Nieuw postkantoor annex creatieve shop/groothandel geopend in Bru streeknieuws AUTOMOBIELBEDRIJF MOL Toyota Corolla Liftback; nu ook met dieselmotor Mosselaanvoer op steeds lager pitje Drie ongelukken van rijders onder invloed Palingvissers aan de grond op Grevelingen Openingstijden voor publiek verruimd Uw Toyota dealer Voor elke rijder een eigen uitvoering 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het nieuwe postagentschap in Bruinisse is inmiddels in vol bedrijf. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het gemeentebestuur is blij dat zich binnen de grenzen van Brui nisse een nieuwe ondernemer heelt gevestigd. Een mooie zaak waar we terecht trots op mogen zijn. Jammer is het dat de PTT het postkantoor heeft gesloten maar het is me een gfoot genoegen dat ik nu de openingshandeling van een nieuw postkantoor annex winkel in kantoorartikelen, speelgoed en veel andere artikelen mag verrichten. Dit onder meer zei wethouder W. W. Jumelet afgelo pen dinsdagavond tijdens een informele bijeenkomst in het Durpsuus alvorens hij de sleutel van de hoofdingang van het veelzijdig bedrijf van Frans en Henny Niese voor de tientallen genodigden omdraaide. Bij Brouwershaven en Bruinisse BROUWERSHAVEN/BRUINISSE - De politie Schouwen-Duiveland werd donderdag geconfron teerd met drie ongevallen waarbij de bestuurders onder invloed van alcohol verkeerden en een per soon werd aangehouden omdat hij onder invloed en zonder een rijbewijs te hebben een auto bestuurde. Alles onder een dak is aan de Dreef in Bruinisse een post kantoor, Bru-Toy, een kantoor- en speelgoedzaak en Fancy Trade, een groothandel in ge schenkartikelen onderge bracht. Gisteren (donderdag 4 maart) zijn de deuren voor het publiek opengesteld. Hoewel in de aanloopfase voortdurend over een postagentschap werd gesproken is dit inmiddels ach terhaald. „Bruinisse heeft een De Corolla is verkrijgbaar als hatchback (drie- en vijfdeurs), Sedan, Liftback en Stationwa gon. Verder zijn er verschillen de gradaties qua luxe en kan men kiezen uit verschillende motoren. Naast een 1.3i en 1.6i- zestienklepper biedt men nu voor een groot aantal modellen een tweeliter dieselmotor aan. Veiligheid Bij de Corolla is, net als bij de andere Toyota's, veel aandacht besteed aan de veiligheid. Een Anti Blokkeer Remsysteem en een Airbag zijn leverbaar op alle uitvoeringen. Als extra zijn voor veel versies ook een automatische versnellingsbak, stuurbekrachtiging en bijvoor beeld een comfortpakket met onder meer centrale portier- vergrendeling, elektrisch be- dienbare portierruiten en an dere voorzieningen. Tbyota's meest compacte auto is de Starlet. Deze wagen heeft net als de Corolla een trouwe postkantoor en er verandert voor de klant bijna niets", ver klaarde PTT zone-manager de heer Van der Linde die het nieuwe vestigingsbeleid van Postkantoren BV in Zeeland coördineert. Op een enkele kleinigheid na, biedt postkan toorhouder Niese dezelfde ser vice zoals de PTT door de jaren heen heeft gedaan. In de kleedkamers van het uit schare liefhebbers. De Starlet is standaard voorzien van een pittige 1,3 liter motor met mul- tikleppentechniek, multipoint injectie en een geregelde kata lysator. Ook de Starlet is te krijgen met een zelfontbran- der; een 54 pk. sterke 1,5 liter dieselmotor. De Starlet is in drie- en vijfdeurscarrosserie te krijgen in vier verschillende uitvoeringen. Chauffeurs die prijs stellen op comfort en stijl kunnen kiezen uit de verschillende Camry's. Zowel Sedan als Customwagon zijn er met de krachtige 2,2 Twin Cam zestienkleps in- spuitmotor. Wie nog vlotter wil, en financieel ook wat rui mer in het jasje zit, kan kiezen voor een Camry met een 188 pk sterke V-6 drieliter injectiemo tor. De Sedan biedt plaats aan vijf volwassenen en 517 liter bagage. Nog groter Wie nog meer ruimte wil is 1964 daterende sportlokaal eta leert de familie Niese naast een speciale hoek voor posterijza- ken onder meer een afdeling speelgoed, kaarten, kantoor- en feestartikelen. Bovendien is een omvangrijk aantal hobby materialen uitgestald. Hieron der bevinden zich attributen om zelf iets te maken, zoals bij voorbeeld poppen, textielver ven, wasschilderen, rubber plaat, en zandschilderen. wellicht geholpen met de Toyo ta Previa. Door het optimaal benutten van de binnenruimte biedt deze ruimtewagen plaats aan zeven of acht personen plus een forse hoeveelheid bagage. De opstelling van de stoelen is variabel zodat iedere Previa- gebruiker de meest ideale laad/zitverhouding kan vin den. Voor goede prestaties zorgt de 2.4 liter zestienkJeps middenmotor van 132 pk. sterk. De Previa is leverbaar met ABS, zonnedaken en een airconditioning inclusief inge bouwde koelbox. Ook de sportieve rijders ko men aan hun trekken bij Tbyo- ta. In de rallywereld doet de Japanse autofabrikant van zich spreken met de Celica 2.0 GTi T\irbo 4wd. Voor wie een dikke portemonnee heeft en zich snel en soepel wil ver plaatsen is er verder nog de MR2. Deze bolide is voorzien van een dwarsgeplaatste mid denmotor. Als extra is de auto te krijgen met een T-bar. „Kortom veel spul voor crea tieve hobby's", zegt Henny Nie se daarover. In de praktijk komt het er voor de bevolking van Bruinisse op neer dat de deur voor het doen van postza ken per week tien uur langer is geopend dan tot nu toe. Op maat Frans en Henny Niese begin nen enthousiast aan de nieuwe uitdaging. „Voor de PTT werkt het kostenbesparend en voor de klant is de opzet wat gezelli ger. Het gebouw ligt op een unieke lokatie, voor ons pre cies op maat gebouwd", zegt Niese die een streep heeft gezet onder zijn vaste baan als admi nistrateur. Achter de sfeervol ingerichte cadeaushop is tevens een groot handel in speelgoed en ge schenkartikelen onderge bracht. Hierover zwaait Henny Niese sinds 1990 vanuit haar woning aan de Dorpsweg de scepter. Voor deze derde poot van het bedrijf, die niet toe gankelijk is voor particulie ren, is volgens mevrouw Niese een flink gat in de markt. „Vanaf het eerste uur hebben we klanten uit heel de regio zuidwest Nederland binnen ge kregen. We richten ons hiermee specifiek op de verkoop aan scholen, verenigingen, kerken, fancy-fairs, bazars en dergelij ke. In de oude gymzaal met een oppervlakte van 200 vierkante meter ligt een ruim gesorteer de afdeling vrijetijdsartikelen en speelgoed opgeslagen. Bij de voorbereidingen is voor uitstrevend gedacht door nu al stalen binten voor een eventue le uitbreiding met een verdie ping te realiseren. Voor mor gen, zaterdag, staan enkele de monstraties op het program ma. „Vanaf elf tot vier uur kun nen de klanten bekijken hoe het textielverven precies in zijn werk gaat", zegt Henny Niese tot slot. ZIERIKZEE Geslaagd Mevrouw M. C. Loubert is in Utrecht met lof geslaagd voor haar artsenexamen. Het diplo ma werd vorige week vrijdag in de Domstad uitgereikt. RENESSE Toneeluitvoering Op Drift Op zaterdag 27 maart wordt in het dorpshuis te Renesse een toneeluitvoering gehouden waarmee regisseuse M. Groe nenboom uit Zierikzee haar regie-opleiding hoopt af te ron den. De voorstelling heet Plaza Suite en wordt uitgevoerd door de toneelvereniging Op Drift. Plaza Suite omvat drie eenak ters van Neil Simon waarin de relatie man-vrouw centraal staat. Alle toneelstukken spe len zich af in suite 719 van het Plaza Hotel te New York. In het stuk Gast uit Mamaroneck huurt de eenzame vrouw van een geslaagd zakenvrouw de suite precies 23 jaar nadat ze daar hun wittebroodsweken doorbrachten. In Gast uit Hol lywood wordt de suite gehuurd door een Hollywoodgodheid die er zijn, reeds lang getrouw de, eerste vriendinnetje uitno digt. In Gast uit Forest Hills huurt een echtpaar de suite voor de bruiloft van hun doch ter. De toneelavond begint om 20.00 uur en kan door iedere belangstellende worden bijge woond. SEROOSKERKE Zangdienst in kerk In de Nederlandse Hervormde kerk te Serooskerke wordt zon dag 7 maart een zangdienst ge houden met het thema Wij zin gen van de uitnemendheid van Christus. Aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door het kinderkoor Hatikwa uit Kerk- werve onder leiding van me vrouw M. van Sluys-Gerritsen. Erica Berrevoets speelt dwars fluit en de heer G. van der Schelde bespeelt het orgel. De meditatie wordt verzorgd door J. E. van Es. De zangdienst be gint om 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Bejaardensoos In de Koebel in Burgh-Haam- stede wordt woensdag 10 maart weer bejaardensoos gehouden. Voor vervoer kan men bellen: telefoon 01115-1742. Groep C is aan de beurt. Aanvang soos: 14.30 uur. BROUWERSHAVEN Oud papier Leden van de algemene sport vereniging Brouwershaven ha len morgen (zaterdag) oud pa pier op in de kern Brouwersha ven. Men begint rond te rijden om 09.00 uur. Aan de inwoners van de smalstad wordt ge vraagd het papier en karton voor die tijd gebundeld aan de straat gereed te zetten. DREISCHOR Bijeenkomst NBvP De afdeling Noordgouwe en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwam in het dorpshuis te Drei- schor bijeen voor een afdeling savond. Daarbij stond het on derwerp homeopathie cen traal. Een voorlichtster van VSM-geneesmiddelen uit Alk maar liet via dia's zien op wel ke manier en van welke plan ten en ook dieren homeopathi sche geneesmiddelen worden gemaakt. In de pauze konden de leden van de afdeling lec tuur over het onderwerp inzien en allerlei soorten homeopa thische artikelen bekijken. Aan de hand van dit alles wer den vele vragen gesteld. De voorzitster van de afdeling be dankte de spreekster op toe passelijke wijze met een sur prise. Alle aanwezigen kregen van VSM een middel dat de weerstand verhoogt. De bijeen komst werd bezocht door 38 vrouwen. DUIVELAND Eerste bijeenkomst NBvP De afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen kwam voor het eerst bijeen onder voorzitter schap van de nieuwe presiden te, mevrouw C. Zwart-Brood- man. Na het voorstellen van de andere bestuursleden en een aantal praktische mededelin gen over reisjes en data, ging een lijst rond waarop iedereen zijn handtekening kon zetten 1 -tegen -het 'martelen en ver krachten van vrouwen en meis jes in voormalig Joegoslavië. Door middel van deze lijst bil len vrouwen de regering ertoe bewegen om hiertegen in het geweer te komen. Hierna volg de een gezellige avond rond de mossel. De nieuwe presidente had gelijk enkele van haar fa milieleden ingeschakeld om de avond op te vrolijken. De heer Zwart speelde op zijn accorde on enkele wijsjes terwijl de zoon en schoonzoon mosselen kookten. Uiteraard ontbrak ook het bingospel niet en droeg mevrouw R. Beye-Plug, voor deze gelegenheid in kleder dracht, een gedicht over de mossel voor. Deze werden ver volgens onder vrolijke accorde onklanken geserveerd. Een ri tueel dat na een gedicht over „de schutteldoek" en enkele spelletjes bingo nog eens werd herhaald. BRUINISSE Bijeenkomst bejaardensoos Afgelopen woensdagmiddag was het voor de leden van de bejaardensoos onder leiding van mevrouw P. IJzelenberg- Ol'ree een zeer geslaagde mid dag. Er werd op een gezellige manier bingo gespeeld en me de door de vele cadeaus kwam iedereen aan zijn trekken. Het bingospel brengt voor de be jaarden altijd veel gezelligheid mee en de lachspieren kwamen goed los. Na de koffie werd het spel voortgezet want alle prij zen moesten de deur uit. Zo was het weer spoedig laat. De middag werd afgesloten met zang. Mevrouw IJzelenberg be dankte tenslotte de aanwezi gen voor hun medewerking en wenste allen wel thuis. Rommelmarkt Hervormde Kerk Het interieur van de Hervorm de kerk in Bruinisse is hier en daar aan vervanging toe. Het forse prijskaartje dat dit met zich meebrengt, heeft de kerke- raad doen besluiten om op 5 ju ni een grote bazar/rommel- markt te houden. Reeds nu vraagt de rommelmarktcom missie om spulletjes die voor de verkoping bruikbaar zijn niet af te stoten maar te reser veren voor het goede doel. Mo gelijk dat u met de voorjaars schoonmaak de bezem flink door uw interieur wil halen, de bazarcommissie kan het mis schien gebruiken. Geschikte materialen kunt u bezorgen bij familie L. Ottens, Noordstraat 1. Grote attributen worden eventueel bij u thuis opge haald. Donderdag om ongeveer 11.30 uur moest de politie naar Zon- nemaire waar de heer G. uit Brouwershaven met zijn auto lichte schade had veroorzaakt. Uit een onderzoek met het ademanalyseapparaat bleek dat G. 945 ug/1 alcohol in zijn lichaam had. Zoveel dat zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij zich te zijner tijd voor de rechter moet Verantwoorden voor zijn gedrag. Om ongeveer 13.45 uur werd een politieagent die over de Rijksweg N59 in de richting Bruinisse reed geconfronteerd met een automobilist die slin gerend en met wisselende snel heid voor hem reed. Toen deze bestuurder nabij Bruinisse op de linkerweghelft ging rijden en de vluchtheuvel op de Stap horsterkruising van de Rijks weg N59 met de Rijksstraat weg aan de linkerzijde voorbij ging, reed de politieagent hem klem. Uit de blaastest bleek dat de bestuurder, K. uit Strij- en, 890 ug/1 alcohol in zijn li chaam had. Zijn rijbewijs werd ingevorderd, zijn auto voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen en hij werd gedagvaard om zich voor de rechter te verantwoorden. Op maandag 22 februari ging een viertal partijtjes mossels van kwekers uit Yerseke over de klok. Uit de Zandkreek ar riveerde de YE 156 onder meer met 193 tonnen bruto voor de eigen handel. De YE 53 viste een restant je met een tarraper- centage van 70 procent in het westelijk deel van de Ooster- schelde. Kees Sinke en Roem van Yerseke boden beiden een hoogste prijs voor twee partij tjes van de YE 116 uit de Ham men. Bij stukstallen van 103 en 108 kookten deze schelpdieren een vleesgewicht van 21,7 kilo. Een dag later was alleen de BRU 6 aan de veiling. De Bru- De fuikenvissers Arend en zijn zoon Jan Bezuijen waren maandagmorgen ongeveer een kilometer uit de haven ver trokken, toen de OD 14 in dich te mist vastliep op een steile kant. Deze confrontatie kwam zo hard aan dat het vaartuig muurvast kwam te zitten. In de nacht van donderdag op vrijdag reed mevrouw B. uit Brouwershaven om ongeveer 04.30 uur met een personenau to over de Schouwsedijk bij Brouwershaven. Tijdens het wisselen van een cassetteband je raakte zij met het voertuig van de weg en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto werd hierbij geheel vernield. Mevrouw B. werd meegenomen naar het politiebureau in Zie rikzee omdat ook zij alcohol gedronken bleek te hebben. Naar aanleiding van de blaas test met het ademanalyse-ap paraat kreeg zij een boete van 400 gulden voor rijden onder invloed. De heer M. uit Westenschou- wen werd vorige week al gever baliseerd omdat hij een auto bestuurde terwijl hij onder in vloed van alcohol verkeerde en niet in het bezit van een rijbe wijs bleek te zijn. Desondanks trof de politie M. donderdag opnieuw aan achter het stuur van een auto. Het voertuig werd in beslag genomen en M. werd voor de tweede keer be keurd voor rijden zonder rijbe wijs. se kweker deed 449 brutoton- nen over aan Solidair, met een stukstal van 136. Het vleesge wicht van deze in de Hammen geviste lading kwam nog uit op 24,3 kilo. Op woensdag tenslotte werden twee vrachtjes van Zeeuwse bodem verwerkt. De YE 53 viste een klusje voor zichzelf, waarvan na aftrek van het tar- rapercentage slechts 39 ton overbleef. Er werd een stukstal van 103 genoteerd, bij een vleesgewicht van 21,7 kilo. Tri ton nam 209 tonnen over van de YE 62. Deze lading kookte bij een stukstal van 122 een vlees gewicht van 19,4 kilo. Een etmaal later arriveerden de beide collega's uit Bruinis se, om een oude methode toe te passen. Door met de scheepschroeven het zand weg te malen, lukte het na een half uurtje om de OD 14 weer vlot te krijgen. Advertentie Burg. Boumanstraat 3 - Telefoon 01114-2624, b.g.g. 3356 Van zaterdag 6 tot en met 27 maart Burgh-Haamstcde Expositie L. Vlieger in Bewaerschole, van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 31 december Nccltjc Jans Herdenkingstentoonstelling Watersnood ramp. Ir. Tbpshuis, Delta Expo, 10.00-17.00 uur. Tbt en met maart op maandag en dinsdag gesloten, met uitzondering van 22 en 23 fe bruari (voorjaarsvakantie), en vanaf novem ber gesloten op maandag en dinsdag. Maart Oosterland Expositie Bets Jacob-Hock. Blauwe Keet. Tijdens openingstijden restaurant. Tot en met zaterdag 20 maart Zierikzee Expositie schilderijen Jan C. van Buiten, 't Lange Uus. Dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.15 tot 17.30 uur NIEUWERKERK - Met de Corolla bouwt Toyota al jaren een van de meest ver kochte auto's ter wereld. Er zijn inmiddels ook zoveel uitvoeringen van het mo del dat voor elke rijder een bijpassende uitvoering te vinden is. Sinds kort is de Corolla in Liftbackuitvoering ook met een dieselmotor in het vooronder te krij gen. De Toyota Corolla Liftback 2.0 XL Diesel. Zeven kleine partijen in een week BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 22 tot en met 27 februari werden slechts zeven ladingen mos- seis op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een to taal gewicht van 1.446 ton netto. Vergeleken met de eerste weken van februari wordt duidelijk dat het seizoen 1992/1993 ten einde begint te lopen. De aan geboden partijtjes werden alle verkocht. De gemid delde prijs bedroeg 121,32. De verzending was voor zover bekend: België 3.835 ton, Frankrijk 2.800 ton, binnenland 1.814 ton en onder de post diversen 242 ton. Collega's verlenen assistentie BRUINISSE - Afgelopen maandag is op het Greve- lingenmeer de OD 14 even buiten de haven van Oud dorp aan de grond gelopen. De volgende morgen luk te het de palingvisser BRU 3 en het oestervaartuig BRU 11 om het ongeveer 20 meter lange vaartuig naar dieper water te slepen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8