Natuur opnieuw inspiratie voor collectie mannenmode Karakteristieke kleding voor meiden en jongens Echte jeans hoeven niet altijd blauw te zijn Diamant onderstreept identiteit van man Opvallend sieraad voor markante mensen MODEBIJLAGE Rustpunt in een hectische wereld Geruite colberts, opvallende stropdassen en veel kleur Wat je draagt, dat ben je zelf Kinderen voelen zich goed in de speelse en fleurige kleding. (Foto: Marc Hillary). cardigansweater: een multifunctioneel kledingstuk dat heerlijk draagt. Doe je de drukknopen aan het voorpand dicht dan heb je een behaaglijke sweater die 's avonds na zonsondergang veel warmte geeft. Gebruik je de knopen niet, dan heb je een leuk vestje waaronder een mooi T-shirt wordt gezien. Over kien gesproken! Aan je voeten draag je natuurlijk gympies, want die passen bij alle kleren uit je kledingkast. Omdat deze basics al voor een klein prijsje verkrijgbaar zijn, koop je ze in meerdere kleuren. Heb je elke creatie een passende schoen. Stijlvolle accessoires waarin de diamant is verwerkt. (Foto: Diamant Informatie Centrum). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Wie denkt dat diamant uitsluitend door vrouwen wordt gedrag-en, heeft het mis. In feite waren de rollen omgekeerd en was het dragen van diamant juist alleen aan mannen voorbehouden. Dat was in de tijd van Lodewijk de XIV die bij verordening stelde dat vrouwen geen diamant mochten dragen. Ook vandaag de dag nog draagt de man stijlvolle accessoires waarin diamant is verwerkt, zoals dasklem, revers-speld, manchetknopen, horloge en ring. Sieraden die hij op ieder moment van de dag en bij iedere gelegenheid kan dragen. Vroeger droeg de man diamant in de overtuiging dat deze edelsteen voorspoed, kracht en bescherming zou brengen. Tegenwoordig onderstreept diamant bovenal de individualiteit van de drager. kleurgebruik kwam al even ter sprake. Mannen kunnen kiezen uit heldere tonen in groen, turquoise, lichtblauw en kobalt. Daarnaast het exotische koraalrood dat het op warme, aangename dagen goed doet. Ook zachte pasteltinten zijn favoriet met het vooruitzicht op de zomer. Frisse, lichte kleuren en veelal effen. Heren die graag klassiek voor de dag komen, zullen zeer zeker zijn gecharmeerd van de klassieke pastels ivoor, roze, lila, lichtblauw en zachte nuances in wit. Zo biedt de voorjaarscollectie mannenmode voor elk wat wils. Accessoires maken de man. En als één accessoire dit voorjaar eenmust is, dan is het de stropdas wel. De aloude das is vandaag de dag populairder dan ooit tevoren. De modehuizen presenteren een uitgebreid assortiment in de moderne 9,5 cm breedte. Feestelijk zijn de 100% zijden dassen. Wat de dessins op'de stropdassen betreft, zien we veel sportieve prints met rugby-, yacht- en tennismotieven. Linnen broek Terug naar de basiskleding. In de nieuwe collectie broeken en shorts is evenals bij de shirts gebruik gemaakt van natuurlijke materialen. Vooral katoen is veel gezien. Voorjaar en zomer vragen immers om luchtige, prettig draagbare broeken. De variatie in kleuren is bij de katoenen pantalon erg groot. En ontstaat er onverhoopt een vlek, dan heeft katoen als voordeel dat het gemakkelijk wasbaar is. Een minder plezierig effect van katoen is dat het gauw kreukt. Een 'concurrent' van de katoenen broek is de linnen variant. Linnen past als geen ander in het ecologische modebeeld van de jaren negentig. Het heeft een heel eigen en natuurlijke structuur, die veel mannen weten te waarderen. De natuur trek je vaak in tijdens de vakantie en de vrije weekeinden. De tijd aan jezelf en doen waar je zin in hebt. Dat betekent tegelijkertijd dragen wat je prettig vindt. Nou eens geen tweedelig pak met stropdas, maar een katoenen broek met daarop een casual gestreepte sweater. Aan je voeten een paar sportieve gympies. Veel mannen genieten van het buitenleven en trekken er graag op uit, vergezeld van hun trouwe viervoeter. Uren lopen in het bos of langs het strand is ontspannend. Vooral nu de zomer niet lang meer op zich laat wachten. De temperatuur is aangenaam en met een beetje geluk verleent de zon haar medewerking. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De natuur blijft ook voor voorjaar/zomer 1993 een belangrijke inspiratiebron in de mannenmode. Dat uit zich allereerst in de toepassing van natuurlijke materialen zoals katoen, linnen en wol. Maar ook de lichte, zachte kleuren die verwijzen naar korenvelden, bossen en witte stranden verraden het natuurlijke element. Niet alleen onze zorg om het vervuilde milieu is er de reden van dat de mode zo'n natuurlijke uitstraling heeft. Er zit meer achter. Met zijn kleding zoekt de man ook een rustpunt in de hectische wereld waarin hij leeft. Kleding is meer dan alleen de bedekking van het lichaam. Met kleding wordt uiting gegeven aan een gevoel of bijvoorbeeld een omstandigheid. Als voorbeeld de vrije dag. Uitslapen of niet, de dag is bij voorbaat al geslaagd en ontspannen. Uitgebreid ontbijten en dan erop uit. Het vrije gevoel zonder verplichtingen komt tot uiting in de kleding: prettig draagbaar, functioneel en een tikkeltje sportief. Maar ook tijdens werkdagen bestaat bij veel mannen het verlangen om mode te dragen die harmonieert met de eigen identiteit. Vanzelfsprekend is goed gekleed gaan dan een voorwaarde. Dat is ook geen enkel probleem, want de keuze in kwaliteitskleding is erg groot. Casual, comfortabel en bovenal gekleed. Een voorbeeld hiervan is het katoenen shirt: onmisbaar in voorjaar en zomer. De nieuwe collectie shirts bestaat voor een belangrijk deel uit 100% katoen. Dit natuurlijke materiaal is glanzend en zijde-achtig gemaakt en volledig krimpvrij. Het resultaat is een lichtgewicht shirt dat uiterst comfortabel draagt en een klasse uitstraling heeft. Het Trendsetter Wel of geen schipperspet dragen, is voor kinderen een hele kopzorg. Want durf je dat wel te midden van je klasgenootjes? Lachen ze je niet allemaal uit? Aan de andere kant is een pet natuurlijk een erg leuke mode-accessoire. Dus wie trendsetter wil zijn, draagt zonder schroom een lollige schipperspet. Alle hens aan dek met de A ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In de straten van Manhattan vermengen de kleuren, versmelten culturen en variëren stijlen. Alles vibreert met een duivels soort ritme. Aan de muren van de Soho-galeries hangt het werk van jonge, veelal nog onbekende kunstenaars terwijl aan de Fifth Avenue het werk tentoongesteld wordt van Andy Warhol en David Hockney, de gevestigde kunstenaars als het gaat om moderne kunst. Hier kun je genieten van een bruisende stad met haar openlucht concerten in het Central Park en de exotische sferen van China Town en Little Italy. In zo'n ambiance draag je een horloge zoals de uurwerkjes uit de Rivièra-serie. Sinds 1973 maken de mat gepolijste horloges met hun 12-hoekige kast furore. De serie heeft een tikkeltje robuust karakter met een sportieve uitstraling. De modellen zijn er zowel in goud/staal als in achttien karaats goud. Ze zijn waterbestendig en voorzien van krasvast saffierglas. Het zijn horloges waar je verslingerd aan raakt. Het herenhorloge heeft een bruine crocoband, het damesmodel heeft 36 diamanten. Beide tikken de tijd weg met de precisie van een quartz uurwerk. Zij zijn net zo mooi als karakteristiek en versterken daardoor de persoonlijkheid. Een markant sieraad voor markante mensen. Een stijlvol horloge voor een avondje uit. (Foto: 8aume en Mercier). De stropdas. Een helder fond met daarop felgekleurde ballen. (Foto: Peter van Holland). ft De tijd aan jezelf hebben, betekent dragen wat je prettig vindt. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Al vanaf hun eerste levensjaren hebben kinderen een eigen wil. Dat is maar goed ook, want dat brengt veel leven in de brouwerij. Over één zaak hebben kinderen een wel heel duidelijke mening. Wat je draagt, dat ben je zelf. Kinderen weten zelf heel goed wat ze leuk vinden en wat hen goed staat. Ook de nieuwe voorjaarsmode heeft voor de jonge modebewuste generatie veel leuks in petto. Een stoere bink in een hip jeans-pak. (Foto: Marc Hillary). bermuda in indigoblauw. De grote ruit staat de katoenen polo met ronde motieven op geen enkele manier in de weg. Het resultaat is verbluffend. Zelfs in korte broek blijft de man op en top gekleed. Alleen de stropdas ontbreekt nog. De uitzondering be\Testigt de regel. Bij al het nieuws voor de komende zomer behoort ook tricot in diverse verschijningsvormen. Van prachtige sweatshirts in strepen en Bretonse motieven tot fraaie T-shirts in rib of voorzien van natuurlijke getinte motieven. Ze worden gedragen op jeans of sportieve katoenen pantalons en bermuda's. Bij het woord jeans hoeft niet langer uitsluitend gedacht te worden aan spijkerbroekenblauw. Jeans worden deze zomer aangeboden in tal van kleuren en niet alleen gecombineerd met sweatshirts en T-shirts. Het overhemd zal veel gedragen worden op de ouderwetse blauwe spijkerbroek en z'n nieuwe collega's, evenals het bij voorkeur geruite colbert. De Vicky-ruit, voorheen vrijwel uitsluitend aan vrouwen voor behouden. (Foto: C&A). 'Schipper mag ik overvaren, ja of nee?' Stoere bootmode past echt bij het voorjaar en de zomer. Als het weer straks weer wat zachter wordt, is het de hoogste tijd om te zwemmen, te varen, ijsjes te eten en lekker op het strand te spelen. De echte bootkleuren zijn blauw en wit of rood en wit. Net wat je zelf het leukste vincjt. Voor meisjes zijn er katoenen rokjes en bermuda's in streepmotief. Hoogst actueel en prettig draagbaar. Komen er zand- of ijsvlekjes op de kleding, dan zijn die er in de wasmachine in een mum van tijd weer uit. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In voorjaar en zomer is de keus in geklede creaties, zoals het kostuum groot. De materialen zijn van een goede kwaliteit (zuiver wol, fijne kamgaren). Het kleurgebruik is fris en licht. Naast de stijlvolle uni's zien we kleurrijke dessins in heldere kleuren zoals blauw, groen, rood en geel. Een beetje gewaagd, maar voor het zomerseizoen het uitproberen waard. Een man voelt zich lekker als hij goed gekleed gaat. Bijzonder stijlvol is het wollen zomerkostuum in grijs/blauw met een geblokte dessin, waarin een subtiel gele accentuering zichtbaar is. Een op en top zomerse creatie die comfortabel draagt en feestelijk oogt. Het kostuum blijft de man op het lijf geschreven. Pastels Combineren is een kunst die veel mannen beheersen. Bij het grijsblauwe kostuum staat een katoenen overhemd in pastelpaars zeer fraai. Overhemden zijn er in talloze kleurdessins, variërend van pastels tot bonte prints. Welk kostuum de man ook draagt, hij kan niet zonder een gewaagde kleursteliingen en felle contrasten. Zo zien we de Vichy-ruit, die voorheen vrijwel uitsluitend aan vrouwen was voorbehouden, verschijnen in fraaie wollen zomercolberts. Zij worden gecombineerd met pantalons met of zonder omslag, fraaie uni overhemden en alweer opvallend contrasterende stropdassen. De materialen voor de broeken variëren van comfortabele onkreukbare stoffen tot natuurlijke ongebleekte katoen kepers. In z'n vrije tijd heeft de man deze zomer keus te over. Daarbij neemt jeanswear een duidelijke plaats in zonder dat blauw de overhand krijgt. De uiteraard geruite blazer in heldere kleurstellingen wordt moeiteloos gecombineerd met een ruim gesneden katoenen stropdas. Dit accessoire is momenteel populairder dan ooit tevoren. De stropdas voegt een niet te onderschatten accent toe aan kostuums en combinaties. Een colbert in een heel fijn bedekt motief. Een pantalon in een bijpassende tint. Een passend overhemd. En zie daar de stropdas. Een helder fond met daarop felgekleurde ballen die contrasteren en zich toch aanpassen aan de basiskleuren. Dat geeft nu net dat ietsje speelse karakter aan het geheel dat de combinatie even anders maakt. Ruil deze ballen voor een genuanceerd streepje en je bent direct chiquer gekleed. Nieuw is de wederopstanding van de ruit. Niet in de blauw/grijze klassieke vorm maar in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 19