'Wij hebben geen poespas nodig om van Strao geslaagd feest te maken' Drukbezochte jaaruitvoering van Brouwse 'korenfamilie' 1 GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 32hS 0 Zware storm zorgt voor veel overlast r I— ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODEj Negenenzestig ruiters én pony-wagen deelnemers Straofeest Burgh-Haamstede 'Iedereen kan zingenmaar sommigen schamen zich 8 dé krant van schouwen - duineland! ZÏMIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 149e JAARGANG NR 25312 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis adyertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Strao in Haamstede: ruiters en versierde paarden. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - ,,Wij hopen nog vele jaren Strao te rijden en persoonlijk heb ik daar alle vertrou wen in want met het mobiliteitsscenario van ons college in gedachten denk ik dat paard en wagen weer te rug zullen keren in het straatbeeld". Met die woorden sloot S. L. de Feiter, voorzitter van het Strao-comité Burgh-Haamstede zijn toespraak ter gelegenheid van de Strao-viering in Burgh-Haamstede zaterdag af. De belangstelling voor het traditionele feest was groot. In totaal negenenzestig ruiters trotseerden de koude wind om de paardehoeven in het zilte zeewater te wassen. In de stoet reed ook een pony wagen mee. Traditie getrouw werd de tocht begeleid door de politie te paard. geweg en Krayesteinweg naar de hoofdingang van de Doma- niale.bossen te rijden. Via de ruiterpaden door het bos be reikten de ruiters het strand. Bij De Rotonde werd het Overeenkomstig de traditie werden zaterdag - zeven weken voor Pasen - de paarden en po ny's met extra zorg geborsteld, werd nog snel het paardetuig voor een laatste keer geïnspec teerd en werden de paarden voor deze feestelijke gelegen heid versierd met bloemenslin gers en kleurige rozetten. De ruiters verzamelden zich aan de Achterweg in Burgh waar de jury aantrad om de versierde paarden te beoordelen en uit te maken wie dit jaar met de hoogste eer zou gaan strijken. Een klein half uur later ver trok de ruiterstoet om via Ho- strand weer verlaten waarna men een ruststop inlaste bij café-restaurant Zeelust. Van daar ging het richting Burgh- sluis waar de ruiterstoet voor de tweede keer halt hield om in het kantoor van de havenmees ter een hartversterkertje te ge bruiken. Aan de Meeldijk bij Burgh werden de ruiters gast vrij ontvangen door de familie Kooman. Daar werd de ruiterstoet ook verwelkomd door muziekver eniging Witte van Haemstede. De muzikanten begeleidden de ruiters vanaf dat punt op hun tocht terug naar Haamstede waar zij omstreeks 16.00 uur ontvangen werden door burge meester H. Tbes van Wester- schouwen. Inmiddels had zich op en rond de Ring al een fors aantal be langstellenden verzameld om de Strao-rijders in te halen. Met de kraag hoog opgeslagen tegen de koude wind werd ge wacht tot het geluid van Witte van Haemstede de komst van de stoet aankondigde. Honderd Strao-ritten Burgemeester H. Tees consta teerde in een korte toespraak dat de weergoden het Strao feest in Burgh-Haamstede gun stig gezind zijn. ,,Ik vind het ook een bijzonder fraai ge zicht, zo'n grote groep ruiters", aldus de burgemeester. Hij feli citeerde het Strao-comité met de zeer goede opkomst van rui ters. ,,Ga door, u bent op de goede weg", aldus Wester- schouwens eerste burger. Vervolgens was de microfoon voor Strao-comité-voorzitter S. L. de Feiter. Het was dit jaar voor de tiende keer dat het Straofeest werd georganiseerd door het Strao-comité en De Feiter wilde dat bescheiden ju bileum toch niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Na een dankwoord aan ieder een die had meegeholpen om van de editie 1993 van het vervolg pagina 2 BROUWERSHAVEN - Naar schatting 130 mensen woonden zaterdag in het Brouwse Tonnenmagazijn de jaaruitvoering bij van het Smalstads Gemengd Koor. „Eigenlijk is het in Brouw een complete koren-familie", stelt M. van Vulpen, voorzitter van het koor. „Naast het Smalstads Gemengd koor heb ben we ook nog het kinderkoor de Smalstadtertjes en het jeugdkoor The Small Town Singers". Volgend jaar hoopt het Smalstads Gemengd Koor haar löjarig bestaan te kunnen vie ren. ,,We willen dat jubileum liefst vieren met een uitvoe ring in de St. Nicolaaskerk, maar voorlopig kunnen .we daar nog niet terecht", aldus Van Vulpen. ,,Dus het ziet er naar uit dat we die jubileum viering nog even uit zullen moeten stellen". Ontwikkeling In de bijna vijftien jaar van haar bestaan is er heel wat ver anderd in het Smalstads Ge mengd Koor. Er zijn tijden ge weest dat de mannen-stemmen binnen het koor zwaar onder vertegenwoordigd waren. Nu telt het koor vier tenoren en De Smalstadtertjes in actie. (Foto: Marijke Folkertsma). vier bassen. „Het kan ermee door", stelt Van Vulpen, maar ze zouden best nog wat meer mannenstemmen kunnen ge bruiken". Het is zijn ervaring dat het niet meevalt om men sen enthousiast te maken voor het koor. „Kijk, iedereen zingt in de badkamer, maar dat is blijk baar heel wat anders dan in een koor zingen. Er bestaat nog steeds een drempel, maar aan de andere kant is het wel zo dat de mensen die eenmaal naar het koor komen in de regel ook niet meer weggaan", aldus Van Vulpen. Vanuit het koor wordt wel geprobeerd om nieuwe zan gers te werven, maar lang niet altijd levert dat het gewenste resultaat op. „We hebben wei eens advertenties geplaatst met de tekst 'Noten in de aan bieding'. We bedoelden daar natuurlijk zangnoten mee, maar we werden gebeld door mensen die wilden weten wat voor noten wij dan wel ver kochten". Alles overziende is Van Vulpen echter niet ontevreden over het koorleven in Brouwershaven. Naast het Smalstads Gemengd Koor is immers ook kinder koor De Smalstadtertjes actief en wordt er sinds anderhalf jaar ook druk aan de weg ge timmerd door jeugdkoor The Small Tbwn singers. „Alle leef tijden zijn zo'n beetje vertegen woordigd", aldus Van Vulpen. „Al moet ik daar meteen bij zeggen dat er eigenlijk nog een gat is voor wat betreft de leef tijd van 20 tot 35 jaar". Alles bij elkaar, zo blijkt uit het ver haal van Van Vulpen, bestaat de Brouwse korenfamilie uit 70 mensen. Alle drie de koren gaven zater dagavond acte de presence in het Brouwse Tbnnenmagazijn. Lady-speaker Anita Duinhou wer verzorgde tussen de ver schillende nummers door steeds een korte toelichting op het gebodene. Het Smalstads Gemengd Koor opende het con cert met D. Ravena's The day you sang the song in een arran gement van dirigent L. M. Geb- ben. Na deze ode aan het werk van Beethoven werd het con cert vervolgd met TfeneBrea Factae Sunt van Michael Haydn, de broer van de beken de componist Jospeh Haydn. Na de Ballade van het zout werd dit eerste optreden afge sloten met Guarda che bianca Luna van F. Campana. Vervolgens was het de beurt aan kinderkoor De Smalstad- tertje. Zij zongen achtereenvol gens Zeg ken jij de boerendans, Tb verspreuk (met een solo van Pieter van Dongen), Doe dorp, Doe dorp, Naaien knippen en breien, Wat is het heerlijk om herrie te schoppen en Ik zie, ik zie. Anita de Bie soleerde in dat laatste nummer. Het pro gramma voor de pauze werd af gesloten met een gezamenlijk optreden van het Smalstads Gemengd Koor met de Smalstadtertjes en The Small Tbwn Singers. Na de pauze werd het program ma heropend met een muzikaal intermezzo van dirigent L. M. Gebben. Vervolgens was het de beurt aan The Small Tbwn Sin gers om een staaltje van hun kunnen te laten horen. Hun concert werd geopend met Pass it om. Vervolgens werd het aloude Beatles-succes Hey Ju- de ten gehore gebracht. Het op treden van de Small Tbwn Sin gers werd afgesloten met I Be- lieve. Daarna beklom het Smalstads Gemengd Koor het podium voor een tweede en laatste optreden. Gezongen werden achtereenvolgens When I fall in love (Shaw), Im Weis- sen Rössl (Benatzky). Het con cert werd afgesloten met Mo- zarts Stay with me till the mor ning. Na afloop van het concert was er nog een gezellig samen zijn De muziek werd verzorgd door John Prins. Gèmeenschappelijk zingen doet wonderen. Weber Koude nacht HET WEER Heldere nacht en minimumtemp. van rond het vriespunt op de Wad deneilanden tot min 6 graden plaatselijk in het binnenland. Over dag vrij zonnig en middagtemp. van ±2 graden. Noordoostenwind, zwak tot matig rond kracht 3. CARNAVAL In Bruinisse en Serooskerke werd enthousiast carna val gevierd. TANZANIA De Zierikzeese werkgroep Ontwikkelingssamenwer king heeft contact met Tanzania. VAKANTIEVERBLIJF Via een gift van 7.500 gulden werd de aanzet gegeven voor een vakantieverblijf voor gehandicapten. TELEVISIE-OPNAMEN Hans Kraay maakte in Zierikzee opnamen voor een te levisieprogramma over voetballer Peter Van Vossen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Schuiven in Stormvloedkering gesloten SCHOUWEN-DUIVELAND - De zware noordwester storm die de afgelopen dagen woedde heeft ook op Schouwen-Duiveland voor de nodige overlast ge zorgd. De schuiven in de Stormvloedkering waren zondag bijna elf uur lang gesloten. Vooral in de nacht van zaterdag op zondag trok de wind met grote kracht en plotselinge windstoten over ons eiland. Volgens de meteorologen had de storm voor de Zeeuwse kust een kracht van negen Beaufort met uitschieters tot tien. Dat had onder meer tot gevolg dat aan de Langeweg nabij Brui nisse de wieken van de wind molen van de heer K. afwaai den. De schade die daarbij werd veroorzaakt is nog niet bekend. De politie en de brandweer moesten diverse keren uitruk ken vanwege bomen die door de harde windstoten omwaai den en daarbij over de weg heen vielen. Dat was onder meer het geval op de Roterij- dijk tussen Schuddebeurs en Dreischor en de Dijk van Bom- menede te Zonnemaire. De, Brouwse brandweerkorpsen zorgden voor verwijdering van de gevaartes. Op Neeltje Jans werden de schuiven in de Stormvloedke ring. zondagmorgen om 08.30 uur gesloten. Volgens hoofd on derhoud Oosterscheldekering, J. W. Jeremiasse besloot men daartoe omdat zondag om 14.00 uur een waterstand van 3,25 meter boven NAP werd ver wacht. Dat is 25 centimeter ho ger dan het peil van 3 meter bo ven NAP, dat als sluitingspeil wordt aangehouden. In werke lijkheid was het peil om 14.00 uur 3,13 meter boven NAP. De schuiven in de kering bleven dicht tot 19.00 uur. De politie moest in het week end diverse keren op pad van wege vals-alarmmeldingen. Die bleken in de meeste geval len veroorzaakt te te zijn door de storm. Op vele plaatsen in de regio sneuvelden dakpan nen. HAARLEM - In Haarlem heb ben zaterdagmiddag ongeveer tweeduizend Bosnische vluch telingen gedemonstreerd tegen het oorlogsgeweld in hun land. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wi) een kwartaalabonnement a f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. a f 46,— O jaarabonnement a f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 naam adres postcode telefoon Dhr./mevr.. plaats: handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1