Liesbeth van Oosten boekt winst met Mr.Ed Basketbal MEVO'80 wint van De Polder Spannende tijden breken aan voor de voetbalclubs van Schouwen-Duiveland Leen Koster helpt Nola Boys aan een overwinning: tegen De Beuze Badminton- competitie Snelschaak- kampioen'- s schap Hoog percentage trainerswisselingen eilandelijke voetbalclubs Spanning in de tweede klas zaalvoetbal VRIJDAG 26 FEBRUARI 1993 NR 25315 9 ZIERIKZEE - In de nacompeti- tie heeft het tweede team van badmintonclub Zierikzee een gelijkspel (4-4) behaald tegen Backhand 2. Voor Zierikzee 7 en 8 werden er gelijke spelen behaald tegen respectievelijk Rillandia en Backhand 3. Uitslag: Zierikzee 2 - Back hand 2 4-4. Rillandia 2 - Zierik zee 7 4-4. Netwerk 2 - Zierikzee 6 8-0. Backhand 3 Zierikzee 8 4- 4. Zierikzee 13 - Rillandia 3 0-8. Netwerk 3 Zierikzee 13 8-0. RENESSE - Tijdens de derde wedstrijd in deze reeks om de Open Zeeuws NBVR indoor- dressuurkampioenschappen in Renesse heeft Liesbeth van Oosten een eerste plaats ver overd. Van Oosten, lid van de organiserende Ruitervereni- ging Renesse, reed met Mr. Ed in de klasse Z-licht met 190 punten naar de winst. In de Z-zwaar bleef Van Oosten met Mr. Ed steken op een twee de plaats (183 punten) achter Anita van Laar met Farijn die maar liefst 196 punten scoorde. Tijdens de wedstrijden in Ma nege Grol in Renesse waren er meer succesen voor eilandelij ke combinaties. In de M-zwaar klasse reed Anneke Baart met Aran uit Renesse naar de eer ste plaats (114 punten) terwijl Thmara Groot-Bleuming met Daisy won bij de M-lichte klas se. De amazone scoorde daar een opmerkelijk aantal yan 131 punten in de zeer goed gereden proef. Nico Bije met Casper uit Renesse verdiende niet alleen een tweede plaats maar kreeg op de valreep-, ook nog een winstpunt (12Q.punten). Marjolein de Bruyn was met Denise succesvpl in de L-zwaar klasse. De 123 punten leverden haar een eerste plaats op plus een winstpunt. Ook in de L- lichte klasse was er winst voor een amazone uit de stal van Ruitervereniging Renesse. Gil liam Simmers scoorde met Xer Unicum 124 punten. jn g. zwaar klasse was er een tweede plaats voor Deirdre Borsje met Esprit (125 punten) en Dagmar de Ruiter behaalde een tweede plaats met Remexico in de B- lichte klasse (118 punten) BRUINISSE - Schaakvereni ging TOG uit Bruinisse staat zaterdag 27 februari garant voor de organisatie van het 19e Open snelschaakkampioen schap van Schouwen-Duive- land. Vanaf 13.00 uur zullen ruim vijftig schakers in het dorps huis van Bruinisse, volgens het elf ronden Zwitsers systeem, strijden om de eilandelijke ti tel. IFilf VROUWENPOLDER - Het gaat voor de wind met het damesteam van basketbalvereniging MEVO'80 uit Zierikzee. De laatste wedstrijden worden ruim in winst omgezet, zo ook de laatste competitie-wed strijd tegen De Polder. Het team van trainer/coach Bob Noomen nam in Vrouwenpolder ruim afstand van haar tegenstander. De 29-44 winst gaf aan dat MEVO'80 momenteel op de goede weg is nadat in het begin van de competitie nogal eens een wedstrijd verloren ging. Hetty Mol uit Schuddebeurs die in het begin van het seizoen afhaakte, maar zich beschik baar hield als het MEVO'80- team speelsters nodig had, eiste een belangrijke rol voor zich op. Van de vierenveertig punten nam zij eenentwintig punten voor haar rekening. In de beginfase van de wedstrijd werd MEVO'80 al snel onder druk gezet maar Esther Ophuis bracht de Zierikzeese ploeg binnen vier minuten, met twee mooie treffers, al weer langs zij. Nog geen halve minuut la ter bewees Ingrid haar vermo gen binnen de ploeg. De felle speelster scoorde en Roellien Roodenburg knalde.er gelijk bij de volgende aanval ook een bal door de basketring. Sterke aanval In een vrij harde wedstrijd, waar de scheidsrechters Van Belle en Uijl vrij veel persoon lijke fouten uitdeelden, kwam De Polder in moeilijkheden door het sterke aanvals-trio Hetty Mol, Esther Ophuis en Roellien Roodenburg. Hier door kon MEVO'80 de eerste helft al met ruime voorsprong afsluiten (15-25). In de tweede helft zorgden Het ty Mol en Esther Ophuis voor prima hoogstandjes in het aan- valsvak van De Polder. Binnen zes minuten scoorde Ophuis vier keer waar de ploeg uit Vrouwenpolder maar twee doelpunten tegenover kon stel len. Na een schitterend doel punt van Connie Heijboer kwam de opmars van Hetty Mol. In de laatste tien minuten van de tweede speelhelft scoor de zij veertien punten bij el kaar. Nadat ook Eshter Op huis, vijf minuten voor het eindsignaal, het veld moest verlaten met vijf persoonlijke fouten bleef Mol scoren. Omdat MEVO'80 maar met vijf speelsters was afgereisd naar Vrouwenpolder moest zij de laatste vijf minuten met vier speelsters het einde zien te ha len. Wonderbaarlijk hield coach Noomen zijn ploeg goed in de wedstrijd en de MEVO'80 dames knokten zich naar het einde. De einduitslag van 29-44 was verdiend en de sfeer bin nen de groep lijkt langzaam maar zeker weer terug te ko men. De Polder - MEVO'80 29-44 (15- 25). Doelpunten MEVO '80: Hetty Mol (21), Esther Ophuis (12), Roellien Roodenburg (7), Connie Heijboer (2) en Ingrid Vermeulen (2). Scheidsrech ters: M. C. van Belle en Marian Uijl. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van handbalvereni ging ZHV/Delta Sport komt zaterdag 27 februari weer in actie na een week rust. Schoonder- beek/ESCA in Arnhem is de tegenstander voor het achttiende eredivisieduel. Door de verspreide Kro kusvakantie liggen aanstaande weekend nog vele veld- en zaalsporten stil. Bij de voetbalcompetitie is een aantal inhaal- en bekerwedstrijden gepland. Atletiek Zaterdag 27 februari en zondag 28 februari vinden in de Haag se Houtrusthallen de Neder landse indooratletiekkampi- oenschappen plaats. Voor atle tiekvereniging Delta Sport ko men in actie: Liesbeth Oud op de 400 meter en Renate van de Hoek op de 400 meter, 60 meter horden en kogelstoten. Gelijk tijdig zijn er ook C-spelen voor de Nationale jeugd. Van Delta Sport-zijde nemen burgen de Lang (60 meter horden, 800 me ter en kogel) en An ja Stouten (kogel) deel. Badminton In de nacompetitie van het badminton district-Zeeland worden voor de Zierikzeese teams op donderdag 4 maart in sporthal Onderdak in Zierik zee de volgende wedstrijden gespeeld. Vanaf 19.30 uur: Zie rikzee 7 - Kats 1. Zierikzee 5 Rillandia 2. Zierikzee 8 - Sjut- tel 1. Zierikzee 13 - Astroïden 4. Basketbal Het damesteam van basketbal- vereniging MEVO'80 speelt za terdag 27 februari een competi tie-wedstrijd tegen Marathon 3 uit Vlissingen. De wedstrijd begint om 18.30 uur in sporthal Onderdak in Zierikzee Biljarten De Biljartbond district Zee land houdt vrijdag 26-, zater dag 27- en zondag 28 februari de finale 2e klas bandstoten in café Old Dutch in Zierikzee. De organisatie is in handen van biljartvereniging Old Dutch. De spelers zijn: C. van Etten, C. den Boer, G. Monster, H. Han- se, P. Vijverberg, R. C. de Bruin en T. van Beveren. Handbal De hoofdmacht van handbal vereniging ZHV/Delta Sport speelt zaterdag 27 februari haar achttiende competitie wedstrijd in de eredivisie. Na een week rust komen ze uit te gen Schoonderbeek/ESCA in Arnhem. Aanvang wedstrijd om 20.15 uur. De suppoorters- bus vertrekt om 16.30 uur van af sportpark Bannink. Korfbal Het eerste korfbalteam van All-Ready staat een druk weekend te wachten in de zaal competitie. In de promotie klasse speelt de ploeg zaterdag 27 februari uit in Oost- Souburg om 13.00 uur tegen Animo 3. Maandag 1 maart vindt er een thuiswedstrijd plaats tegen Tjoba 3. Aanvang wedstrijd om 20.30 uur in sporthal Onderdak in Zierik zee. Tafeltennis Het eerste team van tafelten nisvereniging Scaldina speelt dinsdag 2 maart een thuiswed strijd in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Daar ontvangen Michel Holm, Hans Beukert en Hans Volkeri Roskam/Middelburg-Zuid 4. Aanvang 20.15 uur. Voetbal Naast de inhaal- en beker wedstrijden vindt er één duel plaats om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Dreischor speelt op eigen veld een wed strijd tegen Renesse op zondag 28 februari, aanvang 14.30 uur. Bruse Boys heeft een oefen wedstrijd gepland op zaterdag 27 februari (14.30 uur) tegen Tholense Boys op het sport park in Bruinisse. Schaken Zaterdag 27 februari houdt schaakvereniging TOG in het dorpshuis in Bruinisse de 19e open snelschaakkampioen schappen. Er wordt gespeeld volgens het elf ronden Zwitsers systeem met een speeltempo van zeven minuten per per soon. Aanvang 13.00 uur. Prijs uitreiking is om 17.15 uur. Kees Joosse heeft met WIK een formidabele eindsprint inge zet voor de periodetitel vierde klas KNVB. (Foto: Joop van Houdt). De overige zeven voetbalver enigingen hebben inmiddels bij verschillende trainers het contract verlengd. Cees van Dijk (Bruse Boys), Kees Ha- gesteijn (Zierikzee), Tbon van Tiggelhoven (Brouwershaven), en Wim Kommer van Zonne- maire tekenden allemaal nog een jaar erbij. Voor Renesse (Ed van Lent), Dreischor (Ibon Tettero) en WIK (Kees Joosse) lopen de contracten met de trainers nog een jaar door. Groot belang Voor Zierikzee, WIK, Dreischor en Renesse zijn de mogelijkhe den aanwezig om de kam pioenstitel en/of promotie te behalen. Brouwershaven moet nog punten pakken om degra datie te ontlopen en Zonnemai- re heeft de promotiekansen in middels verspeeld. Bruse Boys' zaterdag-derdeklasser schap hangt aan een zijden draadje. De ploeg uit Bruinisse zal alle krachten moeten bun delen om degradatie naar de vierde klas te voorkomen. Al met al zijn de laatste competi tie-wedstrijden voor de meeste clubs op Schouwen-Duiveland van groot belang. Wie wordt kampioen en wie gaat degrade ren? Eind april hoopt de KNVB afdeling Zeeland klaar te zijn met de voetbalcompetitie en zullen wij zeker opnieuw de balans op kunnen maken. nog zeven minuten spelen voor het eindsignaal was het Leen Koster die uit epn onmogelijke hoek de winnende treffer maakte: 3-2. In de eerste klas van de Schou- wen-Duivelandse zaalvoetbal competitie lijkt de ploeg van Sporthuis Zierikzee net iets te licht voor de subtop. Ook de wedstrijd tegen Sportsurf Jon ker uit Burgh-Haamstede ging met 3-6 verloren. In de tweede klas stond het duel tussen Ga rage Slager en Stella Boys 2 in het teken van de degradatie. Beide ploegen hebben de pun ten hard nodig om degradatie te voorkomen maar Garage Slager was woensdagavond in Sporthal Onderdak de betere ploeg. Garage Slager die zich afgelopen weken heeft ver sterkt met de 17-jarige speler Wilfred Nelissen, is bezig aan een eindsprint in de tweede klasse. De 5-2 overwinning was dan ook verdiend tegen Stella Boys. Binnen tien minuten kopte Pe ter van der Zwan Garage Sla ger naar een 1-0 voorsprong. Voor de rust vergrootte Wilfred Nelissen de marge naar 2-0. Stella Boys was ook in de twee de helft niet opgewassen tegen de zeer jeugdige ploeg. Met doelpunten van Peter van der Zwan, Mark Kouyzer en Wil fred Nelissen kreeg Stella Boys nog de kans om via Leo Nou- wen en Rob Kroon de eind stand op 5-2 bepalen. Dat het spannend wordt in de onderste regionen van de tweede klas is duidelijk geworden na de 2-0 winst van FC Kerkwerve tegen Stella Boys 1. Langste eind In de derde klas blijft de debu tant 't Swarte Schaep uit Brou wershaven haar wedstrijden winnen. Om de tweede plaats, achter koploper Pinky Boys, trok het team aan het langste eind tegen Knippie uit Burgh- Haamstede. In een doelpuntrij ke wedstrijd won 't Swarte Schaep met 4-6. Ook Studio 't Marktje blijft aanspraak ma ken op een promotie plaats naar de tweede klasse. In de wedstrijd tegen Deltan was er een 2-4 winst voor de ploeg uit Oosterland. Programma woensdag 3 maart in sporthal Onderdak in Zie rikzee: 19.00 uur Delta Cate ring - Vanity. 19.40 uur lb ren Boys - De Keien. 20.20 uur Del tan - De Roo van de Veen. 21.00 uur Bijmakelaardij - FC Kerkwerve. Ie klas Toren Boys-Steiloore PJZ 4-5 De Keien-Coen Honig 1 1-7 Nola Boys-Rest.De Beuze 3-2 Sporthuis ZZ-Sports.Jonker 3-6 Toren Boys 13 10 1 2 21 73 - 38 WIK 13 8 2 3 18 93 - 65 Nola Boys 14 7 2 5 16 58- 54 Rest.De Beuze 13 7 1 5 15 63 - 56 PTT 14 7 1 6 15 48 - 51 Spons. Jonker 12 7 0 5 14 49- 40 Coen Honig 1 13 5 3 5 13 40- 34 Sporthuis ZZ 14 5 3 6 13 65 - 53 Steiloore PJZ 13 2 2 9 6 38- 67 De Keien 13 0 1 12 1 40 - 109 2e klas Vanity-Mcvo 2-6 Delia Catering-Zeelandia 6-1 Garage Slagcr-Stella Boys 2 5-2 FC Kerwcrvc-Stclla Boys 1 2-0 Neffen d'Eulc 13 12 0 1 24 90 - 30 Mcvo 13 10 2 1 22 75 - 33 Bijmakclaardij 13 8 1 4 17 57 - 51 Stella Boys 1 13 6 3 4 15 45 - 36 Zcelandia 15 6 1 8 13 46 - 67 Vanity 13 5 1 7 11 48 - 49 FC Kcrwervc 14 5 0 9 10 34 - 57 Delta Catering 13 4 0 9 8 30 - 52 Stella Boys 2 12 2 3 7 7 35 - 53 Garage Slager 15 3 III 7 42 - 74 3e klas Dropt.Passagc-Coen Honig 2 4-2 Egelanticr-Pinky Boys 4-3 JCnippic-Swarfe Schaep 4-6 Dcltan-St.'t Marktje 2-4 Pinky Boys 14 12 1 1 25 119 - 43 Swarte Schaep 12 8 2 2 18 84 - 42 Knippie 14 7 3 4 17 68 - 63 Sl.'l Marktje 12 7 1 4 15 55 - 49 Roo/vd Veen 12 5 2 5 12 54 - 66 Brabcr Grnv. 13 5 2 6 12 46 - 51 Dropt.Passage 12 5 0 7 10 64 - 52 Egelantier II 4 1 6 9 44 - 57 Dcltan 13 3 0 10 6 53 - 99 Cocn Honig 2 15 I 0 14 2 38 - 103 ZIERIKZEE - Met nog een aantal voetbal-competitie-wedstrijden in het vooruitzicht wordt langzaam maar zeker de balans opgemaakt bij de eilandelijke voetbalverenigingen. Niet alleen een kampioenstitel en/of promotie speelt bij een aantal clubs een rol, maar ook het degradatiespook maakt het leven zuur van een aantal verenigingen. Daarnaast heeft Schouwen-Duiveland te kampen met een groot aantal trainerswisse lingen wat in sommige gevallen de prestaties van de spelers niet bevordert. ZIERIKZEE - Nadat vorige week Steilóöre/PJZ voor een verrassing zorgde om Toren Boys met 4-5 naar de slachtbank te leiden, zo zorgde Nola Boys voor een spannend duel tegen De Beuze. De ploeg van Rinus Nodelijk won uiteindelijk met 3-2 dankzij de enorme inzet van Leen Koster. Leen Koster was voor Nola Boys een belangrijke pion bin nen het team. De getalenteerde voetballer uit Zierikzee heeft net iets meer vermogen om een ploeg naar de overwinning te brengen. De toeschouwers za gen in sporthal Onderdak, tij dens de laatste speeldag, een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Erik van der Wekken bracht Nola Boys binnen tien minuten op voorsprong maar De Beuze vocht terug en kwam snel weer langszij: 1-1. Een prjma actie van Jan van Beveren zorgde voor een 2-1 voorsprong. Dit was tevens de ruststand waarmee coach Rob Holm met Nola Boys van speel helft kon wisselen. Ook de tweede helft bleef De Beuze aandringen en dat resulteerde in de gelijkmaker (2-2). Met Stella Boys-speler Dick Verschoore maakte een handstandje tijdens het degradatieduel in de zaal voetbalcompetitie tweede klas van Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt). Kees Hagesteijn maakt grote kans om met Zierikzee te promove ren naar de zondag dertje klas KNVB. (Foto: Joop van Houdt). Zes van de dertien voetbalver enigingen op Schouwen-Duive land zullen in de aanloop van het nieuwe seizoen een trai nerswisseling ondergaan. Een opvallend hoog percentage en tevens wordt de indruk gewekt dat steeds vroeger in het sei zoen bekend wordt of de trai ner vertrekt of blijft. Bij ME VO was er voor Jaap de Ridder uit Arnemuiden geen eer te be halen. De Ridder, mede door zijn knieblessure, diende twee maanden na aanvang van de competitie al zijn ontslag in bij het bestuur. De zwakke presta ties van de spelersgroep en de gepeperde kritiek van De Rid der via de media versnelden zijn vertrek. Compleet drama Onder leiding van René Ver wijs en Piet Verschure, een noodoplossing zoals beiden het zeggen, heeft de ploeg uit Zie rikzee inmiddels de veilige ha ven bereikt van de eerste klas afdeling. Toch heeft MEVO nog steeds geen nieuwe trainer kunnen vinden. ,,Het valt niet mee om de juiste persoon voor deze groep te contracteren", liet René Verwijs weten. Voor SKNWK, dat een bliksemstart kende in de vierde klas KNVB, voltrok zich de laatste maan den een compleet drama. Kees Kommer liet in november al weten dat hij na zes jaar trou we dienst het had gezien bij SKNWK. Sinds zijn aankondi ging presteerde de spelers groep niet meer optimaal en Kommer stopte zelfs vroegtij dig. Inmiddels is Pieter Diepen horst uit Stad aan het Haring vliet aangetrokken voor het volgende seizoen. Kees van der Linde uit Goes neemt het reste rende seizoen de selectie van SKNWK onder zijn hoede. Voor de spelersgroep uit Nieu- werkerk breken nog spannen de weken aan want degradatie ligt nog steeds op de loer. ZSC uit Scharendijke, 2e klas afde ling, heeft voorlopig een moei lijk seizoen achter de rug. Nog maar twee wedstrijden gewon nen en machteloos onderaan in het klassement bungelen is het lot. Door onvoldoende spelers (blessures en werk) moest trai ner Sjaak Dorreman zelf weer in de clubkleuren gaan spelen en is Kees Kommer aangetrok ken voor het nieuwe seizoen. Ouwerkerk, zondag eerste klas afdeling, heeft niet alleen te maken met een vertrekkende trainer maar verkeert nog steeds in degradatiezorgen. Pe ter Goedegebuure: „Er is geen bezieling bij de spelersgroep. Ik geloof dat zij zich al bij de gradatie hebben neergelegd". Teleurstelling Daarnaast krijgt Ouwerkerk te maken met vertrekkende spelers en is er nog steeds geen nieuwe trainer gevonden om Peter Goedegebuure te vervan gen. Ook het bestuur van voet balvereniging Duiveland moest een teleurstelling ver werken. Kees Willemse kon digde zijn vertrek aan. Aan het einde van het seizoen wil de trainer uit Bruinisse een jaar rust nemen. ,,Ik wil tijd vrij maken om het diploma van oefenmeester 2 te halen", vertelt Willemse. Dui veland is ook nog niet vrij van degradatiezorgen maar de ploeg is nog niet verloren voor de zaterdag eerste klas afde ling. Het bestuur is nog bezig een geschikte kandidaat te vin den om Willemse op te volgen. Tenslotte kondigde ook Nico Kind aan dat hij de ambitieuze voetbalclub DFS gaat verlaten. ,,Ik wil een huis gaan bouwen en daarom wil ik mijn handen vrij hebben", aldus Kind die in het nieuwe seizoen wordt opge volgd door Peter Aertssen uit Goes. lI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9