Dichte mist geen probleem voor Straorijders Renesse 1 w mm 32fefi GRATIS ADVERTENTIE Oosterlands Fanfare bewijst haar klasse bij jaarlijkse uitvoering 0 Ongeval in mist SCHOMEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M Jeugd neemt belangrijke plaats in bij Strao Renesse ,We proberen ook dit jaar weer te promoveren'' dé krant van schouwen-duiveland! ZIERIKZEESCHE v^/OOPl NIEUWSBODE 1 I MAANDAG 15 FEBRUARI 1993 149e JAARGANG NR 25308 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. a drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee' Tel. 01110-16551 Terwijl de paarden uithijgen versterken de Strao-rijders de inwendige mens. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Was het vorige jaar nog een koude wind die de deelnemers aan de Strao Renesse moesten trotseren, dit keer hadden de weergoden weer iets nieuws in petto. Het mistgordijn dat zij afgelopen zaterdag hadden opgetrok ken kon de Straorijders echter geheel niet deren. Terwijl de ruiters en amazones op hun versierde paarden het strand opreden, toonde ook de jeugd maling te hebben aan de mist. Op de Lange Reke iii'Renesse vermaakten de kinderen zich prima tijdens het ringsteken op hun eigen versierde stalen ros of de pony die manege Grol beschikbaar had gesteld. Ondanks de matige weersom standigheden hadden zich toch ruim veertig ruiters en amazo nes aangemeld om mee te doen aan de Strao. Met hun prachtig versierde paarden meldden zij zich om 10.30 uur bij" manege Grol, het vertrekpunt van de Strao Renesse, volgens traditie de eerste Strao die in de omge ving wordt gehouden. De jury keurde de paarden, waarna het gezelschap onder leiding van de voorzitter van de Straocom- missie, Rinus Dalebout, op weg ging. Misthoorn Na een rondje door Renesse werd eerst het strand opge zocht waar geheel volgens tra ditie de benen van de paarden werden schoongespoeld. Een ritueel dat aangeeft dat de winter voorbij is en het voor jaar begint. Met het wassen van de benen door het zoute zeewater, zouden volgens de overlevering ook de boze geesten worden verjaagd. De dampende paarden met hun berijders vervolgden over het strand hun tocht, waarbij de hoorn van frontrijder Dale bout uitstekend dienst deed als misthoorn. Bij de duinover gang bij de J. J. Boei j es weg werd na het spoorzoeken nog even gecontroleerd of de groep nog compleet was waarna de Straorijders Burgh aandeden voor het gebruikelijke rondje. Hotel Bom in Burgh-Haamste- de was ook dit jaar weer aange wezen als stopplaats voor het bijtanken van de inwendige Via de Hoge en Lage Zoom doemde bij bar The Pub de stoet op uit de mist. Hier wa ren inmiddels de muzikanten van Luctor et Emergo gearri veerd, die samen met de uitge doste en versierde kinderen die hadden plaatsgenomen op vier boerenkarren de Straorijders stonden op te wachten. Geza menlijk vertrok het gezelschap in de richting van de Lange Re ke, waar zich reeds behoorlijk wat publiek had verzameld. De warme erwtensoep die hier uit grote pannen werd opgediend, had het wachten enigszins ver licht. Ringsteken Veel publiek was er eerder die middag ook bij het ringsteken voor kinderen. Ook dit jaar hadden zij veel tijd besteed aan het versieren van de fiets. Hier bij was gebruik gemaakt van crêpe-papier, slingers en bal lonnen. De jury stond voor de moeilijke taak te bepalen wie zijn of haar fiets het mooist had aangekleed. Na lang be raad viel de keuze op Sharon Pronk. Als tweede eindigde Saskia Everaers, derde werd Frank Hengel. Per fiets of per pony bétwistten de jeugdige deelnemers elkaar'-"bij het ringsteken. Na een spannende strijd bleek dat Raymond van der Velde op zijn fiets de meeste ringen had weten te bemachtigen. Van de vervolg pagina 2 OOSTERLAND - Oosterlands Fanfare timmert steeds verder aan de weg. Al ja renlang bewijst de muziekvereniging over grote muzikale kwaliteiten te be schikken. Tijdens de jaaruitvoering werd voor een vol dorpshuis De Oosterhof weer eens bewezen dat de top nog niet is bereikt. Dit jaar wordt bij twee con coursen getracht weer een stapje hogerop te komen. Gezien het muzikale peil van de jaaruitvoering kunnen de muzikanten van Oosterlands Fanfare hoopvol gestemd zijn over deze promotie. Negen jaar geleden speelde Oosterlands Fanfare nog in de derde afdeling. Na enkele eer ste prijzen bij concoursen werd de eerste afdeling van het KNF-muziekconcours bereikt. In november wordt tijdens het KNF-concours ook getracht om deze afdeling achter zich te la ten en voor het eerst in het be staan uit te komen in de afde ling Uitmuntendheid. Uitmuntend was in ieder geval de juiste benaming voor de jaaruitvoering in de Oosterhof. De muziekvereniging bewees een scala van verschillende muziekstijlen aan te kunnen. Van stemmige koralen naar vrolijke populaire nummers, van filmmuziek naar marsen. Alles liep naadloos in elkaar over. Een belangrijke rol bij Oosterlands Fanfare is wegge legd voor dirigent Jaap Knuist. Sinds de sympathieke muzikaal leider uit Dreischor de Oosterlandse muziekvereni ging dirigeert, gaat het de fan fare voor de wind. Zoals we van hem gewend zijn had Knuist ook deze keer voor een bijzonder gevarieerd program ma gezorgd. Na een mars en een koraal waarmee het pro gramma werd geopend, speel de Oosterlands Fanfare La Sto- ria, het stuk waarmee de ver eniging in maart op concours De kwaliteit van de uitvoering was ook dit jaar erg hoog. (Foto: Joop van Houdt). gaat in Goes en waarmee men hoopt te promoveren. Knuist had eveneens wat nostalgische gevoelens bij dit stuk want hiermee werd hij veertien jaar geleden dirigent. In zijn inlei ding gaf hij toe dat het stuk en de wijze waarop het wordt uit gevoerd door Oosterlands Fan fare hem wel wat deed. Bezieldheid ,,De bezieldheid waarmee de leden dit spelen geeft me een brok in de keel", aldus Knuist. Na het stuk met veel tempo wisselingen en overgangen sprak Knuist zijn waardering uit voor de uitvoerenden. ,,Ook ditmaal speelden ze het weer subliem". Bij het landelijke concours in november in Hel mond speelt Oosterlands Fan fare twee nummers. Een ver plicht en een vrij nummer. Wat het laatste betreft is gekozen voor Musique a la Carte van Willy Hautvast, een naam die steevast op het programma van Knuist terugkeert. Ook afgelo pen vrijdag werd dit stuk ge speeld. Het stuk valt nog het best te schetsen als een smaak vol muzikaal diner dat lang zaam op gang komt, maar steeds verder wordt opgevoerd tot een zwaar, maar lekker toetje. Haute Cuisine a la Carte dus. Naast de wetenswaardig heden die Knuist voor de num mers vertelt is er op zijn tijd ook ruimte voor een humoristi sche opmerking. ,,Het volgen de nummer is Dances with Wol ves, van de gelijknamige film. Ik heb me laten vertellen dat dat betekent dansen met de wolven". Na deze filmmuziek waarbij beelden van uit gestrekte prairies en op bisons jagende indianen al snel op het netvlies verschijnen, werd Va- riazoni in Blue ten gehore ge bracht. ,,Een moeilijk nummer voor de solo-bugels, maar ze hebben er hard op geoe fendTbch?", vroeg Knuist grappig aan de voor hem zit tende blazers. Met de mars Alte Kameraden werd het program ma voor de pauze afgesloten. Onder leiding van Ferdinand Verhoeff mochten daarna de leerlingen laten zien wat zij in hun mars hebben. Met de aan was van nieuw talent gaat het trouwens goed in Oosterland. Dit komt mede door het opstar ten van een blokfluitgroep van kinderen tot twaalf jaar op de basisschool. Wanneer deze kin deren ouder worden en er voor voelen om voor Oosterlands Fanfare te spelen krijgen ze hier een opleiding voor bij Fer dinand Verhoeff. Een oplei ding waar dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Het muzi kaal succes werkt ook door op het ledenbestand, want Ooster lands Fanfare is met haar 36 le den een bloeiende vereniging. Van het concept muziek en to neelstuk was dit jaar af gestapt. Het Bruse Vissers koor, eveneens onder leiding van Jaap Knuist, was uitgeno digd om na de pauze een optre den te verzorgen. Op het po dium verschenen vijftig vis sers om hier de bekende vis sersliedjes als Als de klok van Arnemuiden, de Zuiderzeebal- lade en Daar was laatst een meisje loos te zihgen. Het ge heel werd aangekleed met een roer uit een visserschip, com pleet met de toplichten. Na dit optreden en een uitvoering van de blokfluitgroep was het weer de beurt aan Oosterlands Fan fare de muzikale happening af te sluiten. Ondanks de vlekkeloze uitvoe ring was er niet veel tijd ge weest om te repeteren voor de jaaruitvoering. Voorzitter Han Machielse: ,,Het belangrijkste waar we ons op moesten con centreren was natuurlijk de uitvoering bij de herdenking van de Watersnoodramp aan het begin van deze maand". Naast de twee concoursen staat er dit jaar nog iets bijzonders te gebeuren voor de fanfare, zo wist Machielse te vertellen. Voor het eerst in het 95-jarig bestaan vertrekt de groep in het kader van een uitwisseling in september naar Duitsland. Voor het echter zover is krijgen muziekliefhebbers volgende week nog eens de kans om Oosterlands Fanfare op eigen bodem aan het werk te zien. In het dorpshuis van Sirjansland wordt op vrijdag 19 februari nogmaals hetzelfde program ma ten gehore gebracht. Herhaald aanhoren van goede muziek is een der beste middelen tot ontwikkeling. C. Gerhardt Af en toe regen HET WEER Gedurende de nacht enkele opkla ringen, plaatselijk mist en weinig wind. Minimumtemperatuur om streeks 1 graad. Overdag overwe gend bewolkt en hier en daar wat regen of motregen. Middagtempe- ratuur ongeveer 5 graden. MOTORBEURS Een kleine duizend bezoekers nam een kijkje bij de motorruilbeurs in Brogum. VALENTIJNSDAG In het kader van Valentijnsdag deelde Groei en Bloei bloemstukjes uit. VOETBAL De topper tussen WIK en ColijnspJaatse Boys eindig de onbeslist: 0-0. TURNEN Gymnastiekvereniging Delta Sport organiseerde inter nationaal turntoernooi in sporthal Onderdak Zierikzee. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Politiewagen total loss ZIERIKZEE - Op de provincia le weg Zierikzee-Haamstede vond afgelopen zaterdagmor gen omstreeks 07.00 uur in de dichte mist een eenzijdig onge val plaats. Een politiewagen die assistentie kwam verle nen, werd even later van achte ren aangereden. De heer K. uit Zierikzee reed met zijn voertuig in de richting van Haamstede. Nadat hij met zijn auto in de rechterwegberm was gekomen, verloor hij de macht over het stuur en reed vervolgens in de links van de weg gelegen sloot. Het voer tuig werd hierbij zwaar be schadigd. Bij de aankomst van de politie ter plaatse was men reeds be zig met een takelwagen, voor zien van zwaailichten, om de wagen uit de sloot op het droge te krijgen. Onmiddellijk werd ter beveiliging de politie-auto met de zwaailichten aan op eni ge afstand van het ongeval ge plaatst. De gezien de omstan digheden met veel te hoge snel heid uit de richting van Haam stede naderende automobilist Van L. uit Kerkwerve zag een en ander te laat en botste on danks hevig remmen achter op de politiewagen. Beide auto's raakten bij dit ongeval total oss. Bij de afhandeling van de- e aanrijding bleek dat diverse automobilisten veel te hard kwamen aanrijden en deden zich nog enkele hachelijke si tuaties voor. Ook werden enke le automobilisten bekeurd die met verkeerde of zelfs zonder verlichting reden. Advertentie spelen met kleuren 't lange uus binnenhuisadviseurs havenpark 28 zienkzee 01110-13727 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. a f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: "1 telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. I— ZZN 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1