Burgemeester Vogelaar reikt drie brandweerdiploma's uit Sluit Zierikzee zich aan bij gemeentelijk platform? Begin opknapbeurt Bogerdweg/Stoofweg h y Nieuwe brandweerauto gepland voor 1994 Ontwerp-uitwerkingsplan StreeknieUWS 'Scharendijke West' 4 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 NR 25306 5 Burgemeester A. Vogelaar (rechts) reikt diploma's uit aan Bruse brandweerlieden. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De heren Peter Hanse, Thonis Capelle en Anton den Hertogh van het brandweerkorps in Bruinisse hebben woensdagavond uit handen van burgemeester A. Vogelaar een diploma gekregen. Na de uitreiking sprak voorzitter J. J. M. Steketee zijn jaarrede uit. De Bruse vuurbestrijders werden in 1992 in totaal twintig keer opgeroepen voor een hulpverlening of het blussen van kleine branden. Het deed burgemeester Voge laar veel genoegen de behaalde Rijksdiploma's aan de jonge brandweerlieden te kunnen overhandigen. Voor de burge meester voldoende reden om te constateren dat wordt gewerkt aan de toekomst. Bovendien signaleerde hij dat binnen het Bruse vrijwilligerskorps de motivatie en inzet aanwezig is om adequaat op te treden. De economische toestand zou er volgens Vogelaar wel eens toe kunnen leiden dat de gemeen ten nog zuiniger met de centen zullen moeten omgaan. „Het materieel en de theoretische kennis moet uiteraard deugde lijk en toereikend zijn. Al piet al ziet het toekomstperspectief voor de brandweer er goed uit," aldus Vogelaar. Peter Hanse kreeg het diploma brandwacht eerste klasse aan geboden. Thonis Capelle en Anton den Hertogh behaalden het diploma brandwacht met de onderdelen repressie, per soonlijke bescherming en le vensreddende handelingen. Jaarrede Het jaar 1992 was voor de brandbestrijders in Bruinisse een kalm jaar. Organisatorisch gezien is er achter de schermen druk gesleuteld aan het beleid voor de komende jaren zoals de aanschaf van een nieuw voer tuig en kaderopleidingen. Voorzitter Steketee liet in zijn jaarrede doorschemeren dat voor de Bruse brandbestrijders nog heel wat werk ligt te wach ten. Hij noemde het zeer posi tief dat de wensen van de korpsleden inmiddels goed op een rijtje zijn gezet. Ook sprak hij waarderende woorden over het feit dat de lokatie van de brandweergarage de aandacht heeft gekregen. Volgens de voorzitter van het vijftien man tellende brandweerkorps res teert er maar één alternatief. Steketee: „Oplossingen met strepen en verkeersborden hebben verstrekkende en buurtonvriendelijke gevolgen. Er is maar één goede oplossing en dat is de verplaatsing van de lokatie, niet in maar naar de rand van het dorp." Op de bur gemeester deed de voorzitter een beroep om dit jaar bij het opstellen van de begroting 1994 hiermee rekening te houden. Toekomst Het brandrisico en de geografi sche ligging van Bruinisse ma ken het noodzakelijk dat er wordt geïnvesteerd in de toe komst. „Voldoende reden om het beleid voor de toekomst constructief aan te pakken", meende Steketee. Verder sprak hij zijn waarde ring uit over de manier waarop de ingestelde brandweercom missie aan de slag is gegaan. Nadat Steketee op de vorige jaarvergadering de knuppel in het hoenderhok heeft gegooid stelde hij nu tevreden vast dat de communicatie over het te voeren beleid uitstekend ver loopt. Voor een eventueel nieuw te bouwen kazerne heb ben de brandbestrijders het oog laten vallen op een gunstig bereikbaar perceel aan de Dorpsweg. Steketee: „In de eerste helft van 1992 heeft de commissie veel werk verzet om te bezien of de voorgestelde ideeën realiseerbaar waren. Met de hieruit voortvloeiende besluitvorming zal misschien niet iedereen het eens zijn ge weest. Het brandweerkorps van Bruinisse blijft het echter zien als een stap in de richting naar een nieuwe kazerne op een nog steeds unieke lokatie." Het doet de Bruse voorzitter tenslotte veel deugd dat onder tussen de eerste hobbels zijn genomen om in nauw overleg met de regionale brandweer Zeeland over te gaan tot de aanschaf van een nieuwe blus- wagen. Het zestien jaar oude brandweervoertuig is vorig jaar gereviseerd en voor 1994 staat de ingebruikname van een nieuw blusvoertuig op het programma. RIJSWIJK - Immigratiebeleid en kindervaccins zijn twee van de onderwerpen waarin minis ter D'Ancona van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) zich volgende week in Israël gaat verdiepen. DREISCHOR - In Dreischor is woensdag een begin gemaakt met de opknapbeurt van de route Bogerdweg/Stoofweg. In de periode tot eind mei wordt een gedeelte van de riolering onder beide wegen vervangen en wordt de inrichting vati de straten zodanig aange past dat de snelheid van het passerende verkeer wordt teruggedrongen. Dat gaat men doen door de aanleg van drie verkeersdrempels en een slinger in de weg ter hoogte van de begraafplaats. Het hele gebied wordt na de aanpassingen dertig kilometerzone. De werk zaamheden gaan volgens planning 1,2 miljoen gulden kosten. Ze worden uitgevoerd door aannemer Geluk uit Haamstede. Ten behoe ve van de aanpassingen is de route sinds gisteren, woensdag, gedurende enkele maanden voor verkeer afgesloten. Het verkeer dat Dreischor vanuit de richting Nieuwerkerk nadert wordt via borden omgeleid langs de Zuiddijk en het verkeer dat vanuit Brouwers haven naar Dreischor komt moet tot eind mei over de Langeweg rijden. (Foto: Joop van Houdt). Bijeenkomst met bevolking in De Pulmeet ZIERIKZEE Krea-club Op woensdag 17 februari wordt er wederom een Krea-club ge houden in de Lichtboei. De creatieve bezigheden zijn be doeld voorkinderen van zes tot en met tien jaar. De Krea-club duurt van 13.30 tot 15.00 uur. CNV Het district Zeeland/Goeree- Overflakkee van het CNV be gint in maart weer met het hel pen invullen van belastingfor mulieren. Daarvoor worden in het district achttien zittingen gehouden. Belangstellenden die van deze service gebruik willen maken kunnen hiervoor een afspraak maken bij het CNV-kantoor, telefoon 01100- 20310. In de week van 15 tot en met 19 februari kan men hier voor 's middags tussen 14.00 en 16.00 uur bellen. Dinsdag 16 en donderdag 18 februari kan men ook tussen 19.00 en 21.00 uur bellen. BURGH-HAAMSTEDE Feestprogramma in bibliotheek Op woensdag 17 februari wordt in bibliotheek De Schutse te Haamstede het leesprogramma voor kinderen Slimme Streken afgesloten. Dat gebeurt met een optreden van Mario de goo chelaar uit Zierikzeedie zijn 'slimme streken' vertoont. De rest van het programma is nog een verrassing. De feestmid dag is gratis toegankelijk voor kinderen die in het bezit zijn van een. volle deelnemerspas van het leesprogramma en een uitnodiging. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.15 uur. RENESSE Verkoping Welfare-handwerken Tijdens het Strao-feest in Re- nesse op zaterdag 13 februari verkoopt de Welfare-afdeling van de Rode Kruisafdeling Westhoek handwerken. Spe ciaal daarvoor wordt in het Seepaardje een stand opgezet waar de handwerken tussen 13.15 en 16.00 uur worden ver kocht. ZONNEMAIRE Bijeenkomst NBvP De afdeling Noordgouwe van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in het dorpshuis te Zonnemaire. Onder het motto Eigen leden - eigen werk hielden ongeveer tien ledep een praatje over hun hobby. In de pauze konden de zelfgemaakte werkstukken worden bekeken. Daarna treedt mevrouw Elvira Vos op met het zingen van Zeeuwse liedjes, Nadat de leden van de bond het Zeeuws volkslied hadden gezongen kwamen nog drie dames aan het woord om over hun hobby te vertellen. De bijeenkomst werd bezocht door 36 leden van de afdeling. NOORDGOUWE Erfbeplanting De eerste avond voor jonge agrarische vrouwen op Schou- SCHARENDIJKE - Vanavond, donderdag, kunnen de inwoners van de gemeente Middenschouwen hun mening laten horen over het Ontwerp-uitwerkings- plan Scharendijke West. In De Putmeet in Scharen dijke is namelijk een vergadering belegd van de commissie algemene en bestuurlijke zaken. Deze vergadering begint om 20.00 uur. De fractie van de Partij van de Arbeid heeft via een brief haar leden opgeroepen om de bijeenkomst bij te wonen. Tijdens de raadsvergadering van januari weigerden de ver schillende raadsleden hun vi sie op het plan te geven. Een plan dat de recreatieve ontwik kelingen aan de \yestzijde van Scharendijke betreft. De me ning van de raad was dat eerst de mogelijkheid moest worden gegeven aan de bevolking om kennis te nemen van het plan voordat zij zelf haar oordeel zou uitspreken. Vanavond in De Putmeet wordt die kans ge boden. In een brief aan de leden geeft de fractie van de PvdA nog eens aan waar het in dit plan voornamelijk om gaat. Het to tale gebied van het ontwerp- uitwerkingsplan Scharendijke West wordt begrensd door de Elkerzeeseweg aan de oost kant, de Kuyerdamseweg aan de noordzijde en een nieuw aan te leggen ontsluitingsweg op de Dammenroute aan de west kant. De aanleg van deze rond weg is één van de hoofdpunten van het plan. Deze weg, die wordt aangeduid als 'Recrea- tieweg', geeft toegang tot de kampeerterreinen en heeft tot doel de verkeersdruk in Scha rendijke te verminderen. Tus sen deze Recreatieweg en de El kerzeeseweg komt ongeveer twintig hectare nieuw kam peerterrein. De totale oppervlakte aan kampeerterreinen in Scharen dijke komt daarmee op onge veer 27 hectare. Het aantal staanplaatsen voor kamperen zal door de uitbreiding worden opgehoogd van 635 naar onge veer 1620. Het aantal kampeer ders zal door de uitbreiding van 2100 stijgen naar 5300, zo is de verwachting. Apder onder deel van het plan is de realise ring van het plan De Bout waarbij zo'n 125 a 150 zomer woningen worden gebouwd. Tfen westen van Scharendijke is ruimte gereserveerd voor wo ningbouw. Op dit moment wordt er gedacht aan de bouw van 120 a 160 woningen. wen-Duiveland die werd ge houden in café Van der Weijde in Noordgouwe stond in het te ken van erfbeplanting. Het on derwerp werd toegelicht door de heer Zandstra van het Con sulentschap Natuur, Bos, Land bouw en Fauna. Hij ging in op de verschillende soorten be plantingen die mogelijk zijn, de variaties die daarbij ge maakt kunnen worden, en pun ten waarop men moet letten bij het maken van een plan en bij het planten. Ook het onder houd van de beplanting en de kosten die er voor nodig zijn kwamen aan de orde. In kleine groepjes tekenden de aanwezi gen zelf ontwerpen voor erfbe planting in die door de heer Zandstra werden bekeken en besproken. Uit enquêteformu lieren die tijdens de bijeen komst werden ingevuld bleek dat een aantal mensen bereid is om in de toekomst mee te hel pen met het organiseren van nog meer activiteiten voor jon ge agrarische vrouwen. BRUINISSE Helpt Elkander Afgelopen dinsdagavond kwa men de dames van de Her vormde vrouwenvereniging Helpt Elkander weer bijeen. Mevrouw Stouten-Bevelander opende de bijeenkomst met het laten zingen van enkele verzen van Ps. 103. Mevrouw B. W. Vogelaar-van der Does hield een inleiding uit het eerste ge deelte van het bijbelboek Pre diker. Na de pauze vertelde me vrouw N. Stevense Leirman over haar werkzaamheden als fysiotherapeute. Mevrouw A. Smit sloot de avond af met dankgebed. Verkoop fitnesspand Het voormalige fitnessgebouw aan de Prinses Margrietstraat in Bruinisse is in andere han den overgegaan. De nieuwe ei genaars zijn Miranda van der Velde en Cees Bolijn, hande lend onder de v.o.f. JMC De sign. JMC Design is een jong bedrijf in Bruinisse en ver zorgt allerlei reclamebehoeftes zoals belettering voor auto's, reclameborden, bewegwijze ring, drukwerk, kopieerwerk en textieldruk. Tevens handel JMC Design in papierwaren. De openingsdatum is nog niet bekend. Feestprogramma in bibliotheek Op dinsdag 16 februari wordt in bibliotheek De Zaete te Bruinisse het leesprogramma voor kinderen Slimme Streken afgesloten. Dat gebeurt met een optreden van Mario de goo chelaar uit Zierikzee die zijn 'slimme streken' vertoont. De rest van het programma is nog een verrassing. De feestmid dag is gratis toegankelijk voor alle kinderen die in het kader van het leesprogramma een volle deelnemerspas hebben en een uitnodiging voor de afslui tende bijeenkomst. Het feest programma is van 15.30 tot 17.15 uur. Alleenstaanden Op zaterdag 20 februari wordt in het wijkcentrum De Spinne te Goes weer een dans- en ont moetingsavond voor alleen staanden tot ongeveer 45 jaar gehouden. De bijeenkomst be gint om 21.30 uur. MIDDELBURG Hond en homeopathie Op initiatief van de Kynolo- genclub Zeeland wordt door dierenarts P. Quartel een le zing gehouden over het onder werp hond en homeopathie. Het evenement is op donder dag 25 februari in wijkcentrum Het Zuiderbaken in Middel burg-Zuid en begint om 20.00 uur. Iedere belangstellende kan de lezing gratis bijwonen. ZIERIKZEE - De discussie over wel of geen aanslui ting bij de Landelijke Overheid tegen Apartheid (Lota) is in Zierikzee niet nieuw, wel de manier waarop Lota in het vervolg activiteiten gaat ont plooien. Daarom bespreekt de commissie algemene en bestuurlijke zaken deze kwestie opnieuw in haar vergadering van maandag 15 februari. Deze vergade ring wordt vanaf 19.30 uur in het stadhuis gehouden. Geruime tijd ondernam Lot a acties tegen de apartheid in Zuid-Afrika. Nu het lijkt dat die apartheid wordt afgeschaft heeft Lota voor een andere vorm van activiteiten gekozen. Daarmee wil deze het democra tiseringsproces daar onder steunen. Inmiddels heeft Lota met de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) over leg gehad over het onderbren gen van haar activiteiten bij de VNG. Dit is volgens Lota mo gelijk omdat de nieuwe activi teiten, zoals het beschikbaar stellen van gemeentelijke des kundigheid in Zuid-Afrika past binnen de doelstellingen van de VNG. Het werken bin nen de VNG biedt bovendien ook de mogelijkheid om ont wikkelingssamenwerking dichter bij de gemeenten te brengen en ook vormt die nieu we constructie een goede over gang naar een gemeentelijk Zuid-Afrikabeleid. Die over gang moet in twee jaar een feit zijn. Contributie Voor die activiteiten, die in het vervolg onder de noemer ge meentelijk platform Zuidelijk Afrika ontplooid zullen wor den, kan niet geput word%n uit het VNG-budget. Naast het lid maatschap van het platform is voor '93 en '94 dan ook nog een contributie nodig. Voor Zierik zee bedraagt die zo'n achthon derd gulden per jaar en daar over spreekt de commissie maandag. Een ander punt dat voor deze vergadering op de agenda staat betreft de beleidsvisie voor lichting, met onder meer een gedachtenwisseling over „service-centra" van de over heid. Op basis van de uit 1980 daterende discussienota voor lichting is in opdracht van het Zierikzeese college een aantal uitgangpunten geformuleerd om de communicatie tussen burger en overheid te verbete ren. Deze uitgangspunten zijn opgenomen in een beleidsvisie voorlichting. Daarover wil het college nu graag de mening van de commissie horen. Servicecentra Daarbij wordt dan ook gespro ken over het project service centra van de overheid dat vo rig jaar in verschillende ge meenten van start is gegaan. Het uitgangspunt van deze cen tra is dat burgers, bedrijven en instellingen met alle vragen over overheidszaken bij één lo ket terecht kunnen. Eind '93 wordt dit experiment geëvalu eerd. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5