Zierikzee niet overtuigend, maar wel winst voor de kampioenstitel Ronnie Onwijn en Peter Lefèvre houden de schade ZHV/Delta Sport tegen E O heperkt Promotie naar derde klas weer een stap dichterbij Dreischor verliest punt Zierikzeese Bridgeclub Monique Slootmaker primeur reuzendraai Gebruik van hars neemt steeds grotere vorm aan binnen de handbalsport Ziektekostenverzekeringen voor mensen met gezond verstand 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Raymond Massop, een 28-jarige speler uit het Twentse Dinxperlo, heeft langzaam maar zeker zijn draai gevonden bij de hoofdmacht van Zierikzee. Een aantal maanden geleden maakte hij zijn debuut in de ploeg van Kees Hagesteijn en sindsdien is hij vaste keuze in de verdediging. De leraar op de Scholenge meenschap Zierikzee en Middelharnis had gisteren, zondagmiddag, ook weer flink aandeel in de 3-1 winst op NVS uit Oud-Vossemeer. Wim Lafeber is kansloos bij de kopbal van NVS-speler Dirk-Jan de Witte. Marco Samah (rechts) zou later geblesseerd uitvallen. Wim Overweel (links) brengt Zierikzee in de tweede helft via een straf schop weer op voorsprong. (Foto: Joop van Houdt). Het was voor Zierikzee een moeizame wedstrijd maar op de 3-1 overwinning was niks af te dwingen. Daarnaast ver speelde Beek Vooruit een punt bij METO en dat betekent voor Zierikzee dat de kampioensti tel in de vierde klas KNVB nu wel echt dichterbij komt. „We moeten nu niet denken dat we er al zijn", vertelt Massop die vorig jaar nog tweede klas voetbalde in de Achterhoek maar door zijn werk naar Zie rikzee verhuisde. Brede selectie „Het wordt steeds moeilijker om te winnen. Er zijn ploegen in onze klasse die nog niet vei lig zijn en die blijven vechten als leeuwen. Wij hebben een jonge ploeg, een brede selectie en soms spelen we de pannen van het dak. Maar als je nu vanmiddag kijkt, dan duurt het weer veel te lang voordat we op voorsprong kunnen ko men. Het zal in de laatste wed strijden worden beslist of we kampioen worden", aldus Mas sop die bekend staat om zijn laag en hard schot. Soms lijkt het of Kees Ha gesteijn kan toveren. Een keur van spelers komt dan weer uit zijn hoge hoed en daarnaast verzint hij allerlei systemen om de tegenstander onder druk te zetten. Zondagmiddag had zijn gekozen recept wat minder succes maar uiteindelijk was de winst voor Zierikzee. Bin nen tien minuten spelen maak te Marco van Oeveren, door een slim schot uit de linkerhoek, wel 1-0. Maar alle schijn be droog dat Zierikzee al op rozen zat want toen kreeg de verdedi ging met Sjaak van der Weele, Patrick Roggeband en Ray mond Massop het erg moeilijk. In de 20e minuut was er dan ook de gelijkmaker. Uit een corner kopte de vrijstaande man Dirk-Jan de Witte de bal achter doelman Wim Lafeber: 1-1. Voor de rust kreeg Serge Berre- voets nog een ideale kans om zijn ploeg weer op voorsprong te brengen. Toch, de gretige jonge speler schoot zonder eni ge overtuiging de bal in de han den van keeper Eddy van Hoek. Ook in de tweede helft was het Serge Berrevoets die tot drie keer toe de bal domweg verspeelde in het zestienmeter gebied van de tegenstanders. Strafschop Kees Hagesteijn werd al on rustig in zijn dug-out want de tweede treffer bleef uit. Scheidsrechter Ko Kooman uit Goes wuifde tot twee keer toe een strafschop weg nadat eerst Danny Magito onderuit werd getikt en nog geen paar minu ten later kreeg Serge Berre voets bij een doelrijpe kans een schouderduw. „We weten wel dat je geen strafschoppen geeft", riep Hagesteijn vanuit zijn dug-out naar de scheids rechter. Maar in de 30e minuut werd Hagesteijn toch op zijn wenken bediend. Op een voor zet van Marco van Oeveren kopte Erwin Nelissen de bal in het doel maar NVS-speler Kees Bosters sloeg de bal met zijn hand uit het doel. Dat leverde voor Bosters een gele kaart op en Wim Overweel mocht de strafschop verzilveren: 2-1. De ban was gebroken voor Zie rikzee en vier minuten later scoorde Serge Berrevoets 3-1. „Dat is er één uit het boekje", lachte Hagesteijn. De corner van Erik Berrevoets kwam in derdaad maatpas op het hoofd van Serge Berrevoets. De 3-1 overwinning brengt Zierikzee steeds dichter bij de kampi oenstitel. Na de periodetitel is Zierikzee nog steeds koploper in de zondag vierde klas G KNVB. Met twee punten voor sprong op Beek Vooruit, dat een wedstrijd minder heeft ge speeld, heeft Zierikzee momen teel alles in eigen hand. Zierikzee - NVS 3-1 (1-1). 10. Marco van Oeveren 1-0. 21. Dirk-Jan de Witte 1-1. 75. Wim Overweel 2-1 (strafschop). 79. Serge Berevoets 3-1. Boekin gen: 23. Hans Clarijs (NVS) overtreding. 30. Kees Bosters (NVS) handbal in zestienme tergebied. Scheidsrechter: Ko Kooman uit Goes. Toeschou wers: 120. CHICAGO - Martina Navrati- lova heeft het tennistoernooi van Chicago niet voor de der tiende keer op haar naam kun nen brengen. De 36-jarige Ame rikaanse verloor in de finale na een sterk begin toch afgete kend met 6-3 2-6 1-6 van Monica Seles. ZEIST - De selectie van het Ne derlands voetbalelftal begint de voorbereiding op de inter land tegen Turkije vrijdag in Noord wijk 'zonder de in het buitenland uitkomende inter nationals. VOORSCHOTEN - Bij voetbal club Randstad Sport uit Voor schoten zijn afgelopen week einde twee doelpalen op het hoofdveld doorgezaagd. De wedstrijd in de vierde klasse A tegen SVLV, ook uit Voorscho ten, kon daardoor niet door gaan. DREISCHOR - „We moeten de ze wedstrijd maar snel verge ten. Een slechte partij en we mogen nog van geluk spreken dat we een puntje hebben ver diend", liet Dreischor-trainer Toon Tettero weten. Op de val reep van het eindsignaal kwam Dreischor in de thuis wedstrijd tegen Vlissingen 4 nog net op 2-2. „Nu staan we tenminste weer met beide benen op de grond. De spelers dachten dat we de kampioenstitel al op zakken hadden maar je ziet, we zijn er nog niet", aldus Tettero. Op het sportpark in Dreischor was de eerste helft een matige verto ning. De 0-0 ruststand gaf aan dat er weinig belevenis in het spel zat. Pas in de 65e minuut werd het duel aantrekkelijk maar dat kwam doordat scheidsrechter Dick Glopper een strafschop toekende aan Vlissingen. Wim van de Linde maakte een overtreding en Vlissingen verzilverde de straf schop: 0-1. Twee minuten later scoorde Vlissingen opnieuw nadat re servedoelman John van der Sande de bal mispakte: 0-2. Acht minuten voor het einde werd Peter van de Linde neer gehaald in het Vlissingse zestienmetergebied. Serge van der Bos nam de strafschop en scoorde behendig: 1-2. Drei schor begon massaal aan te val len en werd op de valreep van het eindsignaal beloond. Een afstandsschot van Eric Dijst trof de kruising: 2-2. ZIERIKZEE - Deze week werd weer de laatste competitiewed strijd van de tweede periose gespeeld. Van de groepen B, C en D zullen de beste per kop pels promoveren en van de groepen A, B en C zullen de on derste degraderen. Groep A: 1. Mevr. Terwisscha- hr. Karstens 66,9%; 2. echtp. v. d. Berg 60,4; 3. hrn. Van Assen- delft-Gedrojc 58,7; 4. hrn. Van Ast-Kegels 57,8; 5.ds. Van Geesbergen-Sluijter 51,7; 6. echtp. Stokla 46,9; 7. ds. Oost woud Wijdenes-v. d. Berg 46,4; 8. mevr. Grofart-hr. Akerboom 43,3; 9. ds. De Feijfer-v. d. Zan- de 40,8; 10. echtp. Pomper 40,7; 11. hrn. Becu-v. d. Post 36,5. Groep B: 1. ds. Van 't Leven- Schaalje 67,4; 2. ds. v. d. Duijn- Henderson 59,4; 3. hrn. Oost woud Wijdenes-Schot 59,3; 4. echtp. Hollander 51,4; 5. ds. Brinckman-Heijneman 50,0; 6. mevr. Tuinman-hr. Kiel 49,5; 7. ds. Van Assendelft-Lievense 47,6; 8. hrn. 't Hart-de Vries 46,9; 9. ds. Kotoun-Tennekes 40,6; 10. hrn. Visser-Tonnon 39,06; 11. hrn. Boot-Eekman 39,0. Groep C: 1. ds. Does-Eekman 56,5; 2. mevr. Flohil-hr. Hoger- heijde 54,6; 3. ds. Van Tiggelho- ven-Verkaart 53,5; 4. echtp. Schell 52,9; 5. ds. Hogerheijde- v. d. Wekken 51,0; 6. ds. Delst- Steutel 42,5; 7. echtp. Brouwer 39,0. Groep D: 1. echtp. Kuipers 59,2%; 2. mevr. Gaanderse-hr. Fonteijne 53,3; 3. echtp. Hagers 52,7; 4. mevr. Van Luijn-hr. Bil 49,8; 5-6. echtp. Holm - ds. Becu-v. d. Post 46,9; 7. echtp. Van Willegen 41,3. Geruchten over vertrek Boris Orlov ZIERIKZEE - Een voetblessure aan de linker voet verhinderde de 15-jarige Monique Sloot- maker om deel te nemen aan de Elite-wedstrijd om de Delta Sport Cup. Veertien dagen geleden stootte Slootmaker haar voet toen ze een reu zendraai aan de brug maakte. Aanvankelijk zag het er naar uit, dank zij een intensieve be handeling, dat zij tijdig zou herstellen. lificatie zeker haalbaar was", aldus Slootmaker. De turnster uit Nieuwer.- kerk was samen met trainer Boris Orlov aan een nieuw technisch programma bezig. Aan de brug ongelijk heeft de Nieuwerkerkse turnster een wereldprimeur in de oe fening opgenomen: een reu zendraai voorover met hele draai. Dit element heeft tot nu toe nog geen enkele turn ster laten zien op een door de Internationale Turnbond georganiseerd toernooi. „Het verschil met andere ja ren is dat Slootmaker steeds moeilijker oefenin gen moet gaan turnen. Dit eist het steeds strenger wor dend reglement en ik moet zeggen dat het Slootmaker goed afgaat", uitte Orlov zich tevreden. Dat binnenkort Boris Orlov en Monique Slootmaker uit elkaar zouden gaan is grote onzekerheid over. Orlov wil de geruchten van zijn ver trek uit Nederland niet be vestigen maar ook niet ont kennen. Toch staat voor Slootmaker de wedstrijd op zeven maart in Groningen als eerste testcase op het programma. Daar krijgt zij de gelegenheid om zich te kwalificeren voor de WK in Birmingham. Monique Slootmaker kon niet haar wereldprimeur, reuzendraai, tonen aan het publiek. (Foto: Joop van Houdt). Maar op de laatste trai- ningsdagen op Papendal werd duidelijk dat Monique Slootmaker toch niet voluit zou kunnen gaan in Zierik zee. Trainer Boris Orlov be sloot haar geen toestem ming te geven voor deelna me. „Met name de beweging waarbij zij moet draaien op het been en moet afzetten bij de sprong kan niet pijn loos worden uitgevoerd. Ik vind dat wij geen risico moeten nemen om de deel name aan de wereldkam pioenschappen in april in Birmingham veilig te stel len. Er komen voor Sloot maker nog zeker drie kwalificatie-wedstrijden om deelname af te dwin gen", legt Orlov uit. Wereldprimeur Het was voor Slootmaker een fikse teleurstelling en een streep door de rekening om aan haar eigen publiek een nieuwe oefening te to nen aan de brug. „Ik vind het jammer dat ik vanmid dag niet mee kan doen. Wij hadden juist hard gewerkt aan een nieuwe oefening en ik voel mij momenteel in vorm waardoor de WK kwa- Vertrekt Boris Orlov uit Nederland? (Foto: Joop van Houdt). MARSEILLE - Charly Mottet heeft zondag de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam geschreven. De leidende posi tie van de Fransman uit de ploeg van Peter Post kwam in de afsluitende zevende etappe niet in gevaar. De slotrit lever de een overwinning op voor de Italiaan Moreno Argentin. ZIERIKZEE - Het is een publiek geheim dat de handbalspelers met regelmaat hars aan hun handen smeren om meer grip te krijgen op de kleine bal. Maar de HAKA/E O-spelers Job Hagreize en Rob Fiege toonden zaterdagavond in sporthal Onderdak in Zierikzee wel overduidelijk hun gretige harsgebruik. Of dat de re den was dat beide spelers respectievelijk tien en zes doelpunten scoorden zal altijd een vraag blijven. Wel was voor het altijd enthousiaste publiek duidelijk dat ZHV/Delta Sport tot het uiterste ging en de lands- en bekerkampioen van vorig jaar maar een minimale overwinning van 20-28 gunde. Het harsgebruik binnen de handbalsport lijkt steeds gro tere vormen aan te nemen. De spelers van HAKA/E O la ten overduidelijk zien dat het hars smeren aan de binnenkant van de hand een positieve uit werking heeft. Het is overigens verboden binnen het handbal reglement om hars te gebrui ken. Zeker voor de vloeren van de sporthallen is het een kwaad middel omdat beschadi gingen van het vloergedeelte niet is uitgesloten. Zaterdag avond kon je ook duidelijk zien dat verschillende spelers onder de hars zitten. Niet alleen door eigen gebruik maar door het veelal lichamelijk contact zit ten in een mum van tijd de spe lers onder de kleverige en har de stof. Binnen de ZHV/Delta Sport gelederen lijkt hars niet echt populair te zijn. Toch bekent Ronnie Onwijn dat ook hij wei eens van dat spul gebruikt. „Het helpt wel, een klein beet je op de hand geeft toch een be tere grip op de bal. Maar ik ben er geen voorstander van, het is vreselijk spul", liet Onwijn na afloop van de wedstrijd weten. De speler uit Middelburg ken de in het zeventiende eredivi sieduel een bliksemstart. De agressieve spelende Onwijn liet de eerste minuten merken dat hij er zin in had. Logisch want een uur voor aanvang van de wedstrijd stond hij in dichte mist vlak voor de Zeelandbrug met autopech. De speler die door dat incident zeer geladen aan de wedstrijd begon ver taalde zijn dadendrang door in de eerste minuten de Russische doelman, Anatoli Galouza, te passeren. Zeker in de eerste helft wasihet Onwijn die het HAKA/E O moeilijk maak te. „Als de eerste bal er in gaat dan zit je in de wedstrijd", al dus de tweehandige gooiende speler uit Middelburg. Nadat Frangois Verrijzer, na drie mi nuten spelen, de openingstref fer voor ZHV/Delta Sport maakte nadat Rob Fiege al twee ballen achter Matthé Pip ping had gegooid kwam On wijn echt in actie. Binnen tien minuten scoorde hij drie keer, waarvan twee schitterende doelpunten uit de rechterhoek, en bracht de stand op 4-4. De Zierikzeese ploeg moest toen even gas terug'nemen en de handballer van het jaar, Job Hagreize, was niet te stoppen Advertentie GOES, TEL. 01100-39666 en bracht de ploeg uit Emmen al snel op een riante voor sprong. Peter Lefèvre kwam langzaam in stelling en scoorde een paar keer op rij waardoor na twintig minuten spelen het scorebord 7-9 aangaf. Lefèvre na afloop: „In het begin van de wedstrijd kwam ik niet echt goed in stelling. Toen kreeg ik een paar rot-opmerkingen van Hagreize. Hij schreeuwde naar mij dat ik eens een keer moet gaan handballen. Nou dat moet je niet zeggen tegen mij want dat geeft mij juist kracht in zo'n wedstrijd". De wedstrijd werd steeds grim miger en de scheidsrechters Jan Duyndam en Ruud Helle man deelde- vorstelijk met re gelmaat een twee minuten tijdstraf uit aan verschillende spelers van beide ploegen. In de 22e minuut kon HAKA/E O-speler Rob Nijdam zelfs met een rode kaart de zaal verlaten. De linkerhoekspeler gaf een natrap-beweging aan Jean- Marie Tbubiana. ZHV/Delta Sport vocht voor wat zij waard was en zo werd een ruststand van 9-16 bereikt. De coach van HAKA/E O, de Tsjech Jan Kecskemethy, was nog niet gerust op de overwin ning. „Als wij vijf doelpunten voorstaan gaat iedereen indivi duele acties ondernemen. De concentratie valt weg en de dekking is een puinhoop", ver telt Kecskemethy die sinds vijf weken bij HAKA/E O in dienst is. „Ik ben geen tove naar maar er moet nog veel veranderen binnen de groep". De ploeg uit Emmen toonde in de tweede helft haar ware klas se. Met vooral Job Hagreize, Rob Fiege en Frank van der Zanden scoorde de ploeg met regelmaat en liep binnen tien minuten uit naar 12-22. Toch werd ZHV/Delta Sport niet weggespeeld. De uitslag van de uitwedstrijd (40-26) werd sportief rechtgezet met vooral doelpunten in de laatste fase van de wedstrijd door Pe ter Lefèvre, Jean-Marie Toubia- na, Sjoerd Jongepier en Ronnie Onwijn. „De ploeg heeft van avond hard gewerkt om hand bal te laten zien. Ja, wat Ron nie Onwijn vanavond had weet ik ook niet. Maar hij komt steeds beter uit de verf. Het enige minpunt is dat hij er nog veel te veel inkruipt", toonde trainer Rob de Vos zijn tevre denheid over de Middelburgse speler. ZHV/Delta Sport - HAKA/E O 20-28 (9-16), Doelpuntenma kers ZHV/Delta Sport: Peter Lefèvre (9), Ronnie Onwijn (5), Sjoerd Jongepier (2), Jean- Marie Toubiana (2), Frangois Verrijzer (1) en Bert de Vos (1). HAKA/E O: Job Hagreize (10), Rob Fiege (6), Frank van der Zanden (4), Augustin Gar cia (3), Patrick Berendsen (2), Robertus van der Berg (1), Vin cent Mooi (1) en Rob Nijdam (1). Scheidsrechters: Jan Duyndam en Ruud Helleman. Toeschou wers: 275. Eredivisie Olvmpia-Hcl./Tachos 23-28 AHV/Swift-Hirschmann/VL 27-29 Eagle/Hermes-Rockp./Hellas 16-14 ZHV/Deltasport-HAKA/E en O 20-28 VGZ/Sittardia-Sdwon./ESCA 27-16 Aalsmcer-Blauw Wit 13-17 VGZ/Sinardia 17 13 HAKA/E en 017 10 Aalsmeer 17 9 Hcl./Tacbos 17 9 Hirschm./VL 17 10 Eaglc/Hcrmes 17 9 Blauw Wit 17 8 Schoon./ESCA17 9 AHV'Swifl 17 7 Rockp./Hellas 17 4 Olympia 17 3 ZHV'Dcllasp. 17 1 0 4 26 361 - 297 3 4 23 422 - 379 3 5 21 372 - 335 3 5 21 351 - 359 0 7 20 347 - 314 2 6 20 330 - 331 3 6 19 363 - 339 0 8 18 370 - 363 2 8 16 408 - 399 1 12 9 339 - 379 3 11 9 360 - 404 0 16 2 319 - 442 Jean-Marie Toubiana met bal) wordt hardhandig aangepakt door Patrick Berendsen (rechts) en de topscorer van de eredivisie. Rob Fiege. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8