gemeente Z «9 rikzee Voorjaar. (BURJ.EY) Laat uw snoeihout versnipperen SAMAN een winkelmeisje part-timers GEMEENTE INFORMATIE BRUINISSE Westerschouwen GEMEENTE DUIVELAND Vis- en Palinghandel SCHOENEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DE KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND t k 4 NIEUWSBODE EXTRA Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert maandag 1 maart om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het college van burgemeester en wethouders willen een beleidsvisie laten maken voor het verkeer en ver voer binnen de bebouwde kom van Zierikzee. Het Bu reau voor Ruimtelijke Ordening in Vught kan deze beleidsvisie, die in het najaar gereed moet zijn, voor ongeveer 75.000,— uitvoeren. De gemeente wil ook komen tot een toeristisch be leidsplan. Drie studenten van de Landbouwuniversi teit in Wageningen willen door een opzet hiervoor te maken komende zomer afstuderen. Op de agenda staan voorstellen om kredieten te ver lenen voor vervanging van kachels in gebouw ,,De Driehoek", vobr de aanleg van parkeerplaatsen in de Teelinck- en Bogaardstraat, voor uitbreiding van douchegelegenheid in de brandweerkazerne, voor de aanleg van nutsvoorzieningen in het bestemmings plan .Diensten- en bedrijventerrein Boerenweg", dat binnenkort bouwrijp gemaakt wordt en voor de VVV. Mede door een (eenmalige) bijdrage uit het een malig voordeel over vorig jaar krijgt VVV Zierikzee dit jaar in totaal 49.700,— subsidie. Het overige nog te besteden bedrag uit de begroting van vorig jaar wordt toegevoegd aan de reserves her- bestratingswerkzaamheden, rioleringswerkzaamhe- den, milieu-aangelegenheden en aanleg kunstgras hockeyveld. Voor het stadhuis stelt het college voor geld beschik baar te stellen voor invoering van kantoorautomati sering en bekabeling voor een nieuwe telefooninstal latie. Overige agendapunten zijn de onkostenvergoedingen voor wethouders, de beleidsnotitie betreffende ver koop en verhuur van openbaar groen en het voorbe- reidingsbesluit voor het perceel Scheepstimmerdijk 4. Op het terrein waar nu nog zeil vloot ,,De Zeeuwse Stromen" is gevestigd wil een makelaar 14 a 16 wo ningen bouwen. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. Heeft u interesse in de plaatselijke politiek en wilt u regelmatig een raadsvergadering bijwonen, dan kunt u zich abonneren op alle raadsstukken. Dit betreft een exemplaar van de raadsagenda, de daarbij horen de voorstellen van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad en het verslag van de vorige vergadering. De raadsstukken worden ruim een week voor de vergadering toegestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 40,—. Heeft u hiervoor belangstelling, dan kunt u zich op geven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Commissies De commissie Middenstand, Recreatie Toerisme vergadert dinsdag 2 maart om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Als vervolg op het rapport ,,Een onderzoek naar het toeristisch product van Zierikzee" van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Vervoer wil de gemeen te door drie studenten van de Landbouwuniversiteit in Wageningen een opzet voor toeristisch beleid laten maken. Zij hopen op dit onderwerp in juli 1993 af te studeren. De commissie bespreekt de opzet die de studenten ons voorgelegd hebben. De gemeente laat dit jaar een beleidsvisie opstellen over verkeer en vervoer voor het hele gebied, gelegen binnen de bebouwde kom. Het zelfde bureau, dat dit Verkeers Structuur Plan gaat opzetten gaat in op dracht van de ZOC een ruimtelijk economisch onder zoek uitvoeren, aangezien beide onderwerpen nauw met elkaar verbonden zijn. Overige agendapunten zijn de bewegwijzering naar de VVV en de heroriëntatie op het bestaande beleid. De commissie Cultuur vergadert woensdag 3 maart om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis over het verzamel-beleidsplan voor de gemeentelijke musea. Door de museummedewerkster is in samenwerking met de Werkgroep Musea een verzamel-beleidsplan voor de gemeentelijke musea opgesteld. Op grond van dit plan kan gemakkelijker worden beoordeeld welke voorwerpen kunnen worden verworven vooral omdat de meest kenmerkende punten in de collectie worden behandeld. De Provinciaal Museumconsulent heeft advies uitge bracht over het door Gemeentewerken gemaakte plan voor aanpassing van de achterruimten in het Stadhuismuseum. De commissie uitte een jaar gele den de wens deze aanpassingen voor het seizoen 1994 uit te voeren. De commissie behandelt subsidieverzoeken van de Stichting Kamermuziek Zeeland om in de Zeeland Cultuurmaand een concert in Zierikzee te geven, van de Goese Operettevereniging voor een optreden in de Concertzaal, van het Zeeuws Centrum voor het Ama teurtoneel voor het organiseren van een éénakter- festival, terwijl de subsidieregeling voor het organi seren van tentoonstellingen door plaatselijke kunste naars wordt geëvalueerd. Bij de gemeente zijn tevens subsidieverzoeken binnengekomen voor uitgave van het boek ,,Jan de Prentenknipper" en voor het orga niseren van literaire lezingen. De overige agendapunten zijn de vacature in de com missie, die is ontstaan door het vertrek van dr. J. A. Brandenbarg, de situatie van het theaterbureau „Uit in Zeeland", dat per 1 januari 1994 wordt opgeheven en de heroriëntatie van het bestaande beleid. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de ge meente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotocopie met de agendapunten en een korte toelichting is be schikbaar Voorafgaande aan het behandelen van een agendapunt mag u aan de voorzitter van de commis sie het woord vragen. erna, tussen 8 en 13 maart, vraagt de jeugd van de hervormde kerk uw bijdrage en in de derde week van maart, van 15 tot 20 maart, is de Unicef-collecte. van 22 tot 27 maart collecteert het Nationaal Reuma Fonds. De Stichting K.I.C.I. zamelt gedurende het eerste kwartaal van dit jaar kleding in. Collectes Gedurende de maand maart worden er vier collectes in Zierikzee gehouden. In de eerste week, van 1 tot 6 maart, werft het Leger des Heils fondsen. De week Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Zierikzee ligt met ingang van 25 februari 1993 op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur, alsme de op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur ter inzage de beschikking op het ver zoek van de directie van Téchnisch Installatiebureau Saman B.V., Julianastraat 40, 4301 NC Zierikzee om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbrei den en wijzigen cvan een constructie-werkplaats, gasdepot, kantoren en magazijnen op het adres Julia nastraat 40, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie F, nummer 1348. Burgemeester en wethouderg hebben - gelet op de uit gebrachte adviezen - besloten de gevraagde vergun ning onder voorschriften, teneinde gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, te verlenen. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State en in tweevoud worden ingediend binnen één maand na de datum van terinzage-legging bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van genoemde Afdeling. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Wet Geluidhinder - Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat zij voornemens zijn bij gedeputeerde sta ten van Zeeland een verzoek om een hogere waarde als bedoeld in hoofdstuk IV van het Besluit grens waarden binnen zones langs wegen in te dienen. Aanleiding daartoe vormt de geplande nieuwbouw door Woningbouwvereniging „Beter Wonen", Ca- landplein 1 te Zierikzee van 12 woningen aan de Gra venstraat, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie L, nummer 403. Ons college is bereid met toe passing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet aan dit bouwplan medewerking te verlenen. Het perceel is gelegen binnen de geluidszone van de Laan van St. Hilaire. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat het beoordelingsniveau van de geluidbelasting vanwege de weg de volgende waarden zullen bedragen: a. aan de kapgevels van de beide dwars gesitueerde woningen resp. 52 en 53 dB(A); b. aan de noordgevels van de meest noordelijke van deze woningen 51 dB(A). Daarmee wordt de wettelijke voorkeurgrenswaarde van 50dB(A) met 3 resp. 2 resp. 1 dB(A) overschreden. Uit het akoestisch onderzoek is gebleken dat toepas sing van bronmaatregelen dan wel maatregelen in het overdrachtsgebied, gericht op het terugbrengen van de te verwachten geluidsbelasting op de gevels niet haalbaar zal zijn. De geplande woningbouwlokatie vormt een open ruimte binnen de binnenstedelijke structuur van Zie rikzee. De ruimte is ontstaan als gevolg van sloop van gebouwen en bodemsanering. Om deze reden kan ge sproken worden van vervanging van bestaande be bouwing. De geplande woningbouw past binnen het gemeentelijk beleid wat is gericht op de versterking van de woonfunctie in de binnenstad. Gebleken is dat door het treffen van isolerende voor zieningen een binnenetmaalwaarde in de woningen kan worden gerealiseerd van 35 dB(A). Op basis van deze gegevens zal aan gedeputeerde sta ten van Zeeland worden verzocht een hogere grens waarde vast te stellen. In verband hiermee ligt met ingang van 25 februari 1993 het ontwerp-verzoek aan gedeputeerde staten met de daarbij behorende stukken ter gemeentese cretarie, afd. Algemene Zaken gedurende een maand ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerp worden gemaakt. Tevens zal op 18 maart 1993 om 10.00 uur ten stadhui- ze een openbare zitting worden gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkin gen over het ontwerp van het verzoek te maken. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, tel. 01110-13151, toestel 332 of 532. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE "1" Behanger vraagt be- hang/witwerk. Nu ook voor binnen- en buiten schilderwerken. Alleen voor particulieren. Inl.tel. 01184-66096. Braderie: Braderiecommissie en Oranjevereniging organi seren op 30 april en 1 mei a.s. in de Sporthal te Dirksland een Oranje- markt. Bel voor inschrij ving 01877-3566 (na 17.30 uur). Diversen: JE LEEST T IN DE Pasfoto's. Fotografie Leen ZIERIKZEESCHE Koper. Tél. 01110-17242. NIEUWSBODE tot 15 cm 0 (ook evt. afvoer). Bel Kooman - Burgh-Haamstede - Tel. 01115-1433 Bloemen en planten: Een bloeiende perzik, nec tarine, abrikoos of aman delboom nog dit voorjaar in uw'eigen tuin. Wij bie den gratis advies en grote voorraad. Verder alle soor ten vruchtbomen en klein- fruitstruiken. Bij aan koop boven 100,- 1 paar kiwi's gratis. Boomkwe kerij De Fruittuin, Wemel- dingsezandweg 10, tel. 01102-42944. fax 01102- 41120, Kapelle, aan de weg Kapelle-Wemeldinge. RECREATIEGEMEENTE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Westerschou- wen maken bekend, dat met ingang van 25 fe bruari 1993 gedurende 14 dagen ter gemeentese cretarie, afdeling IV, ter inzage ligt het ontwerp volumebesluit stads- en dorpsvernieuwing 1993. Voor de navolgende sectoren worden gelden be schikbaar gesteld: Verbetering van de door de eigenaar bewoonde woning 84.892,— monumenten en beeldbepalende monumenten 30.000,— sanering milieuhinderlijke bedrijven 10.000,— woningcorporaties p.m. Gedurende genoemde termijn kan een ieder die in de gemeente een belang heeft, schriftelijk be zwaar indienen bij ons college tegen voornoemd ontwerp. INGEDIENDE BO UWAANVRAGEN Fam. Coomans, bouw garage Boomgaard- wekken 1 te Burgh-Haamstede; dhr. T. S. Janse, bouw garage/berging Zand weg 28 te Burgh-Haamstede; dhr. G. Westerink, uitbreiden woning Julia nastraat 17 te Burgh-Haamstede; dhr. J. van Elk, vergroten woning Nieuwe Havenweg 11 te Burgh-Haamstede; dhr. M. W. Bolijn, vernieuwen woning Dreef 19 te Burgh-Haamstede. WONINGWET/WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij van de volgende personen een aanvraag om vergunning hebben ontvangen: L. J. Elenbaas: prefab receptie/kantine (tijdelijk) Kuijerdamseweg/Moolweg te Ellemeet; B. Verleende bouwvergunningen Aan de volgende personen is vergunning verleend: M. J. J. van Riel: renovatie voorgevel Baken 6 te Scharendijke; U. A. Lattek: uitbreiding zomerwoning Grevelin- genlaan 17 te Scharendijke; C. Meldingen De volgende personen hebben een melding, als be doeld in artikel 42 van de Woningwet, gedaan: Stichting Peuterspeélzaial „De.Kokkel": blokhut Middelplaatstraat la tej Scharepdijke; A. J. H. Schildt: tuinhuisje Achthoek 77 te Scharen dijke; Het bouwplan van de heer Schildt is strijdig met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid medewerking te ver lenen aan het verzoek. Dat is mogelijk door vrijstel ling van het bestemmingsplan te verlenen, zoals be doeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voordat burgemeester en wethouders daar toe overgaan bieden zij een ieder de gelegenheid be zwaren in te dienen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen. Bezwaren kunnen voor 11 maart 1993 schriftelijk bij het college worden ingediend. Het adres is Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke. De stukken liggen tot 11 maart 1993 ter inzage bij de afdeling algemene zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. D. Mededelingen ex artikel 42, lid 1, onder b Woning wet Wij hebben de volgende personen een mededeling ge daan, als bedoeld in artikel 42, lid 1, onder b van de Woningwet, dat zij het door hen gemelde bouwwerk mogen bouwen: Stichting Peuterspeelzaal „De Kokkel": blokhut Middelplaatstraat la te Scharendijke. Tégen de verleende bouwvergunningen (onder B) en de gedane mededelingen (onder D) kan iedere belangheb bende op grond van de Wet administratieve recht spraak overheidsbeschikkingen binnen 30 dagen na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij ons college. Ons adres is Platteweg 33, 4322 BD Scha rendijke. Tegelijkertijd kan de Voorzitter van de Afde ling rechtspraak van de Raad van State verzocht wor den onze beschikking te schorsen, danwel een voorlopige voorziening te treffen. De burgemeester De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 18 fe bruari 1993 besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbe reid voor het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen, sectie F, nummer 506. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling algemene zaken in het gemeentehuis in Scharendijke. Het voor- bereidingsbesluit treedt in werking op de dag na deze bekendmaking. BRANDBEVEILIGINGS VERORDENING De gemeenteraad heeft op 21 januari 1993 de Brandbe veiligingsverordening gemeente Middenschouwen 1992 vastgesteld. Op 9 februari 1993 heeft het college van gedeputeerde staten van Zeeland, op grond van ar tikel 198, lid 2, van de Gemeentewet, bericht van ont vangst van deze verordening gedaan. Op de derde dag na de datum van deze bekendmaking treedt de veror dening in werking. De verordening en het bericht van ontvangst liggen vanaf heden gedurende 3 maanden ter inzage op de gemeentesecretarie te Scharendijke. Tégen betaling van de kosten kan van de ter inzage lig gende stukken een kopie worden verkregen. KOOPAVONDVERORDENING De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 18 fe bruari 1993 besloten de Koopavondverordening van de gemeente Middenschouwen, vastgesteld bij raads besluit van 2 mei 1978, laatstelijk gewijzigd bij raads besluit van 24 augustus 1983, te wijzigen. Deze wijzi ging ligt gedurende 3 maanden voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie te Scharendijke. Té gen betaling van de kosten kan van de terinzage lig gende stukken een kopie worden verkregen. Deze wij ziging treedt in werking op de derde dag, volgende op die waarop deze afkondiging heeft plaatsgevonden. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester. W. DEN BOER De secretaris, K. WIESENEKKER Scharendijke, 24 februari 1993 Burgemeester en wethouders van Duiveland ma ken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. mel dingen zijn ingediend: C. M. Kloet, oprichten woning Noorsestraat te Ouwerkerk; M. Bolle, oprichten woning Leeuwenburg te Oosterland; C. Verhagen, veranderen woning Dorpsstraat 11 te Sirjansland; W. Bouwman/J. IJsselstijn, verbouw woning Oostweg 2, Salvatorhoeve 20 te Ouwerkerk; Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. BERGSHOEFF De secretaris, F. C. DIELEMAN Niéliwerkerk, 24 februari 1993 Visstraat 13 - Zierikzee - Telefoon 01110-13296 vraagt: of Heeft u belangstelling, bel 01110-13296 MADE BY RENATA Zierikzee, telefoon 01110-12488 Middelharnis, telefoon 01870-84778 Molenstraat 65 (4311 EB) tel. 01113-1251 Postadres: Postbus 50 4310 AB Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur VERNIEUWING BEVOLKINGSADMINISTRATIE] Bruinisse zal vanaf 1 maart 1993 aangesloten zijn op het GBA-netwerk. Doel bevolkingsadministratie. Van oudsher houdt de gemeente van al haar in woners persoonsgegevens bij in de bevolkings administratie. Dat gebeurt onder meer, omdat voor het uitvoeren van veel gemeentelijke ta ken persoonsgegevens nodig zijn. Er worden uit de bevolkingsadministratie ook persoons gegevens aan andere overheidsinstanties ver strekt. De bevolkingsadministratie is er ook voor de burger. Als men bijvoorbeeld .een paspoort of een rijbewijs aanvraagt, worden daarvoor ge gevens uit de bevolkingsadministratie ge bruikt. Vernieuwing bevolkingsadministratie: de GBA. Er is nu een nieuwe wet in voorbereiding: de Wet Gemeentelijke Basisadministratie per soonsgegevens (GBA). Deze wet brengt een groot aantal veranderingen met zich mee voor de bevolkingsadministratie. de huidige papieren persoonskaarten wor den afgeschaft; alle gemeenten moeten hun bevolkingsad ministratie automatiseren; het uitwisselen van persoonsgegevens met andere gemeenten en andere overheidsin stellingen zal niet meer op papier plaats vinden, maar via een datacommunicatie netwerk, een soort netwerk van telefoon lijnen. Door deze veranderingen zal de bevolkingsad ministratie efficiënter worden. Invoering GBA: vanaf 1991. In 1991 is gestart met de invoering van de GBA in alle gemeenten in Nederland. Naar verwach ting zal die invoering medio 1994 zijn voltooid. Op dat moment moeten alle gemeenten aan gesloten zijn op het GBA-netwerk. Voor Brui nisse zal dit vanaf 1 maart 1993 het geval zijn. Berichten over geboorten en verhuizingen kun nen dan via het netwerk aan andere gemeenten en afnemers verzonden worden. Op termijn komt daarmee dus een eind aan het berichten verkeer op papier. Omdat het uw persoonsgegevens betreft, is het van belang dat u als burger uw rechten kent. Uw rechten. Bij de nieuwe bevolkingsadministratie, de GBA, zal speciale aandacht worden besteed aan de privacybescherming. Die bescherming is verankerd in de Wet GBA. Daarnaast heeft ook uw eigen gemeente met het oog op de in voering van de GBA een privacyreglement vastgesteld. Dit reglement ligt ter inzage in het gemeentehuis. In het privacyreglement is precies geregeld aan wie de gemeente gegevens mag verstrek ken. Ook wordt in het reglement een aantal van uw rechten beschreven, zoals: 1. het recht op inzage U kunt kosteloos inzage krijgen in de gegevens die van u in de GBA zijn opgenomen. 2. het recht op correctie: Als de gegevens die van u in de GBA zijn opge nomen onjuist of onvolledig zijn, worden zij op uw verzoek aangevuld of verbeterd. 3. het recht op verstrekking en mededeling: Op uw verzoek deelt het gemeentebestuur me de welke gegevens van u uit de GBA in het voorgaande jaar aan welke instanties zijn ver strekt. Uw plichten. Naast rechten heeft u ook plichten. Als er ver anderingen in uw persoonsgegevens ontstaan (bijvoorbeeld door een verhuizing), zult u dit binnen vijf dagen aan de gemeente door moe ten geven. U heeft er zelf ook belang bij dat uw gegevens juist in de bevolkingsadministratie zijn opge- Inlichtingen. Voor informatie over de veranderingen in de bevolkingsadministratie kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. Tél. 01113-1251. AANVRAGEN TER VERKRIJGING VAN EEN JACHTAKTE Voor het tijdig verkrijgen van een jachtakte voor het komende jachtseizoen (1993-1994) dient uiterlijk 1 maart a.s. een aanvraag te worden ingediend. De daartoe te gebruiken aanvraagformulieren zijn kosteloos ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. Degenen die reeds in het vorig jachtseizoen te Bruinisse in het bezit zijn gesteld van een jachtakte krijgen de benodigde aanvraagformulieren automa tisch toegezonden. Vanwege een recent genomen Besluit door de Staatssecretaris van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, inzake de verhoging van de bijdra ge van de jachtaktehouders in het Jachtfonds met 40,—, zullen de totale kosten van de nieuw af te geven jachtakte 175,— bedragen. AGENDA COMMISSIE OPENBARE WERKEN De voorzitter van de commissie openbare wer ken maakt bekend dat op dinsdag 2 maart 1993 om 20.00 uur in het gemeentehuis een openbare vergadering van de commissie openbare wer ken zal worden gehouden. Onder andere de volgende agendapunten zullen aan de orde worden gesteld. Planningslijsten nieuwbouw en woningver betering 1994-1997. Meerjarenprogramma stads- en dorpsver nieuwing 1993-1997. AGENDA COMMISSIE FINANCIËN De voorzitter van de commissie financiën maakt bekend dat op woensdag 3 maart 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare vergadering van de commissie financiën zal worden gehouden. Onder andere de volgende agendapunten zullen aan de orde worden ge steld. Kosten openbaar groen. Verzoek medewerking ex artikel 74 Wet Basisonderwijs. Overeenkomst fondsvorming reparatieha ven. Krediet voorbereidingen derde fase van het woningbouwgebied Riekusweel. Bouwrijp maken uitbreiding bedrijfster rein. Herijking woningvoorraad. Subsiedie Meer Bewegen voor Ouderen. SPREEKRECHT COMMISSIESj Het bij de vergaderingen van de commissies aanwezige publiek wordt door de voorzitter in de gelegenheid gesteld het woord te voeren over de op de agenda geplaatste onderwerpen. Indien men van het spreekrecht gebruik wenst te maken dient men dit voor de aanvang van de vergadering aan de voorzitter mede te delen. Indien daartpe aanleiding bestaat kan het spreekrecht worden beperkt tot tenminste vijf minuten per spreker. Na de spreektijd vindt de beraadslaging en de besluitvorming in de commissie plaats. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Bruinisse maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend; A. Fens, Nieuwlandje 1 voor de bouw van een garage op het perceel Nieuwlandje 1; C. W. den Hartog van Eijsden, voor het ver bouwen van de woning Noorddijk 27. Bruinisse, 24 februari 1993.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4