Dood ambassadrice groot verlies voor het kinderfonds van de VN WEEKEND RECEPT u z u K lieve mensen Kern van WordPerfectploeg in Middelharnis voorgesteld 49,00 dier in het vizier Bo wil asiel verlaten deurloo mode SV Stellendam wint met ruime voorsprong van naaste belager Schietvereniging Flakkee clubkampioenschappen Audrey Hepburn kwam op voor miljoenen kinderen Uitslagen en programma DBGC Uitslagen zaalvoetbal Uitslagen en standen bowling Middelharnis In kader spaardouche-actie Scotch Highland soep MELKA OVERHEMDEN WOENSDAG 27 JANUARI 1993 15 Vader, moeder en z'n vriendje stonden langs de lijn hij wilde in de hele wedstijd met z'n zeven jaar Van Basten zijn. De eerste helft bleef onbeslist maat hij was vast van plan om een goal te scoren deze kleine, grote man. Zijn enthousiasme werd bekroond hij scoorde, heel beheerst en koel maar de enige die juichte was hijzelf, een GOAL in eigen doel. Langeweg Kampioenschap nabij STELLENDAM - In de RSB-competitie heeft schaakvereniging Stellendam opnieuw genadeloos toegeslagen. Op dinsdag 19 januari speelde men een thuiswedstrijd tegen het tweede achttal van De Pen ning uit Rozenburg. Omdat zij ook al hun voorgaan de wedstrijden gewonnen hadden werden ze door de Stellendammers vooraf gezien als één van de be langrijkste concurrenten voor het kampioenschap. De Stellendammers toonden echter zulk degelijk spel dat de Rozenburgers deze verwach ting absoluut niet konden waarmaken. De alleszeggende einduitslag was dan ook zeker niet geflatteerd: 6-2 in het voor deel van de thuisploeg. De wedstrijd begon vrij rustig, en al vroeg op de avond werden twee partijen remise gegeven. Arie Roon speelde solide aan bord vier, en koos voor zeker heid: beter een half ëi dan een lege dop! Kort daarop scoorde Kees van den Nieuwendijk het tweede halfje. Nadat hij aan vankelijke problemen in de opening had opgelost bood hij remise aan, hetgeen na overleg met de Rozenburgse teamlei der werd geaccepteerd. Wim van Rossum bracht daar na de eerste winstpartij op zijn naam. Ook hij had wat moei lijkheden in de opening, maar gaandeweg de partij wist hij mogelijkheden te creëren. Uit eindelijk bereikte hij een eindspel met twee pluspion nen, wat hij snel in winst om zette. Doede Botma was de volgende die een vol punt scoorde. Aan het eerste bord won hij een kwaliteit en wist hij een vrijpi on in het centrum diep in het vijandelijk vlees te laten door dringen. Zijn tegenstander was zo sportief om het in die situa tie op te geven, terwijl hij best nog wat had kunnen tegenspar telen. Tekenend voor de vriendschappelijke sfeer waar in de wedstrijd gespeeld werd! Dreigend - Aan het zevende bord behaalde Gert-Jan Zonneveld het vol gende halfje. Hoewel hij een kwaliteit voorkwam was winst nooit echt binnen handbereik. Tben zijn tegenstander drei gend op kwam zetten schatte hij terecht in da het beter was de kwaliteit terug te geven. Na de vereenvoudiging werd tot remise besloten. Voor winst in de wedstrijd had SV Stellendam nu nog één bordpunt nodig. Dit punt werd gescoord door Krijn Hameete- man, die aan bord acht Jan van Dam verving. Krijn ging van-, uit de opening gelijk met de botte bijl aan de slag. Met een paardoffer brak hij de ko ningsstelling open en winst leek een kwestie van tijd. Zijn tegenstander verdedigde zich echter taai en Krijn kwam in tijdnood. Hierin wist hij toch het juiste plan te vinden en de partij te winnen. Favoriet Ook Henk van Oostenbrugge wist het volle punt binnen te halen. Aan bord zes liet hij op nieuw zijn sterke eindspelbe handeling zien. Met wit had hij een pion gewonnen, maar hij moest een doorgedrongen vrij pion toestaan. Via een onver wachte paardwending wist hij deze pion echter op te ruimen, en het eindspel met twee pluspionnen was een kolfje naar zijn hand. Leen Kroese scoorde aan het tweede bord de laatste remise. In een middenspel met alleen alle zware stukken op het bord durfde geen van beide het even wicht te doorbreken en werd remise overeengekomen. De 6-2 winst is een goede opste ker voor SV Stellendam, dat met nog twee wedstrijden te spelen favoriet lijkt voor het kampioenschap. ZIERIKZEE - De blonde bouvier Bo zit momenteel in het Dieren asiel Schouwen-Öuiveland aan de Zandweg in Zierikzee. Dit teefje wil graag het asiel verruilen voor een baasje, dat haar-een goed onderkomen biedt. Bo is tweeëneenhalf jaar oud. Ze woont liever niet samen met andere honden. Met katten en kinderen kan deze lieve, trouwe viervoeter het prima vinden. Bo is een vrij rustige hond. die het geen probleem vindt om alleen thuis te blijven (niet te lang natuurlijk). Zij is gewoon een makkelijk beestje, dat in vrijwel elk gezin past. Wie belangstelling heeft voor Bo kan bellen met het asiel, telefoon 01110-17013, of even langsgaan kan natuurlijk ook. In hei asiel zitten negen katten en drie honden. Ook zij willen het asiel verlaten. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - Vorige week overleed Audrey Hep burn op 63-jarige leeftijd. De gevierde actrice van films als Roman Holiday, Breakfast at Tiffany's en My Fair Lady reisde, na haar filmcarrière, als goodwill-ambassadrice van UNICEF de wereld rond. Ze ondersteunde acties en gaf ontelbare inter views om de problemen van kinderen in ontwikke lingslanden onder de aandacht te brengen. „Wat me het meest heeft getrof fen tijdens het bezoek aan een land als Somalië was de stilte. Al die honderden kinderen die daar doodstil waren. Af en toe hoorde je alleen wat gehoest OUDE-TONGE - Hieronder volgen de uitslagen van zater dag 23 en zondag 24 januari. Tevens is het programma voor zaterdag 30 januari en zondag 31 januari bekend. Uitslagen FIOS 1-DBGC 1 1-0; COAL 2- DBGC 2 2-4; DBGC 3-Flakkee 2 2-0; DBGC 4-DEM 2 2-4; SCO'63 5-DBGC 7 1-1. Programma Junioren en pupillen: DBGC Bl-DES'67; Stellendam Cl- DBGC Cl; Stellendam M- DBGC M; DBGC Dl- Stellendam Dl; DBGC D7-OFB D7; DBGC El-NSW E2; OFB El-DBGC E2; NSW E3-DBGC E3; Stellendam Fl-DBGC Fl; DBGC F2-OFB Fl. Dames: Smitshoek 1-DBGC 1; DBGC 2-WRW 2. Programma zondag 31 januari: DBGC 1-Puttershoek 1; DBGC 2-VFC 2; Transvalia 2-DGBC 3; Belvedere 2-DGBC 4; Bloem hof 2-DBGC 5; Puttershoek 4- DBGC 6; DBGC 7-Nieuwen- hoorn 7; DBGC 8-Vierpolders 6. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 23 januari Dorpstienden-IRM Tfeam 3-3; Tapperij de Koophandel-Delta Boys 4-4; Van der Zwan Zn- Antec. Milieu Serv. 2-8; Kreek BV-De Vogels 2-6. Programma voor zaterdag 30 januari Willems woninginr.-Breen Taam; Ass. Kantoor De Vogel- FC Meubel; Reddingsbrigade- Bloemfontein; Pavoco-De Brin- kers. MIDDELHARNIS - Hieronder de uitslagen en standen van de bowlingcompetitie van Mid delharnis. Maandag league: Winning Moods-Spare Team 2.5-1.5; De Krijgers-Nieuwburggroep 1-3; Quartier Latin Team-Tfeam Ste kelenburg 0-4. Dinsdag league: De Bingoos- The Kranse Pressers 1-3; Offer- haus Watersport-TZN 1-3; The Rookies-De Schuivers 1-3; Café de Koophandel-Breeman Ani mals 2-2; Spare Tbam- Zonwering P. de Korte 0-4; Novapress-Motel Oostvoorne 3- 1. Donderdag leaque: discotheek de Kreek-De Babelaars 1-3; Pinball Wizzards-Hebbe Die Dingen 0-4; De Starters-Spare Team 3-0. Stand Zonwering P. de Korte 46 pnt.; 144 pins; Hebbe Die Dingen 43, 120; Thpperij de Koophandel 42, 149; The Rookies 42, 134; De Krijgers 41, 138; Tbam Steke lenburg 39, 143; Quartier Latin Tbam 38, 150; Breeman Ani mals 37, 144; The Kranse Pres sers 35, 135; Nieuwburggroep 35, 133; De Bingoos 35, 133; Of- ferhaus Watersport 34. 135; Pinball Wizzards 33, 130; Win ning Moods, 31,50; 119; Nova- press 31, 134; De Schuivers 30, 109; Discotheek de Kreek 29, 109; Motel Oostvoorne 23, 125; TZN 16. 104; De Starters 8. 143; De Bakclaars 5, 100; De Krij gers 41, 138. Bijzonderheden: J. Breeman gooide een game van 209 pins. ks van een doodziek kind, een on heilspellend geluid in de zacht huilende wind". Dat vertelde actrice en UNICEF-ambassa- drice Audrey Hepburn direct na haar bezoek aan het honge rende Somalië. Kinderen waren de grote liefde van Audrey Hepburn. Wie kent niet de televisiebeelden en de foto's van de kleine, frêle filmster met kinderen in de Derde Wereld. Tbt vlak voor de ziekte waaraan ze op 20 januari overleed was ze actief en wilde ze alles weten over de situatie in Somalië en het voormalig Joegoslavië. Verlies Audrey leed al enige tijd aan darmkanker en had in novem ber 1992 nog een operatie on dergaan. Het heeft niet mogen baten en toch nog onverwachts stierf ze in het Zwitserse Lau sanne. „De dood van Audrey Hepburn betekent een pijnlijk en onherstelbaar verlies voor haar familie en vrienden, voor kinderen in de hele wereld en voor UNICEF, de organisatie waaraan ze de laatste vier jaar van haar leven zo'n groot deel van haar tijd wijdde", zei Ja mes Grant, directeur van UNICEF-Internationaal in reactie op haar overlijden. Audrey was zo begaan met kin: deren die in moeilijke omstan digheden verkeerden omdat ze zelf zo goed wist hoe je je dan als kind voelt. Ze werd in 1929 in Brussel geboren als dochter van de Ierse zakenman Hep- burn-Ruston en de Nederland se baronesse Van Heemstra en ze heette officieel: Edda Kath leen Hepburn van Heemstra. De Tweede Wereldoorlog bracht de familie door in Arn hem. Veerkracht „Wat ik me het meest herinner van de oorlog is de altijd aan wezige angst voor alles en ie dereen. Maar ik heb ook de veerkracht van kinderen ge zien", zei Audrey over haar er varingen in de oorlogswinter. „Ondanks alles had ik het niet slecht. Goed, we aten koolraap en uiteindelijk tulpenbollen, maar dat kan je als kind niet veel schelen. We fantaseerden wel vaak over wat we na de oorlog allemaal zouden gaan eten. Als je maar genoeg kracht hebt, dan gaat het leven wel door. En dat is iets dat ik ook in de vluchtelingenkam pen heb gezien. Kinderen die niets bezitten - geen kleren, geen speelgoed, niets, die kin deren rennen rond, giechelen met elkaar en spelen. Dat is de kracht van kinderen en zo ging het ook met mij. Tfegen het ein de van de oorlog was ik dood ziek zonder het te beseffen. Ik had bloedarmoede en astma, maar ik wist niet beter of het was normaal dat je dat had. Wat zie je toch bleek Maar wat ik pas achteraf ben gaan beseffen is hoe erg mijn moeder moet hebben geleden. Dat ze me zo verschrikkelijk graag een sinaasappel of zoiets had willen geven. Ze keek me vaak aan en zei dan: 'Wat zie je toch bleek'. Ik vond dat toen gezeur, maar nu begrijp ik ver schrikkelijk goed hoe ze zich moet hebben gevoeld..." De opgroeiende Audrey (toen nog Edda) wilde balletdanse res worden en kreeg haar eer ste lessen van Sonia Gaskell. Ze werkte ook als fotomodel, maar ze vond zichzelf eigenlijk te mager en onaantrekkelijk. Haar echte filmdebuut maakte ze in Nederland met een rolle tje als stewardess in de film „Nederlands in zeven lessen'. Na haar verhuizing naar Enge land kwam het grotere werk: The Lavender Hill Mob met Alec Guiness. Ze werd naar Hollywood gehaald en haar eerste grote rol was meteen een enorm succes: Roman Holiday maakte haar wereldberoemd en leverde haar een Oscar op. Audrey was met haar jongens achtige voorkomen dan ook een verademing tussen alle sterren die vooral sexy waren. Al snel volgden andere kassuc ces: Wait until dark, The Nun's Story, Oorlog en vrede, Break fast at Tiffany's en de musical- film My Fair Lady. Minder machteloos Drie mannen speelden een gro te rol in haar leven: Mel Ferrer, de Italiaan Andrea Dotti en tenslotte de Nederlander Ro bert Wolders met wie ze de laatste jaren van haar leven deelde. Robert was ook de man die haar op het pad van UNI CEF bracht. „Dat heeft mijn leven totaal veranderd", zei Audrey altijd. „Want net als ie dereen voelde ik me zo machte loos wanneer ik weer ver schrikkelijke beelden op de te levisie zag. Dat ik me nu min der machteloos voel komt om dat ik gezien heb wat er aan de problemen wordt gedaan door organisaties als UNICEF, tal van andere organisaties, ker ken, regeringen en bovenal: met een klein beetje hulp van buitenaf, door de mensen zelf", vertelde ze altijd aan iedereen die het maar wilde horen. Audrey had aan haar werk voor UNICEF een dagtaak. De laatste vier jaar bezocht ze een groot aantal UNICEF-projec- ten in alle delen van de wereld. Van tevoren bereidde ze zich terdege voor door zoveel moge lijk te lezen over de geschiede nis, cultuur en economische sti- tuatie van een land. Na afloop bracht ze verslag uit aan politi ci, vrijwilligers, zakenlieden en gaf soms vijftien interviews op een dag. Band Er is altijd een speciale band blijven bestaan tussen Audrey en Nederland. Ze sprak de taal nog altijd vlekkeloos en was ieder jaar present in het televi sieprogramma The Danny Kaye Children's Award. Het was ook Audrey Hepburn die de cabaretier Paul van Vliet in spireerde om ambassadeur te worden van UNICEF Neder land. „De samenwerking met Audrey is één van de mooiste ervaringen in mijn leven", zei Paul van Vliet de afgelopen week. „Ik zal altijd aan haar blijven denken als een voor beeld in mijn leven, mijn vak en bij mijn werk als ambassa deur van UNICEF GOEREE-OVERFLAKKEE - Delta Nutsbedrijven- Overflakkee verlengt haar spaardouchekoppenactie op Goeree-Overflakkee tot medio februari. Het energiebedrijf viert dit feit op zaterdag 30 januari van 13.30 uur tot 15.00 uur in recreatiecentrum De Staver in Middelharnis met de presentatie van de kern van de WordPerfectploeg. De kern van de nieu we ploeg van Jan Raas bestaat uit Edwig van Hooy- donck, Eric Vanderaerden, Jelle Nijdam, Eric Dek ker en de uit de streek afkomstige Louis de Koning. Ook zal de rtian uit Achthuizen en lid van de ama teurselectie Koos Moerenhout aanwezig zijn. Voor de wielerliefhebbers en handtekeningenjagers is dit de kans om deze wielervedetten van nabij te zien. Ook is er een rollenbank aanwezig waar sportievelingen hun krachten kunnen meten. Om alvast wat vertrouwd te geraken met deze wielerprofs stellèn wij het wie- Ier kwintet van Jan Raas voor. Zilver Erik Dekker (22). Beroepsren ner sinds: 1992. De zilveren me daille van Erik Dekker tijdens de Olympische wegwedstrijd in Barcelona vormde het hoog tepunt van een seizoen, waarin hij duidelijk boven zijn genera tiegenoten in Nederland uit groeide. Met 17 overwinningen, waar van maar liefst 14 in internati onaal sterk bezette wedstrij den en 67 klasseringen bij de eerste tien, sloot de pas 22- jarige renner het succesvolste seizoen uit zijn amateurtijd op 21 september af. Hij tekende een driejarig contract bij Word Perfect, nadat hij tijdens de Tbur de l'Avanir twee ritzeges behaalde. Dekker viel in deze vooraanstaande wedstrijd op door zijn offensieve stijl van rijden. Naast zijn grote regel maat is dat het handelsmerk van Dekker. Vanaf het moment dat hij in de juniorencategorie van start ging, heeft hij zo zijn successen behaald. In zes jaar tijd be haalde Erik 45 overwinningen. In de Grand Prix des Améri- que, de eerste Wereldbeker- koers die hij reed vlak na het afhalen van zijn proflicentie, werd hij tiende. Louis de Koning (25). Beroeps- renner sinds: 1990. In zijn vier de profseizoen staat Louis de Koning voor zijn grootste krachtproef. De Koning heeft vrijheid van handelen ge vraagd in de klassieke weg wedstrijden. Die vrijheid moet Louis waarmaken. Dat hij die uitdaging aan kon, toonde hij in de tweede helft van 1992. Eerst dwong De Koning zijn se lectie voor het wereldkam pioenschap af en vervolgens maakte hij de overstap naar het WordPerfect Cycling Tfeam van Jan Raas. Dat gebeurde via enkele sterke overwinningen, nadat hij een Tburselectie was misgelopen. Daarmee toonde Louis de Ko ning aan dat hij over de nodige wilskracht beschikt om in het harde milieu van het profwiel- rennen te slagen. „Presteren is en blijft nu eenmaal de uitda ging van de topsport", zegt De Koning, die zich niet wenste neer te leggen bij een rol als helper van gearriveerde vedet tes. Hij gelooft nog in zijn ei gen mogelijkheden en koos daarom voor een transfer naar WordPerfect. Revanche Jelle Nijdam (29). Beroepsren ner sinds: 1984. Het jaar '92 verliep voor Jelle Nijdam niet zoals hij had gewenst. Voor het eerst sinds vijf jaar slaagde hij er niet in een etappe in de Tbur de France te winnen. De revanche kwam in het na seizoen. Jelle richtte zich eerst op de Ronde van Nederland, waarin hij de proloog, de tijd rit en het eindklassement won. Ook won hij de Grand Prix Ed dy Merckx. Nijdam bewijst met veel inzet en training nog steeds tot de bovenlaag van het internatio nale wielrennen te behoren. „Je moet jezelf steeds opnieuw doelen stellen", zegt Jelle. „Mijn doel was terugkomen in de op vijftien van de FICP- ranglijst. Dat is gelukt". Het komende seizoen werkt hij aan een verdere stijging op deze be langrijke ranglijst. Eric Vanderaerden (30). Be roepsrenner sinds: 1983. Succes laat zich makkelijk vangen in cijfers. Zeker als het om Eric Vanderaerden gaat. Zonder enige twijfel is hij van de nog actieve Belgische beroepsren ners de coureur met de indruk wekkendste erelijst. Sinds zijn debuut in 1977 behaalde hij 361 overwinningen, die hij als volgt verdeelde: 74 bij de nieu welingen, 94 bij de junioren, 61 bij de amateurs en 132 bij de profs. Hij is een gelouterd prof. Aan terugkijken heeft hij een he kel. „Wat voorbij is, is voorbij", zegt hij. „Je kunt je beter op de toekomst richten. We moeten er voor zorgen dat we een hech te eenheid worden. Dat is de beste basis voor succes". Nooit te beroerd Edwig van Hooydonck (26). Be roepsrenner sinds: 1986. Als er gewerkt moet worden, is Ed wig van Hooydonck nooit te beroerd een handje toe te ste ken. Hij is een man met karak ter en strijdlust. Alhoewel Ed wig in de sprint niet de traagste is, behaalt hij zijn overwinningen meestal met voorsprong. In schoonheid dus, zoals de pure wielerliefhebber dat graag ziet. Dat leverde hem a? triomfen op in de Ronde van Vlaanderen (1989 en 1991) en de Brabantse Pijl (1987 en 1991). In het rijtje topoverwinningen past ongetwijfeld ook zijn overwinning van 2 mei 1992. Het peloton trok in de Ronde van Spanje van Gandia naar Benicasim. Van Hooydonck reed 182 kilometer solo en won met twee minuten voor sprong op een fel jagend pelo ton. U heeft nodig voor 4 personen: 100 gram runderpoulet 1 rookworst, grof of fijn naar keuze Vh liter runderbouillon Vi bosje bladselderij (alleen de blaadjes) 40 gram boter of margarine 160 gram koolraap 120 gram bleekselderij 160 gram wortelen 120 gram uien 4 grote aardappelen zout peper sen en klein gesneden kool raap, bleekselderij, worte len, uien en aardappelen toe. Maak het geheel nu gaar in ca. 20 minuten. Voeg vervolgens de in dunne plakjes gesneden rookworst toe en laat het geheel nog ca. 5 minuten doorkoken. Breng de soep op smaak met peper en zout. Hak de gewassen bladselderij en garneer de soep hiermee. Lekker met in olie gebak ken broodcroutons, volko ren stokbrood en grove mosterd. Bak het runderpoulet onder Voedingswaarde voortdurend omscheppen in de boter of margarine en blus het af met de runder bouillon. Laat het vlees ge durende 1 uur sudderen en voeg vervolgens de gewas per portie: Energie: 1665 kJ (400 kcal) Eiwit: 16 gram Vet: 28 gram Koolhydraten: 20 gram 'C -i MIDDELHARNIS - Op 30 december zijn bij Schiet vereniging Flakkee de prijzen uitgereikt van de clubkampioenschappen 1992. Geschoten is in de ca tegorieën kleinkaliber pistool, grootkaliber pistool, kleinkaliber geweer en kleinkaliber karabijn. De prijswinnaars zijn als volgt over de diverse categorieën verdeeld. KKP: 1. Adri v.d. Welle (994); 2. Erwin de Prins (993); 3. Aad Meijer (990). GKP: 1. Johan Witte (812); 2. A. Los (764); 3. H. Cuijpers (761). KKG: 1. K. Huismans (1522); 2. G. Vink (1519); 3. D. Vogelaar (1473). KKK: l.C. v.d. Linde (1066); 2. J. Witte (1057); 3. A. v.d. Welle (1055). De uitreiking van deze prijzen vond plaats onder het genot van een hapje en een drankje. In de verloting zijn er door de deelnemers diverse prijzen ge wonnen, waaronder een klein kaliber pistool, een gratis lid- maatschap voor een jaar en een waardebon van 150 gulden. DEN HAAG - Het Commissari aat voor de Media moet een nieuw besluit nemen over de hoeveelheid zendtijd voor het Humanistisch Verbond. Het commissariaat heeft tot nu toe te weinig redenen gegegeven om uitbreiding van radio- en tv-zendtijd te weigeren, zo heeft de afdeling rechtspraak van de Raad van State bekend gemaakt. Advertentie ^6r-,^9c-^r- NU MOL 5-7 - ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-12890 :F Advertentie Suzuki Swift Sedan The Ciani Suzuki Swill Sedan. Al vanaf f 24 005. (exclusief kosien rijklaar maken). OOSTERLAND: Autobedrijf W.C. Ista Zn., St. Joostdijk 4101114-1495. OUDE TONGE: Garage Nijsse B.V., Oostdijk 15, 01874-1144.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 15