Hubo Renesse biedt nieuwe collectie raamdecoratie Steelband Korps Mariniers treedt op in Port Zélande Meer belangstelling voor duurdere fiets KORT AUTOSCHADE Showtruck Duscholux sanitair te gast bij Firma Van Geesbergen Nieuwe adressengids houders NBHV-card Zeeuwse Trein Modelruil beurs voor negende keer Grote beurs tweedehands boeken in Koudekerke Roemenië 40% KOKïWtë autoschade? de kortste weg naar herstel Duivelands Meubelhuis sponsort VV Bruse Boys Zaalvoetbalteam Vanity voorzien van nieuw tenue Zeeuwse Sportraad gaat op eigen benen verder r Havennieuws Klaverjas- toernooi in De Schutse Heropening van het VVV-kantoor Voorjaars wandeltocht WOENSDAG 3 MAART 1993 3 RENESSE - Sinds enkele weken heeft Hubo-doe-het- zelf voordeelmarkt in Renesse een compleet nieuwe collectie raamdecoratie in huis. Het gaat om een col lectie van het eigen Hubo-merk. Deze bestaat uit verticale lamellen, horizontale jaloezieën en rolgor dijnen. Alle bestellingen worden op maat gemaakt in een daartoe speciaal uitgeruste fabriek. Het gehele assortiment bestaat uit 150 verschillende kleuren en dessins, zowel in stof als in kunststof, van zeer eigentijds tot romantisch en klassiek. Als het allernieuwste op de markt voor raamdecoratie kan ge noemd worden de 89 mm brede aluminium lamel die Hubo in 72 kleuren kan leveren, met of zonder onderketting. Bij de raamdecoratie bestaat de mogelijkheid om in combi natie met een tweede kleur een heel apart persoonlijk effect te creëren. Bij Hubo doe-het-zelf kan men het uitgebreide aan bod bekijken en een keus ma ken. Naast variaties in de vele kleu ren zijn er ook variaties in breedten. Voor een schuin raam kan een precies passende raamdecoratie gemaakt wor den tegen een meerprijs. Ook voor een ronde erker is er een passende decoratie te realise ren. Kortom, met de nieuwe collectie van Hubo Renesse zijn de mogelijkheden onbe perkt. „Of het nu gaat om een gordijn met een clown voor de kamer van een kind of om een verduisteringsgordijn voor de donkere kamer van een foto hobbyist, het is er. Om de nieuwe collectie te in troduceren, verzorgt Hubo Re nesse tot eind april gratis het opmeten en plaatsen. Er zijn korte levertijden en verder gaat het bij deze raamdecoratie van het eigen merk om zeer scherpe prijzen. ZIERIKZEE - De inrichting van een badkamer liet vroeger nogal eens te wensen over. Even boven het gootsteen een washandje door het gezicht en één keer per week in een zinken teil behoort ook al ge ruime tijd tot het verleden. Sinds kort heeft men de genoegens van een badkamer ontdekt en wordt er steeds meer belang gehecht aan de inrichting ervan. Duscholux Nederland BV heeft zich sinds kort gevestigd in Ne derland. Het is een wereldwijd merkenfabrikant die beschikt over twaalf produktievestigin- gen en ruim 2000 verkooporga nisaties. Het sanitair is maar liefst in 26 landen verkrijg baar. Trainingen Duscholux is bekend om zijn talrijke design-onderscheidin gen, de voortdurende innovatie en de hoge kwaliteit van zowel materiaal als bewerking ervan. Om te zorgen dat Duscholux sanitair perfect geplaatst wordt, krijgen installateurs speciale trainingen aangebo den in de vestiging te Vianen. Deze zorg draagt ertoe bij dat de klant optimaal van zijn aan schaf kan genieten. Om nog meer naamsbekend heid op te bouwen onder de Ne derlandse consument maakt de Nederlandse vestiging nu ook gebruik van een vijftien meter lange show-/promotietruck. Deze truck is voorzien van ze ventien douchewanden, zeven acrylprodukten waaronder een echt werkende whirlpool' en drie spiegelkasten. Assortiment Duscholux heeft een groot as sortiment in douchewanden. Zij zijn in diverse moderne uit voeringen verkrijgbaar. Voor iedere douchebakvorm zijn wel douchewanden verkrijgbaar. Een nieuw snufje op dit gebied zijn schuif- en draaideuren met magneetsluiting, waardoor met name draaideuren niet meer ongewenst open gaan. Le verbaar zijn de douchewanden in veiligheids kunststof en in veiligheids hardglas en in bij na alle denkbare kleuren. De badkuipen en douchebak- ken zijn gemaakt van speciaal sanitair acryl, en zijn lever baar in de meest uiteenlopende maten, modellen en kleuren. Zelfs anatomisch gevormde ba den zijn leverbaar. Het voor deel van dit sanitair acryl ten opzichte van geëmailleerd plaatstaal is dat het niet koud aanvoelt en dat het badwater minder snel afkoelt, kunststof door en door gekleurd is en dat het veiliger is omdat kunststof stroever is. Een whirlpool is een badka merattribuut waarin iedereen zich optimaal kan ontspannen. Het water wordt door een aan- zuigopening in de badwand aangezogen en spuit met kracht door ingebouwde jets weer terug het bad in. Ook bestaat de mogelijkheid om voorverwarmde lucht toe te voegen aan deze waterstraal. Een combinatie van zij- en bo demjets, lucht en water, met en zonder verlichting is uiteraard allemaal mogelijk. Dinsdag 9 maart staat de truck bij de firma Van Geesbergen in Zierikzee. Een kijkje nemen in de showtruck is zeker de moei te waard. ZIERIKZEE - De eerste adressengids met NBHVee- Cardhouders is verschenen. In deze gids staan alle adressen van deelnemers aan de kwalificatierege ling van de Nederlandse Bond van Handelaren in Vee (NBHV), De NBHVeeCard is het kwaliteitsvig net van de vakbekwame particuliere veehandel. De NBHVeeCard wordt ver strekt aan veehandelaren die Voldoen aan voorwaarden voor vakbekwaamheid, ervaring en serviceverlening, De adressen gids bevat de adressen en speci alisaties van alle houders van de NBHVeeCard. Het vakman schap van de veehandelaar is: elk dier, elke kwaliteit en elk gewicht op de - juiste plaats. Steeds meer veehouders doen zaken met de particuliere vee handel. De NBHV beveelt een ieder aan om zijn voordeel te doen met deze adressengids. De adressengids bevat tevens in formatie over activiteiten van de georganiseerde veehandel. De NBHVeeCard staat voor kwaliteit en duidelijkheid. De NBHV is in 1992 gestart met de uitgifte van de NBHVeeCard aan veehandelaren. De houder van de NBHVeeCard staat on der meer garant voor deskun dige advisering en optimale service. Daarnaast beschikt de Cardhouder over voldoende er varing en werkt hij volgens de Algemene Voorwaarden voor de Veehandel. De NBHVeeCard laat zien dat er volop vakman schap aanwezig is in de veehan del. Een goede beoordeling van levend vee door een vakman die kennis heeft van afzetkana len is van groot belang voor de financiële resultaten van de veehouder. OUDDORP - Donderdag 25 februari was de Steelband van het Korps Mariniers voor een fotosessie in Gran Dorado Port Zélande. Als genoegdoening voorde genoten gastvrijheid verzorgde de Steel band in de Gran place, het winkelcentrum van Port Zélande. een kort optreden, hetgeen door het winkelend publiek zeer gewaardeerd werd. (Foto: Joop van Houdt). Een mooie modelbaan is het resultaat van vele uren arbeid. S HEER HENDRIKSKINDEREN - Zaterdag 6 maart wordt in het dorpshuis 's-Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen voor de negende keer de Zeeuwse Trein Modelruilbeurs gehouden. De regionale beurs is te bezoe ken tussen 10.00 en 16.00 uur en trekt elk jaar opnieuw een groot aantal bezoekers, omdat men hier in alle rust kan kij ken en vergelijken. En natuur lijk de gewenste aankoop eerst gratis kan proberen op de aan wezige testtafel. Video Zoals elk jaar het geval is, wordt ook tijdens deze beurs weer een video worden ver toond van Rail Art. Welke dat is blijft een verrassing. Op de modelbouwshow in de Zeelandhallen heeft iedereen onlangs kunnen zien hoe mooi een baan kan zijn. Het is wel veel werk, maar het resultaat is vaak een reden om er mee door te gaan. Ook in de model bouw is er meer mogelijk dan we denken. 's-Heer Hendrikskinderen is gemakkelijk te bereiken met het openbaar vervoer. Vanaf NS-station Goes kan men bus lijn 23 of 54 nemen. KOUDEKERKE - Zaterdag 6 maart aanstaande kunnen de Zeeuwse boekenliefhebbers en -verzame laars wederom terecht in Koudekerke, waar in beide zalen van Hotel Walcheren een grote tweedehands boekenbeurs plaats zal vinden. Het feit dat het inmiddels al voor de zesde keer is dat deze beurs wordt gehouden, vervult de organisatie met enige trots. Bovendien blijkt hieruit dat ook in Midden-Zeeland plaats is voor een boekenbeurs van enig niveau. Zeeuwse boeken Op deze beurs (die beslist geen rommelmarkt genoemd kan en mag worden) bieden ruim vijf tien standhouders uit Zeeland en daarbuiten een veelheid van boeken aan. Naast het al dan niet literaire boek is er op veler verzoek ook weer plaats inge ruimd voor Zeeuwse boeken. Daarnaast kan men ook strips, prenten en dergelijke vinden. Bovendien hebben de meeste standhouders een eigen specia liteit, bijzonder assortiment of interessegebied, wat het voor de liefhebbers zeker de moeite waard maakt om tussen die duizenden boeken te snuffelen naar dat ene lang gezochte boek. De beurs wordt gehouden van 12.00-17.00 uur; de toegang voor het publiek is gratis. Fietsverkoop opnieuw op hoog niveau ZIERIKZEE - De verkoop van nieuwe fietsen is vo rig jaar uitgekomen op 1,31 miljoen eenheden, waar mee het recordaantal van 1,33 miljoen stuks in 1991 vrijwel is geëvenaard. De belangstelling van de con sument ging het afgelopen jaar vooral uit naar de duurdere kwaliteitsfiets. Maar liefst 60 procent van de aankopen betrof in 1992 een fiets in de prijsklasse boven de 700 gulden en één op de vier fietsen was zelfs duurder dan 1000 gulden. Ter vergelijking, vier jaar geleden bevond 34 procent van de aankopen zich in het segment boven de 700 gulden en was één op de tien fietsen duurder dan 1.000 gulden. Dit blijkt uit het NSS markt onderzoek Fietsen dat werd uitgevoerd in opdracht van de RAI, BOVAG, NCBRM en Stichting Fiets! De trend naar meer hoogwaar diger fietsen heeft ertoe geleid dat de gemiddelde aankoop prijs van een nieuwe fiets in middels 799,- bedraagt. In 1991 gaf de consument gemid deld 737,- uit voor een nieuw rijwiel en in 1'990 660,-. Een andere opvallende ontwik keling betreft de opkomst van de zogenaamde hybride fiets, een kruising tussen een sport- fiets en een ATB-fiets. Binnen de categorie ATB-achtigen, waarop in 1992 35% van de to tale afzet betrekking had, kwam liefst veertien procent voor rekening van de hybride fiets. Voorts mag ook de sport en toerfiets zich als vanouds met 51% in een grote populari teit verheugen. Enkele kleine re categorieën betreffen de racefiets (4%), de jeugdfiets (5%) en de kleuterfiets (4%). Het aankoopkanaal voor een nieuwe fiets is traditioneel Üe fietsvakhandel. Het leeuwe- deel van de fietsen (837o) wordt via dit kanaal verhandeld. Advertentie In de tehuizen die door Nederlanders zijn gerenoveerd in Roemenië willen wij 5x per jaar onderhoud gaan plegen. Wat we heel hard nodig hebben is veel gereed schap op allerlei gebied. Misschien kunt u ons wel helpen. Voor inlichtingen: Evangelische Boekwinkel Meelstraat 1, Zierikzee, telefoon 01110-12624 BRUINISSE - De gebroeders Arend, Willem en Koos Toe ring uit Lemmer hebben Maas kant Shipyards in Bruinis- se/Stellendam opdracht gege ven voor de afbouw van twee superkotters 1993. Met deze investering is een be drag van ruim achttien miljoen gulden gemoeid. De beide vis sersschepen, waarvan de eerste (de LE 63) volgens planning nog dit jaar wordt overgedra gen, krijgen elk een lengte van 44,20 meter bij een breedte van negen meter. Een nieuwe LE 62 staat voor medio mei 1994 op de kalender. De voortstuwing van de mo derne boomkorders zal worden verzorgd door Deutz-motoren. Beide schepen komen ter ver vanging van de huidige LE 62 en de LE 64 in de vaart. Laatst genoemde kotter is recentelijk aan de gebroeders De Vries in Urk verkocht. De LE 62 die eerder als ARM 14 voer wordt te koop aangeboden. BURGH-HAAMSTEDE - In dorpshuis De Schutse te Burgh-Haamstede wordt op zaterdag 6 maart een klaver- jastoernooi gehouden. Het evenement begint om 20.00 uur en wordt georganiseerd door de klaverjasvereniging Haamstede. Er wordt ook een verloting gehouden ten bate van de vluchtelingen. Belang stellenden die aan het toernooi willen deelnemen dienen zich voor 1 maart aan te melden via telefoonnummer 01115-3526 of 1401. ZIERIKZEE - Vrijdag 19 maart wordt het VVV-kantoor aan het Havenpark in Zierikzee heropend. Daarmee komt een einde aan een verbouwing die het onder komen een wat eigentijdser aanblik moet geven. De officië le ingebruikname is vrijdag 19 maart om 16.00 uur. Na de ope ningshandeling kan men het gerenoveerde kantoor met on der meer een verbrede toegang en een andere balie bezichti gen. HOEDEKENSKERKE - Op za terdag 6 maart verzorgt het wandelcomité Kasporgo haar jaarlijkse voorjaarswandel- - tocht. Dit keer is de tocht uitgezet in en rond Hoedekenskerke. Start en finish is bij Café Wester- schelde. Men kan zich daar ook inschrijven en wel vanaf 13.15 uur. De wandeltocht gaat om 14.00 uur van start. Men kan kiezen uit de afstanden vijf, tien of vijftien kilometer. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS Ook uw specialist voor camcorder-accessoires St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 Advertentie iWARBNHUIS Tel 01116-1343 l Dooi steeds a„et. I 1 lekties en bebben schoe£ppBOK LOTTO enz. rs^opK'ons dingsrek. WARSNHUIS ntrwtu Tri 0111HW Advertentie Banmnklaan 8 4301 NN Zienkzee Tel 01110-13551 BRUINISSE - De F-pupillen van VV Bruse Boys zijn in het nieuw gestoken door Duivelands Meubelhuis. Op de achtergrond de sponsor, mevrouw Bal van het Duivelands Meubelhuis. Het zaalvoetbalteam van Dancing Vanity, uitkomend in de twee de klas van de competitie, is dit jaar door de sponsor van een ge heel nieuw tenue voorzien. ARNEMUIDEN - Vanaf 1 januari 1993 is de Zeeuwse Sportraad een zelfstandige organisatie. De Stichting Zeeuwse Sportraad heeft vanaf die datum ook af scheid genomen van het overkoepelend orgaan Stichting Zeeland, sinds kort Stichting VMC, en gaat op eigen henen verder op een nieuwe lokatie. Gekozen is voor de gebouwen van Het Zilveren Schor te Arnemuiden waar een landelijke stichting (NCS) voorbereidingen treft voor de oprichting van een sportcentrum voor gehandicapten. Het Zilveren Schor was tot voor enige jaren een vorming scentrum. De gebouwen zijn nu overgenomen door het NCS (Nationaal Centrum Sportvor- ming Gehandicapten) en in die gebouwen huurt de Zeeuwse Sportraad nu ruimten als kan toor. Op Het Zilveren schor is verder nog gehuisvest Recrea- tiewerk Zeeland. Taak Het bestuur van de Stichting Zeuwse Sportraad wordt ge vormd door op functie aange zochte deskundigen met een sterke affiniteit met de sport. Het bestuur bestaat uit zeven personen met een adviseur na mens de provincie Zeeland, die uiteraard de belangrijkste sub sidiegever blijft. Het bestuur heeft wel de taak op zich geno men en vooral ook de uitda ging om met het activiteiten pakket ook eigen inkomsten te gaan verwerven. Zij menen deze 'handschoen' te kunnen opnemen en gelet op de eerste anderhalve maand zul len zij daarin ook slagen. Wel merken ze op dat ze van de po- vincie ruimte krijgen om dit commerciële proces te laten groeien. De nieuwe structuur van de Sportraad biedt geen ruimte meer voor de 'oude' commissies. Wel zal ze graag gebruik blijven maken van de vele deskundigen die vroeger aan het commissiewerk een be langrijke bijdrage hebben ge leverd. In projectgroepen zal die deskundigheid graag inge huurd worden. Overleg De relatie met de sport in Zee land blijft ook in de nieuwe structuur gewaarborgd on danks het feit dat er geen Sportberaad (soort algemene ledenvergadering) meer be staat. In ieder geval wordt twee keer per jaar een overleg met de voorzitters van de pro vinciale sportorganisaties ge houden, vindt overleg plaats met de vakfunctionarissen van de bonden en zijn er voldoende momenten waarop de sporters en sportbestuurders (ook met een politieke achtergrond) el kaar kunnen ontmoeten. Hierbij valt te denken aan de jaarlijkse informatiedag (dit jaar over chronisoh zieken en sport alsmede een nog nader te bepalen thema), het, Sportgala (dit jaar in de gemeente Kapel- Ie) en de vele individuele con tacten door middel van projec ten, cursussen en activiteiten. Zoals afgesproken tijdens de laatste bestuurs- en commissie bijeenkomsten in 1992 wordt er een afscheidsbijeenkomst ge houden die voor deze gelegen heid omgezet wordt in een ken nismaking met de nieuwe Stichting Zeeuwse Sportraad. Deze bijeenkomst in de vorm van een open dag van de Zeeuwse Sportraad wordt ge houden op woensdag 31 maart van 16.30 tot 19.00 uur in Het Zilveren Schor te Arnemuiden waar ook de kantoren van de Zeeuwse Sportraad gevestigd zijn. Er wordt dan inzicht gege ven in de nieuwe Sportraad, het nieuwe bestuur wordt voor gesteld, er is een sport-actief- markt en gelegenheid voor in formeel contact. AMSTERDAM - De directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, Rudi Fuchs, vindt dat de schuld voor het miljoe nentekort bij het Haags Ge meentemuseum op ongenuan ceerde wijze bij hem is gelegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3