HET HUIS MET GOUDEN MUREN Komedie Annie M. G. Schmidt voldoet niet aan verwachtingen van publiek filmnieuws Volle Concertzaal bij voorstelling We hebben samen een paard Subsidie voor Zeeuwse poppodia en festivals Sister Act in de Concertzaal 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag: 19 februari NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.09 uur Heb ik iets gemist? Terugblik. 16.42 uur Bankloterij, maand- t rekking 16.55 uur Young riders, Ameri kaanse serie. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het klokhuis. 18.58 uur Vrijdagavond vroeg Van Willigenburg, talkshow. 19.32 uur Perfept strangers, Amerikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal. 20*.26 uur De uitdaging, pro gramma waarin Angela Groot huizen een schijnbaar onmoge lijke opdracht probeert te realiseren. 21.23 uur Reporter, actualitei tenprogramma. 21.58 uur Familiegeheimen, 2- delige Engelse politieserie. 22.50 uur Op de valreep, 4- delige documentaire serie over verlaat ouderschap. 23.40 uur Giroloterij, maand- trekking 23.53 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.35 uur Blinde hartstocht, Australische soapserie. 16.00 uur Journaal. 16.08 uur Reprise Theater: I Claudius, 13-delige serie. 17.00 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 17.19 uur En blaffen kan ik ook, serie over honderassen. 17.32 uur Power play, magazi ne rond computerspelletjes. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur Dingbats, crypto- gramspel. 18.47 uur De energieflits. 18.51 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 19.15 uur O, zit dat zo, pro gramma waarin wiskundige puzzles en raadsels worden op gelost. 19.48 uur Dierenmanieren, die- renmagazine. 20.20 uur Medisch Centrum West, Nederlandse 'ziekenhuis- serie. 21.14 uur TROS TV-show, ge varieerde talkshow. 22.08 uur Jansen slaat door, programma over de vragen des levens met Dolf Jansen. 22.18 uur Crime time, magazi ne over alle facetten van de misdaad. 22.53 uur Dat willen we even kwijt, wekelijkse column. 22.58 uur TV-dokter 23.03 uur Live-lijn, praatpro gramma. 23.53 uur Journaal NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur Koekeloere, afl. 14. 09.30 uur Jodendom, afl. 5. 10.00 uur Nieuws uit de na tuur, afl. 20. 10.30 uur Sybe satellyt en sjef 6. Herh. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal, afl. 21. 17.15 uur Studio sport, met WK skiën in Morioka (Japan). 18.00 uur Journaal 18.15 uur Vrachtrijders, eerste van 5 Werken aan Werk programma's over de trans portsector. 18.45 uur Zendtijd politieke partijen: Groen links. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.25 uur Tom en Herrie, mu ziekprogramma. 19.58 uur Op en top Engels, film van Diairmuid Lawrence. 21.15 uur Linda Hopkins spe cial, optreden van deze jazz zangeres tijdens het North Sea Jazz Festival in Den Haag. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport jour naal 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de mi- nister-presi d ent. 23.15 uur Schönberg cyclus. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 06.30 uur RTL Classique 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur The Flinstones 07.26 uur RTL 4 nieuws 07.35 uur Yogi Bear 07.55 uur RTL 4 nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08.30 uur RLT 4 nieuws 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie. 09.00 uur Cartoon 09.10 uur Rad van fortuin, spelprogramma. Herh. 09.35 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Son's and daughters, soapserie. 11.15 uur RTL shop 11.25 uur America's funniest people, de leukste home vi deo's. 11.50 uur RTL radio studio live 11.55 uur Clip van de dag 12.00 uur Telekids 13.15 uur Barend en Van Dorp, sportprogramma. Herh. 14.10 uur Showtime, herh. 14.40 uur RTL Shop 14.40 uur RTL Shop 14.50 uur Get a life, Ameri kaanse serie. 15.15 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 15.45 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show. Afleve ring van dit gevarieerde maga zine waarin aandacht voor de actualiteit, de showbizz, ar tiesten en een hoofdgast. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club 18.35 uur The bold and the beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Columbo, Ameri kaanse speelfilm. 22.10 uur You bet your life, Amerikaans quizprogramma. 22.35 uur Hunter, Amerikaan se politieserie. 23.25 uur Music city, geva rieerd muziekprogramma. 00.15 uur RTL 4 laatste nieuws 00.30 uur Thrue Believer, Amerikaanse speelfilm. 02.20 uur Bloody Mama, Ame rikaanse speelfilm. 03.35 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Suspicion, Ameri kaanse thriller. 17.00 uur Grensstad, Ameri kaanse serie. 17.25 uur Duupje. Kinderserie. 17.30 uur De Freggels. Engelse poppenserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 50. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 600. 18.35 uur Top score. Spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Het park, soapserie. 20.30 uur De droomfabriek, 8e aflevering van een 12-delige se rie rechtstreeks uitgezonden familieprogramma. 21.45 uur Slissen en Cesar. 12- delige Vlaamse serie. Aansl. Paardenkoersen 22.30 uur Vandaag en sport. 22.55 uur Dangerous curves, 13-delige Amerikaanse avon- turenserie. 23.45 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit het binnen- en buiten land. 20.40 uur Magische wereld: Verloren zielen op reis, repor tage over magische rituelen bij de Mazateken-indianen uit het Mexicaanse Hoogland, waaj- bij een roes-opwekkende pad destoel een belangrijke rol speelt. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine. 22.20 uur Abdijen in West- Europa, 13-delige serie over abdijnen en hun bewoners. Afl. 13. 22.50 uur Oog in oog. Serie van 13 monologen. Annet Nieuw enhui)zen (rechts) voert als Floortje een discussie met Jessica (Trudy Labij). (Foto: Joop van Houdt). ZIEKIKZEE - 'Niet zo leuk hè. Een beetje plat. Er zit geen snelheid in. Het heeft geen plot'. Uit de reacties van het publiek tijdens de pauze en na afloop van de voorstelling 'We hebben samen een paard', bleek dat veel mensen zich iets an ders hadden voorgesteld van een komedie van Annie M. G. Schmidt. Abonne mentshouders en andere belangstellenden kwamen dinsdagavond in groten ge tale naar de Concertzaal in Zierikzee voor het toneelstuk waarin de hoofdrollen werden gespeeld door Annet NieuwenhUijzen, Trudy Labij en Rick Hancké. Zij verpersoonlijkten het echt paar Floortje (Annet Nieuwen- huijzen) en Thomas (Rick Hancké) en collega Jessica (Trudy Labij). Drie fysiothera peuten, die hun gezamenlijke praktijk in Amsterdam ver plaatsen naar een boerderijtje in het oosten van het land dat Jessica erfde. Hun gezamenlij ke geld ging op aan de verbou wing van de h'oeve tot praktijk ruimte en de aanschaf van het rijpaard Blessie. Omdat er niet genoeg geld was voor het creë ren van de nodige privé- ruimten is het behelpen op dat gebied. De spanningen, die daardoor ontstaan, worden nog vele ke ren versterkt wanneer Thomas en Jessica een seksuele verhou ding krijgen, waarvan Floortje aanvankelijk niets (zeker) weet. 'Maar wel voelt, ruikt en denkt'. Een en ander heeft zijn weerslag op de gezondheid van het paard Blessie waarop ze om beurten rijden. „Blessie mankeert niets, het is allemaal psychisch. Hij ervaart de span ningen van de mensen die op zijn rug zitten". Ook de patiën ten die zich aanmelden voor een behandeling worden niet zachtzinnig aangepakt. ,,U weet het, tijdens het masseren kunt u af en toe een klein prik je voelen. Af en toe moet ik even hard aan uw haren trek ken. relax, relax". De typische sfeer van produk- ties, geschreven door Annie M. G. Schmidt kwam vooral naar voren tijdens de scene waarin men de drie fysiotherapeuten, elk in hun eigen praktijkruim te, tegelijkertijd aan het werk ziet. De bewegingen en teksten zijn perfect op elkaar af gestemd en vormen een kolde riek geheel. Nadat Jessica, tijdens het sa men snoepen uit een zakje zeer kleine stroopwafeltjes van bakker Bannink, 'terloops' aan Floortje vertelt over haar seksuele uitspattingen met Thomas, die tegen wil en dank telkens weer plaatsvinden, lo pen de spanningen in de fysio therapeutenpraktijk nog ver der op. Nol (Hugo Haenen), de assistent van Thomas, die zich vooral moet bezig houden met het uitmesten van de paar- destal, probeert de situatie in goede banen te leiden, maar er is geen houden aan. Geheel volgens het door Harrie Bannink geschreven en door Hans van der Woude gezongen achtergrondliedje 'It happened again' gaat de verhouding tus sen Jessica en Thomas door. Zelfs wanneer Jessica met Floortje afspreekt dat ze zich weer zal gaan kleden en gedra gen als de 'kale, vale .bunzing' die ze in Amsterdam was. „Jij bent schrikbarend opgebloeid sinds we buiten wonen. Je moet weer een armoedig type worden. Ik moet opbloeien en jij moet af bloeien", zo werd het door Floortje (Annet Nieuwen- huijzen) in een typische Annie M. G. Schmidttekst verwoord. Floortje gaat in de verdediging door Thomas uit het echtelijke bed te s,turen naar het hooi in de paardestal. Zij kleedt zich wulpser en bezoekt dagelijks met Blessie de dierenarts die ook een paard heeft: Daphnie. De praktijk verloedert, de pa tiënten blijven weg, assistent Nol wil weg, Floortje wil terug naar Amsterdam en Thomas denkt er over een eigen prak tijk te beginnen in Duitsland. Ondanks alle ruzie en spannin gen komt men tot de conclusie dat dat niet kan omdat men fi nancieel aan elkaar gebonden is. „We hebben samen een paard". Die binding valt weg wanneer Thomas met een scheve en stij ve, door Nol gemasseerde nek, op Blessie wil gaan rijden. Hij wordt tegengehouden door Floortje, dié vervolgens een rit met het padrd maakt waarbij het dier zo ongelukkig terecht komt dat het de nek breekt. De verhouding tussen Jessica en Thomas is inmiddels bekoeld. „Hij spreekt me aan met 'beste Jessica'. Als het vlees ergens van bekoelt is het daarvan". Uit een prachtige scene tussen Trudy Labij en Genio de Groot als Henk Steketee blijkt dat de patiënten toch gehecht zijn aan de alternatieve therapieën van de fysiotherapeuten. En Annet Nieuwenhuijzen is weer 'mijn Floortje' voor Thomas. De con clusie is dan dat men ondanks de dood van Blessie bijeen moet blijven. „We hebben sa men een fiets". Provinciaal bestuur stelt geld beschikbaar ZIERIKZEE - De stichting Popmuziek Zeeland krijgt in 1993 van het provinciaal bestuur twee soorten subsidies om initiatieven op het gebied van popmuziek in Zeeland te ondersteunen. Het betreft de regelingen Del- taplan 1993; het provinciaal po diumplan en de festivalsubsi dieregeling. In beide gevallen krijgt de organisator van een evenement, waarbij popgroe pen uit Zeeland optreden, een financieel steuntje in de rug. De festivalsubsidieregeling gaat er van uit dat goed georga niseerde popfestivals, die in Zeeland plaatsvinden, voor Zeeuwse bands een belangrijke mogelijkheid vormen om zich zelf te presenteren. De organi sator van een dergelijk festival kan een bijdrage in de kosten krijgen die varieert van enkele honderden tot maximaal 1250 gulden. Voorwaarde daarbij is dat meer dan drie Zeeuwse bands aan het evenement deel nemen en dat het festival van meer dan plaatselijk belang is voor de Zeeuwse pop. Live-popmuziek Via het Deltaplan 1993 wil het provinciaal bestuur een aantal poppodia versterken die een belangrijke functie vervullen voor de Zeeuwse live-popmu- ziek. Een van de voorwaarden, die aan de subsidie zijn ver bonden, is dat een podium min stens een keer per maand een concert moet organiseren en tenminste tien keer per jaar een Zeeuwse band op de plan ken moet staan. Wanneer dat het geval is kan men voor acht tot tien concerten maximaal tweehonderd gulden per con-' cert krijgen. Stimuleringssubsidie De stichting Popmuziek Zee land hoopt dat deze stimule ringssubsidies bijdragen aan een vergroting van het aantal optredens van Zeeuwse bands in de provincie. Geïnteresseer de poppodia of organisatoren van popfestivals kunnen de subsidies nog tot 15 maart aan vragen. Subsidie-aanvraag Dat dient schriftelijk te gebeu ren bij de stichting Popmuziek Zeeland. Postbus 407, 4330 AK Middelburg. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 70 Besloten wordt dat Frederik als 'generaal-vertegenwoordiger' de vrije hand krijgt met de propaganda en de verkoop, dat hij een behoorlijke provi sie en vergoeding voor zijn onkosten zal kunnen declareren, maar dat het driemanschap, bestaande uit Rieneke, haar vader en mr. Breed, het laatste woord houdt. Sartorius trekt zich terug, maar zal nog vaak om zijn mening worden ge vraagd. Rieneke kan nog nijdig wor den als ze eraan terugdenkt hoe oom Herbert over deze vriendelijke hulp vaardige jongen roddelde. Zijn omgang met Hasse was die als van een goede vriend, zuiver en eerlijk, zoals hij nu zuiver en eerlijk tegenover Rieneke staat. Die middag rijdt Rieneke nog even naar het huis van haar ouders. Ze heeft niet verwacht dat haar moeder is ver anderd als een blad aan een boom, dat is ook niet zo, maar haar toon is veel vriendelijker geworden als ze tegen va der iets zegt en over haar comités praat ze niet meer. 's Avonds blijft haar va der thuis. Hij is geen man om naar de tv te kijken. Alleen een echt lolpro- gramma kan hij waarderen, maar dat is er vanavond juist niet. Hij drinkt een borrel in de huiskamer en trekt zich dan in het zijkamertje, dat hij weids zijn 'studeerkamer' noemt, te rug. Maar niet als vroeger neemt hij een fles cognac mee om die in zijn een tje leeg te tutteren. 'Houwen zo', denkt Rieneke. Ze veinst belangstelling voor een ingewikkeld breipatroon; haken en breien hebben nooit haar belangstelling gehad, moe der is er een baas in. 'Ik had al witte en blauwe wol ge kocht', zegt moeder spijtig, 'even voor je trouwde. Ik heb een schattig pa troontje voor kinderpakjes'. Door deze simpele woorden wordt Rie neke weer ruw in de werkelijkheid te- ruggeslingerd. Moeder heeft haar dro men gedroomd, dromen, terwijl de werkelijkheid zo heel anders is. Kinderen, kinderen van Hasse, en haar Ze geeft het gesprek gauw een andere wending, vertelt dat ze van plan is maandag weer eens op de Warrenborch te gaan kijken. 'Ik moet het daar in or de maken, vóór Hasse terugkomt', zegt ze. 'Hè toe', vraagt haar moeder. 'Mag ik mee? Hasse is er nu tóch niet'. Rieneke zint op een afwijzend ant woord. Een bezoek van moeder is tegen de afspraak dat de families niet anders dan het hoognodige zakelijke contact zouden onderhouden. Hasse is er niet, goed, maar ze wil liever achter zijn rug niet iets doen wat hij waarschijnlijk niet goed zou keuren. Maar moeder wil het zo graag. De oude zucht om met 'grootheid' om te gaan komt weer even boven en wat steekt er eigenlijk voor kwaad in? Rieneke wil alleen maar even kijken en dan naar Stien rijden om met haar een afspraak te maken. Het kantoor kan ze wel een paar dagen aan De Vries overlaten en de fabriek marcheert wel, ook al is ze er niet. De zaak drijft nu op Frederik en die be hoeft ze stellig niet te zeggen wat hij moet doen. 'Goed', zegt ze dan weifelend, 'maaral leen even om een hoekje kijken'. 'Ik mag toch wel zien hoe mijn dochter woont', zegt moeder wat geprikkeld, 'stel je voor!' 's Maandagsmorgens haalt ze haar moeder op en rijdt met haar naar de Warrenborch. Bijtijds bedenkt ze dat de twee honden hier zijn achtergeble ven. Van mr. Breed hoorde ze dat Hasse ze onder geen voorwaarde naar een kennel wilde sturen. (wordt vervolgd) Zaterdag 20 en zondag 21 februari ZIERIKZEE - De film die aanstaande zaterdag 20 en zondag 21 februari in de Concertzaal draait heet Sister Act. De hoofdrollen in deze 'humoristische ac tiefilm' worden vertolkt door Whoopi Goldberg en Harvey Keitel. De regie is in handen van Emile Ar- dolino, die eerder de films Dirty dancing en Three men and a little lady maakte. Deloris van Cartier (Whoopi Goldberg) werkt als tweede rangs zangeres in een louche casino in Reno. Ze is per onge luk getuige van een moord. De dader van deze moord is Vince LaRocca (Harvey Keitel), een notoire gangster en tevens haar geliefde. Omdat ze weinig ver trouwen heeft in haar mafioso- vriendje en niet van plan is zijn volgende slachtoffer te wor den, is er maar één uitweg: on derduiken. Detective Eddie Souther toont zich bereid om deze belang rijke getuige in de moordzaak daarbij te helpen. Het 'getui genbeschermingsprogramma' van de politie heeft wel een plek beschikbaar, en zo be landt Deloris in een klooster. Hoewel de zangeres zich tussen de nonnen redelijk veilig voelt - een klooster is wel de laatste plaats waar LaRocca en zijn handlangers haar zullen zoe ken - kan ze maar moeilijk wennen aan het strenge regi me, de gebeden en de religieuze toewijding. Ze komt dan ook al snel in aanvaring met de moeder-overste die haar gast liever kwijt dan rijk is. Om toch wat om handen te hebben gaat Deloris zich met het koor bemoeien. Ze neemt de leiding op zich en weet de nonnen in mum van tijd te inspireren tot het zingen van swingende blues en gospel-songs. Buiten de kloostermuren wordt onder tussen nog altijd fanatiek naar haar gezocht door de gangsters. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee ■zaterdag 20 felir. 20.00 uur' /omlag 21 IVIir. 20.00 uur!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4