„Met elkaar overleggen en gezamenlijk tot beleid komen" Wie geeft de eerste voorzet, ambtenaren of bestuurders? Voorlichtingsbijeenkomst Nota Ouderenbeleid gemeente Bruinisse Commissie vergadering Commissie vergadering Kort geding rijschool houders tegen CBR Inbraak in benzine station Vergadering Stichting Renesse Heroriëntatie beleid DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 NR 25306 3 Voordat burgemeester Vogelaar uitleg gaf over de Nota Ouderenbeleid werd er reeds druk overleg gevoerd in In 't Opper. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - „Deze ontmoeting is zeker voor herhaling vatbaar". Zowel burge meester A. Vogelaar als de ouderen die afgelopen dinsdag aanwezig waren in verzorgingshuis In 't Opper voor de informatie over de Nota Ouderenbeleid van de gemeente Bruinisse, waren het met elkaar eens. De bijeenkomst was zowel de ouderen, die nu eens rechtstreeks aan het gemeentebestuur hun vragen had den kunnen stellen, als het bestuur zelf, dat te weten was gekomen wat er onder de ouderen leeft, goed bevallen. „We willen graag met u blijven spreken, met el kaar overleggen en gezamenlijk tot beleidsuitgangspunten komen", zo ver woordde de burgemeester de intentie van het gemeentebestuur en het belang van een bijeenkomst zoals die werd gehouden in In 't Opper. Bij elkaar hadden zich zo'n dertig ouderen uit de gemeente Bruinisse verzameld in verzor gingshuis In 't Opper. Daaron der enkele bestuursleden van ouderenorganisaties en bejaar- densosen, maar ook ouderen die niet direct bij een bond of andere organisatie zijn aan gesloten. Directe aanleiding voor de bijeenkomst was de Nota Ouderenbeleid die de ge meente Bruinisse vorig jaar heeft opgesteld. Deze nota was in het leven geroepen gezien de toenemende vergrijzing en de grotere invloed die de ouderen hebben op de Bruse samenle ving en het beleid van de rijks- J. J. Geleijnse (VVD): Voor stander van hoorzittingen mits deze zinvol zijn". Die heroriëntatie willen de sociaal-democraten om na te gaan in hoeverre het huidige beleid nog mogelijkheden voor nieuw beleid biedt. Dit zou dan door hier en daar wat te schrappen en te schuiven kun nen worden gerealiseerd en bo vendien zou hierdoor meer grip op het beleid kunnen worden verkregen. In de recent gehou den commissievergaderingen heeft die heroriëntatie beleid overheid. Burgemeester Voge laar ging in op enkele Onder werpen die in deze nota staan vermeld. Hij sprak daarbij de hoop uit dat het zou komen tot een gedachtenwisseling met de aanwezigen. Huisvesting Die discussie kwam er vooral bij het eerste onderwerp dat burgemeester Vogelaar aan sneed, de huisvesting voor ou deren. Uitgangspunt zoals ge steld in de nota is dat ouderen zolang mogelijk zelfstandig moeten blijven wonen. De be- op de agenda gestaan. Woens dagavond was het dan de com missie openbare werken en mi lieu die hierover van gedachten moest wisselen. Verwachtingen Ook nu weer bleek dat de ande re fracties (CDA, SGP/GPV/ RPF en VVD) verwacht hadden dat de PvdA op dit punt enkele suggesties zou doen. Dat ge beurde ook woensdagavond niet, omdat, zo herhaalde drs G. Brand, het de wens van de PvdA was dat er door ambte naren eerst zou worden uitge zocht waar nu in het beleid nog „speelruimte" voor nieuw be leid zat. Gezien de beperkte tijd (een week) was het voor de PvdA ondoenlijk om zelf met concrete punten te komen. Dat door de PvdA bepleite ambtelijke voorbereidende werk leidde woensdagavond tot een wat Babylonische spraakverwarring omdat dit min of meer werd opgevat alsof ambtenaren de richting van het beleid zouden bepalen. „Beleid wordt niet door ambte naren gemaakt. Het geeft dan ook geen pas dat nu wordt ge steld dat de ambtenaren over die heroriëntatie moeten gaan hoefte onder ouderen om in de vertrouwde woonomgeving te blijven wonen, blijkt groot. In samenspel met de beide wo ningbouwverenigingen die in Bruinisse werkzaam zijn, Be ter Wonen en de Christelijke Woningbouwvereniging Schou wen en Duiveland, is de bouw van tien bejaardengeschikte woningen gepland in het plan Riekusweel II. Op nominatie voor 1995 staat daarnaast nog de bouw van zes woningen van Beter Wonen na bij de Marijkestraat. Aandach tig toehoorder de heer De Jon ge sprak na deze uitleg de te- nadenken" meende de liberaal J. J. Geleijnse en ook wethou der P. de Rijke, CDA-commis- sielid M. A. Bij de Vaate- Rozendaal en W. F. Sprengel- meijer (SGP/GPV/RPF) von den het niet meer dan logisch dan dat de commissie zelf eerst zou aangeven in welke richting de heroriëntatie van het beleid zich zou moeten ontwikkelen waarna de ambtenaren er ver der mee aan de slag zouden kunnen gaan. Heroriëntatie Bij die heroriëntatie zou vol gens mevrouw Bij de Vaate bij- voordeeld gedacht kunnen worden aan een meer bedrijfs matige/commerciële aanpak door het gemeentelijk appa raat door onder meer bepaalde zaken te privatiseren. Veel verder dan dat het college de zaak nóg maar eens moet be zien kwam de commissie deze avond niet. Moet je als gemeente nu altijd hoorzittingen houden of niet? Die vraag kwam naar voren toen gesproken werd over de herbestrating en aanleg van parkeerplaatsen in de Tbe- linckstraat en Bogaardstraat. Op zich had de commissie geen enkel bezwaar tegen het be schikbaar stellen van geld voor deze verbeteringen, die nodig zijn om te voorkomen dat auto's op de stoep of op de groenstrook worden gepar keerd. Hoorzittingen Om te horen hoe de bewoners van de twee straten hierover leurstelling uit dat het eerste plan om een complex aan be jaardenwoningen bij het post kantoor te realiseren niet was doorgegaan. „Riekusweel ligt namelijk veel verder van het centrum", aldus De Jonge. Bur gemeester Vogelaar kon zich deze teleurstelling wel voor stellen, maar de raad had in meerderheid het plan afgewe zen en aan een dergelijke de mocratische beslissing viel niet te tornen. „Ik.ben in ieder geval blij dat de bouw van wo ningen in Riekusweel II wel doorgaan. De zes woningen van Beter Wonen komen bovendien wel dicht bij het centrum te lig gen", aldus de burgemeester. Een volgende vraag, die direct op deze problematiek aan sloot, was of er een busverbin ding tussen Riekusweel en het centrum zou kunnen worden gerealiseerd. De burgemeester beaamde dat er inderdaad ge sprekken waren geweest met de ZWN. Gezien de bezuinigin gen vanuit de rijksoverheid waarmee het streekvervoers- bedrijf wordt geconfronteerd Drs. G. Brand (PvdA): „Het is niet de bedoeling dat ambtena ren politieke keuzes maken. dachten is 18 januari een voor lichtingsbijeenkomst gehou den. Zegge en schrijve twee be langstellenden kwamen naar deze bijeenkomst met de mede deling dat ze het een goed plan vonden. Gezien die lage op komst vroeg Geleijnse zich af of in dergelijke situaties een hoorzitting wel gehouden moest worden. Hoorzittingen? Volgens wethouder De Rijke was dat wel het geval omdat het niet enkel een herbestra ting maar ook een verandering in de straten betrof. Dit ant woord stelde de liberaal niet helemaal tevreden. Ofschoon een duidelijk voorstander van hoorzittingen had hij toch zijn bedenkingen. „Hoorzittingen zijn prima, maar ze moeten wel zinvol zijn" vond hij. In geval het zaken betrof waarover nie mand ooit over zou redetwis ten, dan mocht van hem het college de vrijheid krijgen om te bepalen of er wel of geen hoorzitting belegd zou worden. Mits het wel of niet houden van hoorzittingen niet is vastge legd. blijkt het niet mogelijk het aantal bushaltes in Bruinisse uit te breiden. „En ook de vooruitzichten op de korte ter mijn zijn wat dat betreft som ber", aldus Vogelaar. Regiotaxi Een alternatief voor de bussen kan het project regiotaxi zijn. Voor dit experiment zijn enke le gemeenten aangewezen waaronder de gemeente Brui nisse. De regiotaxi is met name bedoeld voor ouderen die wat slechter ter been zijn. Voor vijf gulden kunnen zij zich laten vervoeren richting de bushalte, ook voor de terugreis naar huis vanaf die bushalte moet vijf gulden worden betaald. Of de ouderen op dit experiment zit ten te wachten valt te betwijfe len, zo viel op te maken uit de reacties uit het publiek. „Zon der vergoeding van bijvoor beeld het ziekenfonds is dit te duur", zo luidde de mening van de doelgroep. De sociale veiligheid was het volgende onderwerp dat aan de orde kwam. Door middel van het aanleggen van lichtpunten op donkere plaatsen in Brui nisse tracht het gemeentebe stuur het dorp zo veilig moge lijk te maken voor haar, oude re, inwoners. Op enkele plaat sen is deze verlichting reeds aangebracht. Ook wat betreft het gemeentelijk verkeersvei ligheidsplan is al het een en an der gebeurd. Zo zijn bijvoor beeld de Dorpsstraat en de Mo lenstraat gereconstrueerd. Daarnaast luidt een doelstel ling van de gemeente om de be reikbaarheid en toegankelijk heid van openbare gebouwen zoveel mogelijk te vergroten. Het overleg met ouderen en vertegenwoordigers van oude renorganisaties was het laatste punt dat op de agenda stond. Wat dat betreft was reeds een eerste aanzet gegeven om dit contact in de toekomst uit te breiden. Zeer naar de zin van de aanwezigen die een open ge sprek met de burgemeester en zijn wethouders een prima for mule bleken te vinden. Na de behandeling van de Nota Ouderenbeleid vertelde de heer Van der Weide van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland nog wat meer over het Voorlich tingsproject voor Ouderen op Schouwen-Duiveland dat pas geleden is gestart en tot april van het volgend jaar door loopt. Inzicht werd verschaft in de manier waaróp de voorlich ting zal'worden gegeven. Ih het kader van het jaar van de oude ren heeft de Stichting Welzijn Ouderen ook nog wat activitei ten op stapel staan. Op dit mo ment gaat het idee uit om iets te doen met het thema Ouderen en Jongeren. Waar en hoe deze plannen invulling gaan krijgen is, zo liet de heer Van der Weide weten, vooralsnog niet duide lijk. Burgemeester Vogelaar sprong hierop in om te laten weten dat de gemeente Brui nisse in 1993 meedoet met de landelijke gemeentedag. Het Jaar van de Ouderen zal bij de ze dag centraal staan, zo lichtte hij een tipje van de sluier op. Zowel Sprengelmeijer als Bij de Vaate-Rozendaal vonden dit „een beetje eng", want zei Sprengelmeijer „stel dat je het niet doet en het blijkt achteraf wel belangrijk, wat dan". Het bleek een moeilijke kwestie, want of een hoorzitting zinvol is, kan pas naderhand worden bepaald. Douchegelegenheid en nieuwe geiser Behalve deze meer theoreti sche discussies stemde de com missie zonder meer in met een krediet voor het uitbreiden van de douchegelegenheid en een nieuwe geiser in de brandweer kazerne en ook het bedrag dat nodig is voor de aanleg van elektriciteitsleidingen en water- en gasvoorzieningen op het nieuwe diensten- en bedrij venterrein aan de Boerenweg leverde geen problemen op. ZIERIKZEE - De commissie verkeer in Zierikzee komt dinsdag 16 februari in vergade ring bijeen. Deze vergadering wordt gehouden in het stad huis en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat een bespre king van het advies over de uit gebrachte offertes voor het ont wikkelen van een beleidsvisie ten aanzien van verkeer en ver voer in Zierikzee. Met het oog op dit verkeersstructuurplan heeft de commissie verkeer eind '92 een concept-aanvraag besproken. Begin januari is een aantal bureaus verzocht of ferte uit te brengen. Deze wor den nu binnen de verkeerscom- missie besproken. BURGH-HAAMSTEDE - Het kort geding dat de zes gemeen ten van Schouwen-Duiveland aanspannen tegen het Cen traal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) wordt bespro ken tijdens de commissiever gadering algemene en bestuur lijke zaken van de gemeente Westerschouwen. Deze com missievergadering wordt ge houden op dinsdag 16 februari in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede. Aanvang van de openbare vergadering is om 15.00 uur. Het kort geding tegen het CBR dient aanstaande maandag 15 februari in Den Haag. Ver wacht wordt dat de rechter voor 1 maart uitspraak doet. Tijdens dezelfde commissiever gadering wordt ook meer in formatie gegeven over de stal ling van de ambulance in Haamstede. ZIERIKZEE - Op maandag 15 februari dient in de Arrondis sementsrechtsbank aan de Ju liana van Stolberglaan te 's- Gravenhage een kort geding van de rijschoolhouders op Schouwen-Duiveland tegen het Centtaai Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR) en een kort geding dat de zes gemeen ten in de regio tegen het CBR hebben aangespannen. Op die manier hoopt men te be reiken dat de rechter beslist dat het CBR Zierikzee niet per 1 mei 1993 mag afstoten als plaats waar rijexamen mag worden gedaan. Dit in afwach ting van de uitslag van de bo demprocedures; de rechtsza ken waarmee de rijschoolhou ders en de gemeenten de beslis sing van het CBR om Zierikzee te sluiten definitief ongedaan hopen te kunnen maken via de rechter. Zoals bekend heeft het CBR besloten Zierikzee als rij examenplaats af te stoten, ter wijl was voldaan aan alle aan passingen in het wegennet die het CBR eiste om Zierikzee te behouden. Naar verwachting wordt in het kader van het snelrecht voor 1 maart door de rechter uitspraak gedaan in de kort gedingen. OOSTERLAND - In de nacht van woensdag op donderdag drongen onbekenden binnen in het benzinestation bij de Blau we Keet langs de Rijksweg N- 59. Uit het gebouwtje bij het ben zinestation werd een hoeveel heid sigaretten en kauwgom gestolen, De heer K. deed aan gifte van de inbraak. Verwachting t/m maandag 15 febr.] WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Middagtemp. 4 graden Windkracht variabel 2 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graad Middagtemp. 4 graden Windkracht zuid-oost 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. -1 graad Middagtemp. 5 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 febr. Zon op 07.59, onder 17.44 Maan op 00.28, onder 09.51 Laatste Kwartier: 13 februari (15.59) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het weekeinde kan er een einde komen aan' het grijze en grauwe weer van de afgelopen week. Als de atmosfeermodellen het bij het rechte eind hebben neemt vanaf maandag namelijk een depressie het initiatief over. Met als gevolg meer wind en toenemende neerslagkansen. Tot en met het weekeinde gaat het weer echter op de oude voet verder. En dat bete kent voor morgen opnieuw een be wolkte dag. Breekt de zon in de mid daguren even door, dan is de kans daarop in de oostelijke helft van het land het grootst. De middag- temperatuur komt op een iets lager niveau dan in de afgelopen dagen; op de meeste plaatsen is een graad of 4 a 5 wel de maximale waarde. Trouwens, ook in de nachtelijke uren valt de temperatuur iets lager uit. Plaatselijk komt het kwik zo'n twee graden onder nul. Kijken we over de grens dan valt allereerst het wissel vallig weer van het Iberisch Schier eiland op. En dat geldt ook voor het uiterste oosten van de Middellandse Zee. Koude noordoostenwinden zor gen op Kreta en Cyprus voor lage middagtempératuren. De Canari- sche Eilanden vormen de zonnige tegenhanger met maxima rond 21 graden. RENESSE - Op dinsdag 16 fe bruari wordt in Renesse een openbare vergadering gehou den van het algemeen bestuur van de Stichting Renesse. Op de agenda staat een bespre king van de overdracht van drie erfpachtsrechten, de bouwplannen van drie erf pachters en de offertes betref fende bodemonderzoek en on derhoud van de beplanting op het terrein van de stichting langs de Rampweg. Verder wordt beslist over het verhuren of verpachten van een perceel grond achter de Bremweg 12 te Renesse en praat men over de eventuele afkoop van erf pachtsrechten. De vergadering wordt gehouden in het gebouw van de stichting aan de Jan van Renesseweg 25 en begint om 16.00 uur. ZIERIKZEESCHEilU NIEUWSBODE Ka Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 48,50 Bij autom. afschr. f 46,00 Per jaar f 183,00 Bij autom. afschr. f 173.00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld ta worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dirrsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. Advertentie UTtf tvt Mdlnktn.... uiv kyjxsrkuk., dl knn.it UI lln kyptrthllk. is tl blnndirln. tint dizi rtmlttlrt Ui tin. jwuttgi rindlMlntScmtmitui. Hum dnn lin vnkkundty ndvusinr tn. dl urm' Bil tuJrbiM ItndlvnUiri, ona-iaco RIBBENS Carlstraat I STADHOUDERS 437.2 BA Scharendijke ASSURANTIËN Tel 0 I 1 I 7 1460 ZIERIKZEE - Opnieuw ontstond woensdagavond enige onduidelijkheid toen het agendapunt hero riëntatie beleid aan de orde kwam binnen de com missie openbare werken en milieu. Ook nu weer hadden fracties van CDA, VVD en SGP/RPF/GPV een suggestie hierover verwacht van de PvdA, de fractie die tijdens de algemene beschouwingen ge pleit heeft voor zo'n heroriëntatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3