'We spelen toneel om dorp gezellige avond te bezorgen' 1 GRATIS ADVERTENTIE Tweede vakantiewoning patiëntjes al op hoogste kanker- punt 0 UW KRAKT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 Tien jaar toneelvoorstellingen in Noordwelle Ingebruikname naar verwachting in april 5 7 KORFBAL 9 Diefstal geld uit porte monnees in Onderdak Beveiliging kerncentrale uitgesteld Auto in de sloot 1 ■=1 dé krant van schouwen - duiveland! j ^/Qnci '"/finei ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 8 FEBRUARI 1993 149e JAARGANG NR 25304 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij iakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 se, Scharendijke Haamstede". en Burgh- In de catacomben achter het podium in het dorpshuis te Noordwelle wordt de Griek 'Lamenopoulos' gecreëerd. (Foto: Joop van Houdt). NOORDWELLE - Het begon tien jaar geleden allemaal met het opvoeren van het blijspel Marcus de Water man. Daarna volgden Een mandje eieren, Scheve sprongen in de zevensprong, Bruintjes bier bruist beter, De laatste strohalm, De rijke nèef uit Amerika. Een Griekse tragedie. Eenvoudige toneelstukken waarom te lachen valt. Ze worden jaarlijks opger-oerd door een groepje inwoners uit Noordwelle dat steeds een ande re samenstelling heeft. ,,Er is geen sprake van een echte toneelvereniging. Elk jaar wordt een aantal men sen bij elkaar gezocht om deel te nemen aan het toneelstuk. Er is wel een kleine vaste kern, maar die wordt aangevuld met steeds andere mensen. We spelen alleen voor het plezier, niet om te presteren. We spelen to neel om het dorp een gezellige avond te bezorgen", aldus mevrouw W. Hoogenboom-Kort uit Noordwelle. Zij was het die, ruim tien jaar geleden, voor het eerst dorpe lingen enthousiast maakte voor het opvoeren van een to neelstuk. En dat deed ze ook vorig jaar weer, zodat afgelo pen zaterdag in het dorpshuis te Noordwelle het blijspel Een Griekse tragedie werd opge voerd. Zoals elk jaar zat de zaal vol en was het enthousias me groot. ,,Het is elk jaar al een succes geweest. Wanneer je het applaus hoort en de volgen de dag op straat hoort dat het leuk was, voel je je heel vol daan omdat we het dorp een ge zellige avond hebben bezorgd, aldus mevrouw Hoogenboom. De toneelvoorstellingen ko men voort uit de Dorpsge meenschap Noordwelle; de dorpsvereniging waarvan me vrouw Hoogenboom tien jaar geleden samen met de heer W. Lokker het bestuur vormde. ,,Wout stelde voor om iets van toneel te doen en daar heb ik me toen voor ingezet". Me vrouw Hoogenboom benader de acht a tien mensen met het verzoek deel te nemen aan een toneelstuk, huurde het dorps huis voor de repetities en on der regie van W. Lokker werd het eerste stuk Marcus de Wa terman ingestudeerd en met veel succes uitgevoerd. Met zoveel succes dat mevrouw Hoogenboom ook in de daarop volgende negen jaar jaarlijks een groep mensen bijeen zocht voor het opvoeren van een blij spel. „Soms kostte het wel eens moeite om mensen over de drempel te trekken. In de loop van tien jaar hebben 31 ver schillende mensen meegedaan aan de toneelstukken. Daar za ten ook wel eens mensen bij van buiten het dorp. Uit Renes- Ook de regie van de stukken was regelmatig in andere han den. Dit jaar deed mevrouw Hoogenboom dat voor het eerst. „Omdat ik niemand an ders kon vinden, want eigen lijk houd ik meer van toneel spelen". De repetities voor de jaarlijkse uitvoering beginnen in oktober, nadat in gezamen lijk overleg het blijspel dat men gaat presenteren is uitge zocht. Tijdens de repetities wordt veel gelachten. „Dat komt omdat er gekke dingen worden gezegd bij het improvi seren. Iedereen is dan erg me lig en gek". Een keer heeft men behalve in het voorjaar, ook met Kerstmis een stuk opge voerd: Het goede haventje. „Maar twee toneelstukken per jaar kostte teveel geld. De boekjes, Buma-rechten, de huur van het dorpshuis en het drukken van de programma's wordt betaald door de dorpsge meenschap. Dat moet dus wor den opgebracht uit de contri butie die binnenkomt". De toneelkleding verzorgen de spelers altijd zelf. „We scharre len het overal vandaan. Ik heb een speciale verkleedkist waarin ik oude kleren bewaar. Daar zitten nog jurken en hoedjes van mijn oma in". De achtergrond van het toneelde cor houden de tonelisten altijd neutraal en de meubelen mo gen zij gebruiken van een meu belzaak uit Nieuwerkerk. Noordwelle heeft ongeveer 280 inwoners. Evenementen in het dorpshuis gaan alleen uit van de school of de dorpsgemeen- schap. Daarom hoopt mevrouw Hoogenboom dat dit tweede lustrum van toneeluitvoerin gen nog zal worden gevolgd door vele andere. „We hopen elk jaar genoeg mensen te vin den om een toneelstuk te kun nen doen. Dat is belangrijk voor het dorp. Behalve een ont spannende heeft hef ppk.ueen sociale functie. Mens*en die in Noordwelle komen wonen le ren door deel te nemen aan het toneelstuk veelmensen ken nen en ook via de uitvoering doet men in de zaal contacten op". Dat komt ook omdat de toneel uitvoering volgens traditie wordt gevolgd door een bal. Af gelopen zaterdag konden de be zoekers van de toneelavond ook herinneringen ophalen aan de uitvoeringen van de af gelopen tien jaar. Op enkele panelen in de hal van het dorpshuis waren daarvan fo to's en programma's te zien. RENESSE - „Het was eigenlijk de bedoeling dat we vandaag de eerste steen zou den leggen. Maar de aannemer was voortvarend en het weer zat mee. Daarom kunnen we nu al vieren dat het hoogste punt van de bouw is bereikt". Voorzitter van de stichting CJV-kamp, B. Schot uit Zierikzee maakte met blijdschap mel ding van het voorspoedige verloop van de de bouw van de tweede vakantiewo ning voor kankerpatiëntjes en hun familie op het CJV-terrein aan de Rampweg te Renesse. Het echtpaar J. Baart en D. Baart-Schults uit Zierikzee metselde zaterdag geen steen, maar trok met vereende krach ten aan het touw waarmee de vlag op het dak van de vakan tiewoning fier rechtop kwam te staan. Sinds in mei 1991 het eerste vakantiehuis voor gezin- Het echtpaar Baart-Schults trekt de vlag omhoog op het hoogste punt van de tweede vakantiewo ning voor gezinnen met een kankerpatiëntje. (Foto: Joop van Houdt). nen met een kankerpatiëntje werd geopend door staatssecre taris Simons, is het echtpaar Baart actief met het ontvangen van en het van dienst zijn voor de gezinnen die in het gebouw een gratis vakantieweek door brengen. Die gezinnen komen uit heel Nederland. Zij worden geselec teerd door mensen van de stichting Gaandeweg, die con tact hebben met alle ziekenhui zen die een afdeling kinderon- cologie (kankerspecialisatie) hebben. In overleg met specia listen en maatschappelijk werk wordt bepaald voor wel ke gezinnen met een kankerpa tiëntje een vakantieweek het meest nodig is. Hoewel in heel Nederland voor dat doel vakantiewoningen zijn gebouwd, bleek al snel na het openen van het eerste huis in Renesse, dat enorme belang stelling bestond voor het enige vakantiehuis aan zee. Mede daardoor kwam de Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht op het idee om een tweede vakan tiewoning mogelijk te maken. Via het golftoemooi Pro M en giften van bedrijven en parti- vulieren wist men de 280.000 gulden bijeen te brengen die nodig is voor de bouw en in richting van de tweede vakan tiewoning. De stichting CJV-kamp Zierik zee is de derde organisatie die is betrokken bij het realiseren van de vakantiewoningen. Op hun terrein staan de beide hui zen en zij zorgen voor het on derhoud daarvan en de begelei ding en opvang van de gezin nen die er gebruik van maken. Samen vormen de drie organi saties de stichting Vakantie huis Thuredriht. De voorzitter van deze stich ting, K. Bruns nam na afloop van de openingshandeling di verse financiële bijdragen aan het project in ontvangst. Het podium voor muziek en thea ter, de Stichting Brogum uit Zierikzee bracht tijdens het Anywave-festival 500 gulden bijeen. De leden van de CJV- Haamstede verzamelden niet minder dan 2000 gulden via de verkoop van amaryllusbollen. En de CJV-Zierikzee droeg tien procent van de opbrengst van hun grote rommelmarkt bij: 1000 gulden. De heer Bruns roemde de vele 'mazzel' die de bouw van de tweede vakantiewoning tot nu toe kenmerkt. Hij was er van overtuigd dat die onder meer wordt veroorzaakt door de goe de samenwerking tussen Gaan deweg, de Lionsclub Thure driht en de CJV-Zierikzee. „La ten we proberen dat ook in de toekomst zo te houden want het doel waarvoor we bezig zijn is de moeite waard. Dat blijkt onder meer overduidelijk uit de reacties in het gastenboek van de eerste vakantiewoning". Hij dankte het echtpaar Baart met een cadeautje voor hun in zet daarbij en mevrouw A. Padmos uit Zierikzee kreeg bloemen voor haar werkzaam heden. Namens de stichting Gaande weg bood de heer R. van de Bergh ter gelegenheid van de tweede vakantiewoning een bolderwagen aan. Het voertuig werd gemaakt door leerlingen van de technische school te Arnhem. Hij toonde zich ver heugd omdat zoveel jonge men sen van Brogum en de CJV- Haamstede en de CJV-Zierik- zee zich hebben ingezet om geld bijeen te brengen voor de kankerpatiëntjes. Humaniteit is de bloem der beschaving. C. Gerhardt Weinig verandering HET WEER Bewolkt en droog. Minimumtempe ratuur omstreeks 4 graden. Mid- dagtemperatuur ongeveer 6 gra den. Weinig wind, kracht 3 of minder. ARBEIDSBUREAU Het geheel verbouwde en uitgebreide arbeidsbureau in Zierikzee is heropend. EXPOSITIE Saskia Eggink exposeert voor het eerst haar mono prints in De Bewaerschole. Na winst tegen Seolto is All-Ready verzekerd van klas- sebehoud. HANDBAL ZHV/Delta Sport blijkt niet opgewassen tegen geweld van Hirschmann/V en L. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - In de kleedka mer van het zwembad Onder dak werd geld gestolen uit twee portemonnees die in of bij kleding waren achter gela ten. Mevrouw V. uit Zierikzee had haar portemonnee opgeborgen in een rugtas die bij haar kle ding hing. Bij terugkomst uit de zwemzaal bleek dat men de portemonnee had gevonden en dat het geld er uit was gesto len. In broekzak Hetzelfde overkwam mevrouw B. uit Zierikzee die haar porte monnee in haar broekzak had laten zitten terwijl ze in het zwembad was. Bij terugkomst bleek ook haar geld uit de por temonnee te zijn gestolen. ENSCHEDE - „Het medium is fotografie." Zo luidt de titel van de Vijfde Foto Biennale Enschede die vrijdag officieel is geopend en tot en met 28 fe bruari duurt. Het evenement is gewijd aan het werk van 17 Ne derlandse en evenveel Spaanse fotografen. Zij exposeren op di verse lokaties in de binnenstad van Enschede vooral recent werk. EINDHOVEN - De werkzaam heden om de veiligheid van de kerncentrale in Borssele te verhogen zullen pas in 1995 worden afgerond, in plaats van volgend jaar. Dat heeft een woordvoerder van de Elektri- citeits Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ gezegd. EPZ heeft de bouwvergunning inmiddels binnen. „Voor de vertraging is niet een bepaalde oorzaak aan te wijzen. SEROOSKERKE - Zondag om ongeveer 10.30 uur kwam de heer M. uit Halsteren met zijn auto in een sloot naast de Se- rooskerkseweg (Rijksweg N 59 tussen Zierikzee en Seroosker- ke) terecht. Het ongeluk gebeurde om on geveer 10.30 uur toen de Bra bander met zijn personenauto over de Serooskerkseweg in de richting Zierikzee reed. Hij kwam daarbij met het rechter voorwiel van de auto in de zachte berm langs de weg te recht. Een correctiepoging mislukte waardoor de auto de sloot in reed. De hele rechter zijde van het voertuig werd daarbij beschadigd. De inzit tenden werden niet noemens waardig gewond. i- Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. ét f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres f postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 35 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, tn Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1