Zierikzeese ambtenarenkorps raakt Goldfinger Cor kwijt Geld voor toeristisch plan en Verkeersstructuurplan Aficheid van ambtenaar C. van den Bos Beloofd Programma Strao in Ellemeet 't lange uus Gewonde bij aanrijding Voorstel aan Zierikzeese raad DINSDAG 23 FEBRUARI 1993 NR 25313 3 Scheidend ambtenaar C. van den Bos met echtgenote en een van zijn kleinkindereu.luisteren aandachtig naaralle mooie woorden". (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - 't Is dat er bij de dienst gemeentewerken nog twee Corren (Cor van der Lind.e en Cor Groen) overblijven, dat maakt het vertrek van de derde Cor (Cor van dén Bos) nog enigszins draaglijk. Maar dat zowel bestuurders als ambtenaren deze derde Cor met lede ogen zien vertrekken, dat bleek maandagmid dag tijdens een afscheidsbijeenkomst in het stadhuis overduidelijk- Met het vertrek van monteur/bankwer ker C. van den Bos raakt de gemeente zijn eigen „Goldfinger" kwijt. Wanneer je iets belooft, moet je er zeker van zijn dat je het geen je hebt toegezegd ook waar kunt maken. Een wijze les waar een ieder in de prak tijk wel eens mee te maken heeft gehad. Zo heb ik zelf wel eens toegezegd, 'nog deze week', te stoppen met roken. Zelf ben je die belofte al weer snel vergetenmaar er zijn al tijd wel mensen in de omge ving die de woorden in hun oren hebben geknoopt. Het ge volg is dat ik met het schaam rood op de kaken, me bij iede re sigaret die ik de weken daarna opstak moest veront schuldigen, hetgeen de lust tot roken overigens al snel ont nam. 'Beloofd is beloofd'. Het gezegde is niet voor niets uit gevonden. Wanneer je iets te rap met toezeggingen bent ge weest, word je er al gauw mee om de oren geslagen. Degene die hier sinds kort over mee kan praten is wethouder Veer- hoek van de gemeente Wester- schouwen. Al ruim een jaar laat hij geen gelegenheid onge bruikt om zijn mobiliteitssce nario te promoten. Een prima plan trouwens, maar dat ter zijde. Belangrijk onderdeel van het plan is de aanleg van de randweg Renesse. Een weg, zo verzekerde de wethouder bij de speciale informatiebij eenkomsten over het mobili teitsscenario, die er nog voor de zomer ligt. Echter, het aan kopen van de gronden bleek toch niet zo snel te realiseren als verwacht en met het oog op de al snel naderende zomer moest worden besloten tot uit stel van de aanleg tot na de zo mer. De burger heeft echter niets met dit soort omstandig heden te maken en reageert verbaasd. Vanuit de politiek was de randweg nog voor het hoogseizoen beloofd, dus die randweg moet er dan ook lig gen, zo wordt er terecht gere deneerd. De belofte, het ge vaar daarvan is al eerder aan gegeven, kon niet worden waargemaakt. Gevolg van dit alles kan zijn dat men in de toekomst nogal sceptisch rea geert wanneer er weer nieuwe plannen uit de hoge hoed wor den getoverd. Moraal van het verhaal: beloof nooit iets te snel, het wordt altijd weer te gen je-gebruikt, én...-.*. $top nooit met roken wanneer je hier nog niet aan toe bent. P.S. ELLEMEET - Ook dit jaar viert Ellemeet zijn Strao-feest. Dit jaar is hiervoor zaterdag 6 maart gereserveerd. De festi viteiten beginnen om 12.30 uur op het Dorpsplein met het tra ditionele keuren der paarden. Omstreeks 13.00 uur vertrekt de stoet richting Brouwersdam voor het traditionele wassen van de voeten. Via het strand keren de ruiters en amazones rond de klok van 15.00 uur naar het dorp terug. Samen met de muzikanten van Luctor et Emergo uit Renesse rijdt de stoet dan Ellemeet bin nen. Na een muzikale rond gang door het dorp verzamelen rijders, organisatoren en toe schouwers zich bij het Durps- uus, waar burgemeester W. den Boer van Middenschouwen een woordje zal spreken. De burge meester zal dan ook bekend maken welk paard het fraaist versierd was. Daarmee zijn de Strao-festivi- teiten nog niet ten einde, want met medewerking van het Del ta Combo gaat het feest tot in de kleine uurtjes voort. Wie aan de Strao-rit mee wil doen kan zich hiervoor inschrijven bij D. de Graaf, telefoon 01117- 1434. Ook op de dag zelf kan men zich nog inschrijven. Advertentie spelen met vormen binnenhuisadviseurs havènpark 28 2ierikzee 01110-13727 Bestuurders en ambtenaren hadden het graag anders ge zien, maar aan de wens van Cor van den Bos om gebruik te ma ken van de VUT-regeling viel niet te tornen. Dat Van den Bos, die in februari 1983 als monteur/bankwerker in dienst trad bij de gemeente Zierikzee van die regeling gebruik wilde maken kon burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs ook best be grijpen. „Als ik de kans zou krijgen zou ik het ook doen" bekende de burgemeester die er overigens gelijk aan toe voegde dat hij hoopte dat die regeling dan nog bestaat. Hoewel Van den Bos voor Zie rikzeese stadhuismaatstaven niet eens zo heel lang in dienst is geweest - precies tien jaar - viel er over deze monteur/ bankwerker genoeg te vertel len. Burgemeester Asselbergs roemde zijn door jarenlange ér- varing verkregen handigheid, zijn ijver, betrouwbaarheid en verantwoordelijkheidsgevoel. Beschikbaar ,,U was zeven dagen vieren twintig uur beschikbaar voor het onderhoud en de reparatie van de gemeentelijke voertui gen, machines en gereedschap pen" aldus burgemeester As selbergs. Ibt die werkzaamheden be hoorde onder meer ook het af stellen van de rioolgemalen. Daarmee leverde Van den Bos volgens adjunct-directeur ge- meentenwerken C. L. van der Linde een stukje dienstverle ning aan de bevolking. Want o wee als dat niet goed zou func tioneren dan zou ,,de bevolking in opstand komen". Dergelijke klussen waren Van den Bos, die jarenlang werkzaam was in het vrije bedrijfsleven wel toever trouwd. Iets dat ook gold voor het aanschaffen van nieuw ma terieel. Bij de keuze van een nieuwe transportwagen of een ander onmisbaar attribuut werd de méning van Van den Bos volgens Van der Linde al tijd serieus genomen. Lokale ovërheid Dat de man met de goude hand jes, de Zierikzeese Goldfinger, zoals Asselbergs hem noemde zich uiteindelijk in de armen van de lokale overheid nestel de was op zich al het vermelden waard. Het bedrijf in Kerkwer- ve waar hij als chef-monteur werkte sloot zijn poorten, waardoor Van den Bos werk loos dreigde te worden. Een advertentie waarin de ge meente Zierikzee een mon teur/bankwerker vroeg gaf hoop. Dat Van den Bos, die in 1983 de vijftig al gepasseerd was, uiteindelijk uit alle solli citanten werd uitverkoren noemde Asselbergs gezien zijn leeftijd opmerkelijk, want ook in 1983 was het voor al wat oudere en ervaren werknemers moeilijk om in deze jobcompe titie overeind te blijven. Dat Van den Bos op oudere leeftijd toetrad tot het ambte narenkorps bleek gevolgen te hebben voor zijn salaris, dat bij ambtenaren onder meer op basis van periodieken wordt bepaald. Door pleidooien van zijn collega's en zijn chef kreeg hij er in een klap een aantal pe riodieken bij zodat die salari sachterstand weggewerkt werd. In 1990 klom Van den Bos op tot gemeente ambtenaar vijfde klasse. VUT Eind 1992 gaf hij zelf te kennen gebruik te willen maken van de VUT-regeling, om zo alle tijd te hebben voor allerlei an dere klussen. ,,We verlenen u op de meest eervolle wijze ont slag, maar gelukkig zijn we er niet mee. Straks missen we een toegewijd persoon en een man met gouden handjes" gaf As selbergs ruiterlijk toe, die als blijk van waardering voor het werk van de Zierikzeese Gold finger een horloge overhandig de. Fornuis/ aanrechtwerker Dat was niet het enige ge schenk dat de Zierikzeese Goldfinger ontving. In de hoop dat de monteur/bankwerker zich in zijn derde levensfase verder zou ontwikkelen tot ,f ornuis/aanrechtwerker' overhandigde afdelingschef B. Hoexum namens de perso neelsvereniging een dik kook boek, waarmee Van den Bos menig uurtje zoet kan brengen. Eén van de twee andere Corren - Cor Groen - die de dienst ge meentewerken trouw blijven overhandigde Van den Bos ten slotte een eveneens praktisch cadeau, een tuinslang op haspel. Even leek het erop als of Van den Bos het spuitappa- raat gelijk wilde uittesten en hoqfd .huishoudelijke diepst Haag toonde zich welwillend óm het geheel even op de kraan aan te sluiten. De mededeling van Theo Rigter dat de dorst met een glaasje kon worden ge lest voorkwam dat er nattig heid van kwam. Met het voor dragen van een gedicht over pa's levensloop door de dochter van Van den Bos en met een dankwoord door de scheidende monteur/bankwerker zelf kreeg de bijeenkomst een pas send slot. 279.000,- heeft de commissie financiën en volkshuisvesting inmiddels een. aantal beste dingsmogelijkheden geadvi seerd. Een deel ervan - 62.500,- moet volgens een deel van de commissie opzij worden gelegd voor de aanleg van een kunstgrasveld. Voor herbestratings- en riolerings werkzaamheden moet een be drag van respectievelijk 68.500,- en 69.000,- worden gereserveerd. Een gelijk be drag wil de commissie verder ook reserveren voor milieu zaken. Het laatste woord hier over heeft echter de raad. Automatisering Binnen de muren van het stad huis is ook een aantal zaken aan vernieuwing dan wel uit breiding toe. Het verder invoe ren van kantoorautomatise ring zal de nodige investerin gen vergen. Een werkgroep die deze automatisering heeft on derzocht komt uit op een be drag van 188.000,-. Daarnaast moet nog worden gerekend op een uitgave van 33.000,- voor een nieuwe telefooncentrale. De huidige is te beperkt en kan niet verder worden uitgebreid, hetgeen weieens problema tisch blijkt. Daarom wil het college in de loop van volgend jaar een nieuwe telefooncen trale installeren. Daarbij blijft het niet want ook de geluidsin stallatie in de Trouwzaal werkt niet meer helemaal zoals het zou moeten. Voor de ver vanging van deze installatie heeft de raad vorig jaar al vijf duizend gulden in het beste dingsplan voor dit jaar laten opnemen. De nieuwe installa tie die de gemeente op 't oog heeft valt wat goedkoper uit en kost 3600,-. AMSTERDAM - Pension Zee zicht in Amsterdam kan voor lopig tot 1 april openblijven. Het bestuur van het pension voor zwerfjongeren vroeg in ja nuari surséance van betaling aan nadat er ernstige financië le problemen waren ontstaan. Het Juliana Welzijn Fonds maakte maandag bekend een overbruggingskrediet van 100.000 gulden te verstrekken. Verwachting t/m zaterdag 27 februari WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht zuidwest 5 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht noordw. 4 Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 24 febr. Zon op 07.35, onder 18.06 Maan op 07.59, onder 21.42 25 febr. Zon op 07.33, onder 18.08 Maan op 08.17, onder 22.50 Eerste Kwartier: 1 mrt. (16.46) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Het zonnige weer houdt nog een dag aan. Een hogedrukge- bied strekt zich morgenmiddag uit van west-Frankrijk via ons land naar Finland, en houdt daardoor fronten systemen nog even buiten onze landsgrenzen. De komende nacht is het opnieuw helder en daalt de tem peratuur vooral in het binnenland tot een graad of 5 onder nul. De kans is aanwezig dat in het noorden en wes ten mist ontstaat. Mocht dit het geval zijn, dan levert de combinatie van mist en vorst lokaal gladheid op. Mor- genoverdag flink wat zon, weinig wind en temperaturen die oplopen tot 3 of 4 graden boven nul. Na mor gen is het echter voorbij met de zon neschijn. Het weer wordt wisselvalli ger, want frontale storingen dringen vanuit het westen Nederland binnen. Donderdag en vrijdag zijn dan ook dagen met vrij veel wolken, toene mende regenkansen en geen vorst. De afgelopen nacht heeft het op veel plaatsen in Nederland 3 tot 4 graden gevroren. Met name in het noordoos ten werd het iets kouder. Uiteraard verbleken deze waarden bij de tem peraturen die de afgelopen nacht in het noorden van Zweden werden ge meten: plaatselijk daalde het kwik tot -32 graden. KERKWERVE - Mevrouw H. uit Zierikzee raakte gisteren, maandag, gewond bij een aan rijding. Na behandeling door dokter Daniels mocht zij terug naar huis. Het ongeluk gebeurde gister morgen omstreeks 09.42 uur op de T-kruising Weel weg/Heu- velsweg/Kakkersweehveg bij Kerkwerve. Van L. uit Midden- schouwen reed over de Weel- weg en stak de Heuvelsweg over om via de Kakkersweel- weg in de richting van Noord- gouwe te rijden. Volgens de po litie zou Van L. daarbij de uit de richting van Zierikzee over de Heuvelsweg naderende H. uit Zierikzee over het hoofd hebben gezien. Bij de aanrij ding die volgde raakte me vrouw H; passagiere bij de heer H; gewond. De auto's moesten worden weggetakeld. ZIERIKZEESCHEifl NIEUWSBODE Hl Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld ta worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. ZIERIKZEE - Het ontwikkelen van een toeristische beleidsvisie en het opstellen van een allesomvattend Verkeersstructuurplan gaat de gemeente Zierikzee geld kosten. De financiële kant van beide plannen bespreekt de Zierikzeese gemeenteraad maandag 1 maart tijdens haar vergadering, die om 19.30 uur in het stadhuis begint. De wens om voor toerisme en recreatie een beleid te formule ren vloeit min of meer voort uit het onderzoek naar het toe ristisch produkt van Zierikzee, dat studenten van de Nationale Hogeschool voor Tberisme en Vervoer in 1991 hebben verricht en waarvan de resultaten vorig jaar zijn gepubliceerd. De aan bevelingen uit dit onderzoeks rapport kunnen als handvat dienen voor het nog op te stel len beleid. Voor het opstellen van dat beleid hebben drie stu denten van de Landbouwuni versiteit in Wageningen be langstelling getoond. Zij zou den zo'n beleid inzake toerisme en recreatie in het kader van hun afstuderen willen ontwik kelen. Hierover heeft de ge meente inmiddels overleg ge voerd met de studenten en hun begeleiders. Hoewel de gemeente niet ver wacht dat de studenten met een beleidsplan met kant en klare oplossingen zullen komen, wil len b en w wel gebruik maken van de aangeboden diensten van de studenten. Hoe het toe ristisch beleidsplan er uit moet komen te zien bespreekt de commissie middenstand, re creatie en toerisme dinsdag 2 maart. Ook binnen de werk groep en de stuurgroep die het project begeleiden wordt over de inhoud van dit beleid van gedachten gewisseld. De kos ten van dit onderzoek worden geraamd op zo'n 7500 gulden. Dit geld wil het college ont trekken aan het potje voor on voorziene uitgaven. Een aanmerkelijk hoger be drag - 75.000,- - is nodig voor het Verkeersstructuurplan. Dit plan wil de gemeente op laten stellen door het Bureau voor Ruimtelijke Ordening uit Vught, omdat op dit moment een samenhangend verkeersbe leid ontbreekt. Weliswaar be schikt de gemeente Zierikzee over een Structuurschets (1976) en een Verkeerscirculatieplan uit 1984, maar deze voorkwa men niet dat in geval van ver keersproblemen regelmatig een ad-hoc beslissing werd ge nomen. Gezien de toename van de (auto)mobiliteit en de daar mee samenhangende ontwik kelingen vond de raad het ge wenst om voor Zierikzee een veelomvattend verkeersplan op te stellen, dat een kader vormt voor allerlei maatrege len op het gebied van infra structuur, verkeersveiligheid en openbaar vervoer. Bij de kostenberekening hiervan is de gemeente uitgegaan van 75.000 gulden, waarvan zo'n vierduizend gulden achter de hand wordt gehouden voor on voorziene tegenvallers. Eenmalig voordeel Behalve over deze uitgaven moet de raad maandagavond ook een uitspraak doen over hoe het restant van het (extra) eenmalig voordeel over 1992 het beste kan worden besteed. In een eerdere vergadering be paalden de raadsleden dat een deel van die 378.150,- besteed moet worden voor onder meer de eerste fase van de revisie en uitbreiding van de beiaard 50.000,-), het subsidiëren van de Mr Breetveltspeeltuin 10.000,-) en het verstrekken van een bijdrage van tien mille voor het vluchtelingenkamp Resnik. Het merendeel van deze 378.150,- wilde de raad in eer ste instantie reserveren voor voorgenomen kapitaalinveste ringen. Voor deze resterende Om te vermijden dat voor allerlei verkeersproblemen ad hoe maatregelen worden getroffen wil de gemeente Zierikzee een veelomvattend verkeersstructuurplan op laten stellen. (Archieffoto).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3