Schaakvereniging Zierikzee speelt remise tegen Schaakclub Ommoord Liesbeth van Oosten derde bij dressuur Vlissingen overtroeft Zierikzee HAKA/E O met elite-gezelschap tegen Delta Sport Winst voor dames en heren basketbalteams Erjen van Nierop wint met Franse verdediging Monique Slootmaker geblesseerd A-junioren Zierikzee Zeeuwse schaakcompetitie Bowlingcompetitie Renesse VRIJDAG 12 FEBRUARI 1993 NR 25307 9 ROTTERDAM - In de Rotterdamse wijk Ommoord werd tussen torenhoge flatgebouwen de vierpunten wedstrijd tussen Zierikzee en SO'81 uitgevochten. Dat er hard gestreden werd door beide partijen was te merken aan de uitslagen; geen enkele remise. Met de 4-4 eindstand is in ieder geval SO'81 in het alge meen klassement onder Zierikzee gebleven. Met nog een aantal wedstrijden te spelen lijkt Zierikzee be houden te blijven voor de landelijke klasse. Erjen van Nierop (links) en Bart Karstens, twee jeugdige scha kers van Zierikzee die acteren in de landelijke klasse. (Foto: Ma rijke Folkertsma). Ditmaal had Zierikzee het ve nijn aan de staart geplaatst. Bord acht met Erjen van Nie rop was vanaf het begin af aan een plus voor Van Niei'op in een Franse verdediging. Nadat hij met goed spel uit de ope ning was gekomen vocht hij zich letterlijk door een berg witte stukken heen. Tben hij aan de overkant was gekomen gaf tegenstander Dries het schokschouderénd op. Dat was 1-1 want even daarvoor had de andere jeugdspeler Bart Karstens het er lelijk bij laten zitten tegen Cortlever. Kars tens kwam al niet fris uit de opening en even later moest hij zijn timide spel met een nul af kopen. Richard van der Veken speelde een voortreffelijke partij. Ook hij kwam aan de overkant de zwarte koning in het eigen huis opzoeken en dat betekende mat of opgeven. Niewlaat van SO'81 koos voor het laatste: 2-1. Aan bord vijf was het beeld weer andersom. Martin Krijger kreeg tegen En- gelberts geen poot aan de grond en zijn stelling werd, naarmate de middag vorderde verder gesloopt en zo rond vijf uur betekende dat 2-2. Aan de topborden was ook al tekening in de strijd gekomen. Jan See- leman had de agressieve aanval van Van der Horst keurig ge stopt en via een combinatie had hij een winnende stelling gekregen: 3-2. Aanval op touw Hans Aangeenbrug, anders de puntenleverancier, draaide stroef. Hoewel hij nog een aan val op touw zette, kwam hij er niet doorheen en zo werd het weer gelijk: 3-3. Owe Boersma aan bord twee speelde tegen Vredenburg. De Ommoordse tweede bordspeler deed het voortreffelijk en Boersma dreigde een afschu welijke nederlaag tegemoet te gaan. In tijdnood ontsnapte Boersma echter. Het daarop volgende toreneindspel werd bepaald niet vlekkeloos uit gespeeld. Vredenburg liet zich in een remise-achtig slotspel echter vreselijk beet nemen en dat betekende 4-3. De laatste partij was aan bord één tussen Vissr en Huzen. Visser lette in het begin niet op en er ver dween een pion. Die zag hij noit meer terug en ondanks zes uur hardnekkig verdedigen moest hij tot slot toch zijn ko ning omleggen: 4-4. De stand in de derde klasse E: (matchpunten bordpunten): 1. Stukkenjagers 9 9-28,5 2. Sliedrecht 8-25 3. Dordrecht 7-28,5 4. DSC 2 7-25 5. Spijkenisse 7-24,5 6. Terneuzen 6-24 7. DD-3 5-23 8. Zierikzee 5-21 9. SO'81 3-22 10. Groothoofd 2-17 HAMAR - De Nederlandse schaatsers zijn sceptisch over de kwaliteit van het kunstijs in Hamar. Tijdens de eerste trai ning sloeg Rintje Ritsma bij se rieus aanzetten stukken uit de baan. ,,Het ijs is te bros", luid de de conclusie van coach Ab Krook, twee dagen voor de start van het wereldkampioen schap. ZIERIKZEE - De 15-jarige turnster Monique Slootmaker heeft zich gisteren afgemeld voor het internationale turn- toernooi op zaterdag 13 februa ri in sporthal Onderdak in Zie rikzee Slootmaker uit Nieuwerkerk, lid van gymnastiekvereniging Delta Sport, kneusde tien da gen geleden drie tenen aan haar linkervoet door een klap tegen de brugligger. In eerste instantie zag het er naar uit dat Slootmaker tijdig zou herstel len maar haar trainer Boris Or- lov wilde geen risico nemen doordat zij nog niet op haar te nen kon staan. Slootmaker werkt momenteel toe aan kwa lificatie voor de WK in Bir mingham. Voor de organiseren de vereniging Delta Sport is de afmelding een fikse tegenval ler gezien Slootmaker favoriet was bij de Elite-wedstrijd. BREDA - De Zierikzeese A- junioren, uitkomend in de in terregionale competitie, heb ben tegen JEKA in Breda een gelijkspel behaald (1-1). In een matige eerste helft kwam JEKA in de 27e minuut op 1-0 voorsprong doordat de spits uit Breda doelman San- der Kloos passeerde. In de tweede helft kreeg de ploeg van Thine Tiggelman een pri ma kans via David Scheele om de gelijkmaker te produceren. Maar Scheele faalde alleen voor de keeper. Uiteindelijk werd in de 75e minuut door Wilfred Nelissen, via een vrije schop, de eindstand op 1-1 be- I paald. LISSE - Tijdens selectie-wedstrijden voor de Neder landse indoor-dressuurkampioenschappen in Lisse is amazone Liesbeth van Oosten tot prima prestaties gekomen. In de ZZ-zwaa_r kwam zij.met haar ruin Voac's Ampere in de tweede proef tot 64%. Hierdoor verdiende zij gemakkelijk een winstpunt en werd in het gese lecteerde gezelschap derde. Bij de eerste proef ging de dres suur wat moeizamer. Door twee fikse fouten, tijdens de galop een verkeerde sprong en bij de pirouette sprong Voac's Ampere niet voldoende door, werd de waardering een stuk minder. Met het scoren van 58.68% haalde Liesbeth van Oosten hiermee ook haar ge middelde omlaag. Van Oosten moet zich over vier wedstrij den, waarvan de twee besté tel len, bij de beste twee van het district rijden om aanspraak te maken voor plaatsing bij de Nederlandse indoor-dressuur- kampioenschappen. Deze wor den in maart gehouden bij In- door Brabant in Den Bosch. DEN HAAG - Hans van Breu- kelen speelt zondag niet met PSV in Eindhoven tegen Ajax. MARIGNANE - Mario Cipolli- ni heeft zich ook bij de winnen de sprinters gevoegd. Donder dag boekte de 25-jarige Itali aan zijn eerste zege van het sei zoen. In Marignane versloeg de playboy de Belgen Vanderaer- den en Nelissen na een rit van 127 kilometer vanaf Hyères. CHICAGO - Brenda Schultz heeft niet de halve finales be reikt van het met zes ton gedo teerde tennistoernooi van Chi cago. Ze bracht wel Monica Se les, de nummer één van de we reldranglijst, aan het wanke len. De hardslaande Heem- steedse pakte brutaal de eerste set, boog in de tweede pas in de tiebreak (4-7) en leverde in de beslissende derde eveneens knap verweer: 6-4 6-7 4-6. MADRID - De Russin Irina Pri- valova heeft donderdagavond bij indoor atletiekwedstrijden in Madrid het wereldrecord op de 60 meter verbeterd en op 6,92 seconden gebracht. ZIERIKZEE - Het tweede team van schaakvereni ging Zierikzee heeft zijn competitie-wedstrijd tegen het vierde team van schaakvereniging Vlissingen met 3-5 verloren. Twee jaar geleden wonnen de Vlis- singse schakers nog met 0-8 en Zierikzee was er op gebrand om revanche te nemen. De grote nederlaag van twee jaar geleden werd in ieder ge val voorkomen doordat Hans Baris, Stoffel Stoel en Aad Bloem met hun partij een winstpunt wisten te verdienen. Het Zierikzeese team trad aan in de sterkste formatie. Aan bord 8 nam teamleider Hans Baris het op tegen M. de Bever. Janus van de Westen moest zijn partij forceren maar dat kostte hem zijn partij. (Foto: Joop van Houdt). Na de 4e set had Baris al een betere stelling. Toch zou de strijd nog 37 zetten duren. Dankzij deze overwinning had Zierikzee al snel zijn eerste punt binnen. Aan bord. 5 moest Arend Bandsma het opnemen tegen A. van de Jagt. Deze par tij, nadat Van de Jagt mat in twee gaf, ging voor Zierikzee verloren: 1-1. Opofferen Na een lange eenzame strijd moest J. Pannekoek aan bord 7 zijn koning omleggen: 1-2. Aad Bloom aan bord 3 wist echter een pion aan de overkant te krijgen en kon met een dame tegen een toren zijn tegenstan der mat zetten: 2-2. Intussen had aan bord 2 Johan Dopper zijn volkomen gewonnen stel ling weten om te buigen in een verliezende. ,,Wat is schaken toch moeilijk", verzuchtte Dopper terwijl hij zijn tegen stander feliciteerde (2-3). Aan bord 6 zat Stoffel Stoel behoor lijk te zweten, zijn tegenstan der offerde een toren voor een naar het uit zag winnende aan val. Tbch zette de aanval van zijn tegenstander niet door en wist Stoffel het punt binnen te halen: 3-3. Jan Verduyn de Boer aan bord 4 moest na een lange martel gang ook zijn tegenstander de hand schudden: 3-4. Restte nog de wedstrijd van Janus van de Westen aan bord 1. Hij moest dus winnen om de balans weer in evenwicht te krijgen. Gezien de gelijke stand op het bord zou dit niet meevallen. Janus moest de zaak forceren, dit koste hem dan ook de partij: 3- 5. Natuurlijk is er vooruitgang geboekt ten opzichte van twee jaar terug, maar duidelijk werd dat het tweede team van schaakvereniging Zierikzee nog niet echt in de top thuis hoort. ZIERIKZEE - Zaterdag 13 februari staat sporthal Onderdak in Zierikzee bol van de activiteiten. Over dag zal een keur van nationale en internationale turnsters deelnemen aan de Delta Sport Turncup. In de avonduren_komt de landskampioen handbal, HA- KA/E O uit Emmen, in actie tegen ZHV/Delta Sport voor een competitie-wedstrijd in dé eredivi sie. Naast een volledig voetbalprogramma komen ook weer diverse sporten in actie op Schouwen- Duiveland. Atletiek Zaterdag 13 februari vindt de laatste crosscompetitiewed strijd plaats voor een reeks van zeven wedstrijden die meetelt voor de Zeeuwse crosskampi oenschappen. De Hollandse Hoeveloop, voor verschillende categorieën, vind plaats in Goes tussen 12.00 uur en 16.30 uur. Daarna is er een prijsuit reiking in Sportpunt Zeeland. Badminton Nadat het eerste team van Bad mintonclub Zierikzee uitge speeld is in de landelijke klas se zijn de overige teams van badmintonclub Zierikzee aan de nacompetitie begonnen. Voor donderdag 18 februari in sporthal Onderdak staat de tweede ronde op het program ma. Tussen 19.30 uur en 23.00 uur spelen: Zierikzee 2 - Back hand 2. Zierikzee 13 - Rillandia 3. Programma uit: Astroïden 2 - Zierikzee 6 (19 feb.), Back hand 3 - Zierikzee 8 (15 feb.). Basketbal Het herenteam van Basketbal vereniging MEVO'80 speelt vrijdag 12 februari een compe titie-wedstrijd in de vierde klas. Om 21.00 uur bindt de Zierikzeese ploeg de strijd aan met Smokkelhoek in Kapelle. Biljarten De biljartbond van Schouwen- Duiveland houdt in samenwer king met Witte van Haemstede op vrijdag 11-, zaterdag 12- en zondag 13 februari de finale 3e klas bandstoten. De wedstrijd vindt plaats in Hotel Bom in Burgh-Haamstede. Deelne mers: P. Verschure, J. Vasseur, B. Kooijman, J. Koot, H. Rik- kers, H. Stols, C. de Graaf en L. Koopman. Er wordt gespeeld volgens het Ave-systeem. Arbi ter is mevrouw L. de Bruijn. Gymnastiek Zaterdag 13 februari houdt Gymnastiekvereniging Delta Sport een turntoernooi in sporthal Onderdak in Zierik zee. Vanaf 09.00 uur tot 18.30 uur komen verschillende cate gorieën uit op de meerkamp. Voor meer informatie verwij zen wij u naar de sportpagina donderdag-editie. Handbal Zaterdag 13 februari komt de eredivisie-ploeg HAKA/E O naar Zierikzee voor een compe titie-wedstrijd tegen de hoofd macht van ZHV/Delta Sport. De wedstrijd begint om 20.00 uur in sporthal Onderdak In Zierikzee. Korfbal De korfbalploeg van SKNWK speelt zaterdag 13 februari een belangrijke sleutel wedstrijd om de koppositie tegen Storm vogels 5 in Middelburg. Aan vang 13.40 uur. Het eerste korf balteam van All-Ready speelt een competitie-wedstrijd in de promotieklasse tegen TOP 2 in Middelburg. Aanvang 14.40 uur. Beide wedstrijden vinden plaats in sporthal Voorborch. Schaken Zaterdag 13 februari houdt Schaakvereniging Zierikzee een schoolschaaktoernooi in de Theo Thijssenschool in Zierik zee. Aanvang 13.00 uur. Tafeltennis Vrijdag 12 februari speelt de hoofdmacht van tafeltennis vereniging Scaldina tegen Ar- nemuiden 1. De wedstrijd be gint om 20.00 uur en wordt in Arnemuiden gespeeld. Volleybal Het herenteam van Volleybal vereniging Delphi/MEVO'80 speelt zaterdag 13 februari een competitie-wedstrijd in de pro motieklasse tegen Rijnmond 4 in Rotterdam. Aanvang: 20.30 uur. Damesteam Delphi/ME- VO'80 speelt op zaterdag 13 fe bruari tegen Futora 1 om 15.30 uur in Dordrecht. Zowel het dames- als herenteam van vol leybalvereniging Kwiek speelt zaterdag 13 februari een thuis wedstrijd in sporthal De Van ger in Bruinisse. Heren 1 spe len tegen Apollo 1 om 16.45 uur en dames 1 spelen tegen Yum 1 om 18.30 uur. Zwemmen Zwemclub Onderdak neemt op zaterdag 13 februari deel aan de nationale zwemcompetitie in Kapelle. ZIERIKZEE - De lands- en bekerkampioen HA KA/E O uit Emmen laat in deze huidige ere divisie handbalcompetitie punten liggen. Of ZHV/Delta Sport, zaterdagavond 13 februari om 20.00 uiir in sporthal Onderdak in Zierik zee, een gelijkwaardige tegenstander is zal moeten blijken. In ieder geval staat de uitwed strijd in Emmen nog bij de spelers van trainer Rob de Vos in het geheugen gegrift. Keepers Dick Govaarts en Matthé Pipping kregen in Emmen precies veertig bal len om hun oren. Maar daar entegen scoorde ZHV/Delta Sport wel zesentwintig doelpunten. Opvallend is dat HAKA/E O al 359 te gendoelpunten heeft moe ten verwerken maar wel tot 396 keer scoren kwam over zestien wedstrijden. Het tweede.duel tussen HAKA/ E O en ZHV/Delta Sport belooft dus opnieuw een spektakel te wórden voor de ruim vierhondèrd toeschou- Full-prof De Russische doelman Ana toli Galouza heeft inmid dels zijn grote waarde voor de ploeg uit Emmen bewe zen. De doelman, net voor het sluiten van de over- schrijvingstermijn overge komen van meervoudig Europacup-winnaar SKA Minsk; staat goed bekend bij de spelers uit Zierikzee. Ook de 28-jarige Spanjaard Garcia Agustin Rodriquez, van £et Spaanse Platano de Canarias, is een lust om te zien. De op Tfenerife geboren Agustin Rodriquez was full- prof maar doordat zijn Ne derlandse vrouw een baan in Nijmegen kreeg verhuis de het echtpaar naar Neder land waardoor HAKA/E O de speler in de schoot ge worpen kreeg. De Span jaard is een enorme aan winst omdat de speler over al inzetbaar is. Naast de Russische doel man beschikt HAKA/E O ook over de doelman van de nationale herenploeg, Ma-, nuel Kremer. lévens zijn de spelers Robert Ni j dam, Frank van der Zanden en handballer van het jaar Job Hagreize, selectie-spelers van het Nederlands team. Dat HAKA/E O een keur van sterke spelers binnen de ploeg heeft bewijst ook de linkerhoekspeler Rob Fiege. De 26-jarige speler is momenteel topscorer van de eredivisie. De 59-jarige Slo waakse trainer Jan Kecske- methty komt naar Zierikzee om zeker twee punten te in casseren. Het is aan ZHV/Delta Sport de taak om de schade zeer beperkt te houden en voor het pu bliek een aantrekkelijke wedstrijd te spelen. Competitie-wedstrijden MEVO'80 ZIERIKZEE - Zowel het dames- als het herenteam van Basketbalvereniging MEVO'80 is er in geslaagd om de laatste competitie-wedstrijd in winst om te zetten. De dames wonnen met 38-18 van De Polder uit Vrouwenpolder en de heren waren oppermachtig tegen Dynamo'70 3 uit Middelburg (65-26). Damescoach Bob Noomen zag zijn MEVO'80 ploeg in sporthal Onderdak spelen met de oude re speelsters Hetty en Marjan Mol. Daarnaast hadden ook Karin Pe'ute en Petra Dalebout gehoor gegeven om de klok en het scorebord te bedienen waardoor de basketbal-wed strijd een ouderwets avondje beleefde. Toch, de match winnares van de Zierikzeese basketbalploeg werd de sterk spelende Esther Ophuis. Met twaalf treffers was zij goed voor 24 punten. MEVO'80 wist binnen tien minuten spelen al een 11-4 voorsprong op te bou wen en toen na twintig minu ten spelen de rust werd inge gaan gaf het scorebord in sporthal Onderdak in Zierik zee al een 20-6 voorsprong aan. Ook in de tweede helft bleven de dames van MEVO'80 zeer produktief. Met doelpunten van Jolanda Berrevoets, Mar jan Mol en Iris Vermeulen bleef De Polder achter de feiten aan lopen. Zowel verdedigend als in de aanval was MEVO'80 een maatje te groot voor de ploeg uit Vrouwenpolder. MEVO'80 - De Polder 38-18 (20- 6). Doelpuntenmakers ME- VO'80: Esther Ophuis (24), Jo landa Berrevoets (6), Hetty Mol (6), Iris Vermeulen (2). Scheids rechters: M. Brinkman en J. Harmsma uit Kapelle. Binnen zeven minuten hadden de MEVO'80-spelers Arthur Tbl, Peter van der Schaaf, Ro nald Scherpenzeel en Ronald Vermeulen hun ploeg op een 20- 0 voorsprong gebracht. De snel le en schotvaardige start over rompelde het derde team van Dynamo'70 uit Middelburg vol ledig. De basketbal-wedstrijd in de vierde klas Zeeland was in sporthal Onderdak in Zie rikzee dan ook alleen maar eenrichtingsverkeer. De rust stand van 34-11 geeft aan dat Dynamo'70 niets had in te brengen tegen de ploeg van speler/coach Arthur Tbl. In de tweede helft verschenen de lange spelers van Dyna mo'70 wel wat frequenter on der de basketring van ME- VO'80. Maar de stugge verdedi ging aan MEVO'80-zijde met Zepcan, Tuitman en Scherpen zeel verhinderde Dynamo'70 om echt gevaarlijk te worden. De Zierikzeese ploeg liep, met een aantal schitterende break outs uit naar een 65-26 einduit slag. MEVO'80 - Dynamo'70 3 65-26 (34-11). Doelpuntenmakers ME- VO'80: Peter van der Schaaf (20), Arthur Tbl (16), Ronald Scherpenzeel (12), léwes Tuit man (8), Ronald Vermeulen (4) A, Zepcan (2) Henk van Dongen (2). Scheidsrechters: H. A. Brinkman en S. Sybrand. RENESSE - De spanning in de A-poule van de huishoudelijke bowling-competitie in Renesse is om te snijden. Blokhut en Alprokon ontlopen elkaar maar een halve punt. In de B-poule en C-poule lijkt respectievelijk Vakantiepark Schouwen en Oosthoek zich steeds beter aan de kop te vestigen. Aann.bedrijf L. C. Bom-Tbrp- tra II Zierikzee 2-2; Alprokon Baj-endrecht-Fun House Renes se 4-0; De Blokhut-De Wig 1-3; Vakantiepark Schouwen-Verse- put Haamstede 3-1. A-poule: 1. de Blokhut, 11-30; 2. Alprokon, 12-29,5; 3. AWS Rot terdam, 11-21,5; 4. de Wig, 11-16; 5. Fun House, 11-15. B-poule: 1. Supermarkt Vak.- park Schouwen, 11-27; 2. L. C. Bom, 12-24; 3. Bert Verseput, 11-23; 4. Tferpstra II, 11-22; 5. RCB Marina. 11-16. Rest. Zeelust-Oosthoek 1-3; Duin en Strand-Belladonna 0- 4; Thrpstra I-J. P. Staal 0-4. C-poule: 1. Oosthoek, 10-31; 2. Belladonna, 10-28; 3. Zeelust, 11-27; 4. Duin en Strand. 10-20; 5. J. P. Staal. 11-20; 6. The Sai lors Inn, 10-13; 7. Tbrpstra I, 10-5.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9