VOORJAARS MODE 1993 Zomermode geeft ruimte aan zonnige tijdloze gevoelens Mode van 1993 is eenvoudig, ingetogen en valt soepel Een zomers gevoel Dit komen we deze zomer en lente tegen Wie de dertig passeert mag zich jong weten 1 ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Het algemene modebeeld laat in de lente/zomer '93 eenvoudige, ingetogen kleding zien die soepel valt. Om niet het predikaat 'saai' opgeplakt te krijgen, wordt de kleding opgesierd met speelse details zoals splitten, ongelijke zomen, afhangende schouders, onopvallende koorden, ritsen en sluitingen, speelse kragen en revers. De trend die de afgelopen winter reeds zichtbaar was, zet onverminderd door: de schoudervulling is uit! Comfortabele, body-eonseious kleding krijgt steeds meer voet aan de grond in de vorm van tube-jurken, 3/4 transparante regenjassen, korte leren of imitatielederen jacks. Leggings en fietsbroekjes zullen ook dit seizoen nog veelvuldig worden gedragen, met daarop veelal wijde items die eventuele 'knelpunten' camoufleren. Een nieuwe bewerking is het perforeren van stoffen. Rustig met fleur Sober maar chic aandoende stoffen zoals gabardine, wol en wolmengingen met linnen, katoen of zijde worden veelvuldig verwerkt in de collecties. De kleuren die dit modeseizoen de hoofdrol spelen zijn blauw en bruin, aangevuld met accenten in tood, geel, groen en oranje, maar ook de zachte tinten wit, ecru en donkergrijs worden veel gezien. De actuele seizoentrekker is deze zomer een opvallende combinatie van blauw/groen. Er wordt veel verwacht van turquoise als medische unikleur. De roklengte varieert van boven de knie tot er net of ruim onder. Bij wijde en klokkende rokken is de lengte veelal langer dan bij de strak en smal gesneden rokken. Daarnaast zien we bermuda-overalls en klokkende altijd soepele langere rokjes. Helemaal nieuw in dit segment zijn de enkellange rokken. De veertigers onder ons weten zich deze mode nog goed te herinneren. Allerlei tuniekvormen worden over de broek of rok gedragen met het accent op de zijsplitten. De geruite blouse is nog steeds een topper. Soms verschijnen er tunnels met een koordje door de taille. Verder zijn er variaties op de overhemdblouses in uni gewassen zijde, viscoses, linnenblends of dessin. De halslijn varieert van rond tot v-hals, van jabotkraag tot kraagloos. Broeken De broek heeft een smal silhouet in navolging van het winterseizoen. Basis five pocket modellen in denim en twill blijven. Bermuda's zien we in alle mogelijke vormen en belijningen. De shorts zijn- kort tot zeer koriAterugkeer van de 'Hot-pants') en worden gedragen met een lange blazer. Werkmansbroeken en en overalls horen er ook dit seizoen weer bij. Blazers blijven in lente en zomer aanwezig. De rechte blazer heeft het veld moeten ruimen en maakt plaats voor de meer getailleerde, aangesloten of op safari geïnspireerde jasjes. In de safari-achtige modellen kor&en opgestikte zakken, houten knopen en gevlochten ceintuurs als detail veelvuldig voor. De korte-mouw blouson of het jack met goud- borduursel is hoogmodisch. Verder blijft het jèansjack in veel varianten aanwezig. Jurken Hot-item dit seizoen is de terugkeer van de overgooien Een element in het modebeeld waar de vrouw die van mode houdt niet meer omheen kan. De jurk heeft haar plaats heroverd. Wijd, romantisch maar bovenal supervrouwelijk. We komen jurken in allerlei varianten tegen van schortjurken en safari-jurken, doorknoopjurken in millefleur dessins tot 'boeren- of/omajurken' met aangerimpelde rokken en vaak lieflijke bloemetjesdessins. ZIERIKZEE/ MIDDELHARNIS - De invloed van de jaren zestig komt ook in de bonneterie tot uiting. De zwart/wit katoenen pullover met bonte kleurstukken op de foto is daarvan een voorbeeld. Natuurlijk is de styling aangepast, De algemene lijn is getailleerder dan in de woelige jaren van flower power en bloemenkinderen. Een heerlijke voorjaars pul lover wanneer de zon nog niet die kracht heeft die blote armen rechtvaardigen. (Foto: Yarell). Deze jabotblouse vormt een fraai contrast met het mannengilet en de sportieve paardrijbroek. (Foto: Foxy Fashion). Het sterkste bewijs van de mentaliteitsverandering in de mode wordt geleverd door de spijkerbroek. Wie een telling zou houden in een drukke winkelstraat zou tot de conclusie komen dat de meeste benen in jeans gehuld zijn. Ook die van vrouwen boven de dertig. Ibch is het denim blue alles behalve het nieuwe keurslijf voor moderne vrouwen. Daarvoor is de mode te wisselend, het aanbod te breed en de vrouw te individualistisch. Karakter Jong en modebewust zijn, wordt vooral tot uitdrukking gebracht in het kiezen voor mode die past bij karakter en stemmingen, tijd van het jaar en het moment van de dag, avond en de nacht. Deze zomer zal dat nog minder moeilijk zijn dan voorheen. Er is sprake van een breed, zeer gevarieerd aanbod dat het contrast niet schuwt. De jaren zeventig herleven in geraffineerde zwart/wit mode. Korte jacks en vestjes worden opgesierd met franjes. Er zijn spannende mixen van kunstleder en stof. Hier en daar zien we zwart/wit dessins die rechtstreeks zijn geïnspireerd op het zwartbont vee uit de Hollandse weilanden. Er werd al gezegd dat de spijkerbroek niet het nieuwe credo is. Shorts, hotpants, paardrijbroeken en strak aansluitende pantalons leggen de nadruk op de vrouwelijke lijn. Naast deze meer brutale, sexy stijl is er een ruim aanbod van natuurlijke materialen in een uiterst soepele en comfortabele belijning. Vooral puur- natuurmaterialen maken furore. Linnen en linnenachtige stoffen bepalen het beeld en komen prachtig tot hun recht in de natureltinten die hoogmodisch zijn. Sahariennes, lange mouwloze hessen, gilets, lange rokken en bermuda's zorgen voor een afwisselend zonnig straatbeeld. Mooie, mouwloze Enkellang is dit seizoen terug van weggeweest, men compromis tussen lange rok en de weer populaire overgooien (Foto: Foxy Fashion). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Jong zijn heeft niet direct meer te maken met je kalenderleeftijd. Er zijn heel wat vrouwen die zich geen achttien meer weten, maar zich desondanks jonger voelen dan ooit. Dat is vooral te danken aan de mode. Geen dwingende voorschriften meer die de vrouw in een keurslijf dwingen. Wie de dertig passeerde, is niet meer veroordeeld tot stemmig grijs, lieflijk blauw, rok, blouse en jurk. Ruitjes en ruiten in alle mogelijke kleuren en formaten bepalen het beeld van deze zomer. (Foto: C en A). Visserstruien inspireerden veel ontwerpers. Katoen, tricot, diverse kleuren maken die trui tot een onmisbaar attribuut. (Foto: C en A). jaar geleden zich weer in de belangstelling mag verheugen. Favoriet Ruitjes en ruiten in zeer verschillende kleurstellingen zijn deze zomer favoriet in de jong ogende mode. Sommige ervan zijn te herkennen als het patroon van de huiselijke thee- en droogdoeken, bonte servetten en ander keukentextiel. We zien ze zo van het keukenrek verschijnen op badpakken, body's, bloesjes, korte en mouwloze jurkjes, gilets, bermuda's en broekjurkjes.Wie bij voorkeur kiest voor de spijkerbroek zal deze zomer ontdekken dat er nog meer variaties zijn ontstaan op de gewone blauwe uitvoering. Naast het vertrouwde indigo zijn er tal van nieuwe tinten. Ook bermuda's, gilets, trendy mouwloze jasjes en korte rokken worden uitgevoerd in denim in gevarieerde tinten. Het blijft ideaal materiaal dat zich zonder moeite bij iedere stijl en elk modethema aanpast. Ook anno 19.93. jurkjes en variaties op het vest zoals slanke en lange mouwloze gilets met een stoffen tailleceintuur, laten zien dat de mode van twintig Wat het modebeeld ook voorschrijft, jeans gaat nooit verloren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 17