Bruse Boys slaat grote flater in de thuiswedstrijd tegen Kapelle Eric van de Sande beslist topper tegen Rillandia in slotminuut Wemeldinge wast SKNWK de oren met werkvoetbal Renessè simpel langs Hansweertse Boys Danny Magito scoort vier treffers bij NSV Jacob van de Berge ondanks blessure goed voor twee doelpunten WIK stijgt naar tweede plaats Zl E R I KZE E SC H E NIEUWSBODE „Het zit niet goed in de ploeg WEMELDINGE - „Niemand wil voor elkaar werken, het zit niet goed in de ploeg en dat maakt het juist zo moeilijk. Iedereen kijkt naar elkaar en als er fou ten wordt gemaakt geven ze elkaar de schuld. Ik sta een beetje machteloos in deze situatie", vertelt trai ner Kees Kommer nadat SKNWK opnieuw verloor en ditmaal tegen Wemeldinge (2-0). „Nadat ik in november bekend gemaakt heb dat ik vertrok hebben we nog maar drie pun ten gepakt. De constatering is dat we nog maar zes punten voorstaan op de nummer twee van onder. Er moet iets gebeu ren in de laatste zes competitie wedstrijden. Ja.' de ploeg om gooien, maar dat gaat weer ten koste van de A-junioren. Ik ben teveel verenigingsmens om de beuk er in te gooien, dat ver dient de ploeg niet, maar ook de vereniging mag daar geen schade van lijden", verklaart Kommer zijn positie momen teel binnen SKNWK. Iedereen faalde SKNWK had in de eerste helft toch aardig greep op de wed strijd. Veel in balbezit maar steeds onnodig verlies bij per soonlijke duels. Wemeldinge toonde meer werklust en kwam op karakter in de 20e minuut op 1-0 voorsprong. De spits van Wemeldinge kreeg uit een corner handig de bal aan zijn voeten. Kapte de bal en schoot hem in de linkerhoek achter Leon Quik. Daarna kreeg SKNWK een aantal mo gelijkheden om de gelijkma ker te produceren. Frans Kom mer, Peter van de Cingel, Ron nie de Bruine en Jacky de Bruine hadden de bal maar voor het inschoppen. Iedereen faalde en SKNWK ging met le ge handen de rust in. In de tweede helft bleef SKNWK kansen verprutsen en had zich al verzoend met het verlies. Ondanks betere combi naties en snelheid in de ploeg was het toch Wemeldinge dat in de 60e minuut de tweede tref fer produceerde. ,,Ze zijn te veel met het mondje bezig maar de werklust ontbreekt. Ik kan er geen verklaring voor vinden", aldus Kommer. De volgende wedstrijd, tegen Smerdiek, is een belangrijke sleutelwedstrijd. Met schorsin gen van Frans Kommer, Tbnny Schiettekatte en Lauwrens Kik moet Kommer proberen zijn ploeg te motiveren en in ieder geval SKNWK veilig te stellen in de zaterdag-vierde klas KNVB. RENESSE - Het is Renesse gelukt om na het verlies van vorige week weer orde op zaken te stellen. Hans weertse Boys werd, ondanks het gemis bij de thuis ploeg van Arjan van de Stolpe, Bert van Keulen en aanvoerder Mischa van de Hoek, op een 4-1 verlies getrakteerd. Absolute uitblinker was Wal ter de Jonge, normaliter twee de elftal-speler. Na drie minu ten kon de gelegenheidsspits een voorzet van Edwin Hille- brand inkoppen. Renesse hield Hansweertse Boys onder druk en het was weer Walter de Jon ge die, na een fout van de doel man, wist te scoren. Na rust bleef Renesse de betere ploeg. Op aangeven van Walter de Jonge kon Leon Bakker 3-0 aantekenen. Dc gedachte van we zijn er maakte zich meester van de spelers van de thuis ploeg en dat stelde Jan Borsel- le in staat om voor 3-1 te zor gen. Geschrokken pakte Re nesse de draad weer op en het was wederom Walter de Jonge die aan de basis lag van een goal. Zijn pass bereikte Leon Bakker die de eindstand op 4-1 bepaalde. Berge die de bal meeneemt naar de achterlijn, simpel te ruglegt op Jacob van de Berge en deze de bal snoeihard in schiet: 2-0. Haarscherp Op de valreep van rust waren beide spelers weer betrokken bij het derde doelpunt. Een haarscherpe hoekschop van Tonnie van de Berge belandt op het hoofd van Jacob van Berge. De sympathieke Bruse Boys voetballer had de hoek voor het uitzoeken en zette ex-doel man van Jong Zeeland, Mark van Belzen, volledig op het ver keerde been. ,,Die 3-0 voor sprong moet je als een geflat teerde voorsprong zien. Kapel- Ie had makkelijk een paar doelpunten kunnen maken, je ziet toch hoe zij nu in de tweede helft wel kunnen scoren", al dus Jacob van de Berge. De wedstrijd was nog geen mi nuut oud in de tweede helft of Jacob Muller kon de bal uit het net gaan vissen. Een hoek schop van de rechtervleugel werd verkeerd gekopt door Johnny van Dijk en belandde bij Marcel van den Ouden. De ze jonge Bruse Boys-speler werkte de bal niet goed weg en verspeelde het leren gevaarte aan Jaco Bekenes. De speler van Kapelle omspeelde Van Dijk en schoot van de linker vleugel de bal achter Jacob Muller die het schot verkeerd beoordeelde: 3-1. ,,Zo'n doel punt valt veel te vroeg", liep Cees van Dijk bij zijn dug-out te mopperen. Nu kruipt de on zekerheid weer in de ploeg en dan krijg je dit soort voetbal. De trainer uit Sirjansland kreeg gelijk. Kapelle groeide in de wedstrijd en Bruse Boys speelde een partijtje school- voetbal. Wilde trappen naar voren, herhaaldelijk balverlies en een organisatie binnen het team die niet klopte. Tben in de 60e minuut een har de lage schuiver van Kapel- lespeler Koen Raas achter Ja cob Muller terecht kwam was Bruse Boys rijp voor de slacht bank. In de 33e minuut verde digde Robin Ruitenbeek ver keerd uit en René Paauwe prik te de gelijkmaker in het doel: 3-3. ,,Ik weet niet waar jullie mee bezig zijn hoor, daar in de ver dediging", uitte Cees van Dijk zich naar zijn spelers. Een trai ner die zeker teleurgesteld moet zijn. Een schamel puntje in een thuiswedstrijd tegen Ka pelle is te weinig voor lijfsbe houd in de zaterdag-derde klas se KNVB. Immers, de twee laatste ploegen degraderen. Bruse Boys - Kapelle 3-3 (3-0). 3. Herbert Goudswaard 1-0. 38. Jacob van de Berge 2-0. 45. Ja cob van de Berge. 46. Jaco Be kenes 3-1. 60. Koen Raas 3-2. 78. René Raas 3-3. Scheidsrechter: P. J. Vink uit Sas van Gent. Tbeschouwers: 100. Bas Groothedde uit de wedstrijd geschopt Bruse Boys-speler Marcel van de Ouden ziet zijn doelpoging mislukken door het ingrijpen van Kapelle-doelman Mark van Belzen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Het is zuur als je een 3-0 voorsprong weggeeft en ternauwernood een 3-3 gelijkspel er uit kan slepen. Bruse Boys mag zich dan nog gelukkig prijzen met één winstpunt want de laatste vijftien minuten bleven de spelers van trainer Cees van Dijk met vlagen aan de grond genageld. Zo furieus als Bruse Boys startte in de eerste helft, zo schopten de Bruenaren in de tweede helft nog geen deukje in een zacht pakje boter. „Vooraf teken je voor een punt maar achteraf mag je natuur lijk een 3-0 voorsprong nooit meer weggeven", laat doelman Jacob Muller weten. We mogen nog van geluk.spreken. ,d^, Ka pelle de kansen liet liggen in de laatste minuten. Je zou nog volledig afgaan voor eigen pu bliek", stelde Muller die zeker schuld had aan het eerste doel punt. Bibberend van de kou had het publiek een angstig voorgevoel in de tweede helft. Wat men niet hoopte dat ge beurde toch. Kapelle boog een 3-0 achterstand om in een 3-3 gelijkspel. Een verdienste van de ploeg uit Kapelle en flater van Bruse Boys. Zucht van verlichting Jacob van de Berge, die nog steeds last heeft van een knie blessure vorige week bij PTT Breda opgelopen, was halver wege de tweede helft gewisseld voor Leo Burgers. „Je ziet het gewoon aankomen, niemand wint een individueel duel. Moet je nu kijken wat een zoot je het is", laat Van de Berge aan de zijlijn weten nadat zijn ploeg volledig in de houdgreep zit bij Kapelle. „Scheidsreeh- i ter, blaas nu alstublieft af dan hebben we tenminste nog een puntje", roept Van de Berge naar de arbiter Vink uit Sas van Gent. En jawel hoor, Vink blaast het eindsignaal en een zucht van verlichting gaat door de spelers en supporters van Bruse Boys. Dat de KNVB zaterdag-derde klas voetbal een moeilijke klasse is, daar is Bruse Boys inmiddels achter gekomen. De ploegen staan vrijwel dicht bij- elkaar maar Bruse Boys maakt het zich wel erg moeilijk. Een eerste: helft typerend pp zijn Bru's. Na drie; minuten spelen kegelt Herbert Goudswaard, op aangeven van Tonnie van de Berge, de bal keihard achter Kapelle-doelman Mark van Belzen: 1-0. Hoewel Kapelle vergeet de kansen af te maken treft Jacob van de Berge in de 38e minuut wel doel. Een keu rige actie vön Tbnnie van de NISPEN - Het blijft Zierikzee voor de wind gaan. Vorige week de tweede periodetitel gepakt en giste ren, zondagmiddag, behaalde de ploeg van Kees Ha- gesteijn de volle winst bij NSV in Nispen. Een span nende wedstrijd, maar de 3-5 winst was puur op fy siek en doorzettingsvermogen verdiend. te eindigen. Rillandia berustte al in het gelijke spel, maar WIK dacht daar anders over. Uit een corner van Marco Gan- zeman legde Joost Rotte de bal terug op Eric van de Sande die weergaloos vanaf de zestien meter de bal in de linkerkrui sing schoot 3-2. Trainer Franke van Rillandia verweet zijn ploeg terecht dat ze zelf de wedstrijd uit handen hebben gegeven. „Het is zonde om op deze wijze te moeten verliezen, terwijl het helemaal niet nodig was geweest". WIK zat er niet mee en vierde al uitgebreid feest in de kleed kamer na deze schitterende overwinning. WIK - Rillandia (0-2) 3-2. 17. Paul Vogel 0-1. 25. Ronald Lam- bertus 0-2. 48. Joost Rotte 1-2. 85. Leon Hendrikse 2-2. 89. Eric van de Sande 3-2. Gele kaart: R.Lambertus (wegens commen taar op de leiding). Scheids rechter: Coene. Tbeschouwers: 80. Handenvol werk In de beginfase verscheen Ril landia verschillende keren ge vaarlijk voor WIK-doelman Krijn Hendrikse. De razend snelle linkerspits Ronald Lam- bertus en rechterspits Nieu- wenhuizen van Rillandia be zorgden de broers Eric en Han van de Sande handenvol werk. Heel de ploeg speelde in de be ginfase met te weinig inzet in de persoonlijke duels en toon de te veel respect voor het felle spel van Rillandia. In de zeven tiende minuut leidde dit tot 0-1 voor Rillandia. Hommes gaf een lange pass van achteruit op vleugelspits Nieuwenhuizen, zijn voorzet bereikte de opge komen middenvelder Paul Vo gel die vrij kon inkoppen. De ploeg van Cees Joosse was duidelijk aangeslagen. Hoewel de ploeg veel in balbezit was werden er nauwelijks kansen gecreëerd. Tb veel individuele acties van onder meer Theo Wittenberg en Leon Hendrikse leverden weinig rendement op, tevens was het baltempo te Collectief In de tweede helft verscheen er een heel ander WIK binnen de lijnen. In tegenstelling tot de eerste helft was het nu WIK dat de lakens uitdeelde. Jan-Kees Noorddijke was in de ploeg ge komen voor Theo Stouten. Bin nen drie minuten was het 1-2. Uit een corner van Marco Gan- zeman was het Joost Rotte die de bal uit de draai knap in schoot. Deze aansluitingstref fer gaf de ploeg van trainer Cees Joosse weer moed en als collectief werd er fel gestreden om de gelijkmaker te realise ren. Twee minuten na de 1-2 ging Joost Rotte alleen op kee per Kuiper van Rillandia af, maar hij faalde in de afwer king. WIK zette Rillandia goed on der druk en dit resulteerde in veel kansen. Met name aan de rechterkant draaide WIK goed via Theo Wittenberg en Kees Verwest. De slecht leidende scheidsrechter Coene paste ver keerd de voordeelregel toe op WIK-doelman Krijn Hendrikse was er op tijd bij voordat Rillandia-speler Rob Lambertus gevaat- lijk kon worden. Han van de Sande (midden) en Joost Rotte (links) kijken toe. (Foto: Joop van Houdt). De wedstrijd was veel te Jiard maar dat is Zierikzee zo lang zamerhand wel gewend bij de Brabantse ploegen. Voor Bas Groothedde was het een dra matische wedstrijd. De sterke jonge Zierikzeese speler kreeg in de tiende minuut een stevige trap tegen zijn knieën en kon de wedstrijd verlaten. De gel-, kaart aan de NSV-speler had uiteindelijk een rode kaart moeten zijn. Maar Zierikzee nam gelijk wraak. De vrije- trap op de zestienmeterlijn werd door Danny Magito om gezet in een doelpunt. Werklust In de 29e minuut kwam NSV langszij. Marco Saman en Pa trick Roggeband begrepen el kaar niet voldoende in de ver dediging. Een NSV-speler pro fiteerde en schoot de bal achter Marcel Oostdijk. Oostdijk moest de geblesseerde Wim La- feber vervangen die op de trai ning door zijn enkel was ge gaan. Maar docr werklust kwam Zierikzee na één minuut al weer op voorsprong. Marco Saman maakte zijn verdedi- gingsfout al snel weer goed door de bal recht over het mid denveld mee te nemen naar Danny Magito. Uit een onmo gelijke hoek scoorde Magito 1- 2. „Ik heb de ploeg in de kleedka mer verteld dat er meer agres sie in het spel moest komen. Ook de tegenstanders moesten sneller vastgezet worden op hun eigen veld en dat pakte goed uit", liet Hagesteijn we ten. NSV, dat in Zierikzee met 1-0 had gewonnen, maakte ge bruik van een snelle counter en liet Oostdijk het nakijken in de 58e minuut: 2-2. Het moet Zierikzee nagegeven worden dat men zeer attent bleef. De krachten werden weer gebun deld en twee minuten ving Re né Roon de uittrap op van de NS V-doelman. Vol op de slof kwam de bal bij de scherp staande Danny Magito terecht en uit een halve draai met een meesterlijke lob scoorde hij knap 2-3. Het bleef spannend en NSV wist van geen wijken. In de 28e minuut tastte Patrick Rogge band mis en kwam NSV weer langszij. Vier minuten later mocht Danny Magito voor de vierde keer juichen. Hij scoor de zijn vierde doelpunt, maar dit keer met het hoofd op aan- gevên van Serge Berrevoets. Toen was de wedstrijd gespeeld en NSV was uitgeblust. Zierik zee speelde vanouds en drie mi nuten later voltrok Serge Ber revoets het definitieve vonnis over de ploeg uit Nispen. Danny Magito scoorde vier doelpunten voor zijn ploeg Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). zijn vrije trap vanaf de zestien meter in de handen van keeper Kuiper belandden en Leon Hendrikse kon net niet profite ren van een fout van keeper Kuiper die een terugspeelbal verkeerd wegwerkte. Vijf mi nuten voor tijd kwam uiteinde lijk de verdiende gelijkmaker waar iedereen op zat te wach ten. Na een vrije trap van Mar co Ganzeman pikte Leon Hen drikse de bal op twee verdedi gers en omspeelde met een listig balletje in de korte hoek keeper Kuiper verastte: 2-2. Met nog twee minuten te spe len leek de wedstrijd onbeslist KERKWERVE - Na een 0-2 achterstand voor de hoofdmacht van voetbalvereni ging WIK tegen Rillandia op sportpark de Vospit in Kerkwerve won de thuis ploeg uiteindelijk met 3-2. De topper WIK-Rillandia, die tachtig toeschouwers trok, was voor beide ploegen belangrijk voor handhaving in de top van het za- terdagvierdeklasse KNVB. Beide ploegen speelden een aantrekkelijke wed strijd waarbij WIK nogmaals toonde door individuele spelers-klasse te bezit ten. Mede door dit feit leverde de topwedstrijd een verdiende overwinning op. Door de winst is WIK op de tweede plaats gekomen achter de leider Colijnplaat- se Boys. De ploeg uit Rilland-Bath, ge traind door trainer Franke, be gon de wedstrijd goed ondanks het ontbreken van enkele ba sisspelers. Franke die met zijn ploeg thuis met 5-1 had gewon nen van WIK, tekende vooraf weer voor twee punten om in de race voor het kampioen schap te blijven met Colijn- plaatse Boys. laag en bewoog de ploeg veel te weinig. In de vijfentwintigste minuut werd Eric van de Sande uitgespeeld door linkerspits Lambertus en deze schoot de bal knap in de linkerboven hoek: 0-2. De wapenfeiten van WIK bleven beperkt tot een kopbal van Leon Hendrikse en een vrije trap van Kees Ver west die hoog werd overgescho ten. acties van Wittenberg en Ver west, waardoor gevaarlijke si tuaties verloren gingen. De gelijkmaker bleef lang uit hoewel WIK volop kansen kreeg. Marco Ganzeman zag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8