Danny Magito leidt Zierikzee naar het tweede-periodekampioenschap Renesse verspeelt haar koppositie WIK neemt revanche op SKNWK Champagne in de kleedkamer van Zierikzee Ouwerkerk in problemen Tonny Schiettekatte uit het veld gestuurd Cees van Dijk verlengt contract Dreischor nu rijp voor kampioenstitel 3e klas Jong Zeeland Zonnemaire conditioneel niet sterk 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Danny Magito was gisteren, zondagmiddag, een belangrijke schakel binnen de ploeg van Zierikzee. De ex-semi prof voetballer van VCV Zeeland manifesteert zich steeds beter binnen de hoofdmacht van Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het was feest op sportpark Den Hogen Blok, zondag na afloop van de wedstrijd Zierikzee - TPO. Door de 2-Ö overwinning op de hekkesluiter uit Moerdijk heeft het eerste elftal van Zierikzee zichzelf in ieder geval, als het kampioenschap niet behaald wordt, een tweede kans geschapen om volgend jaar een stapje hoger te mogen acteren. Na een moeilijke start met als gevolg dat de openingstreffer te lang uitbleef leek het erg zwaar te worden. Na rust werd de titel alsnog gemakkelijk binnengehaald. Concurrentie wint wel WESTKAPELLE - Een slechte beurt van Renesse, gisteren, zondag, op bezoek bij middenmoter Noor mannen. De ploeg van Ed van Lent was niet in beste doen en liep dan ook tegen de derde nederlaag van het seizoen op. Renesse verspeelde door een 3-2 ne derlaag haar koppostitie in de afdeling zondag tweedeklas. Oostburg en Hulsterloo kwamen wel tot winst en zo werd de nederlaag extra zuur. Kees Hagesteijn kon beschik- ken over een complete selectie. Zo bleven Marco Saman en Re- né Roon, beiden volwaardige eerst elftal-spelers, op de bank. De wedstrijd kende een voor zichtige en van Zierikzeese kant zenuwachtige opening. TPO maakte vanaf het begin duidelijk welke intenties de ploeg had, namelijk puur ver dedigend spelén." Aanvechtbare beslissingen Na zo'n tien minuten spel kwam Zierikzee goed weg. De beslissing van de scheidsrech ter om na een valpartij van TPO-spits Peter van Fessem in de zestien-meter door te laten spelen was op zijn minst twij felachtig te noemen. Overi gens, gedurende de hele wed strijd nam de man in het zwart een aantal aanvechtbare beslis singen, Na een half uur werd Zierikzee weer gevaarlijk. In de tussenliggende tijd beperk te TPO zich tot het vertragen van het spel en Zierikzee kon in die periode niet echt aan dringen. Het was Sjaak van der Weele die Danny Magito alleen voor André Hollemans zette. Magito had moeten scoren maar de keeper pareerde de inzet met de voet. Het laatste kwartier hing het doelpunt in de lucht. Zo wer den twee schoten van de goed spelende Bas Groothedde ge stopt en werd tot twee keer toe een inzet van Danny Magito van de doellijn gered. Afgekeurde goal Twee minuten voor rust scoor de Zierikzee. Een pass van Danny Magito kwam bij Ray mond Massop. Massop, even eens aardig op dreef, zette strak voor en Eric Berrevoets schoot de bal binnen. De grens rechter van TPO, die bij dezelf de aanval al voor vermeend buitenspel had gevlagd, stak zijn vlag voor de tweede keer op omdat dg bal achter zou zijn gewgest. ,Uit zijn positie kon hij daar echter niet over oorde len. Helaas voor Zierikzee nam scheidsrechter Boeye de ver keerde beslissing en keurde de goal af. Na rust kende Zierikzee een droomstart. Wat in de eerste helft niet gebeurde, gebeurde nu wel. Na een pass van Bas Groothedde mocht Danny Ma gito alleen op André Holle mans afgaan. Hollemans werk te Magito naar de grond en mocht van geluk spreken dat scheidsrechter Boeye de spelre gels niet goed hanteerde en hem van het veld zond. De wel toegekende strafschop werd door Wim Overweel feilloos in geschoten en zo was de ban ge broken. Het spel tekende zich af als zijnde eenrichtingsverkeer richting TPO-goal en de rest van de wedstrijd zou Zierikzee de wedstrijd eenvoudig blijven controleren. Kansen voor de Schouwse ploeg, die met vlagen hoge schoolvoetbal speelde, lever den vervolgens toch geen doel punten op. Zo bleef de marge minimaal en was er altijd de dreiging van de gelijkmaker. In een kwartier tijd kreeg Ser ge Berrevoets twee mogelijk heden en werden schoten van Raymond Massop, Erwin Ne- lissen en Marco van Oe^ieren gestopt. Na bijna een half uur in de tweede helft ging Danny Magi to alleen op avontuur en werd van achteren aangetikt. Nor maliter een rode kaart maar ook nu onbestraft gelaten. Tben er even later weer een aanslag op eerst Sjaak van' der Weele's en daarna zijn eigen be nen werd gepleegd reageerde Magito dom en trapte na. Op zich wederom een actie rijp voor de rode kaart maar ook nu maar beloond met een gele kaart. Nadat René Roon in het veld was gekomen voor Eric Berre voets besliste Zierikzee de wedstrijd. Danny Magito, weer hij, zette de aanval op en stuur de Marco van Oeveren op rechts weg. Magito liep zelf door en met een formidabele snoekduik kopte hij de bal langs de kansloze TPO-keeper. Vervolgens kreeg Magito wat hij verdiende, een publiekswis- sel. Marco Saman mocht het restant van de speeltijd als zijn vervanger volmaken. Cham pagne na afloop in $e Zierik zeese kleedkamer. Kees Ha gesteijn was natuurlijk blij maar keek realistisch genoeg ook alweer vooruit. ,,Dit is binnen. Maar de komende wed strijden, zeker die van volgen de week tegen NSV uit, worden heel belangrijk. Puntverlies kunnen we niet gebruiken met de wedstrijden tegen Beek Vooruit en Unitas nog in het vooruitzicht". Zierikzee - TPO 2-0 (0-0). 46e 1-0 Wim Overweel. 84e 2-0 Danny Magito. Gele kaarten: Danny Magito. Scheidsrechter: C.S.W. Boeye uit Aardenburg. Tbe- schouwers: 300. Renesse begon weer met Mau rice Simmerok onder de lat maar Simmerok kon Noor mannen er niet van weerhou den om na twintig minuten spelen op voorsprong te ko men. Noormannen was steeds wat feller dan Renesse maar tot de rust bleef het 1-0. Na rust kwam de thuisploeg op 2-0. Net toen Renesse wat kansen kreeg en terug in de wedstrijd leek te komen scoorde Noormannen wederom en leek de strijd be slist. Renesse werd alsnog wakker geschud en het was aanvoerder Mischa van de Hoek die Renes- De degradatie dreigt voor de ploeg van Peter Goedegebuure als er niet snel iets gebeurt. „Afgelopen weken was er veel gemopper binnen de selectie maar ik moet de jongens nage ven, dat zij vandaag geknokt hebben voor de punten. Maar Hontenisse was voor ons een maatje te groot en dat moet je accepteren", aldus Goedege buure. Ouwerkerk wilde wel maar kon geen vuist maken te gen de ploeg op Zeeuwsch- Vlaanderen. In de eerste helft kregen Erik Bleiji en René Manni uitgespeelde kansen maar beide keren werd er te gen de keeper geschoten. Strafschop Twee minuten in de tweede helft maakte Peter van der Zwan een handsbal in het strafschopgebied. De scheids rechter besloot een strafschop te geven maar verzuimde Van der Zwan een gele kaart te ge ven. Werner van Kerkhoven se op 3-1 bracht. Na een voorzet van Peter Moerland liet de kee per de bal los waarna Van de Hoek gemakkelijk kon scoren. Het werd 3-2 toen uit een cor ner van Edwin Hillebrand An dré Kooman met een kopbal wist te scoren. Renesse ging meer risico's nemen en dat le verde bij beide doelen leuke kansen op. Zo had Renesse nog een penal ty kunnen krijgen toen Peter Bouterse foutief afgestopt werd en redde aan de andere kant Maurice Simmerok prima op een goede inzet van een Noormannen-aanvaller. verzilverde de elfmetertrap: 1- 0. Zes minuten later lanceerde Hontenisse een keihard schot vanaf het zestienmetergebied. Keeper Michel Begemann stop te in eerste instantie maar in de rebound scoorde Edward Tieleman 2-0. Ouwerkerk was duidelijk aangeslagen en het was vanaf dat moment alleen Hontenisse die in de aanval ging. Even kwam Erik Bleiji dicht bij een doelpunt maar kopte rakelings langs. „Als je op dat moment een doelpunt maakt vind je weer aanslui ting. Dan loopt een wedstrijd ook heel anders", was Goede gebuure overtuigd van zijn ploeg. Ouwerkerk zakte steeds verder weg en toen Wilco de Zwart met een afstandsschot Michel Begemann op het verkeerde been zette (3-0) was de wed strijd gespeeld. De twee doel punten die Hontenisse nog pro duceerde via Davy de Booy en Edward Tieleman waren meer voor de statistieken. KLOOSTERZANDE - Het eerste team van voetbal vereniging Ouwerkerk zal het in de tweede gedeelte van de competitie erg moeilijk krijgen. De zondag eersteklasser afdeling verloor met 5-0 van Hontenis se en is inmiddels samen met Jong Ambon op de laatste plaats terecht gekomen. NIEUWERKERK - Revanche, dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag voorafgaand aan de wedstrijd bij het merendeel der WIK-spelers na de 1-3 nederlaag welke de ploeg op 26 september 1992 in eigen huis had moeten slikken van het Nieuwerkerkse SKNWK. Revanche nam de ploeg van trainer Cees Joosse dan ook, want de enigste derby die ons eiland kent in de 4e klas KNVB eindigde in een 1-3 overwinning voor de Kerk- wervenaren. Op de 1-3 overwinning van de Kerkwerfse ploeg viel afgelo pen zaterdag, op het in zeer slechte staat verkerende Nieu werkerkse sportveld Het Springer, overigens niets af te dingen. Bij rust leidde de ploeg van trainer Cees Joosse al com fortabel met 0-3 door simpel weg de kansen die het kreeg te benutten, dit in tegenstelling tot de thuisploeg, die in het eerste bedrijf een drietal goede scoringskansen onbenut liet en zodoende al bij rust tegen een nagenoeg onoverkomelijke achterstand aankeek. Niet al léén deze achterstand maakte de thuisploeg nagenoeg kans loos voor het tweede bedrijf, doch ook het feit dat de thuis ploeg van trainer Kees Kom mer vanaf de 14e minuut met tien man kwam te voetballen. Rood Scheidsrechter Van Wijk, die overigens een zeer matige in druk maakte door alles kapot te fluiten, vond het op dat mo ment nodig om SKNWK-speler Tonny Schiettekatte, wegens het onderuitduwen van de doorgebroken Theo Witten berg, met rood te bestraffen en Schiettekatte vroegtijdig naar de kleedkamer te zenden. Een tegenvaller dus voor de thuis ploeg, die op dat moment al te gen een 0-1 achterstand aan keek, doordat de onbegrijpe lijk vrijgelaten Erik-Jan Kort al in de 7e minuut een vrije trap van Marco Ganzeman, vanaf de linkerzijde van het veld, ongehinderd voorbij SKNWK-doelman Richard Da lebout mocht koppen: 0-1. Aan de andere zijde weigerden ach tereenvolgens Peter van de Cin- gel, Jacky de Bruine en Erwin Theunisse de hen geboden kan sen te benutten, zodat Krijn Hendrikse tot op dat moment zijn doel schoon kon houden. Dit laatste kon zijn collega doelman Richard Dalebout aan de overzijde niet zeggen, want in de 23e minuut had Dalebout voor de tweede keer in deze wedstrijd het nakijken. Een en ander werd op het middenveld door Theo Wittenberg ingeleid en via Joost Rotte en Eric van de Sande werd de prima opge zette aanval uiteindelijk door de inleider zelf afgerond 0-2. Vanaf dat moment Zaten de be zoekers op rozen en een grotere score lag voor de WIK-formatie in het verschiet. De ploeg van Joosse werd steeds sterker en had pech toen een vluchtschot van Eric van de Sande een me- tertje naast het doel verdween. De grootste kans in die fase was echter voor Theo Stouten, de mee opgekomen Stouten faalde echter oog in oog met Dalebout en zag zijn poging met links, centimeters naast het vijandelijke doel verdwij nen. Toch zou het op slag van rust 0-3 worden. Joost Rotte mocht van even over de mid denlijn alleen op Richard Dale bout afgaan hetgeen 0-3 bete kende. In de tweede helft gingen de WIK-supporters er even voor zitten. Niet alleen bij dit deel van de aanwezige toeschou wers maar ook bij een ander deel hiervan, was de algehele verwachting dat de ploeg uit Kerkwerve de Nieuwerkerkers een fikse nederlaag zou gaan bezorgen. Dat dit niet gebeur de kan de ploeg van Cees Joos se alleen zichzelf maar verwij ten. De ploeg beperkte zich in deze tweede helft hoofdzakelijk tot het verdedigen van de 0-3 voor sprong en ging te nonchalant met de mogelijkheden om te scoren om. Zo miste onder andere Kees Verwest een unieke mogelijk heid om te scoren en Theo Wit tenberg presteerde het zelfs om vanaf een drietal meter van een leeg doel vandaan, naast te schieten. Het moet gezegd dat de toestand van het veld vlot lopende aanvallen van beide partijen niet_ toestond, zodat deze ook nauwelijks te zien wa ren. Vlak voor tijd wist aan de andere zijde Sam Flik weert op aangeven van Erwin Theunisse nog tegen te scoren: 1-3. SKNWK - WIK 1-3 (0-3). 7. Erik-Jan Kort 0-1. 23. Theo Wit tenberg 0-2. 45. Joost Rotte 0-3. 90. Sam Flikweert 13. Gele kaarten: Frans Kommer en Laurens Kik (beiden SKNWK) en Patrick de Broekert en Erik- Jan Kort (beiden WIK) Rode kaart: Tbnny Schiettekatte (SKNWK). Scheidsrechter: W van Dijk uit Vlissingen. Tbe- schouwers: 120. Theo Wittenberg (nummer 14) in duel met Tonny Schiettekatte. Schiettekatte kreeg na veertien mi nuten de rode kaart voorgehouden nadat hij de doorgebroken Wittenberg een schouderduw gaf. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Het be stuur van Bruse Boys heeft met de huidige trainer, Cees van Dijk, overeenstemming be reikt over het verlengen van het contract njet een jaar. Het wordt het derde sei zoen voor de oefenmees- ter uit Sirjansland als hoofdtrainer van de Bru se voetbalvereniging. In totaal is Cees van Dijk reeds vijf jaar werkzaam bij de Bruse vereniging. Reeds eerder nam hij de oudste jeugd twee sei zoenen voor zijn reke ning. De ervaring die hij met die jeugdspelers heeft opgedaan kan hij het komende seizoen, bij eventuele inpassing van de jonge garde, goed ge bruiken. DREISCHOR - Trainer Toon Tettero van het eerste team van voetbalvereniging Dreischor moest er ach teraf wel om lachen. Binnen vier minuten stonden zijn jongens al 3-0 voor op het vijfde team van RCS. De uiteindelijke 7-1 overwinning geeft aan dat Drei schor rijp is voor de 2e klas afdeling. „Op zo'n manier voetballen is niet leuk meer. Het wordt tijd dat we promoveren. We staan nu drie punten los van de num mer twee, Volharding", vertelt Tbttero na afloop van de wed strijd. De wedstrijd was nog geen veertig seconden oud of Eric Dijst scoorde het eerste doelpunt voor Dreischor. Na twee minuten was het Serge van de Bos, die uit een vrije trap van Luuk Heijboer, de nummer twee intikte. De 3-0 was ook snel geboren nadat Serge van de Bos een corner maatpas op Jan Witte gaf en Simpel de bal in het net schop te. Binnen tien minuten was het 3- 1 nadat Peter van de Linde in eigen doel schoot en een mi nuut later onderschepte Eric MIDDELBURG - Dinsdag avond speelt Jong Zeeland weer een wedstrijd in de inter nationale competitie. De selectie van coach Wies van Avermaete reist dan naar het Belgische Lommei (aanvang half acht) en voor die wedstrijd zijn de volgende spelers uitge nodigd: Menno van Gremberg- he (Axel), Eric Wieland (AZW), Edwin Held en Marcel Kole van Goes, Robin Mo- reauw, Piet er van de Neut en Peter Willemse van Kloetin'ge, Pascal van de Berg en Steven Seedo van Middelburg, Wilfred Schipper (Oostkapelle), Danny Gabrielse en Ruud de Vroe van RSC, Alexander Rijckaert (Sluiskil), Jimmy Kikkert (Vlissingen) en Erwin Nelissen van Zierikzee. Daarna speelt Jong Zeeland weer een thuiswedstrijd. Op maandag 15 februari op het hoofdveld van Vlissingen te gen FC Den Bosch. Dijst de bal en zijn clubgenoot Serge van de Bos scoorde 4-1. Vijf minuten voor het rustsig- naal kopte Luuk Heijboer te gen de tegenstander en de bal rolde pardoes in het doel: 5-1. In de tweede helft was het meer een trainingspartijtje voor Dreischor waar Willem van de Linde (20e minuut) en Eric Dijst (34e minuut) nog ie der een doelpuntje meepakten. OUWERKERK - Het tweede team van Ouwerkerk heeft zich na de 9-3 overwinning op Zonnemaire kandidaat gesteld voor de kampioenstitel in de afdeling zondag-vierde klas. Op eigen veld kreeg Ouwer kerk 2 in de eerste helft het nog erg moeilijk met Zonnemaire dat niet kon beschikken over Piet Stouten, Jan Kaspers en Marcel de Vlieger. Na tien mi nuten spelen was het Marco Tb- nis, op aangeven van Johnny Kommer, die Zonnemaire op voorsprong bracht. In de twin tigste minuut maakte Hans Goense een verdedigingsfout waardoor Ouwerkerk 2 langs zij kwam. Maar Zonnemaire bleef op dat moment de betere ploeg en scoorde vrij snel 1-2 via Marco Tbnis. Ouwerkerk 2 trok tien minuten later de stand weer gelijk en met 2-2 werd de rust in gegaan. In de tweede helft liep Zonne maire achter de feiten aan. Het grootste probleem was de con ditie en Ouwerkerk profiteer de daarvan. Het werd al vrij snel 5-2 en halverwege de twee de helft was het prijs schieten voor de spelers van Ouwer kerk: 9-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 8