Basic, trendy en contrastrijk Bril voegt een extra dimensie toe aan harmonieus uiterlijk Accessoires maken de vrouw op haar mooist Sportieve mode Drie keer design in mini formaat Kwaliteitsstoffen geven mode rijkere uitstraling Jeugdig en sportief MODEBIJLAGE Accessoires in fraai leder De bril als toonaagevend mode-artikel Laat de zomer maar komen ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Hand- en schoudertassen, reis- en zakentassen, klein lederwaren, toilettassen, verrekijkertassen, flight- en travelbags. Zie daar de gevarieerde collectie basics van Claudio Ferrici. Exclusieve leersoorten in een consequente stijl uitgevoerd met een scherp oog voor detail. In zwart, blauw, bordeaux en bruin. Maar ook in brandy en ocean. De bruinen kregen van Ferrici oud koperen sloten en details mee. Dc andere kleuren zijn gecombineerd met zilver. Rustica Combi is een klein- serie met een vrouwelijk en elegant thema. Over dc stadse tassen en de kleinledcrwarcn loopt een vertikale cdntrastbies in bruin/'zwart en ocean/off white. Waar de uni verlaten is, zien we gewaagde combinaties als groen/bruin, rood/bruin, marine/bruin, zwart/bruin en off white/bruin. Het beeld van een bijzonder thema dat de naam Dollaro Combi meekreeg en waar kleinlederwaren en agenda's bijpassen. Kroko range Kroko Range omvat handtassen, schouder- en envelopmodellen, kleine shoppers en verrekijkertasjes. Ook hier bijpassende kleinlederwaren. De kleuren zijn zwart, marine, rood, groen, blauw en off white. De sluitingen goudkleurig. Trendy Trendy is het Western thema in rancho- en rusticaleder. Gekartelde randen, witte contraststiksels en bewerkte details op gespen en riemen sieren de kleine en middelgrote schoudertassen in rechte en taps toelopende modellen, A4-modellen en de kleinlederwaren. Zwart, blauw, bordeaux, middelbruin, rood en brandy kleuren dit thema dal ondanks 'stoere' invloeden een charmante uitstraling weet te behouden. Ondanks 'stoere' invloeden heeft het Western thema n charmante uitstraling weten te behouden. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nu het modebeeld veelal basics vertoont, krijgt de vrouw alle kansen om haar fantasie de vrije loop te laten. Een strandhoed, shawl, zonnebril, riem of tas geven aan de natuurlijk ogende kleding een geraffineerd cachet. De stuk voor stuk stijlvolle accessoires maken de vrouw op haar mooist en kondigen tegelijkertijd het zonnige zomerseizoen aan. op sterkte in zetten. De opticien is sowieso een prima adres voor vrouwen die een kwaliteitszonnebril zoeken. De opticien kent de diverse brilmerken en kan iedereen van persoonlijk advies voorzien. Dat is niet echt nieuw als het gaat om de kunststof uitvoeringen. De metalen monturen worden dankzij ingenieuze technieken echter opk kleurrijker. De kupststof varianten blijven het opvallendst. In metaal zien we zeer subtiele kleurschakeringen. Het algemeen geldende zwart/wit thema in de mode wordt vooral in de kunststof brillen sterk doorgezet. Lichte materialen Oe metalen bril wint nog steeds terrein. Dure monturen van edelmetalen als goud worden steeds vaker gevraagd. Een teken van de toenemende hang naar luxe en kwaliteit. Materialen als titanium zijn bijzonder gewild. Logisch omdat het modieus is en zo licht dat het draagcomfort van de bril aanzienlijk wordt verbeterd.Helemaal terug zijn de glasbrillen. Ze hebben nauwelijks of geen omrandingen. Het zijn staaltjes van technisch kunnen. De wisselwerking tussen discipline, techniek en creativiteit zorgt voor de fraaie eenvoud die zo moeilijk te bereiken is. Zuivere lijnen en heldere structuren maken de glasbril tot een sterke verschijning in onze tijd. Lijnrecht tegenover deze subtiele eenvoud staat de stijl waarbij steeds meer decoraties de monturen sieren. De retrostijl toont krullen en verfraaiingen die je bijna barok mag noemen. De zonnebril neemt die extravagante stijl ook over. Naast eenvoudige puur functionele ontwerpen zijn er zeer opvallende forse monturen met meer kleur, meer versiersels en glazen in afwijkende tinten. Kindvriendelijk Een totaal afwijkend beeld geeft de kinderbril. Die bril is al lang niet meer de verkleinde kopie van de volwassen bril. Kihderbrillen zijn anders omdat het kind een eigen wereld heeft. Ravotten, spelen, wegdromen en er yooral leuk uitzien gaan hand in hand. Kinderen hebben voorkeur voor een sterke bril die hen nooit belemmert in de bewegingsvrijheid en ze hebben een eigen wil die zich uit in een eigen smaak. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Wanneer het echt zomer is. kom je goed voor de dag in deze sportieve kleding. Het slank gesneden, armloze topje staat fraai op de gestreepte broek. Bij de broek valt de bijzonder broekband op. Hartstikke fijn om te dragen wanneer de zon uitnodigt om te gaan zeilenmaar natuurlijk ook bij andere gelegenheden. (Foto: Yarell). De zomer daagt uit. Op de warme dagen is het aantrekkelijk om te kiezen voor een speelse zonnehoed of een aparte tas. De jas gaat uit en de kleding krijgt alle aandacht. Juist dan komt het aan op het maken van combinaties. Die rieten strandhoed krijgt ineens een romantisch tintje als er een gebloemd shawltje omheen wordt gestrikt. En ook die lange handschoenen van oma doen het goed met een effen shawl die om het kapsel is gedrapeerd. Accessoires zijn niet van vandaag of gisteren, maar bepalen alle lange tijd het modebeeld. Ze geven de kleding een meerwaarde. Ook sieraden hebben grote invloed op kleding. Een grote bloemenbroche bijvoorbeeld staat niet alleen heel charmant, maar geeft ook uiting aan iemands gevoel. Op een zonnige dag zijn veel vrouwen in een goede stemming. Dat willen ze laten merken, bij voorkeur met vrolijke, opvallende accessoires. De zonnebril is tegenwoordig een belangrijk mode-artikel. Zodra de ergste winterkou voorbij is, hebben warenhuizen en opticiens een groot assortiment zonnebrillen in huis. Variërend van modern, eigentijds tot chic, is de keuze enorm. Ook qua prijs is er veel verschil. Brildraagsters kopen meestal geen plastic zonnebril, maar kiezen bij de opticien een fraai montuur uit en laten daar donkere glazen Pastelgroen, kobaltblauw, zalmrose. Een subtiel kleurenpalet voor kleine subtiele aanstekers. Het oppervlak is bedekt met veertig lagen lak die laag over laag zijn aangebracht. Even glad en zacht als Chinese gelakte.miniaturen. Een op en top vrouwelijk accessoire. Is getekend door Cartier. Een tikkeltje schalks en bekleed met gehamerd- of lakleer. De Panthère baby-bag is een gedurfd accessoire evenals de twee nieuwe handtassen met dubbel hengsel afgewerkt gelijk zadeltassen. De spikkels in het leer doen denken aan kaviaar en het summum bij deze zwarte en cognacbruine tassen is de beroemde pantersluiting: Is getekend door Cartier. Een minuscuul horloge als uitdaging aan de fantasie. Al in de jaren '20 ontstond het eerste meesterwerkje. Een combinatie van vakmanschap en esthetische perfectie. In 1938 bood Cartier een dwergachtig horloge van slechts 2 bij 3 mm aan aan Prinses Elisabeth II van Engeland. Nu pakt hij de draad weer op me het mini- byoux horloge Mini Panthère. Is getekend door Cartier. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Typerend voor de nieuwe voorjaarscollectie zijn natuurlijke materialen die de vrouwelijke lijnen helemaal tot hun recht laten komen, zoals linnen en linnenmengingen met katoen of polyester. De hoofdkleur is zand/naturel en wordt stijlvol gecombineerd met poederrose, antiekgroen en jeanshlauw. Bonneterie ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Geen colbert. Zeker geen stropdas. Wie de uitdaging zoekt van de sportieve ;-n':m:ti-- dc overlevingstochten tijdens het weekend, de Camel Tro; het wildwatervaren, heeft alleen oog voor praktisch- sportieve 'mode'. Zoals de broek met extra zakkci bodywarmer met plek voor een bijna complete citrus::- ruige warme trui en dito sokken en de schoenen met prof;- om uitglijders te voorkomen. (Foto: Camel Trophy Adventure Wear). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een nieuw seizoen gaat gepaard met een nieuw modebeeld. De bril maakt onvoorwaardelijk deel uit van dat beeld, Soms in extreme mate met ontwerpen die volledig zijn afgestemd op een blouse of een paar oorbellen. In het algemeen geldt dat de bril altijd een extra dimensie toevoegt die leidt tot een modebewust en harmonieus uiterlijk. Werd de bril vroeger uitsluitend gedragen om het zien te verbeteren, tegenwoordig wordt de bril ook gekozen als er niets aan de ogen mankeert. Niet alleen filmsterren of televisiepersoonlijkheden doen dat. Ook modebewuste mannen en vrouwen kiezen ervoor het gezicht een sterkere uitstraling te geven of de garderobe af te maken met een bril puur om de decoratieve waarde. Contactlens Daarmee verandert er iets voor de contactlens. Lenzen werden vooral aangeschaft om van de bril af te zijn. Zonder bril was mooier. Nu gebeurt dat nog, maar er zijn steeds meer lensdragers die er een brilmontuur bij kopen. Omdat dat leuk staat en modieus is en niet zozeer voor noodgevallen. Bovendien neemt bij de lensdragers de vraag naar kleur toe. Naast de gewone lenzen worden lenzen aangeschaft die de ogen extra opvallend maken. In de eigen oogkleur maar ook in een totaal afwijkende variant. Ook de bril voor het nieuwe seizoen bekent kleur. De mode van Clarisse is in beweging en heeft dankzij de kwalitatief betere stoffen een rijkere uitstraling. De unistoffen zijn veelal voorzien van ingeweven strepen en ruitjes of visgraatmotiefjes. De skibroek, nu met een speelse omslag, is weer terug in het modebeeld. Verder uni en print blouses, broeken met paspelzakken, bermuda's en doorknoop- en overslagrokken. In de grotere maten is er een uitgebreide collectie sportieve mouwloze blazers, broeken en rokken. De Rapido bonneterie collectie bestaat eveneens uit de kleuren ecru/naturel, gecombineerd met poederrose, antiekgroen en blauwtinten. Fijne jaquardbreisels en intarsiabreisels blijven dit seizoen goed vertegenwoordigd, evenals de structuurtruien. De voorjaarsmode van Clarisse kondigt een zonnig seizoen aan waarin eindeloos gecombineerd kan worden met natuurlijk ogende k waliteitskleding Een betrekkelijk lage prijs en een hoge gebruikswaarde. Elementen die van toepassing zijn op accessoires. Wie graag combineert en accentueert, heeft vaak al voldoende aan een leuke broche, tas of hoed. De variaties zijn eindeloos en het resultaat is steeds weer verrassend. Byouxzaken, warenhuizen, drogisterijen en juweliers beschikken over een uitgebreide collectie accessoires. Een bloem broche geeft uiting aan iemands gevoel. (Foto: Diamant Informatie Centrum).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 23