Gemeente Duiveland wil eilandelijk adviesorgaan voor ouderenbeleid Speeltuin in Zonnemaire voor zomervakantie gereed 0 1 óM GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE m Voor gemeente blijft dan één gesprekspartner in totale ouderenbeleid Dorpsbewoners willen ook voorzieningen voor de oudere jeugd Auto's zwaar beschadigd bi3 aanrijding TAXATIE? HANSE VERBEEK I— I dé krant van schouwen - duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 5 FEBRUARI 1993 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 149e JAARGANG NR 25303 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Bejaardensosen zijn volgens de nota ouderenbeleid een belangrijke voorziening voor ouderen.(Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Als het aan het coILx,^ van b en w van de gemeente Duive land ligt komt er een eilandelijk adviesorgaan voor het ouderenbeleid. Dat blijkt uit de nota ouderenbeleid van de gemeente. De nota werd gisteren, don derdag, voorgelegd aan de commissie algemene zaken. Deze schaarde zich, be houdens wat kleine kanttekeningen, achter de nota. Het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen kan in de ogen van het college uitge bouwd worden tot een senio- renoverleg- en adviesplatform waarbij de bij het ouderenbe leid betrokken instellingen met elkaar om de tafel gaan zitten. Waardoor er één visie ontstaat over probleemstellin gen en beleidsvormen. Voor de gemeente blijft er dan één gesprekspartner bestaan in het totale ouderenbeleid", aldus de nota. In de nota ouderenbeleid wordt voor het eerst in de geschiede nis, van de gem-wnte Duiveland, eeri aanzet, gegeven om te ko- fnen tot beleidslijnen voor ou derenwerk'. „De gemeente heeft tot nu toe geen specifiek ouderenbeleid gevoerd. De ou deren worden als een onder deel, overigens een niet onbe langrijk onderdeel, van de sa menleving beschouwd", aldus de nota. „Diverse algemene ontwikkelingen in de maat schappij de relatieve toename van het aantal ouderen in de samenleving en - in niet gerin ge mate - het bewustwor dingsproces binnen de oude renbonden heeft ertoe geleid dat er steeds meer signalen zijn gekomen die de noodzaak tot het voeren van een ouderenbe leid aangeven". Na een opsomming van de voorzieningen in de gemeente Duiveland waar de ouderen ge bruik van kunnen maken wor den de uitgangspunten voor het toekomstig ouderenbeleid geformuleerd. Op de eerste plaats staat dat de ouderen zo lang mogelijk in staat moeten worden gesteld om zelfstandig te blijven wonen. „De ouderen moeten op een verantwoorde wijze in hun eigen leefomge ving kunnen blijven functione ren en de ouderen dienen een gelijkwaardige maatschappe lijke positie in te nemen als an dere leeftijdsgroepen". Eén van de aspecten van het toekomstig ouderenbeleid in de gemeente Duiveland betreft de huisvesting. „Gelet op de stijging van het.aantal ouderen is het een belangrijke taak van de gemeente te zorgen voor vol doende voor ouderen geschikte woningen. De noodzaak hier toe wordt versterkt doordat ou deren langer zelfstandig blij ven wonen", aldus de nota. Op dit moment wordt in Nieuwer- kerk aan de Burgemeester Van Eétenstraat een servicecom plex, bestaande uit 46 wonin gen en een service-ruimte, ge bouwd. Betere afstemming' „De gemeente heeft op deze wijze het bouwen van nieuwe ouderenwoningen gestimu leerd, die zijn aangepast aan de hedendaagse wooneisen en wat betreft de huur bereikbaar zijn voor alle inkomensgroepen. vervolg pagina 2 ZONNEMAIRE - Het plan voor renovatie van de speeltuin aan de Mar- grietstaat/Julianastraat te Zonnemaire is door de bewoners van Zonnemaire overwegend positief ontvangen. Tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis in Zonnemaire, waarbij de Brouwse wethouders S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter en J. K. Goemans het speeltuinplan aan de bevolking presenteerden, was het be langrijkste punt van kritiek dat voorzieningen voor de oudere jeugd ontbreken in het plan. Mevrouw Loschacoff wees er op dat speelwerktuigen voor oudere en jonge kinderen niet samen in één speeltuin gereali seerd moeten worden. „Dat gaat niet samen, kinderen van twaalf tot zestien jaar hebben heel andere activiteiten nodig dan kinderen van vier tot twaalf jaar". Zij erkende dat de gemeente Brouwershaven zich al vele jaren bewust is dat de groep jongeren van twaalf tot zestien jaar tussen wal en schip valt wat voorzieningen betreft. „Als we een mogelijk heid zouden zien om wat te doen voor die groep zouden we dat zeker doen. Maar dan moet het wel in alle vier de kernen van de gemeente en het moet betaalbaar blijven". Zij nodig de de mensen uit met tips te ko men. Het speeltuinplan waarvoor de ongeveer twintig belangstel- De speeltuin aan de Margrietstraat/Julianastraat ziet er momenteel niet aantrekkelijk uit. Voor de zomervakantie lijkt dat drastisch veranderd te zullen zijn. (Foto: Joop van Houdt). lenden kwamen werd eerst toe gelicht door consulente speel- voorzieningen van het provin ciaal adviesorgaan Impuls Zee land, M. J. Blok. Zij hielp de gemeente Brouwershaven bij het ontwerp van het speeltuin plan. Zij benadrukte het be lang van spelen voor de ont wikkeling van een kind en wees er op dat materiaal en ruimte nodig is om het spelen van kinderen te stimuleren. „Daarom wil de gemeente leu ke speeltuinen aanleggen in haar kernen. In Zonnemaire wordt daartoe de eerste aanzet gegeven". Uitgangspunt daarbij waren de suggesties die ouders én kinderen uit Zonnemaire op verzoek van de gemeente naar voren brachten. De kinderen deden dat door de speeltuin van hun dromen te tekenen. Via het turfen van de speel werktuigen op de tekeningen kwam de heer Van der Stelt van de buitendienst gemeente werken tot de conclusie dat een glijbaan, een schommel, een klimrek en een speelhuisje het vaakst werden afgebeeld. Die werden dan ook allemaal opge nomen in het speeltuinplan. Uit de toelichting van de ge meente-ambtenaar bleek dat de palissade die nu om de speeltuin staat wordt omgeven door een ligusterheg aan de buitenzijde en een scherm van veldesdoorns aan de binnenzij de. De zandbak blijft gehand haafd irt zijn huidige vorm, maar er komen meer tegels om heen. De verende dieren die in de speeltuin stonden worden opgeschilderd en terugge plaatst. Nieuw in de speeltuin komt een toverhuisje met een schuif- systeem met balletjes in de wand, een wip met veren waar door de kinderen niet met een klap op de grond terecht kun nen komen en een glijbaan waarbij men de keuze kan ma ken om via een baan of door een pijp te glijden. In het plan is verder een schommel met twee plaatsen opgenomen, een evenwichtsbalk, een spring loop bestaande uit een aantal achter elkaar geplaatste paal tjes, een picknicktafel, vier banken en drie afvalbakken. Centraal in d'è speeltuin komt een boom met daarom heen twee hagen die in een. halfron de vorm worden geplant. Hoe wel men vooral enthousiast was over de boom kwam van uit het publiek de suggestie naar voren om de hagen door muurtjes te vervangen en de picknicktafel te laten verval len. Uit een reactie van de wet houder bleek echter dat dat veel te duur zou zijn. Een opmerking die werd ge maakt ging over het afsluit baar maken van de speeltuin, wat volgens de wethouder niet gewenst is omdat de grasmaai- machine er gemakkelijk in moet kunnen. Zij had het ver trouwen dat hondenbezitters hun huisdier niet zullen uitla ten in een mooie, nieuwe speel tuin. Sommige mensen maak ten zich ongerust over onhygië nische toestanden die kunnen ontstaan wanneer katten hun behoefte doen in de zandbak. Mevrouw Loschacoff wees er op dat de zandbakken in de ge meente jaarlijk van nieuw zand worden voorzien. Zij ad viseerde het eerst zo te probe ren. Bij problemen kan de bak van een deksel worden voor zien. De suggesstie van schooldirec teur P. Dekker om de kinderen te laten helpen met het inplan ten van de hagen in de speel tuin werd met instemming be groet. Volgende week wordt het speeltuinplan besproken in het Brouwse college van b en w. Naar verwachting gaat dit voorjaar de eerste spade de grond in en kan de jeugd van Zonnemaire zich zeker voor de zomervakantie in de nieuwe speeltuin uitleven. De uitvoe ring van het plan kost de ge meente Brouwershaven bijna 22.000 gulden. Ouderdom is een zaak van het gevoel, niet van jaren. George William Curtis Zelfde weertype HET WEER Vannacht plaatselijk mist en een min.temp. van plus 4 graden tot iets onder het vriespunt. Overdag veel bewolking en af en toe wat motregen. Middagtemp. omstreeks 4 graden. West tot zuidwesten wind, matig, rond kracht 3. 3 MOBILITEIT Westerschouwen verwacht geen daling omzet onder nemers door automobiliteitsscenario. 5 DOOLHOF De financiën zijn voor veel ouderen een waar dool hof. 6 WANDELING De gemeente Zierikzee heeft een speciale waters noodroute op papier gezet 10 KORFBAL Korfbalvereniging All-Ready verslaat koploper Togo in Goes. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BRUINISSE - Twee auto's raakten gisteren, donderdag, beschadigd bij een aanrijding bij-Bruinisse. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde om on geveer 10.00 uur op de kruising Grevelingendam-Philipsdam bij Bruinisse. Van H. uit Etten- Leur reed met zijn auto over de parallelweg van de Grevelin- gendam in de richting van Rot terdam. Hij zou volgens de politie geen voorrang hebben verleend aan de voor hem van rechts komen de De K. uit Bergen op Zoom. Bij de aanrijding die volgde raakten de beide voertuigen zeer zwaar beschadigd zodat de auto's moesten worden wegge sleept. DEN HAAG - In de Koninklij ke Schouwburg in Den Haag is zaterdag 13 februari „Ruy Bias" te zien, een stuk van Vic tor Hugo, gespeeld door Le So- rano, het Theatre National de Toulouse Midi Pyrenees. Het is het verhaal van een intelligen te, dromerige jongen die ver liefd wordt op de koningin van zijn land. Advertentie Voor: Centrale verwarming Gaskachels naar: KONSTHUKTEURS INSTALLATEURS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee mm Telefoon 01110-12647 Hïlr Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op' de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173.— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam Dhr./mevr., adres plaats: postcode: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, flQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN_j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1