'Hopelijk is deze Strao voorbode van goed seizoen' GRATIS ADVERTENTIE Te veel gedronken ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE j 'Zonering en quotering bedreiging voor het kamperen bij de boer' Prachtig weer en recordaantal deelnemers Strao Ellemeet straat UWKRAHTVAH ~i SCHOUWEN-DUIVELAND dé krant van schouwen-duifeland! j Vekabo-voorzitter H. Geluk over toekomst mini-campings: bö-ZZby t ZIERlMfEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakeriman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 8 MAART 1993 149e JAARGANG NR 25320 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 reden, het mooiste versierd Angst voor de toekomst is erger dan het ongeluk van heden. vonden. Quintilianus Perioden met zon HET WEER Heldere nacht met minimumtem peratuur van ongeveer 0 graden aan zee tot min 3 graden in het binnenland. Overdag zonnig en een middagtemperatuur van onge veer 8 graden. Zwakke tot matige zuidoosten wind, rondd kracht 3. COMPUTERDAG Voor het eerst werd in de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland een computerdag gehouden. MILIEUFONDS Projecten ter verbetering van milieu komen in aanmer king voor subsidie uit het provinciaal Milieufonds. VOETBAL Renesse speelde in een sportief duel gelijk tegen HANDBAL ZHV/Delta Sport had geen schijn van kans tegen kop loper Sittardia: 21-35. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Politie houdt vijf weggebruikers aan ZIERIKZEE - De Politie aan die niet minder dan 625 Schouwen-Duiveland heeft het ug/1 blies. Het resultaat daar- afgelopen weekend vijf men- van was een dagvaarding om sen aangehouden die een auto voor de rechter te verschijnen, bestuurden terwijl ze te diep Ook werd het rijbewijs van de in het glaasje hadden gekeken, man ingenomen. In de nacht van vrijdag op za- Om 04.30 uur werd de heer T. terdag om ongeveer 04.00 uur uit Kruiningen om ongeveer werd de heer Van de H. uit de 04.30 uur nabij Zierikzee ge- gemeente Brouwershaven aan- controleerd. Hij blies 845 ug/1 gehouden voor een alcoholcon- en was dus ook direct zijn rij- trole. Uit de test met het adem- bewijs kwijt. Daarnaast kreeg analyseapparaat in het politie- ook de Zuid-Bevelander een bureau te Zierikzee bleek dat dagvaarding om, net als de an- hij 250 ug/1 alcohol in zijn li- deren, begin mei voor de rech- chaam had. Hij kreeg een boete ter te verschijnen, van 400 gulden en een tijdelijk rijverbod. Zaterdag om ongeveer 15.00 uur werd de heer K. uit Brui- -wj nisse aangehouden in verband r»T*2LTl(l 10 met' drankgebruik. Hij had 490 ug/1 alcohol in zijn lichaam. "WOUUl^* Zoveel dat het niet kon worden -jT afgedaan met een boete en een ilUll D0I*L" tijdelijk rijverbod. De Brue- naar zal zich voor de rechter moeten verantwoorden voor zijn gedrag. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Tijdens een alcoholcontrole in brandweer moest zondagmor- de nacht van zaterdag op zon- gen uitrukken vanwege een dag werd om 00.20 uur de heer brandje in een woning aan de Van de E. uit de gemeente Wes- Huijbertstraat te Zierikzee. terschouwen aangehouden. Hij bleek een alcoholpercentage De brand bleek te zijn ontstaan van 560 ug/1 te hebben en zal doordat een sigaret tussen de zich dus eveneens moeten ver- kussens van het bankstel was antwoorden voor de rechter. gevallen. De bank vatte vlam. Behalve rook- en waterschade Om ongeveer 01.00 uur hield de bleef de schade beperkt tot het politie de heer R. uit Yerseke bankstel. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een i kwartaalabonnement 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement ,met autom. afschr. f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats:I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw i bank-/gironummer vermelden: I 3d Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CU Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Vanaf het Dorpsplein reed de ruiterstoet via de Kuyerdamse- weg naar het strand langs de Brouwersdam waar men met de paarden door zee reed voor de eigenlijke Strao, het wassen van de paardevoeten. Via het strand, de duinovergang Kijk duin en de Laone reed men naar Renesse waar in enkele café's de, al even traditionele, versnaperingen werden ge bruikt. De terugrit ging via polderwegen naar de Kuyer- damseweg waar men werd op gewacht door het muziekgezel schap Luctor et Emergo uit Re nesse onder leiding van H. J. Blom. Voorafgegaan door de voorzit ter van het Straocomité, D. M. de Graaf en de muzikanten maakte de ruiterstoet een rondrit door het dorp. Opval lend daarbij waren de beide ouderwetse boerentrekpaar- den van de heer S. van de Velde uit Zonnemaire, die werden be reden door de heer H. Punt en zijn dochter Annegien. De rondgang eindigde bij het plein voor het dorpshuis, waar vele tientallen belangstellen den zich hadden verzameld. Burgemeester Den Boer herin nerde hen er aan dat het Strao- feest de voorbode is van een nieuw seizoen. „Wellicht kijkt niet iedereen met plezier terug op het seizoen 1992. Vooral de agrarische sector had veel pro blemen". Hij betrok daarom met name de landbouwers in zijn wens dat 1993 een goed sei zoen mag worden. De heer Den Boer noemde bij zijn wens ook de recreatieve sector. ,,De in komsten daarvan dragen in be langrijke mate bij aan het voorzieningenniveau in de dor pen van de gemeente". De burgemeester noemde daar na de namen van de ruiters in groepjes op. Zij mochten alle 37 in het dorpshuis een keuze ma ken van een tafel met cadeau artikelen die beschikbaar wer den gesteld door de midden stand van Scharendijke, Renes se en Ellemeet. Het Straofeest werd vervolgens in het dorps huis voortgezet. Na een muzi kaal optreden van Luctor et Emergo nam het Delta Combo het oyer. Van 17.00 tot 19.00 uur en van 21.00 tot in de kleine uurtjes werd het Strao-feest af gesloten met een bal. luk: 'Mijn bed staat nog net niet op het gemeentehuis, maar ik zit er wel heel vaak'). Vol gens Geluk is de Recron echter enigszins van idee veranderd. „Als het aantal mini-campings bevroren wordt wil de Recron niet langer bezwaar maken te gen uitbreiding van het aantal standplaatsen op de bestaande mini-campings", aldus Geluk. Hij tekende daar wel meteen bij aan dat noch Vekabo noch Recron bepalen hoeveel stand plaatsen men krijgt. Dat is en blijft de verantwoordelijkheid van de gemeente. Een poging van Geluk om reacties van de leden te krijgen op het voorstel van de Recron leverde weinig op. Eén van de aanwezigen om schreef het als 'chantage', maar voor het overige kwamen wei nig reacties los. Overigens is men er binnen de Vekabo- Zeeland ook nog niet uit of men al dan niet in moet gaan op het voorstel van de Recron. Groeimarkt Gastspreker P. Lampert, voor zitter van Vekabo-Nederland, ging in zijn lezing in op de rol van Vekabo-Nederland, het te genspel van de Recron en de zin en onzin van bepaalde van bo venaf opgelegde regels. „De Recron ziet ons als oneerlijke concurrenten, en dat betreuren wij", aldus Lampert. „Het gaat bij het kamperen bij de boer immers om een heel an dere vorm van recreatie dan bij de leden van de Recron". Mini- campings zijn volgens Lampert voorzieningen waar vraag naar is. „Er is sprake van een groei markt voor het kamperen bij de boer", aldus Lampert. „Maar we moeten er wel erg in hebben dat de recreatie-bomen niet tot in de hemel groeien". De door Geluk ook al genoem de plannen voor zonering en quotering kwamen in de lezing van Lampert ook aan de orde. „Zonering is voor ons on bespreekbaar", aldus Lampert. Hij liet weten dat het voor wat betreft een mogelijk quotering van het aantal mini-campings wat anders ligt. „Wellicht is het zinvol als ook wij ons produkt beschermen", aldus de Vekabo- voorzitter. De jaarvergadering in het dorpshuis in Ellemeet werd bezocht door naar schat ting een kleine veertig Vekabo- leden. H. Punt en zijn dochter Annegien reden op echt Zeeuwse boerenpaarden tijdens de Strao te Noordwelle. (Foto: Joop van Houdt). ELLEMEET - „Het is prachtig weer. Er zijn heel veel deelnemers en er is muziek van Luctor et Emergo. Een prachtige Strao, die hopelijk de voorbode is van een goed seizoen, ook voor de agrarische seètor'Dat zei de burgemeester van Mid- denschouwen, W. den Boer zaterdagmiddag op het plein voor het dorpshuis te Ellemeet. Het plein waar, volgens traditie op de eerste zaterdag van maart, de' finale plaatsvond van het jaarlijkse Straofeest. Er namen dit jaar 37 ruiters deel aan de Strao Ellemeet. Een recordaantal volgens de heer K. L. Horst van het Strao comité. „Vorig jaar waren het er dertig. Dat was toen ook al een record". Tussen de middag werden de, met groene slingers, wollen en crêpe-papieren pom poenen, versierde paarden en pony's op het Dorpsplein ge keurd. Dat werd volgens tradi tie gedaan door de dames C. T. Quist-Horst en J. Plaisier-de Graaf en de D.-.Bezuijen. Wethouder L. C. Hart werd, wegens verblijf in het buiten land, vervangen door het ge meenteraadslid J. M. van Lan- geraad. De burgemeester maakte later op de middag be kend dat zij de paarden, waar op Marjo Giljam, Annemiek van de Hoek en Annegien Punt wel en in andere gebieden niet mini-campings mogen bestaan. De gedachte achter quotering is dat het aantal mini- campings aan banden gelegd dient te worden. Er zou dan bij voorbeeld voor een bepaald ge bied een maximum aan mini- campings vastgesteld worden. Is het quotum bereikt, dan mo gen er geen nieuwe minicam- pings meer bij. Daarnaast wordt nog steeds ge bakkeleid over de vraag of een mini-camping aan een agra risch bedrijf gekoppeld dient te worden. „Het gevaar daarbij is dat bij beëindiging van een bedrijf ook de mini-camping weg zou moeten en daar zijn wij als Vekabo niet voor", al dus Geluk. Quotering van mi- nicampings wilde Geluk niet op voorhand afwijzen. Hij stel de dat het wellicht in het be lang van de kampeerboeren zelf kan zijn als er niet al teveel nieuwe mini-campings meer bijkomen. Recron Geluk pleitte tijdens de verga dering in Ellemeet voor het werken aan een betere ver standhouding met de Recron, de belangenbehartigingsorga- nisatie van de recreatieonder nemers. Tussen Recron en Ve kabo, zo gaf Geluk aan, is het lang niet altijd koek en ei. De Recron heeft zo haar bedenkin gen tegen de mini-campings, op mini-campings. De Vekabo Schouwen-Duiveland ijvert al jaren voor uitbreiding van tien naar vijftien eenheden. (Ge- „De Recron probeert haar pro dukt te beschermen en op zich is dat begrijpelijk en legi tiem", aldus Geluk. Hij stelde dat op Schouwen-Duiveland de verhouding tussen Vekabo en Recron redelijk maar niette min voor verbetering vatbaar is. Tbt nu toe is de Recron nooit zo happig geweest op uitbreiding van het aantal standplaatsen ELLEMEET - Aan de ene kant wordt de kampeer- boeren een aantal beperkingen opgelegd en aan de andere kant worden de eisen met betrekking tot mini-camping steeds verder opgeschroefd. Dat be toogde, vrij vertaald, H. Geluk, voorzitter van de af deling Schouwen-Duiveland van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) vrijdag tijdens de in het dorpshuis in Ellemeet gehouden jaarvergadering van de Vekabo Schouwen-Duiveland. Geluk haalde in zijn openings woord fel uit naar de landelij ke en gemeentelijke politici. „De politiek heeft ons opgeza deld met slechte regels", stelde Geluk. Volgens hem zijn er nu eindelijk mogelijkheden om 15 eenheden op een minicamping toe te staan, maar maken de ge meenten Westerschouwen en Middenschouwen daar geen ge bruik van. Volgens Geluk wil len genoemde gemeenten sta caravans nu ook aanmerken als kampeermiddelen. Beperking-en Een kampeerboer mag nu to taal tien eenheden op zijn mi nicamping toelaten. Plaatsen voor sta-caravans vallen daar buiten. Er zijn kampeerboeren die, om maar wat te zeggen, naast de tien toegestane kam peermiddelen ook vijf sta caravans op hun erf hebben staan. Westerschouwen en Mid denschouwen willen echter in de toekomst die vijf sta caravans ook rekenen als kam peermiddelen en in het ge schetste geval zou dat beteke nen dat de kampeerboer in kwestie vijf standplaatsen in moet leveren zodat hij toch aan een totaal aantal kampeermid delen van tien komt. Daarnaast, zo schetste Geluk, zijn er plannen voor zonering en quotering. Zonering houdt in dat er in bepaalde gebieden Vekabo-voorzitter H. Geluk: ,,Aan kampeerboeren worden steeds meer beperkingen opgelegd". (Archieffoto).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1