R0GRAMMA Cees den Boer pakt verrassend de Schouwse titel tweede klas bandstoten SKNWK beoefent een nieuw spelsysteem Geslaagd tafeltennistoernooi Badminton Recreatie Nieuwsbode Toernooi Succesvolle biljartfinale in Old Dutch Schaak competitie Volleybal competitie Schaats kampioen schappen Jurgen de Lang vestigt record op koningsnummer VRIJDAG 5 MAART 1993 NR 25319 11 De spanning was te snijden toen Cees den Boer met een serie van 20 de strijd in zijn,voordeel besliste. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Cees den Boer, lid van biljartvereniging De Wig, is er in café Old Dutch in geslaagd Cor van Etten als titelhouder in de spelsoort handstoten 2e klas te onttronen. De Renessenaar bleek in de beslissen de partij vooral mentaal sterker dan zijn biljarttechnisch vaardiger opponent. Voor het eerst in haar tweeja rig bestaan kreeg biljartvereniging Old Dutch een districtsfinale toegewezen. Voorzitter Joop de Regt hier over gekscherend in zijn openingswoord ,,Men dacht zeker: dan ook maar gelijk de gemakkelijkste". Gezien de verwachte tijdsduur van de partijen en het feit dat de lokaliteit over één biljart beschikt besloot men het kampioenschap over vier dagen uit te smeren. Een goede ingreep, zo bleek achteraf. HEINKENSZAND - De vierdeklasser SKNWK heeft de nuttige oefenwedstrijd tegen Luctor'88, zondag derdeklasser, woensdagavond verloren met 5-4., Op het verlichte sportveld in Heinkenszand scoorde Luctor'88 tien minuten voor het eindsignaal de win nende goal nadat SKNWK slecht uitverdedigde. In de eersrte ronde bleken de deelnemers nogal wat moei lijkheden te ondervinden met het nieuwe laken. Vooral aan de afslag van de banden moest duidelijk gewend worden. Wim Hanse kwam in zijn partij te gen Piet Vijverberg helemaal niet weg en moest na 35 beur ten de eer aan de oude rot uit Ouwerkerk laten. Zijn schame le produktie van 40 caramboles bezorgde hem al direct een for se moyenne-achterstand op de rest van het deelnemersveld. Ger Monster en Ruud de Bruin maakten ér een spannende par tij van. Na 22 hernemingen hadden beide spelers nog acht caramboles te gaan. Voor beide kemphanen werd de spanning toen wat te veel zodat het nog tot de 29e beurt duurde voordat Monster met 75-71 als overwin naar uit de bus kwam. Cees den Boer leek weinig proble men met het nieuwe materiaal te hebben. Na een achterstand van 38-20 tegen Ton van Beve- ren kwam de motor van Den Boer pas goed op gang. Met se ries van 15 en 20 walste hij over de Zierikzeeënaar heen om de partij na slechts 19 hernemin gen winnend af te sluiten. Cor van Etten bewerkstelligde na In totaal namen 41 kinderen deel aan het evenement, dat om kwart voor tien van start ging. Eén van de leer krachten sprak een woord van welkom uit, waarna het pingpongen in volle hevig heid losbarstte op vijf ta fels. Oud-leerlingen, ouders en leerkrachten telden de punten. Rond kwart over drie waren de gewone wedstrijden af gelopen, er was gestreden in vijf poules. De vier hoogst geëindigden in de groepen zeven en acht speelden de halve finale. Maurice Lie- een vrije ronde een regelmati ge zege ten koste van Wim Han se. Kop en schouders Naarmate het kampioenschap vorderde werd duidelijk dat Cor van Etten en Cees den Boer vooral qua moyenne met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uitstaken. Zelfs promotiekansen waren niet ondenkbeeldig en zeker niet voor de eerste die constant boven het moyenne van 3.50 bi vakkeerde. De titelkansen voor Van Etten leken sterk te stijgen toen Ruud de Bruin, Cees den Boer zijn eerste nederlaag of freerde. Het venijn zat echter in de laatste speeldag. Cor van Etten verslikte zich tot ieders verrassing in de lastig bespeel bare Piet Vijverberg waardoor Cees den Boer plotseling weer uitzicht op de titel kreeg. Wel iswaar had hij ten opzichte van zijn naaste concurrent een ach terstand in algemeen gemid delde maar de kampioenskan sen waren weer in eigen hand. Hij zou dan wel Van Etten even moeten kloppen. ,,Ik had er ei genlijk weinig vertrouwen in. vense en Leonard den Boer kampten tegen elkaar, en ook Marcella Krips en Cy- rille Pennavaire. Den Boer en Pennavaire kwamen als winnaar uit de bus waar doorzij de finale bereikten. Leonard den Boer won twee sets (21-12 en 21-15) en mocht zich de winnaar van het ta- feltennistoernooi 1993 noe men. Prijzen Mevrouw K. C. Kristalijn- Heijboer, alè interieurver zorgster verbonden aan De Vorig jaar belandde ik in de zelfde situatie maar toen werd ik door Cor van de tafel ge veegd", aldus Den Boer. Na een wat moeilijke start sloeg Cees den Boer in de 7e herneming toe. Met een serie van 20 werd de stand 40-23 in zijn voordeel. Deze serie bleek voor Van Etten achteraf de de finitieve beslissing van de par tij. Met het nodige sprokkel- werk van beide kanten bleef het verschil gehandhaafd. Na 18 hernemingen was Den Boer nagenoeg zeker van de over winning. Met nog drie caram boles te gaan was zijn oppo nent op 47 beland. Van Etten perste er nog een serie van 10 "ü'it maar Den Boer onderkende het gevaar en maakte de partij uit. Zijn kampioenschap was daarmee een feit. Voor Cor van Etten was het sneu dat hij de promotiegrens net niet haalde maar bovendien ook nog de tweede plaats verspeelde. Cees den Boer was vol lof over de organisatie van de ti telstrijd. „Als kampioen ben je natuurlijk altijd tevreden maar dit was een perfect geor ganiseerd toernooi. De spelers werden deze vier dagen echt in de watten gelegd door de fami lie De Klepper. Wat ons hier is overkomen kom je niet zo vaak tegen", stelde Den Boer tevre den. Bondsofficial William Re- meeus huldigde de kampioen en sprak een woord van dank aan de organiserende vereni ging Old Dutch. Voorzitter en wedstrijdleider Joop de Regt overhandigde de- overige prij zen waarna Ineke de Klepper de deelnemers als aandenken een foto met lijst mee naar huis gaf. De getalenteerde atleet won in zijn serie de 800 meter maar in de finale moest hij de inspan ning van de vorige dag beko pen met een vijfde plaats in 2.09.88 minuten. De Lang moest een vol programma ver werken in de twee dagen du rende officieuze C-kampioen- schappen. Deze wedstrijden werden gelijktijdig gehouden tussen de toppers van de natio nale kampioenschappen voor senioren en A-junioren. Buiten de prijzen Op de eerste dag plaatste De Lang zich via de serie op de 800 meter voor de finale die op de volgende dag plaats vonden. Maar toen kwam De Lang wat in de problemen doordat hij zich ook bij het kogelstoten, met 12,96 meter, plaatste voor de finale. Zowel de 800 meter als het kogelstoten viel gelijk tijdig waardoor De Lang gokte op de 800 meter. Met een vijfde plaats op de 800 meter en een zesde plaats op het kogelstoten viel de Zierikzeeënaar buiten de prijzen. Bij de C-meisjes ging Anja Stouten uit Ouwerkerk met ko gelstoten (11,08 meter) als der de naar de finale. Met een af stand van 11,13 meter in de fi nale kwam zij dertien centime ter te kort voor een bronzen medaille. Stouten behaalde een vijfde plaats. Bij de natio- ZIERIKZEE - Tijdens de huis houdelijke schaakcompetitie van schaakvereniging Zierik- zee maakten Owe Boersma en Hans Aangeenbrug er een snel le remise van. Boersma wilde zijn leiderspositie niet afstaan en dus niet verliezen. Tbrwijl Aangeenbrug met een door griep verstopt hoofd zich niet in staat achtte een inge wikkelde aanval op te bouwen. Na zestien zetten, in een gelijk waardige stelling werd tot re mise besloten. Bart Karstens steeg een plaats je door een overwinning op John van Dalsen. Van Dalsen, die met wit speelde, probeerde Karstens met een niet ortho doxe opening te verrassen. Karstens noemde het een boe renkoolopening. Het verzinsel van Van Dalsen ging niet op en Karstens kwam al vrij snel ge wonnen te staan. Johan Dopper handhaafde zich behoorlijk lang tegen Richard van der Veken. Pas in het eindspel kreeg Van der Veken een dusdanig goede stelling op het bord dat Dopper gedwon gen werd tot opgave. ZIERIKZEE - Hieronder de uitslagen van de laatst ge speelde volleybal recreatie competitiewedstrijden. Vrijdag 26 februari: Sporthuis Z'zee/PJZ-pav. de Schorpioen 0-3, Bouwman Sleepdienst- ZWN 3-0, De Zeeuwse Stromen- Brouw 0-3, Verboom/Cluzona- Zeelandia 2 3-0, Brandweer Zierikzee-ABN Amro"2-l, Ver- boom/Cluzona D-Dries Heren- mode/WIK D2 0-3, Delphi/ME- VO '80 5-Bouwman Watersport 0-3, Pigalle/Renesse-PTT 1 3-0, Rabobank Zierikzee-Zeelandia 1 2-1, vc Zonnemaire-WIK D3 3- 0, WOZ-Delphi/MEVO '80 3 3- 0, Thxo Lemsom- Geense/ Kwiek 0-3, Onderdak- Café de Vlinder 3-0, Brouw Dl- Mosselhandel K. Schot/WIK Dl 0-3, Team Noordwelle-WIK 0-3. Programma vrijdag 5 maart: Rabobank Zierikzee-De Stulp, ABN Amro-Team Noordwelle, De Zeeuwse Stromén-pav. de Zandsnor, Bouwman Water- sport-WIK, Zeelandia 2-IBD, De Zeeuwse Stromen-Marijs Partners, Brinkman/Kwiek Dl-Zeelandia D, Delphi/MEVO '80 4-VVOZ, Pigalle/Renesse- pav. de Schorpioen, Mol/ Schuddebeurs-PTT 2, Strayer Noordwelle-Mosselh. K. Schot/WIK Dl, Sporthuis Z'zee/PJZ-Boekhandel de Vries, Bouwman Sleepdienst- Brouw, Geense/Kwiek-RSG, Fennet/Renesse-JMC/Kwiek D2, Onderdak-Verboom/Cluzo- na. nale kampioenschappen voor senioren was er weinig eer te behalen voor Delta Sport. Lies- beth Oud kwam met 63.36 se conden op de 400 meter niet door de series en Renate van den Hoek, die als A-juniore meedeed bij de dames, bleek nog niet voldoende stootkracht te hebben bij het kogelstoten in de hoogste categorie van Ne derland. Met een matige stoot van 11,55 meter kwam zij niet verder dan een tiende plaats. DEN HAAG - IJsclub De Poel houdt in samenwerking niet ijsclub Hoeksewaard zondag 7 maart afstandskampioen schappen op de ijsbaan De Uit hof in Den Haag. Vanaf 17.30 uur wordt er ge streden op de 500- en 1500 me ter. De zes best geplaatsten op deze twee afstanden bij de ju nioren, dames en heren rijden later op de avond ook een 3000 meter. Voor de pupillen staat de 500- en 1000 meter op het programma. Bij de senioren moet Leon van der Wielen op drie afstanden en mede de titel in het puntenklassement ver dedigen. Kees van der Linde uit Goes trainde Luctor'88 met succes een aantal jaren. Momenteel heeft hij SKNWK onder zijn hoede tot het einde van het sei zoen en maakte in Heinkens zand gelijk gebruik van een nieuw spelsysteem binnen de selectie van de Nieuwerkerkse ploeg. Robin Vrij maakte zijn rentree als diepe spits en ook Frans Kommer speelde mee. De spelers van SKNWK moes ten echter wennen aan de nieu we opstelling waardoor de eer ste helft een magere vertoning werd. Vrije trap Binnen twintig minuten stond de Nieuwerkerkse formatie achter met 2-0 maar na een combinatie op rebhts scoorde De deelnemers kunnen tot 20 maart inschrijven voor drie verschillende klassen. In klas se *A zullen de vergevorderde recreanten kunnen strijden om de prijzen. In klasse B is er plaats voor gevorderden en klasse C is puur voor recrean ten en beginners die geen com petitie, en/pf nooit hebben ge- Badminton Donderdag 11 maart wordt er in sporthal Onderdak in Zie- rikzee een aantal wedstrijden gespeeld voor de nacompetitie district Zeeland. Zierikzee 2 - Smash 2. Zierikzee 5 - Kats 1. Zierikzee 7 - Avanti 3. Zierik zee 13 - Kolibrie 2. De wedstrij den beginnen om 19.30 uur. Zie rikzee 8 speelt vrijdag 12 maart uit tegen Astroïden 3 in Oost-Souburg. Basketbal Het heren basketbalteam van MEVO'80 speelt zaterdag 6 maart een competitie-wed strijd tegen de Stonedunkers uit Hulst. Het damesteam speelt tegen Smokkelhoek 2. Beide wedstrijden beginnen om 21.00 uur in sporthal On derdak in Zierikzee Biljarten Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt vanaf vrijdag 5 maart tot en met zondag 7 maart de finale-wedstrijd 3- kamp-laag (libre, bandstoten en driebanden). De wedstrijd vindt plaats in café De West hoek in Burgh-Haamstede. Deelnemers: J. de Bruin, W. Hartman, L. Koopman, A. Koot, A. Kort, J. de Regt, A. Tiggelman en N. Tuinman. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport moet zaterdag 6 maart op be zoek bij VGZ/Sittardia. De koploper in de eredivisie is vrijwel zeker van de play-offs voor de landstitel. ZHV/Delta Sport zal in Sittard alleen de mogelijkheid krijgen om de schade beperkt te houden. De wedstrijd begint om 19.45 uur. De supportersbus van de Zie- rikzeese ploeg vertrekt om 15.00 uur vanaf sportpark Ban- nink in Zierikzee. Peter van de Cingel 2-1. Een kwartier later tekende Luc tor'88 voor 3-1 maar binnen twee minuten scoorde Erwin Theunisse uit een vrije trap 3- 2. De ruststand werd uiteinde lijk bepaald op 4-2. In de twee de helft kreeg SKNWK steeds beter grip op het nieuwe spel- systeem van Van der Linde. In de 60e minuut resulteerde dat in een doelpunt nadat Kees- Jan van Nieuwenhuize een eentweetje aanging met Erwin Theunisse en deze laatste keu rig afrondde. Tien minuten la ter kwam er een lange bal op Robin Vrij, die speelde keurig Michel Flikweert aan die ver volgens met een stiftbal de doelman van Luctor'88 pas seerde: 4-4. De uiteindelijke 5-4 einduitslag ontstond door een verdedigingsfout bij SKNWK. speeld. In alle klassen wordt gespeeld in drie onderdelen: Heren-dubbel, dames-dubbel en mix-dubbel. Er kan worden ingeschreven op twee onderdelen. De organisa tie deelt in op volgorde van binnenkomst tot een maxi mum van honderdvijftig par-: tijen. Hockey Na een lange winterstop start op zondag 7 maart voor Hoc keyclub Schouwen-Duiveland de competitie weer. Het da mesteam speelt een thuiswed strijd, op sportpark Bannink in Zierikzee, tegen Rapide uit Hulst. Aanvang: 12.45 uur. Het eerste herenteam gaat op be zoek bij Forcial in Rockanje. Aanvang: 14.30 uur. Schaken In de derde klas landelijke schaakcompetitie speelt het eerste schaakteam van schaak vereniging Zierikzee zaterdag 6 maart een wedstrijd tegen Stukkenjagers. Aanvang 13.00 uur in het UW gebouw in Zie rikzee. Het tweede schaakteam gaat donderdag 11 maart op be zoek bij Koudekerke 3. Tafeltennis Het eerste tafeltennisteam van Scaldina speelt dinsdag 9 maart een competitie-wed strijd tegen en in Kapelle. Hans Beukert, Michel Holm en Hans Volkeri zullen vanaf 20.00 uur proberen de nodige punten te verdienen. Volleybal Het eerste heren-volleybal team van Delphi/MEVO'80 speelt zaterdag 6 maart om 19.00 uur in sporthal Onderdak in Zierikzee tegen Sprengelm./ Sw 1. Het eerste damesteam speelt om 17.30 uur tegen Eer- land/Krimpen 2. Zowel het eerste heren- als het eerste da mesteam van volleybalvereni ging Kwiek uit Bruinisse speelt zaterdag 6 maart een uit wedstrijd. De heren gaan op bezoek bij Volley Voorne 2 (aanvang 20.45 uur) en de da mes reizen af naar Ibis 2 (aan vang 14.45 uur). Eindstand: (achtereenvolgens punten, caramboles, beurten, alge meen gemiddelde, partijgemiddelde en serie): 1. C. den Boer, de Wig10 445 135 3.29 3.94 20 2. P. Vijverberg, Phoenix9 432 160 2.70 3.75 15 3. C. van Etten, de Poedel8 418 121 3.45 4.41 18 4. R. C. de Bruin, Old Dutch5 405 173 2.34 2.77 20 5. W. Hanse, Bommenede4 400 169 2.36 3.12 15 6. G. Monster, DOS4 361 159 2.27 2.58 14 7. T. C. van Beveren, Old Dutch2 283 151 1.87 2.34 14 Met veel enthousiasme speelt een leerling van de school De Schouw haar partijtje tafel tennis. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - Alle kinderen uit de groepen drie tot en met acht van beide basisscholen in Brouwershaven konden terecht in de gymzaal om mee te doen aan het tafeltennistoernooi, georganiseerd door de sportcommissie van de School met de Bijbel De Schouw. Schouw reikte de prijzen uit. Van groep 3/4 eindigde als eerste Marieke de Ruijter, 2. Peter Stoel en 3. Sabine Ver hoeven. Groep 5: 1. Pieter Maarten van Vulpen, 2. Ivo Fonteine, 3. Liset Slager. Groep 6: 1. Frank Kriste- lijn, 2. Jouke Flach, 3. Hans de Ruiter. Groep 7/8 (poule B): 1. Cyrille Pennavaire, 2. Marcella Krips, 3. Jeroen van der Meide. Groep 7/8 (poule A): 1. Leonard den Boer, 2. Maurice Lievense, 3. Eline van 't Hof. Officieuze nationale C-kampioenschappen DEN HAAG - Jurgen de Lang uit Zierikzee vestigde tijdens de nationale indoor-kampioenschappen een officieu's Zeeuws record op de 800 meter en 60 meter horden bij de C-junioren. De 15-jarige atleet van Del ta Sport liep op de 200 meter indoorbaan in de Hout- rusthallen in Den Haag in de series een knappe tijd van 2.06.58 minuten. Op de horden noteerde hij 9.43 seconden. Tevens betekenden beide tijden ook clu brecords bij zijn vereniging Delta Sport. ZIERIKZEE - Naast de gebruikelijke recreatieve competities zoals volleybal en badminton komen dit weekend ook de officiële bonds-wedstrijden weer op gang. De hockey-competitie neemt na een lange win terstop weer een aanvang en ook de volleybal competitie start weer na een uitgebreide krokus vakantie. De voetbalcompetitie barst zaterdag 6- en zondag 7 maart weer in alle hevigheid los (zie don derdag-editie). ZIERIKZEE - Op zaterdag 17 april houdt Badminton Recreatie Schouwen-Duiveland het Zierikzeesche Nieuwsbode Badminton Toernooi. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan wordt er in sporthal Onder dak tussen negen en vijf uur gespeeld in drie ver schillende klassen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11