Brouwershaven verkeert in grote zorgen na het zoveelste verlies MEVO is juiste weg ingeslagen Zierikzeese korfbalploeg zeker van behoud in Zeeuwse promotie-klasse Eindelijk winstpunt voor stug Ouwerkerk ,Het wordt met de week moeilijker All-Ready met hakken over de sloot tegen Seolto (9-8) Dreischor verstevigt koppositie Van Tiggel hoven verlengt contract Onzekerheid verslaat ZSC Duiveland in problemen na pijnlijke nederlaag Wim Kommer verlengt contract MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 NR 25304 7 Brouwershaven ging massaal in de aanval. Leo Nouwen, vallend tegen de GPC-doelman, komt net te laat. GPC-speler Jeffrey van de Velde (rechts) en Brouwershaven-speler Marcel van Grunsven (links) kijken toe. (Foto: Joop van Hout). BROUWERSHAVEN - Het zal je maar gebeuren. In negentig minuten voetbal len over de hele wedstrijd beschouwd niet de mindere zijn van je tegenstander en toch met 2-5 afgedroogd worden. Het overkwam het eerste elftal van Brou wershaven, afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het Vlissingse GPC. Na al een aantal keren tegen een onnodige nederlaag te zijn opgelopen moesten de Brouw- Toon van Tiggelhoven bevindt zich in een benarde situatie met zijn ploeg in de zaterdag- eerste klasse. (Foto: Joop van Houdt). se spelers wederom met nul punteh de kleedkamers opzoe ken. Het blijft zuur en het wordt met de week moeilijker om het afdelings-eersteklas- serschap te behouden. Trainer Toon van Tiggelhoven was na afloop teleurgesteld. ,,Je ziet het. Die mannen hebben wei nig kansen nodig. Wij zijn net voor en net na de rust niet goed bij de les en dat wordt direct afgestraft. Een puntje hadden we vandaag zeker verdiend". Heel attractief .De wedstrijd begon voortva rend, voor.,de thuisploeg^ At na drie minuten spel. stond men op voorsprong. Na een goede actie van Jan Constandse stond Arjan Kraaijenbrink op de goede plaats om de bal binnen te glijden. De wedstrijd ont popte zich daarna als zijnde leuk en heel attractief. Er ont stonden kansen voor de doelen van beide keepers. Zo kreeg GPC-aanvaller Jeffrey van de Velde drie keer de kans om te scoren en aan de andere kant werd een schot van Jan Constandse ternauwernood door de keeper tot corner ver werkt. Brouwershaven wilde voor rust de score verhogen en daar zag het ook naar uit. Zo werd een inzet van Arjan van der Meer van de doellijn gered en gingen schoten van dezelfde speler en Marcel van Grunsven over of werden gestopt door Ant.on Swennen.. Over de laat ste minuten voor rust zal de ploeg achteraf nog wel eens te rugdenken. Binnen drie minu ten lag de bal drie keer achter Brouwershaven-doelman Henk-Jan Slager. De gelijkma ker kwam tot stand nadat de defensie in de zestienmeter de bal niet weg kon werken. Het was de ongelukkige John Jon ker die de bal achter zijn eigen doelman werkte. Afgekeurde goal Een minuut later leverde Hu- bert Vermeulen een prima voorzet af waarna Dennis Goossens in kon koppen. Brou wershaven-grensrechter Kees Nouwen stond echter met de vlag omhoog. Na overleg keur de scheidsrechter Bruynes de goal alsnog af. Weer een mi nuut later telde de goal wel. Balverlies van Marcel Duin houwer stelde Dennis Goos sens in staat om alleen voor Slager te verschijnen en doel treffend af te ronden. Zo ging Brouwershaven met een 1-2 achterstand de rust in. Na de thee ging GPC door en binnen drie minuten bolde het 'net opnieuw. Een voorzet van aanvoerder John Dane werd in gekopt door Bart Felius. Ieder een die dacht dat de wedstrijd toen gelopen was had het mis. Brouwershaven bleef aanval len en kreeg via Jan Constand se, schot gestopt, en Marcel van Grunsven (boogbal net naast) goede kansen op de aanslui tingstreffer. Toen die uitbleef scoorde GPC. Na een perfect uitgespeelde aanval was het Henk Ottens die de 1-4 aantekende. De thuis ploeg kreeg via Jan Constand se nog* een kans maar zijn schot ging voorlangs. Nadat Remy Lievense een inzet van Jeffrey van de Velde op de doellijn had gestopt kwam Brouwershaven wat terug. Een eentwee tussen Arjan van der Meer en Marcel van Grunsven werd door Arjan Kraaijen brink in de rebound binnenge werkt en dat betekende 2-4. Even later redde de GPC-- keeper op een prima inzet van Arjan van der Meer. Een kwar tier voor tijd scoorde Henk Ot tens met een snoeihard schot 2- 5. Toen ook de penalty"clié" Brou wershaven had gekregen door Marcel van Grunsven niet be nut werd en vlak voor tijd Steef Kloet te zelfzuchtig was toen Martin Quist voor de goal ZIERIKZEE - Zaterdag werd in sporthal Onderdak de wedstrijd All-Ready te gen Seolto uit Vlissingen afgewerkt. In een spannende wedstrijd hadden de spe lers van het eerste team van All-Ready alle moeite om de bal in eigen hand te houden. Door de. goede wissels op het juiste moment uit te voeren wist trai ner/coach Jaap van Gastel nieuwe kracht in het team te pompen. Speelster Het ty Melissant floreerde duidelijk in de strijd met drie goals. Ook Ronny Pante- koek, afkomstig uit het tweede team, gaf een staaltje van eigen kunnen weg. Ondanks de goede afloop was Van Gastel met de 9-8 winst toch niet helemaal tevreden. De gastspelers werden in het begin van de eerste helft van de speelvloer geveegd. Esther Scherpenisse wist de eerste goal op technische wijze te sco ren. Hetty Melissant bleef niet achter en vergrootte de winst tot 2-0. Door een aflatende verdedi ging van de Zierikzeese ploeg wist Seolto het eerste punt neer te zetten. Met een prachtig lange afstandsschot vergrootte Jacco Stoutjesdijk de voor sprong naar 3-1. Stoutjesdijk zou de rest van de wedstrijd niet op zijn sterkst spelen, en scoorde slechts nog één keer in de tweede helft. Wederom bra ken de aanvallers van de Vlis singse ploeg door en kwam de stand op 3-2 te staan. Hetty Me lissant sloot de eerste helft met 4-2 af. Beoordeling De tweede helft was feller dan de eerste. Wouter van Marle, die de strijd al geblesseerd was aangegaan, moest het kalm aan doen om verdere schade te voorkomen. ,,Ik kan hem er niet uit zetten, want hij is nu eenmaal een lange speler", al dus trainer/coach Jaap van Gastel. Nadat de stand op 4-4 terecht was gekomen, liet Van Gastel een dame wisselen om zo nieuwe energie toe te voegen aan zijn team. Door een onte rechte beooi^eling van de scheidsrechter waren de spe lers van All-Ready zo uit het veld geslagen dat er direct een punt moest worden weggege ven. Nadat een 7-6 stand was be haald besloot Van Gastel spe ler Jeroen Lodewijk te wisse len voor de frisse Ronny Pante- koek. Pantekoek, spelend in het tweede team, wist in zijn eerste minuut op het veld een doorspeelbal perfect in de korf te plaatsen. De doelpunten die hierop volgden werden weder om afgesloten met een mooi af gewerkte winnende goal door de 21-jarige Pantekoek. ,,Ik had dit niet verwacht, maar het is mooi meegenomen", al dus Pantekoek. Ontevredenheid ,,Het klinkt gek, maar het is één van de slechtste wedstrij den van het seizoen. Vorige week was het collectieve spel veel beter. Nu werd er maar wat over en weer gespeeld", al dus Jaap van Gastel. ,,De ande geheel vrij stond maakte de scheidsrechter een eind aan een hele leuke wedstrijd waar in het resultaat voor Brouwers haven nul was. Brouwershaven - GPC 2-5 (1-2). 3. Arjan Kraaijenbrink 1-0. 43. John Jonker 1-1 (eigen doel punt). 46. Dennis Goossens 1-2. 49. Bart Felius 1-3. 57. Henk Ottens 1-4. 62. Arjan Kraaijen brink 2-4. 76. Henk Ottens 2-5. Scheidsrechter: Maarten Bruy nes uit Bruinisse. Tbeschou- wers: 50. MIDDELBURG - De hoofd macht van voetbalvereniging Dreischor blijft haar wedstrij den winnen in de afdeling zon dag derde klasse KNVB. Met 1- 4 winst op Jong Ambon 4 bleef de ploeg van Toon Tettero ruim koploper. Drie punten voorsprong op de nummer twee, Volharding, geeft de ploeg volop kans om nu eindelijk eens te promove ren naar de tweede klasse. De wedstrijd in Middelburg tegen Jong Ambon werd in de eerste helft al beslist. In de 10e mi nuut scoorde Serge van de Bos op aangeven van Norman Dijst. Nog geen tien minuten later stond Van de Bos al weer aan de basis van de tweede treffer. Erik Dijst mocht nu, op aangeven van Van de Bos, zijn doelpuntje meepikken: 0-2. Twee minuten voor de theepau ze acteerde Richard Drubbel, normaal een speler uit het tweede team van Dreischor, uitstekend. Een uitgekiende lobbal over de keeper van Jong Ambon betekende 0-3. In de tweede helft was het spel ma tig. Immers, de winst voor Dreischor was binnen en beide ploegen konden geen echte vuist meer^maken, Pas halver wege de tweede helft kwam Dreischor op 0-4. Norman Dijst gaf de bal via een boogballetje voor het doel. Erik Dijst schoot recht op de paal en op een ge lukkige wijze belandde de bal opnieuw bij Norman Dijst. Hij schoot recht op het doel en de bal vloog in de touwen. Twaalf minuten na de officiële speel tijd redde Jong Ambon de eer door Bonne Meintema te passe ren: 1-4. re ploeg was nu gewoon zwak ker". Van Gastel uitte nog meer kritiek, onder meer op het scoreverloop van de wed strijd: ,,We zijn te zwak de tweede helft ingegaan. 4-2 is natuurlijk gewoon slecht. Het risico voor de tweede helft is dan te groot". Ondanks de kri tiek was er ook wat tevreden heid te bespeuren. ,,Dit maakt ons sterker in het klassement. Nu moeten we de komende drie wedstrijden niet meer verlie zen. Om goed in het klasse ment te willen eindigen is dat nu belangrijk. Maar degrade ren is dit seizoen uitgesloten". All-Ready - Seolto 9-8 (4-2). Doelpunten All-Ready: Hetty Melissant (3), Ronny Pante koek (2), Jacco Stoutjesdijk (2), Esther Scherpenisse (1), Anne- marie Goudoever (1). BROUWERSHAVEN - Na alle reeds eerder be kend gemaakte trainers wisselingen en contract verlengingen is ook bij Brouwershaven de be slissing gevallen. Het bestuur ,van de Brouwse voetbalvereni ging en de huidige trai ner, Toon van Tiggelho ven, zijn overeengeko men om het aflopende contract met een jaar te verlengén. Voor de uit Zierikzee afkomstige Toon van Tiggelhoven wordt het het tweede sei zoen als hoofdtrainer bij de ploeg uit Brouwers haven. Het was spannend in sporthal Onderdak in Zierikzee, All-Ready won nipt met 9-8 van het Vlissing se Seolto. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Als ZSC de winst had willen pakken in de afdeling tweede klas A za terdagvoetbal dan was dat wel zaterdagmiddag in de thuis wedstrijd tegen Nieuwdorp. Maar pech achtervolgde de spelersgroep en onzekerheid binnen de gelederen van Sjaak Dorreman gaf een verlies van 1-2. In de eerste helft was ZSC sterk aan de bal en zelfs meer in de aanval dan Nieuwdorp. Beide ploegen kwamen niet tot scoren en dat was een ver dienste van ZSC. In de tweede helft bracht Michel van de Vaa- te ZSC op 1-0 voorsprong. Bij deze weelde ontstond er grote twijfel wat voor tactiek er nu gevolgd moest worden. Blijven aanvallen of de 1-0 met hand en tand verdedigen. Niemand wist het, maar Nieuwdorp ging wel in de aanval en scoorde vijf minuten later de gelijkmaker. De spits ontving de bal in het strafschopgebied, draaide en kapte en prikte de bal achter ZSC-doelman Johan van de Horst. Met kansen voor ZSC-spelers Michel van de Vaate, Arno de Jonge en Remy Flohil werd niet voldoende geprofiteerd om weer op voorsprong te ko men. Een kwartier voor het eindsignaal was het dezelfde spits van Nieuwdorp die 1-2 op het scorebord bracht. Dick van Splunder scoort drie keer ZIERIKZEE - Het kan met MEVO deze competitie nog alle kanten op. De ploeg bezet momenteel een veilige plaats in de middenmoot en lijkt zich defini tief uit de degradatiezone ontworsteld te hebben. In het treffen met hekkesluiter Wolfaartsdijk werd nogmaals bevestigd dat MEVO de juiste weg ingesla gen is. Uiteindelijk werd een 4-0 zege behaald. Coach Piet Verschure had zijn mannen gewaarschuwd. Wol faartsdijk zou gaan strijden voor een van de laatste kansen om aan degradatie te ontko men. De bezoekers startten fel maar konden niet voorkomen dat men na vijf minuten spel al tegen een 1-0 achterstand aan keek. Een voorzet van Martin Dekker werd door Dick van Splunder binnengewerkt. Splijtende pass Het was weer Dick van Splun der die voor rust de marge ver grootte. Een splijtende pass van achteruit zette Van Splun der vrij voor de keeper waarna hij feilloos afrondde. Na de rust was de wedstrijd snel ge speeld. Een vrije trap van René Dekker kwam via Peter van de Linde bij Cees de Ruiter die 3-0 kon inkoppen. Uiteindelijk werd het 4-0 toen Dick van Splunder de penalty, j/orkre- gen nadat hij zelf foutief bin nen de zestien-meter was af gestopt, benutte. Met acht punten uit de laatste vijf wedstrijden doet de ploeg volop mee in de strijd om de tweede periode, die nog tot de laatste competitiedag duurt. Mevo - Wolfaartsdijk 4-0 (2-0). 5. Dick van Splunder 1-0. 36. Dick van Splunder 2-0. 52. Cees de Ruiter 30. 77. Dick van Splunder 4-0. Scheidsrechter: W. Potappel uit Tholen. „Er moet snel iets veranderen OOSTERLAND - „Er moet snel iets veranderen. De knop moet om voor het te laat is". Woorden van Cees Willemse, een trainer in problemen. Het 1-5 verlies tegen VCK betekende voor de Bruse trainer en zijn Oosterlandse ploeg de elfde nederlaag van het sei zoen. Cees Willemse kon zaterdag wederom geen beroep doen op Henk de Bruine en René van der Werf. ,,Het ontbreekt op dit moment een beetje aan kwaliteit binnen de vereniging en als je twee man in een klei ne vereniging mist wordt het erg moeilijk". Binnen vijf mi nuten liep Duiveland al tegen een 0-2 achterstand op. VCK- spits Jacco Janse kon, na een misverstand tussen de Duive- land-defensie en keeper Sjaak Verhoek, simpel 0-1 scoren. Klein kansje Tot overmaat van ramp werkte Adri de Jonge vervolgens even later de bal in eigen doel. Dui veland ging zodoende alleen te gen zichzelf lopen voetballen. Toch kreeg de ploeg wat kans jes maar die werden niet be nut. Zo eindigde een schot van 'Andfé van de Berge net naast de verkeerde kant van de paal. Voor rust scoorde Michel Dek 0-3 en leek de strijd definitief beslist. Toen even na rust wederom Adri de Jonge de bal achter zijn eigen doelman werkte was het helemaal over voor Duive land. Het werd nog erger voor de geel-zwarten toen Michel Dek^zijn tweede en VCK's vijf de g$al kon scoren. Uiteinde lijk werd voor Duiveland de spreekwoordelijke eer nog ge red door André van de Berge die met een een heel mooi doel punt de eindstand op 1-5 be paalde. Opneningsfase bepaalt eindstand AARDENBURG - Het venijn zit meestal in de staart. Gisteren, zondag, in de wedstrijd tussen Aar denburg en Ouwerkerk, zat het venijn echter in de openingsfase. Binnen twee minuten stond, zoals la ter bleek, de eindstand van 1-1 op het scorebord. De wedstrijd kende een specta culaire opening. In de eerste minuut kon Peter Bezemer, na een pass vanaf het middenveld, alleen op de keeper afgaan. Be zemer rondde goed af en hielp daarmee zijn ploeg weer eens aan een doelpunt en, wat ook al lang geleden was, een voor sprong. De vreugde aan Ou- werkerkse kant was echter van korte duur'want een minuut la ter stond het weer gelijk. Een schot vanaf dertig meter werd door Jakkoo Brouwer aange raakt. De ogenschijnlijk mak kelijke bal werd door keeper Marco van de Marei gelost waarna Edwin Janssen de thuisploeg op gelijke hoogte kon brengert. Van geluk spreken Het verdere verloop van de eer ste helft was duidelijk. Ouwer kerk was de betere ploég maar speelde niet echt goed. De ploeg verzuimde op voor sprong te komen. Zo kregen Jakkoo Brouwer en Peter Beze mer kansen en belandde een in zet van Eric Bleiji op de paal. Na rust was het voornamelijk Aardenburg wat de klok sloeg. Ouwel-kerk miste de kwaliteit en de conditie om overeind te blijven en mocht dan ook van geluk spreken dat het punt vastgehouden werd. Tbt twee keer toe redde Marco van de Marei zijn ploeg en ook haalde zowel Gert-Jan Kunst als Eric Begemann de bal van de Ouwerkerkse doellijn. SAN FRANGISCO - Jacco El- tingh ontwikkelt zich tot een dubbelspeler van allure. Zon dag won hij in San Francisco met zijn gelegenheidspartner Scott Davis. In de finale ver sloeg het duo de Amerikanen Patrick McEnroe en Stark in drie sets, 6-1 4-6 7-5. ZONNEMAIRE Voet balvereniging Zonne- maire heeft het contract van trainer Wim Kom mer met een jaar ver lengd. Het voetbalelftal van Zonnemaire, dat acteert in de laagste zondag-af- delings klasse van de KNVB, zal met Kommer voor het vierde achter eenvolgden jaar samen gaan werken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7