15222 V Tel. 01870-85222 Onze voorjaarscollectie is binnen. Grote keus in pullovers en zomerjacks. Leuke combinatiemode VAN DELL WARNER maken en de voet met de grote teen tegen de neus in de schoen te plaatsen. Zonder moeite moet een vinger kunnen worden geduwd tussen de hiel en de achterkant van de schoen. Groeiproces Het groeiproces van de kinderen kan raar verlopen. Na een periode van gestage groei, kan het kind in korte tijd een paar schoenmaten groeien. Voor ouders is het zaak om met enige regelmaat na te gaan of de schoenen van hun kind nog goed passen. Bijtijds nieuw schoeisel kopen, houdt de kinderen op een gezonde manier op de been. Bestel een brochure 1Hepatitis A B C D E 2. Een dikke darmpoliep en wat dan? 3. Spijsvertering tussen start en finish 4. Een prikkelbare darm 5. Buikpijn bij kinderen 6. Obstipatie, te voorkomen? 7. Maagklachten 8. Maag-lever-darm onderzoek (begin '92) Als bijdrage voor de porto- en administratie kosten ontvangt u een acceptgiro. De Nederlandse Lever Darm Stichting Postbus 25 3620 AA Breukelen in dezelfde soort spijkerbroek loopt. Wie houdt van prettig draagbare en sportief ogende kleding kiest natuurlijk voor jeansmode (Foto: Tripper). Pasvorm Behalve spijkerbroeken omvat de voorjaarscollectie natuurlijk ook sportieve shorts, jacks, T-shirts, poloshirts, zomertruien en shirts. De shorts zijn er voor mannen en vrouwen in lichtgewicht denim, maar ook in poplin-kwaliteit. Wat meteen opvalt aan de collectie is de belijningstendens die naar meer aansluitende pasvormen gaat. Het lichaam mag weer worden gezien! Toch blijft de kleding individueel van karakter, want binnen een brede specialistencollectie als die van Tripper zijn èlle belijningen, van strak tot halfwijd, in rits- en knoopsluiting aanwezig. Naast deze brede variëteit in modellen worden de meeste modellen bovendien in meerdere lengtematen geleverd. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Kleding zegt veel over iemands karakter en 'bui' en is daarom een persoonlijke zaak.' Maar toch, wie houdt van prettig draagbare en sportief ogende kleding kiest natuurlijk voor jeansmode. De authentieke denim die niet kapot te krijgen is en je dat onbezorgde vrijheidsgevoel geeft, dag in, dag uit. Verrassend nieuw zijn de gekleurde jeans die het dit voorjaar helemaal gaan maken. Kwaliteit is de kracht van jeansmode. Een collectie die er dit voorjaar qua kwaliteitsniveau en actuele belijning uitspringt, is Tripper. De nieuwste modellen komen optimaal tegemoet aan de eigen stijl en individuele wensen van de jeansdrager/ster. Jeans zijn kortom 'Friends for Ever'. Non-denimkwaliteiten De blauwe spijkerbroek blijft favoriet. Al generaties lang dragen mensen niets liever dan jeans in alle wassingen (tinten blauw). Jeans overleven de tijd en zijn ook in 1993 de meest gedragen kleding. Nieuw zijn de non- denimkwaliteiten: gekleurde jeans. Ze zijn in een breed kleurenscala opgenomen in de voorjaarscollecties. De trend van de gekleurde jeansmode begon al voorzichtig in het afgelopen seizoen. Als de modewereld echter gelijk krijgt, heeft iedereen straks een 'alternatieve' spijkerbroek in de klerenkast hangen. De ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Stap voor stap worden kinderen groot. De wijze waarop kinderen groeien is voor een belangrijk deel afhankelijk van de schoenen die ze dragen. Aan kinderschoenen moeten daarom hoge eisen worden gesteld. Want behalve dat ze goede steun geven, moeten ze ook voldoende ruim zitten. Voetmeetapparaat voor hem en haar en bovendien de Beach Life badmode. Havenpark 30 Zierikzee Gemaakt van heel zacht nubuck zitten de Freestylers als gegoten en irriteren de voeten niet. kleuren variëren van ecru en kaki tot cherry en zelfs maïs. Speels element in deze non- denimtrend is een kleurbeeld voor zowel mannen als vrouwen. Zo zijn beige, groen en blauwtinten, rood en maïs uitgesproken mannenkleuren, terwijl vrouwen heel eigentijds voor de dag komen in geel, cherry, wit en groen. Fancy jeans Kinderen zullen niet gauw zeggen dat hun schoenen te krap zitten. Dat komt omdat een kindervoet uit zacht en kneedbaar kraakbeen bestaat, dat door een dikke vetlaag wordt beschermd. De jonge voeten laten zich daardoor vrij gemakkelijk en pijnloos insnoeren. Naarmate het kind groter wordt, verandert het soepele kraakbeen in hard bot. Het groeiproces van de kindervoet duurt tot ongeveer het vijftiende jaar. Een periode waarin de kinderen al gauw zo'n twintig schoenmaten 'verslijten'. De neus van de kinderschoenen moet de vorm van een voet hebben, zodat ook de tenen opzij voldoende ruimte hebben. Puntige schoenneuzen zijn af te raden omdat ze de tenen afknellen. Als een kind schoenen past, moet de grote teen in de lengte ongeveer anderhalve centimeter speling hebben, dat kan op twee manieren worden gemeten. Allereerst door de dichtgestrikte schoenen in de neuzen in te drukken. Als een duimbreedte ruimte voelbaar is, heeft de schoen voldoende speling. Een andere manier is de veters helemaal los te Kindervoeten moeten zich vrij kunnen bewegen, ook tijdens het lopen. Op deze manier worden de spieren op de juiste manier geactiveerd. Ouders doen er goed aan om kinderschoenen royaal aan de maat te kopen. Wie niet goed weet welke schoenmaat het kind heeft, krijgt duidelijkheid in de schoenenzaken waar men meestal over een voetmeetapparaat beschikt dat de lengte en de breedte van de voeten nauwkeurig meet. Let er bij het gebruik van zo'n apparaat wel goed op dat het kind op beide voeten en rechtop staat. Door het lichaamsgewicht zetten de voeten namelijk iets uit. Tel. 01110-6234 vormgeving, waardoor ze makkelijk te combineren zijn. Lopen wordt genieten met de zachte binnenzool en de bijzonder slijtvaste loopzooi. Gemaakt van heel zacht nubuck zitten de Freestylers als gegoten en irriteren de voeten niet. De sandalen zijn uitgevoerd in opvallende kleuren zoals groen, aqua, rood, zwart, navy en verkrijgbaar in de maten drie tot en met acht 129,95). Voor heren is de keus niet moeilijk. De fabrikant van Clarks kwaliteitsschoenen introduceert deze zomer namelijk de Air Amphibian, zonder overdrijven de meest comfortabele bootschoen ter wereld. De schoen zit boordevol techniek en slimmigheden. Het voetbed bijvoorbeeld, bestaat uit zacht en soepel foam dat optimale vering garandeert. De plaats waar de hiel rust, is extra verstevigd. Een lange wandeling is daarom bij voorbaat al geslaagd, omdat lopen minder vermoeiend wordt. Het mocassin bovenwerk van de bootschoen is gemaakt van wateren vuilafstotend WeatheiTuff leer, dat perfect rondom de voet zit. De bootschoen 199,95) is verkrijgbaar in de maten zes tot en met twaalf en leverbaar in verschillende kleuren en kleurcombinaties. Heel zacht nubuck Ook voor dames heeft de zomervakantie veel loopplezier in petto. De nieuwste Clarks sandalen heten Freestylers. Ze lopen niet alleen heerlijk, maar hebben bovendien een actuele Zonder overdrijven is de Air Amphibian de meest comfortabele bootschoen ter wereld. Uitzondering bevestigt de regel. Aan het jeans modebeeld dat overwegend basic is, heeft'Tripper - heel verrassend fancy denim jeans toegevoegd. Diverse modellen zijn verrijkt met sierlijke stiksels, borduursels en labels. De toch al uitgebreide collectie is hiermee wel zeer de moeite waard geworden. Voor vrouwen zijn er dit voorjaar bovendien fancy jeans in streepdessin en pepitaruit-motief. Verfraaiing van mode komt tegemoet aan de wensen van jeansdragers/sters die zich met hun kleding willen onderscheiden van 'de massa', om te voorkomen dat iedereen Wat het modebeeld ook voorschrijft, jeans gaat nooit verloren. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nog even en het is zomervakantie. Een heerlijke periode van rust en ontspanning. Een vraag die zich eik jaar weer voordoet, is: wat gaat er mee in de reiskoffer? De hele garderobe meenemen, is onmogelijk. Er moet een selectie worden gemaakt. Nou is één T-shirt meer of minder niet zo'n probleem. Het wordt anders als het om schoeisel gaat, omdat goede schoenen een eerste vereiste zijn voor een geslaagde vakantie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 26