0 1 Heel het dorp Dreischor wordt dertig-kilometerzone Eerste fase randweg Renesse toch voor de zomer gereed GRATIS ADVERTENTIE r UW KRAKT VAK SCHOUWEK-DUIVELAKD no E no in ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE W TAXATIE? HANSE VERBEEK Diefstal auto Vuurwapens en soft drugs Inbraak dé krant van schouwen-duweiand! j Werkzaamheden beginnen in juni/juli Na het hoogseizoen verder met aanleg rotonde life 3 ZIERIKZEESCHE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I VRIJDAG 5 MAART 1993 149e JAARGANG NR 25319 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 RENESSE - De heer R. uit de gemeente Westerschouwen deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn personenauto. Het voertuig, een Renault Espace, werd gestolen terwijl het geparkeerd stond aan de Laone te Renesse. Dat gebeur de in de nacht van woensdag op donderdag. OUWERKERK - Bij een onder zoek in een woning te Ouwer- kerk heeft de politie Schou- wen-Duiveland woensdag di verse vuurwapens en een kilo soft drugs aangetroffen. De bewoner, S. uit Nuenen, werd aangehouden. Na een uit voerig verhoor werd proces verbaal teg^n hem opgemaakt en werd hij aan het eind van de dag weer in vrijheid gesteld. De gevonden goederen werden door de politie in beslag geno men. WESTERSCHOUWEN - De heer L. uit de gemeente Wes terschouwen deed aangifte van diefstal uit zijn kampwinkel en SRV-wagen. In de nacht van woensdag op donderdag werd een grote hoe veelheid sigaretten en le vensmiddelen weggenomen. Advertentie Voor: Centrale verwarming Gaskachels naar: KONSTRUKTEURS INSTALLATEURS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Haast u langzaam. Spreekwoord 3 STICHTING JEUGD De Duivelandse commissie algemene zaken toonde zich verdeeld" over een subsidie aan Stichting Jeugd. 5 VOORLICHTINGSPROJECT Het ouder worden heeft op tal van gebieden ook zijn financiële pluspunten. 8 POSTKANTOOR In Bruinisse is een nieuw postkantoor annex creatieve shop/groothandel geopend. 11 BILJARTEN Cees de Boer pakte verrassend de Schouwse titel tweede klas bandstoten. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement, j JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 I kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. k f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. I Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. zich in een dertig-kilometer zone bevindt. Die zone breidt zich vanuit de dorpskern via de Slotstraat uit over de Bogerdweg tot de aan sluiting met de Zuiddijk. Men gaat er vanuit dat de snelheid van het verkeer op de Stoofweg wordt beperkt tot maximaal vijftig kilometer per uur. De werkzaamheden op de Bogerd weg en Stoofweg zijn sinds 15 februari in volle gang en zou den volgens planning eind mei gereed zijn. Volgens de heer J. Kortsmit, die namens de Cen trale Dienst gemeentewerken voor Brouwershaven toezicht houdt op de werkzaamheden, zou het wel eens juni kunnen worden. ,,De ervaring is dat bij een complex werk als dit waarbij je in een oude straat graaft vaak voor verrassingen komt te staan". De werkzaamheden begonnen op de hoek Zuid- dijk/Bogerdweg met het ver vangen van de riolering tot pand nummer 48 in de Bogerd weg. Terwijl andere medewerkers van het aannemersbedrijf Ge luk uit Haamstede begonnen met de vervanging van de riole ring op dekruising met de Slotstraat (en daarna verder op de Stoofweg) begon meaaan de Bogerdweg met het graafwerk ten behoeve van de nieuwe fun dering en het vernieuwen van de huisaansluitingen. Een der de ploeg arbeiders komt daar achteraan om de verharding aan te brengen die nodig is voor de voetpaden. Het is de bedoeling dat op de Bogerdweg drie plateaus wor den aangelegd van 15 centime ter hoog en een lengte van mi nimaal twintig meter en op de Stoofweg twee. Een daarvan komt op de T-kruising met de Slotstraat en heeft een lengte van 65 meter. Overwogen wordt om ter hoogte van de be graafplaats in de Bogerdweg nog een aanvullende maatregel té treffen in de vorm van een versmalling of asverschuiving. Verder wordt de breedte van de weg versmald van 6,15 tot 5,80 meter. De ruimte die men hier door krijgt komt ten goede aan de groenstrook tussen trottoir en rijbaan. Verder wordt door de materiaalkeuze van asfalt in het midden van de weg met aan weerszijden een be- tonstrook een visuele versmal ling van de weg gecreëerd. De plateaus worden gemaakt van de klinkers die eerst in de Bo gerdweg lagen. Dit alles om de weggebruikers, en met name de vrachtwagen chauffeurs, er toe te bewegen om een andere route te kiezen dan langs en door het dorp Dreischor. zoek ingesteld, zo beloofde Veerhoek. „Het is een combinatie van fac toren geweest, die er toe heeft geleid dat we op een gegeven moment moesten besluiten de aanleg uit te stellen". Een van die factoren was onder meer het terugkomen op een toezeg ging van Delta Nutsbedrijven. In eerste instantie zagen zij geen problemen met de aanleg van de randweg met een reeds aanwezige gasleiding en water leiding onder de Roelandsweg. De afspraak werd schriftelijk vastgelegd, maar later wilde Deltan deze leidingen toch ver legd zien hetgeen de gemeente veel geld en tijd zou gaan kos ten. Voorts waren er proble men met een eigenaar die zijn grond toch niet wilde verkopen en duurde het lang voordat de stukken van de notaris kwa men. „Die problemen zijn ver holpen. De concept-aktes zijn allemaal in ons bezit en ieder een is bereid te tekenen", aldus Veerhoek. Del tan kan toch nog tijdig de leidingen verleggen en in een later stadium wordt bekeken wie hier financieel aansprakelijk voor is. Nadat de commissie had aan gegeven akkoord té gaan met dit nieuwe voorstel is het wachten op de raadsvergade ring van 18 maart. Een kink in de kabel kan dan nog zijn dat de aannemers boven de begro ting van de gemeente willen uitvoeren en het plan alsnog afgeblazen moet worden. DEN HAAG/NIJMEGEN - De Stichting Pools Podium organi seert op 17 maart in het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag de voorstelling „Pan Thdeusz". HET WEER Wolkenvelden en vrijwel overal droog. Minimumtemperatuur om streeks 4 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 8 graden. Noord westenwind, matig, kracht 3 4, in het Waddengebied eerst nog af en toe krachtig, 6. De werkzaamheden aan de Bogerdweg /Stoofweg zijn in volle gang. In juni of juli begint men in de dorpskern met de aanleg van negen plateaus. (Foto; Joop van Houdt). DREISCHOR - De inwoners van de kern Dreischor worden de komende maanden niet alleen geconfronteerd met de werkzaamheden die de Bogerdweg en Stoofweg verkeersveiliger moeten maken. In juni of juli gaat naar verwachting de spade in de grond voor de aanleg van negen snelheidsremmende plateaus in de dorps kern zelf. De drempels komen op de kruisingen en splitsingen van de wegen die de 'tweede ring' vormen en in het nieuwbouwgebied van het dorp. De rijbaan op de dorpsring zelf is zo smal dat daar geen snelheids- remmende maatregelen nodig zijn. De aanleg van die plateaus vindt plaats omdat de gemeen te Brouwershaven van de rijks overheid bijna 200.000 gulden subsidie heeft gekregen om van heel de kern Dreischor een dertig-kilometerzone te ma ken. Een gebied waar niet veel harder dan stapvoets mag wor den gereden. De gemeente nam het initiatief om die subsidie aan te vragen omdat men de problemen van te hard rijden de auto's door het dorp zo goed mogelijk wilde aanpakken. De 1,2 miljoen kostende aan pak van de Bogerdweg en Stoofweg was al definitief ge pland en wordt betaald uit di verse posten uit de Brouwse ge meentebegroting zelf. De mo gelijkheid om de dorpskern en het gedeelte bij de Slotstraat om te vormen tot dertig- kilometerzone kwam als een verrassing omdat de Rijksover heid in ging op de subsidieaan vraag. Afgelopen maandag maakte burgemeester L. N. La- bruyère tijdens de raadsverga dering bekend dat de subsidie was toegekend. Dat houdt in dat men in het be gin van de zomer begint met werkzaamheden in de dorps kern. De plateaus komen op de kruisingen en splitsingen van de Ockersestraat, Moggestraat en Slotstraat; de wegen die pa rallel aan de dorpsring liggen en daarom worden omschreven als de 'tweede ring'. Verder ko men plateaus in de Renkhui- zenstraat, de Heshuyzenstraat en een deel van de Nieuwe Schoolstraat; de straten die in het nieuwbouwgedeelte van het dorp liggen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Brouwershaven gaat het om plateaus die een lengte hebben variërend van zes tot twaalf meter en onge veer vijftien centimeter hoog zijn. De plateaus worden ge markeerd door paaltjes met re flectoren en zwart/witte klin kers die op de schuine hellin gen en af ritjes worden aange bracht. Verder wordt in het dorp een aantal borden geplaatst waar mee aan weggebruikers duide lijk wordt gemaakt dat men BURGH-HAAMSTEDE - De leden van de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen waren gisteren, donderdag, voor een speciaal inge laste vergadering bijeen geroepen. Wethouder ir C. W. Veerhoek had namelijk nieuws te melden over de randweg Renesse. De eerste fase van deze weg kan na melijk in een gewijzigde opzet nog wel voor de Pinksterdagen worden gereali seerd. Bij het kruispunt hij The Pub wordt voor de hoogseizoendagen een nood voorziening getroffen. Na de zomer kan vervolgens worden gewerkt aan de tweede fase, het verder realiseren vaji de rotonde bij deze kruising. Half februari moest wethouder G. W. van der Salm in de verga dering van de commissie open bare werken de trieste medede ling doen dat de randweg Re nesse ondanks gedane toezeg gingen toch niet gerealiseerd kon worden. Een aantal facto ren had er toe geleid dat de tijd te krap werd. De dienst ge meentewerken gaf het advies dat de aanleg uitgesteld moest worden. Het gevaar bestond dat de Hogezoom tijdens het hoogseizoen opengebroken zou liggen met alle nare gevolgen vandien. De mededeling leidde tot protest van de commissie die vreesde dat de politieke ge loofwaardigheid op het spel werd gezet. Mogelijkheid De mededeling die wethouder Veerhoek gisteren deed was verheugender. Nadat hij en zijn collega-wethouder Van der Salm waren teruggekeerd van vakantie was bekeken of er niet alsnog een mogelijkheid was om de randweg nog deze zomer te laten functioneren. Die mogelijkheid bleek er te zijn. Van het plan om bij de kruising bij The Pub te begin nen werd afgezien en als alter natief werd gekozen om te be ginnen met de verbreding van de Lage Zoom en de Roelands weg. Via de Roelandsweg loopt de randweg tot aan de te reali seren rotonde aan het begin van de Hogezoom. Voor 20 mei, Hemelvaartsdag, moet dit ge deelte berijdbaar zijn. Bij de kruising, wat een rotonde moet gaan worden, wordt een gat in de daar gelegen wal gemaakt, die wordt afgesloten met hek werken. Het verkeer kan dan via de Vroonweg en een stukje oude Roelandsweg op de nieuwe randweg komen. Op drukke momenten in het hoogseizoen worden de hekken voor de Ho gezoom geplaatst zodat deze wordt afgesloten voor het ver keer. Door het gat In de wal dat dan ontstaat kan het verkeer direct doorrijden over de rand weg. Haast Gezien de korte tijd is er haast geboden met de klus. Op 18 maart worden de aanbestedin gen gedaan aan de aannemers. Diezelfde dag wordt er een commissievergadering openba re werken en een raadsverga dering gehouden, zodat direct een eventuele goedkeuring van de raad verkregen kan worden en het benodigde krediet be schikbaar wordt gesteld. Die zelfde week kan begonnen wor den met de werkzaamheden waarna de eerste fase voor uiterlijk 20 mei gereed moet zijn. Hoewel Veerhoek zich ter dege realiseert dat de tijd kost baar wordt, verwacht hij toch dat de klus op tijd kan worden geklaard. „Het blijft een krap pe termijn, maar als er niets te genzit kunnen de aannemers Wethouder ir. C. W. Veerhoek: „Het belang van het gebruik van de randweg rechtvaardigt het tempo dat we nu hante ren". de weg op tijd afkrijgen. Het belang van het gebruik van de randweg rechtvaardigt het tempo dat we nu hanteren". Onderzoek Commissielid J. C. Hendrikse vroeg of nog bekend zou wor den gemaakt waar de procedu re in eerste instantie was spaak gelopen. Naar de hele gang van zaken wordt een intern onder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1