Gymnastiekvereniging Delta Sport start Moeder en kind gymnastiek UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Hotel-Restaurant de Schelphoek weer in oude luister hersteld r Deurloo Vergadering van Algemeen Vissersbelang ZOC wil onderzoek naar bedrijvigheid centrum tFOTO rTTTTME t- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEKBEDDEN MATRASSEN DEKENS Elke donderdagmiddag in de Muiockstraat Bijna dertig jaar onder dezelfde familie Computerdag EHBO- oefenavond Straks studerenf —mm— JJL FOTO VERSCHOORE iié krant van schouwen-duiveland.\j NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 3 MAART 1993 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SC H O U W E N D U IV E L A N D WOONTEXTiEL ZONWERING HAVENPLEIN 3 4301 3D ZIERIKZEE TEL. 01110-15951 FAX. 16378 Lisa wordt bij haar koprol geholpen door juffrouw Ati. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Donderdagmiddag tussen 14.30 en 15.15 uur is de gymnastiekzaal van Gymnastiekvereniging Delta Sport in de Muiockstraat gevuld met onze toekomstige turnkampioenen. Onder leiding van Ati den Boer tonen kinderen in de leeftijd van anderhalf tot vier jaar waartoe ze allemaal in staat zijn. Krokusvakantie, kregen de kinderen een speciale les. Om dat het vakantie is staan alle gymtoestellen die de oudere groepen gebruiken, in de zaal opgesteld. Bovendien hebben alle kinderen een introduceetje mee mogen nemen, met als ge volg een gezellige drukte in de gymzaal. Zoals gebruikelijk bij het spor ten, begint de training met een warming-up. In een lichte loop pas rennen de peuters, ai dan niet met de hulp van de moe ders, op een gezellig muziekje de zaal rond. Dit lopen gaat al snel over in kruipen en rolle bollen, maar ook daar worden de spiertjes natuurlijk warm van. Na het inlopen volgen er enke le grondoefeningen op een handdoek. Allereerst moet ie dereen zich zo klein als eer poesje maken. De peuters gaan hierin helemaal op en het ge- miauw is dan ook niet van de lucht. De handdoek waar ze op zitterj kan ook nog voor andere dingen worden gebruikt. Bij voorbeeld om mee te vliegen als een vogeltje. Dat hoeft juf frouw Ati natuurlijk maar één keer te zeggen. Iedereen rent met de handdoek hoog in de lucht kriskras door de zaal. Maar wie had het daar over een vogeltje? ,,Ik ben Superman", roept een van de peuters. Wanneer de kinderen weer ge land zijn volgt er een schild- paddenrace. Ze kruipen alle maal laag over de vloer van de ene kant van de iaal naar de andere. Zo op het eerste gezicht zijn het inderdaad net schild padden, alleen de snelheid is niet helemaal wat we van een schildpad gewend zijn. Tot slot van de warming-up moeten ook de moeders eraan geloven. Een handdoek kan na tuurlijk ook heel goed als een tafelkleed dienst doen. Maar dan moeten de moeders wel al lemaal op de knieën, zodat de ""kinderen op de ruggen de tafel kunnen dekken en aan kunnen schuiven om even uit te rusten. Onlangs is Gymnastiekvereni ging Delta Sport begonnen met Moeder en kind gymnastiek. Naar een dergelijke les is reeds eerder vraag geweest, maar tot daadwerkelijke actie kwam het nooit. Hierin is dus nu ver andering gekomen. Vijf weken geleden vond de eerste les plaats en op dit moment zijn er elke donderdagmiddag zeven peuters met hun moeders in de gymzaal &an het gymnastie- ken. Tbestellen worden hierbij nau welijks gebruikt. „Dit geeft al leen maar afleiding voor de kinderen", zegt Ati den Boer, die de lessen verzorgt. „We be ginnen altijd met een lege zaal en doen dan eerst tikkertje of iets dergelijks. Daarna maken we gebruik van enkele eenvou dige dingen. De kinderen doen niets liever dan klimmen en klauteren en daar spelen we op in". Volgens Ati den Boer ont breekt het thuis vaak aan ruimte om eens lekker met de kinderen te spelen. „De kinde ren kunnen hier in de zaal vrij uit spelen. Bovendien doen de moeders ideeën van elkaar op wat betreft spelletjes, die ze dan zelf met de kinderen thuis kunnen doen", aldus juffrouw Ati. Ibt op dit moment zijn er nog alleen maar moeders, die aan de les deelnemen. De peuter- groep zelf bestaat ook uit al leen maar meisjes. Maar vol gens Ati den Boer verandert dit vanzelf. Belangstellenden kunnen elke donderdagmid dag terecht in de gymzaal in de Muiockstraat. Zij kunnen eerst twee gratis proeflessen mee doen, voordat ze besluiten aan de lessen deel te nemen. Warming-up Donderdag 25 februari, in de Trampoline Na de warming-up begint het echte werk en in een zaal vol gymtoestellen zijn er natuur lijk legio mogelijkheden. Er wordt begonnen met de even- wichtsbalk. Om aan de smalle balk te wennen, mogen de kin deren eerst oefenen op een ge wone bank. Vervolgens gaat het steeds een stapje hoger, tot dat het moment daar is en de eerste stapjes op de echte even- wichtsbalk worden gezet, het geen sommige kinderen ge makkelijker afgaat dan de moeders. SEROOSKERKE - Hotel-Restaurant de Schelphoek is gelegen in één van de mooiste beschermde natuurgebieden van Zeeland. Natuurreservaat de Schelp hoek is ontstaan tijdens de Watersnoodramp van 1953. De familie Van der Put ten zwaait reeds bijna dertig jaar de scepter in het bedrijf, dat sinds vorig jaar weer in het bezit is van vier hotelkamers. In 1964 kocht de familie het in het reservaat gelegen café, dat met de ramp verwoest was. Voor dit café bestond een her- bouwplicht en op de plaats er van liet de familie een hotel restaurant bouwen. In 1985 na men Fred en Peter van der Put ten de zaak van hun ouders over. Fred is de chef-kok van het restaurant en Peter beheert de voorkant van de zaak. In verband met de veroudering van de bovenverdieping was de zaak toen reeds geen hotel meer. In 1985 vonden de gebroe ders Van der Putten een ver bouwing van de zaak, om deze weer terug te brengen in de ou de staat, dus met verblijfsac- commodatie, nog niet nodig. Een kijkje in een van de vier luxe kamers die Hotel-Restaurant de Schelphoek rijk is. (Foto: Joop van Houdt). De laatste jaren heeft het be drijf echter een enorme vlucht genomen. Mede in verband met het gereedkomen van de Oos- terschelde-stormvloedkering en de Philipsdam, ontstond bij beide eigenaren de behoefte het hotel in ere te herstellen. In deze behoefte is vorig jaar voorzien. Tevens werd tijdens deze verbouwing een nieuwe toiletgroep in de zaak ge bouwd. De vier tweepersoonskamers zijn ingericht zoals de luxe toe rist of de moderne zakenman wenst. Ze zijn van alle gemak ken voorzien. Op elke kamer is een toilet, bad, telefoon en tele visie. Met pension Wielsteen in het nabijgelegen Noordwelle is een afspraak gemaakt, voor het geval er geen kamers meer vrij zijn. De gasten worden dan doorverwezen naar dit pension van de familie Van Burg. Naast de verbouwing zijn er in de loop der jaren nog andere zaken veranderd. Zo is de zaak bijvoorbeeld zeven dagen per week geopend. Volgens Peter van der Putten is er voor de toerist in Zeeland op de maan dag en dinsdag weinig te bele ven. „Bijna alles is dicht en voor de zakenman kan dit na tuurlijk knap lastig zijn", zegt hij. „Bovendien kun je eigen lijk de hotelgasten op deze twee dagen niet verplichten er gens anders te gaan eten, om dat het restaurant gesloten is. Ze kunnen nergens naartoe en zitten maar op een hotelkamer in een donker restaurant en moeten het verder zelf maar uitzoeken. Dat kun je niet ma ken". Ook op zondag is de keuken de gehele dag geopend. Vanaf 10.00 uur kan iedereen in het restaurant terecht voor een laat ontbijt, voor de lunch of voor een vroeg diner. De lig ging van het restaurant in het natuurgebied geeft hier na tuurlijk ook alle aanleiding toe. Wanneer een van de kinderen echter ontdekt hoe ze op de trampoline kan komen, is het hek van de dam. Binnen enkele seconden nemen enkele peu ters bezit van dit toestel en la ten de evenwichtsbalk voor wat hij is. En ook de anderen kunnen natuurlijk niet achter blijven en zo staan weldra alle kinderen te springen en te hup pelen. En zelfs enkele moeders doen mee. Oog-appels Wanneer juffrouw Ati einde lijk iedereen van de trampoli ne heeft weten af te krijgen, volgt er een soort hindernis- baan. De kinderen springen via een springplank in een hoe- pfel, vervolgens doen ze enkele koprollen op een paar matras sen en spoeden zich dan naar de brug met ongelijke leggers, om tenslotte hangend aan de rekstok te eindigen. Het is een gekrioel van jewelste en de moeders komen ogen tekort om ervoor te zorgen, dat hun oogappels niet al te wilde toe ren uithalen. Na de hindernisbaan is het tijd voor de vrije oefening. Een leuk muziekje wordt opgezet, de verlichting wordt aangepast en de zaal verandert in een mum van tijd in een disco. De kinderen vinden dit allemaal prachtig en swingen alsof hun leven ervan afhangt. Maar de tijd is onverbiddelijk en om kwart over drie is het moment daar om de training te beslui ten. Dit tot groot ongenoegen van de peuters, die blijkbaar nog voldoende energie hebben, om de gehele middag door te dansen. Allemaal zeggen ze juffrouw Ati met een grote grijns op hun gezicht gedag en verheugen ze zich alweer op de volgende week. Ondanks deze veranderingen is de identiteit van de zaak het zelfde gebleven. De ruimte voor het geven van feesten is er nog steeds en ook de aparte ap- piratiefruimte bij de open haard is behouden. In de woor den van Van der Putten is dit „juist de ambiance waarom de Schelphoek bekend staat". „We werken ook al jaren met de produkten van de viskwekerij van Bart Schot op de Neeltje Jans", zegt hij. Vis-, schaal- en schelpdieren zijn dan ook de specialiteit van het restaurant. Delta-lunch „Ik ben de mening toegedaan, dat je moet werken met de pro dukten uit je eigen regio en bij ons is dat dus uit de zee, aan de andere kant van de dijk. Met onze kaart willen we bijvoor beeld de Hollandse garnalen, de Oosterschelde paling en de Zeeuwse mosselen promoten". Deze promotie krijgt ook gestalte in de Delta-lunch, be staande uit kreeftesoep en slip tongetjes, die al jaren op de kleine kaart prijkt. „Deze lunch mogen we nooit meer van de kaart halen", zegt Van der Putten. „Hiervoor komen zelfs mensen van de ministe ries uit Den Haag naar de Schelphoek. Toekomst Wat de toekomst betreft staat er nog een aantal veranderin gen op het programma. Aller eerst een uitbreiding van het restaurant, door middel van een serre. Daarnaast is een ter ras in de tuin aan de achter kant van de zaak één van de wensen van de uitbaters van het hotel-restaurant. En op den duur wordt het totale bedrijf vernieuwd, „zonder overigens de ambiance van de Schelp hoek, die in de afgelopen der tig jaar is opgebouwd te verlie zen", aldus Van der Putten. ZIERIKZEE - Zaterdag 6 maart wordt door de Compu ter Club Zeeland (CCZ) en de Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland een com puterdag gehouden in de aula van de school aan het Hatfield- park. Tijdens deze computerdag kun nen computergebruikers erva ringen met elkaar uitwisselen en zelfgemaakte toepassingen demonstreren. Systemen Tijdens de computerdag zijn verschillende computers, ge bruikmakend van verschillen de systemen, in werking te zien. Voor leden van de compu terclub is gratis public domain software te krijgen. Een auto matiseringsbedrijf uit Renesse verzorgt tijdens de computer dag demonstraties met ver schillende computers, een Scanjet met tekstherkennings- software, kleurenprinter, fax modem met software, Sound- blaster geluidskaart en ver schillende muizen. Belangstellenden kunnen zelf een foto meebrengen. Die wordt tijdens de computerdag gratis afgetast en op diskette gezet. De computerdag begint om 11.00 en duurt tot ongeveer 16.00 uur. NIEUWERKERK - Op initia tief van de afdeling Duiveland van de koninklijke Nederland se vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken (EHBO) wordt op donderdag 4 maart in Nicu- wcrkerk een oefenavond ge houden. Het evenement vindt plaats in het dorpshuis. Leden van de Lotusgroep beelden de slacht offers uit. Belangstellenden en jeugd-EHBO'ers worden opge roepen om de avond bij te wo nen. Aanvang 20.00 uur. Advertentie Ja, maar waar... Kijk op pagina 11&15 Hogeschool Rotterdam Omstreken Op vrijdag 12 maart BRU1NISSE - Op vrijdag 12 maart houdt de vereniging Al gemeen Vissersbelang in het Verenigingsgebouw aan de Deestraat haar jaarvergade ring. Nadat de voorzitter van de ver eniging, W. Okkerse zijn jaar rede heeft gehouden, wordt aandacht besteed aan het on derwerp 'vissen naar even wicht'. Hierover wordt gespro ken door het hoofd kustvisserij van het ministerie van land bouw, natuurbeheer en visse rij, L. P. Duijn en de voorzitter van Zevibel, J. D. de Voogd. Aansluitend hierop wordt gele genheid gegeven tot het stellen van vragen en discussie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Presentatie plan dinsdag 23 maart ZIERIKZEE - Met het oog op de toekomst van Zie- rikzee als winkelstad wil de Zierikzeese Onderne mers Centrale (ZOC) een ruimtelijk economisch on derzoek laten verrichten naar de bedrijvigheid in het Zierikzeese centrum. Dit onderzoek zal de Zie rikzeese ondernemers zo'n 26.000 gulden kosten. In aansluiting op het Ver- keersstructuurplan dat de ge meente Zierikzee voor de gehe le gemeente wil laten opstellen is ook een onderzoek naar de sociaal-economische structuur van het centrum (inclusief Ha venkwartier en Nieuwe Haven) gewenst. Volgens het ZOC be stuur is dit nodig om uiteinde lijk tot een geïntegreerde visie over verkeer en bedrijvigheid te komen. Daarom acht het ZOC-bestuur het gewenst om de beide onder zoeken door een en hetzelfde onderzoeksbureau te laten ver richten. In dat verband wordt in eerste instantie gedacht aan BRO adviseurs uit Vught. Op basis van de onderzoekgege- vens moet dan een toekomstvi sie worden ontwikkeld waar door, zo meldt de ZOC-Nieuws- brief, „de bedrijvigheid in Zie rikzee in de verre toekomst moet worden gewaarborgd". Kwaliteit Daarvoor moet worden onder zocht hoe het gesteld is met de kwaliteit van het centrum als verblijfsgebied. Maar ook za ken als -de mogelijkheden voor een distributieve ruimte en de gewenste lokatie van nieuwe winkels, alsmede een inventa risatie van het huidige aanbod van winkels en bedrijven, de distributie en een verdeling naar branches verdienen in dit onderzoek de nodige aandacht. Voor dit onderzoek, waarover ook tijdens de najaarsvergade ring al een en ander is verteld, heeft de ZOC als eerste aanzet .een bedrag van tienduizend gulden gereserveerd op de be groting voor '93. De kosten voor zo'n onderzoek worden echter geschat op 52.000 gul den, waarvan de helft door het ministerie van economische za ken kan worden vergoed. Zes entwintig mille zal dan uit de portemonnee van de ZOC moe ten komen. Over dit onderzoek wordt tijdens de voorjaarsver gadering van de ZOC op dins dag 23 maart, nadere informa tie verstrekt. Advertentie LAAR /inkelt' fotograf t"H fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een C kwartaalabonnement f 48,50 C kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— C jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 21 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CCS Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1