VACH tMAR BEL06-0432 Kom de zomer voorproeven in Roompot Recreatie Kamperland De Staver in het teken van de Flakkeese Konsumentenbeurs Kindertelefoon veel gebeld via 06-0432 PRAAT MAAR Samenwerking gooit roet in eten van de beunhaas Secretaresse beursdag een aantrekkelijke dag Flevohof blijft dit jaar dicht voor het publiek NIEUWSBODE EXTRA I KORTINGSBON ROOMPOT ZWEMPARADIJS X Van 3 tot en met 6 maart DE KINDERTELEFOON Zwemparadijs heeft onbegrensde mogelijkheden Speciaal voor de lezers van: j Adres l WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 MIDDELBURG - Woensdag 3 februari 1993 hebben een vijftal bedrijven uit de schoorsteenvegerij- branche opnieuw besloten tot nauwere samenwer king binnen hun regio. De samenwerking bestaat uit het voeren van een advertentie campagne met de vermelding van betere kwaliteit, vakman schap en betrouwbaarheid van de samenwerkende bedrijven. Dit vooral om de beunhazerij terug te dringen, omdat nog steeds 38 procent van de totale omzet in Nederland wordt weg gekaapt door de beunhaas. Noorderzon Voorts wordt zowel in de dag en weekbladen als op de regio nale radio tot aanvang april 1993 zo veel mogelijk gewaar schuwd tegen Jan de beunhaas. Meestal is de beunhaas met de noorderzon vertrokken bij klachten en problemen. Men rekent een lage prijs zonder af gifte van een behoorlijke kwi tantie, maar bij een schoo- resteenbrand vraagt de verze keringsmaatschappij wel naar de kwitantie van het bedrijf dat de schoorsteen heeft ge veegd. De vijf bedrijven zijn aan gesloten bij de Algemene Schoorsteenvegers Patroons Bond te Amsterdam. Bij klach ten of problemen zullen de le den van deze bond altijd deze affaires helpen oplossen. Door deze unieke actie van samen werkende bedrijven komt men tot betere omzetten en kwali teitsverbetering. Wat het ene bedrijf niet weet, weet het an dere bedrijf. Regelmatig wor den bijeenkomsten gehouden zowel in Zeeland als in Zuid- Holland om de kennis qua vak manschap te verbeteren. Demonstratie Binnenkort wordt overgegaan tot het geven van een exclusie ve demonstratie in de provin cie Zeeland om het vakman schap bij een moeilijke schoorsteenveging te toetsen. Zowel publiek als pers en geno digden zullen hierbij aanwezig zijn. De gezamenlijke bedrijven die samenwerken in deze regio zijn: Firma L. Berrevoets Zn. in Zierikzee, Schoorsteenveeg- bedrijf en Kachelshop Flakkee in Oude-Tbnge, Firma d'Oude Smidse in Yerseke, Peters Clea ning B.V. in Sas van Gent en Schoorsteenvegerij 't Zand- dorp in Middelburg. Voor herhaling vatbaar PORT ZÉLANDE - Op initiatief van Restaurant Beau Rivagre was er 18 februari jongstleden een spe ciale dag voor secretaresses met als titel: Is uw secre taresse ook de piccolo van uw bedrijf! Zelfs enkele secretarissen maakten gebruik van het aantrekke lijke aanbod. (Foto: Marijke Folkertsma). Vele telefoontjes stroomden binnen van bedrijven die hun secretaresse eens in het zonne tje wilde zetten, en dat gebeur de dan ook. Organisator Ge rard de Groot had een druk dag-programma samengesteld voor de 35 deelnemers. Cen traal voor deze dag stond een bezoek aan de beurs Secreta resse '93 in Den Haag. Een jaarlijks evenement met vele stands en workshops. Hoofdprijs Er was een VIP-ontvangst bij het bekende WordPerfect Ne derland waar gedurende een vol uur enkele speciale trucs van WP 5.1 werden getoond. Aan het slot van dit uur was er een prijsvraag over dit softwa re pakket. Tot grote verrassing wonnen de meegereisde secre taresses uit het Ziekenhuis Dirksland de hoofdprijs, een softwarepakket naar keuze van 1200,-. In de aankondiging werd ge sproken over een kleine (picco lo) verrassing op deze dag. Maar het was eigenlijk een bij zonder grote verrassing. Als extra traktatie werd namelijk in het Congresgebouw een grootse mode-show bezocht van de Haagse Modeschool. In een drie uur durende wervelen de show toonden examen-kan didaten met internationale er varing wel vijfhonderd model len van hun eig.en ontwerpen. Dit alles uitgebeeld in thema's uiteenlopend van ruimtevaart tot de sprookjes van Peter Pan en Roodkapje. Een spektakel van muziek, licht en mode. Ambiance Daarna was het weer veilig op weg naar Zeeland met Vip- travelcoach van Van Fraassen Holland/International, met heerlijke drankjes en hapjes, 's Avonds was het genieten in Restaurant Beau Rivage van het unieke uitzicht, de harte lijk ontvangst en de prachtige ambiance. Chef-kok Robert Jan-Bom verraste de secreta resses met een verrukkelijk vier-gangen-diner. Vrolijke no ten kwamen deze avond van het klavier bespeeld door Theo Schel uit Stellendam. Bij vertrek kreeg ieder de groepsfoto uitgereikt die 's ochtend gemaakt was. Vele se- crectaressen hebben al afspra ken gemaakt om elkaar in de bedrijven op te komen zoeken Om 21.00 uur 's avonds keek ie dereen terug op een zeer aan trekkelijke en afwisselende dag. Naar aanleiding van de enthousiaste reacties van di verse kanten wordt ook vol gend jaar een Secretares- se(beurs) '94-dag georgani seerd. ZIERIKZEE - De directie van de Walibi-groep te Brussel heeft besloten om Flevohof gedurende het seizoen 1993 niet open te stellen voor het publiek. Flevohof is in 1992 overgeno men door de Walibi-groep, een organisatie die in België, Frankrijk en Nederland acht dagrecreatieparken exploi teert. De Walibi-groep heeft in het afgelopen jaar grondig on derzoek verricht naar de posi tionering van Flevohof in de markt van het Nederlandse dagtoerisme en er is een geheel nieuw concept in ontwikke ling. Een omvangrijk investerings programma is op basis van het nieuwe concept samengesteld. Om een optimale uitvoering van de ingrijpende bouwactivi teiten te verzekeren wordt Fle vohof tijdens het seizoen 1993 gesloten. Hiermee wordt voor komen dat het verlenen van service en kwaliteit aan de be zoekers in het gedrang komt. De sluiting voorkomt boven dien verwarring bij het pu bliek over de uiteindelijke beeldvorming van de opzet en de kwaliteit van het eindpro- dukt Flevohof. Het is vervolgens de bedoeling Flevohof in 1994 te heropenen als een kwalitatief hoogwaar dig park met een eigen gezicht. Eén van de hallen van De Staver, zoals deze er vorig jaar uitzag. MIDDELHARNIS - Van woensdag 3 tot en met zater dag 6 maart is Recreatiecentrum de Staver wederom omgetoverd tot de Flakkeese Konsumentenbeurs. De nieuwste mode bekijken, een spelletje met de computer spelen, oude ambachten bekijken en een spelletje schaak spelen op een bord van drie bij drie meter. Het is allemaal mogelijk op de Konsumenten beurs. Volgens de organisatie voldoet de jaarlijks terugkerende beurs aan de steeds hoger ge stelde verwachtingen. Ook dit jaar zijn beide hallen van de Staver volledig gevuld met standhouders. Wie huis of tuin (opnieuw) in wil richten kan zich op de beurs laten informe ren over wat er te koop is. En er is veel te zien op het gebied van de vrije tijd. Binnenhof Dit jaar presenteert het werk voorzieningsschap 't Binnen hof zich voor het eerst op de beurs met de afdeling groen voorziening. Deze afdeling be schikt over een uitgebreide kennis op het gebied van com plete verzorging van bijvoor beeld sportvelden, recreatie parken en .golfbanen. Maar verzorgt ook de groenvoorzie ning rondom huis en bedrijf. Ter gelegenheid van de Konsu mentenbeurs hebben ze binnen in de hal in enkele dagen een waar lustoord geschapen. Nieuw op de beurs zijn ook de ambachtgilden, die alle vier dagen van de beurs een oud ambacht laten zien. De bezoe kers maken bijvoorbeeld ken nis met een siersteenslijper, een gipsgieter, een poppen- maakster en ook de potten bakster is aanwezig. Op de schopschijf demonstreert zij hoe uit ruwe klei voorwerpen worden getoverd, die de bezoe kers later als juweeltjes van handwerk tegenkomen. Ook de provincie Zuid-Holland en de drie actieve gemeenten van het eiland Goeree-Over- flakkee, Middelhamis, Dirks land en Oostflakkee presente ren zich op de Flakkeese Kon sumentenbeurs. Zij zijn voor alle informatie beschikbaar. Daarnaast is ook de VW- Overflakkee in dezelfde stand aanwezig. Gezien de vele toe risten die jaarlijks het eiland bezoeken is dit een zeer belang rijke instantie voor de streek. Zij staan met gidsen vol moge lijkheden voor gevarieerde va kanties in de regio en elders in Nederland. De provincie, ge meenten en VW hebben geza menlijk een prijsvraag uitge schreven onder de naam Re creëren in Zuid-Holland. Hier mee zijn mooie prijzen te win nen, waaronder een fiets, een fototoestel en het boek Land schappen in Zuid-Holland. Ouderen De beurs schenkt dit jaar extra aandacht aan de ouderen. De Europese Gemeenschap heeft 1993 uitgeroepen tot Jaar van de Ouderen. De organisatie van de Flakkeese Konsumen tenbeurs biedt daarom alle ou deren woensdagmiddag 3 maart een gratis middag pan in recreatiecentrum De Staver. Op deze middag treedt tevens Ad Veen op accordeon op, bege leid door Felix van Olen. Op nostalgische wijze doen zij het verleden herleven met het spe len van tientallen gezellige liedjes uit de oude doos. Als een extraatje maken alle bezoekers van de beurs kans op een rondvlucht boven Goeree- Overflakkee. Elke vijfhon derdste bezoeker mag op 1 mei plaats nemen in een helikopter, die vanaf Middelharnis ver trekt. De openingstijden van de beurs zijn woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 18,30 tot 22.00 uur. 's Za terdags en van 10.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 22.00 uur. Gesprekken niet op rekening vermeld ROTTERDAM - Sinds oktober 1992 zijn de Kinderte lefoons in Nederland bereikbaar via een gratis 06- nummer. Het succes van dit initiatief blijkt uit een enorme toename van het aantal telefoongesprekken. tElke dag van 2 tot 8 uur Kindertelefoons uit Alkmaar, Amsterdam, Groningen, Heer len, Middelburg* Rotterdam en Roosendaal noteerden in het laatste kwartaal van 1992 meer dan 9000 gesprekken. In verge lijking met het laatste kwar taal van 1991 een stijging van ruim zestig procent. Andere Kindertelefoons beschikken nog niet over exacte cijfers maar-melden ook dat het veel drukker is geworden. Voor sommige Kindertelefoons is de drukte aanleiding geweest om haar openingstijden aan te pas sen. De Kindertelefoons verwach ten dat de drukte aan zal hou den. Het nieuwe nummer is ge makkelijk te onthouden en voor heel Nederland hetzelfde. Vóór de invoering van het lan delijke telefoonnummer moest iedere Kindertelefoon haar ei gen nummer in haar eigen re gio promoten. Nu voeren de Kindertelefoons gezamenlijk een publiciteitscampagne rond het nieuwe landelijke nummer. Omdat het telefoonnummer gratis is hoeven kinderen en jongeren niet meer ongerust te zijn dat hun gesprekken op de rekening vermeld worden. Ook-» kunnen ze nu gemakkelijker vanuit een telefooncel bellen. Aard In de aard van de gesprekken is tot nu toe weinig verandering te zien. Kinderen en jongeren bellen over uiteenlopende on derwerpen als: sexualiteit, ver liefdheid, eenzaamheid, pro blemen met ouders, mishande ling, zwangerschap, pesten, verveling, sexueel misbruik, vriendschap enzovoorts. De Kindertelefoons constate ren wel een kleine verschui ving bij de leeftijd van de bel lers. De meeste kinderen en jopgeren die bellen zijn nog steeds tussen de dertien en ze ventienjaar oud, maar sinds de invoering van het nieuwe num mer bellen er ook steeds meer jongere kinderen. KAMPERLAND - De winter is bijna voorbij en het voorjaar doet weer zijn intrede. Hoewel de zomer nog even op zich laat wachten is er in Zeeland een plekje waar u nu reeds subtropisch de zomer kunt voorproeven, namelijk in het Roompot Zwempara dijs in Kamperland. Het Subtropisch Zwemparadijs garandeert u een dag vol vertier en ontspanning voor jong en oud. Nieuwsbode Extra biedt u in sa menwerking met Roompot Recreatie de mogelijk heid om met flinke korting een dag het Subtropisch Zwemparadijs te beleven. Roompot Recreatie ligt aan de voet van de indrukwekkende Stormvloedkering in de Oos- terschelde en bestaat al meer dan vijfentwintig jaar. Room pot Recreatie is van origine een camping die is uitgegroeid tot een waar vakantiepark met luxe bungalows, een jachtha ven en een subtropisch zwem bad. Onbegrensd Bedrijfsleider, de heer P. A. Hamelink van Roompot Re creatie legt uit wat nu zo uniek is aan 'zijn' vakantiepark: „Ei genlijk zijn de mogelijkheden hier onbegrensd. We beschik ken over een accommodatie waar we het hele jaar door zo mer hebben. Zo is het geen pro bleem om in hartje winter ge huld in badkleding achterover te leunen in een riante stoel, terwijl de kinderen lekker badderen en spelen in warm water. Want dat vooral kinde ren het Zwemparadijs hartstikke leuk vinden, spreekt natuurlijk voor zich. Al met al is Roompot Recreatie een bijzonder recreatieoord; we hebben een grote keur aan objecten. Ook organiseren we allerlei evenementen. Roompot Recreatie is immers altijd in voor een feestje", aldus de heer P. A; Hamelink. Het hoogtepunt van Roompot Recreatie voor jong en oud is het Subtropisch Zwempara dijs. Het Subtropisch Zwempa radijs heeft veel te bieden zoais het golfslagbad, Turks stoom bad, knuffelmuren, een 38- meter lange glijbaan, zonne banken, verwarmd buitenbad, sauna, solarium en niet te ver geten het Thermae Roma Por ta. In laatstgenoemde waant u zich in de mysterieuze wereld van de oude Romeinen waar de baden gevuld zijn met warm water en heilzame kruiden. Natuurlijk is er ook aan de kleintjes gedacht. Er is een kleuterbadje zodat de kleintjes onder toeziend oog van vader of moeder toch kunnen 'zwem men'. Als u zichzelf wilt ver wennen moet u dus een dagje naar het Roompot Zwempara dijs komen. Kuuroord Roompot Recreatie biedt voor de ontdekkingsreizigers een heus Romeins kuuroord. Het Thermae Roma Porta bevindt zich in het achterste gedeelte van het golfslagbad. Tijdens het afdalen van de trap vullen uw neusvleugels zich al met de overweldigende geuren van eucalyptus- en kamilledam- pen. Beneden aangekomen wordt u omgeven door deze heerlijke geuren en de warme gloed van het zachtkleurige marmer. U treft in het Thermae Róma Porta drie ligbaden aan die zich elke keer weer opnieuw vullen met vers warm water. Een kuipje kruidenolie, dat verkrijgbaar is bij de kassa, doet u bij het water en u gaat vervolgens achterover liggen om te genieten van de massage werking. Na vijftien minuten stapt u loom maar voldaan uit het bad en loopt vervolgens naar het Aquatred. Dit laatste is een bassin gevuld met keien die uw voeten onder handen Avontuur Na dit Romeinse avontuur gaat u naar het Turks stoombad dat naast Thermae Roma Porta ligt. In deze gedempt verlichte ruimte en stoomwolken beleeft u een nieuw avontuur. Na onge veer tien a vijftien minuten verlaat u deze ruimte om ver volgens een koude douche te nemen waarna uw huid zijde zacht aanvoelt. Jammer, maar wat betreft Roma Porta zit het er weer op. Tbrug in het golfslagbad, kun nen de echte levensgenieters nog een rondje sauna of een zonnebankkuurtje doen. Bij de kassa is een brochure verkrijg baar waarin de korte en lange kuur beschreven staat. Mocht u na alle subtropische en Ro meinse avonturen zin hebben in een drankje, dan kan dat naast het zwembad bij Resto Tropic waar u buiten drankjes ook maaltijden kunt gebrut- ken. Vorig jaar had Roompot Re creatie een soortgelijke actie die een groot succes is geweest. Veel mensen kwamen met hun kortingsbonnen naar het Sub tropisch Zwemparadijs om het zelf te ontdekken. Een zeer en thousiaste bezoekster, me vrouw Deurloo, schreef een brief: ,,In één woord heerlijk, het is een lekker gevoel als je het buiten ziet regenen en waaien terwijl je zelf in een omgeving bent van dertig gra den. De kinderen vinden het prachtig, daar heb je bijna geen omkijken meer naar. er is een reuze glijbaan en een speel hoek met video en om het half uur komen er golven. De bad meesters houden constant een De waterg lij baan; plezier voor jong en oud. oogje in het zeil zodat er niet gesprongen en gedoken wordt. Mijn man en ik zijn in het Ther mae Roma Porta geweest waar we hebben genoten van de bruisende werking van de Ro meinse baden. Vervolgens heb ben we een rondje sauna en Turks bad gedaan. Met andere woorden je komt als een herbo ren mens thuis van het Room pot Zwemparadijs", aldus me vrouw Deurloo. Door middel van bijgaande bon kunt u van 26 februari tot 31 maart 1993 vcoordelig een bezoek brengen aan het Room pot Zwemparadijs. Het Zwem paradijs is dagelijks geopent maar let u wel op de aange paste openingstijden! Advertentie Deze bon is uitsluitend geldi in de periode van 26 februari tot 31 maart 1993. Met deze bon kunt u toegang verkrijgen tot het Roompot Zwemparadijs voor een sterk geredu- I ceerde prijs. Het zwemparadijs is dagelijks geopend (let op de aangepaste openingstijden). Kinderen tot 4 jaar gratis f 9,voor volwassenen vanaf 15 jaar (normale prijs f 18,50) f 5,voor kinderen vanaf 4 jaar (normale prijs f 9,—) f 25,voor gezin (2 volw. 2 kind) (normale prijs f 47,—) Voor eventueel gebruik sauna en Therme Roma Porta is een gerin ge bijbetaling noodzakelijk. Openingstijden, genoemde periode 26 februari tot 31 maart: I Maandag t/m donderdag 11.00 tot 19.00 uur Vrijdag en zaterdag 11.00 tot 22.00 uur I Zondag 9.00 tot 19.00 uur i Naam Postkode: Telefoon Woonplaats Ons bezoekadres is Sofiaweg 1, Kamperland, telefoon 01107-4000 Terwijl de kinderen zwemmen, genieten de ouderen van een lekkere sorbet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7