Tweede Strao-feest van dit jaar 20 februari in Burgh-Haamstede Jeugd-theatergezelschap voert stuk 'Water' op in Delta Expo Lezing tijdens tweede Tot Nut en Genoegen nutsavond Dreischor BEMA Kunststoffen houdt open huis Nieuw logistiek distri butiecentrum in Zeeland Op reis door Indonesië Philatelica Gezamenlijke Kringavond Eerste Strao op zaterdag 13 februari in Renesse Vergunning voor hangcultuur mossels in de Waddenzee NBP vergadert Nieuw theater seizoen voor Kiekieres Nieuwjaarsbal Nehalennia Rectificatie Culturele manifestatie van Schouws.Spel Mondragon WOENSDAG 27 JANUARI 1993 3 NEELTJE JANS - Een poëtisch verhaal over het water. De invloed van het water op mensen en op kinderen in het bijzonder. Het verhaal ook van kinderen tij dens de Watersnoodramp van 1953. Zo omschrijft de jeugd-theatergroep Het Hondje van De Ruyter het stuk Water dat zij dit jaar zeven keer opvoert in de Delta Expo op Neeltje Jans. Vier leden van de jeugdtheatergroep Het hondje van De Ruijter presenteren het stuk Water. Het thema van de theaterpro- duktie sluit aan bij de herden king van de Watersnoodramp die veertig jaar geleden plaats vond. Men koos' als lokatie voor Neeltje Jans omdat Delta Expo ook een wisselten toonstelling over de Waters noodramp inrichtte en er lezin gen over het onderwerp kun nen worden gehouden. Collage De eerste voorstelling van Wa ter vindt plaats op de histori sche datum zondag 31 januari om 14.30 ,uur. De theaterpro- duktie is een collage waarin herinneringen aan de Waters noodramp en het plezier van water zijn samengevoegd. Het gaat over de onstuimige ener gie van kinderen en historisch beeld- en geluidsmateriaal, projecties, muziek, zang en spel. Zomerse taferelen aan de waterkant, de bevroren stilte in een winternacht bij het meer, de onbeschrijflijke kou de tijdens de Watersnoodramp en historische beelden uit 1953 worden met elkaar verbonden door grappige, intieme en in formatieve spelmomenten. Energie Het verhaal gaat over de nacht van 31 januari op 1 februari wanneer een zware noord westerstorm over Nederland trekt. Het waterpeil stijgt on rustbarend, dijken breken door, bewoners van de polders brengen hun kostbare bezittin gen naar de zolder, kinderen en huisraad worden van de daken gehaald. Veertig jaar later ontmoeten drie mensen elkaar bij het tankstation van Wisse Braak man. Wisse schijnt het geheim van water te kennen. Pjoew, Bah en Tressent zijn op zoek naar de energie uit hun jeugd. U ren konden ze toen over sloot jes springen, de duinen op- en afrennen of kikkervisjes van gen. Wisse blijkt echter geen gewone pompbediende te zijn. Het stuk wordt gespeeld door Marianne Haans, Josien de Graaf, Peter Adriaanse en Eric Holm. De regie en de tekst zijn van Koen Schyvens. Zij maken onderdeel uit van het professi onele jeugdtheatergezelschap DoDD uit Zeeland, dat onlangs de nieuwe naam Het Hondje van De Ruyter kreeg. Origineel 't Hondje maakt al vijftien jaar origineel en vernieuwend jeugdtheater. De Zeeuwse kin derboekenschrijver Wim Hof man heeft verschillende stuk ken geschreven die later door DoDD met succes werden opge voerd. Tferwijl het accent enke le jaren geleden vooral op komedie-verhalen lag, heeft het Zeeuwse jeugdgezelschap nu meer eey poëtische onder toon in haar voorstellingen. Het Hondje van De Ruyter speelt in theaters, scholen en buurthuizen in heel Nederland en Vlaanderen. Kaarten voor de voorstellingen op Neeltje Jans kunnen worden besteld via telefoonummer 01810-13719. DREISCHOR - Vrijdag 29 januari houdt de culturele vereniging Tot Nut en Genoegen in het dorpshuis in Dreischor haar tweede nutsavond. Op deze avond geeft Frans Beekman, leraar aardrijkskunde aan de RSG Professor Zeeman in Zierikzee, een lezing over Indonesië. Aan de hand van zelfgemaakte dia's toont hij het landschap en de mensen van Sumatra, Java en Bali. Beekman verzorgt op Schou- wen-Duiveland vaak spreek beurten voor verenigingen waar hij vertelt over zijn rei zen. Gekscherend zei hij eens in de brugklas: Eigenlijk ben ik wereldreiziger, maar ik kom even langs om les te geven. Na zijn lezingen werd hem vaak de vraag gesteld of het niet moge lijk was om met een groep ook eens zo'n reis te maken. Die kans doet zich nu voor. In augustus vertrekt Beekman voor een 22-daagse reis naar Sumatra, Java en Bali. De tocht volgt de bekende oost west route over de drie eilan den. Onderweg wordt aan dacht besteed aan de toeristi sche trekpleisters als het Toba- meer, Bogor, Yogyakarta, Boro- budur, Bromo en Bali. Het is een goede (her)kenningsma- kingsreis om een algemene in druk te krijgen. De reis gaat per moderpe airco bus. Hierdoor bestaat de moge lijkheid om uitleg te geven over natuur en landschap on derweg. ,,De mensen die mee gaan op zo'n reis, vinden het leuk om dit te horenb van ie mand die ze kennen", aldus Beekman. „Bovendien kan de bus op elk gewenst moment worden stilgezet, om te kijken hoe vissers de netten binnen halen of om in een dorpje ken nis te maken met de bevol king". Het gaat hem om een echt contact met land en volk van Indonesië, dat immers heel lang zoveel relaties met Neder land heeft gehad. De reis door Indonesië is niet te vergelijken met een vakan tie aan de stranden van de Mid dellandse Zee. ,Je kunt het be schouwen als een werkvakan tie", legt Beekman uit. Dit be gint al voor aanvang van de reis. Iedereen die meegaat krijgt een reader, welke als voorbereiding op de reis gele zen kan worden. „In deze rea der staat bijvoorbeeld hoe je je moet gedragen in Indonesië om problemen te voorkomen. Zo mag je een kind nooit over de bol aaien, iets wat in Neder land heel normaal is, want in de Islam is het hoofd heilig", legt Beekman uit. Inbreng De reis heeft een zogenaamd low budget karakter. „De ho tels zijn goed, maar niet van vijf-sterren kwaliteit. De Indo nesische hotels bieden werk aan de eigen bevolking en het geld blijft in het land. Indone sië is nog altijd een ontwikke lingsland en kan ons geld goed gebruiken", aldus Beekman. Naast de vaste route en bezoek-- punten bestaat ook de moge-, lijkheid op een eigen inbreng van de groep. Zo maakte Beek-- man een aantal jaren geleden, tijdens zijn eerste groepsreis, een vaartocht in Straat Sunda naar de resten van de vulkaan Krakatau, ontdekte hij aan de zuidkust van Java vissersdor pen op palen en bezocht hij op Bali de niet-toeristische zout- pannen aan de kust. Belangstellenden kunnen vrij dagavond reeds sfeerproeven. De lezing begint om 20.00 uur in het dorpshuis, Ring 32, in Dreischor. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de internationale vereniging Phi latelica houdt zaterdag 20 fe bruari weer een postzegel- beurs in het gebouw van de scoutinggroep aan de Van Veenlaan in Zierikzee. Daar liggen tussen 10.00 en 17.00 uur postzegels, postzegel boekjes, mapjes, eerste dagen veloppen enz te kijk. Ook is er een dubbeltjeshoek, met daar in postzegels die niet meer dan een dubbeltje kosten. TlENESSE - De kring Schou wen-Duiveland van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen houdt vrijdag 26 maart een gezamenlijke avond in het dorpshuis van Renesse. Deze avond wordt opgeluisterd door toneelvereniging Op Drift. Deze zal een première voorstelling verzorgen van het blijspel Hotel Plaza. BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel het voorjaar vol gens de kalender nog even op zich laat wachten, ko men de eerste berichten over Strao-feesten in de Westhoek van Schouwen-Duiveland al weer binnen. Traditiegetrouw wordt de eerste Strao-viering ge houden in Renesse. Volgens de formule zeven weken voor Pasen, volgt daarna op zaterdag 20 februari het Strao-feest in Burgh-Haamstede. In de periode daar na zijn de Strao-r jjders wekelijks op zaterdag te zien in een van de overige kernen van de Westhoek en Middenschouwen: Ellemeet, Scharendijke, Noord- welle en Serooskerke. ■De stoet met Strao-ruiters trekt door bos, duin en polder. (Ar chieffoto). Het Strao-comité Burgh- Haamstede heeft de plannen voor het Strao-feest in Burgh- Haamstede al helemaal ge reed. Daarbij volgt men een traditie die in de Westhoek al eeuwenlang gebruikelijk is. Strao-rieën moet volgens het comité gebeuren zoals het hoort. „Dat slaat aan en be hoeft geen aanpassingen om deelnemers te trekken". Uit de grote hoeveelheid reserverin gen van paarden voor 20 fe- - bruari bij de plaatselijke ma neges trekt het comité de con clusie dat er ook dit jaar grote belangstelling bestaat om aan het evenement deel te nemen. „De maneges zijn nagenoeg uitverkocht". Op vrijdag 12 fe bruari kan men zich vanaf 20.00 uur in hotel Bom te Haamstede gratis laten in schrijven voor deelname aan de ruiterstoet. Het Strao-feest in Burgh- Haamstede begint om 12.00 uur op de Achterweg te Burgh waar de deelnemende ruiters zich met hun versierde paarden ver zamelen. Daar is ook een jury die de paarden en pony's keurt en bepaalt welke dieren het mooiste zijn versierd. Dat wordt later op de dag om 17.30 uur bekendgemaakt in hotel Bom te Haamstede, waarna de drie winnaars een prijs krijgen die beschikbaar is gesteld door de Ondernemersvereniging Burgh-Haamstede. Na de keuring vertrekt de rui terstoet om 12.30 uur voor een tocht door bos, duin en polder die de essentie van het Strao- feest vormt. Het belangrijkste daarbij is de rit over het strand en door de zee waarbij de paar- debenen worden gewassen. Volgens de traditie is dat om de aankomende lente te vieren na een periode waarin de paarden lange tijd op stal stonden. Ui teraard dateert het Strao- rijden uit de periode waarin de paarden vooral werden ge bruikt om het land te bewer ken. Het wassen van de paarde- benen zal dit jaar naar ver wachting om ongeveer 13.15 uur plaatsvinden tegenover de duinovergang bij de rotonde van Westenschouwen, aan het eind van de Krayensteinweg. Om ongeveer 15.00 uur wordt de ruiterstoet verwacht bij de Meeldijk te Burgh. Onderweg worden (ook volgens traditie) korte stops gemaakt bij de plaatselijke café's. In verband met de duur en de lengte van de rit heeft het Strao-comité be sloten jaarlijks een van de ca fé's te bezoeken. In 1993 is café restaurant Zeelust aan de beurt. In Burghsluis wordt, bij gebrek aan een café, even halt gehouden bij het kantoor van de havenmeester dat als zoda nig dienst doet. Wanneer men bij de Meeldijk in Burgh arri veert biedt de familie Kooman alle ruiters een oliebol aan. Vanaf de Meeldijk wordt de stoet Straoruiters begeleid door de plaatselijke fanfare Witte van Haemstede. Zo trekt men in optocht door de dorpen Burgh en Haamstede waar de burgemeester van Wester- schouwen, H. Tfees de stoet op de Ring opwacht en de ruiters én de belangstellenden op straat toespreekt. Tijdens de dorpentocht verkoopt Kees de Kraker schröösels; koeken be reid volgens een eeuwenoud re cept, die alleen tijdens Strao- feesten worden gebakken en aan de man gebracht. Na afloop van de toespraak van de burgemeester rijdt de Strao-stoet langs het verzor gingshuis Duinoord. Het Strao-feest wordt besloten in de Slotlaan voor Slot Haamste de waar de paarden en pony's om het hardst lopen. Het dorpsfeest wordt voortgezet in hotel Bom waar de prijzen voor de mooist versierde paarden worden uitgereikt en de boe- renkapel van de fanfare Witte van Haemstede tot 19.00 uur muziek maakt. Omdat het paard centraal staat tijdens het traditionele evene ment, is aan het korps der bere den politie te Wassenaar ver zocht de begeleiding van de ruiterstoet op zich te nemen. Deze politiemensen te paard zijn ook jaarlijks gedurende de zomermaanden actief in Haamstede, wanneer in de Westhoek veel toeristen zijn neergestreken. De politie te paard begeleidt de ruiterstoet in samenwerking met de groep Rijkspolitie Schouwen-Duive land. BRUINISSE - Garnalenvisser C. Fondse uit Harlingen heeft een vergunning aangevraagd voor het kweken van mossels in hangcultures. Vorige week kreeg Fondse een positieve reactie van Rijkswa terstaat (Dienstkring Leeuwar den), om deze kweekmethode op het inschot in de Waddenzee uit te proberen. Uiteraard zijn aan het verlenen van de ver eiste vergunningen nog meer voorschriften verbonden. Fondse gaat eerst met de direc tie Visserijen om de tafel voor de vereiste papieren. De Har- linger garnalenvisser wil het project voorlopig kleinschalig opzetten. „Iedereen die hiermee begint moet eerst zelf experimente ren. De situatie op het Wad is niet vergelijkbaar met de hangcultuurkwekers in de Zeeuwse havens", aldus Fond se. Ijsgang en stromen die op het Wad altijd hun sporen nala ten, maken de risico's van deze kweekmethode in het Wadden gebied niet kleiner. STAVENISSE - In dorpshuis De Stove in Stavenisse is van 30 januari tot en met 4 februari een serie foto's te zien die de beroemde fotografe Eva Bes- nyö vlak na de watersnood ramp maakte in Stavenisse. De fotoserie van het dorp Tholen, met 153 slachtoffers een van de zwaarstgetroffen plaatsen, is nooit eerder in de betreffende gemeente geëxposeerd. OUWERKERK - De Neder landse Bond van Plattelands- vouwen afdeling Duiveland vergadert vanavond, woens dag 27 januari, in het dorps huis van Ouwerkerk. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens deze vergade ring zal aandacht worden be steed aan de jaarverslagen. Verder zijn er onder meer ver slagen van de kascommissie en de reiscommissie. Ook over de stand van zaken rond het adop tiekind wordt een en ander me degedeeld. Verder krijgt het bestuur deze avond een andere samenstelling. De dames L. E. de Jonge-van 't Hoff en W. de Ruiter-Valk hebben zich niet herkiesbaar gesteld. Als kan didaten zijn voorgedragen de dames A. M. van der Zwet- Verdijk en J. Geelhoed-Boot. Na het afwerken van het huis houdelijk gedeelte laat me vrouw E. Blikman-Ruiter- kamp dia's over Duiveland ZIERIKZEE - Theatersport- groep Kiekieres maakt vrij dag 29 januari een begin met het nieuwe seizoen. Dit eerste optreden van Kiekieres is in de Zierikzeese Concertzaal. Daar komen de Schouwen-Duive- landers uit tegen de Getemde Feeks uit Rotterdam. Aanvang van de wedstrijd: 20.00 uur Na de Sinterklaasproduktie Kiekieres op een eiland en een demonstratiewedstrijd op de Regionale Scholengemeen schap Professor Zeeman begint Kiekieres het derde thea tersportseizoen met frisse moed. Bij de ingang kunnen de toe schouwers rozen en sponzen krijgen om respectievelijk hun goed- of afkeuring tot uitdruk king te brengen. Het toegangs kaartje fungeert daarbij als stemkaart. Fluitjes Uiteraard ontbreken ook de drie rechters niet. Met hun fluitjes en toeters zorgen zij er voor dat het spel spannend en oorbaar is. De twee groepen met elk vier spelers zullen elkaar uitdagen tot het spelen van allerlei sce nes. Daarbij komt het erop aan om die scene het best vorm te ge ven met als uiteindelijk doel het verslaan van de tegenstan der. ZIERIKZEE - Op vrijdag 29 ja nuari houdt volksdansgroep Nehalennia een Nieuwjaars bal in de Driehoek in Zierik zee. Het bal begint om 20.00 uur. Speciale gast deze avond is het volksdansorkest Cosninix. Zij speelt een groot en gevarieerd aantal dansen uit het bekende internationale volksdansreper- toire. In de pauzes van het or kest is er de mogelijkheid te dansen op cassettemuziek. Be zoekers wordt dan ook geadvi seerd de eigen favoriete mu ziek mee te nemen. Voor meer informatie of opgave: Corrie Slabbekoorn, 01119-2124. In de Nieuwsbode Extra van vorige week woensdag werd in een artikel de heer Eric Romijn gepresenteerd als de eigenaar van het fitnesscentrum Fit 12. In dit artikel werd gerept over een samenwerkingsverband dat de heer A. A. van Goethem, fysiotherapeut in Zierikzee, zou hebben gesloten met de heer Romijn. De heer Van Goe them distantieert zich echter van deze uitspraak. Op dit mo ment heeft hij geen enkele ver bintenis met het nieuwe fit nesscentrum. Ook zijn er hier over geen onderhandelingen gaande. Advertentie Voor ai uw reparaties aan radio-TV-video ZIERIKZEE - De Stichting Schouws.Spel houdt vrijdag 5 februari een culturele manifestatie in Mon dragon. Deze avond met muziek, poëzie en een lezing door F. Beekman begint om 20.00 uur. Schouws.Spel is een stichting die de onderlinge contacten tussen verschillende kunste naars onderling en tussen kun stenaars en kunstminnaars wil bevorderen. Daarvoor organi seert Schouws.Spel regelmatig ontmoetingsavonden. Deze keer is gekozen voor een avond met muziek, declamatie en een lezing, w Duo Voor het muzikale gedeelte is het Noordbëvelandse duo Ma rieke Burger (dwarsfluit) en Marion Goedhart (hobo) uitge nodigd. Marieke Burger stu deerde zo'n tien jaar dwars fluit aan de Zeeuwse Muziek school, waar zij les krijgt van Trudie Gunst-Dekker. Goed hart studeerde eveneens aan de Zeeuwse Muziekschool en kreeg les van Cees van den Berg, destijds eerste hoboïst van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Globe De declamatie neemt Nel van den Bruinhorst uit Nieuwer- kerk voor haar rekening, ter wijl geografie-docent F. Bee- man uit Zierikzee een en ander zal vertellen over de winterzon en het landschap als inspiratie bron. Beekman legt aan de hand van de globe en een tellu rium uit hoe het komt dat de zonne-energie per plaats en per jaargetijde wisselt. Verder vertelt Beekman aan de hand van dia's iets over zijn on derzoekingen in de kop van Schouwen. Met deze avond hoopt Schouws.Spel niet al leen de contacten tussen kun stenaars onderling en kunste naars en kunstminnaars te be vorderen maar ook meer dona teurs te krijgen. Dit kost per jaar vijfentwintig gulden. ZIERIKZEE - Vanwege het 25-jarig bestaan van Be- ma Kunststoffen BV en in het kader van de landelij ke FME-metaalunie-actie Kies Techniek, vindt op zaterdag 13 februari open huis plaats. De bewoners van Schouwen-Duiveland, oud en vooral ook jong kunnen kennis maken met kunststof verwerking, ,,het materiaal van deze tijd", en de kunst om met deze stof om te gaan. Tussen 09.30 en 15.30 uur staan de medewerkers van BEMA klaar om het bedrijf te laten zien en de vragen te beant woorden. Per dag verlaten vele duizenden produkten de fa briek om toegepast te worden bij uiteenlopende afnemers. Belangstellenden zien de scho ne industrie van BEMA en de volgorde waarin een nieuw produkt op innovatieve manier tot stand komt. Tijdens de rondgang kan ieder een een wedstrijdformulier in vullen dat kans biedt op een leuke prijs. Behalve een kopje koffie ontvangen alle bezoe kers een leuke herinnering. Ie dereen is welkom. Adres: Del tastraat 14, Zierikzee. KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat f9 Zierikzee. 01110-13348 VLISSINGEN - In de provincie Zeeland is Snelpak Zeeland in negen jaar tijd op grond van eigen onder- nemersinitiatief de functie van regionaal distribu tieknooppunt gaan vervullen. Het bedrijf haakte vier jaar geleden in op de trend van regionalisering van de distributie. Snelpak Zeeland werkt nu als knooppunt vanwaar pakketten uit alle delen van de wereld verder over de provincie worden gedistribu eerd en vice versa. Om de hierdoor toegenomen stroom goederen te verwerken werd op 23 januari een nieuw pand op het jonge bedrijventerrein De Vrijburg in Vlissingen geopend. De nieuwbouw en de verdere verbreding van de regionale functie wordt mogelijk ge maakt door de groei van de laatste jaren. De puur Zeeuwse onderneming startte negen jaar geleden met een transport capaciteit van 0,5 ton: een Golf Caddy waarmee een koeriers dienst werd opgezet. Inmiddels heeft Snelpak Zeelandia 61 ton rijdende laadcapaciteit tot haar beschikking. Iedere nacht verwerkt men nu tussen de 30.000 en 50.000 kilo aan goede ren die naar Zeeland zijn ge transporteerd. Het nieuwe pand is dusdanig ingericht dat al deze goederen aan het eind van de nacht, steeds 's morgens vroeg tussen 5.00 en 8.00 uur ef ficiënt kunnen worden over geslagen op transportwagens die de distributie door Zeeland en andere delen van Zuid West Nederland verzorgen. De eer ste wagen met pakketten die op routevolgorde zijn geladen, vertrekt steevast om 7.30 uur met bestellingen voor onderne mingen in Zeeuws-Vlaanderen. Dagelijks transporteert Snel pak Zeeland nu tussen de 5.000 en 15.000 kilogram aan goede ren naar dit deel van Zeeland. Het bedrijf, gevestigd tussen Vlissingen en Middelburg, dankt haar groei die vooral de laatste vier jaar gestalte heeft gekregen, voor een belangrijk deel aan de transporten op Zeeuws-Vlaanderen. Directeur eigenaar L. v. d. Heijden nam destijds het initiatief voor de opening van overslagcapaciteit in Roosendaal. Hier ving hij toen al goederen op. De formu le is eenvoudig: Een landelijk transportbedrijf kan onmoge lijk betaalbaar met één of twee, vaak kleine pakketten tot diep in Zeeland of Zeeuws-Vlaanderen rijden. Door dergelijke pakketten en ook grote zendingen van meer dere transporteurs in Roosen daal te verzamelen en dage lijks te verpreiden over het zuidwestelijk deel van Neder land rijden grote transporteurs niet langer met vrijwel lege auto's tot in het puntje van Zee land. Omdat het om een verza meling van pakketten gaat van meerdere transporteurs kun nen de wagens van Snelpak Zeeland daarentegen snel en rendabel hun weg door de pro vincie vinden. Snelpak Zeeland ondekte ruim vier jaar geleden deze verande ring in het denken over trans port. De trend die toen werd gesignaleerd zette zich door. Bij grote steden worden nu met hetzelfde doel distributie knooppunten ingericht. Een groot aantal transportbe drijven in Nederland heeft nu al bedrijventerrein De Vrij burg als eindbestemming. Snelpak Zeeland werkt samen met 28 van dergelijke landelijk en Europees operende bedrij ven waarvan er 15 zijn aan gesloten bij de Distrigroep Be nelux en Van Duuren Distri- centers Rotterdam, die hun pakketten regionaal laten uit- sorteren. De tussen de dertig en vijftig ton goederen per nacht kan men nu verwerken in een nieuw gebouw op 87 heipalen, met een opslagcapaciteit van 375 m2. Het pand, waaraan ook een ruim woonhuis is inge richt, heeft verder een kantoor- groep en kantine van 90 m2. De nieuwe vestiging van Snel pak Zeeland heeft vier laad- perrons. Moderne dockshelters of overslagsystemen die het mogelijk maken om bij alle weersomstandigheden snel te laden en te lossen. Binnengekomen goederen wor den 's nachts fijnmazig naar postcode verdeeld over steden en dorpen. Snelpak Zeeland werkt hier tevens met een sy steem van vloervakken welke corresponderen met de op post code geselecteerde bestemmin gen. Een efficiency methode die nog niet veel wordt toege past. Gezien de toenemende econo mische noodzaak om transpor ten op regionale schaal te laten verdelen door verladers als Snelpak Zeeland verwacht het bedrijf, waarin afhankelijk van pieken tussen de tien en twintig mensen actief zijn, de komende jaren een toename van de werkzaamheden. Snelpak Zeeland ontwikkelt zich bovendien op grotere, lan delijke schaal. Het bedrijf rijdt bijvoorbeeld zelf op Schiphol en onderhoudt een lijndienst tussen Rotterdam en de luchthaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3