fl Jongens uit Burgh-Haamstede beginnen schoorsteenveegbedrijf Fitness, sauna en zonnebank bij Fit 12 aan Melkmarkt in Zierikzee h ^1 SLA UW SLAG! UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel r Deurloo 10-40% korting ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEKBEDDEN MATRASSEN DEKENS Roet en vogelnesten maken geen kans bij De Raag Eric en Dana Romijn beginnen mens-vriendelijk fitness-centrum Commissaris der Koningin op werkbezoek in Zierikzee Nieuw theaterseizoen Kiekieres op onze showmodellen Fl FOTO VERSCHOORE I NIEUWSBODE TRA WOENSDAG 20 JANUARI 1993 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND WOONTEXTIEL ZONWERING HAVENPLEIN 3 4301 JD ZIERIKZEE TEL. 01110-15951 FAX. 16378 De twee jonge ondernemers Marcel Trompert (I) en Davy Eric Robin Mulder van Schoorsteenveegbedrijf De Raag. (Foto: Joop van Houdt). - BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Westenschouwseweg 14a te Burgh-Haamstede is sinds oktober 1992 een schoorsteenveegbedrijf gevestigd. Dit bedrijf, dat de naam De Raag heeft meegekregen, wordt geleid door Davy Eric Robin Mulder en Marcel Trompert. Beiden werken actief mee in het bedrijf met het vegen van schoorstenen, het schoonmaken van goten, het plaatsen van regen- en kraaiekappen, het verwijderen van vogelnesten en het vegen en schoonmaken van rieten daken. Heel wat mensen in Nederland hebben in hun huis één of meerdere openhaarden, hout kachels, allesbranders of gas haarden. Dat brengt met zich mee dat éen keer per jaar de schoorsteen moet worden ge veegd om te voorkomen dat het rookkanaal verstopt raakt. 1 Want wanneer dat gebeurt is de kans op rookontwikkeling in het huis of een schoorsteen brand des te groter. Dat schoorstenen vegen niet ieders geliefde bezigheid is is iets waar Davy en Marcel op inspe len. Hun bedrijf De Raag heeft er haar specialiteit van ge maakt schoorstenen te veg-m op een professionele manier. Kwitantie Er zijn ook mensen die liever hun geld in de zak houden en zelf op het dak klimmen en de schoorsteen vegen. Tbch is dat volgens Marcel en Davy niet aan te raden. ,,Stel dat die mensen achteraf toch een schoorsteenbrand krijgen en daarbij aanzienlijke schade oplopen aan het huis dan zijn ze niet verzekerd van schade vergoeding door hun brandver zekering. Dit omdat ze geen kwitantie hebben van een er kend schoorsteenveegbedrijf zoals dat van ons. Een kwitan tie met daarop de verrichte werkzaamheden en de datum is voor de verzekering voldoen de bewijs om te laten zien dat de mensen er wel alles aan heb ben gedaan om een schoor steenbrand te voorkomen. ,,Ik heb het zelf gedaan", is voor de verzekering negen van de tien keer geen reden tot uitbeta ling", aldus Davy E. R. Mulder. Davy heeft al twee jaar erva ring in deze branche. Hij werk te voorheen in Den Bosch, maar is naar Zeeland gekomen omdat hier volgens hem weinig schoorsteenvegers actief zijn. Marcel was tot voor kort gla zenwasser in Zierikzee, maar het leven als zelfstandig onder nemer ligt hem toch meer. Spannend is het wel. ,,In het begin liep het niet zo hard met klanten. Maar sinds we bij de mensen langs de deur gaan om persoonlijk te vragen of ze hun schoorsteen willen laten vegen en uitleggen wat het voordeel er van is loopt het een stuk be ter met het aantal klanten dat we hebben", vertelt Marcel Trompert. Het werkgebied van de twee jonge ondernemers ligt voornamelijk in Zeeland. Ver der gaan is volgens Davy nog even toekomstmuziek aange zien ze voorlopig nog met zijn tweeën blijven werken. „Tbt we het idee hebben dat het daadwerkelijk gaat lopen". Hoewel het voorkomen van schoorsteenbrand één van de belangrijkste redenen is om de schoorsteen jaarlijks te vegen speelt ook het milieu volgens de beide vegers mee. „Als je veel hout stookt vormt zich naast roet ook teer in de schoorsteen. Als je dat vaak verwarmt, door telkens weer de naard aan te steken, ont staan giftige dampen die scha delijk zijn voor het milieu. Als we de schoorsteen vegen wordt ook dat afgeschraapt". Door het gebruik van een ket ting met daaraan 'een ijzeren bal en over de ketting een aan tal ijzeren borstels wordt elke schoorsteen grondig afge- schobd. Door de ketting heen en weer te halen door de pijp van de schoorsteen gaan de borstels spinnen (ronddraaien) en zo worden alle resten die zijn achtergebleven wegge haald. Voordat Marcel en Davy hiermee beginnen wordt de on derkant van de schoorsteen, de haard, afgesloten om te voor komen dat het huis van de klant in een zwarte nevel ge huld wordt en voordat ze het huis verlaten wordt alles netjes gestofzuigd. „De klant hoeft er niets van te merken als we zijn geweest". Naast het vegen van schoorste nen kan men bij De Raag ook terecht voor het vegen van go ten. Aan het einde van de herfst kunnen deze vol zitten met rottende bladeren die van de bomen zijn afgekomen. Ook gras- en mosgroei en vogel nesten kunnen zorgen voor een belemmering voor het regen water in de goot. Vogelnesten kunnen ook zorgen voor een blokkade in het rookkanaal. „Om zulke dingen te voorko men plaatsen we zogenaamde kraaiekappen", vertelt Marcel. „Hierdoor kunnen vogels hun nest niet bouwen in de schoor steen, omdat ze niet in het rookkanaal kunnen kruipen". Davy vult aan: „We plaatsen ook regenkappen. Waar die voor zijn spreekt voor zich, maar de mensen begrijpen niet altijd het nut van deze kappen. Als het regent en dit komt in de schoorsteen gaat het daar aan wezige roet klonteren. Dit ver hoogt de kans op een schoor steenbrand". Mensen die klant worden van De Raag kunnen kiezen voor een eenmalige veegbeurt, maar aantrekkelijker is het om een abonement te nemen. Wie hier voor kiest krijgt reductie op de veegprijs en wordt telkens wanneer het weer tijd is voor de veegbeurt, automatisch aan geschreven door De Raag om hen daarop te attenderen. Een abonnement geldt voor drie jaar en verzekert de klant van dezelfde veegprijs voor die pe riode. Wanneer mensen meer der kanalen in het huis hebben en ook die laten vegen wordt de prijs van het tweede kanaal gereduceerd. Zo ontstaat, het volgende prijzenplaatje: Een malige veegbeurt 45 gulden, tweede kanaal 20 gulden en bij abonnement: eerste kanaal, 35 gulden en tweede 15 gulden. Voor verdere prijsopgave kan men bellen naar het kantoor in Burgh,-Haamstede. Op maan dag tot en met zaterdag van 07.00 tot 17.00 zijn de vegers aan het werk, dus wanneer men dan belt is de kans groot dat men het antwoordapparaat aan de lijn krijgt, maar na 18.00 uur is de kans op direct contact met één van hen groter. Het telefoonnummer is 01115- 4182. ZIERIKZEE - Vriendelijkheid tegenover de klant is iets wat hoog in het vaandel staat van Fit 12, een fit ness-centrum nieuwe stijl. Nieuwe stijl in die zin dat iedereen die zich met fitness wil (gaan) bezighouden van harte welkom is; ook als men het nog nooit eerder heeft gedaan. Bodybuilders worden gemeden en ook bezoekers die denken te moeten lachen om anderen worden op vriendelijke wijze verzocht te vertrekken. Het ondernemende echtpaar Eric en Dana Romijn voor hun fitness-cerUrum 'nieuwe stijl'. (Foto: Joop van Houdt). Bedenkers van deze 'nieuwe stijl' zijn Eric en Dana Romijn; zij vinden gezelligheid in een fitness-centrum heel wat be langrijker dan prestatie en spierbundels. „Je hoort zo vaak van mensen dat ze zich schamen om naar een fitness centrum te gaan omdat daar al tijd van die fanatiekelingen lo pen waar zij zich bij vergele ken niet echt op hun gemak voelen en daarom niet naar een dergelijke club gaan", vertelt Eric Romijn. „Wij willen dus een fitness-centrum gaan ope nen voor juist die mensen. Ui teraard zijn ook de fanatieke fitnessers welkom, maar men sen die puur op hun spieren werken, met bijbehorende brullen, de 'body-builders', worden door ons zo veel moge lijk gemeden. Omdat begin ners zich snel door deze men sen geïntimideerd voelen", vult zijn vrouw Dana aan. Contracten Ook contracten worden bij dit fitness-centrum gemeden. Eric Romijn vertelt verder: „In de grote steden is het heel nor maal dat mensen die naar een fitness-centrum gaan een con tract afsluiten met zo'n club. Op die manier proberen de ei genaren een soort zekerheid op te bouwen van een inkomen. Als klant leg je jezelf dan vast maar als je dan geen zin meer hebt of je kunt om een andere reden niet meer naar het fit ness-centrum toe moet je toch blijven betalen tot je contract verloopt. Ook hier in Zierikzee wordt met contracten gewerkt. Wij willen onze leden niet op zo'n manier benaderen. De eerste keer dat ze komen is het altijd gratis en daarna kun nen ze zelf beslisssen hoe vaak per week of per maand ze wil len terugkomen. Als mensen geen zin hebben om te komen hoeven ze ook niet te betalen en een abonnement gaat per maand, dus als ze het voor ge zien houden zitten ze niet vast aan verdere betalingen. Ook zijn er tienrittenkaarten, net als bij een strippenkaart wordt dan telkens als ze komen een 'rit' afgestreept op die kaart. Zo kunnen ze voor zichzelf uit maken of ze vaak achter elkaar komen of maar af en toe". Zowel Eric als Dana stellen ho ge eisen aan blessure-preventie bij hun leden. Daarom hebben ze ook de best bekend staande apperatuur aangeschaft. Het Italiaanse merk Technogym wordt ook door top-sporters gebruikt om op sterkte te ko men en te blijven. „Dit merk maakt onder meer gebruik van bijzonder gevormde gewicht schijven", aldus Eric. „Zij zijn zo gevormd dat bij het uitvoe ren van de oefening het ge wicht zich zodanig verspreidt dat deze zich aanpast aan de spierspanning van dat mo ment. Als een arm zich strekt heeft hij een andere kracht dan wanneer deze gestrekt is. De schijven van Tbchnogym zijn zo ontwikkeld dat er geen overbe lasting van de spieren kan ont staan. Kiezen voor dit merk apparatuur betekende natuur lijk een fikse investering, maar het is wel beter voor onze le den. Tbchnogym heeft ook cardio- gym ontwikkeld; apperatuur die is voorzien van allerlei computers om het hartritme in de gaten te houden. In de toe komst zullen we ook daarvan één en ander aanschaffen, maar eerst gaan we maar eens van start om te zien wat het wordt. Voorlopig hebben we zo'n twintig apparaten met al lemaal meerdere mogelijkhe den, dus aan oefeningen zal het niet ontbreken. Iedere spier groep komt aan bod". Fysiotherapeut Naast speciale apperatuur heb ben Eric en Dana ook contacten gelegd met fysiotherapeut Van Goethem uit Zierikzee. Hoewel de plannen nog moeten worden uitgewerkt met deze therapeut zijn de eerste onderhandelin gen achter de rug. Eric en Dana hopen in samenwerking met Van Goethem een degelijk trai ningsschema op te gaan stellen voor leden die lichamelijke vervolg pagina 11 A Op donderdag 21 januari ZIERIKZEE - De nieuwe Commissaris der Koningin in Zeeland, drs. W. T. van Gelder brengt op donder dag 21 januari een werkbezoek aan Zierikzee. Tijdens een werklunch be spreekt het Zierikzeese college van burgemeester en wethou ders vijf onderwerpen met de commissaris. De heer Van Gel der wordt vergezeld door de chef kabinet en de griffier van het provinciaal bestuur. Op de agenda staat stadsver nieuwing. Men praat met name over de betekenis van Zierik zee als monumentenstad, de bestuurlijke vernieuwing, volkshuisvesting, de ontwik keling van Zeeland-Noord en de ontwikkeling van toerisme en recreatie. Als er nog tijd over is wordt ook gesproken over de politiesterkte en het provinciale cultuurbeleid. Na de werklunch maakten het gezelschap per taxibusje een rondritdoor Zierikzee en be zoekt het werkvoorziening schap De Zuidhoek. Het be zoek aan Zierikzee wordt afge sloten met een informeel sa menzijn met de raadsleden. ZIERIKZEE - Theatersport- groep Kiekieres maakt vrij dag 29 januari een begin met het nieuwe seizoen. Dit eerste optreden van Kiekieres is in de Zierikzeese Concertzaal. Daar komen de Schouwen-Duive- landers uit tegen de Getemde Feeks uit Rotterdam. Aanvang van de wedstrijd: 20.00 uur Na de Sinterklaasproduktie Kiekieres op een eiland en een demonstratiewedstrijd op de Regionale Scholengemeen schap Professor Zeeman begint Kiekieres het derde thea tersportseizoen met frisse moed. Bij de ingang kunnen de toe schouwers rozen en sponzen krijgen om respectievelijk hun goed- of afkeuring tot uitdruk king te brengen. Het toegangs kaartje fungeert daarbij als stemkaart. Uiteraard, ontbre ken ook de drie rechters niet. Met hun fluitjes en tofeters zor gen zij ervoor dat het spel spannend en oorbaar is. De twee groepen met elk vier spe lers fcullen elkaar uitdagen tot het spelen van allerlei scenes. Daarbij komt het erop aan om die scene het best vorm te ge ven met als uiteindelijk doel het verslaan van de tegenstan der. Advertentie Kom snel want op=pech Haringvlietplein 4, Zierikzee Advertentie FOTO KLAAR KL winkelt' m _u fotografie-video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee ~l 1^ dé krant van schouwen-duivehnd! j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1