Schitterende nieuwe voor- jaarslook van Lancaster Setterlady en Setterlaine luiden stralend de zomer in Jil Sander Colour Pure voor de zomer van 1993 Firstlady zet de trend in kleding voor elk moment Armani-show bij Coen Honig Optiek Nieuwe multifocale glazen voor leeftijdsverzienden MODEBIJLAGE RENESSE - De roklengte zoeft omlaag, maar toch blijft komend voorjaar véél been in zicht door lange, geraffineerde splitten en transparante materialen. De marine-look komt in een nieuwe variant terug, de 'terug-naar-de-natuur' trend bloeit en invloeden uit exotische landen zullen overal te zien zijn. Daar naast lééft een sobere, maar hoogst vrouwelijke basic-achtige stijl, altijd gemaakt van bijzonder mooie stoffen. Kortom: laat het voorjaar maar ko men! Lancester presenteert in har monie met de mode twee nieu we looks, die de natuurlijke charme van elk gezicht on derstrepen. De eerste is een spel van zachte abrikoos- en nougat-tinten, de tweede is verrukkelijk fris door blauw en rose-rode nuances. Zachtheid Hiertoe worden enkele nieuwe produkten en kleuren geïntro duceerd. Dat zijn om te begin nen Powdery Eye Gloss. De nieuwe cremige textuur van de zijde-matte poeder is het sum mum van zachtheid, mede doordat deze vochtverzorgend is. De nieuwe oogschaduw is watercast, vrij van geurstoffen en getest door dermatologen en oogartsen. De vier nieuwe, te dere kleurnuances - abricot, terre, orage en brique - doen zo merse make-up stralen. Nieuw is ook de Eyeshadow Powder Eyeliner, twee pro dukten inéén. Een microfijn oogschaduwpoeder in twee harmonieuze tinten en een bij passende cake-eyeliner met fijn penseeltje. Verkrijgbaar in drie verleidelijke tinten: onyx, lapis en bronze. Uiteraard grondig getest door dermatolo gen en oogartsen. Nog een nouveauté betreft de Eyebrow Powder, een gekleur de compactpoeder (in kleur cuir) voor de wenkbrauwen. Het produkt bevat verzorgende henna en is gebruiksvriende lijk verpakt met applicator en kammetje. Tint Ook de Transparent Compact Powder is er in een nieuwe tint: terracotta. Een zijdezachte poe- derzweem fixeert de foundati on en matteert op natuurlijk ogende wijze. Kortom: de per fecte finishing touch voor een uiterst aantrekkelijk en opti maal verzorgd gezicht. Vanzelfsprekend vraagt een nieuw seizoen om nieuwe kleu ren lipstick en nagellak. Lan caster koos voor de nieuwe briljante tinten saumon en framboise voor zowel Lipstick Creme als de Nail Colour Cre- me. De twee bestaande kleuren Transparent Powder Blush sluiten schitterend aan op de nieuwe zomermode: coralline en nougatine geven het gezicht een stralende frisheid. En ter afronding van de oogmake-up realiseren de Rich Mascare en de Kalaj Eyeliner een myste rieuze oogopslag. Beide zijn in de (bestaande) tinten noir en nuit verkrijgbaar. mogelijk met uni, maar ook met dessins. De modebewuste vrouw kiest dit voorjaar overigens voor de wat langere rok. Ook in de rokkencollectie is de linnentrend duidelijk merkbaar. Veel aandacht is er besteed aan de plooiverwerking en verfijnde stiksels. Luxe accessoires en bijpassende fraaie knopen nemen een belangrijke plaats in. Draagcomfort Dat geldt ook voor de pantaloncollectie, waar eveneens veel linnen of linnenachtige stoffen, al dan niet vermengd met lycra, voor een meer dan uitstekende pasvorm, zijn gebruikt. Het draagcomfort staat voorop. De modellen zijn slank en modern gesneden. Naast de bijpassende blouses zijn er ook blazers en jasjes. De japonnen en- pakjes collectie is aanzienlijk jonger. Er is veel gewerkt met kleur en fleur. Zo zijn er tweedelige - pakjes in uni en dessin. De dessins zijn van een groot formaat. Tévens worden er nieuwe halsvormen geïntroduceerd, zoals de tulp en de vierkante hals. Tbt slot zijn de ceinturen luxueus uitgevoerd en bijzonder fraai afgewerkt. RENESSE - De nieuwe Colour Pure tinten van Jil Sander weerspiegelen de charme van de lente en de zomer. Tedere pastels zijn afgeleid van bloesems en dromerige zomerkleuren hebben warm zonlicht en koel water als inspiratiebronnen. Vanzelfsprekend zijn de kleuren van Jil Sanders beeldschone nieuwe kledingscollectie als uitgangspunt genomen, waar door mode en make-up in perfecte harmonie met el kaar zijn. Nieuw zijn twee kleuren Pow der Blush. Rhododendron en Gold Ochre geven het gezicht een verleidelijke charme. Twee nieuwe Velvet Eyeshadow Trio's in de tinten Sea Breeze (een fris aqua-palet) en Dune (tedere pastels). Hierbij beho ren de Eyeliner Pencils Slate en Taupe. Lippen De lippen worden omlijnd met het Lipliner Pencil in de nieu we nuances Orange en Maracu- ja. Vervolgens worden ze inge vuld met één van de vier nieu we Lipstick nuances. Harts tochtelijke en romantische kleuren heeft Jil Sander ont wikkeld: Rainbow, Waterlily, Cherry-blossom en Summer Night. De textuur is ver nieuwd, waardoor de lipstick nog intensiever verzorgend is (door toevoeging van onder meer Sericite, Aloë Vera en Jo joba olie) en nog langer hou den. In dezelfde sprankelfrisse kleuren zijn ook Nail Colours uitgebracht. Adembenemend mooie kleu ren, die de natuurlijke schoon heid benadrukken. De nieuwe kleuren zijn vanaf maart 1993 verkrijgbaar bij de exclusieve Jil Sander depositaires. ZIERIKZEE - Voor mensen die voor veraf en dichtbij een bril nodig hebben (leeftijdsverzienden), is de mooiste oplossing een brilleglas met beide benodig de sterktes in één. Zij hoeven dan niet wisselend hun bril voor in de verte en hun leesbril op en af te zet ten. Multifocale Essilor Varilux brilleglazen zijn voor hen de beste kijkoplossing. Want daarin lopen de sterktes voor veraf en dichtbij zien heel ge leidelijk en zonder hinderlijke onderbrekingen in elkaar over. Inmiddels zijn er diverse Vari lux uitvoeringen ontwikkeld om aan de individuele wensen en behoeften van de brildrager zo goed mogelijk te kunnen voldoen. De nieuwste ontwikkeling op het gebied van multifocale gla zen is Varilux Comfort. Door een ingenieuze constructie van het glas is het nu mogelijk dat presbyopen het kijken in alle richtingen, van dichtbij tot ver-' af, weer ervaren als vroeger, toen zij nog geen bril of slechts een bril voor veraf droegen. Leescomfort De brilleglazen kenmerken zich door een zeer groot leesge- bied dat een ongekend lees comfort biedt. Onder alle om standigheden kan de drager goed en comfortabel zien bij ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Aan modieuze hoogtepunten is er dit voorjaar geen gebrek. Zowel in de colleptie van Setterlady als Setterlaine zijn de nieuwe modetrends volop terug te vinden. Naast deze modieuze aanpak, zijn de collecties als vanouds breed van opzet. Met mode voor iedere vrouw die goed gekleed door het leven gaat. Opvallend is de kleur die Settermode aan de lente geeft. Voorjaarsmode moet kleur hebben, frisse dessins en een vrolijke uitstraling. De voorjaarsmode van Setterlaine is van internationale allure. Een voorjaar dat tot ver in de zomer zal gaan duren. De fruit de mer- en abstracte dessins zijn verrassend en hebben aansluiting met de internationale trends. Ook de klassieke dentekleuren zijn natuurlijk niet vergeten. Linnenlook De pullover vormt een belangrijk onderdeel van de collectie. Uitgevoerd met lange mouw zijn ze zeer geschikt om in de vroege lente te dragen. In dit onderdeel is de linnenlook een belangrijk thema. Tevens zijn er diverse katoenmengingen in de collectie opgenomen. De kwaliteiten zijn van hoog niveau. Dat geldt ook voor vesten in tunieklengte en de zogenaamde vestjasjes. Deze modellen beantwoorden aan de toenemende vraag naar prettig draagbare mode voor de wat koudere dagen. Het is Setter Mode in optima forma. De dessins hebben fraaie kleuraccenten, terwijl de afwerking meer dan perfect is. Fraaie knopen en zakken, alsmede bijzonder mooie halsvormen geven de vesten een exclusief uiterlijk. Luxe Setter shirts zijn er in een fraaie prijsopbouw. Van redelijk eenvoudig tot meer dan bijzonder. Luxe Setter shirts moeten die naam dan ook echt verdienen. Er is gewerkt met kant, maar ook met schitterende dessins. Vrolijke dessins De langere blouse is de meest duidelijke trend in de internationale mode. In het begin van het seizoen zal dit model blouse gedragen worden over de rok of pantalon. Al naar gelang het weertype kan er gecombineerd worden met een topje in dezelfde of een contrasterende stof. Frisse dessins en ook de modekleuren groen en aqua zijn verwerkt in de collectie, terwijl er uiteraard zeer veel aandacht is besteed aan de halsvormen en de accessoires. De combinatie-mogelijkheden van de blouses en blousons met rokken of pantalons uit de collectie zijn ongekend. Door speelse en vrolijke dessins in meerdere kleuren te brengen, zijn combinaties Nostalgie en natuur zijn de trefwoorden van de voorjaarsmode een zeer natuurlijke hoofdhou ding. Bovendien heeft de dra ger een onbelemmerd zicht op alle afstanden. Eerste en enige combinatie Bij Varilux Comfort zijn deze eigenschappen als eerste en enige in één multifocaal bril leglas gecombineerd. Mede hierdoor verloopt de gewen ning aan de glazen opvallend snel. Uitvoerige draagproeven heb ben aangetoond dat Varilux Comfort brilleglazen door hun bijzondere eigenschappen de andere multifocale glastypen ver overtreffen in kijkcomfort. NIEUWERKERK - De behoefte aan comfortabele en soepel vallende kleding zet dit seizoen verder door. De ontwerpen zijn functioneel en de dessins weerspiegelen de kleuren van natuur. Het zijn deze kenmerken die de voorjaarscollectie van Firstlady zo geschikt maakt voor de meest uiteenlopende mo menten. De nieuwe Firstlady voorjaars collectie is geënt op drie the ma's: Boulevard, Garden en Expeditie. Boulevard herinnert aan de Grand Hotels en boulevards van de jaren dertig. Dotinten zijn zacht en fris, de materialen glad en soepel. Streepjesvaria ties zijn belangrijk, evenals ruitjes, tweekleurige dessins en pasteltinten. De kleding wordt afgewerkt met con trasterende biesjes, linten en art-deco borduursels. In deze stijl vinden we wijde blouses met rugsluiting, lycra bodies en bustiers. De jurken zijn lang en soepel, net als de pantalons en blazers. Elegant en sportief zijn treffende woorden voor de ze stijl. Boerendorpen De stijl Garden roept de sfeer op van boerendorpen, mark ten, kruidentuintjes en land weggetjes. Neutrale kleuren worden gecombineerd met fan- tasiekleuren. Hier en daar wordt een fel accent gebruikt. Zeer verschillende materialen worden in deze stijl zij-aan-zij gebruikt. Bijvoorbeeld: denim met kant en linnen met suède. Bloemdessins worden afgewis seld met strepen en huishoud- ruiten. De rokken zijn lang en wijd, de jurken ofwel lang of juist weer kort. De jasjes kort 'en sportief. Woorden als fris en romantisch omschrijven deze stijl. In Expeditie voert de sfeer van ontdekkingsreizen de boven toon. Warme aardetinten wor den hierin gecombineerd met neutrale kleuren. In de dessins zijn batik- en jungleprints te vinden, meerkleurige strepen en vage krijtstreepjes. De blou ses en jurken zijn lang met splitten. T-shirts en blazers zijn soepelvallend en wijd. De pantalons verwijzen naar de paardrijsport. Stijlvol en ac tief zijn woorden die deze stijl samenvatten. Zoals Firstlady zich heeft laten inspireren door nostalgie en natuur, kunt u zich laten inspi reren door Firstlady. Mode die voelt wat je bedoelt. Naast zijn kleding en montu ren collecties ontwerpt hij par fums, lingerie en accessoires als stropdassen, paraplu's en schoenen. ZIERIKZEE - Tot en met zaterdag-13 maart staat de winkel van Coen Honig- Op tiek aan de Appelmarkt 22, helemaal in het teken van de befaamde modeont werper Giorgi Armani. De collectie van Armani wordt al geruime tijd door Coen Honig Optiek verkocht. Op dit moment echter is de grootste collectie Armani brillen van Nederland bij hen te vinden. Een collectie die bestaat uit 150 correc tie monturen en zonnebrillen, zowel voor dames als voor heren. Voor Coen Honig Optiek is dit de eerste keer dat zij een top collectie als Armani op een dergelijke wijze presenteren. Coen Honig Optiek probeert altijd in te spelen op de nieuw ste trends. Vandaar deze unie ke gebeurtenis. Tot en met za terdag 13 maart is de collectie te bekijken. De stijl van Armani herinnert aan die van de klassieke bril- mode uit de twintiger- en derti ger jaren. De monturen zijn nu echter kleiner en lichter en de ronde en ovale vormen zijn meer uitgesproken. Eenvoud is de essentie van de filosofie van Giorgo Armani. Verwijder al het overtollige en leg de na druk op de elegantie van de eenvoüd. Zijn ontwerpen lij ken dan ook heel simpel, het zijn echter kleine kunstwerken die niet alleen als sieraad vol doen maar die ook nog een hoog draagcomfort hébben. Vandaag de dag leidt Giorgio Armani (57) een mode-impe rium met een omzet van vele miljoenen. Er zijn onder meer Armani boutiques in Milaan, Rome, Londen en New York.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 25