saman GRATIS ADVERTENTIE m Gemeente stelt aanleg randweg Renesse tot na de zomer uit 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Raad schoorvoetend akkoord met aanpak van problemen Kapelleweg 0 r n I— ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE CDA: BordenPrimamaar voor prettige leefsfeer is meer nodig, m „De politieke geloofwaardigheid staat op het spel Diefstal uit auto in Zierikzee Diefstal mountain bike TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen-duiveland! j IKZEESCHE NIEUWSBODE M GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heelt recht op een gratis advertentie bij do familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 I VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 149e JAARGANG NR 25311 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het college vindt ingrijpende maatregelen niet nodig voor de Kapelleweg. (Foto: Marijke Folkertsma). SCHARENDIJKE - „We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de klachten een beetje als gezeur gezien worden". Dat was het commentaar van CDA-raadslid mevrouw P. W. Berrevcets-Ringelberg op het voorstel van het college van b en w van Midden schouwen om geen ingrijpende snelheidsremmende maatre gelen te treffen voor de Kapelleweg bij Looperskapelle. Na de nodige discussie ging de raad schoorvoetend akkoord met het collegevoorstel. Omtrent de verkeerssituatie op de Kapelleweg bij Looperska pelle heeft zich in de loop der jaren een fors dossier gevormd. Herhaaldelijk klaagden de be woners van de weg bij de ge meente over de verkeerssitua tie. Volgens hen zou er op de weg te hard gereden worden en zou het op de weg ook veel drukker zijn geworden. Vol gens het college is de situatie echter niet dusdanig dat ingrij pende maatregelen zoals het aanbrengen van snelheidsrem mende maatregelen op zijn plaats zijn. Wethouder^ W. G. Renden (PvdA) herhaalde tijdens de gemeenteraadsvergadering in een korte toelichting op het collegevoorstel nog eens dat in grijpende maatregelen in de ogen van het college niet nodig zijn. ,,Er is verschillende keren over gediscussieerd en er zijn verschillende onderzoeken ge weest", aldus Renden. Hij ver telde dat er nu borden komen die het naderend verkeer atten deren op het feit dat ze een woonkern naderen. Om een en ander nog eens nader te accen tueren komen onder die borden rood-wit gestreepte planken. CDA-vertegenwoordigster me vrouw P. W. Berrevoets- Ringelberg liet in een eerste reactie op het collegevoorstel weten zo haar bedenkingen te hebben. Zij stelde dat het het college in haar ogen ontbreekt aan het vermogen om zich in te leven in de bewoners van de Kapelleweg. ,,De mensen die het beste over de verkeerssituatie kunnen oordelen zijn de bewoners zelf", aldus mevrouw Berre- voets. Zij vindt, zo bleek uit haar verhaal, de door het colle ge voorgestelde aanpak een beetje magertjes. „Borden? Prima Maar er is meer nodig vo<3r een prettige leefsfeer". VVD-raadslid J. M. van Lange- raad plaatste eveneens enige kritische kanttekeningen bij het collegevoorstel en hetgeen daar aan ten grondslag ligt. Hij noemde de onderzoeksre sultaten - er zijn verkeerstellin gen en snelheidsmetingen ge houden - een beetje tegenstrij dig. Hij stelde dat genoemde metingen vooral in een rustige tijd zijn verricht. „Maar ik wil ook weieens weten hoe het in het hoogseizoen met het ver keer is op de Kapelleweg", al dus de liberaal. Hij voegde daar aan toe dat er de laatste tijd ook verschillende ongeluk ken zijn gebeurd op de Kapelle weg. ,,En dat komt niet omdat er zachtjes gereden wordt". Rondweg Van Langeraad wilde verder van het college weten of en wanneer er een Rondweg om Looperskapelle komt. „Want als dat op korte termijn is is het onzin om nu veel geld uit te gaan geven", aldus Van Lange raad. SGP/RPF/GPV-raadslid J. L. F. Bolleman schaarde zich zonder reserves achter het voorstel van het college. Een ander geluid kwam van PvdA-vertegenwoordiger G. A. M. Cobussen. In het kielzog van Van Langeraad constateer de hij dat de verschillende on derzoeken elkaar op sommige punten tegenspreken. ,,Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik er mee aanmoet", aldus Cobus- sen. Hij haakte in op de woor den van Van Langeraad met het uitspreken van de hoop dat er spoedig een Rondweg aange legd kan worden en men Loo perskapelle 'links kan laten liggen'. Wethouder Renden liet in een eerste reactie op de kritiek vanuit de raad weten allereerst zich absoluut niet te kunnen vinden in de opmerking van mevrouw Berrevoets aangaan de het inlevingsvermogen van het college. Renden wees de kritiek van de hand. ,,U moet het wel in verhouding blijven zien. Het is een kleine, smalle, bochtige weg. Als je op zo'n on overzichtelijke weg nog eens bloembakken neer zou gaan zetten zou dat de verkeersvei ligheid niet bevorderen", aldus de wethouder. Een concrete voorspelling over de komst van de Rondweg kon de wethouder niet doen. ,,Ik hoop dat het zo snel mogelijk gerealiseerd kan worden, maar ik kan nu onmo gelijk een tijdspad noemen". Een tweede discussieronde le verde geen veranderde ge zichtspunten, maar nog wel een aantal vragen op. Wethou der Renden liet in antwoord op vragen uit de raad weten dat de Kapelleweg een nieuwe slijt laag krijgt en dat voor de belij ning een afwijkende kleur zal worden gebruikt om het gemo toriseerd verkeer nog eens ex tra op de aanwezigheid van een woonkern te wijzen. Na nog wat verbale schermutselingen schaarde de raad zich uiteinde lijk achter het collegevoorstel. Wel benadrukte men dat als de maatregelen niet het gewenste effect hebben men de kwestie binnen de raad opnieuw wil bespreken. BURGH-HAAMSTEDE - De leden van de commissie openbare werken van de gemeente Westerschouwen reageerden gisteren, donderdag, verontwaardigd op de boodschap dat met de aanleg van de randweg Renesse pas na de zomer wordt begonnen. De verontwaardiging richtte zich met name op de haast die er in eer ste instantie vanuit het college was gemaakt om de randweg voor de zomer te realiseren en de belofte die over het slagen hiervan ook richting de bevolking was gemaakt. „De politieke geloofwaardigheid staat hiermee op het spel", was de conclusie van de heer A. M. Verseput (VVD). De aanleg van de randweg Re nesse is één van de onderdelen van het mobiliteitsscenario van de gemeente Westerschou wen. Door de aanleg van de randweg kan het verkeer uit de kern van Renesse worden.ge weerd en een aantal belang rijke knelpunten kan uit de weg worden genomen. Bij de presentatie van het mobili teitsplan had wethouder ir C. W. Veerhoek de raad, de onder nemers en de inwoners van de gemeente dan ook proberen te overtuigen van de haast die met de aanleg van de randweg gemoeid was. Gokken Met spoed werd er dan ook ge werkt aan de plannen. In de eerste helft van december 1992 werd het bestemmingsplan goedgekeurd. In januari werd begonnen met het gereedma ken van het bestek, hetgeen in anderhalve maand tijd geluk te. Met alle eigenaren van gron den die voor de aanleg moesten worden aangekocht door de ge meente was overeenstemming bereikt. Tbt voor kort toen toch bleek dat twee eigenaren hun twijfels hadden en de verkoop akte niet wensten te tekenen bij de notaris. Wethouder G. J. W. van der Salm, als voorzitter van de commissievergadering de vervanger van wethouder Veerhoek die op vakantie is, gaf aan dat binnen het college nog grondig overleg is ge pleegd of niet alsnog begonnen moet worden met de aanleg. ,,Met veel gokken kun je het wagen, maar je moet je afvra gen of de voordelen wel opwe gen tegen, de nadelen want de kans is groot dat de weg tijdens Pinksteren bij de kruising Ho- gezoom/Vroonweg nog openge broken ligt. Wat er dan kan ge beuren als jongeren na een avondje stappen hier passeren, hoef ik u niet te vertellen". Om deze reden besloot het college toch te wachten met de aanleg tot na de zomer en het verkeer tijdens het hoogseizoen te rege len met een omleidingssys teem.- Ergeren Commissielid de heer Verseput wond zich zichtbaar op over de gang van zaken. ,,Ik erger me aan deze situatie. Vorig jaar was het de Maireweg. Then heb ben we al de opmerking ge maakt dat er niet adequaat werd ingegrepen met het aan kopen van gronden. In dit ge- De heer A. M. Verseput (VVD): Politieke geloofwaardigheid staat op het spel". val is dit weer niet gebeurd", was zijn kritiek in de richting van de afdeling grond- en pachtzaken van de gemeente. De politieke geloofwaardig heid komt door dit soort zaken in het geding, was zijn mening. „Naar de bevolking hebben we de toezegging gedaan. Die zeg gen nu ook: 'waar zijn zij mee bezig' Verseput voegde hier aan toe dat hij ook niet begreep waarom de concept-overeen komst op dit moment nog bij de notaris ligt, terwijl er zoveel haast achter de zaak zit. Wethouder Van der Salm rea geerde met de opmerking dat hij het niet juist vond dat de beschuldigende vinger alleen in de richting van een afdeling van de gemeente werd gewe zen. „Als u suggereert dat de vertraging optreedt door laks heid van deze afdeling is dat net zo waar als dat dit zou lig gen aan de te drukke werk zaamheden van de notaris. Dat is niet zo, er zijn ook andere omstandigheden. De communi catie is niet goed geweest". De opmerking dat er voortvarend gewerkt zou moeten worden om politiek geloofwaardig te blijven, onderschreef de wet houder wel. „Maar koste wat kost de belofte nakomen kan er toe leiden dat je in je eigen zwaard -valt doordat er proble men kunnen optreden met Pinksteren. Dan kunnen we het beter nog maar een jaar over ons heen laten komen". Onderzoek „Ik vind het bijzonder storend. De randweg is altijd prioriteit nummer één geweest. Dat het dan niet lukt om gronden aan te kopen en alles netjes op tijd te regelen kan er bij mij niet in", was de reactie van de heer H. J. Klatter (CDA). Met de be slissing tot uitstel was hij het wel eens. „We moeten nu nog maar een jaar het ongerief dra gen, dat is beter dan in het on gewisse blijven". PvdA-commissielid de heer J. C. Hendrikse toonde aan in principe geen moeite te hebben met het uitstel, maar wel met de hele gang van zaken. „We zijn als gemeente bezig een imago op te werpen dat we de burger goede voorlichting ge ven en voortvarend te werk gaan. Als we dan toezeggingen doen moet het wel heel raar lo pen als we die binnen een paar weken ineens niet meer kun nen nakomen". Hendrikse pleitte ervoor om een onder zoek in te stellen waar een en ander is vastgelopen om een herhaling in de toekomst te voorkomen. Wethouder Van der Salm kon in antwoord op dit voorstel in ieder geval toe zeggen dat werd bekeken waar de stagnatie zich had voorge daan. Dat de politieke geloof waardigheid door dit soort toe standen in het geding zou kun nen komen, daar was hij het mee eens. „Maar dat is op dit moment nog niet het geval". Advertentie spelen met licht 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zierikzee 01110-13727 Veel beloven verzwakt het vertrouwen. Horatius Later regen f f'J* f t* ff f HET WEER Eerst opklaringen en minimum- temp. ±2 graden. Later op de dag van het noordwesten uit toene mende bewolking en in de avond regen. Middagtemp. ±5 graden. Westenwind matig, 4; later langs de kust toenemend tot hard, 6 7. 3 PRIJSVRAAG Rijksarchief Zeeland schrijft prijsvraag uit met oude Kadasterkaarten. 5 VOORLICHTING Voorlichtingsproject voor ouderen met informatie over AOW en VUT. 6 KRITIEK Gemeente Middenschouwen heeft kritiek op plan kamperen bij de boer van buurgemeente. 11 SPORTRAAD De Sportraad maakt genomineerde ploegen en indivi duele sporters bekend. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - T. uit Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn auto. De auto stond geparkeerd aan de Lange Sint. Janstraaat in Zierikzee. De dieven gingen er vandoor met een radiocasset- tespeler. De omvang van de schade is hij de politie niet be kend. ZIERIKZEE - De J. deed bij de politie aangifte van diefstal van een mountainbike. De mountainbike stond ge stald aan de Grachtweg, is paars/zwart van kleur en heeft een waarde van 800,-. IJMUIDEN - Op het strand van Ameland is donderdag verse stookolie aangespoeld. Het pa trouillevliegtuig van de kust wacht onderzoekt een melding van twee olievlekken voor de kust van het eiland. Volgens de ^oordvoerder gaat het om ver vuiling met verspreide plak ken olie over een lengte van en kele kilometers aan de westzij de van Ameland. Advertentie Voor: Dakbedekking Goten in koper en zink K0HSrHUKTEURS+ IHSTAIUTEHBS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 HJtf Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 1 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. k f 46,— C jaarabonnement k f 183, jaarabonnement met autom. afschr. k f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr. adres postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, OD Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1