lieve mensen dier in het vizier Hugo Verweij concerteert met vrienden in de Grutterswei DEURLOO Polio wil rustig gezin Omloop van Menheerse voor achttiende keer Vele teddyberen te zien in Centraal Station Den Haag Presentatie van nieuwe CD 'Alles In 't rond' Middelburger Niels Koole naar winst in zwemloop Bingo VV Fios Schiet vereniging Flakkee Nieuwe lichting renners Uitslagen zaalvoetbal Uitslagen bowling i I Nieuwe verkoopexpositie in galerie Panorama Open podium in Melissant WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 11 Een kind geeft me een handje ik kijk en schrik van 't wicht, omdat er in haar hand een tandje uit de mond van haar vriendje ligt. Ze kijkt me vastbesloten aan en fluistert in m'n oor hij is al aan het wisselen, niet verder vertellen hoor. Hij wil later met mij trouwen zei ze, heel oprecht Ik zie poppetjes in haar ogen verhip 't is net echt. Langeweg ZIERIKZEE - Op 26, 27 en 28 februari wordt in alle zalen van het Zalencentrum in het Centraal Station te Den Haag een driedaags teddyberen-festival ge houden. Niet alleen alle bekende merken zoals Steiff, Hermann, Canterbury Bears, Huse of Nisbet, Bauer, Paddington en Winnie the Pooh zullen wor den tentoongesteld en te koop aangeboden, maar ook met de hand gemaakte en hele oude exempla ren. Hugo Verweij met op de voorgrond de beker van zijn Euphonium. (Foto: Marijke Folkertsma). OUDE-TONGE - Hugo Verweij (euphonium) heeft onlangs samen met Carlos Moerdijk (piano) een CD gemaakt met bijzondere muziekstukken voor eu phonium en piano. Zaterdag 27 februari geven zij een concert in de Grutterswei in Oude-Tonge. Basisbereiding bakken: Laat in een passende pan boter uitbruisen en licht bruinen. Het formaat van de pan afstemmen op de hoeveelheid vlees die wordt bereid. In een te grote pan verbrandt de boter, in een te kleine pan wordt het vlees niet gelijkmatig gebakken. Schroei het vlees aan weers zijden dicht en temper het vuur. Blijf met het vlees over de bodem van de pan schuiven en keer het regel matig. Bak het vervolgens verder tot het vereiste gaar- tepunt. Neem het vlees uit de pan en blus de braadbo ter eventueel af met water of ander vocht. U heeft nodig voor 4 personen: 400 gram paardegehakt 100 gram bakbacon, in plak jes 500 gram geschrapte, voor gekookte krieltjes 1 grote ui 1 eetlepel grove mosterd peper zout 25 gram boter of margarine 1 eetlepel olie 600 gram schoongemaakte spruitjes 1 teentje knoflook, gepeld V2 theelepel paprikapoeder 1 potje crème fraïche 2 eetlepels gehakte peterse lie Maak de ui schoon en snijd hem in dunne ringen. Snijd de plakjes bacon in drieën. Meng in een kom het gehakt met de mosterd. Breng het mengsel op smaak met pe per en zout. Vorm er balle tjes ter grootte van de aard appeltjes van. Verhit in een grote koekepan de boter met de olie. Bak de gehakt balletjes in circa vijf minu ten rondom bruin op hoog vuur. Neem de gehaktbal letjes uit de pan. Bak de aardappeltjes met de spruitjes en de ui en knijp het teentje knoflook erbo ven uit. Voeg de paprika poeder toe en bak het meng sel nog circa vijf minuten onder voortdurend om scheppen. Voeg de gehakt balletjes, de bacon en de crème fraïche toe. Laat het gerecht onder af en toe om scheppen door en door warm worden. Strooi er de gehakte peterselie over. Voedingswaarde per portie: Energie: ±2240 kJ (535 kcal) Eiwit: 34 gram Vet: 30 gram Koolhydraten: 31 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nadat in 1991 zijn broer hem de weg was voorgegaan, is het sinds dit seizoen dat Niels Koole uit Middelburg zich heeft aangesloten bij de Triathlon Vereniging Goeree- Overflakkee. Goed voorbeeld doet volgen, zo moet hij gedacht hebben, daarmee TVGO opnieuw ver- reijkend met een nationale top-triatleet. Koole was immers in zijn jeugd al eens nationaal kampioen Run Bike Run en ook winnaar van het Zeeuwse Su per Prestige Kampioenschap. Er komt een grote teddyberen picknick en een echte beren dokter repareert „zieke" exem plaren ter plaatse. Er zijn pak ketten, stoffen en materialen, waarmee bezoekers thuis zelf teddyberen kunnen maken. Ook een cursus beren maken behoort tot de mogelijkheden. Er is speciale kleding en meu bilair voor teddyberen. Ook zogenaamde berenkasten wor den tentoongesteld. Naast be ren van keramiek en boeken over beren zijn er ook aquarel len, kalenders, serviezen, sweatshirts, kapstokjes, hand doeken en kaarsen met afbeel dingen van teddyberen. Het parcours met een totale lengte van 7,5 kilometer is als volgt: Start De Staver, Lange- weg oversteken, Rottenburgse- weg, Molenweg, Oudelandse- dijk, Oostdijk, Kade MH, Vin gerling, Wilhelminabrug, Sas- dijk, Kade SD, Westdijk, Oude- landsedijk (fietspad), Molen weg, Staverseweg (parallel weg/fietspad), finish De Sta ver. Start De start van de wedstrijd staat gepland op 10.45 uur en om cir ca 12.00 uur begint de presta tieloop. Evenals voorgaande Iedereen kan plaatsnemefi in de klas van meester Van der Beer met zeven VIB's. Foto toestel meenemen naar het Za lencentrum dus. Ook Stieffel- tje, 's werelds meest bereisde teddybeertje, is aanwezig! Meer dan 1000 teddyberen en nog veel meer is ér te zien op het driedaags teddyberen festi val, dat op vrijdag en zaterdag is geopend van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. 's Zaterdags ook nog van 11.00 tot 13.00 uur en op zondag alleen van 11.00 tot 17.00 uur. De toe- gansprijs is - net als verleden jaar - 5,50 per persoon, inclu sief gratis garderobe. Kinderen beneden de 12 jaar betalen f 3,-. jaren staat de wedstrijd weder om open voor rolstoel-atleten. De wedstrijdlimiet is voor se nioren gesteld op 35 minuten en voor de overige deelnemers op 40 minuten. In elke categorie (dames, junio ren, senioren, adspiranten en veteranen) zijn een aantal fraaie bekers beschikbaar ge steld. Tevens ontvangt iedere deelnemer een finishfoto en een medaille. De limiet voor de prestatieloop bedraagt 60 mi nuten. Iedere deelnemer ont vangt een herinneringsvaantje. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door Piet Bal (01870-85571). ACHTHUIZEN - Vrijdag 26 fe bruari houdt voetbalvereni ging Fios uit Achthuizen een bingo-avond. Plaats van handeling is de sportkantine van de vereniging in de Kloosterlaan. Met de bin go zijn vele geldprijzen te win nen. Daarnaast is er een spe ciale ronde voor een tuinmeu belset. Een mountain-bike vormt de hoofdprijs van een extra verloting. De opbrengst van deze avond is voor de jeugdafdeling van W Fios. De aanvang van de bingo is 20.00 uur, de kantine is vanaf 19.00 uur geopend. MIDDELHARNIS - Onlangs heeft Schietvereniging Flak kee met negen personen deel genomen aan de. districts wedstrijden, bij schietvereni ging Diana in Dordrecht. De uitslagen voor deze klasse ringswedstrijd zijn als volgt: Steenhorst-Orgers 320 punten; J. Steenhorst 236 punten; H. Cuypers 358 punten; J. Witte 362 punten; D. Pilanen 246 pun ten; E. Stam 322 punten; E. van Roon 267 punten; D. Tbnne- kreek 341 punten; A. Los 326 punten. GOEREE-OVERFLAKKEE - Na klinkende namen als Aad van den Hoek, Leen Poort vliet, Jan Pieterse en Peter Le- gierse mag er op ons eiland weer gerekend worden op een nieuwe lichting. De eerste trainingskoersen zijn reeds gereden en we mogen stellen dat het wielrennen met onze jongeren zoals Johnny Roos, Roger ter Linde, Theo van Dongen weer in de lift zit. Eerder was de basis niet zo breed met alleen een Koos Moerenhout en een Mare Huijs- mans in de voorste gelederen. Deze laatsten hebben de lau wertakken en rondemissen al meerdere keren mogen ruiken. Voor de nieuwe jongens zal het dit jaar zeker op de goede weg doorgaan. ÖUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal- voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 20 februari FC Keijzer Zn-De Brinkers 9- 6; Ass. kant. De Vogel-Willems woninginr. 4-4; De Boppers- Antec. Milieu Serv. 1-3; 'Ihppe- rij De Koophandel-IRM Jfeam 5-5. Programma voor zaterdag 27 februari Pavoco-Reddingsbrigade; Breen Tbam-Kreek BV; Tappe rij De Koophandel-Dorpstien den; De Boppers-Van der Zwan Zn. MIDDELHARNIS - Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden van bowlingver eniging Middelharnis gespeeld in De Staver te Sommelsdijk. Maandagavond league: Win ning Moods-De Krijgers 2-2, Nieuwburggroep-Quartier La- tin "Ifeam 0-4, Tfeam Stekelenburg-Spare Tbam 1-3. Dinsdagavond league: De Schuivers-Offerhaus Water sport 1-3, The Rookies- The Kranse Pressers 0-4, TZN-De Bingoos 1-3, Cafe de Koophandel-Novapress 1-3, Zonwering P. d. Korte- Breeman Animals 1-3. Donderdag league: De Starters-Discotheek de Kreek 0-4, Pinball Wizzards-De Bake- laars 0-4, Spare Tfeam-Hebbe Die Dingen 0-4. Stand De Krijgers 50 punten, 140 pins; Hebbe Die Dingen 50, 12Ó; The Rookies 49, 134; Thp- perij De Koophandel 48. 148; Quartier Latin Tbam 47, 151; Zonwering P. d. Korte 47, 141; Tbam Stekelenburg 46, 144; De Bingoos 45, 133; Breeman Ani mals 44, 145; The Kranse Pres sers 41, 135; Nieuwburggroep 40, 134; Pinball Wizzards 40, 130; Novapress 38, 135; De Schuivers 38, 130; Offerhaus Watersport 37, 133; Winning Moods 36,50, 119; Discotheek De Kreek 35. 110; TZN 18, 105; De Bakelaars 16, 112; De Star ters 13, 141. Bijzonderheden: W. Breedervelt gooide een game van 200 pins. Volgens Hugo Verweij is het moeilijk om de CD als particu lier aan te man te brengen. Tij dens de presentatie van de CD in Tilburg, na afloop van een concert van het Dutch Tuba Quartet, waarvan ook Verweij deel uit maakt, is de CD vol gens Verweij goed verkocht. „Ik heb daar enkele stukken van de CD gespeeld en de luisteraars waren zeer enthou siast", aldus Verweij. Vrienden Voor de verdere verkoop van de CD is Verweij aangewezen op eventueel te geven concerten. Hier zit echter een groot nadeel aan; het huren van een zaal met een vleugel en de begeleiding kosten veel geld. De muzikan- ten.waar.hij mee speelt.zijn al lemaal goede vrienden van hem, maar zij kunnen volgens Verweij niet pro deo voor hem blijven spelen. Bij het concert aanstaande zaterdag doen zij dat nog wel. Bovendien staat er in de Grutterswei een' goede vleugel, die gebruikt kan wor den. Maar volgens Verweij is de kans zeer groot, dat het bij dit ene concert blijft. Naar eigen zeggen belooft het zaterdag een zeer mooie mid dag te worden. „We hebben een prachtig programma van zo'n anderhalf uur in elkaar gezet", zegt Verweij. Hij opent het con cert met drie stukken van de CD. Allereerst speelt hij Ro mance van Edward Elgar. Dit stuk is oorspronkelijk geschre ven voor fagot en orkest. Ver weij speelt het samen met Moerdijk in een bewerking voor fagot en piano. Zoals de ti tel al zegt is het een romantisch stuk, hetgeen in de combinatie van piano en euphonium uit stekend tot zijn recht komt. Vervolgens voert Verweij van Eugène Bozza het nummer New Orleans uit. De opname op de CD is de eerste opname die van dit nummer gemaakt is. Dit Franse stuk is geënt op de principes van de New Or leans jazz-muziek van de jaren twintig uit de wijk Storyville. Bozza heeft elementen uit de raggtime gebruikt en die ver weven tot een thema met veel improvisaties. Jaap die al enkele keren op Flakkee exposeerde heeft spei- caal voor deze gelegenheid een aantal dorpsgezichten van Ooltgensplaat gemaakt. Maar ook andere mooie plekjes op Flakkee komen aan bod; de Stellendamse molen, en bijzon der sfeervol: de Goereese to ren, het sashuis te Dirksland en enkele landschappen. Uitzondering Tbt nu toe werden zijn schilde- BOSTON - Een medewerker van de Amerikaanse presi dentskandidaat Paul Tsongas is maandag beschuldigd van diefstal van meer dan een mil joen dollar bestemd voor de verkiezingscampagne van zijn baas. New Orleans is geschreven voor Franse tuba en piano. De Franse tuba is een instrument dat tussen de euphonium en de es-bas inzit. Deze tuba werd vroeger veel in Frankrijk ge bruikt in kleine orkestjes. Het instrument wordt tegenwoor dig nog wel verkocht, maar niet meer in orkesten bespeeld. Vanwege het feit, dat de Franse tuba lager gestemd is dan de euphonium, is het volgens Ver weij bijna niet mogelijk om dit nummer op euphonium te spe len. Dat hij het toch doet, heeft mede te maken met het feit, dat de keuze van de nummers toch al zo gering is. Als sluitstuk speelt Verweij Die Czardas van Monti in een arrangement van E. Wilson. Ook dit nummer is niet spe ciaal voor euphonium en piano geschreven, maar voor cembalo en viool. De cembalo is een oud model klavier, dat vooral be kendheid geniet uit de zigeu nerorkestjes. Die Czardas is sinds het verschijnen ervan al in de meest idiote bezettingen bewerkt, zodat een bewerking voor euphonium en piano geen bijzonderheid is. Het Hongaar se opzwepende karakter van het nummer spreekt de mensen altijd zeer aan. Behalve deze korte kennisma king met de CD van Verweij, is er tijdens het concert zaterdag nog veel meer te horen. Na het optreden van Verweij en Moer dijk soleert Otto Ketting op tu ba met een Intrada. Vervolgens is het weer de beurt aan Ver weij, nu samen met Wilbert Grotenboer op marimba. Zij vertolken Four dialogs voor euphonium en marimba. Ver weij kwam dit stuk eens tegen op een langspeelplaat uit de ja ren zeventig. Hij is vervolgens op zoek gegaan naar de blad muziek ervan en naar een slag werker die het aandurfde dit stuk met hem uit te voeren. Aanvankelijk kon hij echter niemand vinden, totdat Gro tenboer de stoute schoenen aantrok. Dit is des te opmerke lijk omdat Grotenboer nog maar een tweede-jaars slag werkstudent aan het Rotter dams conservatorium is. „En Wilbert speelt het fantastisch", zegt Verweij. „Hij is qcht een enorm talent". Het is overigens niet de eerste rijen slechts zelden te koop aangeboden maar gelukkig heeft Jaap dit keer een uitzon dering gemaakt. Zijn werk is bijzonder mooi en vanuit een soms verrassende hoek bekeken, de kleuren zijn gedempt, af en toe zelfs drei gend en zeer realistisch. Het adres van de galerie is Mei- doornstraat 22 in Ooltgens plaat. De openingstijden zijn: maandag en woensdag van 13.00-18.00 uur, vrijdag van 13.00-20.00 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. AMSTERDAM - De Amster damse Kamer van Koophandel neemt op 1 maart een 06- nummer in gebruik voor het geven van informatie uit de openbare dossiers van bedrij ven, verenigingen en stichtin gen. fi keer dat zij samen dit stuk voor publiek spelen. De uit Amerika afkomstige docent van Grotenboer, Van Sice, vond het een uitstekend idee om het nummer uit te voeren op een slagwerkconcert op het conser vatorium. Volgens Verweij was dit optreden redelijk succes vol. Omdat ze aljetwee zoveel tijd in het repeteren van dit muziekstuk hebben gestoken, voeren zij het nog een keer uit. „Voor het publiek is het mis schien een moeilijk stuk om naar te luisteren, maar het gaat eigenlijk meer om de sfeer die uit de muziek spreekt", al dus Verweij. „En het is ook best eens goed om de mensen met een dergelijk stuk te con fronteren". Kwartet Het Dutch Tuba Quartet sluit tenslotte het concert af. Dit kwartet speelt een kort pro gramma van ongeveer een half uur bestaande uit amuse mentsmuziek. Het kwartet is twee jaar geleden opgericht op initiatief van een fabrikant van bastuba's. Deze fabriek wilde haar tuba's, via dit kwartet, op een bijzóndere ma nier onder de aandacht van de muziekhandelaren brengen. De muzikanten zijn bij elkaar gebleven en krijgen de laatste tijd steeds meer te doen. Volgens Verweij, die zoals ge zegd ook deel uitmaakt van het kwartet, verzorgen ze vaak op uitnodiging van een muziek vereniging een soort van open bare les aan bassisten en tu- baïsten. Deze studeren dan in groepen enkele muziekstuk ken in en vervolgens spelen ze deze met elkaar. „Dit is zowel heel leuk voor ons als voor de deelnemers aan zo'n les. Zij zien hun instrument van nabij bewerkt door een specialist en gaan het instrument als vol waardig beschouwen, want ve le bassisten en tubaïsten zien zichzelf nog steeds als misluk te trompettisten", aldus Ver weij Daarna geeft het kwartet zelf een kort concert. Belangstellenden voor een der gelijke openbare les kunnen contact opnemen met Verweij, telefoonnummer 01874-1643. Zij die niet zo lang kunnen wachten op een kennismaking, hebben dus de mogelijkheid om zaterdag naar de Grutters wei te gaan. Een uniek concert ligt voor hen in het verschiet. Het concert begint om 16.00 uur en duurt ongeveer twee uur. De toegang is gratis. Advertentie Verantwoord zitten? Wetenschappelijk onder zoek heeft aangetoond dat een zitmeubel moet zijn afgestemd op de lichaamsbouw van een persoon om gezond en verantwoord te zitten. Door middel van een uniek aanmeetsysteem kunnen wij dit voor u realiseren. Uw Fltformdeoler: INTER-/WEUBEL Harmgvtietpte'n 4. Zienkzee. tet 01110 12946 f De eerste keer dat Koole voor TVGO uitkwam was tijdens de zwemloop van Oostburg, wel ke Koole dacht te winnen, maar door organisatorische blunders werden er maar vijf van de tien te lopen kilometers afgewerkt. Pech Zaterdag 20 februari werd de tweede zwemloop in het Zeeuwse circuit afgewerkt, een wedstrijd over 1000 meter zwemmen, gevolgd door tien kilometer lopen. Met Koole waren nog een aantal TVGO- ers afgereisd naar Kapelle: Kees Akershoek uit Ouddorp, Arve Hoogzand uit Sommels dijk, Jan Knops uit Dirksland en Johan v. d. Welle uit Middel harnis. Vanaf de start nam Koole de leiding van de wedstrijd en beindigde zijn zwemkilometer in 12.38. Jan Knops wist als tweede de kilometer af te ron den in 13.39, vlak voor de ster ke triatleet Jan Louisse in 14.03. Arve Hoogzand bereikte als elfde het droge in 15.08, ter wijl Johan van der Welle 15.20 op de klok bracht. Pech was er voor Kees Akers- hoek, de man uit Ouddorp had zijn kilometer afgewerkt in 14.21, hetgeen de zesde tijd zou zijn geweest. Een fout van de banenteller echter bezorgde Akershoek 100 meter extra MELISSANT - Tijdens de vier de sponsordag bij VV Melis- sant op 29 mei wordt dit jaar vóór het eerst een zogenaamd Open podium georganiseerd. Hierbij krijgen aankomende artiesten de gelegenheid zich te presenteren aan een groot pu bliek. De duur van de optre dens zal in onderling overleg worden vastgesteld. Met uit zondering van politiek en ge- loofsonderwerpen is elke vorm van amusement toegestaan. Verder is er op deze dag een braderie, een rommelmarkt, tl zwemmen. Gedemotiveerd be gon Akershoek nog wel aan zijn twee ronden van vijf kilo meter, maar hield het exhter voor gezien na de eerste ronde. Voorsprong Koole breidde in zijn eerste loopronde de voorsprong uit naar twee minuten om in de tweede ronde te consolideren en als eerste te finishen in 49.49. Tweede werd Johan van de Branden uit Steenbergen, een eerste jaars senior (51.22), terwijl Jan Louisse de derde plaats wist te behalen in 51.27. In de eerste loopronde wist Hoogzand zich naar voren te werken naar een zevende stel ling, terwijl Knops toen op een elfde plaats doorkwam. Hoog zand wist zijn plaats te behou den en finishte op een zevende plaats in 54.10, Knops toonde zich tevreden met zijn veertien de plaats in 56.35, terwijl Jo han van der Welle een tijd van 59.38 haalde, goed voor een 23e plaats. Ook werd er een zwemloop over de halve afstand georgani seerd, waarin twee TVGO-ers uitkwamen. Karien Vlietland uit Goedereede behaalde met haar eindtijd van 42.00 een vierde plaats bij de dames, ter wijl Ruud de Haan uit Middel harnis een achtste plaats in zijn categorie behaalde met 39.49. een voetbal- en touwtrektoer- nooi, een hondeninstructie- show en nog vele andere attrac ties te zien en te beleven. Voor nadere inlichtingen, telefoon 01877-2974. EINDHOVEN - In aansluiting op de telefonische steunactic voor Daf „Honderd piek voor een fabriek" is maandag een speciaal gironummer geopend. Bestuurder F.Koolen van de In dustriebond FNV heeft dit meegedeeld. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk, zit een ge castreerde kater die geboren is in 1986. De kater heet Polio en is zwart/wit gekleurd. Hij is afkomstig uit een rustig gezin en kon daar wegens omstandigheden niet blijven wonen. Polio wil dus het liefst weer in een rustig gezin wonen, waar hij de rest van zijn leven prettig kan doorbrengen. Wie Polio een goed thuis wil geven, kan voor verdere inlichtingen bellen: telefoon 01114-1583. Bij het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is maar liefst een der tigtal reacties binnengekomen op het asieldier van vorige week de hond Astra is dan ook geplaatst. In dit asiel zitten nu nog vier katten en één hond. Zij willen ook graag een aardig baasje. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - Op vrijdag 30 april aanstaande organiseert VC Intermezzo voor de achttiende keer de Omloop van Menheerse. OOLTGENSPLAAT - Van 3 maart tot en met 3 april is een groot aantal olieverfschilderijen te zien in ga lerie Panorama in Ooltgensplaat. Deze maand was Jaap v. d. Slik uit Middelharnis bereid een 25-tal doeken af te staan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11