Wereldmode krijgt gestalte op Schouwen-Duiveland Ir h ■=1 Edelsteentherapie is vooral een prikkel tot zelfgenezing UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND T n Romantische zitbank deurloo intermeubel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 Geronimo Leatherworks BV in Bruinisse ontwikkelt de mode van morgen Ook toepasbaar op dieren FOTO VERSCHOORE Einde aan allergie binnenshuis dé krant van schouwen - duiveland! J BRUINISSE - Na ongeveer achttien jaar geleden begonnen te zijn als marktkoopman en handelaar, is de van oorsprong Rotterdamse ondernemer L.M. Pourquié er in geslaagd om uiteindelijk in Bruinisse een be drijf op te zetten, dat thans per jaar meer dan een miljoen produkten vervaardigd voor met name de als trendzettend bekend staande grotere modehuizen als Mexx en Esprit. Deze produkten bestaan op dit mo ment uit hoofdzakelijk lederen ceinturen en tassen, terwijl ook andere kleinere accessoires als sleutelhan gers, pennehouders en schrijfmappen door dit bedrijf vervaardigd worden. Na ooit in Kerkwerve op veel kleinere schaal op Schouwen- Duiveland met de produktie van lederwaren van start te zijn gegaan, bleken de zaken zo goed te gaan, dat na enkele ja ren reeds naar Oosterland moest worden verhuisd. Deze geschiedenis herhaalde zich na vier jaar opnieuw, en sinds on geveer zes jaar is het bedrijf ge vestigd aan de Industrieweg 10 in Bruinisse. Als redenen voor dit grote suc ces geeft Pourquié, voor mede werkers en op Schouwen- Duiveland beter bekendstaand als Lambiek aan, er altijd aan te hebben gehecht dat bij hem de kwaliteit van de produkten hoog in het vaandel staat, en dat bijgevolg altijd streng ge let wordt op de kwaliteit van de bestelde materialen. Zo komt het gebruikte nerfleer helemaal uit Italië, terwijl het gebruikte splitleer vanwege het om zijn in heel Europa be kend staande uiterst hoge kwa liteit uit de provincie Brabant komt. Verder hecht Pourquié er aan, dat het bedrijf goed en snel kan inspelen op de steeds wisselen de behoeften op het terrein van de mode. Want vele dingen schijnen op het laatste moment nog te kunnen veranderen; mo de is in blijft nu eenmaal mode. Veel slagkracht ontleent het bedrijf ook uit het feit, dat op dit moment het bedrijfskader goeddeels uit familie bestaat. Zo is produktiemanager Frans Kristalijn zwager en trouble shooter, calculator, inkoper en automatiseerder Pierre Pour quié, broer van directeur Lam biek. Verder verzorgt zijn vrouw Ans Kristalijn normaal gesproken de inkoop voor de kledingzaken Baloe die tevens tot het bedrijf behoren en die gevestigd zijn in Zierikzee, Re- nesse en Goes. Ontwerpers Nieuwe collecties kunnen bin nen het bedrijf op enkele ma nieren tot stand komen. In de eerste plaats zijn er collecties, die in samenwerking met de ontwerpers van de grote huizen worden samengesteld. Behalve deze speciale klantgerichte col lecties die ook alleen voor des betreffende klanten geprodu ceerd mogen worden, zijn er bij Geronimo in eigen beheer ook drie ontwerpers werkzaam, waarvan één in vaste dienst en twee op freelance basis. De col lecties die zij maken worden meestal geleverd aan de groot warenhuizen en verschillende merken, die geen eigen ontwer pafdeling hebben. Inspiratie voor de nieuwe modellen wordt altijd opgedaan door be zoek aan de vele vakgerichte beurzen in onder meer Parijs, Rome en Milaan. Nadat de modellen goedge keurd zijn, vindt altijd een we reldwijde bemonstering plaats. Monsters voor de grote huizen worden in de gewenste aantallen en kleuren meestal rechtstreeks naar distributie punten gestuurd, alwaar de modellen in showrooms wor den opgehangen en de verkoop kan beginnen. Nadat na enkele maanden de verkoop wordt gesloten, ko men bij Geronimo pas de or ders weer binnen, die vervol gens na enkele maanden weer allemaal moeten zijn uitgele verd. Grappig is daarbij, dat de mo de voor over een half jaar ei genlijk nu reeds ontwikkeld wordt. Daarom moeten de mo dellen van de verschillende merken goed geheim gehouden worden, want in de modewe reld bestaat een verschrikkelij ke concurrentie, waarbij als je niet goed oppast modellen door concurrerende bedrijven gekopieerd zouden kunnen worden, hetgeen te allen tijde moet worden voorkomen. De modellen van Geronimo's eigen collectie worden wereld wijd naar voor Geronimo werkzame agenten gestuurd. Geronimo heeft bewust geko zen voor de strategie om te wer ken met agenten, omdat deze de taal spreken van de desbe treffende buitenlandse afne mer. Ook vinden de klanten dan altijd een agent relatief dicht bij hen in de buurt, en kunnen mogelijke wensen en opmerkingen met deze agenten worden doorsproken. Ontwikkelingen De groei van het bedrijf heeft ook te maken met het feit, dat Geronimo de laatste ontwikke lingen goed volgt en de juiste investeringen doet. Zo zal er waarschijnlijk dit jaar nog een speciale stempelmachine wor den aangeschaft, die in staat is een riem volledig in de lengte te printen met verschillende prints, en wordt er waarschijn lijk een machine gekocht om het verven en afronden van de zijkant van een riem te be werkstelligen, waardoor een edeler produkt ontstaat. In het verleden liep Geronimo voor aan in de ontwikkeling van een machine om gespen aan riemen te stikken, en verwierf daar mee een internationale ver maardheid. Model Door het nog steeds groeiende aantal klanten wordt op dit moment een groot gedeelte van de bedrijfsvoering geautomati seerd. Naar het zich laat aan zien zal de te ontwikkelen en reeds ontwikkelde program matuur ook weer model kun nen staan voor andere bedrij ven, aangezien in Geronimo's programmatuur de praktische gang van zaken als uitgangs punt genomen wordt en niet zo als zo vaak de boekhouding. Bij Geronimo werken op dit moment, afgezien van de op kommissiebasis werkende agenten en ongeveer negentig thuiswerkers, ongeveer 43 mensen in vaste diehst. Dat het voor het personeel behalve werk, vaak ook gezelligheid betekent moge blijken uit het feit, dat er meestal vrijdag, na het werk, een aantal mensen, onder het genot van een drank je en een hapje blijven nakeu- velen totdat de werksters ko men om het gebouw weer aan kant te brengen. haringvlietplein 4, zierikzee, telefoon 01110-12946 Directeur L.M. Pourquié (Lambiek) met één van de werknemers van Geronimo Leatherworks bv. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het gebruik van edelstenen voor de gezondheid is niets nieuws. Vroeger werden ze al gebruikt door vele natuurvolken. Voor Ineke van Zwol uit Zierikzee vormde een ernstig auto-ongeluk van één van haar zonen de aanlei ding, dat zij zich in de genezende werking van edelstenen ging verdiepen. Tegen woordig voert zij als edelsteen-therapeute een praktijk aan huis, die door zo'n 150 patiënten regelmatig wordt bezocht. Na het ongeluk bleef haar zoon een tic houden met zijn hoofd, waar de doktoren verder niets aan konden verhelpen. Dit was zowel vervelend voor hemzelf als voor de andere gezinsleden. Een kennis vertelde Ineke, dat ze haar zoon eens een edel steentje om moest doen. Hoe wel ze er toen sceptisch tegen over stond deed zij het toch en de resultaten waren wonder baarlijk. Acceptabel Het edelsteentje verkleurde, het kreeg bobbels, net zoals een ouderwets flitslampje en het klapte uit elkaar. Het deed dus wat. En de tic werd minder en acceptabel. ,,Door deze ont wikkeling ben ik meer over de edelsteen-therapie gaan lezen", zegt Ineke van Zwol. .Tijdens de vakantie heb ik niets anders gedaan dan boeken doorgeplo- zen. Mijn gezin heeft geen bal aan me gehad". Daarna heeft zij in Frankrijk een cursus ge volgd en is zij ook begonnen met het aanschaffen van de steentjes. De eerste mensen die zij behandelde waren kennis sen. Nu komen er mensen uit de wijde omtrek bij haar, met de meest uiteenlopende klach ten. Edelstenen ontstaan uit mag ma, een hete brij -uit het diepst van de aarde. Bij een vulkaan uitbarsting komt het magma vaak aan de oppervlakte. Het koelt dan af en stolt. Voordat het zover is, kan er echter een zeer geruime tijd verstreken zijn. De chemische samenstel ling van het magma varieert. Deze samenstelling bepaalt hoofdzakelijk de aard en de kleur van de steen. Een steen is dus geen dood stuk, maar ont staat, net zoals planten, dieren en mensen. Energiepunt De mens heeft volgens Van Zwol zeven belangrijke ener- giepunten in zijn lichaam. De ze bevinden zich, van beneden naar boven, in de buurt van het stuitje, de milt, de navel, het hart, de keel, het voorhoofd en de kruin. Bij ieder energiepunt hoort een bepaalde kleur. Wan neer een energiepunt niet goed functioneert kunnen er klach ten optreden die, volgens haar, door middel van het dragen van een edelsteentje, dat daar wat betreft kleur en chemische samenstelling bijpast, verhol pen kunnen worden. ,,De steen geeft dan als het ware een prik- Edelsteentherapeute Ineke van Zwol. met een deel van haar collectie edelstenen en mineralen. (Fo to: Joop van Houdt). kei tot zelfgenezing", aldus Van Zwol. Om te bepalen welke steen het beste bij de patiënt past, praat Van Zwol eerst uitvoerig met hem of haar. Dit zijn meestal gezellige gesprekken over van alles en nog wat, die ook de be doeling hebben om de mensen op hun gemak te stellen", zegt ze. ,,En meestal merk ik dan al, door ervaring en intuïtie, wat er aan schort". Na het gesprek volgt er dan nog een spiertest. Deze is om uit te testen of een bepaalde steen wel bij de per soon in kwestie past. Nadat de mensen een steen van haar gekregen hebben, moeten ze na een week terukomen voor een controle. ,,Deze controle is bedoeld om te kijken of de mensen wel de juiste steen meegekregen hebben", zegt Van Zwol. „En het kan ook voorkomen, dat de steen niet de werking heeft, die ervan verwacht werd en de mensen dingen gaan voelen, waarvan ze de oorzaak willen weten. Of de steen is al uitgewerkt". Een steen kan volgens haar heel wat teweeg brengen. „Sommige stenen halen aller lei narigheid uit een lichaam. Maar wanneer de steen vol is, geeft hij die narigheid weer te rug en het is dus heel belang rijk, dat de mensen vooral in het begin regelmatig terugko- Uitwerking In verband met de werking van edelstenen en mineralen waar schuwt zij ook de mensen voor een ondeskundig gebruik er van. „Sieraden worden meest al niet direct op de huid gedra gen, maar kunnen toch een uit werking hebben", aldus Van Zwol. Zij adviseert ook om geërfde sieraden eerst schoon te maken voordat ze gedragen worden. Volgens haar moeten de sieraden eerst drie dagen in het water worden gelegd, ver volgens drie dagen in de aarde en daarna nog door wierook gehaald worden. „Dan zijn de sieraden geneutraliseerd en zit de energie van de persoon die het gedragen heeft niet meer in het sieraad, zegt zij. Een wet van Meden en Perzen is dit ech ter niet want „wanneer je ai twintig jaar een ketting om hebt van een bepaalde edel steen, moet je dat gewoon blij ven doen". Waar zij echter voor pleit, is dat de mensen wat bewuster met deze zaken omgaan. Dit geldt met name de mensen die een mineraal open en bloot in de huiskamer hebben staan. Volgens haar kan dit niet altijd kwaad, maar vooral wanneer er in de kamer een verzameling mineralen in een open kast ligt, kan dit invloed uitoefenen op het welzijn, van het gezin. Zelf heeft zij dat ook ondervon den, toen ze haar eigen minera len nog niet in een gesloten vi trine bewaarde. „De eerste dag dat ik ze in de kamer had liggen, op een schap, had ik 's avonds hoofd pijn en voelde ik me ontzettend moe. Ik heb de mineralen ver volgens onder het bed in een kist gezet en de volgende dag had ik nergens last meer van", aldus Van Zwol. Dieren De klachten waarmee de men sen bij haar komen zijn van zeer uiteenlopende aard. Maar de meeste van de klachten lig gen toch op het geestelijke vlak. Bijvoorbeeld kinderen die erg onzeker zijn. Deze kin deren geeft Van Zwol meestal een chrysophraas mee in com binatie met rozekwarts. Hier door gaan de kinderen zichzelf ook weer een beetje aardig vin den. En ook voor kinderen die nog regelmatig in hun bed plassen heeft Van Zwol een oplossing, in de vorm van een nefriet (niersteen) met toerma lijnkwarts. „Na een dag zijn de kinderen voor een groot deêl van het probleem af", zegt ze. En zelfs op dieren hebben de edelstenen een genezende wer king. Zo is de kat van de fami lie Van Zwol enkele weken ge leden aangeschoten en had hij een lelijke wond. „We hebben toen een steen in zijn stoel ge legd en de kat lag net zo lang te draaien totdat hij met de pijn lijke plek tegen de steen lag", aldus mevrouw Van Zwol. De dieren kunnen echter ook een steentje aan hun riem dragen „en wanneer ze dat niet ge wend zijn kun je het ook in het drinkbakje leggen", zegt ze. Ineke van Zwol werkt alleen op afspraak. Voor het eerste consult rekent ze vijftien gul den. De consulten daarna zijn vijf gulden. Wanneer zij het niet vertrouwt stuurt zij haar patiënten door naar een dokter of specialist. „Het enige wat ik voor ogen heb is het welzijn van de mensen", zegt ze. „Maar voor dit welzijn hebben de mensen vaak een duwtje nodig en dat kan ik ze dan geven". Belangstellenden kunnen haar bellen voor het maken van een afspraak of voor meer infor matie. Telefoonnummer 01110- 13784. Advertentie Advertentie Advertentie FOTO WfM KLAAR UÜRJ JX fotografie'Video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 TELEFOON 01110-12796 ZIERIKZEE - Volgens recente publikaties wint de huisstofmijt steeds meer terrein. Met als gevolg dat het aantal personen met ademhalingsklachten groeit. Andere mensen krijgen bij bezoek aan ken nissen met hond of kat tranen in de ogen. Dan zijn het haren of huidschilfers die allergische klachten oproepen. Amerikaanse wetenschappers hebben voor dit probleem ho- meopatische produkten - onder de naam Estaro - ontwikkeld die hetzelfde doen als de prik- jeskuur van de dokter. Door het lichaam geleidelijk te laten wennen aan kleine hoeveelhe den allergie-oproepende stof fen (de allergenen), wordt steeds meer weerstand opge bouwd, zonder bijwerking. Deze allergenen komen in uitei-st kleine hoeveelheden in het produkt voor. Ze bevat Estaro.'Dieren' haren en huid schilfers van kat, hond, paard, angora geit/mohair en schape wol. Ook voor Estaro 'Huis stofmijt), schimmels/gist' geldt: de naam geeft aan wat er in zit. Op korte termijn brengen de druppeltjes verlichting bij klachten als loopneus, niezen, hoesten, jeukende en waterige ogen. Op langere termijn hel pen ze de ernst en de frequentie van nieuwe allergische reacties te verminderen: de natuurlijke afweer van het lichaam past zich aan. Estaro-produkten zijn ver krijgbaar bij (reform)drogist en apotheek en kosten 15,95 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een C kwartaalabonnement C kwartaalabonnement met autom. afschr. C jaarabonnement C jaarabonnement met autom. afschr. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. f 48,50 i f 46,— f 183,— f 173.— Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1